PDA

View Full Version : Buzz quiz TV interview.



ps4
03-01-2008, 19:39
Ειναι απο την σειρα ''buzz'' που ειχε βγει και για το ΠΣ2 αλλα αυτην την φορα θα βγει και για το ΠΣ3. :1appl::1appl:

Τεσσερα χειριστηρια μαζι με ενα δισκακι ερωτησεων πανω σε παρα πολλα θεματα στην κονσολα και πολυ χαβαλε απο την παρεα, νομιζω οτι αυτο το παιχνιδι θα πιασει. Για μενα προσωπικα ειναι σιγουρη αγορα.

Για οποιον ξερει το scene it ενα παιχνιδι που ηρθε τωρα στην ελλαδα με καρτες και ενα dvd που δειχνει καποια κλιπακια στην τηλεοραση και πρεπει να απαντησεις γρηγορα πατωντας το αντιστοιχο πληκτρο στο χειριστηριο. Το παιχνιδι το συγκεκριμενο θα βγει για το 360 πολυ συντομα.

Το buzz της sony ηταν το πρωτο παιχνιδι τετοιου τυπου αν δεν κανω λαθος.

Το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι θα εχει downloadable content απο το psn network και θα εμπλουτιζεται συνεχως με νεα δεδομενα και κατηγοριες ερωτησεων.

Επισης θα μπορεις να παιξεις διαδυκτιακα με αλλον παιχτη (παιχτης εναντιον παιχτη) ή και ομαδα ( ομαδα εναντιον ομαδας)
Απο οτι διαβασα επισης τα χειριστηρια θα ειναι ασυρματα. :1appl::1appl:

Ειναι ενα παιχνιδι για μενα που μαζι με καλη παρεα θα πεφτει πολυ γελιο. Πραγματικα κατι πολυ καλο. Γενικα μου αρεσουν τα ομαδικα παιχνιδια. Τα παρειστικα (διαλυτικα πως παιρνει δεν ξερω).

Πηγη. http://ps3.ign.com/articles/819/819277p4.html

Και ενα βιντεο απο το youtube.com στο ps2.

YouTube - Buzz!: The Mega Quiz - Live in your living room!

TopGunZ
03-01-2008, 19:46
Ωπα, έχουμε νεότερα για το Μπαζ στο PS3!?!?!? Ώ ρε μάγκα μου! Εννοείται σίγουρη αγορά, ελπίzω μόνο τα χειριστήρια να είναι bluetooth! Δε μου φτάνουν τα USB!!!

ΕΔΙΤ: Μόλις το διάβασα, να πάρει κι αλλο ντονγκλάκι μπροστά. Τεσπά, το παιχνίδι θα τα σπάει....Πακετάκια ερωτήσεων από τους χρήστες! Κορυφαίο! Για να δω τι ξέρετε για τον Μέγκαμαν ρεμάλια! :P:P:P

oddin
03-01-2008, 20:19
πολυ ενδιαφέρον παιχνίδι,ειδικα για παρέες που την βρίσκουν στο σπίτι.
θα βγεί άραγε και σε ερωτήσεις στα ελληνικά???

TopGunZ
03-01-2008, 20:24
καλή φάση θα ήταν για τους όχι και τόσο καλά ομιλούντες την αγγλική της παρέας. νομίζω ήδη κάποιες εκδόσεις του για Ps2 έχουν ελληνικά μέσα στο παιχνίδι!

εν τω μεταξύ κόψτε καμένες φάτσες οι συμμετέχοντες στις εικόνες του Ign! :p

mootsChios
03-01-2008, 21:41
Γουσταρω αφανταστα, αλλα θα ηθελα να εχει ερωτησεις τυπου Trivial Pursuit. Ξερει κανεις τι τυπου ερωτησεις θα εχει?

TopGunZ
04-01-2008, 17:33
σε τέτοιο στυλ πρέπει να είναι, γενικού ενδιαφέροντος. όπως λέει και στο άρθρο και ανέφερα, θα υπάρχει η δυνατότητα για εξτρά πακετάκια ερωτήσεων, είτε της εταιρείας είτα οπό άλλους παίκτες.

desperate_gamer
05-01-2008, 02:34
Τέλειο! Δεν είχα το Buzz στο PS2 αλλά μου αρέσει σαν ιδέα. Θα το έχω στα υπόψιν.