PDA

View Full Version : Review The Crew



Slay
19-12-2014, 17:33
Σε μια χρονιά όπου κυριάρχησαν τα sequels γνωστών ΙΡ, και ακόμα χειρότερα τα Re-master παιχνιδιών του PS3, ένα νέο IP σαν το The Crew φαντάζει σαν μια όαση. Αν και δεν μιλάμε για κάποια μεγάλή αποκάλυψη στον gaming κόσμο, το The Crew μπορεί να γίνει ένα πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι, αρκεί βέβαια κάποιος να αγνοήσει παντελώς το πώς διαφημίστηκε το παιχνίδι, και να το δει από μια εντελώς διαφορετική οπτική.


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10847776_636625426448076_309260786459130138_n.jpg? oh=edfefd79337c17fa03b1fb66b0fa5fc1&oe=55478E94&__gda__=1426220996_c0956b81bc99ad8628c3f7b40012c93 c


Developer: Ivory Tower
Publisher: Ubisoft
Διάθεση: CD Media


Πριν ξεκινήσω να σας μεταφέρω την εμπειρία μου από το παιχνίδι, να πω πρώτα ότι όταν το πρωτοείδα στην Ε3 2014 δεν μου προξένησε το παραμικρό ενδιαφέρον. Οι λόγοι αρκετοί, always online, συνεργατικό παιχνίδι με άλλους παίκτες, και υποσχέσεις για πίστες σε όλη την Αμερική, αν και συνήθως αυτό σημαίνει κάποια τοποθεσία , και όχι και η ενδιάμεση διαδρομή. Παρόλα αυτά όταν ανακοινώθηκε η beta δήλωσα συμμετοχή, για να απορριφθώ. Στην δεύτερη beta δεν μπήκα καν στον κόπο να δηλώσω συμμετοχή, παρόλα αυτά μου ήρθε κωδικός, και η άποψη μου για το παιχνίδι γύρισε 180ο (σαν τις πολίτικες γνωστής εταιρίας κατασκευής κονσόλων) Το The Crew δεν είχε καμία σχέση με ότι είχα φανταστεί, ήταν ένα διασκεδαστικότατο Arcade Racing, με το extra bonus του τεράστιου χάρτη που διαθέτει, όλα αυτά βέβαια υπάρχουν και στην τελική έκδοση.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/1655503_636624869781465_3056520480332199646_o.jpg

Να ξεκινήσουμε και να πούμε πρώτα κάποια πράγματα για την υπόθεση του παιχνιδιού. Εντάξει το ξέρω ότι τώρα οι περισσότεροι που θα το διαβάσατε αυτό θα γελάτε, αλλά είναι αλήθεια, το The Crew έχει και ιστορία. Για την ακρίβεια προσπαθεί να πει μια ιστορία , η οποία όμως είναι απλά αστεία σαν προσπάθεια. Ούτε καν η ερμηνεία του Troy Baker στον ρόλο του πρωταγωνιστή Alex δεν μπορεί να την σώσει.

Ο Alex λοιπόν γίνεται μάρτυρας της δολοφονίας του αδερφού του, ο οποίος είναι μέλος μιας εγκληματικής οργάνωσης, από τον αρχηγό της, τον Shiv. Σαν να μην έφτανε αυτό, ένας διεφθαρμένος πράκτορας του FBI που συνεργάζεται με την συμμορία 5-10, παγιδεύει τον Alex για την δολοφονία του αδερφού του, και στον στέλνει πίσω από τα κάγκελα. Το τίμιο και κατατρεγμένο παλληκάρι, έρχεται να βγάλει από της φυλακής τα σίδερα, η καλή πράκτορας Zoe, η οποία του λέει ότι θα αποφυλακιστεί, και σαν αντάλλαγμα θα πρέπει να γίνει μέλος των 5-10 και να βοηθήσει στην σύλληψη τόσο του Shiv που σκότωσε τον αδερφό του, όσο και του Coburn του ανθρώπου που τον παγίδεψε για την δολοφονία.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/10842014_636623423114943_2296269953927479056_o.jpg

Η ιστορία λειτουργεί κυρίως σαν συνδετικός κρίκος ανάμεσα στις αποστολές, δεν είναι κάποια καλή υπόθεση που θα σε κάνει να συνεχίζεις να παίζεις για να μάθεις την συνέχεια. Αλλά βέβαια μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα racing game, τα περισσότερα δεν έχουν καν ιστορία, πόσο δε μάλλον μια καλή ιστορία. Παρόλα αυτά, όπως είπα και στην αρχή το The Crew ίσως να χρειαστεί αρκετές φορές να το δείτε με διαφορετική οπτική από αυτή που ήθελαν οι δημιουργοί του.
Έτσι εάν δείτε την ιστορία του σαν κωμωδία θα διασκεδάσετε και με αυτήν. Για παράδειγμα ο Alex προσπαθεί να ανέλθει στην ιεραρχία της 5-10 μιας εγκληματικής οργάνωσης, απλά κερδίζοντας αγώνες. Άμα κερδίσει σε αγώνα τον τοπικό αρχηγό, αυτός από την ντροπή του εξαφανίζεται και παίρνει την θέση του ο Alex, έτσι απλά χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. Βέβαια μου προκάλεσε την απορία η δολοφονία του αδερφού του, αφού είχαν πρόβλημα μαζί του, γιατί δεν τον νικούσαν σε έναν αγώνα να του δείξουν αυτοί ποιος είναι το αφεντικό?

https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/10869362_636624883114797_4358452981589946232_o.jpg

Όπως ήδη είπα, στην αρχική παρουσίαση στην Ε3 είχαν υποσχεθεί ολόκληρη την Αμερική σαν χάρτη παιχνιδιού. Αν και δεν είναι όλη , δηλαδή όλες οι πόλεις και τα χωριά, το The Crew δίνει μια συρρικνωμένη έκδοση της χώρας, με τα ποιο ενδιαφέροντα σημεία της τόσο σε αστικό, όσο και σε υπαίθριο περιβάλλον. Μην παρασυρθείτε από την λέξη «συρρικνωμένη» όμως, το παιχνίδι έχει μακράν τον μεγαλύτερο χάρτη που έχω δει σε παιχνίδι. Ένα ταξίδι από την Νέα Υόρκη στο Λος Αντζελες διαρκεί περίπου 45 λεπτά, ενώ ο γύρος της χώρας κρατά περίπου 2,5 ώρες.

Εάν βάζαμε έναν υπότιτλο στον τίτλο του παιχνιδιού αυτός θα ήταν «Σημασία έχει το ταξίδι, και όχι ο προορισμός» Πραγματικά το παιχνίδι σε ταξιδεύει με όλη την σημασία της λέξης. Από το αστικό περιβάλλον, βρίσκεσαι σε αγροτική περιοχή, αργότερα σε δάση, σε βάλτους, σε ατέλειωτες ευθείες μέσα στην έρημο, σε άγριο στροφιλικι στην δυτική ακτή, σε χιονισμένα βουνά. Κάθε περιοχή έχει τα δικά της χαρακτηριστικά, σε κάποιες μάλιστα βλέπουμε συνδυασμό αυτών με πάρα πολύ καλό τρόπο. Για παράδειγμα σε μια αποστολή , ξεκινήσαμε τον αγώνα από τα χιονισμένα βουνά, περάσαμε μέσα από το επίσης χιονισμένο Salt Lake City, για να συνεχίσουμε σε καταπράσινο δάσος, και να καταλήξουμε τελικά σε έρημο, και αυτά σε έναν αγώνα μερικών λεπτών , μέσα στην ίδια περιοχή.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/10265385_636623466448272_8308040781585622126_o.jpg

Οι τοποθεσίες μαγευτικές, η λεπτομέρεια σε υψηλά επίπεδα, θα βρείτε εκτός από διάσημα landmarks ακόμα και σπίτια στην μέση του πουθενά, μέσα στην έρημο, στους βάλτους στα δάση. Κάπου εδώ να πω και την γνώμη μου για τα γραφικά του παιχνιδιού τα οποία έχουν δεχτεί σφοδρή κριτική. Είναι προφανές ότι η Ivory Tower επικεντρώθηκε περισσότερο στην ποσότητα παρά στην ποιότητα. Έτσι δεν θα δείτε με τίποτα γραφικά σαν αυτά του Driveclub, η ακόμα και σαν του Need for Speed. Όμως το παιχνίδι αν και τεχνικά υστερεί εξακολουθεί να έχει πάρα πολύ όμορφα γραφικά. Σε αυτό μεγάλο ρόλο παίζει τόσο ο φωτισμός, όσο και η επιλογή χρωμάτων, που κάνουν το The Crew εντυπωσιακό. Βρέθηκα για παράδειγμα πολλές φορές να σταματάω και να χαζεύω την θεά , και κάθε λίγο να τραβάω και screenshot με το share button, κάτι που δεν έκανα στο σαφώς ανώτερο τεχνικά Far Cry 4 που έπαιξα πρόσφατα.

Στα επιμέρους όμως τεχνικά θέματα πρέπει να πούμε ότι στο παιχνίδι υπάρχουν αντικείμενα με μικρή γεωμετρία, αρκετά textures χαμηλής ποιότητας, ενώ και το ΑΑ αν και σε καλό επίπεδο, απέχει αρκετά από την ποιότητα των τελευταίων κυκλοφοριών. Στα πολύ θετικά του το γεγονός ότι πάρα το γεγονός ότι είναι ανοιχτού κόσμου παιχνίδι, το frame rate δεν παρουσιάζει διακυμάνσεις και είναι στα 30 FPS. Αντιθέτως το μεγάλο του τεχνικό πρόβλημα είναι το pop-in το οποίο είναι αρκετά έντονο, ειδικά σε μεγάλες ανοιχτές περιοχές, με μεγάλους δρόμους.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/1658259_636623253114960_7789710555663264496_o.jpg

Πάμε τώρα στο κυρίως ζουμί, σαν παιχνίδι τι λέει? Αρχικά να πω εδώ ότι το The Crew είναι το ποιο διασκεδαστικό Arcade Racing που έχω παίξει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Η φυσική και η συμπεριφορά των αυτοκίνητων είναι προσανατολισμένα στην διασκέδαση και όχι στην ρεαλιστική απόδοση. Ακόμα και αυτοκίνητα που είναι σχεδιασμένα καθαρά για την άσφαλτο, μπορούν να μπουν μέσα στα χωράφια , και να οδηγηθούν, ενώ εάν μάλιστα έχετε Raid car τότε δεν σας σταματά τίποτα, η μάλλον σχεδόν τίποτα, γιατί εγώ έπεσα πάνω σε έναν κάκτο που μάλλον του είχαν κάνει τσιμεντοενεσεις, όπως θα δείτε στο παρακάτω μικρό video.



https://www.youtube.com/watch?v=aGQ5tq1Q7Ew&feature=youtu.be


Στο παιχνίδι μπορείτε εκτός από τις κύριες αποστολές, να κάνετε τα skills, να τρέξετε σε PvP αγώνες, και να τρέξετε τα Faction Missions που είναι και τα αγαπημένα μου. Εκτός από αυτά μπορείτε να ανακαλύψετε τα «κρυφά» κομμάτια κάποιων αυτοκίνητων, και να επισκεφτείτε όλα τα landmarks. Πάμε όμως να τα δούμε λίγο αναλυτικά όλα αυτά.

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/10869631_636624293114856_4301467989154763836_o.jpg

Οι κύριες αποστολές δεν είναι μόνο αγώνες, καθώς έχουμε και άλλες δραστηριότητες. Στους αγώνες όμως αφού μπείτε με το κατάλληλο Car Spec , σαν στόχο έχετε το να βγείτε πρώτος. Ναι ναι, η δεύτερη και η τρίτη θέση δεν πιάνουν μια στο The Crew, η πρώτος η τίποτα. Εδώ θα συναντήσουμε για πρώτη φορά και την προβληματική ΑΙ του παιχνιδιού, η οποία αρκετές φορές δείχνει ότι κλέβει. Αν και μπορούν κάλλιστα να τρακάρουν , ή να βγουν εκτός δρόμου, τις περισσότερες φορές οδηγούν υποδειγματικά καλά, και ακόμα και εάν βγουν εκτός δρόμου, είναι πίσω σας πολύ γρήγορα. Διαφορά ασφαλείας δεν παίζει να έχετε, καθώς όλοι περιμένουν μια στραβοτιμονιά για να σας περάσουν. Είχα μπει σε αγώνα με αυτοκίνητο 125 level περισσότερα από το προτεινόμενο και δυσκολεύτηκα να πιάσω την κορυφή, που κανονικά θα έπρεπε να ήμουν εκτός συναγωνισμού.

https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/10362818_636623763114909_6597088695813984629_o.jpg

Όμως οι αγώνες δεν είναι το ποιο δύσκολο κομμάτι των αποστολών, τα Takedowns και το να ξεφύγετε από την αστυνομία είναι και ποιο δύσκολα και ποιο εκνευριστικά. Στα πρώτα στόχο έχετε να καταστρέψετε το αντίπαλο αυτοκίνητο μέσα σε συγκεκριμένο χρόνο. Ότι όμως αμάξι και να έχετε, είναι σχεδόν αδύνατον να τον πιάσετε σε ζώνες εκτός από τις προκαθορισμένες όπου κόβει ταχύτητα, εάν χάσετε τις ζώνες αυτές, απλά μετα είναι αδύνατον να τον πιάσετε. Στις καταδιώξεις της αστυνομίας το cheat από το παιχνίδι είναι πασιφανές. Εκτός από το γεγονός ότι τα περιπολικά συμπεριφέρονται σαν μεταμφιεσμένες Lamborghini σε θέματα απόδοσης, είναι ταυτόχρονα και μεταμφιεσμένα τανκ, τα οποία σας βγάζουν εύκολα εκτός πορείας. Πραγματικά κάποιες φορές είχα την αίσθηση ότι οι καταδιώξεις στο GTAV με 5 αστέρια ήταν ποιο εύκολες. Τέλος υπάρχουν μερικές ακόμα αποστολές σε στυλ time trial, ενώ υπάρχει και αποστολή που πρέπει να καταστρέψεις κάποια κιβώτια σε συγκεκριμένο χρόνο, επίσης εκνευριστική λόγω του οχήματος που σου δίνει το παιχνίδι, το οποίο στριβεί σαν βάρκα.

Γενικά δεν θα είχα πρόβλημα με την δυσκολία των αποστολών αυτών, εάν δεν υπήρχε στο παιχνίδι ένα leveling σύστημα το οποίο δείχνει να αγνοείται αρκετές φορές. Να τα πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Το παιχνίδι έχει 5 τύπους αγώνων, ανάλογα με το car spec . Έτσι έχουμε τις εξής κατηγορίες Street,Dirt,Performance,Raid,Circuit. Τα αρχικά αμάξια που αγοράζετε μπορείτε να τα αναβαθμίσετε και στις 5 κατηγορίες, επίσης μπορείτε να τα κάνετε leveling μέχρι το όριο τους. Οι αναβαθμίσεις στα αυτοκίνητα γίνονται κάθε φορά που ο οδηγός παίρνει level (ξεχωριστό κομμάτι αυτό) αλλά κυρίως με τα ανταλλακτικά που κερδίζετε τόσο στις κύριες αποστολές , όσο και στις άλλες δραστηριότητες όπως στα Skills για παράδειγμα.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t31.0-8/1047872_636623929781559_6644032356536726071_o.jpg

Αν και μπορείτε να αγοράσετε άλλα αυτοκίνητα σύντομα θα δείτε ότι τα ποσά που χρειάζονται κάποια εξωτικά αμάξια είναι πολύ υψηλά. Το παιχνίδι βέβαια σας κάνει σκόντο εάν πληρώσετε με Crew Credits, τα οποία αγοράζετε με πραγματικά χρήματα. Το παιχνίδι μάλιστα είναι γενναιόδωρο και σας δίνει σε κάποιο σημείο 100.000CC που όμως είναι κάτι τις λιγότερα από αυτά που χρειάζεστε για να αγοράσετε την Murchielago για παράδειγμα. Ευτυχώς (δυστυχώς μάλλον αφού μιλάμε για παιχνίδι με αυτοκίνητα) μπορείτε να ολοκληρώσετε το παιχνίδι χωρίς να χρειαστεί να αγοράσετε κανένα αυτοκίνητο, πέρα από το αρχικό σας.

Το παιχνίδι υποθέτω ότι πήγαινε για ποιο βαθύ gameplay όπου τα ανταλλακτικά θα έπαιζαν τον ρόλο της πανοπλίας σε ένα RPG παιχνίδι. Δηλαδή βάζεις ένα κομμάτι το οποίο σου δίνει ένα πλεονέκτημα, ενώ σου αφαιρεί κάτι άλλο κ.ο.κ. Τίποτε από αυτά όμως δεν γίνεται, τα ανταλλακτικά απλά ανεβάζουν κάποια στατιστικά, και δεν υπάρχουν και επιλογές για να πεις ότι θα βάλεις κάτι άλλο και θα πάρεις κάτι ξεχωριστό. Όλα τους απλά αυξάνουν το level του αυτοκινήτου, και έτσι το όλο σύστημα σε συνδυασμό με το πώς συμπεριφέρεται η ΑΙ, δείχνει να είναι χωρίς λόγο ύπαρξης.

Στις εξτρά δραστηριότητες η ποιο απολαυστικές είναι τα Faction Missions. Αρχικά να πούμε ότι επιλέγετε σε ποιο από τα 5 factions θα ανήκετε, καθώς υπάρχει ένα για κάθε περιοχή. Βασικά πρόκειται στις περισσότερες περιπτώσεις για αγώνες με μεγάλή διάρκεια (μέχρι 4 ώρες) και πέρα από την σημαντική αμοιβή που δίνουν όταν τα ολοκληρώσετε, έχετε και το bonus, ότι μπορεί να βγείτε μέχρι και τρίτος. Κάθε φορά που παίζετε μια τέτοια αποστολή , εκτός από μπόλικα χρήματα και ΧΡ , παίρνετε και reputation points. Αυτά επίσης τα παίρνετε και από το PvP κομμάτι του παιχνιδιού, και όσο μεγαλύτερη φήμη έχετε, τόσο μεγαλύτερο μισθό θα παίρνετε κάθε ημέρα. Τα Faction Missions πιστεύω ενσωματώνουν καλυτέρα από κάθε άλλη αποστολή το road trip feeling που βγάζει το The Crew, και που είναι και το στοιχείο που με έκανε να το αγαπήσω.

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/1913296_636624259781526_3122543115711020928_o.jpg

Επειδή όμως υπάρχει και η περίπτωση να βαρεθείτε κάποια στιγμή να οδηγήσετε μια μεγάλή απόσταση, επειδή ξεχάσατε για παράδειγμα ένα landmark στην άλλη άκρη του χάρτη, το παιχνίδι σας δίνει την δυνατότητα να κάνετε fast travel από οποιοδήποτε σημείο του χάρτη, σε οποιοδήποτε άλλο έχετε ήδη ανακαλύψει. Η συμβουλή μου είναι πάντως να μην χρησιμοποιείτε συχνά το fast travel πάρα μόνο για βαρετά tasks όπως το να μαζέψετε τα κρυφά parts από τα αυτοκίνητα. Εδώ υπάρχει και ένα μικρό θεματάκι, καθώς εάν πάτε στο όριο μιας περιοχής που έχετε δει με fast travel, τότε θα «ανακαλύψετε» και αρκετή γύρω περιοχή. Έτσι μπορείτε εάν θέλετε να παίξετε εντελώς βαρετά το παιχνίδι, και να αποκαλύψετε τον χάρτη του, κάτι που φυσικά σας λέω να μην το κάνετε ποτέ.

Κλείνοντας σιγά σιγά, ήρθε η ώρα να μιλήσουμε για το μεγαλύτερο fail του παιχνιδιού, και αυτό δεν είναι άλλο από το συνεργατικό του παιχνίδι, και το always online. Αρχικά όπως είπα το παιχνίδι απαιτεί να έχετε πάντα σύνδεση με το Internet, σύνδεση με το PSN, και φυσικά σύνδεση με τους servers του παιχνιδιού. Εάν κάτι από αυτά δεν έχετε, τότε πολύ απλά το παιχνίδι το οποίο θα μπορούσατε κάλλιστα να το παίξετε off line , το ξεχνάτε μέχρι να επανέλθει η σύνδεση σας. Τις ημέρες που το παίζω για το Review έχασα την σύνδεση τουλάχιστον 5 φορές, και έπρεπε να περιμένω για το πότε θα με αφήσει να ξαναμπώ. Επίσης συνάντησα δυο φορές και ένα φαινόμενο που ίσως έχει σχέση με την σύνδεση στο server , και αυτό είναι το να βλέπεις τα αυτοκίνητα στον δρόμο σταματημένα, λες και έγινε συντέλεια του κόσμου από ζόμπι και παράτησε ο κόσμος τα αυτοκίνητα και έφυγε. Το είχαμε δει και στην beta και στην τελική έκδοση όπως θα δείτε στα δυο επόμενα video.



https://www.youtube.com/watch?v=ilZiPGpVecI&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=dCr5n6PdMcY


Το παιχνίδι λέγεται The Crew, υποτίθεται λοιπόν ότι μπορείτε να παίξετε σαν Crew μαζί με άλλους 3. Εάν όμως δεν είναι φίλοι σας με τους οποίους θα έχετε συνεννοηθεί από πριν να παίζετε μαζί και μόνο μαζί τότε δεν έχετε καμία τύχη στο να φτιάξετε έστω και προσωρινά ένα λειτουργικό Crew. Οι λόγοι για αυτό πολλοί, είμαι για παράδειγμα στο Μαϊάμι, και μου έρχεται πρόσκληση να παίξω έναν αγώνα από το Midwest. Ειλικρινά δεν έχω κίνητρο να παίξω μια προηγουμένη αποστολή ξανά, έτσι το ποιο πιθανό είναι να αρνηθώ. Εάν γίνει το αντίθετο, και προσκαλέσω εγώ κάποιον να παίξει μια αποστολή που ακόμα δεν του έχει ανοίξει, πολύ απλά το παιχνίδι δεν τον αφήνει να συμμετάσχει. Σε όλα αυτά βαλτέ μαζί ότι η δυσκολία των αποστολών αυξάνει όσο αυξάνονται τα μέλη του crew, οπότε η συνεργασία είναι λίγο moot point. Το παιχνίδι σας προτρέπει μάλιστα να παίξετε coop ακόμα και χωρίς crew με παίκτες από το δικό σας session. Τι ακριβώς εννοεί η Ivory δικό μου session δεν μπόρεσα να καταλάβω, κάποιες φορές έβλεπα παίκτες να γυρίζουν στον κόσμο (session) κάποιες άλλες όχι. Με τι κριτήρια βλέπω ή δεν βλέπω πραγματικούς παίκτες στον χάρτη, δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη, το σίγουρο είναι πάντως ότι εισέπραξα αρκετές αρνήσεις, ακόμα και όταν υπήρχαν παίκτες στο δικό μου session , πιθανά για τους λογούς που ήδη περιέγραψα.

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/1504296_636622679781684_4106763475920474827_o.jpg

Ξέχασα να σας πω ότι το παιχνίδι έχει και ανταγωνιστικό Multiplayer στα ονομαζόμενα PvP lobbies. Δυστυχώς δεν μπορώ να σας πω εάν είναι καλό η όχι, καθώς μετα από αναμονή 5 λεπτών κάθε φορά, και μετα από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες , βαρέθηκα να περιμένω μπας και παίξω. Κάθε ημέρα δοκίμαζα μια φορά , πάντα το ίδιο αποτέλεσμα, δεν ξέρω εάν απλά το παιχνίδι δεν πήγε καλά σε πωλήσεις και έχει λίγο κόσμο που ασχολείται με το multi, πάντως δεν περίμενα με τίποτα , το να μην καταφέρω να παίξω ούτε έναν αγώνα, εδώ το είχα καταφέρει στο Driveclub.
Το The Crew σίγουρα δεν είναι το παιχνίδι που διαφημιζόταν, όμως εμένα μου άρεσε πολύ όπως ήδη είπα , καθώς θεώρησα το ταξίδι ποιο σημαντικό από τον προορισμό και το The Crew σίγουρα με ταξίδεψε σε πολύ όμορφα μέρη. Θα κλείσω αυτό το review με μερικές προτάσεις προς τους Devs για τυχόν πιθανή συνέχεια του.



Μετονομασία σε The Tour
Κατάργηση του Always Online
Σημαντική βελτίωση στο σύστημα αναβαθμίσεων
Ξήλωμα των Micro transactions.
Ποιο δίκαια ΑΙ


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 8/10

litanies
19-12-2014, 18:11
πάρα πολύ καλό review, Πάνο :)