PDA

View Full Version : Δεν ανοίγει το vita



AriStos13
01-12-2014, 12:17
Παιδιά έχω το εξης πρόβλημα με το vita το είχα αφήσει σε standby mode στον φορτιστη του αμαξιού και σήμερα που πήγα να παθξω είναι κλειστό και δεν ανοίγει!!
Κρατησα το power button πατημένο για 30 δεύτερα αλλά παλι δεν ανοίγει! Ουτε αναβοσβηνει το home button ουτε μου βγάζει την ένδειξη οτι δεν έχει μπαταρία!!
Τα τίναξε το βιτακι?

Στάλθηκε από το One Mini μου

Nek_Food
01-12-2014, 12:21
Όχι απλά είναι άδεια η μπαταρία του. Όταν είναι σβηστό το αυτόκίνητο δεν δίνει ρεύμα από όσο ξέρω στην 12V έξοδο δίπλα στον οδηγό. Βάλε το να φορτίσει σε καμιά πρίζα, θα δεις που θα ανάψει το πορτοκαλί και μετά από λίγο θα μπορείς να ασχοληθείς μαζί του.

Christos33
01-12-2014, 12:22
Τωρα δεν θυμαμαι εμενα οταν κολλουσε και περιμενα να αδειασει η μπαταρια (μετα έστρωσε).....νομιζω ομως οτι εδειχνε κατι σε μενα απλα κολλαγε
*Edit*
Ναι παιζει και αυτο που λεει ο Nek_food ;)
Αν είναι τελείως άδειο αργή να δείξει ότι φορτίζει.

AriStos13
01-12-2014, 12:29
Παιδιά ριχτε κανένα φασκελο ελεύθερα γιατί ενω είχα συνδεδεμένο το καλώδιο στο vita η αλλη άκρη ηταν στον αέρα γιατί είχα βάλει το κινητό να φορτισει απο την παρασκευή!! Έτοιμος ήμουν να πάω στα public μιας και είμαι εντος εγγύησης ακόμα!!
Γλιτωσα την ξεφτιλα!!!

Στάλθηκε από το One Mini μου

odytsak
01-12-2014, 12:31
Παιδιά ριχτε κανένα φασκελο ελεύθερα γιατί ενω είχα συνδεδεμένο το καλώδιο στο vita η αλλη άκρη ηταν στον αέρα γιατί είχα βάλει το κινητό να φορτισει απο την παρασκευή!! Έτοιμος ήμουν να πάω στα public μιας και είμαι εντος εγγύησης ακόμα!!
Γλιτωσα την ξεφτιλα!!!

Σαν τις ξανθιές που μένουν από βενζίνη και νομίζουν ότι χάλασε το αυτοκίνητο. :P

AriStos13
01-12-2014, 12:33
Σαν τις ξανθιές που μένουν από βενζίνη και νομίζουν ότι χάλασε το αυτοκίνητο. :P
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Χειρότερα ακόμα Οδυσσεα!! [emoji33] [emoji33] [emoji33] [emoji33]

Στάλθηκε από το One Mini μου

litanies
01-12-2014, 13:11
μα αυτό το λαμπάκι γιατί είναι κόκκινο στο ταμπλό του αυτοκινήτου?

το έχει πάθει ο πατριός μου, έβλεπε ένα κόκκινο λαμπάκι δεν το είπε σε κανέναν...ξέμεινε από μπαταρία το αμάξι...

mihalis13
08-02-2016, 01:37
Για να μην ανοίγω καινούριο thread, έχω παρόμοιο πρόβλημα.. Τον τελευταίο καιρό μου αδειάζει πολύ γρήγορα η μπαταρία.
Δεν έχω παίξει πάρα πολύ να το τσεκάρω σε ώρα που το λειτουργώ, αλλά πχ ενω είναι σε standby μετά δεν ανοίγει και χρειάζεται φόρτιση.
Τώρα πχ προχθες πήγα να παίξω και δεν άνοιγε. Το βάζω στη φόρτιση, παίζω κανα μισάωρο και το αφήνω να φορτίσει.
Τώρα πήγα πάλι να παίξω και πάλι δεν άνοιγε...
Αλλες φορές μπορεί να ήταν και 2-3 βδομάδες stanby και να είχε μπαταρία...

Το έψαξα τώρα μία στα γρήγορα στο google και βρήκα αρκετά links που λενε για το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν τα πολυδιάβασα.
Αν ξέρει κανείς τίποτα ας ποστάρει εδώ.

Nikoladim
08-02-2016, 11:04
Έχεις τσεκάρει μήπως φταίει ο φόρτιστης ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

mihalis13
08-02-2016, 11:07
Οχι δε νομίζω να φταίει αφού φορτίζει κανονικά. Σήμερα πχ που το εβγαλα απο τη φόρτιση είναι γεμάτη η μπαταρία. Θα το τσεκάρω και το βράδυ.
Λίγο που το έψαξα συμβαίνει και σε άλλους μετά το update 3.57.

mihalis13
09-02-2016, 11:12
Λοιπόν, χθες που γύρισα από τη δουλειά είχε ελάχιστη μπαταρία (το εικονίδιο ήταν κόκκινο) το εβαλα για φόρτιση έπαιξα λίγο και το άφησα standby. Πάλι σήμερα κόκκινο το εικονίδιο της μπαταρίας.
Το έκλεισα τελείως μην έχει φάει κάποιο κόλλημα, γιατί δεν είναι λογικό σε 8-10 ώρες standby να τα φτύνει..

mihalis13
04-03-2016, 13:28
Λοιπόν δοκίμασα κάτι που διάβασα σε ένα ξένο φόρουμ. Έκλεισα το vita έβγαλα την κάρτα και το άνοιξα. Έβαλα την κάρτα μέσα και το έκλεισα πάλι.
Τώρα εδώ και 3 μέρες μου λειτουργεί κανονικά.
Οπότε αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ας δοκιμάσει αυτή τη λύση.