PDA

View Full Version : Αγώνες Ελεύθερης Συμμετοχής - Summer '15



AlexandrosQV
05-06-2015, 22:22
Οι πρώτοι καλοκαιρινοί φιλικοί αγώνες του club μας με ελεύθερη συμμετοχή για
κάθε ενδιαφερόμενο, είναι γεγονός!

Κάνε και εσύ την πρόταση σου (προαιρετικά) εως και κάθε Τετάρτη
και
ετοιμάσου για τον αγώνα της Δευτέρας στις 22:15!


:surfing: Καλό Καλοκαίρι ! ! ! :surfing:







Επόμενος Αγώνας

BMW McLaren F1 GTR Race Car '97 - Twin Ring Motegi --- Γενικοί όροι

Προτάσεις για τη Δευτέρα 13/7

Νίκος: BMW Z4 GT3 '11 - Fuji Speedway F --- Γενικοί όροι

Θα ακολουθήσει η κλήρωση την Πέμπτη



Αγώνες

(Αναλυτικά τα αποτελέσματα στη λέσχη μας)

Summer Friendly Race #1 --- 8 Ιουνίου
Winner: xristos_L_B_F - Poleman: brerakias

http://i.imgur.com/gZUk9ae.png

Summer Friendly Race #2 --- 15 Ιουνίου
Winner: TZANETOS7 - Poleman: xristos_L_B_F

http://i.imgur.com/QxpBCyB.png

Summer Friendly Race #3 --- 22 Ιουνίου
Winner: SkorpionGT - Poleman: SkorpionGT

http://i.imgur.com/iLODlLx.png




Wins & Pole Positions
http://i.imgur.com/q3PWS9Q.png


Κανονισμοί & Ρυθμίσεις*

Διάρκεια Αγώνα: 60 Λεπτά

Ελαστικά: Αγωνιστικά Μαλακά

Καιρός Πίστας: Καθαρός

Ώρα Πίστας: Διάφορες

___________________


Δύναμη Επαναφοράς Ολίσθησης: Απαγορεύεται

Ενεργό σύστημα Διεύθυνσης: Απαγορεύεται

Ενεργή Δειαχείριση Ευστάθειας (ASM): Απαγορεύεται

Γραμμή Οδήγησης: Επιτρέπεται

Έλεγχος Πρόσφυσης: Απαγορεύεται

ABS: Επιτρέπεται

___________________


Ποινή: Ισχυρή

Φθορά ελαστικών/καυσίμων: Γρήγορη

Slip stream: Πραγματκό

Βελτίωση οχημάτων: Απαγορεύεται

Τύπος εκκίνησης: Με έλεγχο άκυρης εκκίνησης

Ώθηση: Απενεργοποιημένη

Πρόσφυση: Πραγματική

___________________


* Με κάθε πρόταση για το αυτοκίνητο και την πίστα, μπορείς να προτείνεις και τις δικές σου επιλογές για όποιον κανονινσμό/ρύθμιση βλέπεις παραπάνω με πράσινο χρώμα

AWD_POWER
05-06-2015, 22:30
Μπράβο Αλέξανδρε. Καλή αρχή. Αν επιστρέψω νωρίς από την δουλειά... Count me in!

Kokoraki13
05-06-2015, 22:31
Για να δούμε τι θα δούμε!!!

AWD_POWER
05-06-2015, 23:24
Ρε Ιταλοφιλε...[emoji14]

AlexandrosQV
05-06-2015, 23:32
Τι;; Ααα... δεν φτανει που δεν εβαλα μια απο τις πολυ αγαπημενες μου για να μη λες, εκει εσυ και παλι λες! Τσ τσ τσ... :a050:

Η πλακα θα ειναι να δουλευω εκεινο το βραδυ! :P

breraromeos
06-06-2015, 02:44
Kαι εγώ μέσα!

Geopan973
07-06-2015, 11:27
ΟΚ. Έχω πει και στο Στέργιο.



Ερωτήσεις:

Καιρός;

Ελαστικά;



Προτάσεις:

Έναν αγώνα με ABS off, driving line off, και Comfort Soft (το πολύ, για να μην πω Comfort Hard) :pound:. Τώρα αν πω να βάλουμε και βροχή θα είμαι υπερβολικός???

AlexandrosQV
07-06-2015, 11:43
Γιωργο, μπορείς να δεις τις ρυθμίσεις του αγώνα απο τη διοργάνωση στη λέσχη. Απο τον επόμενο αγώνα θα τα γράφω πιο αναλυτικά και εδω πέρα. Καιρός: αίθριος. Ελαστικά: ελεύθερη επιλογή.

AWD_POWER
07-06-2015, 13:11
Ίσως μπορέσω για σήμερα αν βολεύει και τους υπόλοιπους

breraromeos
10-06-2015, 13:34
Η δική μου επιλογή είναι bmw Z4 GT3 '11 στη Fuji Speedway F.

AWD_POWER
10-06-2015, 13:52
Χμμμ. Νομίζω ότι εκεί κάναμε αγώνα με αυτό...

AlexandrosQV
10-06-2015, 14:10
Δαν πειράζει μωρέ! Μέχρι τώρα έχουμε δυο προτάσεις απο τζαν και Νίκο. Υπενθυμίζω, αύριο το απόγευμα η κλήρωση!

Geopan973
10-06-2015, 21:35
M4 Coupe

Sport Soft ελαστικά

Red Bull Ring.

Φθορά: πολύ γρήγορη (δεν τρώγονται με τίποτα)

Για να ξεφύγουμε λίγο από τα υπερθηρία...

AWD_POWER
10-06-2015, 21:37
Προτείνουμε ότι θέλουμε η μόνο πολιτικά αυτοκίνητα;

Geopan973
10-06-2015, 22:40
Το Z4 Gt3 που έχει προτείνει ο Νίκος, αγωνιστικό δεν είναι?

Κανονικά τώρα έπρεπε να κάνω και καμμιά πλακίτσα για τους φίλους μας τους Παναθηναϊκούς, αλλά ας όψεται ο πρόεδρος και το κελί 33...

AWD_POWER
10-06-2015, 22:43
Γι'αυτό ρωτάω; τι προτιμάμε όμως πολιτικά η αγωνιστικά; Δεν μπορώ να αποφασίσω, έχει πολλά ενδιαφέροντα αυτοκίνητα εκατέρωθεν που δεν τα δοκιμάσαμε

Geopan973
10-06-2015, 22:44
Γι'αυτό ρωτάω; τι προτιμάμε όμως πολιτικά η αγωνιστικά; Δεν μπορώ να αποφασίσω, έχει πολλά ενδιαφέροντα αυτοκίνητα εκατέρωθεν που δεν τα δοκιμάσαμε

Διάλεξε ένα στην τύχη, πολύ το βασανίζεις...

AWD_POWER
10-06-2015, 22:45
Είναι τρόπος αυτός να απευθύνεσαι σε έναν αντιπρόσωπο του Μαριδάκη;

Σνιφ σνιφ...

Geopan973
10-06-2015, 22:48
Τουλάχιστον κινητό θα του δώσουν? Για να επικοινωνείτε βρε αδερφέ, κατά τη διάρκεια της θητείας του...

AWD_POWER
10-06-2015, 22:59
Κακίες και κακεντρεχείς για τον λαμπερό φάρο που μας οδηγεί... [emoji14]

breraromeos
11-06-2015, 13:32
Ας προτείνουμε ό,τι θέλει ο καθένας, από αγωνιστικά μέχρι βέσπες :a050::a050:

aetosliapis
11-06-2015, 16:00
BMW McLaren F1 GTR Race Car '97 Red Bull Ring-Twin Ring Moteg

AlexandrosQV
11-06-2015, 16:11
Η κλήρωση έγινε και βγήκε η επιλογή του Τζαν! Caterham Seven Fireblade '02 στην Willow Springs RaceWay

Χρήστο, είπαμε μέχρι και την Τετάρτη! Κρατάω την επιλογή σου για την επόμενη φορά.

;)

aetosliapis
13-06-2015, 12:43
Willow Springs RaceWay? poia apo tis 2

AWD_POWER
13-06-2015, 12:54
Νομίζω Χρήστο ότι η μια είναι raceway και η άλλη international raceway. Μπορεί να κάνω λάθος όμως οπότε ας διευκρινίσει ο Τζαν

tzanetos
13-06-2015, 14:55
Την Willow Springs International Raceway: Streets of Willow Springs (ειναι η μικρη)

aetosliapis
15-06-2015, 01:14
Απο μια πρωτη επαφη με την πιστα η αποψη μου ειναι οτι δεν προσφερεται για αγωνα ειναι παρα πολυ στενη.
Η προταση μου ειναι να κρατησουμε το αυτοκινητο και να τρεχουμε στο big Willow

tzanetos
16-06-2015, 15:28
Πιστευω εχθες ειχαμε εναν πολυ ωραιο αλλα δυσκολο αγωνα,το παραμικρο λαθος κοστιζε.Ειχα μια καλη εκκινηση και βρεθηκα 1ος στην 2η στροφη με τον Χρηστο να με καταδιωκει συνεχως,εκανα ενα λαθος με περασε αλλα πιεσα τον επιασα και τον περασα,μετα ο Χρηστος εκανε ενα λαθος(νομιζω) και εμεινε αρκετα πισω.Αυτο που με "χαλασαι" ειναι οι πολλες εξοδοι απο το ρουμ,ελπιζω να μην ξανα δουμε κατι τετοιο.

AlexandrosQV
16-06-2015, 21:17
​Ηθελα πολυ προπονηση για να αποδωσω καλα σε αυτου του στυλ την πιστα. Παρ ολα αυτα εκει που πηγαινα λιγο να το βρω, ηρθε η αποσυνδεση. :P Μετα μπηκα και σας εβλεπα. Πεταξε και τον geo ενω ηταν πρωτος και ειχε καλυτερη διαχειριση ελαστικων απ ολους απ οτι ειδα... τι να πω... Στον επομενο αγωνα θα δοκιμασουμε να βαλουμε ενα κλικ κατω την ποιοτητα της αιθουσας μπας και γινουν καλυτερα τα πραγματα.

Προτασεις μεχρι και την Τεταρτη, κληρωση την Πεμπτη. ο Τζαν δεν προτεινει επειδη βγηκε η δικη του επιλογη την προηγουμενη φορα.

Προτασεις για την ωρα:

Νικος: Αυτοκίνητο BMW Z4 GT3 '11 - Fuji Speedway F -- γενικοι οροι
Γιωργος: BMW M4 Coupι - Red Bull Ring -- "Σπορ Μαλακά" και φθορα "Πολύ Γρήγορη"
Χρηστος: BMW McLaren F1 GTR Race Car '97 - Twin Ring Motegi -- Γενικοι οροι

Geopan973
17-06-2015, 00:00
Διευκρίνηση:

Δεν με πέταξε. Κουράστηκα τόσο πολύ, που όταν έκανα λάθος στην είσοδο τα πιτ (για πολλοστή φορά, δεν μπορώ να βρω το έμπα σε αυτήν την πίστα με την καμμία!!!) απογοητεύτηκα τόσο πολύ που δεν άντεξα να συνεχίσω. Συγγνώμη και πάλι, έχω καταντήσει γραφικός, αλλά τον τελευταίο καιρό δεν αντέχω πάρα πολύ.

Κατά τα άλλα, παραδόξως, μου άρεσε ο αγώνας. Αν εξαιρέσουμε τους πρώτους γύρους που έκανα μερικά απανωτά λάθη και δέχθηκα και ένα-δυο αγωνιστικά τζαρτζαρίσματα, μετά μπήκα σε έναν καλό ρυθμό και ενώ δεν ήμουν πιο γρήγορος από τον Τζαν, Χρήστο και Νίκο σε απόλυτους γύρους κατάφερνα να μην αυξάνεται η διαφορά από τους εμπρός και να κρατάω μια καλή απόσταση από τους ακολουθούντες,

Αν δεν είχα κάνει το λάθος με τα πιτ, ίσως να τερμάτιζα τρίτος ή τέταρτος, σχετικά καλά, αν αναλογιστείς πως η επαφή μου με την πίστα αποτελείτο από ένα seasonal event προ εβδομάδων, και 2 δεκάλεπτες κόντρες με τον Στέργιο και τον Χρήστο το ΣΚ.

Απλά, η πίστα, όπως επεσήμανε ο Χρήστος, δεν είναι φτιαγμένη για αγώνα, και μάλιστα αντοχής. Σε αυτό συνεπικουρούν το πολύ μικρό μήκος της και η πάρα πολύ μικρή ευθεία. Αν δεν κάνω λάθος, όλα τα προσπεράσματα που έκανα, πραγματοποιήθηκαν λόγω λάθους του προπορευόμενου οδηγού, και όχι από την ικανότητά μου.

Καλή εμπειρία παρόλα αυτά.

Υ.Γ.1 Αποκλείεται να πετυχαινα κάτι καλύτερο, γιατί έλειπε και ο εκπρόσωπος του Μαριδάκη. Ελπίζω να μας κάνει την τιμή να παραστεί σε επόμενο γεγονός.

Υ.Γ.2 Θα ήθελα να αλλάξω την A1 από την πρότασή μου και να μπει το Grand Valley Speedway, αν συμφωνείτε. Το ξέρω ότι δεν είναι πραγματική πίστα, αλλά είναι ιδανική, πιστεύω, για αγώνα αντοχής.

AlexandrosQV
17-06-2015, 01:20
Καλα ναι αυτα τα πιτ ήταν όντως το κάτι άλλο... Κάτι πρέπει να παίχτηκε με Μαριδάκη εκει με τους κώνους για να μας σπάσει τα νεύρα. Και με εσένα τα κατάφερε μια χαρά! Χαχα!

Ελεύθερα επιλέγουμε όποια πιστα θελουμε.

breraromeos
17-06-2015, 13:19
Eγώ κάπου στα 30mins είχα ακόμα αρκετό λάστιχο αλλά έκανα σχεδόν ίδιο γυρολόγιο και κρατούσα σταθερή απόσταση από τον πρώτο. Αυτό που με έριξε ήταν στην αρχή 1-2 μεγάλα λάθη και έφαγα 30sec.
Μπήκα όμως στα pit αμέσως και μόλις βγήκα μάζευα περίπου 1 sec το γύρο από τον πρώτο. Είπα ότι έτσι θα μείωνα τη διαφορά από τον geo που ήταν ο στόχος (και έμεινε αρκετή ώρα έξω με φθαρμένα ελαστικά). Τελικά κατάφερα να μαζέψω τη διαφορά από το Χρήστο (μάλλον έκανε και αυτός 1-2 λαθάκια προς το τέλος) και στο τέλος όταν τον έφτασα έκανε λάθος και τον πέρασα ( και ήθελα μάχη :P ).
Πάντως αν κάνουμε λάθη ας μη βγαίνουμε. Είναι μεγάλη ξενέρα για τους υπόλοιπους που ξεκινάμε 7 και (αν βάλεις και τις αποσυνδέσεις) τελικά τρέχουμε 3-4.

- - - Updated - - -

YΓ: Παρόλα αυτά ήταν αγώνας με αρκετό ενδιαφέρον. Ενώ στην αρχή πίστευα ότι θα βαριόμασταν :D

Geopan973
17-06-2015, 20:17
Νίκο και Τζαν έχετε απόλυτο δίκιο για το ξενερωμα.

Μήπως επί τη ευκαιρία και μιας που τρέχουμε φιλικά να το κάναμε 45' αντί για μια ώρα ?

tzanetos
18-06-2015, 05:36
Εγω δεν εχω θεμα,οση ωρα θελετε

AlexandrosQV
18-06-2015, 17:43
Επομενος αγωνας, η προταση του Γιωργου.

http://i.imgur.com/hdSoYty.jpg

Ελαστικά "Σπορ Μαλακά" και φθορά "Πολύ Γρήγορη"


:pop2:

AWD_POWER
18-06-2015, 17:45
Άλλαξε χρώμα να το διαβάζουμε

PS: Video proof δεν έχουμε η ήταν και αυτό.. σικέ; :ice::makefun::a094::a050::a010:

Geopan973
18-06-2015, 23:53
Τι μας πέρασες εμάς ρε; Ψηλούς, εύσωμους κοστουμαρισμένους; Εμείς εδώ έχουμε διαφάνεια. Και ο πρόεδρος της αγωνιστικής λέσχης είναι αξιόλογος, μορφωμένος και ηθικός άνθρωπος.

:ice:

kostas1982
22-06-2015, 12:23
Καλημέρα παίδες. Ελπίζω και σημερα να τα καταφέρω να τρεξω. Να έχετε και κάποιον να ριξετε γύρο ρε παιδι μου! Θα εξαρτηθεί απο την ωρα που θα ξεκίνησετε Αν σας προλαβω ,εχει καλως. Αλλιως καλη διασκέδαση .

Ωραία επιλογή αυτοκινήτου ,geo. Tην πίστα δεν τη θυμάμαι ,αλλά λογικά θα την έχω ξανατρέξει.

Ps:Στον προηγούμενο αγώνα βγήκα γιατί πατησα λάθος κουμπί στο πιτ στοπ. Την έχω ξαναπατησει έτσι. Βάλτε ρε ντουγανια ενα are you sure that you want to exit the race? Τόσο δύσκολο είναι;

AWD_POWER
23-06-2015, 15:05
Καλημέρα παίδες.
Καλός ο αγώνας εχθές αλλά αυτές οι αποσυνδέσεις πλέον δεν παλεύονται..
Κρίμα, ήθελα πολύ να παλέψω τον Γιώργο.
Χρήστάρα, έπρεπε να πιέσεις λίγο παραπάνω στα pit stop, την είχες την νίκη!

Geopan973
23-06-2015, 16:43
Άσε βρε! Που ήθελες να παλεψεις. Αφού την ξέρουμε την ιστορία. Δεν συμμετέχει ο εκπρόσωπος, όλα καλά, αλλά τερματιζουμε τελευταιοι, αντε προτελευταίοι. Συμμετέχει ο εκπρόσωπος, όλα καλά, πάλι τερματιζουμε τελευταίοι ή προτελευταίοι και μας ρίχνει και ένα δευτερόλεπτο στο γύρο.
Τώρα πως γίνεται κάθε φορά που τον προσπερνάω να με κάνει disconnected from the lobby Server... ο Μαριδάκης και η ψυχή του.

:pound::pound::pound:

Απόλυτο ξενέρωμα... Τι να λέμε τώρα;

Μια φορά ήμουν γρήγορος κι εγώ, έστω στα δοκιμαστικά, και παρουσιάστηκε ο σκόρπιος ΓΤ και μας την έκανε την κουτσουκέλα.
Και άντε το ξεπεράσαμε ψυχολογικά αυτό. Καλή εκκίνηση, συμπληρώσαμε και 3 γύρους χωρίς λάθος, ακολουθάγαμε τον Ιταλό κατά πόδας, όλα καλά και όλα ωραία.

Φτου,φτου με έφτυνα. Έκανα την τιμονιέρα χάλια.

Και στο τρίτο φτου ... ΑΜΠΕΛΑΛΕ ΡΕ!!!

Τέλοσπάντων. Και αυτό το λίγο που έτρεξα εμένα μου άρεσε. Και από ότι παρακολούθησα μετά, οι τρεις πρώτες θέσεις είχαν αρκετό ενδιαφέρον.

Η αλήθεια είναι ότι όταν είχα κάνει δοκιμές για το τι θα προτείνω σαν event είχα δοκιμάσει στο Α1 με γρήγορη φθορά ελαστικών και κατανάλωση και το καύσιμο και τα λάστιχα δεν κατέβαιναν με τίποτα. Με τις χθεσινές ρυθμίσεις έτεινε λίγο η κατάσταση να περάσει στο άλλο άκρο. Αλλά από την άλλη σε ωθούσε να κάνεις καλύτερη διαχείριση ελαστικών, πράγμα που εμένα μου αρέσει (λογικό, αφού μειονεκτώ σε ταχύτητα).

Τέλος, μετά από αυτήν τη μικρή εμπειρία κατέληξα σε ακόμα ένα συμπέρασμα. Δεν μου αρέσει να οδηγώ με racing soft ελαστικά.

AlexandrosQV
25-06-2015, 21:46
Επομενος αγωνας...

BMW McLaren F1 GTR Race Car '97 - Twin Ring Motegi --- Γενικοί όροι

AWD_POWER
26-06-2015, 21:15
Αυτή η π@π@ριά με τα Vision Projects έχει παραγίνει πλέον...
Φοράμε πλέον και ειδικές στολές για να τα οδηγήσουμε...
Άντε να μη πω τίποτα παραπάνω..!

AWD_POWER
27-06-2015, 17:40
Νομίζω ότι ο Χρήστος έχει προτείνει την F1 του '97

AlexandrosQV
27-06-2015, 19:26
Του '95 και BMW-GTR, νομίζω δεν έχει άλλη.

AWD_POWER
27-06-2015, 19:33
Νομίζω ότι γράφει την McLaren F1 GTR Race Car Base Model 97.
Χρήστοοοοο, διευκρίνηση!

aetosliapis
27-06-2015, 22:49
ειναι BMW McLaren F1 GTR Race Car '97

aetosliapis
28-06-2015, 20:47
τελικα θα γινει η αλλαγη η οχι ?

AlexandrosQV
28-06-2015, 21:16
Ναι φυσικά Χρήστο! Με αυτό που έγραψες θα γίνει ο αγώνας. Συγνώμη για το λάθος μου.

Παιδιά για κάποιο διάστημα (μικρό η μεγάλο) δεν θα έχω πρόσβαση στο PS3... Θα συνεχιστούν ομως οι αγώνες (αν γουστάρετε) και εγω θα ανανεώνω τους πίνακες με ευχαρίστηση και με μια μικρή βοήθεια απο τον Νίκο και όποιον άλλον γουστάρει στον τομέα των φωτογραφιών των αγώνων! Ετσι για να κρατηθεί όμορφη η πρώτη σελίδα του θέματος.

breraromeos
03-07-2015, 16:02
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη, με τις εξελίξεις που συμβαίνουν ξέχασα τελείως τον αγώνα της Δευτέρας :(

AlexandrosQV
03-07-2015, 16:04
Δεν ήσουν ο μονος Νίκο. Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη.

tzanetos
08-07-2015, 14:09
Καλησπερα σε ολους.Σημερα ξεκιναει το δικο μας πρωτατθλημα https://www.facebook.com/events/784653224967245/ οποιος θελει ας ερθει να τρεξει.