PDA

View Full Version : Samsung 245b Monitor,τελικα αξιζε η αγορα?



mg1980
11-01-2008, 05:41
Καλημερα,σε ολους...Χθες παρελαβα απο το e-shop μια οθονη samsung syncmaster 245b,που μου κοστισε 444 ευρω.'υποψιασμενος' τι θα αντιγκριζα,υστερα απο πολλα reviews που ειχα διαβασει στο ιντερνετ και ειχαν αρνητικη βαθμολογια για τη συγκεκριμενη οθονη,ενιωσα δικιαομενος για την επιλογη μου...Καταρχην,ολα στη πραξη φαινονται και αυτο φαινεται να ισχυει..για του λογου του αληθες,δοκιμασα χωρις κανενα δισταγμο,να μεταβω στα 1080p και οντως εγινε..μετα τεσταρα σε blu-ray, 300 και το gt5 prologue,και δεν αντικρισα κανε ψεγαδι..παντα ολες οι ρυθμισεις της οθονης σε defualt settings.για να πω και του στραβου το δικιο,τοσο σημασια εχουν τα 1080p και θα μου πειτε,δεν εβαζες 150 ευρω ,παραπανω να αγορασεις μια 32'' lg κ.λ.π...η αληθεια ειναι,κατα τη προσωπικη μου αποψη στο οτι με τη 20'' dell ultrasharp 2007wfp,που ειχα, ειδα μεγαλη διαφορα..ισως γιατι εχω συνηθησει να παιζω το ps3 σε οθονη,παντως θα ελεγα,οτι καλυτερα θα ηταν να ειχα αγορασει μια lcd 32" tv,για πιο πολυ,για λογους λειτουργικοτητας.τι λετε?περιμενω τα σχολια σας..να και μερικα links: http://www.samsung.com/gr/products/monitors/lcd/ls24hubcbsedc.asp http://www.trustedreviews.com/displays/review/2007/08/23/Samsung-SyncMaster-245B-24in-Monitor/p1

WolfRathmA
11-01-2008, 06:00
Φιλε μου ειναι αναλογος τι λεφτα διαθετεις για να παρεις μια οθονη/tv. Αν επερνες την 32 το μονο σιγουρο θα ηταν οτι δε θα μπορουσες να παιξεις σε 1080p αναλυση. Η αναλυση αυτη βγαινει μονο απο 37 (με το ζορι) και πανω. Εκει βλεπεις και μεγαλες διαφορες.
Παντος η δικια μου γνωμη ειναι κατα οσο αφορα τα μονιτορ. Το μονο που δικαιολογω σε τετοιες αγορες ειναι μονο αν δεν εχεις χωρο (και φυσικα χρηματα) αν και παλι θα μπορουσες με τα ιδια λεφτα να βρεις μια LCD οπου θα ηταν 32" αλλα δεν θα ειχες 1080p αναλυση αλλα 720p. Τωρα αυτο ειναι στην επιλογη του καθενα το τι θα κανει.

mg1980
11-01-2008, 07:39
σωστος,φιλε wolf..αυτο που ηθελα να συμπληρωσω ,ειναι οτι οπως ειπες ειναι το χρηματικο ποσο στη μεση...αν αγοραζα lcd/tv θα αγοραζα μια 42'''-46'',για να παιζει 1080p,οπως ειπες και εσυ.ισως γινει στο αμεσο μελλον δηλ. σε 1-2 χρονια.