PDA

View Full Version : Αθηναϊκό Meeting (Xmas 2014 Edition)



mihalis13
02-12-2014, 19:42
Μετά από προτροπή του φίλου Vicarious ανοίγεται νέο θέμα για τα αθηναϊκά μας meeting.
Λοιπον έχουμε και λέμε.

Ημερομηνία: Σάββατο 20 Δεκεμβρίου
Τόπος: Mall Μαρούσι εξω από τα Village
Ώρα: 16:30

Παρόντες:
1) mihalis_13
2) DragonPaul
3)panos74gr
4)Daytime Dreamer
5)Vicarious
6)Kane
7)rookie
8)ilias78
9)Nek_Food
10) Gazof
11)Axilleas_GR
12)tonybsg
13)Terastios;;;
14)Stratisd


Μολις κανονίσουμε την τελική ημερομηνία και ώρα θα γίνει edit στο παρόν post

Dragonpaul
02-12-2014, 21:30
Complet!
Αλλα, νομιζω, πως παει για φαΐ το πραμα εάν μαζευτούμε τόσοι. Θα το σηκώνει και η εποχη!!!!

mihalis13
02-12-2014, 21:34
No problem από μένα!

Nek_Food
03-12-2014, 09:06
Εκτός σοβαρού απροόπτου βάλτε και εμένα... :)

rookie
03-12-2014, 11:00
ρε παιδες.....ειδικα εκεινες τις μερες σκιζομαστε στο φαι ουτως η αλλως ακομα και στα σπιτια μας....πρεπει να το σκισουμε και εξω?
οχι τιποτα αλλο δηλαδη, αλλα ειμαι επιρρεπης ο κιαρατας!
Οτι πουν οι περισσοτεροι βεβαια......

Terastios
03-12-2014, 11:23
Λέω να κάνω μια εμφάνιση και εγώ μετά τις συζύγου!
(μέσα οτι θελουν οι πολλοί καφέ η μασα)

Axilleas_GR
06-12-2014, 19:19
Για εκεινα τα μπιφτεκακια που λεγαμε τη περασμενη φορα ψηνεστε??? Παντως αν το κανονισετε λιγο πιο αργα το πιο πιθανο ειναι να ερθω και εγω επισης, χωρις να θελω να σας βαλω σε περιορισμο ωρας.(αν κανονισετε συναντηση πιο νωρις δεν θα μπορεσω να ερθω λογω εργασιας αλλα δεν πειραζει την επομενη φορα) Και μια παρακληση,αν και εφοσον κανονισετε πιο αργα για φαγητο, ας ανταλλαξουμε τηλεφωνα με καποιον απο τα παιδια διοτι τη περασμενη φορα εψαχνα wifi οπως στη διαφημιση. Εκεινη η ταβερνα στο Γκαζι ηταν μεγεθους γηπεδου 5x5....(Ευτυχως σωθηκα απο τον Παυλο)

tonybsg
07-12-2014, 20:30
Παίδες αν είμαι Αθήνα και γω μέσα! Βέβαια έχω μπει στρατό αλλά λεπτομέρειες :P

mihalis13
07-12-2014, 23:04
Ότι θέλουν οι περισσότεροι παιδιά. Σημασία έχει να αποφασίσουμε ώρα και μέρος ώστε να συναντηθούμε.

Desmond
08-12-2014, 06:50
Παίδες αν είμαι Αθήνα και γω μέσα! Βέβαια έχω μπει στρατό αλλά λεπτομέρειες :P

Θέλει το βύσμα να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει!:c030:

mihalis13
09-12-2014, 09:48
Λοιπόν παιδιά μιας και το άλλο ΣΚ είναι να γίνει το meeting, τι προτιμάτε οι περισσότεροι;;
Καφέ ή φαΐ;; Καλό είναι μέχρι την Πέμπτη-Παρασκευή να έχουμε αποφασίσει για τελική Μέρα, ώρα και μέρος.
Γενικά το Θησείο που είπε ο Λουκάς είναι μια καλή περίπτωση γιατί έχει και τον ηλεκτρικό κοντά και συνδυάζει και καφέ και φαϊ.
Μια άλλη επιλογή είναι Πανόρμου ή και Σύνταγμα όπως είχαμε πάει πέρυσι τέτοια περίοδο.

Kane
09-12-2014, 10:10
Εγώ είμαι για καφέ, όχι για φαΐ. Όσον αφορά ώρα και μέρος όλα τα προτεινόμενα μου κάνουν, μιας και έχουν Μετρό/ΗΣΑΠ κοντά, και είμαι διαθέσιμος όλες τις ώρες, εκτός από αυτές που κοιμάμαι :)

Terastios
09-12-2014, 10:10
Θησείο είναι τέλειο τέτοια εποχή και κλείνω προς το φαΐ αλλά ότι θέλετε μέσα είμαι.

Nek_Food
09-12-2014, 20:35
Και εγώ προς καφέ κλίνω αν και κανένα σουβλακοειδές (ίσως και μετά τον καφέ) δεν θα με χαλούσε, απλά ο Λουκάς νομίζω εξέφρασε εξαρχής μία κάποια προτίμηση σε κάτι πιο απλό ή κάνω λάθος; Ως επίτιμος καλεσμένος νομίζω θα πρέπει να έχει και τον πρώτο λόγο, μετά κάποια άλλη στιγμή κλείνουμε τις όποιες μπιφτεκοεκκρεμότητες έχουμε οι υπόλοιποι.

Dragonpaul
09-12-2014, 21:34
Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό Νεκταριο!
Το πολυ πολυ, αν πεινάμε, χτυπάμε κατι γρήγορο και ολα οκ.

mihalis13
10-12-2014, 09:53
Γενικά ο καφές βλέπω βολεύει όλους. Ενω για φαΐ κάποιοι δεν θέλουνε. Οπότε καλύτερα καφές να πούμε και 2-3 κουβέντες στο χαλαρό.
Ώρες δεν ξέρω τον καθένα τι τον βολεύει εγώ προσωπικά το Θησείο μου αρέσει την μέρα, αλλά φαντάζομαι πως είναι λίγο δύσκολο για τους περισσότερους.
Προτείνω σαν ημέρα το Σάββατο μιας και πιστεύω πως θα μπορούν περισσότερα παιδιά.

stratisd
10-12-2014, 10:02
Αν δεν ειμαι ο "γηραιότερος" θα ηθελα να ερθω και εγω :)

Desmond
10-12-2014, 10:11
Πότε λέτε guys να κλείνετε ημέρα?

Nek_Food
10-12-2014, 10:13
Και μαθουσάλας να είσαι (που δεν το νομίζω) χωράς στην παρέα. Άλλωστε μπορεί να εκπλαγείς από τις ηλικίες και τα πρόσωπα όσων γνωρίσεις για πρώτη φορά. Εγώ δεν νομίζω να έχω κανένα πρόβλημα αν είναι και απογευματάκι να μας δει και το φως του Ήλιου (να έχουμε ξεμπερδέψει μόνο με τα οικογενειακά ψώνια του Σαββάτου και να έχουμε τσιμπήσει και μεσημεριανό με τις φαμίλιες μας). Και για Κυριακή μεσημέρι/απόγευμα μέσα είμαι αν το προτιμάτε.

Terastios
10-12-2014, 10:16
Χμμμ το πας τελείως άλλη ωρα Νεκτάριε εγω νόμιζα για ποιο πρωινή ώρα αν ηταν για καφέ η κατα τις μία αν ήταν για φαΐ απόγευμα δεν ξέρω το βλέπω ποιο δύσκολο.

chronohill
10-12-2014, 10:37
Tι σκατα ολοι θα μαζευτειτε????!!!!!με ψηνετε να ερθω και γω...

Nek_Food
10-12-2014, 10:37
OK, συνεννοηθείτε δεν έχω πρόβλημα ό,τι σας βολεύει και αξημέρωτα αν θέλετε μέσα είμαι, ούτως ή άλλως το αργότερο 7:00 είμαι όρθιος ό,τι μέρα και να είναι. Πάντως για μάσα φίλε Δημήτρη, η "παράδοση" μέχρι τώρα είναι βραδυνές ώρες και όχι μεσημέρι... αλλά όπως είπα προσωπικά είμαι flexible, βρείτε τι βολεύει τον Λουκά και πάμε βάσει αυτού μιας και ο άνθρωπος έρχεται από τα ξένα και λογικά έχει πολλή τρεχάλα, υποχρεώσεις και κόσμο να δει.

Terastios
10-12-2014, 11:11
Δεν ήξερα την "παράδοση" (δεν ήξερα ότι έχουμε και παραδόσεις θα ηταν η πρώτη μου φορά σε συνάντηση του φόρουμ) συγχωρέστε με κανονίστε όπως βολεύει το παλικάρι κανένα πρόβλημα εγω μάλλον δεν θα μπορέσω τελικά καλα να περάσετε.

mihalis13
10-12-2014, 11:18
Εννοειται πως αυτη την φορα θα φροντίσουμε να γίνει η συναντηςη σύμφωνα με το προγραμμα του Λουκα.
Γενικα απόγευμα και μετα βολεύονται οι περισσότεροι.
Θα μας πει και ο Λουκάς οποτε μπορέσει να μπει στο φόρουμ τι ωρες θα ειναι ελεύθερος και θα προσπαθήσουμε να γίνει η συναντηση εκείνες τις ωρες.

Nek_Food
10-12-2014, 11:21
Καλά μην νομίζεις ότι έχουμε συναντηθεί πολλές φορές, απλά έτυχε όλες να είναι βράδυ και η εμπειρία μου από άλλα φόρουμ που έχω τύχει και παραστεί σε αντίστοιχες φάσεις, συνήθως είναι απόγευμα για καφέ και βράδυ για φαγητό, μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις ήταν και συνδυασμός πρώτα ο καφές και μετά όσοι γούσταραν μάσα συνεχίζαμε παραδίπλα.

Δεν θέλω να δεσμεύσω κανέναν πάντως, είναι περίοδος που ειδικά τα ΣΚ γενικά είμαι free και δεν με πειράζει προσωπικά ό,τι ώρα και να είναι. Όπως είπα όλο αυτό ψηνόταν καιρό, αλλά ουσιαστικά για την συγκεκριμένη ημερομηνία ξεκίνησε από σχόλιο και διάθεση του Λουκά που έρχεται και δήλωσε ότι θα ήθελε να μας δει (μη χάσει :c055gfe:) οπότε ας αναλάβει αν θέλει ο φίλος Μιχάλης που ξεκίνησε το παρόν θέμα να επικοινωνήσει μαζί του για το πρόγραμμα του και πότε θα τον βόλευε, αλλιώς αν δεν μπορεί ο ίδιος (ο Μιχάλης) μπορώ να κάνω μία (καταδρομική) κρούση εγώ στον Λουκά να τον ρωτήσω.

Gazof
10-12-2014, 12:06
Και εγώ μέσα ρε! Υπέρ του φαγητού πάντα, αφήστε τους καφέδες για αργότερα :D

mihalis13
10-12-2014, 18:29
Έχω στείλει στο Λουκά στο fb, λογικά όταν το δει θα απαντήσει. Νεκτάριε πάντως κάνε και εσύ μια κρούση.

Nek_Food
12-12-2014, 10:21
Χμ... νόμιζα ότι είχα ακόμη το τηλέφωνο του από παλαιότερη επικοινωνία μας, αλλά έπεσα έξω. Του έστειλα μήνυμα όμως στο φόρουμ της Sony, οπότε λογικά είναι όποιο μήνυμα δει πρώτα το δικό σου ή το δικό μου.

mihalis13
12-12-2014, 10:27
Ωραία. Σκεφτήκαμε παιδιά μήπως αλλάξει η τοποθεσία του meeting μιας και το άλλο Σαβ/κο που λέμε να συναντηθούμε θα έχει στο Mall στο Μαρούσι το 3ο Gaming Festival (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/15852-3o-Gaming-Festival) και να γίνει η συνάντηση εκεί.
Θα συνδυάσουμε και gaming και καφέ και όποιος θέλει τρώει και μετά. Θα δούμε και το Δημήτρη (Gazof) από τον όποιο θα απαιτήσουμε να μας γνωρίσει τις κοπέλες που θα είναι μαζί του :P .
Τι λέτε;; Προτιμάτε mall ή να το αφήσουμε για Θησείο;;

rookie
12-12-2014, 10:48
Ωραία. Σκεφτήκαμε παιδιά μήπως αλλάξει η τοποθεσία του meeting μιας και το άλλο Σαβ/κο που λέμε να συναντηθούμε θα έχει στο Mall στο Μαρούσι το 3ο Gaming Festival (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/15852-3o-Gaming-Festival) και να γίνει η συνάντηση εκεί.
Θα συνδυάσουμε και gaming και καφέ και όποιος θέλει τρώει και μετά. Θα δούμε και το Δημήτρη (Gazof) από τον όποιο θα απαιτήσουμε να μας γνωρίσει τις κοπέλες που θα είναι μαζί του :P .
Τι λέτε;; Προτιμάτε mall ή να το αφήσουμε για Θησείο;;

Πολυ καλη προταση νομιζω......και αμα πεινατε, υπαρχει και η ταβερνα με τα ψαρονεφρια κοντα....για κρεατοφαγια ποιοτητος!

Nek_Food
12-12-2014, 10:58
Ενημέρωσα και για την εκδήλωση / φεστιβάλ στο μήνυμα μου τον Λουκά, ας δούμε τί έχει να πει και αυτός. Ουσιαστικά από αυτόν ξεκίνησε η συγκεκριμένη φάση συνάντησης, υποθέτω λόγω συνθηκών είναι μάλλον λιγότερο "ευέλικτος" από εμάς σχετικά με το πότε και που. Αν τον βολεύει μπορούμε να το συνδυάσουμε, άλλωστε το πρότεινα ήδη στο άλλο θέμα και εγώ, αν όχι εμείς μπορούμε να το κανονίσουμε για νέα συνάντηση άμεσα για το φεστιβάλ ξεχωριστά.

geogoku
12-12-2014, 21:43
εγω και ο chronohill ειμαστε μεσα εκτος συγκλονιστικου απροοπτου...

Daytime Dreamer
15-12-2014, 15:43
Θα απαντήσω λεπτομερώς το απόγευμα dudes.

Πήζω πολύ τις τελευταίες βδομάδες/μήνες :P

Dragonpaul
15-12-2014, 18:57
Guys, πως εχουν τα πραγματα για εμενα αυτο το ΣΚ: την Παρασκευή ειναι η μονη ευκαιρια σε μάκρος ενός μήνα τουλάχιστον να δω το Hobbit με τον κολλητό μου -που το έχουμε παραδοση να το βλεπουμε μαζι- και μου εχει αγοράσει ήδη εισιτήριο στο Mall με την προβολή των 9. Το Σαββατο το βράδυ εχω γενέθλια μιας πολυ καλής φίλης. Και στις δυο περιπτώσεις θα δώσω το παρόν, εφόσον κανονιστει απογευμα η συνάντηση. Εστω και λιγο θα έρθω για να σας δω και να γνωρίσω όσους δεν ειχα την τύχη να γνωρίσω ακομα.

muku
15-12-2014, 19:08
Ζηλεύω λίγο είναι η αλήθεια. Καλά να περάσετε guys!

panos74gr
15-12-2014, 20:38
Παιδια και εγω θα μπορεσω Σάββατο ή Κυριακή αλλα οχι βράδυ.

Nek_Food
17-12-2014, 12:36
Επειδή είναι ακόμη ολίγον φλου.
Να το οριστικοποιούσαμε σιγά - σιγά να προγραμματίζουμε και τις λοιπές υποχρεώσεις μας;

chronohill
17-12-2014, 13:09
Nαι και γω θελω να ξερω γιατι εχω κιαλλες υποχρεωσεις...

mihalis13
17-12-2014, 16:21
Λοιπόν τι λετε για Σαββατο 20/12 16.30 η ώρα στο Mall;;;

Vicarious
17-12-2014, 19:43
δυστυχώς θα δουλεύω σάββατο, και θα τελειώσω απόγευμα κατά τις 19.00.
Βασικά νόμιζα ότι θα ήταν κυριακή μεσημέρι-απόγευμα η φάση και για χαλαρό καφεδάκι-κουβεντούλα μεταξύ μας,
και μία συνάντηση σε ένα πολυχώρο στα όρθια, με κόσμο παντού χωρίς να γνωριζόμαστε καλά-καλά οι περισσότεροι με χαλάει λίγο..
anyway, ας οριστικοποιηθεί και βλέπουμε! Πάντως σάββατο δεν θα μπορέσω τετοια ώρα σίγουρα!

mihalis13
17-12-2014, 20:04
Ο σκοπός ειναι να παμε πρωτα να πιούμε κανέναν καφε και να τα πουμε και μετα κανουμε και την βόλτα μας στην έκθεση.
Είχαμε πει Θησείο απλά επειδη έκατσε και το game festival είπαμε να τα συνδυάσουμε.

Dragonpaul
17-12-2014, 20:04
Λοιπόν τι λετε για Σαββατο 20/12 16.30 η ώρα στο Mall;;;
Εγώ ειμαι κομπλέ με αυτη την πρόταση!!!!

panos74gr
17-12-2014, 20:10
Και εγω ειναι οκ, θα μπορούσα και Κυριακή ίδια ωρα αν ειναι να βολεύει και αλλους

chronohill
17-12-2014, 20:14
και γω ειμαι οκ για σαββατο απλα ας καταληξουμε καπου γιατι περασανε οι μερες!!!!

mihalis13
17-12-2014, 20:16
Λοιπόν μιας και βλεπω τουλάχιστον 5-6 άτομα να μπορούνε το βάζω σαν οριστικό.
Γενικα οποιος θελει έρχεται και αργότερα.
Εγινε update το πρωτο ποστ.
Ανταλλάξτε με pm παιδια κινητά για να συνεννοηθούμε και το σαββατο.

mihalis13
17-12-2014, 20:21
Είπαμε να βουλευει τους περισσότερους Λευτέρη.
Γενικα το πρωι οι περισσότεροι εχουμε να κάνουμε δουλειες ή διάφορες υποχρεώσεις. (Σουπερ μάρκετ, βόλτα με τα παιδια οι οικογενειάρχες κλπ)
Και το βραδυ ο καθένας εχει να κανει το προγραμμα του.
Οποτε τέτοια ώρα βολεύει πολυ μιας και μπορεις να το τραβήξεις για αρκετές ωρες.

tonybsg
17-12-2014, 21:15
Και γω λογικά μέσα εκτός απροόπτου!

ilias78
17-12-2014, 22:44
Εκτος απροοπτου κ εγω μεσα

Desmond
17-12-2014, 23:03
16:30 είναι super.Να έχουμε προλάβει να συνέλθουμε οι μη οικογενειάρχες από πιθανές κραιπάλες της Παρασκευής.

Daytime Dreamer
17-12-2014, 23:17
Θα σας βρω πιο μετά εγώ μιας και προσγειώνομαι ξημερώματα Σαββάτου και θέλω να ξεραθώ στον ύπνο :P

Nek_Food
19-12-2014, 09:30
Λουκά να αφήσεις τα σάπια και να είσαι στην ώρα σου στην συνάντηση. Θα σου βρούμε και μία αναπαυτική πολυθρόνα (καναπέ ή ό,τι σε βολεύει) να την πέσεις για ύπνο επί τόπου αν το έχεις τόσο ανάγκη. :c055gfe:

Κάτι μου έτυχε για το απόγευμα, αλλά δεν πειράζει θα προσπαθήσω να το σπρώξω για λίγο πιο αργά και άμα είναι θα πάρω τον φίλο Ηλία από το χεράκι και θα έρθουμε παρέα. Απλά δεν ξέρω πόσο θα κάτσω και αν θα πάω από την έκθεση μετά, τουλάχιστον όχι με τον ρυθμό που είχαμε την προηγούμενη φορά (που δεν μας ξεκολλούσαν ούτε με λοστό από το περίπτερο της Sony). :fans:

Dragonpaul
19-12-2014, 19:19
Αύριο λοιπον!!!!

mihalis13
19-12-2014, 22:21
Το γράφω και εδω καλού κακού.
Αυριο 16.30 mall Μαρούσι εξω απο τα village.
Ανταλάξτε τηλέφωνα

rookie
20-12-2014, 12:56
Με πάει αίμα αυτή η βδομάδα. Πρώτα πείστηκε ο καρπός μου και δεν μπορούσα να τον κουνήσω για 4 μέρες και σήμερα σήκωσα 39 πυρετό, βήχα κλπ κλπ!
Δε με πάει αυτό το meeting, δεύτερη φορά που το χάνω με τον ίδιο ακριβώς τρόπο!
Και ζηλεύω κιόλας, είναι και η περίσταση σούπερ...
Καλά να περάσετε παίδες!

Dragonpaul
20-12-2014, 14:26
Περαστικά!!!!
Ελπιζω να μην εχουμε άλλες απώλειες. Θελω συμμετοχές!!!!!!

mihalis13
20-12-2014, 15:41
Περαστικά ρε boy...
Ελπίζω την επόμενη φορα να τα καταφέρεις!

Nek_Food
22-12-2014, 10:02
Τελικά δεν κατάλαβα τι ακριβώς έγινε. Μια που είδαμε τον Λουκά και χαιρετιστήκαμε, μια που χαζέψαμε με το The Order Demo, μια που τον χάσαμε. Είδαμε και τον φίλο Δημήτρη που παρότι είχε ξεμπερδέψει με την δουλειά του έκατσε και μας περίμενε να μας περιποιηθεί πριν κατεβάσει ρολά από την κούραση και αποσυρθεί για επαναφόρτιση των παταριών του. Τελικά μαζευτήκαμε εκεί στο καφέ έξι (ξεχνάω κανένα;) άτομα όλα και όλα και τα είπαμε, γελάσαμε, κράξαμε (εγώ δυο τρεις φορές) από κοντά τον Παύλο γιατί πήρε το Xbox One, σχολιάσαμε παιχνίδια και οτιδήποτε άλλο μας πέρασε από το μυαλό. Πέρασε χαλαρά η ώρα, άντε να τα ξαναπούμε... Η έκθεση είναι ωραία αλλά ΟΚ, έχω την αίσθηση ότι ό,τι ήταν να δω το είδα, τα υπόλοιπα τα βλέπω σπίτι μου.

rookie
22-12-2014, 11:41
Ακόμα στο κρεββάτι. Καλά που διαρκεί πολλές μέρες η έκθεση, αλλιως με την γκρίνια που με δέρνει, ούτε αυτήν δεν θα προλάβαινα να δω...
Ελπίζω όλοι να περάσατε καλά

ilias78
22-12-2014, 15:50
εγω δεν μπορεσα να ερθω τελικα προχτες γιατι αργησα να ξεμπερδεψω με κατι δουλειες που εκατσαν.
εκθεση πηγα σημερα με ενα φιλαρακι. ψυχη δεν υπηρχε κ δεν μας χαλασε καθολου αφου δεν περιμεναμε καθολου για να δοκιμασουμε. το assassin ηθελα να δω κατα πρωτο λογο και κατα δευτρο το the order.
απο οτι εμαθα απο το δημητρη το Unity μαλλον δεν ειχε το τελευταιο patch. δεν μπορω να παω οτι εμεινα απολυτα δυσαρεστημενος. τα θεματακια του ειχε (σκαρφαλωσα σε εναν πυργο κ μετα δεν μπορουσε να κατεβει).
στο Order ηθελα να δω τι γινεται κ ποσο θα με χαλασουν οι μαυρες μπαρες. οσο παιζεις συγκεντρωνεσαι στο παιχνιδι οποτε δεν με χαλασαν ιδιαιτερα. θα προτιμουσα βεβαια να μην υπηρχαν.
ειδα κ το μητσακο κ τα ειπαμε λιγο. κ φυσικα στην αναχωρηση, τιμησαν κ τα τσουρεκια του τερκενλη απο κατω!!!!! γιαμ γιαμ

Axilleas_GR
26-12-2014, 21:34
Έχουμε πήξει στη δουλειά το τελευταίο καιρό για αυτό και γράφω εώς πολύ ετεροχρονισμένα στο παρόν thread. Αφενός για να πω την αμαρτία μου το ξέχασα τελείως, αφετέρου δεδομένης της ώρας συνάντησης δεν μπορούσα να έρθω έτσι και αλλιώς. Το τελευταίο καιρό στη δουλειά μου παίζει η ταινία "Ο Παλουκι Λουκ και οι Βάλτον στην Άγρια Στ..." σε συνεχές loop. Όποτε πάντως θέλετε να κανονίσουμε και άλλη συνάντηση New Years Edition αυτή τη φορά.