PDA

View Full Version : Ανταλλαγές-πωλήσεις παιχνιδιών σε καταστήματα



Terastios
08-12-2014, 09:54
Το pes 2015 το είδα βγαίνει στα 28€ αξίζει? Το λεω απο την άποψή οτι δεν μπορείς να το μετά πουλήσεις...

nikon
08-12-2014, 10:05
Υπολόγισε πόση χασούρα θα έχεις στη μεταπώληση αν το πάρεις σε retail και δες αν σε συμφέρει, ξέρεις ότι όταν βγει το επόμενο (2016) το 2015 δεν θα πουλιέται ούτε 15 ευρώ.

Terastios
08-12-2014, 10:23
Έχεις δίκιο αλλά 15€ ειναι καλύτερα απο καθόλου απλά αυτο που με έχει κάνει να το σκέφτομαι είναι τα μπονους που δίνει γιατί αν το βρω σε μτχ δεν θα τα έχει και σαν τιμή θα είναι περίπου 30/35€ τεσπα δεν θέλω να κουραζω αυτός είναι ο προβληματισμος μου.

Nikoladim
08-12-2014, 10:23
Στα public μόνο 5€ ανταλλαγή !!!

AriStos13
08-12-2014, 10:33
Στα public μόνο 5€ ανταλλαγή !!!
Μονο 5€ ;;
Σίγουρα ρε συ?

Στάλθηκε από το One Mini μου

rookie
08-12-2014, 10:39
Στα public μόνο 5¤ ανταλλαγή !!!

Για εξηγησε τι εννοεις....διοτι δεν το επιασα

Nikoladim
08-12-2014, 10:45
Ώπα παιδιά καλημερα και συγγνώμη για τη παρανόηση . Εννοώ πως αν το πάρει ο τεράστιος retail η μεταπωλητικη του αξία θα ειναι στα επίπεδα 5 ευρώ public


Sent from my iPhone using Tapatalk

Terastios
08-12-2014, 11:27
Ώπα παιδιά καλημερα και συγγνώμη για τη παρανόηση . Εννοώ πως αν το πάρει ο τεράστιος retail η μεταπωλητικη του αξία θα ειναι στα επίπεδα 5 ευρώ public


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποτε δεν θα έδινα τίποτα στους κλέφτες τιυ εχω ρωτήσει κατα καιρούς για διάφορα που αγοράζουν μτχ και μόνο που δεν τσακωθηκα και ο πωλητής είναι και φίλος δλδ έλεος και πάρα πολλοί ακριβές τιμές στα καινούργια και σου παίρνουν χωμα τα δικά σου...

james9
08-12-2014, 11:52
Δεν υπάρχει κανενας λογος να αγοραζει κανεις απο public, plaisio κλπ δινοντας τους 70αρια. Ολα τα σκρουτζομαγαζα πουλανε τους νεους τιτλους 55-60¤. Αν εχετε παλια τα πουλατε εδω μεσα που σιγουρα θα σας τα παρουν περισσοτερα απο το public.

rookie
08-12-2014, 11:52
Ποτε δεν θα έδινα τίποτα στους κλέφτες τιυ εχω ρωτήσει κατα καιρούς για διάφορα που αγοράζουν μτχ και μόνο που δεν τσακωθηκα και ο πωλητής είναι και φίλος δλδ έλεος και πάρα πολλοί ακριβές τιμές στα καινούργια και σου παίρνουν χωμα τα δικά σου...

Παιδια τα Public εχουν ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΛΟΓΙΚΗ στον τροπο που εμπορευονται τα μεταχειρισμενα (με εξαιρεση τα πολυ καινουργια παιχνιδια)
Συγκεκριμενα σου πουλανε το μεταχειρισμενο στο 1/2 της τιμης του καινουργιου και σου αγοραζουν το μεταχειρισμενο στο 1/4 της τιμης του καινουργιου (δηλαδη στο μισο απο οσο θα το πουλησουνε).
Αν πχ ενα παιχνιδι (πχ apo ti seira Essentials) το πουλανε 20 ευρω καινουργιο, μεταχειρισμενο θα το πουλανε 10. Και εσενα θα σου δωσουν 5....ειναι τοσο απλο και μεταξυ μας δεν ειναι και τοσο παραλογο αυτο που κανουνε.
Διοτι και αμα το μεταχειρισμενο ειχε κοντινη τιμη με το καινουργιο, δεν θα προτιμουσες να παρεις το μεταχειρισμενο...και δεν ειναι δυνατον να πουλανε το μεταχειρισμενο κοντα στην τιμη που το αγορασαν, διοτι ετσι πρακτικα δεν θα τους συμφερε να εχουν μεταχειρισμενα (μικρο περιθωριο κερδους).

Αν εχετε παει ποτε Μοναστηρακι για μεταχειρισμενα βιβλια...θα δειτε σχεδον το ιδιο.
Το μεταχειρισμενο βιβλιο το εχουν σχεδον στην μιση τιμη απο την αναγραφομενη του βιβλιοπωλειου και αμα τυχει να το πουλας εσυ, σου δινουν τα μισα (και λιγοτερα συχνα) απο αυτα που θα το βαλουν.

Για αυτο και συμφερει να αγοραζει κανεις κατευθειαν απο εναν αλλο χρηστη, διοτι "παρακαμπτει" ετσι το κερδος του μεσαζωντα (του μαγαζιου δηλαδη), αρκει βεβαια ο πωλητης να εχει λιγο οριο, διοτι συχνα βλεπεις και εδωμεσα παραλογα πραγματα.
Ειδικα στα παλιοτερα παιχνιδια πχ.....που εχει παρα πολλα το Public με 10 ευρω....το να στο πουλαει και ο χρηστης εδωμεσα για 10 δεν εχει νοημα....μονο η φασαρια του να συνεννοηθεις και να τρεχεις σε Μετρο κλπ κλπ....πας σε ενα Public οποτε θες και το παιρνεις.....

Αλλα στα πιο καινουργια και ακριβα παιχνιδια που ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ η διαφορα τιμης, αν καποιος πουλαει σε νορμαλ τιμη (αντι να το σκοτωσει στο Public) μπορει και περισσοτερα να παρει απο το να το παει στο Public και να γλυτωσει και ο αγοραστης 5 φραγκα που θα πληρωνε κερατιατικα στο οποιο Public

AriStos13
08-12-2014, 12:12
@james9 δεν έιναι τόσο ευκολο να πουλησεις παλιά παιχνιδια στο φόρουμ!! Ειτε τα έχει κάποιος ειτε δεν τον ενδιαφερουν γιατί είναι παλιά!!
Παράδειγμα εγώ είχα 10 παιχνίδια και είχα βάλει αγγελια αλλά δεν με ρώτησε κανένας!! Τα πήγα στο publuc και πηρα 50-55€ δεν θυμάμαι ακριβως!!

Στάλθηκε από το One Mini μου

litanies
08-12-2014, 12:22
συν ότι κερδίζεις τον χρόνου του, πάω ταχυδρομείο στέλνω το πακέτο , ξαναπάω ταχυδρομείο μετά απο 1-2 εβδομάδες περιμένω παίρνω τα λεφτά.

και τώρα έχει και ανταγωνιστή το public γιατί μπορείς να τα πας και στο seven

μάλιστα υπάρχει ήδη μια μεγάλη διαφορά. τα public αν δεν έχει bar code το παιχνίδι δεν στο παίρνουν, για παράδειγμα παιχνίδια από συλλεκτικές.
τα seven δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα και στο αγοράζουν το παιχνίδι και χωρίς bar code

vangelistm
08-12-2014, 16:58
Παιδιά το PRO 2015 λογικά δεν θα είναι στα Ελληνικά και ούτε θα μπορεί να γίνει download η Ελληνική γλώσσα, σωστά; Πάντως για 16¤ (για τα ps plus members) είναι θεωρώ πολύ καλή τιμή αν σκεφτείς ότι πέφτει πολύ η ανταλλακτική τους αξία σε ένα χρόνο... (Στο public το PES 2012 στο αγοράζουν 1 ¤!!!)

Και κάτι άλλο: Το πρώτο thread με το πρόγραμμα του 12 Deals of Christmas είναι λίγο διαφορετικό από ότι πραγματικά βγαίνει στα deals.

spyros arianara
08-12-2014, 19:59
To watchdogs to poulisa sta public 27 euro ti stigmi pou mou to pazareye sto forum eksypnakias sta 25 , plironei kai kana ypallilo , meionei tin anergia..

alan sirer
08-12-2014, 20:30
προσωπικα εχω κακη εμπειρια απο τα seven,το pes 2013 μετα απο εναν μηνα μου το επαιρναν στα 7 ευρω !!!! για να το πουλησουν 35 μετα,αναμεσα σε public/seven προτιμω το public που σε καποια παιχνιδια σου δινουν σχετικα καλες τιμες.

spyros arianara
08-12-2014, 22:52
τα seven ειναι πισω σε σχεση με το public ,και φτηνα αγοραζουν και ακριβοτερα πουλαν.

rookie
09-12-2014, 11:41
To watchdogs to poulisa sta public 27 euro ti stigmi pou mou to pazareye sto forum eksypnakias sta 25 , plironei kai kana ypallilo , meionei tin anergia..

Αυτο μπορει να συμβει ΜΟΝΟ σε καινουργιο παιχνιδι (και συνηθως σε Ps4 που ειναι πιο κρατημενες οι τιμες τους).
Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις, αποκλειεται να σου δωσει το Public περισσοτερα απο χρηστη.....

Terastios
09-12-2014, 11:46
Μην ξεχνάμε ότι εδω το πουλατε ΜΕΤΡΗΤΑ και στα καταστήματα παίρνετε ΠΙΣΤΩΣΗ!

stratisd
09-12-2014, 12:04
Αυτο μπορει να συμβει ΜΟΝΟ σε καινουργιο παιχνιδι (και συνηθως σε Ps4 που ειναι πιο κρατημενες οι τιμες τους).
Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις, αποκλειεται να σου δωσει το Public περισσοτερα απο χρηστη.....
Mην το λετε αυτο, γιατι πουλησα σε καταστημα (gamescom) το Fifa15 (ps3) 30 ευρω πριν 1 μηνα, τη στιγμη που κατι εξυπνακηδες εδω μεσα μου εστελναν pm για 20 ευρω και μεταφορικα δικα μου και μου εκαναν και χαρη λεγανε γιατι το παιχνιδι ειναι μουφα και δεν θα το θελει κανεις κ.α. τετοιες μπουρδες.


Μην ξεχνάμε ότι εδω το πουλατε ΜΕΤΡΗΤΑ και στα καταστήματα παίρνετε ΠΙΣΤΩΣΗ!
Mετρητα, ουτε πιστωση, ουτε τιποτα.

rookie
09-12-2014, 12:16
Mην το λετε αυτο, γιατι πουλησα σε καταστημα (gamescom) το Fifa15 (ps3) 30 ευρω πριν 1 μηνα, τη στιγμη που κατι εξυπνακηδες εδω μεσα μου εστελναν pm για 20 ευρω και μεταφορικα δικα μου και μου εκαναν και χαρη λεγανε γιατι το παιχνιδι ειναι μουφα και δεν θα το θελει κανεις κ.α. τετοιες μπουρδες.


Mετρητα, ουτε πιστωση, ουτε τιποτα.


Το ΦΙΦΑ 15 ειναι μεσα στα καινουργια ομως.....

spyros arianara
09-12-2014, 12:32
ενταξει καλα ειναι να ξερει καποιος οτι εχει την επιλογη να παει και σε ενα μαγαζι και να δωσει ενα παιχνιδι καινουριο σε αξιολογη τιμη και να μην ασχολητε με μεταφορικα και παζαρια ισοπεδωτικα πολλες φορες

litanies
09-12-2014, 12:33
επίσης να αναφέρουμε ότι ο καθένας μας ζει σε διαφορετική πόλη και μπορεί να μην έχει τις δυνατότητες που έχει κάποιος στην Αθήνα.

Kapa
09-12-2014, 17:43
συν ότι κερδίζεις τον χρόνου του, πάω ταχυδρομείο στέλνω το πακέτο , ξαναπάω ταχυδρομείο μετά απο 1-2 εβδομάδες περιμένω παίρνω τα λεφτά.

και τώρα έχει και ανταγωνιστή το public γιατί μπορείς να τα πας και στο seven

μάλιστα υπάρχει ήδη μια μεγάλη διαφορά. τα public αν δεν έχει bar code το παιχνίδι δεν στο παίρνουν, για παράδειγμα παιχνίδια από συλλεκτικές.
τα seven δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα και στο αγοράζουν το παιχνίδι και χωρίς bar code

Τα παιχνιδια χτυπανε στο scanner σε ενα αυτοματοποιημενο συστημα για να βγει τιμη αγορας που το αγοραζει το Public και να βγει η τιμη πωλησης σε Sticker για την πωληση του μεταχειρισμενου.

Ολο το συστημα των Used ειναι κερδοφορο, αν δεν ηταν κερδοφορο, το πρωτο καταστημα που δεν θα υπηρχε πλεον θα ηταν το Gamestop.

Εργαζομαι στο τμημα Gaming των Public οποτε εκρινα σωστο να σχολιασω.

litanies
09-12-2014, 17:52
^είναι ανακριβές αυτό που γράφω?

το πως γίνεται στο κάθε κατάστημα / αλυσίδα το πως δουλεύει το σύστημα είναι δικό τους θέμα.

εγώ είδα αυτή την διαφορά και την ανέφερα.

ότι στα seven μπορείς να δώσεις παιχνίδια χωρίς bar code (από συλλεκτικές για παράδειγμα) ενώ σε εσάς δεν γίνεται. απλά πράγματα.

Kapa
09-12-2014, 18:00
Δεν ειπα οτι εγραψες κατι λαθος. Εγραψα το λογο που δεν γινεται χωρις barcode.

rookie
09-12-2014, 18:09
Δεν ειπα οτι εγραψες κατι λαθος. Εγραψα το λογο που δεν γινεται χωρις barcode.

Ενταξει, ειναι πολυ απλο ομως να βρει το ιδιο παιχνιδι με barcode και στο καρτελακι να κολλησει αυτο το barcode.
ΣΙΓΟΥΡΑ ο υπαλληλος μπορει να το κανει, απλα δεν ειναι πολιτικη του καταστηματος να το κανει....λαθος κατ'εμε

litanies
09-12-2014, 18:13
Δεν ειπα οτι εγραψες κατι λαθος. Εγραψα το λογο που δεν γινεται χωρις barcode.

ναι τότε πάμε σε τεχνικό θέμα.
το έχετε αυτοματοποιήσει στο public...στο seven το έχουν στο χειροκίνητο :)

όμως στο ένα σου "κόβουν" κάποια παιχνίδια έτσι και στο άλλο στα παίρνουν.

Kapa
09-12-2014, 18:18
Ενταξει, ειναι πολυ απλο ομως να βρει το ιδιο παιχνιδι με barcode και στο καρτελακι να κολλησει αυτο το barcode.
ΣΙΓΟΥΡΑ ο υπαλληλος μπορει να το κανει, απλα δεν ειναι πολιτικη του καταστηματος να το κανει....λαθος κατ'εμε

Οχι σιγουρα δεν γινεται.

Προσεξτε, μιλαμε για συλλεκτικη εκδοση, οποτε μιλαμε για steelbook cases, για hard-paper εκδοσεις κτλ. Ξαναλεω οτι δεν γινεται διοτι δεν πουλιεται ετσι το παιχνιδι. Δεν υπαρχει κωδικος για το steelbook για παραδειγμα, οποτε δεν μπορεις να το πουλησεις με κωδικο της απλης εκδοσης.

litanies
09-12-2014, 18:27
Οχι σιγουρα δεν γινεται.

Προσεξτε, μιλαμε για συλλεκτικη εκδοση, οποτε μιλαμε για steelbook cases, για hard-paper εκδοσεις κτλ. Ξαναλεω οτι δεν γινεται διοτι δεν πουλιεται ετσι το παιχνιδι. Δεν υπαρχει κωδικος για το steelbook για παραδειγμα, οποτε δεν μπορεις να το πουλησεις με κωδικο της απλης εκδοσης.

Γιώργο, υπάρχουν και συλλεκτικές εκδόσεις με απλό πλαστικό κουτάκι χωρίς bar code

Kapa
09-12-2014, 18:42
Ειναι πολιτικη της εταιριας να μην δεχεται τετοιες εκδοσεις, ουτε promo, ουτε Bundled που αναγραφουν "not for sale".

rookie
09-12-2014, 20:58
Ειναι πολιτικη της εταιριας να μην δεχεται τετοιες εκδοσεις, ουτε promo, ουτε Bundled που αναγραφουν "not for sale".

Αυτο λεμε ακριβως.....πολλες φορες το bundle ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ με το κανονικο παιχνιδι. Εγω παραλιγο να μην κανω αγορα ps4 απο σας επειδη τοτε με την ανταλλαγη 10 παιχνιδιων για το Ps4, ενα απο τα δεκα ηταν ΑΠΕΙΡΑΧΤΟ Assasin's Creed που δεν μου το δεχτηκανε...καλα που ειχα backup παιχνιδι μαζι μου!
Δεν ειναι λαλακια να χανοταν μια αγορα για αυτο?

Ασε που και αυτο που λες με τα Steelbook δεν ισχυει ακριβως...για παραδειγμα το Killzone 3 se steelbook μια χαρα το πουλαγατε ιδια τιμη με το απλο προ καιρου. Και συχνα εχετε καποιο special edition ιδια τιμη με το απλο παιχνιδι....

AriStos13
09-12-2014, 23:46
να ρωτησω και εγω κατι τον Γιωργο... το χαρτι με την πιστωση απο τα public που σου δινουν ποσες μερες ισχυει? πρεπει να ψωνισω κατι εκεινη την στιγμη η μπορω να το κρατησω? εχω κατι παιχνιδια και θελω να τα παω αλλα δεν με ψηνει καποιο game να αγορασω τωρα.

Kapa
10-12-2014, 01:08
Αυτο λεμε ακριβως.....πολλες φορες το bundle ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ με το κανονικο παιχνιδι. Εγω παραλιγο να μην κανω αγορα ps4 απο σας επειδη τοτε με την ανταλλαγη 10 παιχνιδιων για το Ps4, ενα απο τα δεκα ηταν ΑΠΕΙΡΑΧΤΟ Assasin's Creed που δεν μου το δεχτηκανε...καλα που ειχα backup παιχνιδι μαζι μου!
Δεν ειναι λαλακια να χανοταν μια αγορα για αυτο?

Ασε που και αυτο που λες με τα Steelbook δεν ισχυει ακριβως...για παραδειγμα το Killzone 3 se steelbook μια χαρα το πουλαγατε ιδια τιμη με το απλο προ καιρου. Και συχνα εχετε καποιο special edition ιδια τιμη με το απλο παιχνιδι....
Υπαρχουν συλλεκτικες που δεν βρισκονται μεσα σε κουτι π.χ Evil within και το Barcode τους βρισκεται στο εξωτερικο του κουτιου(σε μπερδεψα? :P). Αυτες ναι τις δεχομαστε.


να ρωτησω και εγω κατι τον Γιωργο... το χαρτι με την πιστωση απο τα public που σου δινουν ποσες μερες ισχυει? πρεπει να ψωνισω κατι εκεινη την στιγμη η μπορω να το κρατησω? εχω κατι παιχνιδια και θελω να τα παω αλλα δεν με ψηνει καποιο game να αγορασω τωρα.

Το χαρτι που παιρνεις απο το τμημα του Gaming ισχυει για μια μερα, αν θες να ερθεις καποια αλλη στιγμη πρεπει να περασεις απο το ταμειο με το ιδιο χαρτι για να παρεις πιστωτικο για οποτε θελησεις.

Terastios
10-12-2014, 09:43
Mην το λετε αυτο, γιατι πουλησα σε καταστημα (gamescom) το Fifa15 (ps3) 30 ευρω πριν 1 μηνα, τη στιγμη που κατι εξυπνακηδες εδω μεσα μου εστελναν pm για 20 ευρω και μεταφορικα δικα μου και μου εκαναν και χαρη λεγανε γιατι το παιχνιδι ειναι μουφα και δεν θα το θελει κανεις κ.α. τετοιες μπουρδες.


Mετρητα, ουτε πιστωση, ουτε τιποτα.

Φίλε μου εγω οταν μιλάω για πιστωση αναφέρομαι στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων όπως public /seven.
Οπως είπε άλλος φίλος εκεί ολα καινούργια έχουν 70€, και ακόμα και αυτό αν το πας πίσω θα στο πάρει στην καλύτερη τιμή του που είναι 27€ και θα το πουλάει 55.90€ (περίπου) δλδ θα το δίνει μτχ στην τιμή που το πουλάνε καινούργιο τα σκρουτζομαγαζα..., δεν είναι μετρητά να πας να αγοράσεις από αλλού αρα τεράστιο μείον.
Τωρα όσο την πώληση σε ιδιώτες είναι αλλιώς να μεν μπορεί βα έχει καποθα ταλαιπωρία καμία φορά (ταχυδρομείο /συνάντηση κλπ) αλλά πουλάς ένα παιχνίδι τα παίρνεις μετρητά και τα κάνεις ότι θες ακόμα και σε σπάνιες περιπτώσεις που το δώσεις φθηνότερα σε ιδιώτη με τα μετρητά σου μπορείς να αγοράσεις ενα ολοκαίνουριο παιχνίδι μεταχείρισμενο μαχ 35/40€ και όχι 55+€ .
Τωρα όσον αφορά μικρότερα καταστήματα δεν μπορώ να ξέρω την πολιτική τους στην αγορά μτχ αλλά αυτα που ξέρω εγώ παίρνουν τα καινούργια στα 30€ άλλα μόνο ως ανταλλαγη και ποτε δεν σου δίνουν μετρητά βέβαια παλι με συμφέρει και εκεί η ανταλλαγη γιατί μου δίνει ένα καινούργιο τίτλο από 60€ και κάτω και αν είναι μτχ 40/45€ ανάλογα την αρχική τιμή, το οποίο θεωρώ πολυ φυσιολογικές τιμές για τη το κατάστημα πρέπει να βγάζει κέρδος για να μπορεί και να επιβιώσει αλλά με σέβεται και δεν με γδυνει
Αυτό ειναι το σκεπτικό μου ποιο ολοκληρωμένα.

AriStos13
10-12-2014, 10:42
Το χαρτι που παιρνεις απο το τμημα του Gaming ισχυει για μια μερα, αν θες να ερθεις καποια αλλη στιγμη πρεπει να περασεις απο το ταμειο με το ιδιο χαρτι για να παρεις πιστωτικο για οποτε θελησεις.
πρεπει να δηλωσω συγκεκριμενη ημερομηνια ?

Terastios
10-12-2014, 10:58
πρεπει να δηλωσω συγκεκριμενη ημερομηνια ?

Το πιστωτικο είναι για έξι μήνες από τι ξέρω

AriStos13
10-12-2014, 11:25
Το πιστωτικο είναι για έξι μήνες από τι ξέρω
τωρα που το λες νομιζω καπου ειχα δει και τον Παυλο-Dragonpaul να το λεει...
Γιωργο ισχυει το εξαμηνο?

Terastios
10-12-2014, 11:38
Α και κάτι άλλο εχω μια επιταγή για το public 5€ για αγορές άνω των 20€είναι μέχρι τις 18/12/14 εγω δεν την χρειάζομαι άρα οποίος κυκλοφορεί κέντρο πρωινές ώρες να βρεθούμε να του την δώσω μην πάει χαμένη στην προνομιακή τιμή των 10€...(χαχαχαχα χαχαχα εννοείται δωρεάν)

rookie
12-12-2014, 11:44
Α και κάτι άλλο εχω μια επιταγή για το public 5€ για αγορές άνω των 20€είναι μέχρι τις 18/12/14 εγω δεν την χρειάζομαι άρα οποίος κυκλοφορεί κέντρο πρωινές ώρες να βρεθούμε να του την δώσω μην πάει χαμένη στην προνομιακή τιμή των 10€...(χαχαχαχα χαχαχα εννοείται δωρεάν)

Νομιζω οτι ειναι "συνδεδεμενη" με την καρτα μελους public που εχεις, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει απο αλλον....

Terastios
12-12-2014, 11:50
Νομιζω οτι ειναι "συνδεδεμενη" με την καρτα μελους public που εχεις, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει απο αλλον....

Δςν το ξέρω ευχαριστω φίλε μου αλλά και πάλι αν κάποιος έχει κάτι στο μυαλό τοτ να αγοράσει βρισκόμαστε public Συντάγματος το παίρνουμε επιτόπου και παίρνει την έκπτωση ��

DrB
18-05-2015, 16:32
Για πώληση κονσόλας και περιφερειακών υπάρχει κάποιο μαγαζί να αξίζει?

odytsak
18-05-2015, 16:59
Σε μαγαζί όχι απλά θα το σκοτώσεις, μπορεί να δώσεις και λεφτά από πάνω για να στο πάρουν.

Αγγελία θα βάλεις είτε εδώ είτε σε άλλους ιστότοπους για να το πουλήσεις και να μείνεις κι εσύ κι ο αγοραστής ευχαριστημένοι.

DrB
18-05-2015, 17:35
Σε ευχαριστώ πολύ

andapo
16-04-2016, 14:37
Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι είναι από τα πλέον παλιά και καλά καταστήματα, με τον απαραίτητο δύστροπο και δυσπρόσιτο ιδιοκτήτη του! (ως είθισται σε ένα παλιό old school κατάστημα videogames)

Το σκίσαμε λιγάκι το thread οπότε μεταφέρομαι εδώ. :-)
Γενικότερα ψωνίζω online απο τα περισσότερα μαγαζιά και περνάω απο εκεί να παραλάβω οπότε και ο χρόνος που μένω μέσα είναι ελάχιστος. Το συγκεκριμένο είναι κοντά στην δουλειά μου οπότε και βολεύει. 2-3 παιδιά λίγο κάτω απο τα 30 συναντάω συνήθως στο συγκεκριμένο μαγαζί που μια χαρά συμπεριφορά έχουν. Προφανώς αναφέρεσαι στο ιδιοκτήτη ο οποίος σίγουρα δεν είναι μέσα στην τριάδα που λέω και δεν το ξέρω. Τι παραξενιές έχει?

trompas
13-07-2016, 22:39
χαιρετώ την παρέα καθοτι νέος στο φορουμ (από τα βόρεια της αττικής).
θέλω να κάνω μια ερώτηση, που πιθανόν να έχει απαντηθεί σε άλλα threads αλλά ψάχνοντας με το search δεν βρήκα τίποτα.

πριν μια εβδομάδα πήρα το ps4. γενικά χρόνο πολύ λόγω δουλειάς δεν έχω, οπότε άμα παίξω κάτι θα είναι παρασκευοσαββατοκυριακα.
το κακό είναι ότι άμα ξεκινήσω κάτι θέλω να το τελειώνω για τον παραπάνω λόγο. η αγορά του ps4 συνοδευόταν με το μέτριας δυσκολίας uncharted.
το τερμάτισα σε 5-6 ώρες συνολικά.

το πορτοφόλι για παιχνίδια που κοστίζουν 60+ ευρά δεν είναι μόνο το οικονομικό αλλά θεωρώ οτι δεν αξίζει κι ολας.
να πάρω π.χ. ένα racing ή κάνα ποδοσφαιράκι ή μπασκετάκι που θα παίξω ξανά και ξανά ή με φιλαράκια ναι, ίσως τα ακουμπήσω, διαφορετικά για μένα δεν λέει.

στο ζουμί τώρα. θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο καλό μαγαζί για ενοικίαση παιχνιδιών.
πήγα στα ρημάδια τα sevenspot. το gta το νοικιάζουν για μια μέρα 2,5 ε. . πάω να το βάλω και η εγκατάσταση κόβεται λόγω κακού dvd. το βγάζω και είχε χαρακιές λές και κάποιος το εγδαρε με σουγιά.
το πάω την άλλη μέρα πίσω, τους το εξηγώ, δείχνω και την φωτο με το error της εγκατάστασης και μου την λένε ότι δεν φταίει το dvd αλλά εγώ που του κανα δακτυλιές.

το κακό είναι ότι ακόμα και να έπαιζα το μεγαλύτερο σε διάρκεια από το uncharted, gta, πάλι θα ήθελα να το είχα για μια εβδομάδα τουλάχιστον.
θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική αυτή να δίνουν παιχνίδι για μια μέρα.

υπάρχει κάποιο μαγαζί (κατα προτίμηση στα βόρεια πρ.) που να ενοικιάζει τίτλους με το ελεύθερο επιλογής παραπάνω ημερών, και να είναι τίμιο σε τιμές χωρίς να σε κοροιδεύουν

ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα για πρώτο post

φιλικά,
Γ.

andapo
14-07-2016, 12:30
Μιας και απο ότι καταλαβαίνω δεν έχει σκοπό να κρατάς κανένα παιχνίδι γιατί δεν θες συλλογή (όπως κάνω και εγώ) θα σου πρότεινα να αγοράζεις μεταχειρισμένα ή καινούργια και να τα πουλάς απευθείας μετά την βδομάδα που λες σε λίγο μικρότερη τιμή. Αφενός και εσύ κάνεις την δουλειά σου και κάποιος άλλος επωφελείται απο μία επιπλέον "έκπτωση".

mihalis13
17-07-2016, 07:37
5-6 ωρες το Uncharted ρε θηρίο;;
Πως το κατάφερες;;
Τώρα στην ερώτηση σου.
Οτι σου ειπε και ο andapo. Μεταχειρισμένα θα βρεις πολυ καλές τιμές και θα τα πουλήσεις μετα με μικρή χασούρα (μερικές φορές και με καθόλου χασούρα).


Sent from my iPhone using Tapatalk