PDA

View Full Version : Πρωτάθλημα GT3 - Fall '14



Pages : [1] 2

AlexandrosQV
22-10-2014, 14:11
Βαθμολογία Οδηγών

http://s24.postimg.org/v69av9q1h/odigon.jpg


Βαθμολογία Ομάδων

http://s24.postimg.org/iqcl1iwph/omadon.jpg

AlexandrosQV
22-10-2014, 14:37
Πρόγραμμα

http://s24.postimg.org/e74xtr47p/programma.jpg


24h Before Race!


http://youtu.be/e8z_h-rr0jk



Αποτελέσματα

SPA FRANCORCHAMPS CIRCUIT


http://s10.postimg.org/adkhpqkxl/IMG_0096.jpg​


RED BULL RING

http://s10.postimg.org/quiq20w15/IMG_0161.jpg

AUTODROMO NAZIONALE MONZA

http://s14.postimg.org/89ivm3ecx/10846515_360429447459033_98612886238897708_n.jpg

SUZUKA CIRCUIT

http://s22.postimg.org/xaj6u5uvl/10801777_363581907143787_5131917935030131520_n.jpg

TWIN RING MOTEGI

http://s10.postimg.org/6cexo1ow9/10540821_366623893506255_3433893032989652116_n.jpg

NURBURGRING 24H

http://s16.postimg.org/x8z1vbh1x/apotelesmata.jpg

6ος AWD_POWER

MOUNT PANORAMA MOTOR RACING CIRQUIT

http://s1.postimg.org/hvncoso5b/apotelesmata.jpg

7ος kostashas

FUJI SPEEDWAY GT

http://s22.postimg.org/z0x2n6tvl/apotelesma.jpg

AlexandrosQV
22-10-2014, 15:07
Συμμετοχές


PSN ID: AlexandrosQV, AWD_POWER, Eykeros, geopan973, Hamilton-G7, kokoraki13, kostashas, KX-399, Mixalis_Drama, toulis_k, TZANETOS7, xristos_L_B_F

_____________________________________________


Πληροφορίες και Κανονισμοί


Ημέρα διεξαγωγής αγώνων: Δευτέρα

Άνοιγμα αίθουσας: 21:45

Διάρκεια Αγώνων: 60 λεπτά

Ξεκίνημα κατατακτηρίων: 22:10 (αυστηρά)

Διάρκεια κατατακτηρίων: 15 λεπτά

Τύπος κατατακτηρίων: Ομαδικός Αγώνας

Σύστημα Βαθμολόγησης: http://s17.postimg.org/qjfsh0d5r/Capture.jpg
(στο ομαδικό πρωτάθλημα βαθμολογούνται οι 2 πιο γρήγοροι της κάθε ομάδας)

Καιρός: Κλήρωση. Αν έχουμε αγώνα με άστατο καιρό, οι επόμενοι δύο αγώνες θα είναι με καλό καιρό. Τα ποσοστά υγρασίας που θα κληρωνονται ειναι 50% και 60%

Διακοπή αγώνα και επανεκκίνηση: Αν στους πρώτους δύο γύρους έχουμε μαζική έξοδο οδηγών.

Αναβολή αγώνα: Αν έχουμε και δεύτερη φορά μαζική έξοδο

Ημέρα διεξαγωγής αγώνα μετά απο αναβολή: Την επομένη Δευτέρα.

Ποινές εκτός αγώνα: 5 δευτερόλεπτα, 15 δευτερόλεπτα, Εκκίνηση απο το τέλος, Αποβολή απο το πρωτάθλημα

Υπεράσπιση θέσης με αλλαγή αγωνιστικής γραμμής: Μια φορά σε κάθε στροφή

Πιτ Στοπ: Απαγορεύεται το πέρασμα πάνω απο τη γραμμή

Δικαίωμα ένστασης για αντικανονική συμπεριφορά: μέχρι 24 ώρες μετά τον αγώνα





Είσοδος στην Πίστα

Αυτοκίνητα: BMW Z4 GT3 '11, Mercedes-Benz SLS AMG GT3 '11, Nissan GT-R NISMO GT3 '13, AUDI R8 LMS ultra '12

Ελαστικά: Ελεύθερη επιλογή

Δύναμη Επαναφοράς Ολίσθησης: Απαγορέυεται

Ενεργό σύστημα Διεύθυνσης: Απαγορεύεται

Ενεργή Δειαχείριση Ευστάθειας (ASM): Απαγορεύεται

Γραμμή Οδήγησης: Επιτρέπεται

Έλεγχος Πρόσφυσης: Απαγορεύεται

ABS: Επιτρέπεται





Ρυθμίσεις

Ποινή: Ισχυρή

Φθορά ελαστικών/καυσίμων: γρήγορη

Slip stream: Πραγματκό

Βελτίωση οχημάτων: Απαγορεύεται

Τύπος εκκίνησης: Με έλεγχο άκυρης εκκίνησης

Ώθηση: Απενεργοποιημένη

Πρόσφυση: Πραγματική

AWD_POWER
22-10-2014, 20:14
Με το καλό

Lefteris_X
22-10-2014, 20:55
με το καλό και από εμένα! (απορία: το "th" στο "1th" τι σημαίνει; έσπασα το κεφάλι μου αλλά δεν το βρήκα!)

AWD_POWER
22-10-2014, 20:56
Λογικά είναι 1st

Kokoraki13
22-10-2014, 23:51
ΠΑμε ομαδαρες!!!! Να φτιαξουμε κατι καλο ολοι μαζι να γουσταρουμε!!!!

tzanetos
23-10-2014, 00:09
Θελω να δηλωσω και εγω συμμετοχη
ID TZANETOS7

AlexandrosQV
23-10-2014, 11:42
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Δευτερα 27/10 και ωρα 22:00, γνωριζομαστε, συζηταμε, κανουμε καμια γυρα και ψηφιζουμε για το αυτοκινητο*, τις ρυθμισεις του καιρου και αν τελικα θα εχουμε ενεργοποιημενο το ABS. Δευτερα 3/11 ξεκιναμε...

*τα αυτοκινητα ειναι τα εξης: BMW M3 GT2 Base Model '11, BMW Z4 GT3 '11, Mercedes-Benz SLS AMG GT3 '11 και Nissan GT-R NISMO GT3 Base Model '13

Eykeros
23-10-2014, 12:11
Θελω να δηλωσω συμμετοχη
ID Eykeros
:priest:

Kokoraki13
23-10-2014, 21:32
Το λεω τωρα, θα το πω και τη Δευτερα. Μπορουμε να τρεξουμε με Μ3 Ζ4 GTR και SLS αλλα πρεπει να αποδεχτουμε οτι ολα τα αυτοκινητα σε καποιες πιστες εχουν μειωνεκτηματα! Στη μια βολευεται πιο πολυ το Ζ4 στην αλλη το GTR Και τα λοιπα.Απλα να το ξερετε γιατι εχω κανει δοκιμες και σε καποιες πιστες και τα 4 ειναι στο 0,5 και σε αλλες φτανει και το 1 sec..και αναφερομαι και στα 4. Απλα την αποφαση θα την παρουμε ολοι μαζι ;)

Toulis Costas
23-10-2014, 23:55
Καλησπέρα σε όλους, θέλω και εγώ να συμμετέχω στο πρωτάθλημα.
ID toulis_k

Kokoraki13
25-10-2014, 16:52
Τη Δευτερα θα παρακαλουσα να παρεβρεθουν ολοι για να συζητησουμε θεματ που αφορουν το πρωταθλημα και ορισμενους κανονες που μπορουμε να βαλουμε ωστε να βολευουν ολους.Επισης στο θεμα των αυτοκινητων εχω καταληξει σε ενα ενδιαφερον συμπερασμα μετα απο πολλα χιλιομετρα δοκιμων

Geopan973
26-10-2014, 14:04
Μου αρέσουν όλα όσα διαβάζω μέχρι στιγμής. Με την πεταλιέρα δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα.
Τα λέμε τη Δευτέρα.:d055:

Eykeros
27-10-2014, 11:51
Οι κανονισμοί είναι πολύ καλή.. Η μονη επιφύλαξη που έχω είναι στην επιλογή του GTR-Base model-BMW GT2 Base model .. H SLS-BMW Z4 einai sthmena cars..Το GTR Base model - BMW GT2 Base model θέλουν αγωνιστικές αναρτήσεις και πλήρως προσαρμοσμένο κιβώτιο το οποιο δεν μπορεί να γίνει διότι η βελτίωση είναι κλειστή.. Aρα πρέπει να γίνει μια αλλαγή να βγούν τα Base model και να μπούν το GTR-GT3 13 και GTR-GT3 RJN Team η να πάμε σε 1 μοντέλο για όλους,για εμενα δεν είναι ωραίο γιατί χάνεις το ωραίο αυτών των car ότι σε κάθε πιστα συμπεριφέρονται διαφορετικά.. Ελπίζω να λήθη το θέμα

AlexandrosQV
27-10-2014, 12:17
Ξέχασα να γράψω και αυτά τα αυτοκίνητα παιδιά, συγνώμη. Στην ψηφοφορία που θα έχουμε το βράδυ ειναι και αυτά μέσα! Γενικά όλα τα GT3 ειναι! Θα καταλήξουμε σε μια κοινή απόφαση το βράδυ. Σας περιμένω όλους στις 22:00! ;)

AlexandrosQV
28-10-2014, 11:46
Ο Λαος αποφασισε ! ! !

Αυτοκίνητα: BMW Z4 GT3 '11, Mercedes-Benz SLS AMG GT3 '11, Nissan GT-R NISMO GT3 '13, Nissan GT-R NISMO GT3 Team RJN '13

Επιλογη Αυτοκινητου: Κληρωση

Δημιουγια ομαδων: Με γκρουπ δυναμικοτητας

Κατατακτηρια πριν τον αγωνα: 15 λεπτα, ομαδικος αγωνας

Καιρος: Κληρωση και σε περιπτωση αστατου καιρου, οι επομενοι δυο αγωνες θα γινονται με καθαρο καιρο.


Αυτοκινητο για τα κατατακτηρια των γκρουπ δυναμικοτητας: BMW M3 GT2 Base Model '11

Ημερα και ωρα κατατακτηριων για τα γκρουπ δυναμικοτητας: Δευτερα 3/11 στις 22:00

Πιστες κατατακτηριων για τα γκρουπ δυναμικοτητας: Autodromo Nazionale Monza, Suzuka Circuit

Διαρκεια κατατακτηριων για τα γκρουπ δυναμικοτητας: 20 λεπτα σε καθε πιστα.


Κριτες: AlexandrosQV και αλλα δυο παιδια που θα βγουν μετα απο κληρωση.

Μενει να αποφασισουμε για το ABS και τη Φθορά Ελαστικών.

Eykeros
28-10-2014, 15:18
Θέμα 1 Όσο αναφορά το GTR-Schulze Motosport θέλει αγωνιστικές αναρτήσεις και κιβώτιο αλλα δεν μπορούμε να τα βάλουμε.. Να έρθω στο ABS τώρα για να το δουν όλοι.. Στα χειριστήρια ύπαρξη θέμα στην βροχή ακόμα και με 1-1 από την αρχή του φρεναρίσματος μπλοκάρουν οι τροχοί,στο αγώνα υπό βροχή τα χειριστήρια θα προκαλούν πολλά ατυχήματα λόγο ότι θα χάνουν το Break point από το μπλοκάρισμα.. Αυτό θα έχει αποτέλεσμα την σύγκρουση των αγωνιζομενων με χειριστήρια με τους υπολοιπους αυτό συνεπάγεται με γκρίνια των υπολοιπων προς τους αγωνιζόμενους με χειριστήρια.. Είναι εύλογο ότι όλοι με τιμόνια είπατε όχι στο ABS υπερισχύετε από τα χειριστήρια άρα αποφασίζεται το όχι..Όταν όμως ξεκινήσουμε αν γίνουν ατυχήματα μην βγείτε μετά και πείτε με χτύπησε και μου χάλασε τον αγώνα γιατί εκεί θα έχετε άδικο διότι εσείς είπατε ABS Off ακόμα και υποβροχη στα χειριστήρια..Προτείνω την χθεσινή μου τοποθέτηση πάλι.. Στο στεγνό ABS Off Στο βρεγμένο ABS ON ( Μονο στα χειριστήρια )

AWD_POWER
28-10-2014, 15:39
Θα προσπαθήσω να κάνω δοκιμή σήμερα για να δω κατά πόσο ισχύουν αυτά που ισχυρίζεται ο ευκαιρος. Θα επανέλθω επί του θέματος με ολοκληρωμένη άποψη μέχρι το βράδυ

Eykeros
28-10-2014, 15:46
Μην βγει κάποιος και πει ότι τα χειριστήρια έχουν πλεονέκτημα με ABS γιατί το χειριστήριο κάνει 1 sec το λιγότερο πιο αργό γύρο από τιμόνι στο στεγνό φανταστείτε την διαφορα στο βρεγμένο.. Θέμα 2... Τα αυτοκίνητα δεν έχουν την ίδια συμπεριφορά στο τιμόνι με αυτήν στον χειριστήριο..Στο χειριστήριο τα αυτοκίνητα έχουν μια υποστροφή σε σχέση με το τιμόνι,γιαυτο είπα εχθές η επιλογή των αυτοκινήτων να γίνετε από τα group και όχι τυχαία.. Παράδειγμα Με την Z4 εχθές έκανα γύρο 1.35.236 στην Monza Με την SLS k GTR δεν μπορούσα να κατεβω το 1.36.478 έκανα 20 lap με το καθένα..Ο Μιχάλης έκανε lap με Z4 και SLS και είπε έκανε ίδιο χρόνο.. Στο τιμόνι βλέπουμε ότι αυτή η διαφορα δεν ύπαρxη.. Λόγο ότι η Z4 έχει μικρότερο βάρος αλλα μικρότερη ιπποδύναμη από τα αλλα το κάνει πιο ευκολοδήγητο στο χειριστήριο.. Προτείνω την αλλαγή της επιλογής στο αυτοκίνητο από τυχαίο σε επιλογή του group..Θα παρακαλούσα την κατανόηση των υπολοιπων για να έχουμε όσο καλλίτερο Πρωτάθλημα για όλους και ΌΧΙ για μερικούς.. Ευχαριστώ

Mixalis_drama
28-10-2014, 17:20
Όσο αφορά το abs ας το ανοίξουμε τελείως για να μην εχει κανένας πρόβλημα είτε joystick είτε τιμόνι.. Εγώ δεν έχω πρόβλημα αν και είμαι υπέρ το abs off αλλα αυτοί που έχουν joystick έχουν πρόβλημα και κατανοώ οπότε αν συμφωνούν όλοι ας πούμε on για να ευκολύνουμε τα παιδιά. Στο άλλο θέμα μπορούμε αφού βγουν οι ομάδες ανάλογα ποιος έκανε καλύτερους χρόνους να διαλέγει με την σειρά τα αυτοκίνητα αν και δεν πιστεύω οτι ειναι σωστό αλλα μπορούμε να βγάλουμε μια λύση Σ αυτό το θέμα αλλα πρέπει να τα δοκιμάσετε όλοι τα αυτοκίνητα να βρείτε λίγο χρόνο γιατί ειναι κρίσιμο να έχουν όλοι άποψη για να εχουμε ένα ομαλό πρωτάθλημα χωρίς παρεξηγήσεις

AWD_POWER
28-10-2014, 17:21
Τώρα κάνουμε δοκιμές Μιχάλη, έλα να τα δοκιμάσουμε παρέα

Geopan973
28-10-2014, 21:37
Θα συμφωνήσω με τον Μιχάλη. Προσωπικά προτιμώ το ABS off, αλλά επειδή θα έχουμε και συμμετοχές με χειριστήρια καλύτερα να το έχουμε ανοιχτό.

kostas1982
29-10-2014, 00:04
Tο ειπα και χθες. Αν υπαρχει θεμα με το χειριστηριο, νομιζω πως δεν πρεπει να συζητάμε καν για abs off. Mε τα αμαξια δεν εχω κανενα πρόβλημα , ο,τι και αν μου τυχει. Την ξερω την μοιρα μου ετσι κι αλλιως!

AlexandrosQV
29-10-2014, 11:34
Παιδια οσο μπορειτε, οποιοι μπορειτε, δοκιμαστε τα αυτοκινητα, ABS και την φθορα, για να παρουμε τις τελικες αποφασεις τη Δευτερα που θα μαζευτουμε ολοι για τα κατατακτηρια. ;)

Eykeros
29-10-2014, 11:57
Οι δοκιμες που είχα κάνει ήταν με 80%-100% υγρό οδόστρωμα..Μετά μίλησα με τον Αλέξανδρο και μου είπε ότι το πολύ θα είναι 60%..Έπειτα ξανά δοκίμασα και είδα ότι η κατάσταση είναι σαφώς πολύ καλλίτερη αλλα κρατάω μια επιφύλαξη σε ρυθμό αγώνα πως θα είναι..Επισημαίνω πάλι προς αποφυγή παρεξηγήσεων..Το ABS να είναι ON για χειριστήρια στην βροχή ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για χειριστήρια...Ο λόγος που λέω ΜΟΝΟ στα χειριστήρια είναι εύκολο να καταλάβει κανεις γιατί μονο εκεί..

Geopan973
31-10-2014, 21:34
Και πως θα το κάνουμε αυτό, να είναι μόνο για τα χειριστήρια ΟΝ ???

AWD_POWER
31-10-2014, 21:38
Η θα είναι ενεργό η θα είναι ανενεργό για όλους.
Δεν είναι δυνατό να υπάρξουν ημίμετρα.

Eykeros
31-10-2014, 22:03
Γίνετε και μάλιστα πολύ εύκολα..Όταν μιλήσουμε θα καταλάβεις..

Eykeros
31-10-2014, 22:33
Δεν ύπαρxη ημίμετρο εδώ..ύπαρxη ισότητα απέναντι σε αυτούς με τιμόνι..Όταν βάζει το τιμόνι ABS παίρνει προβάδισμα απέναντι στο άλλο τιμόνι χωρίς ABS..Κάτι που δεν συμβαίνει με χειριστήριο απέναντι στο τιμόνι.. Αυτή την στιγμή εσύ μου βάζεις το ημίμετρο γιατί λες σε αυτόν χωρίς ABS : Κοίτα φιλε το ABS είναι ανοιχτώ για όλους αν θες να με περάσεις βάλε ABS..Εδώ θα ύπαρξη παρεξήγηση...Εγώ δεν βλέπω που ύπαρξη πρόβλημα αφού όλοι αυτοί που έχουν τιμόνι είπανε ΌΧΙ στο ABS..Τώρα γιατί σε όλους το ABS ???Η Λωρίδα οδήγησης γιατί είναι ανοιχτή?? Όπως γνωρίζεις μερικοί τρέχουν με λωρίδα γιατί τους βοηθάει να έχουν σωστή γραμμή και να μην χάνουν τα φρένα..Αν την κλήσεις αυτούς θα τους βλέπεις συνεχεια στο γρασίδι σε κάθε τροφή..Βλέπεις ότι είναι βοήθεια προς κάποιους..Κάνουμε ένα πρωτάθλημα ευχάριστο για όλους.. Κατάλαβες με ποια λογική στο λέω αυτό ??

Geopan973
01-11-2014, 02:06
Εγώ δεν λέω γιατί. Πιο πάνω συμφώνησα με τον Μιχάλη για το θέμα του ABS. Εγώ λέω, πως διασφαλίζεις το απυρόβλητο του "τα τιμόνια τρέχουν χωρίς ABS";

Π.χ. Εγώ αυτήν τη στιγμή δεν έχω τιμόνι. Οπότε τρέχω με χειριστήριο. Με χειριστήριο χωρίς ABS ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΕΞΩ. Έχω ξεχάσει που έχω ξεχάσει το χειριστήριο, χωρίς ABS αποκλείεται να ολοκληρώσω γύρο χωρίς έξοδο.

Ας πούμε λοιπόν ότι μου επιτρέπεται να τρέξω με ABS. Και σε 2-3 εβδομάδες έρχεται το ανταλλακτικό, φτιάχνω την τιμονιέρα και δεν το αναφέρω ποτέ. Πως θα με ελέγξεις;

Καταλήγω λέγοντας πως περιπλέκεται πολύ το πράγμα και δυσκολεύουμε τη ζωή μας, και ενώ δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα καλά-καλά, υπάρχουν διαφωνίες. Θέλουμε να κάνουμε ένα ευχάριστο πρωτάθλημα ναι 'η όχι;

Αν θέλουμε, ξεχάστε τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα περί τιμονιών με και χωρίς ABS εναντίον χειριστηρίων κτλ. κτλ. κτλ. και πάμε να διασκεδάσουμε. Ούτως ή άλλως κάποιοι είναι πιο γρήγοροι από τους άλλους και όσο και να σκίζετε τα ιμάτιά σας αυτό ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

Τέλος Μιχάλη διαφωνώ με την ιδέα να διαλέξουν οι πιο γρήγοροι πρώτοι αυτοκίνητο. Αν ο γρήγορος διαλέξει πρώτος θα διαλέξει φυσικά το αυτοκίνητο με το οποίο είναι γρηγορότερος. Διπλό πλεονέκτημα λοιπόν, το ένα λόγω ικανοτητας και ταλέντου, το άλλο λόγω επιλογής του οριακά γρηγορότερου αυτοκινήτου. Εξάλλου και εσύ ο ίδιος λες πως δε σου φαίνεται σωστό.

Επιμένω στην κληρωση λοιπόν.

Εγώ προσωπικά εφόσον επισκευαστεί το μαραφέτι θα τρέχω χωρίς ABS αλλά δεν θα μπορώ να το αποδείξω, παρά μονάχα με τυχόν λάθη που θα κάνω σε φρεναρίσματα.

(Σε περίπτωση που εννοείς κανονισμός με ABS on, είσοδο στη πίστα χειριστηρίων, ABS off, είσοδο στην πίστα τιμονιών τι γίνεται με αυτούς που έχουν την δυνατότητα in game ρύθμισης του ABS π.χ. κάτοχος DFGT?)

kostas1982
01-11-2014, 10:53
Αν θέλουμε, ξεχάστε τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα περί τιμονιών με και χωρίς ABS εναντίον χειριστηρίων κτλ. κτλ. κτλ. και πάμε να διασκεδάσουμε. Ούτως ή άλλως κάποιοι είναι πιο γρήγοροι από τους άλλους και όσο και να σκίζετε τα ιμάτιά σας αυτό ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!



Αυτο ακριβως σκεφτομουν κι εγω ρε Γιωργο. Δεν μπορουμε να διασφαλισουμε τις ιδιες συνθηκες για ολους. Αλλος τρεχει με τιμονιερα που μπορει να ειναι χαλια, αλλος με πανακριβη ,αλλος ειναι πιο γρηγορος με χειριστηριο κτλ. Ο καθενας κατι θελει διαφορετικο. Ας παιξουμε να διασκεδασουμε ,λεω εγω. Καλος ο ανταγωνισμος, αλλα μεχρι ενα σημειο.
Αυτο το τελευταιο σχολιο για καποιους που δεν μπορειτε να φτασετε,υποθετω πως αναφερεται σε εμενα; Μια συμβουλη εχω μονο να σου δωσω. Προπονηση και ισως καταφερεις να με πλησιασεις.
:makefun:

Eykeros
01-11-2014, 11:16
Καλημέρα..Καταρχήν δεν διαφωνούμε απλά συζητάμε.. Η αλλαγή σου από χειριστήριο σε τιμόνι θα είναι πολύ εμφανής όχι μονο στο λάθος που αν ξέρεις καλά το χειριστήριο δεν κανεις λάθος..Η διαφορα θα φάνη στους χρόνους σου , δεν μπορεί να έχεις διαφορα 1 sec από τους πρώτους και ξαφνικά να έχεις 0,300 η και πιο λίγο..Αν το δεις εσύ αυτό δεν καταλαβαίνεις ότι κάτι γίνετε ? Όσο αναφορά την DFGT μη τα ισοπεδώνουμε όλα τώρα..Αν δεν ξέρει να χάνει και νομίζει ότι έτσι θα δείξη ότι είναι γρήγορος λυπάμαι για λογαριασμό από τώρα..Αν σκέφτομαι ότι ο άλλος κλέβει καλλίτερα ας μην γίνει το πρωτάθλημα..

Eykeros
01-11-2014, 12:16
Κώστα δεν με νοιάζει να το κάνω ισότιμο προς όλους θέλω να μειώσω την διαφορα που είπα ώστε να είναι ενδιαφέρον προς όλους..Στο άλλο πρωτάθλημα σας είχατε 2 αποχωρήσεις λόγο (μη ανταγωνιστικότητας).. geopan εγώ δεν διαφωνώ με τον Μιχάλη άσε na διαλέξουν οι γρήγοροι πρώτοι αλλα για να κόψεις την χαρά στους πρώτους κανεις το έξεις.. Είμαστε 4 group από 3 άτομα και έχουμε 3 επικρατέστερα αυτοκίνητα.. Μπορούμε να δώσουμε το δικαίωμα στο group την επιλογή και των 3 αυτοκινήτων με σειρά όμως..Παράδειγμα : ΟΙ 2 πρώτοι του group θα διαλέξουν την SLS-GTR οι πιο αργοί θα πάρουν την Z4 γιατί έχει ένα προβάδισμα..Δίνοντας αυτήν την επιλογή κάνω ακόμα πιο ανταγωνιστικό τον (Αργό)..Δεν θέλω να διώξω τον αργό απλά θέλω να τον κρατήσω...Η τυχαία επιλογή του αυτοκινητου που λες θα κανεις 1 group άπιαστο από τα αλλα λόγο της Z4 γιατί και ο γρήγορος Z4 θα έχει..Το σκεπτικό σου μας οδηγεί στην επιλογή 1 μονο αυτοκινητου για όλους..Συνεπάγεται με την μείωση της ανταγωνιστικότητας..Τον Αργό τον αφήνεις αργό και χωρίς κίνητρο..

Mixalis_drama
01-11-2014, 12:39
Καλημέρα παιδιά δεν τα βλέπω καλά τα πράματα αυτό να έχουν άλλοι ανοιχτό abs και άλλοι οχι ειναι λίγο περίεργο.. Η Σ όλους η σε κανέναν και αν υπάρχει τόσο πρόβλημα στην βροχή το κανουμε στεγνό οπότε τελειώνει το θέμα εκεί.. Όσο αφορά το αυτοκίνητο εγώ απο την αρχή ήμουν επιφυλακτικός για την επιλογή διαφορετικών αυτοκινήτων, είπα να πάρουμε όλοι ένα να είμαστε σίγουρη. Όσο αφορά τιμόνι-joystick οτι και να γίνει η διαφορά θα υπάρχει δεν μπορείς να ρήξεις το φτεξιμο Σ αυτόν που εχει τιμόνι η Σ αυτόν που εχει μοχλό. Αλλα να εχουμε άνισα πράματα ώστε να φέρουμε μια ισορροπία δεν νομίζω οτι θα φέρει λύση στο πρόβλημα δλδ αν πάρει Ζ4 ο ευκερος και ο team mate θα βγει το κοκοράκι τι θα γίνει μετά; Ποιος θα τον πιάσει; Οπότε μ λίγα λόγια το πράμα εχει ξεφύγει και ακόμα δεν ξεκινήσαμε..

AWD_POWER
01-11-2014, 12:55
Και εγώ πολύ ένταση βλέπω και ειλικρινά δεν έχω απολύτως καμία διάθεση για κάτι τέτοιο,
εξάλλου πήραμε τεράστια δόση από προηγούμενο πρωτάθλημα.
Είμαστε εδώ για να διασκεδάσουμε και να κερδίσουμε νέους φίλους και όχι πρωταθλήματα.
Εξάλλου αυτή ήταν ανέκαθεν η δικιά μου φιλοσοφία.
Ναι στην ευγενή άμιλλα και στην κόντρα σε συνδυασμό με χαβαλέ και διασκέδαση.

Eykeros
01-11-2014, 14:00
Για να τελείωση το θέμα το οποιο άρχισα και από ότι βλέπω κάποιοι το βλέπου εγωιστικά η εγώ τα βλέπω λάθος.. ABS off παντού για όλους.. Πάμε σε 1 αυτοκίνητο για όλους και αφήνουμε τους πρώτους να γυρνάνε στο lap 4 sec πιο γρήγορα και τους άλλους να κάνουν βόλτες 1 ώρα για να πέραση η ώρα... Μιχάλη νομίζω ότι κατάλαβες λάθος αυτό που είπα η εγώ κατάλαβα λάθος αυτό που είπες.. Είμαστε στο ίδιο group εγώ εσύ και το κοκοράκι.. 1)Εσύ 2)κοκοράκι 3)Εγώ.. 1) SLS-GTR 2) GTR-SLS 3) Z4 αυτό για όλα τα group..Η διαφορα σου από τους 1-2 των group θα είναι η ίδια γιαti θα έχετε ίδιας δυναμικότητας αυτοκίνητα απλά η διαφορα σου από τους 3τους αντί για 2-3 sec θα πάει στο 1-2 sec στο lap.. Αυτή είναι η γνώμη μου..γιατί πάει να δημιουργηθεί θέμα και δεν θέλω κάτι τέτοιο...

Mixalis_drama
01-11-2014, 16:07
Οχι Γιώργο αφού με ξέρεις ρε ουτε μ νοιάζει ποιος θα νικήσει η ποιος θα χάσει πάμε οπως θέλετε αλλα το να έχουν κάποιοι ανοιχτό abs κ κάποιοι κλειστό ο καθένας θα βάλει abs και θα γίνει παρεξηγήσει.. Οι ομάδες θα γίνουν με γκρουπ δυναμικότητας δλδ πες οτι εγώ και εσυ κ το κοκοράκι είμαστε στο πρώτο γκρουπ αυτόματος δεν μπορούμε να είμαστε team mates, άρα εγώ που θα παρω πχ gtr θα έχω team mate έναν που θα βγει τελευταίος στα group άντε εγώ θα τρέξω με το gtr εκείνος πως θα τρέξει? κατάλαβες τι εννοώ; Οπότε με λίγα λόγια για να γίνει αυτό που λες πρέπει να γίνω εγώ team mate με το κοκοράκι και να πάρουμε το gtr και οι τελευταίοι στα group να πάρουν z4

Eykeros
01-11-2014, 21:33
Group 1 Group 2 Group 3 Group 4 CARS 1) Mixalis kokoraki Power Eykeros SLS H GTR 2) Ale/dros Geopan kostas Hamilton SLS H GTR 3) toulis Xristos Silver (Nikos) Z4 1) Οι 4 πρώτοι των group είναι οι 4 πρώτοι ταχύτεροι γύροι 2) Οι 4 δεύτεροι των group είναι οι 4 επόμενοι χρόνοι 3) Οι 4 πιο αργοί γύροι Είπαμε κάποια πράγματα στο τηλέφωνο.. Εδώ σου δείχνω πως ακριβώς είναι τα group και πως μοιράζονται τα αυτοκίνητα σωστά..Με το δικό μου σκεπτικό.. Σε ξέρω Μιχάλη πολύ καλά όπως με ξέρεις και εσύ..Έχουμε παίξει αρκετά πρωταθλήματα και είχαμε αποχωρήσεις για τους λόγους που έχω πει..Όλοι έλεγαν θα μείνουμε και μετά την έκαναν, γνωρίζεις αυτά που λέω γιατί τα λέω.. AWD_POWER προσπαθώ να βάλω ζήτημα όπως αυτά που συναντήσατε στο προηγούμενο πρωτάθλημα σας..Αλλα μερικοί η δεν ακούν η δεν τους βολεύει να ακούσουν..Οποιος έχει αυτιά ας ακούσει..Από την μεριά μου το θέμα έληξε..

Kokoraki13
01-11-2014, 21:50
το θεμα ειναι να μην παραπονεθει ποτε κανεις για το αυτοκινητο που εχει..Εγω λεω με κληρωση να βγει τι αυτοκινητο θα εχει η καθε ομαδα..Το θεμα ειναι να το διασκεδασουμε ειτε ειμαστε 1οι ειτε 5οι η 8οι

AlexandrosQV
01-11-2014, 22:21
Υπενθυμιζω για τη Δευτερα παιδια,

Αυτοκινητο για τα κατατακτηρια των γκρουπ δυναμικοτητας: BMW M3 GT2 Base Model '11 (με αλλαγη λαδιων)

Ημερα και ωρα κατατακτηριων για τα γκρουπ δυναμικοτητας: Δευτερα 3/11 στις 22:00

Πιστες κατατακτηριων για τα γκρουπ δυναμικοτητας: Autodromo Nazionale Monza, Suzuka Circuit

Διαρκεια κατατακτηριων για τα γκρουπ δυναμικοτητας: 20 λεπτα σε καθε πιστα.

Και

ABS: Ελευθερη επιλογη

Γραμμη οδηγησης: Ελευθερη επιλογη

Φθορα Ελαστικων/Καυσιμου: Κλειστη

kostas1982
01-11-2014, 22:35
Μιας και εγω ειμαι μαλλον απο τους πιο αργους, να πω πως προτιμω να τρεχω με ενα αυτοκινητο ισοδυναμο με αυτο των γρηγοροτερων. Δεν θα μου αρεσε να εχω πλεονεκτημα ,επειδη ειμαι αργοτερος. Αυτο δεν θα με κανει να εχω μεγαλυτερο ενδιαφερον για το πρωταθλημα. Το αντιθετο μαλιστα.Ειπαμε πως τρεχουμε πρωτα για τη διασκεδαση και ισως για να βελτιωθουμε λιγο.

Προσωπικα, ακομα και αυτοκινητο να μη συναντησω σε ολο τον αγωνα , δεν με πειραζει. Να ξερω οτι πλησιαζω καποιον (αν και μαλλον ουτε αυτο θα γινει) επειδη εχω καλυτερο αυτοκινητο, με χαλαει λιγο. Γι' αυτο τη Δευτερα ρωτουσα συνεχεια αν υπαρχουν διαφορες αναμεσα στα αυτοκινητα. Αφου ομως επιλεξαμε τρια αυτοκινητα,θα παρω οτι μου κατσει χωρις προβλημα. Απο μερια μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα και φυσικα δεν τιθεται θεμα εγκαταληψης.

@Eykeros (Χωρις παρεξηγηση και εντελως φιλικα, επειδη ο γραπτος λογος ειναι ατιμο πραγμα, θα ηθελα να σε παρακαλεσω να μην αφηνεις υπονοουμενα του τυπου ''δεν τους βολευει να ακουσουν'' ακομα δεν ξεκινησαμε. Υποθετω και ελπιζω πως αν μιλουσαμε live ,θα το εννοουσες καπως διαφορετικα. Αλλιως καλο θα ηταν να εξηγησεις τι εννοεις. Εγω παντως δεν καταλαβα.

kostas1982
01-11-2014, 22:48
Εκανε κανενας κανενα χρονο, να δουμε που βρισκομαστε; Εγω εκανα καμια 10 γυρους στη monza και αν θυμαμαι καλα πρεπει να εκανα 1.49.2xx χωρις Αbs και χωρις να αλλαξω λαδια.

AWD_POWER
01-11-2014, 23:14
Χωρίς αλλαγή λαδιών με ABS ενεργό 1,48,2xxx
Σίγουρα κατεβαίνει αλλά δεν έχω ιδέα πόσο.
Υποθέτω ότι οι πολύ γρήγοροι θα είναι στο 46,5xx

Kokoraki13
02-11-2014, 13:33
Το GTR Z4 SLS ειναι πανομοιοτυπα σε αποδοση. Και τα τρια εχουν διαορετικο στυλ οδηγησης και επισης εχουν διαφορετικα χαρακτηριστικα που διαφερουν ανα πιστα.Απλα αν αποφασισουμε εν τελη να εχουμε 3 διαφορετικα τοτε δεν πρεπει να παραπονεθει κανεις.Ετσι κι αλλιως καθε αυτοκινητο ειναι μια προκληση και οσο ενδιαφερον εχει μια μαχη για τη νικη αλλο τοσο εχει για την 4η 5η 6η ακομα και για τον 1 βαθμο στο τελος οπου δινει αξια στο πρωταθλημα ομαδων,προσφερει ψυχαγωγια, χαρα για τον νικητη και ταυτοχρονα αυξανει το πεισμα του ηττημενου για να δωσει το κατι παραπανω σοτν επομενο αγωνα.

Kokoraki13
02-11-2014, 15:30
Εκανε κανενας κανενα χρονο, να δουμε που βρισκομαστε; Εγω εκανα καμια 10 γυρους στη monza και αν θυμαμαι καλα πρεπει να εκανα 1.49.2xx χωρις Αbs και χωρις να αλλαξω λαδια.


Με ABS θα ειμαστε στο 1:46 οπως λεει ο Ηλιας. Στη Monza τα 20 λεπτα ειναι 11 ισως και 12 γυροι..

Mixalis_drama
02-11-2014, 16:27
Καλησπέρα παίδες εγώ στην Monza με μερικούς γύρους που έκανα εκεί είμαι όπου και ο Στάθης στο 1:46. Όσο αφορά τα θέματα που υπάρχουν μάγκες είμαι μέσα σε ολα δώστε μου Lada να οδηγήσω αρκεί να οδηγήσω και να δώσω την μάχη μου μεχρι τέλους παντα στα επιτρεπτά όρια.. Οτι θέλετε είμαι μέσα είμαι ένα car δυο car 10 όσα θέλετε αρκεί να συμφωνήσετε και να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις κ αποχωρήσεις. Αύριο πρέπει να αποφασίσουμε όλοι όμως οχι δυο άτομα και οι υπόλοιπη να μην έχουν άποψη,καλύτερα να καθυστερήσει ακόμα λίγο το πρωτάθλημα και να βγάλουμε μια άκρη παρά να ξεκινήσει τώρα και να διαλυθεί και κατευθείαν αυτα απο εμένα τα λέμε αύριο..

AWD_POWER
02-11-2014, 16:40
Και εγώ ακριβώς τα ίδια με τον κοντοχωριανό μου, θέλω.
Νομίζω ότι το ενιαίο είναι ιδανικό, χωρίς γκρίνια.
Προσωπικά δεν εδώ πρόβλημα με τα διαφορετικά αυτοκίνητα.

Geopan973
02-11-2014, 19:08
Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα από την παραπάνω επιχειρηματολογία. Επίσης δεν ξέρω πως να εκλάβω την φράση :"Αλλα μερικοί η δεν ακούν η δεν τους βολεύει να ακούσουν..Οποιος έχει αυτιά ας ακούσει".

Καταλήξαμε πουθενά;

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Μιχάλη ξανά.

Δώστε μου δίχρονο NSU με 12'' ζάντες, χειριστήριο, τιμόνι ή mouse και αφήστε με να κάνω την πλάκα μου. Όλα τα άλλα με μπερδεύουν και δεν με αφορούν κιόλας.

Αυτοί που πιθανόν να ενοχληθούν για οποιδήποτε λόγο περιγράφετε παραπάνω (όπως συνέβη και σε "άλλα" πρωταθλήματα) είναι αυτοί που έχουν πιθανότητες να κερδίσουν. Τώρα τι θα αποκομίσουν από τη νικη τους είναι προσωπικό τους θέμα. Εννοείται βεβαια πως αυτό εναπόκειται στον χαρακτήρα και την προσωπικότητα του καθενός.

Mixalis_drama
02-11-2014, 23:52
Παιδιά για προσοπικους λόγους αύριο θα λείπω θα είμαι Θεσσαλονίκη οπότε δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω αύριο.. Οπότε η θα κανω άλλη μέρα το δοκιμαστικό πχ Τρίτη η αύριο το μεσημέρι που θα είμαι ακόμα Δράμα και αν μπορεί ο Alex η να πάω τελευταίος στα γκρουπ δεν έχω θέμα Alex οτι θέλεις εσυ στείλε μου μνμ

AlexandrosQV
03-11-2014, 00:24
Θα μπω το μεσημέρι Μιχάλη. Αν δεν σε βολεύει πάντως μπορείς να κανείς τα δοκιμαστικά και την Τρίτη. Και ο tzanetos είχε ένα θέμα υγείας και μάλλον θα τα κάνει και αυτός άλλη μέρα.

Eykeros
03-11-2014, 01:58
Για να τελείωση η συζήτηση γύρο από αυτά που είπα.Τι σημαίνουν,γιατί τα λέω,για ποίους τα λέω.. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από όλους για ότι είπα,είχα νεύρα και απλός είπα πράγματα που δεν έπρεπε,λόγο ότι ο γραπτώς λόγοs δεν βοηθάει,ίσως άθελα μου και πάνω στα νεύρα μου,στοχοποιηθηκαν κάποια άτομα,δεν είχα τέτοια πρόθεση.. Όσο αναφορά τους χρόνους στην Monza θα είναι από 1.46.5 ως 1.46.0 ίσως δούμε και 1.45 ψιλά μην σας φαίνεται περίεργο.. Suzuka από 1.56.5 ως 1.55.5 λίγο πάνω λίγο κάτω.. Εύχομαι καλή αρχή σε όλους

Eykeros
03-11-2014, 02:20
Επειδή δεν διευκρίνισα.....Οι χρόνοι στην Monza είναι με ABS Off και αλλαγή λαδιών αυτούς έκανα εγώ στις δοκιμες....Στην Suzuka πάλι τα ίδια αλλα δεν έκανα εγώ αυτούς τους χρόνους φίλος τους έκανε..

Eykeros
03-11-2014, 04:29
Geopan αυτό που έγραψα για τα group το είχα κάνει σαν πινακα αλλα όταν το δημοσίευσα τα έβαλε όλα σε σειρά και έτσι δεν βγάζει νόημα..Γύρισα πίσω να δω τι έγραψα έτσι όπως έγιναν ούτε εγώ κατάλαβα τι λέει............ Εγώ μίλησα για τους ψύλλους που είναι μέσα στα άχυρα..Μην ψάχνεις να βρείς τους ψύλλους..Σώσε τα άχυρα όμως γιατί θα αρρωστήσουν τα ζώα σου,αν αφήσεις τους ψύλλους να κάνουν ότι θέλουν στα άχυρα.......Τώρα κατάλαβες γιατί ( Ανατέλλει ο ήλιος) ? η πρέπει να φωνάξω τον ήλιο να σου πει γιατί ??............Η κοινότητα του GT6 είναι μικρή και οι ψύλλοί φαίνονται παντού και τους βλέπου πολλοί....Ζήτησα συγγνώμη όπως είδες από όλους σας για ότι είπα....Δεν το συζητάω ξανά αυτό..

kostas1982
03-11-2014, 10:59
Καλημέρα και καλή αρχή σε όλους μας. Καλά να περάσουμε.

Εγώ τελικά δεν Έχω προλάβει να παίξω καθόλου γιατί είχα επισκέπτες στο σπίτι από την Παρασκευή. Ίσως το απόγευμα βρω καμιά ωρίτσα να δοκιμάσω και τη Suzuka.

Gentlemen, start your engines...

AWD_POWER
03-11-2014, 11:08
Κώστα μαζί θα κάνουμε παρεούλα στα πιτ τρώγοντας πασατέμπο!

Geopan973
03-11-2014, 21:18
Καλημέρα και καλή αρχή σε όλους μας. Καλά να περάσουμε.

Εγώ τελικά δεν Έχω προλάβει να παίξω καθόλου γιατί είχα επισκέπτες στο σπίτι από την Παρασκευή. Ίσως το απόγευμα βρω καμιά ωρίτσα να δοκιμάσω και τη Suzuka.

Gentlemen, start your engines...


Κώστα μαζί θα κάνουμε παρεούλα στα πιτ τρώγοντας πασατέμπο!

Εγώ θα φέρω μπυρίτσες.:a055:

Καλή αρχή σε όλους, ας ανατείλει ένας νέος ήλιος στο καινούργιο πρωτάθλημα χωρίς επιπλέον συζητήσεις και με υγιή τα άλογα μας ...:pound:

AWD_POWER
03-11-2014, 21:28
Εγώ θα φέρω μπυρίτσες.:a055:

Καλή αρχή σε όλους, ας ανατείλει ένας νέος ήλιος στο καινούργιο πρωτάθλημα χωρίς επιπλέον συζητήσεις και με υγιή τα άλογα μας ...:pound:



Εγώ θα φέρω μπυρίτσες.:a055:

Καλή αρχή σε όλους, ας ανατείλει ένας νέος ήλιος στο καινούργιο πρωτάθλημα χωρίς επιπλέον συζητήσεις και με υγιή τα άλογα μας ...:pound:

Εγώ ξεκίνησα ρουφάω ήδη![emoji6]

AlexandrosQV
04-11-2014, 12:27
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Μπηκαν τα αυτοκινητα στο προγραμμα.

2. Λογω μη συμμετοχης του TZANETOS7 για απροσδιοριστο αριθμο αγωνων και για να μην χαλασουμε το συστημα με τις ομαδες, αλλαζει ο τροπος βαθμολογησης του ομαδικου πρωταθληματος. Θα βαθμολογουνται οι δυο πιο γρηγοροι της καθε ομαδας (τουλαχιστον μεχρι να επιστρεψει ο TZENETOS7). Ευχαριστω τον Hamilton-G7 για την προταση του.

3. Τα γκρουπ δυναμικοτητας τα παραθετω παρακατω και η κληρωση θα γινει σημερα στις 20:30 (η και νωριτερα αν δω οτι υπαρχει κοσμος online) live στο PSN. Μαζι θα κανουμε και την κληρωση για τον καιρο του πρωτου αγωνα.

4. Η σειρα που οι ομαδες θα επιλεξουν χρωμα ειναι με τη σειρα των θεσεων του πρωτου γκρουπ δυναμικοτητας π.χ. η ομαδα του kokoraki13 θα επιλεξει πρωτη, η ομαδα του Eykeros δευτερη κ.ο.κ.

kokoraki13
Eykeros
Mixalis_Drama
Hamilton-G7

toulis_k
AWD_POWER
AlexandrosQV
xristos_L_B_F

kostashas
geopan973
silvercarl
TZANETOS7

AWD_POWER
04-11-2014, 12:34
Εγώ φαντάζομαι ότι θα κάνω 1,54,978.
Μετράει η πρέπει να το κάνω κιόλας; :-P

Mixalis_drama
04-11-2014, 20:43
Καλησπέρα παίδες Αλέξανδρε βάλε και δυο κριτές τώρα με κλήρωση οπως θέλεις.. Για να τελειώσει και αυτό το θεμα να εχουμε 3 κριτές και είπαμε οποίος εχει πρόβλημα για κατι το αναφέρει στους κριτές

AlexandrosQV
04-11-2014, 21:05
:)

Έχουμε τις ομάδες!
5971

Και τον καιρό του πρώτου αγώνα: ΚΑΘΑΡΟΣ

Ευχαριστώ τους Eykeros και silvercarl που συμμετείχαν στην κλήρωση!

Παιδιά οποίος ενδιαφέρεται να ειναι κριτής μαζί μου για τα ...στραβά (που πιστεύω ότι δεν θα υπάρξουν) του πρωταθλήματος ας μου στείλει ένα μήνυμα και αν ξεπερνάει τους 2 ο αριθμός των ενδιαφερόντων, θα κάνουμε άλλη μια κλήρωση.

AWD_POWER
04-11-2014, 21:07
Η τέταρτη επιλογή κερδίζει το τζόκερ!

Toulis Costas
04-11-2014, 21:48
Καλησπέρα σε όλους, με τα αυτοκίνητα τελικά αποφασίστηκε κάτι? Δεν ξέρω αν το έχει πει ήδη κάποιος, αλλά γτ δεν βγάζουμε τα αυτοκίνητα με κλήρωση, 1 για κάθε ομάδα? Τα αυτοκίνητα θα χρεισιμοποιηθούν όλα και θα υπάρχει πολυμορφία στην πίστα και όχι το μονότονο θέαμα του ενιαίου... Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει με τι θα τρέξω, αρκεί να έχει περισσότερους κατασκευαστές το πρωτάθλημα. Ας πάρω κάτι πιο αργό και ας χάσω. Έτσι και αλλιώς οι γρήγοροι θα ξεχωρίσουν. Επίσης, καλό θα ήταν κάθε ομάδα να έχει το χρώμα της και κάθε αυτοκίνητο τον αριθμό του.

AlexandrosQV
04-11-2014, 22:04
Καλησπέρα Κώστα. Ναι στην πρώτη σελίδα στο προγραμμα αναγράφονται και τα αυτοκίνητα που θα χρησιμοποιήσουμε σε κάθε πίστα. Επειδή εδώ και τόσο καιρό κανεις δεν είχε πρόβλημα και όλοι συμφωνούσαν με όλους, κάποτε έπρεπε να παρθουν και αποφάσεις για να ξεκινήσουμε! :P

Geopan973
04-11-2014, 22:37
Καλησπέρα Κώστα. Ναι στην πρώτη σελίδα στο προγραμμα αναγράφονται και τα αυτοκίνητα που θα χρησιμοποιήσουμε σε κάθε πίστα. Επειδή εδώ και τόσο καιρό κανεις δεν είχε πρόβλημα και όλοι συμφωνούσαν με όλους, κάποτε έπρεπε να παρθουν και αποφάσεις για να ξεκινήσουμε! :P

Σοφοοοοοοοοοοόςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Kokoraki13
05-11-2014, 00:15
ΚΑλησπεραααααααααα οπως ειναι συνηθισμενο πια διαλεγω το #74 για το αυτοκινητο...Θα μιλησω με τους ομαδαρες μου και θα ανακοινωσουμε τις επομενες ωρες το χρωμα στα αυτοκινητα μα;

AWD_POWER
05-11-2014, 11:46
Καλώς ορίσατε στην ομάδα παιδιά!
Michalis_Drama
Kostahas
Μιχάλη μια και είσαι ο αρχηγός της ομάδας περιμένουμε Όνομα και χρώμα.

Race number: AWD_POWER #73

Eykeros
05-11-2014, 11:51
Διευκρινίζω : Χρώμα και αριθμό μπορούμε να αλλάξουμε μονο στην SLS-GT3 και στο GTR-GT3 στο Audi και Z4 δεν μας το επιτρέπει το παιχνίδι..... Διαλέγω το 14....Το χρώμα θα το ανακοινώσουμε τις επόμενες ώρες/μέρες....

AWD_POWER
05-11-2014, 11:54
Οπότε δεν είναι απαραίτητο το χρώμα αλλά το όνομα και το logo της ομάδας! :-)

AlexandrosQV
05-11-2014, 12:07
Ένα όνομα ναι. Το σήμα δεν ειναι απαραίτητο! ;)

Mixalis_drama
05-11-2014, 14:09
Καλημέρα παίδες 99 νούμερο αν χρειάζεται.. Ηλία,Κώστα δεν έχω κ πολλές ιδέες οπότε πειτε κανένα όνομα να αποφασίσουμε πάμε να ανεβάσουμε την ομαδάρα ψηλά οπότε θελουμε και ένα όνομα πρωταθλητή..

Eykeros
05-11-2014, 14:50
Να βάλετε ΓΑΤAΚΙΑ Μιχάλη όπως ο (SEBASTIAN VETTEL)

tzanetos
05-11-2014, 18:02
τις προηγουμενες μερες δεν ειχα προσβασει στο ιντερνετ λογο βλαβης του δικτυου
εγω υελω το νουμερο 69

kostas1982
05-11-2014, 18:55
Όλο G7, 13 βλέπω στο τέλος του ονόματος σας. Ας εκδηλωθώ κι εγώ διαλέγοντας το νούμερο 4.

Μιχάλη και Ηλία, μιας και είμαστε και οι τρεις από Β. Ελλάδα θα πρότεινα κάτι σχετικό. Κάτι με north ίσως;
Σχετικά με το χρώμα, δεν εχω προβλημα.Προτιμώ τα νορμάλ χρώματα από τα περίεργα πάντως.

Kokoraki13
05-11-2014, 23:51
δεν οδηγειται το R8...τι σταυρους τι ευχελεα...εχει δικη του θεληση αυτος ο διαολος...

Mixalis_drama
06-11-2014, 00:33
Χαχαχαχαχα όντως θα υποφέρουμε την Δευτέρα μ αυτό το παλιό αμάξο.. Ο θεός μαζί μας

Eykeros
06-11-2014, 01:35
Το αυτοκίνητο είναι δύσκολο..Όσο τα λάστιχα είναι καλά συμπεριφέρεται καλά..Όταν τα λάστιχα είναι μπροστά στο 8-8 και πίσω 7-7 τότε είναι λες και οδηγάς άλλο αυτοκίνητο...Aσε που η δευτερα ότι και λάστιχα να έχεις είναι πολύ νευρική...Ο αγώνας θα είναι απρόβλεπτος..

AWD_POWER
06-11-2014, 10:07
Ρε μπας και δοκίμαζα άλλο αυτοκίνητο εγώ εχθές;

AlexandrosQV
06-11-2014, 11:32
Χαχαχα!!! Εσυ έχεις Μαριδακη από πίσω μην αγχώνεσαι! Στην πρώτη σελίδα (στο προγραμμα) γράφω ακριβώς πιο αυτοκίνητο ειναι Ηλία!

aetosliapis
06-11-2014, 11:57
νουμερο 12

Eykeros
06-11-2014, 13:05
Φιλε Geopan στείλε στο PSN τι χρώμα θες και πιο όνομα προτείνεις για την ομάδα..

Geopan973
06-11-2014, 20:52
Ok. Επειδή πριν από λίγο μπήκα, θα προσπαθήσω να πω αργότερα στο PSN και θα σου στείλω την ιδέα μου για το χρώμα. Όσο για το όνομα επίσης έχω μια ιδέα...

Kokoraki13
07-11-2014, 15:39
Drivers:Kokoraki13(#74),AlexandrosQV(#2),TZANETOS7 (#69)
Team Name:Forza Jules
Team colour:Competizione Red

Let's Go Racing Gentlemen!!!!

Geopan973
07-11-2014, 21:54
Σόρρυ παιδιά. Κάθισα λίγο στον καναπέ χθες ... και ξύπνησα στις 03:00 το πρωί για να πάω να κοιμηθώ! :zzzz:

Mixalis_drama
07-11-2014, 22:46
Παιδιά δώστε ιδέες Ηλία Κώστα. Κώστα κάνετε add Σ έστειλα εγώ request περνάνε η μέρες αν δεν δεν έχετε καμία ιδέα το παίρνω πάνω μου γιατί η Δευτέρα ειναι κοντά...

AWD_POWER
07-11-2014, 22:58
Θα το προσπαθήσω αύριο έχοντας λίγο περισσότερο χρόνο Μιχάλη. Συγγνώμη φίλε.

Eykeros
08-11-2014, 06:20
Οδηγοί : Εykeros (#14) Χristos_L_B_F (#?) Geopan973 (#88)....... Το όνομα της ομάδας : Western Sunrise Χρώμα : Pearl Orange

aetosliapis
08-11-2014, 11:11
post 81

- - - Updated - - -

no 12

AlexandrosQV
08-11-2014, 13:10
Γιώργο, ο aetosliapis ειναι ο Χρήστος! ;)

Eykeros
08-11-2014, 14:51
Δεν το ήξερα δεν μου είπε τίποτα ότι ήταν αυτό και γι'αυτο έβαλα ερωτηματικό..

Mixalis_drama
08-11-2014, 19:37
Team name 6013. Drivers: AWD_POWER(73),kostashas(4),Mixalis_Drama(99). And color is mat Nero nemesis μαύρο ματ δηλαδή

Mixalis_drama
08-11-2014, 19:53
Καιρός για practice οποίος εχει ορεξεις κ ελεύθερο χρόνο join me...

Geopan973
08-11-2014, 23:18
Χρόνια πολλά Μιχάλη. Να χαίρεσαι την γιορτή σου (έστω και τελευταία στιγμή)

AWD_POWER
08-11-2014, 23:21
Πω πω! Μιχάλη Πολύχρονος και ευτυχισμένος φίλε!

kostas1982
09-11-2014, 09:41
Πω πω! Μιχάλη Πολύχρονος και ευτυχισμένος φίλε!
Ωωωωωωπ! Πως το ξέχασα; Τα είπαμε και με pm , ανάθεμα με. Τέλος πάντων, Χρόνια Πολλά ρε teammate. Το δώρο σου θα σου το δώσω αύριο. Θα μείνω πίσω στην εκκίνηση και θα τους κλείνω όλους από τον δεύτερο γύρο.Εύκολο βράδυ θα έχεις...

Mixalis_drama
09-11-2014, 13:05
Χαχαχαχαχα σωστός Κώστα.. Ευχαριστώ παιδιά να Σ καλά

Kokoraki13
09-11-2014, 16:21
Μιχαλη χρονια σου πολλα ρε συ!!!! (Δεν προλαβα χθες να σου ευχηθω..σορρυ, αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!)

AWD_POWER
10-11-2014, 08:20
Ημέρα εκκίνησης του πρωταθλήματος, κύριοι.
Καλή αρχή και καλή διασκέδαση.
Let's see what heroes of the north can do.

AlexandrosQV
10-11-2014, 11:32
Καλο πρωτάθλημα παιδιά! Με το καλο ο πρώτος αγώνας! :)

aetosliapis
10-11-2014, 13:12
AN KAI ME KAΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΜΙΧΑΛΗ
ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΡΩΘΛΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ

Toulis Costas
10-11-2014, 18:43
Όνομα ομάδας: GT GREEK TITANS
Οδηγοί ομάδας: Hamilton_G7 no44, toulis_k no58, silvercarl no21
Χρώμα ομάδας: Schwarz (Black)

AWD_POWER
10-11-2014, 18:46
Καταρχήν θα βαψουμε τα αυτοκίνητα και αν ναι, Μιχάλη από πιο αμάξι περνούμε το χρώμα;
Τρίτον τότε θα πρέπει να επιλέξουν άλλο χρώμα τα παιδιά.

AlexandrosQV
10-11-2014, 18:47
Κώστα το μαύρο έχει καταχωρηθεί από την ομάδα του Μιχάλη (Mixalis_Drama)!

AWD_POWER
10-11-2014, 18:49
Δικό μας είναι το μαύρο, Αλέξανδρε

AlexandrosQV
10-11-2014, 18:50
Ναι Ηλία έχεις δίκαιο, εκανα edit! ;) Θα τα βάψουμε (όσα βάφονται) ναι!

Kokoraki13
10-11-2014, 18:54
Καλη αρχη παιδια!!!! Καλο αγωνα!!!

Μια ερωτηση ομως..Θα εχουμε υποχρεωτικη αλλαγη ελαστικων για τον αγωνα???

AlexandrosQV
10-11-2014, 18:57
Οχι Στάθη.

AWD_POWER
10-11-2014, 18:59
Μόλις είδα ότι η φθορά είναι γρήγορη...
Λάθος προπόνηση έκανα, όση έκανα...
Για να δούμε τι θα δούμε!

Kokoraki13
10-11-2014, 19:50
Για να γινω πιο συγκεκριμενος...ειναι υποχρεωτικη η αλλαγη γομας στον αγωνα? Δηλαδη απο Μαλακα σε μετρια

AWD_POWER
10-11-2014, 19:53
Δεν υπάρχει τέτοια πρόβλεψη στον κανονισμό Στάθη. Ούτε για πιτ στοπ γενικότερα. Το ρυθμίζεις όπως θέλεις.

Mixalis_drama
10-11-2014, 20:36
Καλησπέρα καλό αγώνα να εχουμε σήμερα και να πανε ολα καλά. Παιδιά το αμάξι ειναι λίγο δύσκολο θελει λίγο προσοχή οπότε κ λίγο συγκέντρωση παραπάνω απο όλους.. Ηλία κ Κώστα το χρωμα το βρίσκεις όταν αγοράζεις την Lamborghini Aventador κ θα βάψουμε οποία αυτοκηντα βάφονται

kostas1982
10-11-2014, 20:48
Το σημερινο βαφεται; Εγω δοκιμασα και δεν μπορεσα. Λες να εκανα καμια χαζομαρα;

Παντως τωρα και να βαφεται , δε νομιζω να μπορω γιατι δεν εχω φραγκο. Αν μπορει καποιος και υπαρχει η δυνατοτητα, ας μου στειλει το χρωμα.

AlexandrosQV
10-11-2014, 20:53
Στον τρίτο αγώνα ξεκινάνε τα βαψίματα Κώστα!

AlexandrosQV
11-11-2014, 12:20
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανεβηκαν οι βαθμολογιες! Στις 16:30 στο chat του PS θα κανουμε την κληρωση για τον καιρο του επομενου αγωνα.

AlexandrosQV
11-11-2014, 16:39
Καιρός δεύτερου αγώνα: ΚΑΘΑΡΟΣ

Kokoraki13
11-11-2014, 17:51
Πολυ ωραιος ο χθεσινος αγωνας!!! Τον απολαυσα απο την πρωτη μεχρι και την τελευταια στροφη.Μπορει η κυριαρχια μου στα Q να μην ηταν οπως στον αγωνα αλλα οπως και να το κανεις ειμαστε ακομα στην αρχη. Εντυπωσιαστηκα απο την ταχυτητα του Τζανετου και μπραβο του, που σε εναν αλανθαστο αγωνα για αυτον καταφερε να κερδισει. Αυτο μου δινει βεβαια το κινητρο να πιεσω και να παλεψω ακομα πιο πολυ στον επομενο αγωνα! Βεβαια περιμενω και αλλους ακομα πιο ανταγωνιστηκους σε μια πολυ ιδιαιτερη και ωραια πιστα οπως το Spielberg

AWD_POWER
11-11-2014, 18:24
Λες η εφαρμογή της ΕΜΥ να μη φανεί αξιόπιστη και ο καιρός να κάνει τα δικά του; ;)

Στάθη παρότι ήμουν απροπόνητος πίστευα ότι οι χρόνοι θα είναι στο 1,15 ίσως οριακά στο 1.14 υψηλό.
Ειλικρινά έμεινα μ@λ@κ@ς με τον χρόνο σου!
Μπράβο φίλε, απίστευτος!

AlexandrosQV
11-11-2014, 18:26
Μπα δύσκολο Ηλία... Η πρόβλεψη κατα 90% βγαίνει σωστή... χεχε!

Αν και τα είπαμε στις αίθουσες, βλέποντας το replay και σήμερα, είδα πως υπήρχαν ωραίες και αρκετές μάχες για όλους τελικά και σε όλο τον αγώνα! Στον χάρτη έβλεπα σχεδόν συνέχεια δυάδες και τριάδες τα αυτοκίνητα! Επίσης πολλές εναλλαγές θέσεων είχαμε και κατα τη διάρκεια των pit stop! Μου φάνηκαν πολυ ωραία όλα αυτά. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι και προπάντων τόσο ομαλά! ;)

AWD_POWER
11-11-2014, 19:13
Πάντως παρότι μου αρέσει πολύ η Αυστριακή πίστα θεωρώ ότι θα είναι αρκετά επώδυνη για εμένα με το χειριστήριο μια και δεν έχει ευθείες να με ξεκουράζει.
Σαφώς είναι ΠΟΛΥ καλύτερα χωρίς βροχή (αν και μου αρέσει η βροχή.. πολύ) γιατί δεν θα έπαιρνα καθόλου ανάσες με δαύτη παρούσα.
Θα είναι όμως σαφώς δυσκολότερη από το Βέλγιο μια και το αυτοκίνητο βασίζεται περισσότερο στα αεροδυναμικά του για γρήγορο πέρασμα, οπότε οι κοντινές
γραμμές με προπορευόμενους θα είναι ολίγο τι επικίνδυνες για έξοδο.
Για να δούμε όμως πως θα τα πάμε και με την φθορά των ελαστικών... Στο Βέλγιο ήμουν υπέρ του δέοντος συντηρητικός οπότε θα τολμήσω περισσότερο στην Αυστρία.
Κώστα και Μιχάλη, πρέπει να κανονίσουμε κοινό χρόνο προπόνησης, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα ώστε να δέσουμε και σαν ομάδα αλλιώς θα μας πάρουν και τα σώβρακα τούτοι..!

Eykeros
11-11-2014, 21:15
Για εμενα δεν ήταν το παράξενο ο Τζανέτος..Αν και δεν περίμενα να είναι τόσο γρήγορος..Κακός μπήκε στα πιο αργά group χωρίς να τον δούμε δεν πειράζει όμως παίζουμε για διασκευάσει...Η έκπληξη μου είναι στο πρόσωπο του Στάθη από το 2010 τον γνωρίζω και ποτε δεν το είδα αυτό..Μπράβο φιλε για την (Βελτίωση) σου...Το 2.13.5 στα προκριματικά και το 2.14.0 στον αγώνα με άφησαν με ανοιχτώ στόμα μπράβο και πάλι χαίρομαι...Μπράβο σε όλους για τον ωραίο αγώνα..Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι..

Mixalis_drama
12-11-2014, 00:03
Απο μεριά μου μπράβο Σ ολα τα παιδιά ωραίος αγώνας.. Μπράβο στους πρώτους αν κ δεν ξέρω που μπορείς να βρεις τόσο χρόνο για να κατέβεις σε τέτοιους χρόνους μάλλον δεν προετοιμάστηκα σωστά η αρκετά. Στο δεύτερο αγώνα έχω σκοπό να ασχοληθώ πιο πολυ και να δω τι διαφορά θα υπάρξει. Πάμε δυνατά team mates για την αντεπίθεση με νέα πακέτα αεροδυναμικόν που θα εχουμε στο red bull ring:b015:

Kokoraki13
12-11-2014, 01:06
Για εμενα δεν ήταν το παράξενο ο Τζανέτος..Αν και δεν περίμενα να είναι τόσο γρήγορος..Κακός μπήκε στα πιο αργά group χωρίς να τον δούμε δεν πειράζει όμως παίζουμε για διασκευάσει...Η έκπληξη μου είναι στο πρόσωπο του Στάθη από το 2010 τον γνωρίζω και ποτε δεν το είδα αυτό..Μπράβο φιλε για την (Βελτίωση) σου...Το 2.13.5 στα προκριματικά και το 2.14.0 στον αγώνα με άφησαν με ανοιχτώ στόμα μπράβο και πάλι χαίρομαι...Μπράβο σε όλους για τον ωραίο αγώνα..Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι..


Thanks man!! Σε καθε αγωνα προσπαθω να δινω το 110% που μπορω να δωσω

- - - Updated - - -


Στάθη παρότι ήμουν απροπόνητος πίστευα ότι οι χρόνοι θα είναι στο 1,15 ίσως οριακά στο 1.14 υψηλό.
Ειλικρινά έμεινα μ@λ@κ@ς με τον χρόνο σου!
Μπράβο φίλε, απίστευτος!

Ευχαριστω Ηλία!!! Πραγματικά δεν περίμενα να πέσουν τόσο οι χρόνοι!! Ήταν ο καλύτερος μου γύρος αν και πιστεύω οτι κατεβαίνει κι άλλο μιας και στον 2 γρήγορο γύρο δίνει καλύτερους χρόνουςκαι το 2:13,5 ήταν στον πρώτο οπότε ίσως υπήρχε πιθανότητα 1-2 δέκατα βελτίωση

FotisMcLaren
12-11-2014, 03:24
Καταρχάς να πω και γω με τη σειρά μου μπραβο σε όλους τους παίχτες για τον χθεσινό αγώνα. Αν μην τη αλλο το αγωνιστικό επίπεδο σας ειναι υψηλό οποτε χαίρομαι που παίζω με όλους εσάς!

Για την ομάδα μας (GT GREEK TITANS) τα νούμερα εχουν ανεβεί εδώ απο τον φίλο Κώστα και επειδη "μας πρόλαβαν" το μαύρο το χρώμα της ομάδας θα ειναι το Racing Blue (Blue).
Καλη συνέχεια στο ηδη ανταγωνιστικό πρωτάθλημα μας!

Hamilton-G7

AWD_POWER
12-11-2014, 11:07
Λοιπόν, με μια πρώτη επαφή με την πίστα εχθές με Μιχάλη και Χρήστο
φάνηκε ότι η αεροδυναμική αναβάθμιση θέλει λίγη περαιτέρω δουλειά
για να αποδώσει τα μέγιστα αλλά βρισκόμαστε στο σωστό δρόμο.
Στην βραδινή μας προπόνηση ελπίζω να βελτιωθούμε εκατέρωθεν!

kostas1982
12-11-2014, 11:35
Μου έχει λείψει η διαδικασία της προπόνησης. Τρέχω στον αγώνα χωρίς να έχω δει πατήματα σε στροφές κτλ ,οποτε λόγω απειρίας και ''αταλαντοσυνης'' δεν μπορώ να σας συναγωνιστω. Το κακό είναι πως μόνο μεταμεσονύκτια θα μπορούσα να βρω ελεύθερο το πεδιο, αλλά ακόμα και τότε είμαι πτωμα.

Ο πρώτος αγώνας ήταν κακός για μένα, αφού έφαγα μια ποινή στην αρχή και μετά έκανα και μια βόλτα στα χωράφια του spa, οπότε μοιραία έμεινα πίσω. Μόνο το Χρήστο πέρασα κάποια στιγμή μετά από πολλά λάθη που πρέπει να έκανε, αλλά δε μπόρεσα να μείνω μπροστά. Έκανα και τραγικό τελευταιο Πιτ στοπ, αφου πάτησα δύο φορές το κουμπί και γέμισα το ρεζερβουάρ χωρίς λόγο.

Ο επόμενος αγώνας μάλλον θα είναι χειρότερος (γίνεται; ) αφού δεν γνωρίζω την πίστα και την Παρασκευη πάω Θεσσαλονίκη μέχρι τη Δευτέρα το απόγευμα. Προπόνηση λοιπόν μόνο σήμερα και αύριο , αν προλάβω.

Μπράβο σε όλους σας για τις τρομερές επιδόσεις στον αγώνα.

AWD_POWER
12-11-2014, 11:39
Κατά πες ώρα που σε βολεύει και θα προσπαθήσω μαζί σου φίλε.
Πάμε ομαδάραααααα!

kostas1982
12-11-2014, 13:04
Κατά πες ώρα που σε βολεύει και θα προσπαθήσω μαζί σου φίλε.
Πάμε ομαδάραααααα!

Mακαρι να εξαρτώταν από 'μενα Ηλια. Σημερα αν βρεθει χρονος θα ειναι κατα τις 7-9 (σε περιπτωση που ο μικρος παει καμια βολτα σε παππουδες κτλ) ή αργα το βραδυ μετα τις 12 αν αντεξω. Ηθελα και γυμναστηριο παναθεμα με. Πιαστηκα κιολας. Πρωτη μερα πηγα τη Δευτερα και το βραδυ μετα τον αγωνα δεν μπορουσα να κουνησω τα χερια μου.

Δεν πειραζει ομως, εγω το διωρακι τη Δευτερα θα το ευχαριστηθω ακομα και μονος να ξανατρεξω.

Eykeros
12-11-2014, 17:43
Η προπόνηση είναι όντως σημαντική πριν από κάθε αγώνα..Αλλα δεν μπορούν όλοι να ασχοληθούν λόγο υποχρεώσεων ( Δουλειά,παιδιά,γκόμενα,βαρεμάρα) κτλ...Ο καθένας κάνει ότι μπορεί και όσο μπορεί..Αρκεί αυτό που κάνει να το ευχαριστιέται...

Geopan973
12-11-2014, 20:57
Εγώ δεν μπορώ να πω πολλά για τον αγώνα μου. Το μοναδικό που θυμάμαι είναι ότι ενώ πήρα πολύ συντηρητικά την 1η στροφή κατά την εκκίνηση έφαγα μια ποινή για "ramming" πράγμα που σίγουρα δεν έκανα.
Από κει και πέρα μακάρι να μπορούσα να πω ότι "αυτό κατέστρεψε την προσπαθειά μου, μου στέρησε τις ελπίδες για το βάθρο" και άλλες συναφείς παπαρολογίες, αλλά με τους χρόνους που έκανα θα ήταν επιεικώς γελοίο να ισχυριστώ κάτι τέτοιο.
Κυνήγαγα σε κάποια φάση τον Ηλία, πλησιάζοντάς τον στιγμές-στιγμές και χάνοντάς τον στα βάθη του δάσους των Αρδεννών κάποιες άλλες, πλησίασα και τον Hamilton μετά τα Pitstop του κανά 2 φορές βλέποντάς τον και αυτόν να απομακρύνεται ως επί το πλείστον και τέλος.

Δεν θυμάμαι καν ποιος ήταν ο καλύτερος χρόνος μου, και απορώ πως τερμάτισα μπροστά από τον Χρήστο και τον Κώστα. Ο Χρήστος ειδικά στους πρώτους γύρους ήταν απλησίαστος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έπεσε τόσο πολύ μετά.

Τέλος, απορώ πως μπορούσα τόσα χρόνια να παίζω με χειριστήριο και τώρα το όλο θέμα μου φαίνεται εντελώς "ξένο" και αμέτοχο από πλευράς μου. Δυστυχώς δεν αισθάνθηκα ούτε μια στιγμή πως οδηγούσα καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα μας.

Δεν το λέω επειδή πιστεύω πως με τιμονιέρα θα τα πήγαινα καλύτερα. Αλλά κάτα πάσα πιθανότητα θα έκανα καμμιά-δυο ώρες προπόπονηση παραπάνω και ίσως να κοντράριζα τον Ηλία λίγο παραπάνω.
Και κυρίως θα το ευχαριστιόμουν πολύ περισσότερο!

Mixalis_drama
12-11-2014, 23:13
Καλησπέρα Σ όλοι την παρέα.. Λοιπόν είχα κάποιες υποψίες για το τι έγινε στον 1 αγώνα και μάλλον βγήκα σωστός. Σήμερα μπήκα και ασχολήθηκα λίγο πάλι με το σπα και τι έγινε? το εξής,έκανα το χρόνο του Στάθη,πως.? κατεβάζοντας τις μοίρες στην τιμονιέρα,λίγοι ξέρουν να το κάνουν και λίγοι το κάνουν,ειναι ο μόνος τρόπος για να κανεις τέτοιους χρόνους. Τώρα ποια θα ειναι η συνέχεια θα το αποφασίσει ο Αλεξανδρος, αλλα είμαι σίγουρος οτι Στάθης κ τζανετος τρέχουν με κατεβασμένες μοίρες,δεν θα μπω Σ αντιπαράθεση με κανέναν απο τους δυο αλλα αν θέλουν μπορώ να τους το αποδείξω στον επόμενο αγώνα.

Eykeros
12-11-2014, 23:21
Θέλω να κάνω μια καλοπροαίρετη ερώτηση στους (Στάθη - Τζανέτο)..Σε πόσες μοίρες έχετε ρυθμισμένα τα τιμόνια σας ?? Aλεξανδρε σου το είχα πει ότι πρώτα θα δοκιμάσω θα εξαντλήσω όλες τις περιπτώσεις και θα μιλήσω..

Geopan973
12-11-2014, 23:38
Σοβαρά; Εγώ νόμιζα πως είναι ευρέως γνωστό, το πως μπορείς να τρέξεις με 720 μοίρες στη Logitech DFGT και G27. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί υπάρχει θέμα αν κάποιοι παίζουν με μειωμένες μοίρες. Και εγώ τρέχω στάνταρ με 720 από τότε που αγόρασα την Fanatec αλλά δεν έχω δει καμμιά φοβερή διαφορά στους χρόνους μου σε σχέση με την DFGT στην οποία χρησιμοποιούσα 900.
Περισσότερο μπορώ να πω πως τη συνήθισα στις 720, και όχι πως ανακάλυψα πως με τις μειωμένες μοίρες ήμουν με το καλημέρα ταχύτερος.

Έχω τρέξει πρωταθληματάκι με παιδί που χρησιμοποιούσε τιμονιέρα 180 μοιρών. Δεν ήταν από τους "γρήγορους" αλλά ήταν ανταγωνιστικός. Έχεις δοκιμάσει ποτέ να οδηγήσεις με 180 μοίρες; Φρίκη!!!

Άποψή μου είναι πως ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιήσει τις ρυθμίσεις του εξοπλισμού του όπως τον βολεύει. Και άρα και εσύ Μιχάλη μπορείς να χρησιμοποιήσεις 720 μοίρες στον επόμενο αγώνα.

Eykeros
12-11-2014, 23:41
Για όσους δεν γνωρίζουν η T500RS και G25-G27 έχουν την επιλογή κρυφής ρύθμισης των μοιρών τους....T500RS ρυθμίζεται στις 1080-900-540-360-270..G25-G27 στις 900-630-450-200 αντίστοιχα..Ο Μιχάλης με 360 μοίρες στην T500RS έκανε τον χρόνο του Στάθη 2.13.7 για την ακρίβεια κάτι που δεν μπορούσε να κάνει πριν..Γυρνούσε στο 2.14.7 βρήκε 1 sec για πλακα..Φυσικά δεν μπαίνουμε σε αντιπαράθεση με κανέναν απλά ενημερώνουμε..

kostas1982
12-11-2014, 23:51
Για όσους δεν γνωρίζουν η T500RS και G25-G27 έχουν την επιλογή κρυφής ρύθμισης των μοιρών τους....T500RS ρυθμίζεται στις 1080-900-540-360-270..G25-G27 στις 900-630-450-200 αντίστοιχα..Ο Μιχάλης με 360 μοίρες στην T500RS έκανε τον χρόνο του Στάθη 2.13.7 για την ακρίβεια κάτι που δεν μπορούσε να κάνει πριν..Γυρνούσε στο 2.14.7 βρήκε 1 sec για πλακα..Φυσικά δεν μπαίνουμε σε αντιπαράθεση με κανέναν απλά ενημερώνουμε..

Εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα πάντως αν κάποιος έχει ρυθμίσει την τιμονιερα του. Καλό θα ήταν πάντως να μας γράψετε και πως γίνεται η ρύθμιση αυτή, μπας και μας βολέψει κι εμάς. Είναι και μικρή η πίστα και προβλέπω να τρώω κάνα 2-3 γύρους...

Geopan973
12-11-2014, 23:54
https://www.youtube.com/watch?v=_5tZiKjtKXY
1+2] + O = ~670°
[1+2] + S = ~450°
[1+2] + X = 900° Resets to default
[1+2] + T = ~240°

Mixalis_drama
12-11-2014, 23:54
Α οκ δηλαδή μπορούμε να χρησιμοποιούμε όσες μοίρες θελουμε? εγώ το ανέφερα για να δούμε αν επιτρέπεται κατι τέτοιο. Δηλαδή άτομα που χρησιμοποιούν μοχλό και τιμονιέρες που δεν αλλάζουν μοίρες για αυτούς θα ειναι δίκαιο? εγώ δεν έχω πρόβλημα θα αλλάξω της μοίρες μου και θα είμαι πάλι ανταγωνιστικός με τους πρώτους. Οπως είπε ο ευκερος βρήκα ένα δευτερόλεπτο για πλάκα και αυτό μέσα σε λίγη ώρα εξάσκηση οπότε μπορώ να κατέβω και άλλο πολυ κάτω, οπότε ναι εχει διαφορά προσωπικά Σ εμένα. Τέλος πάντων δεν θα ασχοληθώ άλλο μ αυτό το θεμα οπως είμαι εμένα δεν μ επηρεάζει το θεμα έχω την t500 rs την ρυθμίζω όπου θέλω.

Eykeros
13-11-2014, 00:17
T500RS : Q-Pad Mod αριστερό ( Κατεβάζει μοίρες )...Q-Pad Mod δεξί ( ανεβάζει μοίρες )....G25-G27 : Στις ταχύτητες έχετε 4 κουμπιά κόκκινα...Από πάνω έχετε 4 μαύρα παρόμοια με το χειριστήριο του ps3..Κρατάτε πατημένα το 2-3 κουμπί από τα κόκκινα και πατάτε το Ο =630 μοίρες..Με το τετράγωνο =450...Με το τρίγωνο =200...Με το X =900...Καλή ευκολία προς όλους..

AlexandrosQV
13-11-2014, 00:23
Παιδιά εάν πρόκειται να αφήσουμε ελεύθερα τέτοια κόλπα πρέπει τουλάχιστον να ενημερώνουμε, γιατί άλλοι δεν έχουν ιδέα ότι υπάρχουν τέτοιες επιλογές, άλλοι ξέρουν αλλά δεν τις επιλέγουν για ευνόητους λόγους κτλ κτλ.

Εμένα προσωπικά με είχε ενημερώσει ένας συμμετέχοντας από τα προηγούμενα πρωταθλήματα, ότι δηλαδή μπορείς να αλλάξεις τις μοίρες, αλλά δεν έδωσα περαιτέρω σημασία γιατί υπέθεσα ότι δεν θα επέλεγε κανεις (...) κάτι τέτοιο και ειδικά τωρα σε αυτό το πρωτάθλημα.

Από την άλλη, τη στιγμή που δεν μπορούμε να κλείσουμε αυτή την ρύθμιση μέσω κάποιας επιλογής του παιχνιδιού, η λογική λέει οτι ο καθένας ειναι ελεύθερος να κανει την επιλογή του πάνω στις μοίρες.

Πάντως το σίγουρο ειναι πως δεν θα ένιωθα και πολυ ωραία αν το επέλεγα να το εκανα με αυτόν τον τροπο. Δηλαδη να την χρησιμοποιούσα, να μην ενημέρωνα και κανέναν και να επερνα και καλή θέση... Μου φαίνεται λιγάκι κοροϊδία. Κρίμα ρε ομάδα...

Eykeros
13-11-2014, 01:16
Geopan εσύ δεν έχεις πρόβλημα φιλε μου έχω εγώ όμως..Παίζω με 2 μειονεκτήματα ήδη και πας να μου βάλεις και 3 μειονέκτημα..1 ) Παίζω με χειριστήριο 2 ) Παίζω με ABS κάτι που δεν το γνωρίζω πάντα έπαιζα με ABS Off 3 )Κομμένες μοίρες..Να βάλω και 4 θα πάρω ένα Fiat 500 να τρέχω στον επόμενο αγώνα...Εσένα φιλε μου αν δεν σε νοιάζει και θες να βρίσκεσαι τελευταίος και να κανεις βόλτες είναι δικό σου θέμα..Εγώ δεν συμμετέχω για βόλτες αν θέλω βόλτα περνώ 5-6 φίλους και πάω στο Online για βόλτες....Ήρθα σε αυτό το πρωτάθλημα γιατί γνώριζα κάποιους σε τι επίπεδο είναι και έμαθα και οι υπόλοιποι που βρίσκονται..Εγώ δεν περνάω καλά όταν οι άλλοι είναι γεμάτοι με πλεονεκτήματα και εγώ με μειονεκτήματα...Γνωρίζω καλά που βρίσκετε το επίπεδο μου ακόμα και με το χειριστήριο και δεν δέχομαι από κανέναν να παίρνει πλεονεκτήματα που δεν μπορώ να πάρω εγώ..έχω 3 μειονεκτήματα τελικά 1 ) χειριστήριο 2 ) ABS 3 ) Αυτοκίνητα..Ξέρεις ότι χωρίς setup το GTR και η SLS είναι πολύ υποστροφικά στο χειριστήριο δεν μιλάω όμως..

Eykeros
13-11-2014, 01:28
Συνεχίζω.....Εσύ τώρα θες και τις μοίρες..Ένας που είναι στο επίπεδο μου να μου ρίχνει 4-5 sec στον γύρο..Μιλάμε σοβαρά τώρα ? Εγώ προσωπικά έχω δεχτή πολλά μειονεκτήματα δεν δέχομαι και αλλα...Κατάντησε το πρωτάθλημα σαν την F1 2 μπροστά με πλεονεκτήματα που δεν ανάφεραν και 10 κομπάρσοι από πίσω να συμπληρώσουν το grid για να ξεκινήσει το πρωτάθλημα...Ώρες ώρες γίνομαι κακός αλλα βγαίνω από τα ρούχα μου όταν τα βλέπω αυτά..

AWD_POWER
13-11-2014, 10:47
Καλημέρα στην παρέα.
Νομίζω ότι είναι αρκετά μπερδεμένες οι σκέψεις μου αυτή τη στιγμή αλλά θα κάνω μια προσπάθεια.
Δεν ξέρω πως ρυθμίζονται οι τιμονιέρες και η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
Προσπαθώ πάντα να είμαι στο επίπεδο του δυνατού, ένεκα sixaxis, ανταγωνιστικός γνωρίζοντας
εξ αρχής τις εν γένει αδυναμίες μου, γιαυτό και δεν διστάζω να μετέχω σε διάφορα πρωταθλήματα
από τα οποία έχω βγει ωφελημένος τόσο οδηγικά όσο και από παρέες/φιλίες.
Από την άλλη όμως πάντα με "σκάλωνε/τσιγκλούσε" που οι τιμονιέρες είχαν το πλεονέκτημα της ρύθμισης της πέδης
και του ABS κατά την διάρκεια του αγώνα κάτι που ανάλογα τον αγώνα με επιβάρυνε ανταγωνιστικά.
Τώρα πλέον έμαθα και για νέο πλεονέκτημα τους. Δεν με πειράζει ως άποψη, ούτε το θεωρώ απάτη
από την στιγμή που δεν "πειράζεις" τον εξοπλισμό σου, εξάλλου είναι εγγενείς ρυθμίσεις όμως θέλω
να είμαι κοντά τους, δεν μπορώ και δεν δύναμαι να είμαι ανταγωνιστικός με διαφορές που φτάνουν
η και ξεπερνούν τα 3, 3μιση δεύτερα στον γύρο. Για εμένα τα πράγματα παραμένουν ως έχουν
εξάλλου δεν αναιρώ ποτέ την υπογραφή μου αλλά πλέον τα πλεονεκτήματα των τιμονιέρων είναι
συντριπτικά οπότε θα σκεφτώ σοβαρά την όποια, περαιτέρω συμμετοχή. Προσωπικά θα το διασκεδάσω έστω και
στην τελευταία θέση, εξάλλου απολαμβάνω την παρέα.
See you all in track! I just love racing, guys.

kostas1982
13-11-2014, 10:58
Καλημέρα στην παρέα.
Για εμένα τα πράγματα παραμένουν ως έχουν
εξάλλου δεν αναιρώ ποτέ την υπογραφή μου αλλά πλέον τα πλεονεκτήματα των τιμονιέρων είναι
συντριπτικά οπότε θα σκεφτώ σοβαρά την όποια, περαιτέρω συμμετοχή. Προσωπικά θα το διασκεδάσω έστω και
στην τελευταία θέση, εξάλλου απολαμβάνω την παρέα.
See you all in track! I just love racing, guys.

Προτελευταια κυριε Ηλια, μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

tzanetos
13-11-2014, 17:06
Μιχαλη παρολο που ξερω πως γινεται τρεχω με κανονικες μοιρες στην τιμονιερα γτ με κατεβασμενες μοιρες δεν μπορω να οδηγησω οσο θελω+φθειρω τα λαστιχα παρα πολυ

Geopan973
13-11-2014, 21:14
Και γυρνάμε ξανά σε αυτό που είχα πει πριν από μερικές σελίδες...




Αυτοί που πιθανόν να ενοχληθούν για οποιδήποτε λόγο περιγράφετε παραπάνω (όπως συνέβη και σε "άλλα" πρωταθλήματα) είναι αυτοί που έχουν πιθανότητες να κερδίσουν. Τώρα τι θα αποκομίσουν από τη νικη τους είναι προσωπικό τους θέμα. Εννοείται βεβαια πως αυτό εναπόκειται στον χαρακτήρα και την προσωπικότητα του καθενός.

Κάντε ότι σας φωτίσει ο Θεός. Με την λογική σας όμως και εγώ δεν έπρεπε να συμμετάσχω στον πρώτο αγώνα αφού έπαιζα με χειριστήριο που είχα να το ακουμπήσω τρέχοντας "ανταγωνιστικά" εδώ και τουλάχιστον έναν χρόνο. Και ναι, παραδέχθηκα παραπάνω πως δεν μου άρεσε η εμπειρία αλλά συμμετείχα κανονικά για την παρέα και για τον χαβαλέ χωρίς να με πειράξει καθόλου που βγήκα παραπροτελευταίος.

Όσον αφορά αυτό

Εσένα φιλε μου αν δεν σε νοιάζει και θες να βρίσκεσαι τελευταίος και να κανεις βόλτες είναι δικό σου θέμα..
θα το αφήσω να πέσει σαν "παρεξήγηση γραπτού λόγου" και δεν θα σχολιάσω, γιατί σε αυτήν την κατηγορία δεν συγκαταλέγομαι μόνο εγώ αλλά και κάποια άλλα παιδιά.

Όσον αφορά τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα μπορώ να σας γράψω εγκυκλοπαίδεια αν θέλετε.

Δεν ξέρω πολλά για τους καινούργιους, αλλά κάποιοι παλιότεροι είμαστε του στυλ:

"Ξυπνάω το πρωί στις 6:30 με 7:00, γυρνάω το βράδυ τις καλές μέρες στις 20:00, έχω 1,2,3 παιδιά που θέλουν μπάνιο, διάβασμα, παιγνίδι, έχω μια γυναίκα η οποία με πρήζει λίγο (ή πολύ), έχω να πληρώσω φως, νερό, τηλέφωνο, ασφάλειες και φόρους και ... Α!... έχω και 3 με 4 ώρες το Σαββατοκύριακο (οριακά μάλλον) να παίξω με την τιμονιέρα μου, με το Sixaxis μου, με ... να μην το πω καλύτερα ... για να κάτσω τη Δευτέρα το βράδυ με φίλους και γνωστούς, διαδικτυακούς και μη, μιάμιση ώρα και να ξεχάσω ΟΛΑ τα προαναφερθέντα."

Αν αυτό φίλοι μου δεν σας φαίνεται μειονέκτημα, τότε δεν ξέρω τι θεωρείτε μειονέκτημα εσείς.

Πραγματικά, ώρες-ώρες απορώ γιατί ασχολούμαι:frusty:. Και γιατί επαναλαμβάνομαι. Μου αρέσει που μιλάω για τον Νίκο και το σήμα κατατεθέν του ...

FotisMcLaren
13-11-2014, 22:56
εγω θα κανω μια ερωτηση και μολις παρω απαντηςη θα αναφερθω στο θεμα που δημιουργηθηκε...
ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ?????

Hamilton-G7

AlexandrosQV
13-11-2014, 22:59
Ναι. Τοποθετήσου τωρα.

AWD_POWER
13-11-2014, 22:59
Γιατί να διακοπεί Φώτη;
Από που προκύπτει η ερώτηση σου φίλε;

FotisMcLaren
14-11-2014, 00:56
Να απαντησω αρχικα στον φιλο Ηλια.. Απο τη στιγμη που αντιλαμβανομαι διαβαζοντας τα post οτι σε καποιους δεν αρεσε καθολου αυτο ρωταω γιατι στην περιπτωση που υπαρξουν απουσιες αν καποιος δεν συνεχισει αυτοματως πρεπει να αναδιοργανοσουμε το πρωταθλημα ειτε με νεους παιχτες ειτε στη τελικη να ακυρωθει.. Ολοι μαζι ξεκινησαμε, ολοι μαζι θα συνεχισουμε. Απο τη στιγμη που δεν θα φυγει κανενας ειναι και ακυρα τα παραπανω γραπτα μου... Η ερωτηση μου λοιπον ηταν καθαρα για να ξεκαθαρισουμε τι θα γινει...
Μπαινω στο θεμα με τις μοιρες λοιπον και ολα τα περη πλεοκτηματων και μη.....
Αρχικα θα πω πως δεν γνωριζα οτι γινεται αυτο στο GT. Η αληθεια ειναι οτι το εκανα στο F1 game και θυμαμαι πως ελεγα "μακαρι να γινοταν και στο GT"...
Να ξεκαθαρισω οτι δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα και γραφω αυτα αναλογως με αυτα που διαβαζω και ειναι μια τελειως προσωπικη αποψη.
Πιστευω λοιπον οτι δεν αφορα κανεναν σε ενα forum για πρωταθληματα του gran Turismo τι κανει ο καθενας στην καθημερινοτητα του και για ποιους λογους δεν ειναι ανταγωνιστικος. Το αν εχω πλεονεκτημα λογο τιμονιερας δεν φταιω αν σε πειραζει αλλα εσυ που συμετεχεις στο πρωταθλημα. Το ιδιο λοιπον ισχυει και για τις μοιρες, δηλαδη δεν φταιω εγω αν τις εχω πειραξει αλλα εσυ που δεν το γνωριζεις... Γνωριζουμε εξ αρχης τους κανονες του πρωταθληματος οποτε και ειναι καθαρα στο χερι μας για το αν θα συμετεχουμε η οχι... Και εγω ας πουμε ειμαι καθετα αρνητικος με το θεμα της γραμμης οδηγισης γιατι θεωρω παιδικο για εναν καλο παιχτη να μην γνωριζει που πρεπει να φρεναρει και να του το δειχνει καποια βοηθεια. Απο και περα γνωριζοντας συμμετεχω αλλα αν χασω θα ειναι γελοιο να φερω ως δικαιολογια.
Υπαρχουν ομως και καποιοι που πραγματικα τη χρησιμοποιουν λογο του οτι δεν γνωριζουν τις πιστες και οχι για καποιο παραπανω πλεονεκτημα...
Εφοσον εχουμε ολοι τα ιδια αυτοκινητα με τους ιδιους κανονες θεωρω πως το πρωταθλημα ειναι καθαρο.
Θα συμφωνησω ομως με τον φιλους Μιχαλη και Αλεξανδρο για το οτι θα μπορουσε να ειχε αναφερθει χωρις ομως να το κρινω και υποχρεωτικο... Επισης θα ηθελα να μπω ενα μπραβο στον Μιχαλη που ενω το βρηκε και θα μπορουσε να μην το πει και να επαιζε ανετα πρωτιες (γιατι ειναι πολυ γρηγορος οδηγος), το ανεφερε ως αδηκια προς καποιους που δεν το γνωριζαν...
Κλεινωντας θα πω οτι θα συνεχισω ως εχει (δηλαδη χωρις πειραγμενες μοιρες) και θα προσπαθησω για το καλυτερο...

Φιλικα προς ολους..
Hamilton-G7

Eykeros
14-11-2014, 01:20
Geopan.....Αν γυρίσεις στο σχόλιο μου #129 θα δεις ότι κατάλαβες λάθος αυτό που είπα....Όσο για τις υποχρεώσεις που αναφέρεις όλοι τις έχουμε (εκτος από παιδιά και γυναικα)...Οι καινούργοι είναι του στυλ : Φεβρουάριο ως Σεπτέμβριο ξεκινάνε από της 04:00 και γυρνάνε μετά από 2 μέρες στο σπίτι τους αυτό γίνετε όλους αυτούς τους μήνες.....λόγο εποχής ( χειμώνας ) 4 μήνες απλά ξεκουράζονται για την νέα χρονια...Εκτος από όλα αυτά έχω και 20 εργάτες που μου ζαλίζουν τα @@ καθημερινά όλους αυτούς τους μήνες...Η μουρμούρα τους είναι χειρότερη από γυναικας....Δεν είμαστε κηφήνες εδώ φιλε μου να περιμένουμε τον ( πατέρα ) να μας δώσει λεφτά......Για να καταλάβεις τι είπα θα στο πω αλλιώς : Λόγο ελλείψεις χρόνου που έχεις δεν μπορείς να προπονηθείς αυτό έχει ως αποτέλεσμα να βρίσκεσαι στις τελευταίες θέσεις άρα δεν σε απασχολούν κάποια πράγματα...

Eykeros
14-11-2014, 02:30
Επειδή εδώ μέσα ότι θέμα και να ύπαρξη κάποιοι το βλέπουν λογικό και ρίχνουν απλά ήξερες πως αγωνίζοται οι άλλοι άρα εσύ φταίς που συμμετείχες..Συμπέρασμα : Xρησιμοποιήστε στο έπακρο ότι δυνατότητες σας δίνουν οι τιμονιέρες τα χειριστήρια ακόμα και το ίδιο το GT6..εφόσον σας το επιτρέπει ο εξοπλισμός σας και δεν σας το απαγορεύουν οι κανονισμοί....Παραδείγματα : ABS-Γραμμή οδηγήσεις ( δεν έχει σημασία αν είσαι πρώτος η τελευταίος ) - Μοίρες - (Αυτομάτως πιλότος γύρων) - Hack Car κτλ...Δεν φταίς εσύ που στα επιτρέπει ο εξοπλισμός σου φταίει ο αντίπαλος σου που δεν τα χρησιμοποιεί ήξερες στο πρωτάθλημα ότι θα τα συναντούσες αυτά γιατί δήλωσες συμμετοχη...Τώρα και για εμενα έγινε καθαρό το πρωτάθλημα...

FotisMcLaren
14-11-2014, 03:29
παμε παλι γιατι μαλλον δεν εγινα κατανοητος...
δεν ειπα πουθενα το γιατι εφοσον τα ηξερες πηρες μερος στο πρωταθλημα... ειπα ξεκαθαρα εφοσον σε πειραζουν γιατι πηρες μερος στο πρωταθλημα. εφοσον συμμετεχουμε ολοι με τους ιδιους κανονισμους, αν εχω πλεονεκτημα λογο του οτι οδηγω με τιμονιερα (κατα τα λεγομενα σου γιατι να εισαι σιγουρος πως πιστες οπως Red Bull Ring, δεν πλεονεκτουν) μηπως να τη βγαλω και να τρεξω με χειριστηριο??
επισης αν εχεις μαθει να οδηγεις χωρις ABS και οι κανονισμοι το επιτρεπουν η πρεπει να συμβιβαστεις με αυτο η πολυ απλα να μην συμμετασχεις. σε καμια περιπτωση ομως δεν πρεπει να γκρινιαζουμε στο τελος καθε αγωνα για ολα αυτα... σιγουρα σε καποιους αγωνες θα παρεις υψηλη καταταξη, σε καποιους αλλους οχι. και αυτο ισχυει για ολους.
μιλησα λοιπον καθαρα για τα πλεονεκτηματα που μπορει να εχει καποιος απο τον εξοπλισμο του και ειναι φυσικο να το χρησιμοποιησει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!! εσυ ομως μιλησες για hack car κατι που ειναι "πουστια" για να το πως ωμα, και οποιος το κανει αδερφε και πιστευει οτι νικαει δικαια το κριμα στο λαιμο του.. ειναι ομως πολυ μακρια αυτο απο την κουβεντα μας γιατι κανενας απο μας δεν πιστευω οτι το κανει.
απο κει και περα θα ξανα πω πως ο καθενας σιγουρα εχει πολλα η λιγα να κανει στην καθημερινοτητα του και αναλογως εχει και τις ωρες προπονησης αλλα αυτο στην τελικη δεν αφορα καποιον. νικας? ξερεις εσυ τους λογους.. χανεις?? παλι εσυ γνωριζεις τους... αλλωστε για τα παντα υπαρχει καποιος λογος αλλα ας τον κρατησει ο καθενας για παρτη του...
εφοσον δεν θα αλλαξει κατι και το πρωταθλημα θα συνεχιστει ως εχει δεν εχουμε παρα μονο το να προσπαθουμε για το καλυτερο στη πιστα... ΜΕ ΟΤΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...

AlexandrosQV
14-11-2014, 10:41
3 τελευταια πραγματακια απο μενα.


1. Το πρωτάθλημα αυτό του οποιου επιλεξαμε ολοι μαζι τις σημαντικες παραμετρους, υπάρχει για να περνάμε δυο ευχάριστες ώρες την εβδομαδα με κάποιο παραπάνω ενδιαφέρον και κινητρο απο αυτο που δινει ενας απλος αγωνας. Ελπιζω να μη νομιζει κανεις οτι θα στειλουμε τον πρωταθλητη στο Maranello του χρονου για εργασια...!


2. Οι κανόνες μας ειναι στην πρώτη σελίδα. Απο κει και περα... στα απόκρυφα των τιμονιων και του παιχνιδιού, δυστυχως δεν μπορούμε να επεμβουμε. Για οσες ρυθμισεις δεν υπαρχουν στους κανονισμους και δεν μπορου να ελεχθουν, ευτυχως η δυστυχως, ο καθενας μπορει να συνεχιζει οπως του το επιτρεπει η τετοια του... η συνειδηση του δηλαδη.


3. Ενα κανονικό πρωτάθλημα, με πολλούς αγώνες και πολλά άτομα, οπως εχει δειξει και το παρελθον, ειναι δύσκολο να κυλήσει χωρίς κάποιες εντάσεις όπως και να το κάνουμε. Μη χανουμε ομως το μέτρο...

Mixalis_drama
14-11-2014, 11:07
Καλημέρα παιδιά... Λοιπόν αν και είπα δεν θα ασχοληθώ με το θεμα θα γράψω ένα τελευταίο. Για αρχή να πω ένα ευχαριστώ στον Hamilton που κατάλαβε ποιες ήταν η προθέσεις μου όταν ανάφερα το θεμα με της μοίρες. Λοιπόν εγώ προσωπικά με practice χθες κατάφερα να γράψω χρόνο στο 1:26:2 με πολυ καύσιμο κιόλας δλδ με λίγο καύσιμο είμαι στο 1:25 πράγμα αδύνατον αν τρέξω κανονικά με τις μοίρες. Παρόλο αυτα έχω σκοπό να τρέξω κανονικά με μοίρες δηλαδή θα κοινουμε κάπου στο 1:27 πάνω κάτω γιατί θέλω να είμαι εντάξει προς όλους. Το ποσό γρήγορος η Άργος είμαι το έχω αποδείξει άλλου σε time trial που ειχα μπει αρκετές φορές στο top 10 και στο 5 και στο 6, εδώ ήρθα για να κανω φίλους οπως ο Αλεξανδος οπως ο Ηλίας και αλλα παιδιά.. Οπότε δεν μ ενδιαφέρει να κερδίσω αλλα να διασκεδάσω. Θα δώσω φυσικά την μάχη μου όσο μπορω αλλα με κανονικές μοίρες. Δεν ξέρω πια παιδιά το χρησιμοποιούν μιας και δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν αλλα εγώ υπέθεσα οτι για να γίνουν αυτοί οι χρόνοι γίνονται μόνο έτσι.. Στο time trial για παράδειγμα φαίνεται ποιος χρησιμοποιεί και ποιος οχι. Κλείνοντας θα αναφερθώ στο περί αποχώρησης ειναι ένα σενάριο που δεν παίζει Σ εμένα έχω μάθει όταν ξεκινάω κατι να το τελειώνω, οπότε για μένα δεν υπάρχει κανένα θεμα μ τίποτα θα τρέξω θα δώσω την μάχη μου, και αυτή την φορα θα παρω την 3 θέση απο τον Hamilton��

AlexandrosQV
14-11-2014, 11:24
Μιχάλη... Κανεις ζημιά μεγάλη... Κρυβε λόγια... Χαχα! Που ήσουν τόσο καιρό ρε γμτ... Κρίμα που ειναι αργά πλέον για κάποια πράγματα!

Εισ΄ ωραίος ρε μεγάλε! Χαίρομαι πραγματικά που είσαι μαζί μας.

Eykeros
14-11-2014, 13:46
Φώτη η εγώ δεν σου έδωσα να καταλάβεις τι θέλω να πω η εσύ δεν κατάλαβεs τι λέω..οποτε πάμε από την αρχή...Γνωρίζω από την αρχή ότι έχεις τιμόνι-γραμμή οδήγησης (ABS) στην αρχή ήταν off το ABS επειδή δεν μπορούσαν κάποιοι το ABS άνοιξε..Οτιδήποτε χρησιμοποιείτε που δεν μπορεί να ελεγχθεί από τους αγωνιζόμενους και τους κανονισμούς και είναι μη γνωστοποιημένο προς όλους τους αγωνιζόμενους είναι "ΠΟΥΣΤΙA"...Έχουμε παίξει 2-3 φορες μαζί έχεις δει ακόμα και με χειριστήριο που βρίσκετε το επίπεδο μου..Σου έχω δείξη ότι ακόμα και με όλα αυτά τα υπέρ σου δεν μπορώ να πιάσω τον χρόνο σου ??? Έρχεσαι εσύ μου αλλάζεις τις μοίρες και από το 0.100-0.200 εκτοξεύεις την διαφορα μας στο 1.500..Δεν μου λες φιλε μου εγώ με το χειριστήριο αφού δεν έχω την επιλογή των μοιρών πως θα μειώσω αυτή την διαφορα ξανά στο 0.100-0.200 ???? Μην βλέπεις το δικό σου συνφέρων αλλα δες και την επίπτωση που έχει αυτό προς όλους και όχι μερικούς...

Eykeros
14-11-2014, 14:00
Να σου το πω ωμά αν γνώριζα από την αρχή ότι κάποιοι θα χρησιμοποιούσαν τις μοίρες για να κάνουν καλλίτερους χρόνους φυσικά και δεν θα συμμετείχα όπως έπραξα και στο προηγούμενο..Δεν λέω ότι στο προηγούμενο χρησιμοποιούσαν μοίρες και δεν συμμετείχα..Για άλλους λόγους ήταν εκεί..Αν εσύ βλέπεις ότι αυτό που έγινε απέναντι σου είναι σωστό δεν μπορώ να πω κάτι ο καθένας το βλέπει από την δικη του πλευρά και με το δικό του σκεπτικό...

Kokoraki13
14-11-2014, 15:45
Καλησπέρα Σ όλοι την παρέα.. Λοιπόν είχα κάποιες υποψίες για το τι έγινε στον 1 αγώνα και μάλλον βγήκα σωστός. Σήμερα μπήκα και ασχολήθηκα λίγο πάλι με το σπα και τι έγινε? το εξής,έκανα το χρόνο του Στάθη,πως.? κατεβάζοντας τις μοίρες στην τιμονιέρα,λίγοι ξέρουν να το κάνουν και λίγοι το κάνουν,ειναι ο μόνος τρόπος για να κανεις τέτοιους χρόνους. Τώρα ποια θα ειναι η συνέχεια θα το αποφασίσει ο Αλεξανδρος, αλλα είμαι σίγουρος οτι Στάθης κ τζανετος τρέχουν με κατεβασμένες μοίρες,δεν θα μπω Σ αντιπαράθεση με κανέναν απο τους δυο αλλα αν θέλουν μπορώ να τους το αποδείξω στον επόμενο αγώνα.

Ειλικρινα σου λεω δεν εχω ιδεα γιατι μιλας...πραγματικα εχω ακουσει για την G27 αλλα δεν ξερω πως να το κανω και δεν με νοιαζει..Ο χρονος ηταν καθαρος..Τωρα για τον Τζανετο δεν ξερω...δεν εχω μιλησει μαζι του για το θεμα

Mixalis_drama
14-11-2014, 16:25
Ναι μπορεί Στάθη δεν διευκρίνησα σωστά το πρώτο μνμ δεν ξέρω ποιος μπορεί να το χρησιμοποιεί. Μπορεί στο συγκεκριμένο αυτοκηνιτο να εισαι 1,5 sec πιο γρήγορος απο εμένα γιατί ουτε στο προηγούμενο πρωτάθλημα όσο έτρεξες ουτε με τo m3 μπορούσες να κανεις τέτοια διαφορά απο εμένα, μπορεί μετα με τα αλλα car να είμαι εγώ πιο γρήγορος. Οπότε ναι μπορεί να μην χρησιμοποείς μνμ απλα έτυχε να μπορω να κανω εγώ τον χρόνο σου με μοίρες. Λοιπόν παίδες για εμένα έληξε το θεμα δεν σχολιάζω κατι άλλο για αυτό το θεμα πάμε Δευτέρα να τρέξουμε και να απολαύσουμε τον αγώνα μπορεί να αδικήσουμε μερικά παιδιά μ αυτα που λέμε γιατί ποτε δεν μπορείς να εισαι σίγουρος για κατι.

Geopan973
15-11-2014, 08:58
Για να απαντήσω σε κάποια σχόλια παραπάνω παραθέτω και εγώ με τη σειρά μου σε προσεκτικότερη ανάγνωση του δικού μου σχολίου:

"Δεν ξέρω πολλά για τους καινούργιους, "

Δεν χαρακτήρισα κανέναν ούτε προσέβαλα κανέναν. Επίσης κανείς δεν πήγε να δικαιολογηθεί για έλλειψη ανταγωνιστικότητας λόγω της καθημερινότητάς του. Αυτό που προσπάθησα να πω, είναι ότι δεν υπάρχει ούτε μια πιθανότητα στο δισεκατομμύριο να γίνει 100% "δίκαιο" το πρωτάθλημα για άπειρους διαφορετικούς λόγους:

*Διαφορετικά χειριστήρια
*Διαφορετικές μοίρες
*Διαφορετικά πεντάλ
*Διαφορετικές οθόνες
*Διαφορετικές θέσεις οδήγησης
*Διαφορετικός διαθέσιμος χρόνος
*Διαφορετικό ταλέντο
*Διαφορετικά κίνητρα
*Διαφορετικές επιδιώξεις
*http://3.bp.blogspot.com/-Ul2TMzG92y4/UBnV7rEhcLI/AAAAAAAAAQ4/J_brSMwWXmw/s320/Infinity-Sign.jpg

AWD_POWER
15-11-2014, 14:16
Συγχωρήστε μου, παρακαλώ πολύ, το εκτός θέματος αλλά..
Μιχάλη καθάρισε τα Π.Μ σου, έχεις ξεπεράσει το όριο αποθήκευσης.

Mixalis_drama
15-11-2014, 16:27
Καλησπέρα... Ηλία τα διέγραψα ολα τα μνμ οπότε λογικά τώρα θα μπορείς να στείλεις..

AlexandrosQV
17-11-2014, 14:17
Δυστυχως δεν προλαβα να το δημοσιευσω χτες το βραδυ...
Warm up time... :D


https://www.youtube.com/watch?v=e2UOT297ZKI

Καλο αγωνα!

Mixalis_drama
17-11-2014, 14:35
Καλησπέρα παίδες Αλέξανδρε μπράβο πολυ ωραίο βίντεο.. Πάμε σήμερα για ένα φοβερό αγωνα γεμάτο ανατροπές και αμφίρροπο μεχρι τέλους.. Καλη επιτυχία Σ όλους πάνω απο ολα η προσπάθεια μετράει:yes:. Ηλία πάμε για την μεγάλη αντεπίθεση σήμερα Κώστα Σ θέλω δυνατό σήμερα.. Και άντε να φεύγει αυτό το αυτοκηνιτο γιατι δεν το συμπάθησα καθόλου!!!

kostas1982
17-11-2014, 15:03
Καλησπέρα παίδες Αλέξανδρε μπράβο πολυ ωραίο βίντεο.. Πάμε σήμερα για ένα φοβερό αγωνα γεμάτο ανατροπές και αμφίρροπο μεχρι τέλους.. Καλη επιτυχία Σ όλους πάνω απο ολα η προσπάθεια μετράει:yes:. Ηλία πάμε για την μεγάλη αντεπίθεση σήμερα Κώστα Σ θέλω δυνατό σήμερα.. Και άντε να φεύγει αυτό το αυτοκηνιτο γιατι δεν το συμπάθησα καθόλου!!!

Μιχάλη θα σε απογοητεύσω. Είμαι από προχθές με πυρετό. Επιστρέφω σήμερα από Θεσσαλονίκη και ελπίζω να είμαι καλύτερα το βράδυ για να μπορέσω να τρέξω. Αν δείτε ότι αργώ να μπω, μάλλον δε θα μπορέσω να πάρω μέρος. Σε περίπτωση που τα καταφέρω και δεν αισθάνομαι καλά κατά τη διάρκεια του αγώνα, επιτρέψτε μου να αποχωρήσω.
Καλό αγώνα να έχουμε.(ελπιζω)
Ps Μιχάλη ή Ηλία αν μπορείτε ένα pm με μια λογική στρατηγική για τα Πιτ στοπ, γιατ δεν θα προλάβω να δοκιμάσω κάτι μόνος μου. Thanks.

AWD_POWER
17-11-2014, 15:04
Καταρχήν εύγε στον Αλέξανδρο για το εξαίρετο βίντεο.
Κατά δεύτερον, ρε Μιχάλη τη ανατροπές και αμφίρροπο λες; Τους δίνεις άδικα ελπίδες!
1,2,3 θα είμαστε από την αρχή ως το τέλος! ;) :D :D

Eykeros
18-11-2014, 02:31
Για αρχή να πω ένα μπράβο στον Αλέξανδρο για το Video του πρώτου αγώνα από ότι έμαθα λόγο κακής εγγραφης στου video από το GT6 δεν μπορέσαμε να έχουμε κανονικό video και αναγκαστικά μπήκαν φωτογραφίες...Ελπίζω στον σημερινό αγώνα να είναι καλλίτερη η εγγραφη.........Δεύτερον : Θέλω να επισημάνω ένα συμβάν προς τους κριτές..Κατά την εκκίνηση του αγώνα κάποιος αγωνιζόμενος με επιμονη με ωθούσε στα χόρτα...Αφού με έβγαλε εκτος πίστας και ενώ βρισκόμουν στα χόρτα ο αγωνιζόμενος συνέχιζε να με ωθεί με αποτέλεσμα να κάνω τετακέ...Χάνοντας πολύ χρόνο διότι έπεσα στην τελευταία θέση και με διαφορα από τον προπορευόμενο μου ενώ βρισκόμουν στην 5.......Τέλος να πω ένα ακόμη μπράβο προς όλους για τον αγώνα...

AWD_POWER
18-11-2014, 10:11
Ένας εξαιρετικός αγώνας, πολύ ευχάριστος!
Υπάρχει περίπτωση απλά να μην σε έβλεπε λόγω κακής σύνδεσης, Γιώργο;

kostas1982
18-11-2014, 10:36
Πολύ δύσκολος για μένα ο χθεσινός. Μόλις κατάλαβε Υ γυναίκα ότι θα παίξω παρά τον πυρετό πηρε ένα βλέμμα, όλο απαξίωση.
Μόλις τελειώσαμε αν εστιβες τη μπλούζα μου πρέπει να έβγαζες κανένα λίτρο... Πονούσε ο αυχένας ,το κεφάλι κτλ. Παρ'όλα αυτά δεν ήθελα να τον χάσω κι ας ήξερα την κατάληξη. Έκανα 2-3 εξοδους καθώς προσπαθούσα να υπολογίσω πόσα καύσιμα θα βάλω και αφαιρεθηκα. Τελικά Ηλία χρειάστηκα περισσότερα από όσα μου έγραψες, αλλά το είχα ήδη σκεφτεί γιατί έχω ένα θεματάκι με την κατανάλωση.Θα μπορούσα να βγω και προτελευταίος αλλά έχασα πολύ χρόνο στα ντουμπλαρίσματα για να μην ενοχλήσω κανενα.
Geopan στο τελευταίο κομμάτι πρέπει να είχες βρει ρυθμό, γιατί δεν περίμενα να προλάβεις να με φτάσεις τόσο γρήγορα. Μάλλον βρήκες ρυθμό.με τον Μιχάλη μπροστά σου.Δεν είχα και λάστιχα οπότε δεν μπορούσα να κρατηθώ μπροστά.
Μιχάλη σορυ για το τελευταίο ντουμπλάρισμα αλλά δεν ήξερα αν είσαι εσύ ή ο Geopan.

Μπράβο στους υπόλοιπους και πάμε γι'αλλά.

AWD_POWER
18-11-2014, 13:16
Να δώσω τα συγχαρητήρια σε Χρήστο και Κώστα οι οποίοι παρά τα κρυώματα, πυρετούς, συνάχια κτλ
έδωσαν το παρών και μάλιστα άκρως αξιόλογα!
Αν αυτή δεν είναι νοοτροπία νικητή και καλής παρέας στον ηλεκτρονικό μας καφενέ της Δευτέρας, τότε δεν ξέρω τι είναι!
Μπράβο παλικάρια και εις ανώτερα!

AlexandrosQV
18-11-2014, 13:21
Η δικιά μου προσπάθεια ξεκίνησε καλά αλλά δυστυχώς εκανα ενα σοβαρό λάθος κατα την είσοδο στα πιτ. Μπήκα μετά τον κώνο με αποτέλεσμα να κάνω μια άκυρη διέλευση. Και η πλάκα ειναι οτι καθώς τελείωναν τα δοκιμαστικά πήγα να γράψω να προσέχετε τον κώνο όταν μπαίνετε στα πιτ αλλά δεν πρόλαβα! Και απ οτι είδα πρέπει να ειμαι ο μόνος που την πάτησα! Χαχα!

Ανακοίνωση:

1. Στις 16:30 η κληρωση για τον καιρό του 3ου αγώνα.

2. Οι αγωνοδικες εξετάζουν δυο συμβάν μεταξύ των αυτοκινήτων με αριθμό 44 - 14 και 2 - 58.

3. Φτιάξτε τα χρώματα και τους αριθμούς σας για τους επόμενους αγώνες!

;)

aetosliapis
18-11-2014, 13:31
Καταρχήν εύγε στον Αλέξανδρο για το εξαίρετο βίντεο.
στον αγωνα τωρα ενας πολυ ωραιος αγωνας για μενα με λιγα λαθη που αν και με γριπη δεν ηθελα να τον χασω μπράβο προς όλους για τον αγώνα
δεν εβλεπα toulis hamilton eykeros
ομαδα πρεπει να γινουμε ομαδα εχουν αγριες διαθεσεις οι αλλοι

Mixalis_drama
18-11-2014, 13:41
Καλησπέρα παίδες μπράβο Σ όλους.. Εγώ Σ έναν ακόμα αγωνα απλα απογοητευτικός πολυ κάτω απο τα στάνταρ μου με 3 λάθη παιδικά που έχασα παρά πολυ χρόνο και δεν μπορούσα να είμαι Σ σταθερό ρυθμό.. Ευτυχώς τελείωσε αυτό το Audi πάμε τώρα Σ αλλα ίσως ανάκαμψω.. Αλέξανδρε ποιοι ειναι οι άγωνοδικες?

AWD_POWER
18-11-2014, 13:44
Μιχάλη ετοίμασε το μαγικό ζωμό από τον Μαθουσαλιξ και θα είμαστε έτοιμοι για την Μοντσα!

AlexandrosQV
18-11-2014, 13:46
Εγώ, εσυ Μιχάλη, ο εκπρόσωπος του κ. Μαριδακη και ο Eykeros!

Εννοείται πως στο συμβάν του Eykerou αποφασίζουν οι άλλοι 3 και στο δικό μου εσείς οι 3.

Eykeros
18-11-2014, 14:45
Ηλία ωραία η ερώτηση σου για την πιθανότητα μήπως δεν με βλέπε...Είδα το video 3 φορες για να μην πω κάτι βιαστικό..Όταν κάποιος δεν σε βλέπει στην αρχή άρα δεν σε βλέπει ως το τέλος ....Δεν ήταν όμως η μονη φορα που συναντηθήκαμε η εκκίνηση...Συναντηθήκαμε πριν ξεκινήσουμε την είσοδο του 2 pit stop και μέχρι το τέλος του αγώνα δώσαμε μάχες..Στην διάρκεια του αγώνα προσπάθησα αρκετές φορες να πετύχω προσπέρασμα σε κάθε προσπάθεια μου κρατούσε την εσωτερική γραμμή..Δεν είναι λίγο περίεργο ? Αφού δεν με έβλεπε πως γνώριζε που ήμουν και κρατούσε αυτήν την γραμμή ?? Στο 14 lap με την ταυτόχρονη έξοδο του από τα pit με άλλον αγωνιζόμενο κάνει ακριβώς το ίδιο με αυτό που έκανε σε εμενα στην εκκίνηση αλλα εδώ είναι ακόμη πιο ξεκάθαρη η κίνηση..ο άλλος αγωνιζόμενος ευτυχώς δεν έφερε τετακέ..

Mixalis_drama
18-11-2014, 15:05
Ωραίο οποτε βάζω replay και θα σου στείλω μνμ Αλέξανδρε να δω και εγώ τι εγινε..

AWD_POWER
18-11-2014, 19:50
Ε ρε κάτι καταιγίδες και μπουρίνια που έχει προβλέψει η Ε.Μ.Υ για το τριήμερο 22, 23 και 24.
Ο Μαριδάκης πάλι προέβλεψε για τους πελάαααατες του! :P

Toulis Costas
18-11-2014, 20:06
Η δικιά μου προσπάθεια ξεκίνησε καλά αλλά δυστυχώς εκανα ενα σοβαρό λάθος κατα την είσοδο στα πιτ. Μπήκα μετά τον κώνο με αποτέλεσμα να κάνω μια άκυρη διέλευση. Και η πλάκα ειναι οτι καθώς τελείωναν τα δοκιμαστικά πήγα να γράψω να προσέχετε τον κώνο όταν μπαίνετε στα πιτ αλλά δεν πρόλαβα! Και απ οτι είδα πρέπει να ειμαι ο μόνος που την πάτησα! Χαχα!

Ανακοίνωση:

1. Στις 16:30 η κληρωση για τον καιρό του 3ου αγώνα.

2. Οι αγωνοδικες εξετάζουν δυο συμβάν μεταξύ των αυτοκινήτων με αριθμό 44 - 14 και 2 - 58.

3. Φτιάξτε τα χρώματα και τους αριθμούς σας για τους επόμενους αγώνες!

;)Δεν την πάτησες μόνο εσύ Αλέξανδρε! Έκανα και εγώ την ίδια "πατάτα"... Σου έχω μία ερώτηση και δύο συμβάντα... Η ερώτηση είναι ποιος είναι το No2 που λες ότι εμπλέκομαι σε συμβάν. Το ένα συμβάν είναι ότι μου έριξες μια κουτουλιά στη 2 και σβούριξα (απλά θέλω να μου πεις αν την κατάλαβες και εσύ, δεν τρέχει κάτι), το δεύτερο συμβάν έιναι ότι συγκεκριμένος οδηγός έκοβε χρόνο στην 1 χωρίς να στρίβει στα όρια της πίστας με αποτέλεσμα να το θεωρώ προσωπικά άδικο γι' αυτούς που έστριβαν κανονικά. Αν δείτε το replay του αγώνα θα καταλάβετε ποιός είναι. Άσχετο: δεν έβλεπα Hamilton και Xristos L_B_F. Στο Spa είχα παρόμοιο πρόβλημα. Γνωρίζει κάποιος το λόγο?

AlexandrosQV
18-11-2014, 20:07
Ε ρε κάτι καταιγίδες και μπουρίνια που έχει προβλέψει η Ε.Μ.Υ για το τριήμερο 22, 23 και 24.
Ο Μαριδάκης πάλι προέβλεψε για τους πελάαααατες του! :P

Αστο αυτο... Εγω βρηκα το επικεντρο του χθεσινου σεισμου... Forza Jules! Τι ρεαλισμος ομως ειναι αυτος ρε παιδι μου στο πρωταθλημα μας... Ακομα και στην βαθμολογια! Εμεις και η F1!

:a050:

Ανανεωθηκαν τα στατιστικα...

Καιρος επομενου αγωνα: 40% υγρασια (60% καιρικες συνθηκες)



Δεν την πάτησες μόνο εσύ Αλέξανδρε! Έκανα και εγώ την ίδια "πατάτα"... Σου έχω μία ερώτηση και δύο συμβάντα... Η ερώτηση είναι ποιος είναι το No2 που λες ότι εμπλέκομαι σε συμβάν. Το ένα συμβάν είναι ότι μου έριξες μια κουτουλιά στη 2 και σβούριξα (απλά θέλω να μου πεις αν την κατάλαβες και εσύ, δεν τρέχει κάτι), το δεύτερο συμβάν έιναι ότι συγκεκριμένος οδηγός έκοβε χρόνο στην 1 χωρίς να στρίβει στα όρια της πίστας με αποτέλεσμα να το θεωρώ προσωπικά άδικο γι' αυτούς που έστριβαν κανονικά. Αν δείτε το replay του αγώνα θα καταλάβετε ποιός είναι. Άσχετο: δεν έβλεπα Hamilton και Xristos L_B_F. Στο Spa είχα παρόμοιο πρόβλημα. Γνωρίζει κάποιος το λόγο?

Απ οτι φαινεται, μεχρι και τα pit stop θελουν την προπονηση τους! :P

Ναι σε αυτο το συμβαν αναφερομαι, που στην εδωσα στον δευτερο γυρο. Για το αλλο συμβαν που λες εφοσον δεν εδινε ποινη η πιστα δεν μπορει να γινει κατι. Νομιζω και στο Spa πρεπει να υπαρχει/ουν σημειο/α που μπορουσες να κοψεις λιγο. Οσο για τις γραμμες, μαλλον πρεπει να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα μεταξυ σας η καποιος θα παιζει με απαγορευτικο NAT TYPE.

:sarcastic_sadness:

AWD_POWER
18-11-2014, 20:15
@Toulis Costas.
Ο Αλέξανδρος ζήτησε από τους κριτές να κριθεί για την συγκεκριμένη επαφή μαζί σου Κώστα.

Toulis Costas
18-11-2014, 20:31
Παιδιά δεν έγινε κάτι, φυσικά όμως και μου κατέστρεψε τον αγώνα ο Αλέξανδρος ενώ πήγαινα για άνετη νίκη. :a068: Πέρα απ' την πλάκα τώρα. Ρε συ Αλέξανδρε εγώ το λέω για την 1 γτ μπορούσες να κερδίσεις πολύ χρόνο. Επίσης το ότι η πίστα δεν δίνει ποινή δεν μου λέει κάτι, γι' αυτό και έχετε βάλει και εξωτερικές ποινές για να μην κάνει ο καθένας ότι του καπνίσει. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με. Απλά το θεωρώ άδικο να κερδίζει κάποιος χρόνο/θέσεις με αυτό τον τρόπο.

AWD_POWER
18-11-2014, 20:36
Κώστα, δυστυχώς αυτό είναι ελάττωμα του παιχνιδιού και σε καμία περίπτωση δεν μπορούν οι κριτές να επέμβουν επ'αυτού.
Αυτό επαφίεται στην συνειδητή επιλογή και αντίληψη του καθενός.

Toulis Costas
18-11-2014, 20:41
Για τελευταία φορά θα αναφερθώ και κλείνουμε το θέμα. Οι κριτές δηλαδή τέτοια θέματα δεν τα αγγίζουν? Αν υπάρχει δηλαδή κάποιος που θέλει να πηγαίνει καλά με αυτόν τον τρόπο δεν θα τιμωρείται? Εγώ π.χ. παίζω γιατί το διασκεδάζω και μου αρέσει όλο αυτό με το πρωτάθλημα, αλλά αν παλεύω για μια καλή θέση και μου την πάρει κάποιος με αυτόν τον τρόπο πρέπει απλά να το παίξω ανώτερος και να πω, οκ, δεν παίζει τίμια γι' αυτό με πέρασε?

AWD_POWER
18-11-2014, 21:02
Κώστα καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου και συμφωνώ 100% μαζί σου αλλά πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν μας ότι, σε σύγκριση με το GT5 που έδινε ποινή για ψύλλου πήδημα
περάσαμε στο άλλο άκρο στο, εμφανώς ημιτελές GT6. Ευτυχώς η δυστυχώς οι κριτές, κατά την άποψη μου, δεν είναι μπαμπούλες και ούτε μπορούν να αναλώνονται παρακολουθώντας
κάθε ριπλέι επί πόσους αγωνιζόμενους για να επιβάλουν ποινές. Μπορούν και επιβάλλεται να επέμβουν σε περιπτώσεις που γίνονται αντιληπτές από τους ίδιους η που τους καλούν με
υπόδειξη οι ενδιαφερόμενοι για καθαρά αγωνιστικά συμβάντα, δίδοντας τις απαραίτητες προειδοποιήσεις η και επιβάλλοντας τις προβλεπόμενες από το διοργανωτή ποινές.
Για όλα τα υπόλοιπα, και πάλι εκφράζω το κατά πως το δικό μου σκεπτικό επ' αυτού, είναι, υπάρχει η ηθική διάσταση του θέματος.
Γνωρίζοντας ότι κάτι μου δίνει πλεονέκτημα εντός της πίστας, εγώ, προσπαθώ να το αποφύγω και να μην ξεπερνώ τα προβλεπόμενα όρια της πίστας.
Μπορούμε να το αναφέρουμε μια φορά ως παράκληση, όμως το κυριότερο ρόλο τον παίζουν οι ίδιοι οι μετέχοντες και το πως αντιλαμβάνονται τα όρια της πίστας...

Toulis Costas
18-11-2014, 21:10
Οκ, δεν με καλύπτει απόλυτα αυτό αλλά έχεις κάποιο δίκιο. Ειδικά στο ότι δεν γίνεται να παρακολουθείται κάθε ένας ξεχωριστά. Τέλος πάντων, εγώ θα περιμένω την απόφαση για το συμβάν μου με τον Αλέξανδρο, η οποία αν δεν είναι καταπέλτης για το τόσο σοβαρό και αποτρόπαιο αδίκημά του, θα αναγκαστώ να καταφύγω στην FIA... :makefun:

kostas1982
18-11-2014, 21:18
Τέλος πάντων, εγώ θα περιμένω την απόφαση για το συμβάν μου με τον Αλέξανδρο, η οποία αν δεν είναι καταπέλτης για το τόσο σοβαρό και αποτρόπαιο αδίκημά του, θα αναγκαστώ να καταφύγω στην FIA... :makefun:

That's the spirit.

Kokoraki13
19-11-2014, 01:55
Ομαδαρες!!! Καλησπερα!!! Τι αγωνας!!Πραγματικα τον απολαυσα!!! Ειχαμε καποια θεματακια με την συνδεση που ελπιζω να μην ξαναεχουμε!!Με την πρωτη μου νικη με 2 Pole ανέβηκα πρωτος και θα κανω τα αδυνατα δυνατα για να κρατηθω εκει.Πολυ προπονηση και συγκεντρωση.Φυσικα ο ανταγωνισμος ειναι ευπροσδεκτος.Στο Spielberg απολαυσα την επι 10 γυρων μαχη μου με τον Τζανετο ο οποιος προσπαθουσε με καθε τροπο να με περασει, αλλα κατα καποιο τροπο κρατηθηκα. ΚΑναμε ολοι τα λαθη μας με ενα δυσκολο αυτοκινητο σε δυσκολες πιστες. Περιμενω απο τον επομενο αγωνα αλλα ατομα να ειναι πολυ κοντα με νεο αυτοκινητο και σε μια πιστα που ειναι ισως η πιο ευκολη του πρωταθληματος. Ελπιζω ο επομενος αγωνας να μας δωσει εξισου εντυπωσιακους αγωνες οπως ο χθεσινος.Και ειδικα με την βροχη θα ειναι πολυ ενδιαφερον γιατι δεν ειναι τοσο του στυλ μου η βροχη. Αντε και απότι φαινεται θα τρεξουμε σε ανανεωμενη Suzuka. Ομαδαρες θα τα πουμε σε lobby. Μπραβο και παλι σο ολους!!!

AlexandrosQV
19-11-2014, 13:14
Ειμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω οτι μετά το σημερινό update, το πρωτάθλημα μας απέκτησε τη δίκη του λέσχη μεσα στο παιχνίδι!

:)

Eykeros
19-11-2014, 13:52
Κώστα ( τούλης ) ξεχνάς και έναν άλλο παράγοντα στην περίπτωση σου..Ο Αλέξανδρος έχει δεχτή ήδη ποινή εμβολισμού από το GT6..Για εσένα θα ήταν σωστό να δεχτής 2 ποινές για το ίδιο λάθος ?? Αυτό δεν γίνετε πουθενά ακόμα και σε πραγματικούς αγώνες....Το θέμα της 1 στροφής...Θα συνφωνησω με Αλέξανδρο και Ηλία...Η έξοδος σε εκείνη την στροφή έγινε από όλους άλλοι λιγότερο άλλoi περισσότερο...Εγώ προσωπικά έχω βγει αρκετές φορες εκεί όχι γιατί ήθελα να κλέψω αλλα γιατί είχα λάθος είσοδο στην στροφή..Από το να πατήσω άτσαλα στο kerb και να φέρω τετακέ ώστε να περάσω στο όριο της πίστας προτιμώ την έξοδο...Προτιμώ να σου πω την αλήθεια και να ζητήσω συγγνώμη σε κάτι που έκανα εισβάρος των άλλως ( σκοπίμως ) παρα να σου το παίζω κινέζος...

Toulis Costas
19-11-2014, 17:50
Κώστα ( τούλης ) ξεχνάς και έναν άλλο παράγοντα στην περίπτωση σου..Ο Αλέξανδρος έχει δεχτή ήδη ποινή εμβολισμού από το GT6..Για εσένα θα ήταν σωστό να δεχτής 2 ποινές για το ίδιο λάθος ?? Αυτό δεν γίνετε πουθενά ακόμα και σε πραγματικούς αγώνες....Το θέμα της 1 στροφής...Θα συνφωνησω με Αλέξανδρο και Ηλία...Η έξοδος σε εκείνη την στροφή έγινε από όλους άλλοι λιγότερο άλλoi περισσότερο...Εγώ προσωπικά έχω βγει αρκετές φορες εκεί όχι γιατί ήθελα να κλέψω αλλα γιατί είχα λάθος είσοδο στην στροφή..Από το να πατήσω άτσαλα στο kerb και να φέρω τετακέ ώστε να περάσω στο όριο της πίστας προτιμώ την έξοδο...Προτιμώ να σου πω την αλήθεια και να ζητήσω συγγνώμη σε κάτι που έκανα εισβάρος των άλλως ( σκοπίμως ) παρα να σου το παίζω κινέζος...
Eykeros κατ' αρχάς το ότι δεν έχεις καταλάβει ότι κάνω πλάκα για το "θέμα" που είχα με τον Αλέξανδρο είναι καθαρά δικό σου πρόβλημα και δεν έχω να πω πολλά επ αυτου... Τι να πω, μάλλον σε μπέρδεψαν οι χιουμοριστικές φατσούλες που έβαλα! Μιας και δεν κατάλαβες λοιπόν, σου λέω ότι ο Αλέξανδρος από μόνος του ζήτησε να κριθεί για το συμβάν αυτό (εγώ δεν το έκανα γιατί δεν το θεώρησα σκόπιμο από πλευράς του να με χτυπήσει) και από κει και πέρα έκανα πλάκα πάνω σε αυτό. Οι άλλοι προφανώς το κατάλαβαν, εσύ προφανώς όχι. Όσο για το θέμα της 1ης στροφής, πήρα κάποιες εξηγήσεις από τα παιδιά που μπορεί να μη με κάλυψαν απόλυτα, ήταν όμως απόλυτα σεβαστές ώστε το θέμα να θεωρείται λήξαν.

AWD_POWER
19-11-2014, 18:05
Λοιπόν.
Μετά από σύσκεψη των αγωνοδίκων και προσεκτική μελέτη των επαναλήψεων του αγώνα, επιβάλλετε ομόφωνα στους αγωνιζόμενους Hamilton G7 & Alexandros QV έγγραφη επίπληξη για πέραν του δέοντος επιθετική οδήγηση.

Eykeros
19-11-2014, 21:10
Το θέατρο του παραλογου συνεχίζεται....Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχω θέματα στην έκφραση μου στον γραπτό λόγο και δεν γίνομαι απόλυτα κατανοητός....Κώστα από το τελευταίο σου μήνυμα ότι θα προσφυγής στην FIA από εκεί και μονο καταλαβαίνει κάποιος ότι κανεις πλακα....Ότι δεν κατάλαβα ότι κανεις πλακα βρίσκετε μονο στην φαντασία σου... Στο θέμα σου στο τέλος λέω χαριτολογώντας : Αυτό δεν γίνετε ούτε στην πραγματικότητα..Σημαίνει : Ακόμα και στην FIA να πας δεν πρόκειται να λάβει 2 τιμωρίες..Κατάλαβες τώρα ???........Η απάντηση μου για την πρώτη στροφή είναι εύλογη...Στον αγώνα αν όχι 100% διότι δεν είδα όλων τα replay αλλα είμαι 85% σίγουρος ότι ο μονος που περνούσε συχνά από εκεί ήμουν εγώ....Μιλάς για κάποιον συγκεκριμένο αλλα δεν αναφέρεις ποιος...Σου φαίνεται ακόμα παράξενο γιατί σου απάντησα ??Αν αναφέρεσαι σε κάποιον άλλο τότε συγγνώμη για την περιτή απάντηση μου.....Να θυμάσαι κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει !!!!!

Kokoraki13
19-11-2014, 21:49
Ακυρο αλλα εχει τρεξει κανενας στην ανανεωμενη Suzuka??

FotisMcLaren
19-11-2014, 22:55
Εχω χάσει επισοδεια.... Για πιο συμβάν μιλάτε για μένα;;;;
Προσωπικα εγω δεν μπλέχτηκα πουθενα... Στον αγώνα δεν έβλεπα Ευκαιρο, Τουλη και και αλλον εναν.. Αν ακούμπησα κάποιον απο αυτούς δεν φταίω εγω... Και γι αυτο το λογο την επόμενη φορα θα ζητήσω να παίζουμε μονο οταν βλέπουμε ολοι, όλους...
Εκανα λάθη στο τελος λογο απραγίας διαφορετικά αν έβλεπα τον Ευκαιρο απ οτι φαίνεται θα είχαμε ωραία μάχη και ισως το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό...
Για μένα ειναι τελείως λαθος να τρέχουμε ετσι....


Hamilton-G7

FotisMcLaren
19-11-2014, 23:06
ο αγώνας μου σε ενα γρήγορο review: εκκινω 6ος κανονικά στη γραμμή μου και ήταν κενές η 3ήμερο και η 5η θέση που σημαίνει οτι ήταν δυο απο αυτούς που δεν έβλεπα... Πετάγομαι 3ος με καλη εκκίνηση κ πρωτη στροφή και στη δεύτερη περνάω πρώτος. Κρατάω πρωτοπορία μεχρι τον 7ο γύρο και στη συνέχεια ειχα ωραίες μάχες με Kokoraki13 και TZANETOS7 μεχρι το πρωτο πιτ στοπ... Απο κει και πέρα ημουν τρίτος μεχρι και το τελος του αγώνα κάνοντας στα τελευταία 10 λεπτά 2 τετακε στη δεύτερη στροφή και (αν εχεις το Θεο σου) μου βγήκε χρονομέτρησης μπροστά στη τηλεόραση για απενεργοποίηση... Ευτυχώς ήταν η κοπέλα διπλα και πάτησε το οχι αλλα ηδη είχαν περάσει 10δευτερολεπτα που έβλεπα μαύρη οθόνη...
Αυτα δεν τα λεω για να δικαιολογήσω κατι, ο καθένας εχει τις ατυχίες στον αγώνα γιατι αυτές υπαρχουν. Τα λεω απλα για να δείξω οτι δεν μπλέχτηκα πουθενα....
Και γνωρίζουν αρκετοί απο δω οτι θα το παραδεχόμουν χωρις κανέναν ενδοιασμό ή αποφυγή...
Γι αυτο ξανα τονίζω οτι ειναι τραγικό να μην βλέπουμε ορισμένους οδηγούς στην πιστα...

Hamilton-G7

kostas1982
19-11-2014, 23:27
Σωστά τα λες ,αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει με αυτό το θέμα. Δεν μπορούμε πάντως να μπαινοβγαίνουμε στις αίθουσες μέχρι τις 23:00 , γιατί μετά πάει πολύ αργά και κάποιοι λογικά έχουν υποχρεώσεις. Εγώ προσωπικά εκείνη την ώρα δεν εχω θέμα χρόνου, αλλά καταλαβαίνω πως κάποιοι έχουν. Αν έχεις κάποια πρόταση, για ριξ' τη να δούμε τι μπορεί να γίνει.

FotisMcLaren
19-11-2014, 23:56
δεν εχουμε και πολλές επιλογές... Νομίζω πως ενα και μονο μπορει να γίνει και αυτο προτείνω...
Μπορούμε αρχικά να δίνουμε συνάντηση 9:30 και οχι τζαστ 10...
Επίσης οι κανονισμοί οποίος και να εχει το Ρουμ θα ειναι ίδιοι οποτε προτείνω μεσα σε αυτη τη μισή ώρα να κάνουμε μεχρι και 5 ατομα Ρουμ και ισως ενα απο αυτα να ειναι ενταξει.. Με αυτο μπορει να το πετύχουμε στο 1ο Ρουμ και να μην χρειαστεί αλλο, μπορει και στο 5ο... Αν σε κανένα απο αυτα δεν γίνει κατι συνεχίζουμε ως εχει... Και ο καθένας είτε μονος του στη πιστα είτε οχι θα οδηγεί σαν να απειλείται η θέση του. Με μειωμένη ουσία ομως στην τελευταία περίπτωση.....

- - - Updated - - -

Γιατι εγω προσωπικα λατρευω να μάχομαι και οχι να τρέχω μονος μου...

Toulis Costas
20-11-2014, 00:44
Το θέατρο του παραλογου συνεχίζεται....Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχω θέματα στην έκφραση μου στον γραπτό λόγο και δεν γίνομαι απόλυτα κατανοητός....Κώστα από το τελευταίο σου μήνυμα ότι θα προσφυγής στην FIA από εκεί και μονο καταλαβαίνει κάποιος ότι κανεις πλακα....Ότι δεν κατάλαβα ότι κανεις πλακα βρίσκετε μονο στην φαντασία σου... Στο θέμα σου στο τέλος λέω χαριτολογώντας : Αυτό δεν γίνετε ούτε στην πραγματικότητα..Σημαίνει : Ακόμα και στην FIA να πας δεν πρόκειται να λάβει 2 τιμωρίες..Κατάλαβες τώρα ???........Η απάντηση μου για την πρώτη στροφή είναι εύλογη...Στον αγώνα αν όχι 100% διότι δεν είδα όλων τα replay αλλα είμαι 85% σίγουρος ότι ο μονος που περνούσε συχνά από εκεί ήμουν εγώ....Μιλάς για κάποιον συγκεκριμένο αλλα δεν αναφέρεις ποιος...Σου φαίνεται ακόμα παράξενο γιατί σου απάντησα ??Αν αναφέρεσαι σε κάποιον άλλο τότε συγγνώμη για την περιτή απάντηση μου.....Να θυμάσαι κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει !!!!!
Επειδή δεν σε ξέρω Eykeros, υποθέτω καταλαβαίνεις ότι δεν μου είναι εύκολο να παρακολουθήσω τον τρόπο που χαριτολογείς. Γενικά απ' τον γραπτό λόγο δύσκολα καταλαβαίνεις τους ανθρώπους, οπότε καλό είναι να μην το κάνουμε ακόμα πιο δύσκολο. Προσωπικά αυτά που διάβασα απ' το post σου δεν μου φάνηκαν αστεία γι' αυτό και σου απάντησα έτσι. Όσο για το αν έχεις θέμα με τα γραπτά δεν είμαι αρμόδιος εγώ για να το κρίνω. Εσύ ξερεις καλύτερα. Επίσης για την 1η στροφή αν ήθελα να κατονομάσω οδηγό θα το έκανα είτε ήσουν εσύ είτε όχι. Ναι ήσουν από αυτούς που το έκαναν υπέρ του δέοντος συχνά, παρ' όλα αυτά εγώ δεν ήθελα να στοχοποιήσω κάποιον γι' αυτό και δεν αναφέρθηκα σε ονόματα. Το μόνο που ήθελα ήταν να ενημερωθώ τι γίνεται σε τέτοιου είδους περιπτώσεις και να έχω σαφέστερη εικόνα.

AWD_POWER
20-11-2014, 09:17
Εχω χάσει επισοδεια.... Για πιο συμβάν μιλάτε για μένα;;;;
Προσωπικα εγω δεν μπλέχτηκα πουθενα... Στον αγώνα δεν έβλεπα Ευκαιρο, Τουλη και και αλλον εναν.. Αν ακούμπησα κάποιον απο αυτούς δεν φταίω εγω... Και γι αυτο το λογο την επόμενη φορα θα ζητήσω να παίζουμε μονο οταν βλέπουμε ολοι, όλους...
Εκανα λάθη στο τελος λογο απραγίας διαφορετικά αν έβλεπα τον Ευκαιρο απ οτι φαίνεται θα είχαμε ωραία μάχη και ισως το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό...
Για μένα ειναι τελείως λαθος να τρέχουμε ετσι....


Hamilton-G7
Καλημέρα Φώτη.
Υπήρξε αίτημα για έλεγχο κάποιον επαφών που είχες με κάποιους οδηγούς, κυρίως κατά την εκκίνηση και τους πρώτους γύρους του αγώνα.
Μετά από παρακολούθηση της επανάληψης πολλές φορές υποθέσαμε (και εδώ έρχεσαι να μας επιβεβαιώσεις) ότι όντως δεν βλέπεις κάποιους οδηγούς και τους εξωθείς εκτός πίστας.
Στη συνέχεια όμως είχες και κάποιες έντονες στιγμές με άλλους οδηγούς που ήταν εμφανές ότι τους έβλεπες.
Δεν ήταν όμως κάτι το τόσο σοβαρό ωστόσο θεωρήθηκε σωστό από την επιτροπή να επιβληθεί, προειδοποιητικά η κατώτερη ποινή της έγγραφης επιπλήξεως σε εσένα και τον Αλέξανδρο.
Είναι καλό ΟΛΟΙ μας να αφήνουμε λίγο περισσότερο χώρο σε αυτόν που προσπερνούμε ώστε να μπορεί και εκείνος να συνεχίσει τον αγώνα του απρόσκοπτα, ειδικά οι πιο γρήγοροι μια και
αυτοί είναι που έχουν το μερίδιο του λέοντος σε αυτές.
Η τελευταία πρόταση δεν στοχεύει τον Φώτη, προς αποφυγή παρεξηγήσεως αλλά όλους μας γενικότερα.

ΥΓ: Όσο αφορά την απορία σου για το αν έχασες επεισόδια, υπήρξε ανακοίνωση του διοργανωτή την επομένη του αγώνα για την διερεύνηση συμβάντων και τους αριθμούς αυτών.

Kokoraki13
20-11-2014, 20:08
Καλο θα ηταν ομως σε μια εντονη μαχη να μην επεμβαινουν οι αγωνοδικες ουτε με επιπληξεις..ειδικα αν αυτες οι μαχες ειναι οριακες ή εντυπωσιακες και γενικα προσφερουν θεαμα..Καλο ειναι να αφηνουμε περιθωρια αλλα μην την πληρωνει καποιος επειδη επαιξε επιθετικη αμυνα χωρις να κανει κατι παρανομο

AWD_POWER
20-11-2014, 20:24
Δεν νομίζω να συμβαίνει και τέτοιο Στάθη, εξάλλου οι κριτές επεμβαίνουν εφ'όσον τους ζητηθεί.

Kokoraki13
20-11-2014, 22:54
Ηλια εγω γενικα το λεω παντως και δεν αναφερομαι σε συγκεκριμενο θεμα..

AlexandrosQV
23-11-2014, 22:35
http://youtu.be/o-qLusYotBQ

AWD_POWER
23-11-2014, 23:09
Αλέξανδρε ότι και να πω είναι λίγο.
Ανεβάζεις αλματωδώς τον πήχη.
Εξαίρετος

kostas1982
24-11-2014, 10:20
Kαλημερα και καλο αγωνα σε ολους.Ρε εξωγηινοι, πως κανετε 1.49? Πατε καλα? Για κοψτε λιγο ρυθμο γιατι το εχετε παρακανει .

Αν δεν προλαβω σημερα να παιξω πριν τον αγωνα ,δεν θα μπορεσω να βαψω το αυτοκινητο μιας και το χρωμα matte το εχει η aventador και δεν εχω χρηματα να την παρω. Θα το βαψω μαυρο σκετο για να ξεχωριζει απο τα υπολοιπα και να ταιριαζει με τα υπολοιπα της ομαδας.Οχι πωε θα με δειτε και πολλοι. Μονο οσοι μου ριξουν γυρο...
Αν ξερει καποιος αλλο αυτοκινητο πιο φθηνο που να εχει μαυρο ματ,ας το ποσταρει. Να ειναι ιδιο με της Lambo, ομως . Μην τα ξοδευουμε τζαμπα...

AWD_POWER
24-11-2014, 13:26
Κώστα,απλά βάψε το μαύρο...
Οι υπόλοιποι απλά βάψτε τα... μαύρα γιατί έρχονται οι απροπόνητοι Heroes Of The North
να τα κάνουν... μούσκεμα!
Ημέρα αγώνα, Κύριοι!
Οπότε.......


https://www.youtube.com/watch?v=IKqV7DB8Iwg

AlexandrosQV
24-11-2014, 13:40
Καλο μας αγώνα ρε παιδιά! Απ οτι διαπίστωσα κρατάει καλά το GT-R στα 40% της υγρού οδοστρώματος. Κακό αυτο...

:D

Καλή διασκέδαση!

Mixalis_drama
24-11-2014, 14:50
Επειδή βρέχει και χιονίζει και σιγά σιγά έρχεται το κρύο ειναι καιρός για την μεγάλη αντεπίθεση πάμε ρε βορά!! Φούλ επίθεση μάγκες.. Καλησπέρα παίδες καλό αγωνα να εχουμε χωρίς παρατράγουδα..

tzanetos
24-11-2014, 20:06
Θα ηθελα να πω και εγω καλη επιτυχια σε ολους στον πρωτο βροχινο αγωνα της χρονιας,ελπιζω να εχουμε ωραιες μαχες
Υ.Γ τι χρονους κανετε;

AWD_POWER
25-11-2014, 09:09
Καλημέρα παλικάρια.
Τρομερός αγώνας εχθές, παρά τα όποια θέματα... ΤΟΝ ΑΠΟΛΑΥΣΑ!
Να ξεκινήσω ζητώντας προκαταβολικά συγνώμη από τον Hamilton G7 ο οποίος
δεν έφταιγε στην επαφή μας απλά εγώ άργησα να αντιληφθώ ότι είχε θέμα.
Δυστυχώς όμως για εμένα ήταν τρομερό πλήγμα... 15 δεύτερα ποινή, αποσυντονισμός
για μια δύο στροφές και τελικά συνδυασμένη απώλεια 25-27 δεύτερα και καμία επαφή
πλέον με άλλους συναγωνιζόμενους που σήμαινε πλέον μοναχικό αγώνα.
Τελικά το πρώτο καλό κομμάτι, συνεχίστηκε με δύο ακόμη καλύτερα κομμάτια του αγώνα
αφού πλέον για να παραμείνω συγκεντρωμένος έτρεχα με αντίπαλο το χρονόμετρο.. αλλά
η διαφορά ήταν τεράστια και τελικά το μόνο που κατάφερα ήταν να επιστρέψω στην θέση στην οποία
ξεκίνησα τον αγώνα. Να ζητήσω συγνώμη και από τον Geopan που στις αμέσως επόμενες στροφές
του ατυχήματος με είχε φτάσει, του άνοιξα να με περάσει για να μην του κόψω τον ρυθμό αλλά
πήγε να με περάσει από την λάθος πλευρά με αποτέλεσμα να έχει έξοδο. Όσο αφορά την ομάδα μου
νομίζω ότι ο Μιχάλης αν δεν είχε κάποιες μικροεπαφές οι οποίες πέρα από τις ποινές, του κόστισε πολύ
περισσότερο η απώλεια συγκέντρωσης, είχε πολύ σοβαρές πιθανότητες να είναι σε μια θέση του βάθρου.
Ο Κώστας όμως πραγματικά με εντυπωσίασε! Πάρα πάρα πολύ δυνατός μέχρι που τον έχασα ξαφνικά
αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί έπεσε τόσο πίσω. Κώστα το μαύρο σου πάει τελικά!
Ώρα για την ομάδα και τα logistics να τα πακετάρουν όλα και αποστολή στη χώρα του ανατέλοντος Ηλίου.

Ένα ξεχωριστό ευχαριστώ στον Χρήστο για τις πολύτιμες συμβουλές του.
Grazie mille bello ragazzo!

kostas1982
25-11-2014, 09:39
Να σαι καλα ρε Ηλια! Ηταν και η πρωτη φορα που μεσοβδόμαδα μπηκα 2-3 φορες και επαιξα λιγο, οποτε λογικο ηταν να παω καλυτερα.

Οντως καλα ξεκινησα , αλλα ένα γυρο πριν το πρωτο πιτ αποφασισα να κανω ακομα ένα γυρο πριν μπω. Ε, σε αυτόν το γυρο πρεπει να εφαγα ποινη και στα τρια εσακια και να ειχα μια εξοδο. Γενικως εφαγα αρκετες ποινες και το μονο που κραταω είναι ότι στο τελευταιο κομματι του αγωνα καταφερα να φτασω πισω από τον Χρηστο ( τι εγινε ρε Χρηστο και δεν ειχες καθολου καλο ρυθμο; ), αν και ημουν αρκετα πισω του κρατώντας ένα σταθερο ρυθμο κοντα στο 1.52. Μολις κολλησα πισω του όμως καταφερα να σφηνωσω το αυτοκινητο στον τοιχο από πρωτο εσακι και παπαλα.

Γενικως, εχω θεμα με την διαχειριση πιεσης. Οτν βλεπω καποιον εστω και να πλησιαζει , κανω το ένα λαθος μετα το αλλο. Πολλες φορες εχασα τα φρενα κανοντας διαιρεσεις για το ποσο καιω στο εικοσαλεπτο και ποσο καυσιμο θα χρειαστεί να συμπληρωσω.
Χαρηκα γιατι θα ηταν η πρωτη φορα που δεν θα ετρωγα γυρο ,αλλα επειδή τα καυσιμα δεν θα μου εφταναν για άλλο, αφησα τον πρωτο να με περασει ετσι ώστε να μην χρειαστεί κι άλλος.

Μιχαλη , κριμα ρε φιλε γιατι ησουν σε πολύ καλη κατασταση και όταν σε ειδα να μπαινεις στα πιτ τοσο νωρις δεν καταλαβα το λογο.
Ωριαος αγωνας παντως , αν και τατουάζ μου εχει γινει η τελευταια θεση και πρεπει να ξεκολλησω και να βρ ελευθερο χρονο για να το ευχαριστηθώ κι εγω παραπανω.

Μπραβο στους υπολοιπους!

Mixalis_drama
25-11-2014, 13:38
Για μια ακόμα φορα είμαι πολυ απογοητευμένος με τον εαυτό μου για μια απόδοση που ουτε καν κακή μπορεί να την χαρακτήρισει κάποιος.. Ένα συγνώμη στους team mates που για μια ακόμα φορα τους απογοήτευσα και δεν καταφέρω να παρω αρκετεους βαθμούς.. Κλείνοντας θα πω οτι δεν περιμένω και πολλά απο αυτό το τουρνουά μια και όταν η μέρα ξεκινάει στραβά τελειώνει στραβά αλλα θα προσπαθήσω να ανέβω τουλάχιστον μεχρι ένα σημείο που να είμαι ευχαριστημένος με τον εαυτό μου.. Μπράβο στον ευκερο πολυ γρήγορος κ σταθερός, μπράβο στον Στάθη που αν και δεν του πολυ αρέσει η βροχή κατάφερε να πάρει την 2 θέσει. Γενικός μπράβο Σ όλους εκτός απο εμένα.. ( τελικά αν νευριάζεις κ χάνεις την συγκέντρωση σου τότε ειναι το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί)

AWD_POWER
25-11-2014, 14:08
Δεν θα έπρεπε να είσαι καθόλου απογοητευμένος Μιχάλη.
Η επίδοση σου ήταν η δεύτερη καλύτερη στον αγώνα.
Λίγο να μη σε επηρεάζουν οι αναποδιές που, δυστυχώς, συμβαίνουν σε αγώνες
και θα είσαι άπιαστος!

Toulis Costas
25-11-2014, 18:21
αλησπέρα σε όλους,
ο χθεσινός αγώνας ήταν πολύ ωραίος για μένα, αν και ξεκίνησε αρκετά στραβά απ' το πρώτο κιόλας "s" όπου έπειτα από λάθος μου έπεσα από 2ος τελευταίος και μάλιστα με 3 sec απ' τον προπορευόμενό μου. Η συνέχεια όμως ήταν καλύτερη απ' ότι περίμενα, αφού μετά απο πολλές προσπεράσεις και εκμετάλλευση λαθών/ατυχιών των προπορευόμενων μου, έφτασα να οδηγώ πριν το 1ο πιτ απ' την 2η θέση. Έδωσα ωραίες μάχες σχεδόν με όλους, με κορυφαία τη μάχη μου με τον Alex που ήταν διαρκείας και πάρα πολύ καθαρή. Περάσαμε πολλούς γύρους μαζί να εναλλάσουμε θέσεις χωρίς μάλιστα το παραμικρό παρατράγουδο. Στη συνέχεια και μετά το πέρας το 1ου πιτ στοπ δεν ήμουν το ίδιο γρήγορος, ενώ κάποιες μάχες (θύμιζαν συγκρουόμενα) με έστειλαν ακόμη πιο πίσω χάνοντας οριστικά την ελπίδα για βάθρο. Ο αγώνας πάντως ήταν χορταστικός, δεν του έλειπε πραγματικά τπτ, ούτε οι καλές στιγμές ούτε οι χαζομάρες. Τέλος, ένα μπράβο στον νικητή που ήταν σε άλλο επίπεδο, στον Αλέξανδρο για την πεντακάθαρη οδήγησή του και φυσικά στους teammate μου που πήραν ένα βάθρο (Hamilton) και μια πολύ καλή 1η εμφάνιση (KX-399).
Ελπίζω η Suzuka να προσφέρει τις ίδιες ή και περισσότερες συγκινήσεις!!!

AlexandrosQV
25-11-2014, 18:28
Συγχαρητήρια Γιώργο για τη νίκη σου! Συγχαρητήρια και σε εσένα ομάδα που με κλειστό το ABS λίγο έλειψε να κλέψεις αυτή τη νίκη! Με εντυπωσιασες, μπράβο!

Να σας ενημερώσω οτι τη θέση του silvercarl, ο οποίος έχει να μπει online πολυ καιρό και δεν κατάφερα να επικοινωνήσω, παίρνει ο Κώστας (KX-399) για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος.

Kokoraki13
25-11-2014, 19:03
Καλησπερα ομαδαρες!! Τι αγωνας και ο χθεσινος!!! Ειχα μια κακιστη εκκινηση αλλα καταφερα να ανεβω σιγα σιγα.Σκληρο καρυδι αποδειχθηκε ο KX.Πολυ καλος και καθαρος στις μαχες.Ηξερα πριν καν αρχισει ο αγωνας οτι δεν παω για νικη και ο στοχος ηταν να καταταγω οσο πιο ψηλα γινοταν. Απο τη στιγμη που ο Eykeros εφυγε μπροστα ηξερα οτι θα κερδισει. Προσπαθησα να παρω τα μεγιστα ειδικα με την πολυ κακη εξελιξη στον αγωνα του Μιχαλη εθεσα ως στοχο την 2η θεση.Και τελικα βγηκα 2ος.Ενα εξαιρετικο αποτελεσμα μιας και σε καθαρη αποδοση ημουν στα χιλιοστα μες την 5αδα.Μια νικη και 2 δευτερες θεσεις σε 3 αγωνες που βγαζει 61 βαθμους. Βεβαια ο επομενος αγωνας ειανι εντελως διαφορετικη υποθεση και σιγουρα η 2η θεση δεν ειναι ο μεγαλυτερος στοχος!!


ΥΓ.Θα ηθελα να κανω μια παρακληση προς ολους τους αγωνιζομενους. Οταν βγαινουμε απο τα Pit να τηρουμαι την γραμμη εξοδου.Η γραμμη υπαρχει για καποιο λογο εκει και το θεωρω δεδομενο οτι πρεπει να τηρειται απο ολους.Ειναι και θεμα ασφαλειας και για να τηρουνται και τα προσχηματα.

AlexandrosQV
25-11-2014, 22:55
@Toulis Costas :d055:

Εγω σκεφτομουν πως αν συνεχισουμε και με αλλη διοργανωση μετα απο αυτη που τρεχει, να βαζαμε τοτε απο την αρχη και επισημα στους κανονισμους αυτο που περιγραφει ο Σταθης παραπανω. Και βεβαια μεχρι τοτε το αυτονοητο ισχυει. Δηλαδη αν ερχεται καποιος γρηγορα καθως βγαινουμε απο τα πιτ συνεχιζουμε την πορεια μας μεσα απο την γραμμη μεχρι το τελος της.

Βεβαια αν συμφωνειτε ολοι μπορουμε και απο τωρα να βαλουμε σε ισχυ τον συγκεκριμενο κανονισμο...! Δεν ειναι και τιποτα. Απλα αν μπει στους κανονισμους να ξερετε οτι και μονοι μας να ειμαστε κατα την εξοδο, θα πρεπει να βγαινουμε απο τα πιτ κανονικα εντος της γραμμης αλλιως... ποινουλα.

Eykeros
25-11-2014, 23:13
Μπράβο σε όλους...

AWD_POWER
27-11-2014, 17:39
Ρε παιδιά, θα απολύσω το υπεύθυνο logistics για την μεταφορά του αυτοκινήτου στη χώρα του ανατέλοντος Ηλίου!
Ακόμη να μου παραδώσουν το αυτοκίνητο για προπόνηση!
Ελπίζω μέχρι το βράδυ να τα καταφέρουν γιατί πάλι αδιάβαστοι θα πάμε!

Kokoraki13
28-11-2014, 15:10
Ομαδαρες τι χρονο κανετε στη Suzuka????

AWD_POWER
28-11-2014, 15:14
Ούτε από έξω περάσαμε ακόμη Στάθη

Kokoraki13
28-11-2014, 15:50
χαχα..παντως υπαρχει τεραστια φθορα!!!Τα λαστιχα τελειωνουν σε ουτε 4 γυρους. Μηπως να αλλαζαμε την φθορα μονο γι'αυτον τν αγωνα??

AlexandrosQV
28-11-2014, 16:42
Εγώ λίγους αναγνωριστικούς γύρους εκανα! Χρόνος 1.57,8xx

Edit: Όχι Στάθη. Το αφήνουμε οπως ειναι. ;-)

AWD_POWER
28-11-2014, 17:59
Εγώ λίγους αναγνωριστικούς γύρους εκανα! Χρόνος 1.57,8xx

Edit: Όχι Στάθη. Το αφήνουμε οπως ειναι. ;-)
Σιγά τα ωά!
Θα σας καταπιούν τα χειριστήρια! :whistle:

Kokoraki13
28-11-2014, 18:15
Με προπονηση θα κατεβουμε στο 1:56 πιστευω..αλλα το θεμα ειναι ο αγωνας και το τι ρυθμο θα εχουμε..αλλα αν μπαινουμε καθε 4 γυρους αλλαζει το πραγμα

AWD_POWER
28-11-2014, 18:16
Το ίδιο θα είναι για όλους Στάθη οπότε κανένα πρόβλημα.

AlexandrosQV
28-11-2014, 18:19
Πάντως για 15 λεπτά (μετά βγήκα) πήγαινα άνετα στην πίστα! Όποτε πάμε για 3-4 πιτ στοπ! Μια χαρά!

Eykeros
28-11-2014, 19:29
Μετά από 1 ώρα προπόνηση κατέληξα ότι : Αυτός ο αγώνας θα έχει πολύ ενδιαφέρον και είναι εντελώς διαφορετικός από τους άλλους 3...Εδώ θα κερδίσει η στρατηγική και όχι ποσο γρήγορα πηγαίνεις..Το 1.56 ( ίσως και 1.55 ) που λέει ο Στάθης είναι σωστό αλλα σε αυτόν τον ρυθμό θα αποκτήσεις μεγάλο μειονέκτημα στο τέλος...Εύχομαι καλή προπόνηση σε όλους...

kostas1982
28-11-2014, 20:02
Εγώ ελπίζω σε πρώτη επαφή σήμερα μεταμεσονύκτια. Όσοι πιστοί προσέλθετε...

Geopan973
28-11-2014, 23:34
Ούτε από έξω περάσαμε ακόμη Στάθη

:pound::pound::pound:

kostas1982
29-11-2014, 00:10
Πάλι άκυρο φάγαμε.Ηρθε κόσμος σπίτι και δεν προβλέπεται προπόνηση. Δεν κάνει και καλό καιρό να πάει καμιά βολτα ο μικρος.
Άντε να δούμε αύριο...

kostas1982
29-11-2014, 15:12
Kαλησπερα κυριοι! Θα παιξουμε στην Souzouka 2014(αληθεια, εχει διαφορα στο χρονο από την προηγουμενη; ) ;
Δεν λεω τον χρονο που εκανα σημερα που προλαβα να κανω 3-4 γυρους ,γιατι ντρεπομαι...

AWD_POWER
29-11-2014, 15:15
Ναι Κώστα στην καινούργια.
Αν είσαι έστω κοντά στα 2 λεπτά don't worry

AlexandrosQV
29-11-2014, 15:22
Ναι Κώστα. Μπορείς να τσεκάρεις τα περί κανονισμών του κάθε αγωνα και μέσω της λέσχης μας στο παιχνίδι!

kostas1982
29-11-2014, 15:56
Ναι Κώστα στην καινούργια.
Αν είσαι έστω κοντά στα 2 λεπτά don't worry

Τοτε τι είναι αυτά τα 1:56 που διαβασα ρε teammate; Κοντα στα 2 λεπτα είμαι παντως. Με καθυσηχασες λιγο , γιατι απογοητευτηκα.
Aμα είναι να τρωμε 5 sec στο γυρο, κλαφ'τα Χαράλαμπε!

ps:Σημερα εχω να πω σε γαμο, αυριο παιζει ο ΠΑΟΚ, να δω πως θα τα βολεψω παλι...

@Alex: Δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργει το ολο θεμα. Δεν το εψαξα κιολας να σου πω την αληθεια, αλλα μολις βρω χρονο θα το κοιτάξω.

AWD_POWER
29-11-2014, 15:58
Εντάξει είσαι, μην αγχώνεσαι άδικα.

Mixalis_drama
29-11-2014, 16:23
Καλησπέρα παλικάρια!!!! Εγώ με το λίγο σχετικά χρόνο που βρήκα κατάφερα να πέσω στο 1:56 με λίγο καύσιμο και φρέσκα γόμα... Δεν ξέρω αν πει πιο κάτω ίσως αλλα το θεμα δεν ειναι ποσό χαμηλά θα πέσει ο χρόνος, γιατί σε τέτοιο ρυθμό το πολυ να κινηθεί κάποιος σε αγωνα παντα άντε δυο γύρους μετα πέφτη η απόδοση και ανεβαίνει και ο χρόνος.. Θα ειναι τέλειος διαφορετικός αγώνας απο όσους παίξαμε γιατί κλειδί για τι νίκη θα ειναι η στρατιγικη του καθενός αλλα και ο σταθερός ρυθμός...Ανυπόμονο για τον αγωνα και αυτή τι φορα θα είμαι όσο ποιο συγκεντρωμένος γίνεται..

AWD_POWER
29-11-2014, 16:28
Μπράβο Μιχάλη άλλα μισό λεπτό...
Εδώ δεν είπαμε ότι θα πρέπει να νικήσω εγώ...; :P

Mixalis_drama
29-11-2014, 20:12
Ηλία θα ξεχάσω να πατήσω φρένο στην πρώτη στροφή θα τους παρω όλους μαζί μου για να σου αδειάσω το δρόμο οποτε η νίκη θα ειναι στα χέρια μας!:first:

AWD_POWER
29-11-2014, 20:15
Χα χα χα. Καλό άλλα θα προτιμούσα και πιο δίκαιο σαν του Μαριδάκη! :D

Geopan973
30-11-2014, 21:49
..., αυριο παιζει ο ΠΑΟΚ, ...

Ε τι να κάνωμεν ... κανείς δεν είναι τέλειος, τελικά! :c055gfe:

AlexandrosQV
01-12-2014, 14:59
Ωρα (περασμενη) για βιντεακι!


https://www.youtube.com/watch?v=sl7HRrPYn-8

Τα λεμε το βραδυ οδηγαρες!

AWD_POWER
01-12-2014, 15:01
Μπράβο ρε Αλέξανδρε αλλά ξεχνάς να μου κάνεις περισσότερα κοντινά... ξεχνάς!
Πάμε για το βράδυ δυνατά

AlexandrosQV
01-12-2014, 15:11
14:59 ποσταρα το 3λεπτο βιντεακι και στις 15:01 εσυ το εχεις δει ολο!! Καλα ετσι, οχι απλα ισοπεδωνεις τους χρονους μεσα στην πιστα αλλα και τον χρονο γενικοτερα!! Διαγαλαξιακος!!! :a050:

AWD_POWER
01-12-2014, 15:13
Το είχα στο fast forward ρεεεεεεε! :P

AWD_POWER
01-12-2014, 15:18
Πέρα από την πλάκα πάντως έχεις αρχίσει και ξεφεύγεις...
Υπέροχες εναλλαγές και φωτογραφίες

Eykeros
01-12-2014, 23:11
Φίλοι μου από εδώ και πέρα η αίθουσα να ανοίγει στης 21:45 και θα ξεκινάμε στης 22:00 οποιος μπήκε θα τρέξει δεν θα καθόμαστε κάθε φορα να περιμένουμε..Δεν μπορούν όλοι να κάθονται ως της 00:00-01:00 η επομενη μέρα είναι εργάσιμη..Επιπλέον θέτω θέμα συζήτησης την αλλαγή μέρας σάββατο η κυριακή ίσως και άλλη ώρα..Να γίνετε πιο νωρίς ώστε να μην πιάνουμε 00:00 - 01:00...Αντί να τελειώνουμε στις 23:30 από την αρχή ως και τώρα τελειώνουμε στις 00:30..Αν δεν το εκλάβετε σοβαρά αυτά που λέω εγώ θα αποχωρήσω από το πρωτάθημα..Ευχαριστώ

AlexandrosQV
01-12-2014, 23:40
Γιώργο η μέρα δεν αλλάζει με τιποτα γιατί βολεύει όλους καλύτερα.

Όσον αφορά στα της ώρας εκκίνησης, από εδώ και στο εξής θα ξεκινάμε αυτόματα στις 22:10.

Ειμαστε πολλά άτομα και οπως είδαμε και σημερα, όλοι έχουμε την καλή διάθεση να περιμένουμε λίγα λεπτά για τυχόν προβλήματα. Κατα την γνώμη μου ομως ειναι κρίμα στο τέλος να τρώνε άκυρο 10 άνθρωποι για 1 που δυστυχώς εκείνη τη στιγμή δεν μπορούσε να μπει στην αίθουσα για κάποιον λόγο ασυμβατότητας.

Μιχάλη δεν νομίζω να έχει σημασία αν η αίθουσα ειναι της λέσχης η του σαλονιού! Τα ίδια χάλια ειναι στην ουσία.

Όποτε παιδιά,

1. Ο σημερινός αγώνας αναβάλλεται για την επόμενη Δευτέρα.

2. Aπό τον επόμενο αγωνα η εκκίνηση θα γίνεται αυτόματα στις 22:10.

kostas1982
02-12-2014, 00:57
Φίλοι μου από εδώ και πέρα η αίθουσα να ανοίγει στης 21:45 και θα ξεκινάμε στης 22:00 οποιος μπήκε θα τρέξει δεν θα καθόμαστε κάθε φορα να περιμένουμε..Δεν μπορούν όλοι να κάθονται ως της 00:00-01:00 η επομενη μέρα είναι εργάσιμη..Επιπλέον θέτω θέμα συζήτησης την αλλαγή μέρας σάββατο η κυριακή ίσως και άλλη ώρα..Να γίνετε πιο νωρίς ώστε να μην πιάνουμε 00:00 - 01:00...Αντί να τελειώνουμε στις 23:30 από την αρχή ως και τώρα τελειώνουμε στις 00:30..Αν δεν το εκλάβετε σοβαρά αυτά που λέω εγώ θα αποχωρήσω από το πρωτάθημα..Ευχαριστώ

Γιώργο είναι κατανοητα τα νεύρα και η απογοήτευση. Κι εγώ τρέχω σαν το Βέγγο κάθε Δευτέρα για να προλάβω να είμαι δεκα παρα έτοιμος. Ας μην αρχίσουμε πάλι όμως να μιλάμε για αποχωρήσεις, ιδιαίτερα όταν για ο,τι έγινε δεν ευθύνεται κάποιος αλλά το ίδιο το παιχνίδι. Άλλωστε όλοι στις 10 ήμασταν έτοιμοι. Καλά τα λες πάντως. 10 και κάτι ξεκινάμε κι όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε.

Ayrton_senna_13 respect. Eνας μικρός Θεός.