PDA

View Full Version : Tι θα θέλατε να περιέχει το επόμενο firmware update του PS3!!!



kapellakis
09-01-2008, 15:57
σε αυτο το thread παιδιά θα μαζεύουμε διάφορα πράματα που θέλουμε για να αναβαθμιστούν,να γίνουν καλύτερα απο πριν ή να δημιουργηθούν καινούριες επιλογές όπως xmb για το playstation 3 μας και θα τα στέλνουμε στη Sony για να μας κάνει τις ευχές μας πραγματικότητα!!!:)

UPDATE: Η προσωρινή λίστα είναι η εξής:

1.μετρητές-ενδείξεις θερμοκρασιών,cpu,τροφοδοτικού...
2.in-game XMB, music,messaging
3.Καλύτερο περιβάλλον εργασίας(κινούμενα backgrounds)
4.Αναβάθμιση-Διόρθωση των ελληνικών fonts στον browser
5.Σύνδεση καφετιέρας :rofl:
6.Overclocking, δυνατότητα παιξίματος pc games στο ps3
7.Δυνατότητα αύξησης των αριθμών των ''friends'' στο ps3
8.flash players και να μην μας πετάει offline ενώ βλέπουμε ταινίες...
9.περισσότερα formats εικόνας-ήχου:)

Giannis
09-01-2008, 16:11
Ego tha ithela poli na balei endiksi thermokrasion gia tonskliro gia ton epeksergasti kai gia ton rsx kai episis na grafei posei ora einai anoixto to ps3 kai tis strofes tou anemistira deladei tin taxitita

TopGunZ
09-01-2008, 16:16
να μας κάνει τις ευχές μας επιθυμίες!!!

......ε?......

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1. In-game XMB για custom soundtrack και in-game messaging
2. Ώρα και ημερομηνία στο XMB
3. Κινούμενα background (gif, video κλπ)
4. Περισσότερο customization, όπως π.χ. fonts
5. Καλύτερο browser (ίσως κανά Firefox)
6. Φακέλους σε όλα τα media
7. Ακόμα περισότερα φορμάτ ήχου και εικόνας

Αυτά....

ProEvo
09-01-2008, 16:28
για να μας κάνει τις ευχές μας επιθυμίες!!!:)


......ε?......



Έχω λιώσει λέμε, έχω λιώσει :rofl::rofl::rofl::rofl:

kapellakis
09-01-2008, 16:47
ότι έχουν πει τα παιδιά...και επιπλέον τα ελληνικά fonts στον browser πρέπει να διορθωθούν!!!:prayer:

konstantinos
09-01-2008, 18:21
να συνδεσω καφετιερα κ να μου κανει καφε χαχαχα.φυσικα οτι καλυτερο μπορουν να βαλουν κ να μας κανει την ζωη ποιο ευκολη.

teddy
09-01-2008, 21:31
μμμ,αυτο που λες δεν ειναι απιθανο τελειως,τουλαχιστον μπορει να σου κραταει ζεστο το καφε...

http://www.ouaou.gr/eshop/prod_info/197?cat_id=80

In-game XMB για custom soundtrack και in-game messaging...ΤΩΡΑ!!!

panelix
09-01-2008, 21:37
ego thelo na mporeis na to kaneis overclock :D kai na paizeis pc games :D kai na anoiksoune merikes tripoules sto leitourgiko :D

kapellakis
09-01-2008, 23:12
χμ...καλές όλες οι προτάσεις σας παιδιά αλλά δε νομίζω να χωρέσουν όλα αυτά σε 1 μόνο update, πρέπει να έχουμε υπομονή..!!!

Melnibonian
09-01-2008, 23:15
Τοτε προτεραιοτητα στην βελτιωση του internet browser...

kapellakis
09-01-2008, 23:17
Τοτε προτεραιοτητα στην βελτιωση του internet browser...

θα κοιτάξω να βάλω poll με τα πράγματα που θέλετε να βγούν πρώτα στο επόμενο update για το ps3 και ένας θα αναλάβει να τα στείλει μέσω e-mail στην Sony..:)

MBALLACK
09-01-2008, 23:18
ego paidia pisteuo pos prepei na baloyn endiksis gia ola na ginetai otan bazeis divs tainies na yparxei enas fakelos me ta subtitles (.srt) gia na mporoyme na blepoume me ipotitloys

kapellakis
09-01-2008, 23:20
Τέτοιες επαναστατικές αλλαγές έχω να δω απ'το καιρό που βγάλανε στη φόρα το firmwire 2.0!!!!!

NonBorn
09-01-2008, 23:42
Έγιναν merge τα 2 threads μιας και δεν υπάρχει λόγος να είναι ξεχωριστά αφού αναφέρονται στο ίδιο θέμα...

Ευχαριστώ πολύ!

kapellakis
09-01-2008, 23:52
Έγιναν merge τα 2 threads μιας και δεν υπάρχει λόγος να είναι ξεχωριστά αφού αναφέρονται στο ίδιο θέμα...

Ευχαριστώ πολύ!

NonBorn να μην βάλω poll για να δούμε πια είναι τα καταλληλότερα για να τα περιέχει το επόμενο update?, τι λες?:confused:

PDS
09-01-2008, 23:53
Εχει ξαναμπει Poll νομιζω

kapellakis
09-01-2008, 23:55
Εχει ξαναμπει Poll νομιζω

εεε..τότε εντάξει δε θα είναι και πολύ χρήσιμο, αφού τα χρειαζόμαστε όλα.. αργά ή γρήγορα πιστεύω να τα' χουμε..!!:):)

NonBorn
09-01-2008, 23:55
Εχει ξαναμπει Poll νομιζω

Right!
Link: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1159&highlight=poll

kapellakis
09-01-2008, 23:59
Λοιπόν παιδιά.. ποιός είναι πρόθυμος να τα στείλει στη Sony???
Καλύτερα να το κάνει κάποιος που είναι πιο έμπειρος απο μας για να μην της λέμε άλλα (της Sony) και καταλάβει άλλα...NonBorn, τι λές???
Θα αναλάβεις εσυ να στείλεις τη λίστα που θα σου έχω έτοιμη με όλες τις απαιτήσεις στη Sony?

PDS
10-01-2008, 00:11
Λοιπόν παιδιά.. ποιός είναι πρόθυμος να τα στείλει στη Sony???
Καλύτερα να το κάνει κάποιος που είναι πιο έμπειρος απο μας για να μην της λέμε άλλα (της Sony) και καταλάβει άλλα...NonBorn, τι λές???
Θα αναλάβεις εσυ να στείλεις τη λίστα που θα σου έχω έτοιμη με όλες τις απαιτήσεις στη Sony?

Φιλε μου η Ελλαδα δεν ειναι το κεντρο του κοσμου.Αυτα τα εχουν ζητησει εδω και μηνες οι κατοχοι ps3 απο ολο το κοσμο...οποτε τα γνωριζει η sony,δεν θα τα μαθει απο εμας εδω.
Εξαλλου εδω η sony Hellas δεν ασχολειται με το καπελο στην τιμη,θα ασχοληθει με αλλα αιτηματα?(που βαζω στοιχημα οτι δεν εχει ιδεα για αυτα).

kapellakis
10-01-2008, 00:18
Φιλε μου η Ελλαδα δεν ειναι το κεντρο του κοσμου.Αυτα τα εχουν ζητησει εδω και μηνες οι κατοχοι ps3 απο ολο το κοσμο...οποτε τα γνωριζει η sony,δεν θα τα μαθει απο εμας εδω.
Εξαλλου εδω η sony Hellas δεν ασχολειται με το καπελο στην τιμη,θα ασχοληθει με αλλα αιτηματα?(που βαζω στοιχημα οτι δεν εχει ιδεα για αυτα).

γιατί ρε σι, τόσο καιρό θυμόμουν γινόντουσαν τα updates κάθε λίγο και λιγάκι..και το μόνο που άξιζε πραγματικά ήταν μόνο ένα απ'τα 6-8 δε θυμάμαι ποσα είχε βγάλει..τώρα δε μπορεί να βγάλει ενα update που να εκπληρώνει τις επιθυμίες μας? άλλοστε αξίζει η προσπάθεια..στο τέλος ο επιμένων νικά!:)

konstantinos
10-01-2008, 10:47
Επισεις ενα που θα ηθελα να βαλουν ειναι να μην μας βγαζει offline οταν βλεπουμε ταινιες ή παιζουμε ps2 games.

SPOWN
10-01-2008, 10:53
Oλα αυτα που εχει το χβοχ live kai λειπουν απο εμας, τουλαχιστον το 50% να συμπεριλαβει καλα θα ειμαστε!!! Ειπαμε με την sony ισχυει το αγαλι, αγαλι θα γινει η αγουριδα μελι!!!!

TopGunZ
10-01-2008, 11:06
Εννοείς αυτά που γράφω εδώ:
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1643 ???

Ευχαριστώ δεν θα πάρω...

NonBorn
10-01-2008, 11:15
Παραμύθι είναι το Live...Το μόνο ουσιαστικά που έχει είναι τα achievements! Το in-game xmb που θέλουμε δεν έχει να κάνει ουσιαστικά με το online gaming αν και το βοηθάει σε κάποιο βαθμό, και θα μπει στο ps3! Για τα achievements να δεχτώ οποιαδήποτε κριτική, τα υπόλοιπα απλά όπως είπες προσβάλλουν και τη δική μου νοημοσύνη μου όταν τ' ακούω!

seaman13
10-01-2008, 11:58
Παραμύθι είναι το Live...Το μόνο ουσιαστικά που έχει είναι τα achievements! Το in-game xmb που θέλουμε δεν έχει να κάνει ουσιαστικά με το online gaming αν και το βοηθάει σε κάποιο βαθμό, και θα μπει στο ps3! Για τα achievements να δεχτώ οποιαδήποτε κριτική, τα υπόλοιπα απλά όπως είπες προσβάλλουν και τη δική μου νοημοσύνη μου όταν τ' ακούω!
den tha statho stin opoia kritiki kaneis sto xbox live...
kathe enas exei tin apopsi tou.an kai pisteyo oti ipervaleis ligo...
se kathe periptosi omos to mono pragma pou me halase apo to ps3 proerhomenos kai apo 360 einai oti tin ora pou paizeis ena game den mporeis na kaneis oyte chat!!!diladi ean theleis na miliseis me ena filo prepei na ta kleiseis ola!sigoura tha to etoimasoun kapoia stigmi exei argisei omos poli...
oso gia tis alles eykolies den mporo na eimai adikos giati perimeno to home gia na kano tin opoia kritiki....

NonBorn
10-01-2008, 12:04
den tha statho stin opoia kritiki kaneis sto xbox live...
kathe enas exei tin apopsi tou.an kai pisteyo oti ipervaleis ligo...
se kathe periptosi omos to mono pragma pou me halase apo to ps3 proerhomenos kai apo 360 einai oti tin ora pou paizeis ena game den mporeis na kaneis oyte chat!!!diladi ean theleis na miliseis me ena filo prepei na ta kleiseis ola!sigoura tha to etoimasoun kapoia stigmi exei argisei omos poli...
oso gia tis alles eykolies den mporo na eimai adikos giati perimeno to home gia na kano tin opoia kritiki....

Συμφωνώ μαζί σου και καταλαβαίνω το πόσο περιορίζει όσους έχουν μάθει αλλιώς! Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το Live αλλά με το 360 και το PS3! Σα network νομίζω ότι πληρώνεις για να έχεις τους "ίδιους" servers με το ps3 στα multi παιχνίδι και deticated servers που επιτρέπουν online 40 ατόμων στο ίδιο match χωρίς ίχνος lag απλά δεν υπάρχει. Αυτό δεν είναι το κυριότερο θέμα του network? Η ποιότητα των servers? Και εκεί βάζοντας τους deticated servers που έχει για τα περισσότερα αν όχι όλα της τα exclusive πως χάνει...? :(

TopGunZ
10-01-2008, 12:16
¶λλωστε με τα 60 ευρώ το χρόνο αν θέλεις τα δίνεις σε καρτοκινητή για να στέλνεις μνμτα ενώ παίζεις :P

ΟΚ κάνω πλάκα, αλλά όπως είπε και ο Nonborn, χρυσό και άγιο το τσατ και καλώς να μας έρθει, αλλά όταν δεν έχεις καν dedicated servers ΕΝΩ πληρώνεις...δεν τίθεται θέμα σύγκρισης... Το λιγότερο αυτή τη στιγμή είναι ίσα τα δύο, αν βγει το in-game chat, άστα, θα πρέπει να το ονομάσουν HD-DVD online :P:P:P

georgios
10-01-2008, 12:25
pantos an bi in game messaging sto ps3 kateuthian ksepernai to live, gia elada. an lavume ipopsi oti den ipostirizomaste episima apo to live

ALEO
10-01-2008, 12:27
sostos o daskalos !!!

georgios
10-01-2008, 12:33
pros to paron omos den ine isa. giati den xriazete na plirosis gia na chataris


¶λλωστε με τα 60 ευρώ το χρόνο αν θέλεις τα δίνεις σε καρτοκινητή για να στέλνεις μνμτα ενώ παίζεις :P

ΟΚ κάνω πλάκα, αλλά όπως είπε και ο Nonborn, χρυσό και άγιο το τσατ και καλώς να μας έρθει, αλλά όταν δεν έχεις καν dedicated servers ΕΝΩ πληρώνεις...δεν τίθεται θέμα σύγκρισης... Το λιγότερο αυτή τη στιγμή είναι ίσα τα δύο, αν βγει το in-game chat, άστα, θα πρέπει να το ονομάσουν HD-DVD online :P:P:P

tasioskis
10-01-2008, 12:57
flash player για μενα.

TopGunZ
10-01-2008, 13:08
pros to paron omos den ine isa. giati den xriazete na plirosis gia na chataris

Oύτε στο PSN χρειάζεται, απλά δεν μπορείς on-game. Αλλά τουλάχιστον δεν πληρώνεις για να παίξεις online. Το έχω ξαναπεί, όλοι λένε το Live είναι καλύτερο, το Live μαμάει, κάνει αυτό, κάνει εκείνο...Αλλά όποτε ρωτάω τι είναι το αυτό και το εκείνο, όλοι μου λένε μόνο για το in-game chatting. Για όσα έγραψα στο αντίστοιχο θρεντ γιατί δε μιλάει κανείς? Εκτός αν για όλους, η όλη εμπειρία των βιντεοπαιχνιδιών και ειδικά του online περιστρέφεται γύρω από το να μπορείς μια φορά στο τόσο να δεις ένα μνμ ενώ παίζεις. Ε εντάξει, δλδ ήμαρτον...

Όντως μεγαλύτερη συμβατότητα με online players είναι καλοδεχούμενη, μόνο στο youtube παίζει απροβλημάτιστα.

georgios
10-01-2008, 13:22
i diafora ine terastia otan thes na sinenoithis me ena filo su gia na peksis online. ke ine kati pu afora apoklistika to pexnidi. auto apo mono tu kani ti diafora.

den iparxi xirotero prama apo to na iparxi kapio provlima ke na benovgenis sto pexnidi gia na kanonisis pos tha peksis me to filo su

kapellakis
10-01-2008, 13:35
για να ηρεμήσουν λίγο τα πνεύματα...:blush:
YouTube - Playstation Home VS Xbox Live

ίσως το έχετε δει..αν όχι αξίζει...:blush:
YouTube - ps3 vs. xbox 360 final battle

TopGunZ
10-01-2008, 13:48
Vodafone 0,252 ευρώ/λεπτό πάλι φτηνότερο από τα 60 ευρώ. Στο Eye ναι καταλαβαίνω είδα ότι θα ήταν χρήσιμο, αλλά σε όλα τα άλλα παιχνίδια μπαίνεις και αρχίζεις να θερίζεις! :P

georgios
10-01-2008, 13:55
se ola ta games xriazete. idika otan exi provlimata ke o host i otan thes na kanoniseis party.

apo posa atoma tu friend list exis ta kinita vre? borume na kanume ke voice chat apo to PC oloi. ti na to kanis to ingame, e? oti na ne mas les

TopGunZ
10-01-2008, 14:19
Γιατί θέλετε να κάνετε κάτι τόσο απλό όσο το gaming περιπλοκο. Πάρτυ, χοστ, το ένα, το άλλο, απλά μπέστε και παίξτε. Ήμαρτον! Αν είναι να θέλω 5 λεπτά συννενόηση για 10 λεπτά παιχνίδι την έκατσα. Έχετε πολύ ελεύθερο χρόνο νομίζω. Πέρα από το Eye, σε ότι άλλο έχω παίξει, μια χαρά έμπαινα, συν του ότι έχεις invite και λοιπά. Αλλά είπαμε. Σε αυτό το τομέα έιναι πίσω δεν το αρνούμαι αλλά είναι καλύτερο σε άλλους τόσους.

georgios
10-01-2008, 14:22
ego, ala ke arketos kosmos an den pezi parea me elines i filus genikotera variete. ine euxaristi i epikinonia me alus gamers. den mu kani kanena endiaferon na beno monos mu ke na liono. kalitera na min bo katholu

TopGunZ
10-01-2008, 14:24
Μα από ότι ξέρω υπάρχει η δυνατότητα τσατ στα ονλάιν όσο παίζεις ?!?! Τεσπά, είναι και θέμα διαφορετικής φιλοσοφίας, όταν είμαι με φίλους έιμαι με φίλους, όταν παίζω παίζω, για αυτό και προτιμώ τα sp παιχνίδια.

georgios
10-01-2008, 14:30
to provlima ine otan o enas ine mesa se pexnidi ke o alos ap ekso

ego den ta ksexorizo auta. diladi den boris na pezis me filus? i na kanis filus pezontas?

ti ine to sp?

malon den asxolise poli me to online. ke ego pantos, to piano mono otan exo parea.

kapellakis
10-01-2008, 14:30
ρε σεις μην καίγεστε τόσο, και τα xmb θα μπούν και όλα, και chat θα κάνουμε και θα ακούμε music καθώς παίζουμε, και..και..και...απλά προσπαθούμε να τα βγάλουμε στη φόρα όσο το δυνατον πιο γρήγορα, climite.. μην παιδέυεστε άδικα..στο τέλος (και ελπίζω να είναι σύντομα)θα τα έχουμε όλα...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!:cool:

TopGunZ
10-01-2008, 14:34
Single Player

akibaba
10-01-2008, 19:34
Ενα ρολογακι ??

desperate_gamer
11-01-2008, 16:00
Και το ρολογάκι καλό, αλλά εγώ αυτό που θέλω και δυστυχώς δεν διαβάζω πουθενά ότι η sony σκοπεύει να κάνει ανάλογη κίνηση είναι η υποστήριξη .srt αρχείων (δηλαδή υποτίτλων) στα DivX.

Το κάψιμο υποτίτλων είναι κουραστικό, χρονοβόρο, μειώνει τη ποιότητα του βίντεο και αυξάνει τη χωρητικότητά του.

Βάλτε .srt γιατί άλλιως "κέντρο ψηφιακής ψυχαγωγίας" το PS3 δεν θα γίνει...

TopGunZ
11-01-2008, 16:08
ναι δίκιο έχεις, μέσα στο "περισσότερα φορμάτ εικ'ονας και ήχου" εννοούσα και αυτό.

kapellakis
11-01-2008, 17:03
Ενα ρολογακι ??

αυτό είναι μέσα στις ενδείξεις και τους μετρητές απόδοσης του συστήματος:)

mootsChios
11-01-2008, 17:37
Οτι ειπε ο kapellakis εκτος απο το 1,3,5

TopGunZ
11-01-2008, 17:51
έ τώρα βλακείες, το 5 είναι το βασικότερο όλων... αλλά θα μου πεις έχουμε και το 360...

kapellakis
11-01-2008, 18:09
παιδιά, ας βγούν όλα τα άλλα και μετά συνδέω και μόνος μου την καφετιέρα:rofl::rofl::rofl:

MBALLACK
13-04-2008, 20:31
ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΜΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ .DOC OR PDF

CLOCK IN XMB
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ

personGR
13-04-2008, 20:59
-Ρολόι, οπουδήποτε εκτός από in-game.
-Δυνατότητα προβολής πιο πολλών στοιχείων για φίλους(join game, start chat, country κλπ)
-In-game xmb με τις εξης δυνατότητες: Επικοινωνία με φίλους ενόσω ingame, άνοιγμα browser, άνοιγμα store, δικιά μας μουσική στα παιχνίδια
-Να τακτοποιούμε εμείς τα εικονίδια της xmb: τα αφαιρούμε αυτά που δε χρειάζονται πχ.
-Υποφάκελοι
-Αναγνωριση περισσοτέρων mp3 players(πρέπει να έχω σε φάκελο τη μουσική στο Ipod για να τη δει?)

Αυτά μου ήρθαν, σίγουρα θα βρω καμιά πιο φουτουριστική επιθυμία αργότερα...

MBALLACK
13-04-2008, 21:10
anagnorisi perisoteron typou video

panelix
13-04-2008, 21:13
Ego den leo giati einai prostixo kai tha me peite anomalo :blush::blush::blush:
:hide:

Chris14_GR
13-04-2008, 21:50
Ego den leo giati einai prostixo kai tha me peite anomalo :blush::blush::blush:
:hide:

για πες...:angry: :tongue:

NonBorn
13-04-2008, 21:52
Εγώ θέλω bonus καφετιέρα με το επόμενο update μιας που καταναλώνουμε ενέργεια για το folding να εκμεταλλευτούμε και το ρεύμα για κάνα καφέ... :rofl::rofl::rofl:

Chris14_GR
13-04-2008, 21:56
Εγώ θέλω bonus καφετιέρα με το επόμενο update μιας που καταναλώνουμε ενέργεια για το folding να εκμεταλλευτούμε και το ρεύμα για κάνα καφέ... :rofl::rofl::rofl:

:prayer: :rofl::rofl::rofl:

panelix
13-04-2008, 21:57
για πες...:angry: :tongue:

fantasou... :p

Stavtag
13-04-2008, 22:22
-Ρολόι, οπουδήποτε εκτός από in-game.
-Δυνατότητα προβολής πιο πολλών στοιχείων για φίλους(join game, start chat, country κλπ)
-In-game xmb με τις εξης δυνατότητες: Επικοινωνία με φίλους ενόσω ingame, άνοιγμα browser, άνοιγμα store, δικιά μας μουσική στα παιχνίδια
-Να τακτοποιούμε εμείς τα εικονίδια της xmb: τα αφαιρούμε αυτά που δε χρειάζονται πχ.
-Υποφάκελοι
-Αναγνωριση περισσοτέρων mp3 players(πρέπει να έχω σε φάκελο τη μουσική στο Ipod για να τη δει?)

Αυτά μου ήρθαν, σίγουρα θα βρω καμιά πιο φουτουριστική επιθυμία αργότερα...

+ αναγνώριση δίσκων με ΝΤFS format
+ συνεργασία με το iphone
+ δυνατότητα videochat με psp
+ δυνατότητα αποστολής αρχείων στο psp wirelessly
+ δυνατότητα επιλογής κατάστασης (πχ. Appear Offline, Away κτλ, όπως στο msn)
+ χειρισμός XMB με την ΕΥΕ :tongue: ala Minority Report
+ δυνατότητα αποστολής μεγάλων αρχείων (mp3,video κτλ) σαν επισυναπτώμενα αρχεία στα μηνυματάκια που στέλνουμε...

Αυτά! Δεν ζητάω τπτ άλλο!:fryingpan:

MBALLACK
13-04-2008, 22:39
STAV POLLA THES

Giannis
13-04-2008, 22:40
egw thelw na afisoun kamia tripa na spasoun to ps3 na pernoume tzape games gati den pai allo den exw tipota na peksw

kapellakis
13-04-2008, 23:05
egw thelw na afisoun kamia tripa na spasoun to ps3 na pernoume tzape games gati den pai allo den exw tipota na peksw
αυτο δε θα το κανει η SONY, πιθανον κανας κινεζος χακερ! lol:rofl:

agent_sumo
14-04-2008, 00:40
.mkv format video files support :prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::b anghead::prayer::prayer::Thud:

Stavtag
14-04-2008, 00:46
.mkv format video files support :prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::prayer::b anghead::prayer::prayer::Thud:

Υποστηρίζει! ;) Όχι mkv αλλά ένα παραπλήσιο φορμάτ! Και δεν χάνεις καθόλου ποιότητα στον ήχο και την εικόνα! All u need is ένα πρόγραμμα που λέγεται tsMuxerGUI (google it) και μέσα σε 5 λεπτά έχεις το αρχείο mkv στην καλύτερη δυνατή ποιότητα για το ps3!

ps4
14-04-2008, 12:01
+ δυνατότητα videochat με psp
+ χειρισμός XMB με την ΕΥΕ :tongue: ala Minority Report
Αυτά! Δεν ζητάω τπτ άλλο!:fryingpan:

To πρωτο υπαρχει ηδη το εχω κανει αλλα δεν θυμαμαι πως.

Το δευτερο καλο. Θα ψαρωσει πολυς κοσμος...:bgrin2:

Ξεχασα να γραψω. Οταν εισαι μεσα και οι φιλοι μπαινοβγαινουν στο πανω δεξι μερος της τηλεορασης θα ηθελα αυτοι που μπαινουν να ειναι με πρασινο χρωμα και αυτοι που βγαινουν ή κλεινουν να ειναι με κοκκινο.

pvinis
14-04-2008, 23:55
no home in 2.30...

http://blog.us.playstation.com/2008/04/14/playstation-store-update-29/comment-page-4/#comment-54188

κριμα

agent_sumo
15-04-2008, 11:58
Υποστηρίζει! ;) Όχι mkv αλλά ένα παραπλήσιο φορμάτ! Και δεν χάνεις καθόλου ποιότητα στον ήχο και την εικόνα! All u need is ένα πρόγραμμα που λέγεται tsMuxerGUI (google it) και μέσα σε 5 λεπτά έχεις το αρχείο mkv στην καλύτερη δυνατή ποιότητα για το ps3!

thanx φιλε για τη συμβουλή!!Εχω δοκιμασει διαφορα οπως mkv2vob και αλλα , αυτο που λες η αληθεια είναι οτι δεν το εχω δει...

το πρόβλημα μου είναι πως θα τα καταφερω να το κανει να παίξει με τους srt υπότιτλους:confused:

σε avi γίνεται...γιαυτό θέλω λίγη βοήθεια απο τη μαμα sony:badpc::badpc:

xelonas
15-04-2008, 23:54
PS3 RADIO!!!!

razorblade
16-04-2008, 03:02
egw thelw oso paei na ginete pio dyskolo sto na "spasei".
mpas kai exoume kai sto mellon kala paixnidia na paizoume.

kostasb13
16-04-2008, 04:09
Να μπορω να κανω upscaling και να παιζω σε 1080 αναλυσεις τα 720p παιχνιδια. Και να γινει πιο ευκολη η τοποθετηση αρχειων στους φακελους που φτιαχνω στο xmb

TopGunZ
16-04-2008, 18:33
egw thelw oso paei na ginete pio dyskolo sto na "spasei".
mpas kai exoume kai sto mellon kala paixnidia na paizoume.

+1000

You got rep

panelix
17-04-2008, 12:07
Nai ama spasei tha stamatisoune na bgazoune paiznidia makria nixtomenoi eiste na to po allios i peirateia ipirxe apo tin epoxi tis kasetas eidate kamia mousiki na pethainei tote? Etsi akrivos einai kai me ta games i peirateia kanei kalo stin tsepi mas kai kako pouthena....

razorblade
19-04-2008, 11:53
epetrepse mou apo thn empeiria mou sto psp na diafwnisw.
me to pou espase k egine eurews gnwsto bghkan OI PATATES.kaname na doume kalo game 25 xronia.ena god of war k ena silent hill origins.
tespa gousta einai ayta,egw kai na spasei den nomizw na to peiraksw.
oso pio polla games exeis toso pio poly bariesai thn konsola,gnwmh mou panta.cheers

elysianwarrior
04-08-2008, 15:47
να παιζει ολα τα αρχεια video και να παρεχει software σε στυλ media center

vadergr
04-08-2008, 16:12
mkv και εξωτερικους υποτιτλους.Τιποτε αλλο.Ουτε καν να σπασει δεν με νοιαζει.

giotios
04-08-2008, 16:24
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο vadergr... mkv αρχεια (και πληρη υποστηριξη xvid - divx) και οπωσδηποτε υποτιτλους. Το Tversity μου τρωει το τελος καμια φορα απο τα video και τα xvid σε φλασακι αρκετες φορες ειναι unsupported (+ τον extra χρονο που θελει το avirecomp)

three_brothers1
04-08-2008, 16:47
να βαλουν ελλινικο μενου ρε....δεν γινεται μεχρι κ η πιο παρακμιακη γλωσσικα χωρα να υπαρχει εκει μεσα και ν μην υπαρχουν ελληνικα

wesker
04-08-2008, 22:53
να βαλουν ελλινικο μενου ρε....δεν γινεται μεχρι κ η πιο παρακμιακη γλωσσικα χωρα να υπαρχει εκει μεσα και ν μην υπαρχουν ελληνικα

Δεν χρειάζεται. Και τα αγγλικά μια χαρά είναι.

stelios256
05-08-2008, 02:14
Δεν χρειάζεται. Και τα αγγλικά μια χαρά είναι.


+1000000
Δεν λεω,προτιμω τα ελληνικα απο τα αγγλικα,αλλα σε ορισμενα θεματα ειναι απλα καφριλα να αλλαζεις τα αγγλικα σε ελληνικα(γνωμη μου)..Τι το καναμε? FIFA 2000?

ps4
05-08-2008, 12:19
Mkv και υποστιριξη υποτιτλων. Τιποτα αλλο.

Ερωτηση, ποια χωρα εχουν δηλαδη και που, αλλα δεν εχουν Ελληνικα;;;;;;;;;

wesker
05-08-2008, 14:02
+1000000
Δεν λεω,προτιμω τα ελληνικα απο τα αγγλικα,αλλα σε ορισμενα θεματα ειναι απλα καφριλα να αλλαζεις τα αγγλικα σε ελληνικα(γνωμη μου)..Τι το καναμε? FIFA 2000?

Χώρια που το 90% των μεταφράσεων από αγγλικά σε ελληνικά είναι άθλια.

greekteo
06-08-2008, 00:22
Χώρια που το 90% των μεταφράσεων από αγγλικά σε ελληνικά είναι άθλια.

Γιατι το λες αυτο??

υ.γ wesker ειμαι επιγραμμικος(online) στο Παραθυρα{Windows) Ταχυδρομου(Messenger). Θελω να σε ρωτησω κατι για τα Μπλε{blu) Ακτινες(Ray):D:D

wesker
06-08-2008, 01:08
Γιατι το λες αυτο??

υ.γ wesker ειμαι επιγραμμικος(online) στο Παραθυρα{Windows) Ταχυδρομου(Messenger). Θελω να σε ρωτησω κατι για τα Μπλε{blu) Ακτινες(Ray):D:D

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ:rofl::rofl::ro fl::fryingpan:

Stevepredator
15-08-2008, 11:06
Τι θα ήθελα να περιέχει?Η απάντηση είναι απλή πολλά και διάφορα!!

michael92
16-08-2008, 03:13
Καταρχάς να βάλουν περισσότερο Glow στο font για να φαίνονται σε άσπρουλιάρικο φόντο καθαρά τα γράμματα :p Να ακούς μουσική ενώ παίζεις, να κάνει αυτόματο redial όταν σε πετάει, περισσότεροι φίλοι, να μην κάνει restart όταν αλλάζεις το παιχνίδι (έλεος) να μπορεί να αναγνωρίσει τα CD/DVD/Blu - ray ως storage media :p Αυτά προς το παρών τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες :p

KosmixGR
17-08-2008, 11:56
in game video chat. na vazeis tin camera k o allos na vlepei pos paizeis:p

elysianwarrior
17-08-2008, 19:10
πολυ σωστα ετσι θα ανεβει απιστευτα η online εμπειρια,αλλα να μπορει να αναπαραγει και περισοτερα αρχεια βιντεο και εικονας απο μουσικη αναπαρογη πιστευω ειμαστε καλημενη

ps4
18-08-2008, 13:38
Να βλεπει υποτιτλους .srt και το HOME. Tιποτα αλλο απο μενα.

profchaos
21-08-2008, 02:32
srt υπότιτλους πολύ βασικό και φυσικά να πέζει τα format x264 mkv χωρίς μετατροπές και χρονοβόρες επεξεργασίες,,

NonBorn
21-08-2008, 02:51
srt υπότιτλους πολύ βασικό και φυσικά να πέζει τα format x264 mkv χωρίς μετατροπές και χρονοβόρες επεξεργασίες,,

Πιο εύκολα θα γίνει πύραυλος να φύγει για Σελήνη παρά αυτό....

geodlord7
21-08-2008, 02:52
srt υπότιτλους πολύ βασικό και φυσικά να πέζει τα format x264 mkv χωρίς μετατροπές και χρονοβόρες επεξεργασίες,,
Kαι να μην βαλουν srt δεν χαθηκε ο κοσμος;)Γιαυτο υπαρχει το AviAddXSub


Πιο εύκολα θα γίνει πύραυλος να φύγει για Σελήνη παρά αυτό....

Oσο για το mkv σωστα τα λεει ο nonborn:rofl::rofl:

personGR
21-08-2008, 13:06
Yποχρεωτικά trophies σε όλα τα παιχνίδια, γρηγορότερη in-game xmb, αναγνώριση της ελληνικής γραμματοσειράς στον browser..

ΥΓ:Και ένας Opera ή Firefox για browser δε θα με χαλούσε και πάρα πολύ...

mikez
21-08-2008, 14:23
Για αρχη αναγνώριση της ελληνικής γραμματοσειράς στον browser....:angry:

GedoGt
21-08-2008, 16:48
Συνταγές μαγειρικής της Βέφας Αλεξιάδου.

jorgedept
21-08-2008, 16:55
γυναίκες

personGR
21-08-2008, 17:05
Ban ηλιθίων (παικτών στο psn)...

ps4
21-08-2008, 17:23
γυναίκες

αααααααυτο.:1appl::1appl:

pasxen
21-08-2008, 22:56
Ελληνικη γραμ/ρα στο browser
και srt με τα videos.

edafermosjunior
26-08-2008, 14:12
εγω το μονο π θελω ειναι :
1)Mozilla Firefox(που να περιεχει ελληνικη γραμματοσειρα)
2)ΗΟΜΕ(ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ) τοσο πολυ το πασπατευουνε το θεμα και τιποτα
3)υποστηρηξη οποιαδηποτης Καμερας....για chat.....

NonBorn
26-08-2008, 15:46
εγω το μονο π θελω ειναι :
1)Mozilla Firefox(που να περιεχει ελληνικη γραμματοσειρα)
2)ΗΟΜΕ(ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ) τοσο πολυ το πασπατευουνε το θεμα και τιποτα
3)υποστηρηξη οποιαδηποτης Καμερας....για chat.....

1. Mήπως να βάλουν και κάνα Οffice και κάνα photoshop???
2. To πασπατεύουνε για να χεις κάτι να κάνεις... Αλλιώς θα έβλεπες τους 4 τοίχους και θα χαιρόσουνα (?)...
3. Ήδη υποστηρίζεται Link (http://en.wikipedia.org/wiki/USB_video_device_class)

TopGunZ
26-08-2008, 22:39
Οκ για να μαζέψω και εγώ δικές μου και άλλες ιδέες που είδα από δω:

1) Print screen (ή ακόμα καλύτερα video capture) in game
2) Καλύτερος Browser και καλύτερη υποστήριξη flash videos. In game net browsing!!!
3) Υποστήριξη ελληνικών
4) Folders
5) Όλα αυτά τα ingame chat, invites κλπ. του 360. Από τη μία βαρέθηκα τον κόσμο να κλαίγεται και από την άλλη μου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου και θέλω έτσι να τα δω στο PS3...¶ει στο καλό μέσα πια...

michael92
27-08-2008, 03:03
Οκ για να μαζέψω και εγώ δικές μου και άλλες ιδέες που είδα από δω:

1) Print screen (ή ακόμα καλύτερα video capture) in game
2) Καλύτερος Browser και καλύτερη υποστήριξη flash videos. In game net browsing!!!
3) Υποστήριξη ελληνικών
4) Folders
5) Όλα αυτά τα ingame chat, invites κλπ. του 360. Από τη μία βαρέθηκα τον κόσμο να κλαίγεται και από την άλλη μου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου και θέλω έτσι να τα δω στο PS3...¶ει στο καλό μέσα πια...

1) Θα υποστηρίζεται από το PlayTV το videocapture :D
2) Συμφωνώ
3) Ντάξει, αλλά και πάλι όλοι σε greeklish θα μιλάνε :p
4) +1
5) +2 :p

KosmixGR
27-08-2008, 04:33
3) Ντάξει, αλλά και πάλι όλοι σε greeklish θα μιλάνε :p

Νομιζω το λεει για το browser

TopGunZ
27-08-2008, 10:54
Νομιζω το λεει για το browser

Ακριβώς. Μπαίνω ας πούμε στο φόρουμ και είναι όλα αλαμπουρνέζικα.


Το Play TV θα κάνει όμως capture και στα videogames? Γιατί εγώ για εκεί ενδιαφέρομαι...

mootsChios
28-08-2008, 03:16
Και εγω θελω να φορτωνονται πολυ πιο γρηγορα friends-trophies etc. Nα παιζουν χωρις προβλημα ολα τα sites με βιντεο. Οταν δειχνει ελληνικα, να μην τα δειχνει αλαμπουρνεζικα κτλ
Παντως ακουσα οτι το σιγουρο που θα εχει το επομενο firmware update θα ειναι print screen ή οπως θελετε πειτε το. Εννοω οτι ανα πασα στιγμη θα μπορεις να παιρνεις φωτο αυτο που ενφανιζεται στην οθονη. Κατι σαν αυτο που γινεται στο Battlefield Bad Company

stelios256
30-08-2008, 14:27
Εγω θελω επειγοντος αλλο broswer.Αυτος που εχει τωρα ειναι απαραδεκτος...Αν εκανε η SONY μια συμφωνια με MOZILLA και βλεπαμε μια εκδοση firefox στο ps3 τοτε θα μετραγε πραγματικα.

criter
01-09-2008, 21:44
Θα ηθελα
Nα ενεργοποιω μικροφωνο και καμερα με το Joystic και να μην μπαινωβγαζω usb.
Να μπορω να ξερω ποσος χρονος χρειαζεται σε καθε download (estimated)
Να μην εχω περιορισμους σε linux οπως πχ. το wifi του ubuntu

golden321
01-09-2008, 22:26
ποσος χρονος χρειαζεται σε καθε download
broswer
ελληνικα

gusmin
23-09-2008, 22:33
mkv support , nothing else

vasses
28-09-2008, 18:18
1)apokodikopoisi dts master audio meso bitstream
2)ypostirixi olon ton gnoston format (flac,mkv, mts klp)
3)print screen ( an kai pithanon na vgei)
4)home

NonBorn
28-09-2008, 21:03
Εγώ το μόνο που θέλω είναι cross game voice chat. Μαζεύοντας trophies είναι πολύ χρήσιμο όταν έχει κολλήσει κάπου γιατί με τα μηνύματα πρέπει να σταματάς για να γράφεις... Τα υπόλοιπα που βλέπω πιο πάνω για mkv μου φαίνονται τουλάχιστον αστεία... :p

stratisd
28-09-2008, 21:25
ποσος χρονος χρειαζεται σε καθε download
broswer
ελληνικα

Απο όλα αυτά που γράφετε το μόνο που χρειαζόμαστε είναι ελληνικα ελληνικα ελληνικα ελληνικα ελληνικα ελληνικα ελληνικα....το ακούς ρε SONY...:banghead:

Surfdrifter
02-10-2008, 17:57
.το ακούς ρε SONY...:banghead:

Βασικά τώρα το είδα το thread, αλλά αυτή είναι η απορία μου. Με το να το λέμε ο ένας στον άλλον, δεν θα γίνει τίποτα. Μπας και πρέπει να ποστάρουμε κάπου αλλού;