PDA

View Full Version : Fifa 15 Official Tournament (PS4)



Pages : [1] 2 3

Kapa
23-09-2014, 20:05
5597



Κανονισμοι και Διεξαγωγη Τουρνουα

Half Length = 6 mins
Controls = Semi-Assisted
Game Speed = Normal
Squad Type = Online

Μερες και ωρες αγωνων αφορουν αποκλειστικα τους συμμετεχοντες.

Στο τελος καθε αγωνα ειναι υποχρεωτικο να τραβαμε ενα Screenshot με το αποτελεσμα του αγωνα, το οποιο στη συνεχεια το ποσταρουμε εδω.

Σε περιπτωση Disconnect, ξεκινατε νεο παιχνιδι αλλα φροντιζετε τις καταστασεις του αγωνα ακριβως οπως ηταν πριν το Disconnect. π.χ γκολ, καρτες, αλλαγες, λεπτα που απομενουν. Αν πεταξει και δευτερη φορα το ιδιο ατομο τοτε χανει το παιχνιδι 2-0.

Αν παρατηρηθει Lag μεχρι το 10'(δεν εχει σημασια να βαλουμε μεγαλυτερο οριο γιατι αν εχει θα παρατηρηθει μεχρι τοτε) τοτε σταματαει το παιχνιδι και ξεκινατε αλλο, αφου ομως και οι δυο κανετε ενα Restart το router σας. Αν παρατηρηθει Lag πολυ πιο μετα τοτε συνεχιζετε κανονικα το παιχνιδι.

Pause μπορειτε να κανετε μονο οταν η μπαλα εχει βγει εκτος αγωνιστικου χωρου ή πριν την εκτελεση στημενης φασης.

Αν καποιο ατομο δεν συμμετεχει στους αγωνες και δεν δηλωνει "παρον" ουτε στο Forum τοτε μηδενιζεται. Μηδενισμος ισχυει και στη περιπτωση που παρατηρηθει οτι καποιος παιζει αποκλειστικα για το αποτελεσμα, για παραδειγμα κερδιζει 1-0 και απο το 60 παιζει τη μπαλα στη περιοχη του. Πλεον μπορειτε να παρεχετε αυτη τη πληροφορια με το Share. Απλα αποθηκευστε το video με το "παραπτωμα" και ανεβαστε το εδω. Μηδενισμος ισχυει και στη περιπτωση που δεν σεβεστε με οποιοδηποτε τροπο τον αντιπαλο σας, αν καποιος βρισει/προσβαλει τον αντιπαλο του τοτε μηδενιζεται και δεν θα συμμετεχει σε επομενα τουρνουα.

Τα παιχνιδια ειναι διπλα απο τα γκρουπ μεχρι και την τελικη φαση, οπου ο τελικος ειναι μονο παιχνιδι. Οι βαθμοι ειναι 3 ποντοι η νικη, 1 ποντο η ισοπαλια και 0 η ηττα. Στη φαση των 16 και μετα, αν τα παιχνιδια ληξουν με τα ιδια γκολ συνολικα και για τις 2 ομαδες, τοτε θα ξεκινατε παλι το παιχνιδι μεχρι να βγει νικητης. Αυτο γινεται γιατι δεν υπαρχουν παραταση/πεναλτι στα Online Friendlies.

Ημερομηνια Εναρξης

Κυριακη 28/9

Συμμετοχες

5605


Group Tables

5687


Knockout Phase

5799


*Στη φαση των 16, θα κληρωθουν οι πρωτοι των ομιλων με τους δευτερους.

*Στη φαση των 8 θα κληρωθουν ολοι με ολους.




Καλη επιτυχια και καλο τουρνουα!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O νικητής του τουρνουά θα κερδίσει μια PSN κάρτα 20 ευρώ, ευγενική χορηγία του www.maxplay.gr (http://www.maxplay.gr)

http://s6.postimg.org/mswb23f0h/maxplay_logo_3small.jpg (http://www.maxplay.gr/)

Viper
23-09-2014, 20:15
Συμμετοχες

1) Kapa (psn id: NMExK4PAS)
2) Viper (psn id: kamenos13)

ΥΓ: Μηπως να το μεταφερεις εδω (http://www.ps4forums.gr/vb/forumdisplay.php/35-Fifa-Online-%28128-22359%29VSa) καλυτερα?

Kapa
23-09-2014, 20:21
Δεν μπορω να το μεταφερω εκει. Καποιος mod...

Θα ανοιγα εκει καινουργιο οταν θα ειχαμε τη συνολικη εικονα. Να βαλω και τα tables κτλ.

...αλλα ας μπει και αυτο το θεμα εκει.

oddin
23-09-2014, 20:35
Συμμετοχες

1) Kapa (psn id: NMExK4PAS)
2) Viper (psn id: kamenos13)
3) oddin (psn id: oddin64)

odytsak
23-09-2014, 21:54
Δεν μπορω να το μεταφερω εκει. Καποιος mod...

Θα ανοιγα εκει καινουργιο οταν θα ειχαμε τη συνολικη εικονα. Να βαλω και τα tables κτλ.

...αλλα ας μπει και αυτο το θεμα εκει.

Δεν χρειάζεται να κάνεις καινούριο thread, δικό σου είναι το πρώτο post, ότι θέλεις το κάνεις, βάζεις πρόγραμμα, συμμετοχές κλπ
Εβγαλα και το παλιό πρωτάθλημα από sticky κι έβαλα αυτό.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας τιμήσω με την παρουσία μου, ή Pro ή τανκς! :P

Kapa
23-09-2014, 22:04
Τανκς τοτε... :P

Ελα να βλεπω συμμετοχες και προτασεις...

GedoGt
23-09-2014, 22:10
Μέσα και εγώ
psn id geodion
Ένα τουρνουά στύλ champions league θα ήταν ιδανικό, αλλά θα πρότεινα για αρχή να κάνουμε κάτι σε στυλ κυπέλλου, για να μετρήσουμε συμμετοχές ,διάθεση κ.τ.λ
Επίσης το πρώτο τουρνούα θα δείξει και δυναμικότητες για να γίνει σωστός διαχωρισμός ομάδων και να είναι ανταγωνιστικό το δεύτερο τουρνουά.

Viper
23-09-2014, 22:15
Προτασεις:

1. Για αυτο το ΣΚ δεν εχω προβλημα αλλα μιας και βγαινει 25 σε εμας, ισως καποιοι να μην ειναι ετοιμοι.
2. Για την ομαδα του καθενα, μπορουμε να δηλωσουμε απο μια ομαδα. Αν 2 ή παραπανω ατομα θελουν την ιδια, να κανουμε τοτε κληρωση μονο για αυτους.
3. Για group stage κτλ συμφωνω.

manos_ps3
23-09-2014, 22:27
Παιδιά, μέσα κι εγώ, αλλά θα μπορώ από το άλλο Σ/Κ.
PSN ID: Manos_GR

gonzalez
23-09-2014, 23:50
Παιδιά δηλώνω κι εγώ συμμετοχή!!
PSN ID:GonzaleZZZGR
Εγώ συμφωνώ με την ιδέα του κυπέλλου περισσότερο, αλλά και το group stage δε με χαλάει.

hidd3n
24-09-2014, 00:37
Μέσα και εγώ! :) Στυλ Champions League πιστεύω είναι ότι πρέπει! Ή κάτι άλλο δοκιμαστικό για αρχή! Ώρες αγώνων προτείνω απόγευμα πριν τις 9!

psn id: J_Kalfas

dimigiou
24-09-2014, 01:04
Καλησπερα σε ολους. Μεσα και γω αν γινεται
PSN id Dimigiou1984

freakygeo
24-09-2014, 01:10
βαλτε με και μενα id:freakygeo

georgepapa21
24-09-2014, 03:11
mesa kai egw paidia mono pou th mporw meta tis 29 tou mina(psn id:george_papa).kai pisteuw oti th einai kalitera se stil ch.lg.

Malawi
24-09-2014, 08:21
Κ εγω εντος

psn id: Malawi1978

djpar
24-09-2014, 09:22
DJ-Paris 7 και απο τωρα λεω οτι θα παρω Juve!

redant_83
24-09-2014, 10:14
και εγώ μέσα.

psn id: redant_83

και συμφωνώ με την ιδέα του group stage

Kapa
24-09-2014, 12:52
Ώρες αγώνων προτείνω απόγευμα πριν τις 9!


Δεν θα υπαρχουν στανταρ ωρες αγωνων. Θα υπαρχει συννενοηση αναμεσα στα ατομα του καθε αγωνα.

BillyFlo81
24-09-2014, 14:25
Ριξτε και μενα στη μαχη..

psnid: BillyFlo81


Edit 1:
Συμφωνω με τον Kapa για group stage στυλ Τσου Λου

Edit 2:
Θελω να κληρωθω με Juve για να τη σκισω σαν χαρτονι..:P

agk94
24-09-2014, 15:24
Μεσα και εγω. id: agk947. Επισης συμφωνω με GedoGt να γινει ενα απλο κυπελλο με νοκ αουτ απο την αρχη σε πρωτη φαση.Eli

geokalamias
24-09-2014, 15:49
Kalispera se olous kai apo emena...kai egw eimai mesa se auto kai simfwnw me to na min iparxoun standar wres agwnwn wste kaneis analoga me ti douleia tou na mporei....to psn id mou einai (geo niki).Euxaristw

phoenix7
24-09-2014, 16:13
Μέσα και εγώ!

Phoen-ix7

odytsak
24-09-2014, 16:19
Kalispera se olous kai apo emena...kai egw eimai mesa se auto kai simfwnw me to na min iparxoun standar wres agwnwn wste kaneis analoga me ti douleia tou na mporei....to psn id mou einai (geo niki).Euxaristw

Δεν υπάρχουν κενά στα psn id οπότε έχεις κάνει σίγουρα λάθος.

Kapa
24-09-2014, 16:58
Geokalamias διόρθωσε το psn id.

geokalamias
24-09-2014, 17:37
Geokalamias διόρθωσε το psn id.

Prepei na exeis dikio se auo..Vasika gia kapoio logo mou vgazei 2 sto screen prepei na einai tote to geonikifor..Mporeis na me kaneis add na vevaiwthw oti einai ok?Thxx

Kapa
24-09-2014, 17:43
Ναι αυτο ειναι(geonikifor). Σε δηλωνω...

tzimis
24-09-2014, 17:54
Mεσα και γω : stikaros ψημενο το ch.l. και μεσα γι αυτο το Σ/Κ :)

geokalamias
24-09-2014, 18:09
Ναι αυτο ειναι(geonikifor). Σε δηλωνω...

Se euxaristw polu...mia dieukinii mono na kanw egw mprw apo erxomeni triti elpizw na einai ok!tha anartithoun enimerwseis se auto to post gia leptomereies tou tournoua swsta?Thx

Kapa
24-09-2014, 18:12
Κατα πασα πιθανοτητα θα το ξεκινησουμε αυτο το ΣΚ και θα εχει τη μορφη C.L. Απλα να δουμε ποσες θα ειναι οι συμμετοχες για να βγουν τα Group.

Μεχρι τη παρασκευη αν ειναι δυνατον να δηλωσετε οσοι θελετε να μπειτε για να αρχισουμε. Οσοι δεν θα εχετε το παιχνιδι αυτο το ΣΚ, θα μπειτε στο επομενο τουρνουα. Θα γινει σιγουρα επομενο γιατι βλεπω οτι γουσταρετε αρκετοι.

Οσο για τις ομαδες θα τα πουμε οταν συμπληρωθουν οι συμμετοχες. Αυτο που σκεφτομαι ειναι ο καθενας να διαλεξει 2 ομαδες, αν υπαρξει αγωνας που μια ομαδα την εχουν και τα δυο ατομα, τοτε θα παιξουν και οι δυο με τις δευτερες ομαδες τους. Αν και τα 2 ατομα εχουν ιδιες ομαδες τοτε θα γινει κληρωση ποιος θα παιξει με τη μια ομαδα και ποιος με την αλλη.


Παραδειγμα...

Α) Στη παρακατω περιπτωση ο καθενας διαλεγει με ποια ομαδα θα παιξει χωρις περιορισμους.

User 1 - Teams (juve-barca)
User 2 - Teams(real-milan)

Β) Στη παρακατω περιπτωση θα διαλεξουν την ομαδα που δεν εχει ο αλλος. Οποτε ο παρακατω αγωνας θα γινει Barca-Real.

User 1 - Teams (juve-barca)
User 2 - Teams (juve-real)

Γ) Στη παρακατω περιπτωση γινεται κληρωση με ποια ομαδα θα παιξει ο ενας και με ποια ο αλλοσ.

User 1 - Teams (barca-real)
User 2 - Teams (barca-real)


Ετσι πιστευω θα ειναι πιο δικαιο για ολους και θα υπαρχει ενδιαφερον. Μεχρι τη παρασκευη θα το στησουμε το σκηνικο.

pankal6
24-09-2014, 18:44
Γιώργο θα ήταν ίσως προτιμότερο για να μην παίζουν στο σύνολο 3 ομάδες ρεαλ μπράτσα κ παρι πχ να γίνει κλήρωση για την σειρά επιλογής των ομάδων και η κάθε ομάδα να υπάρχει μόνο μια φορά και Οι όμιλοι θα διαμορφωνονταν βάση δυναμικότητας. Έτσι το κάναμε παλιότερα. Βέβαια εσύ διοργανώνεις οπότε έχεις τον πρώτο λόγο. Επίσης σχετικά με τα controls θα είναι mixed? Αν όχι κ αποφασίσετε κοινά controls semi η manual. Υπολόγισε κ μένα.
Μπράβο για την πρωτοβουλία και καλή σεζόν σε όλους με την παιχνίδαρα!

George28
24-09-2014, 18:59
Pedia twra sas vrika, dn iksera oti yparxi tetio forum! Perisi eliosa division 1 eixa ftasi! Kai dn eixa friends sto fifa oloi oi aloi exun mini sto pro akoma, lol!
Eimai k egw mesa! (Tha exw to game ayto to s/k)
Psn id: Fryt
(kapios na me kani add na veveothoume oti einai ayto)

odytsak
24-09-2014, 19:14
Pedia twra sas vrika, dn iksera oti yparxi tetio forum! Perisi eliosa division 1 eixa ftasi! Kai dn eixa friends sto fifa oloi oi aloi exun mini sto pro akoma, lol!
Eimai k egw mesa! (Tha exw to game ayto to s/k)
Psn id: Fryt
(kapios na me kani add na veveothoume oti einai ayto)

Kαλώς ήρθες.

Το Fryt σωστό φαίνεται αν είσαι αυτός (μόνο COD και FIFA παίζεις :P)
http://psnprofiles.com/fryt

http://card.psnprofiles.com/1/fryt.png (http://psnprofiles.com/fryt)

Aλλαξε το George str που έχεις βάλει στις πληροφορίες του PROFILE σου σε Fryt γιατί θα μας μπερδέψεις.

George28
24-09-2014, 19:19
Kαλώς ήρθες.

Το Fryt σωστό φαίνεται αν είσαι αυτός (μόνο COD και FIFA παίζεις :P)
http://psnprofiles.com/fryt

http://card.psnprofiles.com/1/fryt.png (http://psnprofiles.com/fryt)

Aλλαξε το George str που έχεις βάλει στις πληροφορίες του PROFILE σου σε Fryt γιατί θα μας μπερδέψεις.


Ok egine! Eyxaristw!

odytsak
24-09-2014, 19:31
Κι επειδή βλέπω πολλά καινούρια παιδιά που γράφουν greeklish,
δεν απαγορεύονται μεν (δεν θα μπορούσε άλλωστε όταν δεν υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες τα PS4/PS3/Vita)
αλλά προτιμήστε τα ελληνικά που είναι ευανάγνωστα.

Αν είναι για μια μικρή πρόταση, μια-δυο σειρές δεν τίθεται θέμα, σε μεγάλο κείμενο όμως είναι κουραστικά τα greeklish.

Kapa
24-09-2014, 19:38
Γιώργο θα ήταν ίσως προτιμότερο για να μην παίζουν στο σύνολο 3 ομάδες ρεαλ μπράτσα κ παρι πχ να γίνει κλήρωση για την σειρά επιλογής των ομάδων και η κάθε ομάδα να υπάρχει μόνο μια φορά και Οι όμιλοι θα διαμορφωνονταν βάση δυναμικότητας. Έτσι το κάναμε παλιότερα. Βέβαια εσύ διοργανώνεις οπότε έχεις τον πρώτο λόγο. Επίσης σχετικά με τα controls θα είναι mixed? Αν όχι κ αποφασίσετε κοινά controls semi η manual. Υπολόγισε κ μένα.
Μπράβο για την πρωτοβουλία και καλή σεζόν σε όλους με την παιχνίδαρα!

Ολοι εχουμε λογο, αλλιως θα εφτιαχνα τουρνουα με μενα μονο.

Τα controls για να μην αδικησουμε κανενα θα ηταν προτιμοτερο να μπουν Semi.

Αλλα κατσε να κλεισουν οι συμμετοχες και θα το δουμε.

cerberus
24-09-2014, 19:43
μεσα κ εγω

NMExCERBERUS

pankal6
24-09-2014, 19:46
Ολοι εχουμε λογο, αλλιως θα εφτιαχνα τουρνουα με μενα μονο.

Τα controls για να μην αδικησουμε κανενα θα ηταν προτιμοτερο να μπουν Semi.

Αλλα κατσε να κλεισουν οι συμμετοχες και θα το δουμε.
Καταλαβαίνω πως το λες κ έχεις δίκιο. Παλιότερα επειδή δύσκολα βγάζαμε άκρη Ο εκάστοτε διοργάνωτης έβαζε συγκεκριμένους όρους εξ αρχής και δεν είχαμε γκρίνιες. Έβλεπες τους όρους αν ήθελες έμπαινες.

Οκ οπότε το βλέπουμε.

Υγ. Κατσουρα θέλω πρωτάθλημα με χορηγό και δώρα.! Για τελειωνε

mihalis13
24-09-2014, 21:29
Βάλε και μένα μέσα..
Μεχρι Παρασκευη θα το έχω αγοράσει.

Psn id: mihalis_13

Kapa
24-09-2014, 22:38
Δεν αντεξε και πολυ το Demo του pro φανταζομαι... :P

mihalis13
24-09-2014, 22:44
Δεν αντεξε και πολυ το Demo του pro φανταζομαι... :P

χαχαχαχ!!!Καλά φαντάζεσαι :P
Δεν ξέρω προσωπικά μου φάνηκε πολύ βαρετό και ψεύτικο..

Crazy_vision
24-09-2014, 22:52
Μετα απο το 2008 και εγω σε τουρνουα Fifa :) count me in
PSN ID : crazyv84

Kapa
24-09-2014, 22:56
Βλεπω να τη μαζευουμε την 32αδα...

Καλο ειναι αυτο!

georgepapa21
24-09-2014, 23:08
Φιλε μου εγω θα το εχω δευτερα οποτε αν μπορεις βαλε με και εμενα στο τουρνουα και αν γινετε κανουμε τον αγωνα δευτερα!!

Malawi
24-09-2014, 23:18
Επειδη δεν ξερω και δεν εχω λαβει μερος σε αλλο τουρνουα, μπορει συνοπτικα να πει καποιος πως βρισκουμε το τουρνουα και γενικως το διαδικαστικο;;;

Kapa
24-09-2014, 23:28
Επειδη δεν ξερω και δεν εχω λαβει μερος σε αλλο τουρνουα, μπορει συνοπτικα να πει καποιος πως βρισκουμε το τουρνουα και γενικως το διαδικαστικο;;;

Δεν χρειαζεται να βρεις κανενα τουρνουα.

Απλα ενα απο τα δυο ατομα, που θα παιζουν διπλους αγωνες, θα ποσταρει μια φωτο με τα αποτελεσματα.

That's it!

Το ποτε και τι ωρα θα βρεθειτε για να παιξετε τους αγωνες αφορα εσας.

Τα υπολοιπα οπως πινακες βαθμολογιων, αποτελεσματα, επομενοι αγωνες κτλ θα τα ανεβασω στο πρωτο ποστ, οταν με το καλο ξεκινησουμε το προσεχες ΣΚ.

Kapa
24-09-2014, 23:38
Εγινε ενα update στο πρωτο post.

Σε λιγο θα ανεβει και ενα poll που θα αφορα τις ομαδες. Παρακαλω αν ειναι εφικτο να συμμετεχετε ολοι.

Crazy_vision
24-09-2014, 23:40
@kapa με τις ομαδες πως θα γινει? Διαλεγει ο καθενας οποια θελει η θα γινει κληρωση?

mihalis13
25-09-2014, 00:07
Συμφωνώ με το να γίνεται κλήρωση απλώς κάποιες ομάδες(Real.Barcelona,PSG,Bayern) να μην συμπεραλαμβάνονται.

Viper
25-09-2014, 01:01
Γιωργο (Kapa) και υπολοιπα παιδια που θα λαβουν μερος στο τουρνουα: 12-20 Οκτωβρη θα ειμαι εκτος Ελλαδος. Οποτε αν τυχον και κρατησει μεχρι τις 12 του μηνος (που λογικα ναι γιατι μαζευτηκαμε πολλα ατομα) και φυσικα δεν εχω αποκλειστει μεχρι τοτε:ice:, ο αντιπαλος που θα εχω κληρωθει κερδιζει στα χαρτια τον αγωνα και συνεχιζεται το τουρνουα κανονικα.

Αν υπαρχει προβλημα, τοτε να μην συμμετασχω καθολου. Δεν με πειραζει (θα φατε τα γκολακια σας στο επομενο:silly:)

katsouras
25-09-2014, 01:06
Υγ. Κατσουρα θέλω πρωτάθλημα με χορηγό και δώρα.! Για τελειωνε

Ασε γιατι επεσε ασχημη περιοδος !!(κτεο κ λαστιχα!!!) Κ δνεχω πιστωτικη κ εχω αφηνιασει....!!!Ενα πραγμα υποσχομαι..Το πρωταθλημα που θα αναλαβω θα ναι next gen οπως κ το game...

pankal6
25-09-2014, 01:18
Ασε γιατι επεσε ασχημη περιοδος !!(κτεο κ λαστιχα!!!) Κ δνεχω πιστωτικη κ εχω αφηνιασει....!!!Ενα πραγμα υποσχομαι..Το πρωταθλημα που θα αναλαβω θα ναι next gen οπως κ το game...
Είμαι σίγουρος! Ξεμπερδευε με τις υποχρεώσεις και έλα σαν άγιος Βασίλης τα Χριστούγεννα με PRO True next gen πρωτάθλημα.!

katsouras
25-09-2014, 01:20
Ολα θα γινουν..!Αντε καλη αρχη παιδες!Διακριτικη παρακολουθηση προς το παρον!

Kapa
25-09-2014, 01:24
Γιωργο (Kapa) και υπολοιπα παιδια που θα λαβουν μερος στο τουρνουα: 12-20 Οκτωβρη θα ειμαι εκτος Ελλαδος. Οποτε αν τυχον και κρατησει μεχρι τις 12 του μηνος (που λογικα ναι γιατι μαζευτηκαμε πολλα ατομα) και φυσικα δεν εχω αποκλειστει μεχρι τοτε:ice:, ο αντιπαλος που θα εχω κληρωθει κερδιζει στα χαρτια τον αγωνα και συνεχιζεται το τουρνουα κανονικα.

Αν υπαρχει προβλημα, τοτε να μην συμμετασχω καθολου. Δεν με πειραζει (θα φατε τα γκολακια σας στο επομενο:silly:)

Μπορει και να εχουν τελειωσει ολοι οι αγωνες μεχρι τοτε. Αν οχι τοτε θα γινει αυτο που θελεις.

odytsak
25-09-2014, 11:57
...θέλω πρωτάθλημα με χορηγό και δώρα.!

Μπορώ να κανονίσω ένα δωράκι για τον νικητή αλλά φοβάμαι να μην μαλώσετε,
ειδικά το ποδοσφαιράκι ανεβάζει αρκετά τους σφυγμούς, συν ότι στο online μπορούν να παρουσιαστούν προβλήματα με lag κλπ

Θα το σκεφτώ για κάτι μικρό, συμβολικό περισσότερο, όσο μεγαλύτερη η οικονομική αξία του δώρου τόσο ευκολότερο είναι να ξεφύγουν τα πράγματα.

redant_83
25-09-2014, 12:02
Μπορώ να κανονίσω ένα δωράκι για τον νικητή αλλά φοβάμαι να μην μαλώσετε,
ειδικά το ποδοσφαιράκι ανεβάζει αρκετά τους σφυγμούς, συν ότι στο online μπορούν να παρουσιαστούν προβλήματα με lag κλπ

Θα το σκεφτώ για κάτι μικρό, συμβολικό περισσότερο, όσο μεγαλύτερη η οικονομική αξία του δώρου τόσο ευκολότερο είναι να ξεφύγουν τα πράγματα.


συμφωνώ απόλυτα...το μόνο που με προβληματίζει είναι πως θα κανονίζουμε τις ώρες των αγώνων όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω γιατί π.χ. εγω μπορώ καθημερινές μετά τις 9 το βράδυ!!!

όπως και να έχει πάντως ανυπομονώ να ξεκινήσουμε!!!!

giannislazy
25-09-2014, 12:05
Μπορώ να κανονίσω ένα δωράκι για τον νικητή αλλά φοβάμαι να μην μαλώσετε,
ειδικά το ποδοσφαιράκι ανεβάζει αρκετά τους σφυγμούς, συν ότι στο online μπορούν να παρουσιαστούν προβλήματα με lag κλπ

Θα το σκεφτώ για κάτι μικρό, συμβολικό περισσότερο, όσο μεγαλύτερη η οικονομική αξία του δώρου τόσο ευκολότερο είναι να ξεφύγουν τα πράγματα.

Η εμπειρία μας τόσα χρόνια με τα τουρνουά λέει:

1) Το βραβείο αυξάνει τις ήδη πολλές πιθανότητες για τσακωμούς.
2) Ο διοργανωτής να ποστάρει σαφείς κανονισμούς (για περιπτώσεις DSQ - Ισοβαθμίες - Δυναμική ομάδων) ώστε να είναι πλήρως κατανοητές από όλους. Εννοείται με τις ανάλογες ποινές...
3) Πάντα η αρχή είναι ενθουσιώδεις και με πολλές συμμετοχές οι οποίες δυστυχώς με την πάροδο του χρόνου μειώνονται δραματικά. Επιβραβεύονται όμως με πολλή εμπειρία FIFA Gaming (καθώς το επίπεδο στο φόρουμ είναι υψηλό) όσοι μένουν στις λίγκες.

Viper
25-09-2014, 12:19
συμφωνώ απόλυτα...το μόνο που με προβληματίζει είναι πως θα κανονίζουμε τις ώρες των αγώνων όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω γιατί π.χ. εγω μπορώ καθημερινές μετά τις 9 το βράδυ!!!

όπως και να έχει πάντως ανυπομονώ να ξεκινήσουμε!!!!

Το καθε ζευγαρι ξεχωριστα κανονιζει την μερα και ωρα. Παιζουμε μεταξυ μας? Σου λεω μπορω αυριο στις 10. Μου λες δεν μπορω στις 10 αλλα μπορω στις 11. Συμφωνουμε και παιζουμε. Ο γηπεδουχος στελνει invite στον φιλοξενουμενο και ξεκιναμε.

Kapa
25-09-2014, 13:02
2) Ο διοργανωτής να ποστάρει σαφείς κανονισμούς (για περιπτώσεις DSQ - Ισοβαθμίες - Δυναμική ομάδων) ώστε να είναι πλήρως κατανοητές από όλους. Εννοείται με τις ανάλογες ποινές...

Θα γινει και αυτο οταν κλεισουν οι συμμετοχες. Προς το παρον βλεπω να γινεται ντερμπι στο πως θα γινει η επιλογη ομαδων, για ισοβαθμιες αναφερομαι στο πρωτο ποστ οτι θα ειναι τυπου C.L αλλα θα το κανω αναλυτικοτερο και τελος οι "ειδικες περιπτωσεις" οπως disconnect, αν καποιος σταματησει ή δεν τον βρισκουμε κτλ θα αναφερθουν τη παρασκευη.

Οποτε παρασκευη θα υπαρχει το γενικο πλανο του τουρνουα και θα υπαρχει στο πρωτο post.

Τωρα σχετικα με το δωρο-α, δεν με απασχολει καθολου.

Καλυτερα ομως να μπει σε επομενο τουρνουα και οχι στο πρωτο. Εχω τους λογους μου που το λεω.

giannislazy
25-09-2014, 13:15
Απλά Γιώργο στο φόρουμ τα τελευταία χρόνια ο katsouras21, o FotisGRC & κι εγώ έχουμε διοργανώσει την πλειονότητα των τουρνουά.
Δεν έχω δει το 1ο ποστ που λες. Το ξέρω όμως ότι θα κάνεις κι εσύ ένα άξιο τουρνουά.
Απλά σαν προπονητές εξέδρας (διοργανωτές εξέδρας καλύτερα) δίνουμε συμβουλές!!!

Όσον αφορά τις ομάδες θα σου πρότεινα:
Είτε κλήρωση για να βγει σειρά με προτεραιότητα στην επιλογή ομάδας (πιο χρονοβόρο)
Είτε κάνεις μια λίστα με ομάδες, από την πιο δυνατή στην πιο αδύναμη, και μετά κληρώνεις τους παίκτες ώστε ο 1ος να πάρει την 1η ομάδα της λίστας, ο 2ος την 2η κοκ.

Επίσης προτείνω να βγάλεις τις λεγόμενες 5άστερες ομάδες. Σε πρωτάθλημα με πολλές συμμετοχές ο χρήστης με Ρεάλ Μπάρτσα θα έχει πλεονέκτημα μεγάλο σε σχέση με Νάπολι Έβερτον κτλ.

Viper
25-09-2014, 13:26
Είτε κάνεις μια λίστα με ομάδες, από την πιο δυνατή στην πιο αδύναμη, και μετά κληρώνεις τους παίκτες ώστε ο 1ος να πάρει την 1η ομάδα της λίστας, ο 2ος την 2η κοκ.

Επίσης προτείνω να βγάλεις τις λεγόμενες 5άστερες ομάδες. Σε πρωτάθλημα με πολλές συμμετοχές ο χρήστης με Ρεάλ Μπάρτσα θα έχει πλεονέκτημα μεγάλο σε σχέση με Νάπολι Έβερτον κτλ.

Αυτο ομως θα ειναι ψιλοαδικο για τον τελευταιο της λιστας. Ειμαστε 23 ατομα μεχρις στιγμης αρα θελουμε 23 ομαδες. Οποτε ο πρωτος θα παρει ξερω γω Liverpool και ο τελευταιος θα παρει την Ανω Ραχουλα:silly:

Να ειμασταν 10 ατομα να πω ναι. Αλλα 23 ομαδες ειναι πολλες και οι διαφορες στην δυναμικοτητα μεγαλες.

giannislazy
25-09-2014, 13:33
Αν επιλέξετε να έχετε στο πρωτάθλημα μια ομάδα ανά χρήστη ( το οποίο προσωπικά θεωρώ ποιο όμορφο) αναγκαστικά θα υπάρχει μια κάποια διαφορά σίγουρα.

Αυτό που προσπαθούσαμε να κάνουμε τα προηγούμενα χρόνια ήταν για να αμβλύνουμε λίγο τις διαφορές ήταν να ξεκίναγε το 1ο τουρ με κλήρωση στην επιλογή ομάδας και στην συνέχεια ο 1ος του πρωταθλήματος να διάλεγε 1ος ομάδας στον επόμενο πρωτάθλημα κοκ.

Kapa
25-09-2014, 13:39
Βλεπω το poll να μοιραζεται σε δυο λυσεις και σκεφτομαι να τις συνδυασω.

Δηλαδη, βαζω τις 23 καλυτερες ομαδες(προς το παρον ο αριθμος) και γινεται κληρωση. Μετα κανω μια κληρωση στο καθε ενα ξεχωριστα και αφαιρω απο την κληρωση τη πρωτη ομαδα που κληρωθηκε σε εκεινον. Στα παιχνιδια μετα θα ειναι απαραιτητο να παιξει τους διπλους αγωνες και με τις 2 ομαδες. Θα ειναι δικια του επιλογη ποια θα διαλεξει για τον πρωτο αγωνα και ποια για τον δευτερο. Αυτο θα γινεται μεχρι και τον τελικο, οπου ο τελικος που θα ειναι ενας αγωνας, θα εχει την επιλογη να διαλεξει οποια ομαδα θελει απο τις δυο.

Το δουλευω ακομα αλλα θελω να ειμαστε ευχαριστημενοι ολοι.

Viper
25-09-2014, 13:47
Μωρε ομορφο ειναι αλλα φοβαμαι οτι ετσι μερικα παιχνιδια θα πρεπει να γινουν μετα τις 12:00 το βραδυ γιατι θα ειναι ακαταλληλα για ανηλικους. Δηλαδη φανταζομαι εμενα με την 23η ομαδα της λιστας και τον Kapa/FotisGRC/DJ Paris με την 1η/2η/3η ομαδα. Ε θα φτασει σε διψηφιο νουμερο το σκορ:D

Τελος παντων, δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο τουρνουα και προσωπικα δεν με νοιαζει και τοσο για τον τροπο επιλογης ομαδας. Για τα πρακτικα, ψηφισα την 3η επιλογη.

mihalis13
25-09-2014, 13:52
Εγώ είμαι υπέρ να είναι διαφορετικές οι ομάδες, είναι πιο όμορφο.
Ειδικά στα 4 αστέρια υπάρχουν πολλές.
Αυριο που θα το έχω στα χέρια μου θα το τσεκάρω

giannislazy
25-09-2014, 13:53
Μωρε ομορφο ειναι αλλα φοβαμαι οτι ετσι μερικα παιχνιδια θα πρεπει να γινουν μετα τις 12:00 το βραδυ γιατι θα ειναι ακαταλληλα για ανηλικους. Δηλαδη φανταζομαι εμενα με την 23η ομαδα της λιστας και τον Kapa/FotisGRC/DJ Paris με την 1η/2η/3η ομαδα. Ε θα φτασει σε διψηφιο νουμερο το σκορ:D

Τελος παντων, δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο τουρνουα και προσωπικα δεν με νοιαζει και τοσο για τον τροπο επιλογης ομαδας. Για τα πρακτικα, ψηφισα την 3η επιλογη.
Σιγά τους παίκτες...

Δεν είναι σίγουρο ότι ο "καλύτερος" χρήστης θα πάρει και την "καλύτερη" ομάδα. Και η ιστορία έχει δείξει ότι ποτέ δεν κέρδισε το "φαβορί" όταν μιλάμε για online tournaments...
Πάντως η ποικιλία στις ομάδες δίνει άλλο χρώμα στο πρωτάθλημα από το να βλέπεις μόνο Ρεάλ, Μπάγερν, Σίτι...

Crazy_vision
25-09-2014, 14:19
Παιδια οτι κι αν λεμε η κληρωση ειναι το πιο δικαιο ... Εμενα προσωπικα πχ επειδη παιρνω Ναπολι Παντα ( Γιατι αυτη παντα μου τυχαινε στα παλιοτερα τουρνουα ) μου αρεσει η ιδεα να αναγκαστω να μαθω να παιζω και με καμμια αλλη ομαδα ... Οποτε γιατι οχι κληρωση ?

katsouras
25-09-2014, 15:41
90% θα το εχω μεσα(ps4 & fifa) στην επομενη βδομαδα..Απλα να πω και γω την γνωμη μου αφου στο επομενο θα ειμαι και μεσα..

Για δωρα που λετε δεν γινεται με τοσα ατομα και με παιδια που παιζουν για πρωτη φορα..Απο τους 30 5-6 δεν θα τελειωσουν σιγουρα για τον α,β λογο..Επισης θα αρχισει κ η μουρμουρα..Αν θες δες ενα περιπου πως καναμε τους κανονες οι οποιοι δημιουργηθηκαν ωστε να υπαρχει μια ταξη στο πρωταθλημα και οπως λεει και ο Glazy οι κανονες καλο ειναι να υπαρχουν στο πρωτο ποστ ειδικα σε θεματα κοντρολς αλλα και στον τροπο συμπεριφορας και διεξαγωγης.Αν συμφωνει ο καθε παιχτης μπαινει γιατι αν τελικα κανεις σεμι θα αρχισουν οι μουρμουρες απο αυτους που παιζουν ασσιστ.Επισης επειδη ειναι αρχη και πολλα ατομα καλο ειναι να γινει στυλ τσου λου και μετα νοκ αουτ γιατι ωσπου να παιξουν ολοι με ολους...Ομαδες οτι λεει ο τεμπελης..Κληρωση και οτι κατσει ειναι η καλυτερη λυση με επιβραβευση του πρωτου η των προτων για το επομενο..
Αυτα απο μενα τα λεμε στο επομενο!

odytsak
25-09-2014, 15:51
Εχω μεριμνήσει για ένα μικρό δωράκι στον νικητή μόνο (τσεκάρετε στο πρώτο post),
είναι μικρής αξίας, συμβολικό για επιβράβευση και τίποτα περισσότερο.

Δεν θέλω με τίποτα να γίνει το τουρνουά πεδίο μάχης για κάτι ακριβότερο.

Σεβαστείτε τους συμφορουμίτες σας και να θυμάστε ότι είναι φίλοι που περνάτε μαζί τους καλά και όχι αντίπαλοι.

Επίσης ένα μεγάλο μπράβο από μένα στον Γιώργο τον Κάπα για τον ελεύθερο χρόνο που αφιερώνει για την όλη οργάνωση του τουρνουά.

agk94
25-09-2014, 15:56
Εγω ψηφισα να διαλεγει ο καθενας 2, αλλα τωρα που το σκεφτομαι με κληρωση για να υπαρχει καθε ομαδα μονο μια φορα μου φαινεται καλυτερο. Επισης για διπλους αγωνες αν γινει τελικα ετσι μετρανε κανονικα και τα away goals στα νοκ αουτ?

Kapa
25-09-2014, 18:10
Μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιος αν εχει προβλημα το Online Friendlies?

Δεν πηγαινει ποτε το Invite στον αλλο. Εχω δοκιμασει με 2 ατομα.

Αν ισχυει θα αναβαλουμε για λιγο καιρο το τουρνουα γιατι δεν γινεται αλλιως.

giannislazy
25-09-2014, 18:14
Γιώργο μέχρι στιγμής έχεις 23 συμμετοχές.
Αν δεν μπει άλλος μέχρι την έναρξη, βάλε και μένα (giannislazy) για να γίνουν οι ομάδες 24.
4 γκρουπ των 6 ατόμων πρόκριση για τους πρώτους 4 και μετά 16 άτομα playoffs.

Crazy_vision
25-09-2014, 18:27
Μπορει να μου επιβεβαιωσει καποιος αν εχει προβλημα το Online Friendlies?

Δεν πηγαινει ποτε το Invite στον αλλο. Εχω δοκιμασει με 2 ατομα.

Αν ισχυει θα αναβαλουμε για λιγο καιρο το τουρνουα γιατι δεν γινεται αλλιως.
Εγω επαιζα παντως με freakygeo το μεσημερι και τα invite πηγαν κανονικα !

Kapa
25-09-2014, 18:31
οκ οκ false alarm. Εφαγε κολλημα...

- - - Updated - - -


Γιώργο μέχρι στιγμής έχεις 23 συμμετοχές.
Αν δεν μπει άλλος μέχρι την έναρξη, βάλε και μένα (giannislazy) για να γίνουν οι ομάδες 24.
4 γκρουπ των 6 ατόμων πρόκριση για τους πρώτους 4 και μετά 16 άτομα playoffs.

Θα μπουν κι αλλα ατομα γιατι ειναι και μερικα φιλαρακια που δεν εχουν δηλωσει ακομα.

Σε δηλωνω και αν ειναι μου λες.

katsouras
25-09-2014, 19:21
90% Θα το χω ως το Σαββατο..Αν δεν υπαρχει θεμα να αρχισω τα παιχνιδια μου κατα την Τριτη ειμαι μεσα και γω.

pankal6
25-09-2014, 19:22
Μπορώ να κανονίσω ένα δωράκι για τον νικητή αλλά φοβάμαι να μην μαλώσετε,
ειδικά το ποδοσφαιράκι ανεβάζει αρκετά τους σφυγμούς, συν ότι στο online μπορούν να παρουσιαστούν προβλήματα με lag κλπ

Θα το σκεφτώ για κάτι μικρό, συμβολικό περισσότερο, όσο μεγαλύτερη η οικονομική αξία του δώρου τόσο ευκολότερο είναι να ξεφύγουν τα πράγματα.
Προφανώς και έκανα χαβαλέ στον κατσουρα αποκλειστικά γτ είχε πάει τις διοργανώσεις σε άλλο επίπεδο. Συμφωνώ ότι συμβάλλουν τα δώρα στο να γίνει μπάχαλο κτλ γιαυτό κ οι κανόνες πρέπει ν είναι συγκεκριμένοι για να μην υπάρχουν τα γνωστά παρατραγουδα που είχαμε παλιά. Το νόημα είναι ο χαβαλές τπτ αλλο...

pankal6
25-09-2014, 19:23
90% Θα το χω ως το Σαββατο..Αν δεν υπαρχει θεμα να αρχισω τα παιχνιδια μου κατα την Τριτη ειμαι μεσα και γω.
Άσε μας ρε Αλέξη. Θα πέσει το επίπεδο της λίγκας. Δεν σε θελω

katsouras
25-09-2014, 19:28
Άσε μας ρε Αλέξη. Θα πέσει το επίπεδο της λίγκας. Δεν σε θελω

Φτιαξε με!!!

pankal6
25-09-2014, 19:39
Φτιαξε με!!!
Θα αναβίωσουν μεγάλες στιγμες[emoji15]

katsouras
25-09-2014, 19:56
Εγω θα χω δικαιολογια ετοιμη!ουτε προετοιμασια δν εχω κανει..

pankal6
25-09-2014, 20:03
Ναι ενώ εγώ π έχω κάνει... θα έχω τις γνωστές πορείες στα πρωταθλήματα προς τον πατο

katsouras
25-09-2014, 20:13
Τζιφος παιδες Τριτη θα μου ρθει τελικα..Πλαισιο rules...Τα λεμε στο επομενο

mihalis13
25-09-2014, 20:21
Ενταξει πιςτευω μπορεις να μπεις ρε..
Σιγα για 3-4 μερες, και αλλα παιδια έχουν πει απο δευτερα Τρίτη πως θα μπορούνε

katsouras
25-09-2014, 20:34
Αν δν υπαρχει θεμα οκ απλα οπως ειπα Τριτη θα εχω το ps4 μπορει κ Τεταρτη αφου δν σαλευουν εκει μεσα..Αν δν καθυστερησω το πρωταθλημα οκ..

pankal6
25-09-2014, 20:44
Θα το καθυστερήσεις φίλε. Τα λέμε στο επόμενο

Kapa
25-09-2014, 20:45
Αν θελετε βαζω οσα παιδια αργησουν σε ενα συγκεκριμενο γκρουπ, αλλα το να ξεκινησει καποιος Τριτη τους αγωνες δεν χαθηκε και ο κοσμος.

mihalis13
25-09-2014, 20:57
Αν θελετε βαζω οσα παιδια αργησουν σε ενα συγκεκριμενο γκρουπ, αλλα το να ξεκινησει καποιος Τριτη τους αγωνες δεν χαθηκε και ο κοσμος.

Σωστο και αυτο..
(Τωρα βέβαια επειδη θα έχουν αντίπαλο τον katsoura ολοι θα πούνε: μπορουμε και το σαββατο lol )

katsouras
25-09-2014, 21:07
Θα το καθυστερήσεις φίλε. Τα λέμε στο επόμενο
Χαχαχα τοσο πολυ φοβασαι πανουλη μου???Ερχομαι ρε σαν την Αεκαρα!!!

pankal6
25-09-2014, 21:48
Χαχαχα τοσο πολυ φοβασαι πανουλη μου???Ερχομαι ρε σαν την Αεκαρα!!!
Θέλω σικε κλήρωση κ να έρθεις στον όμιλο μου γατιδι.. Θα σου βάλω γκολ κ στις τσέπες για τον δρομο

FotisGRC
25-09-2014, 22:27
Νομίζατε θα γλυτώνατε?? Για προσθέστε με παρακαλώ αν χωράω! PSN id: fotispan

Μου φαίνεται αρκετά κράτησε η περίοδος χάριτος.. Καιρός για κεράσματα! ;)

katsouras
25-09-2014, 22:36
AlessG21 το νεο νικ οπως πρεπει...Γατακια τυπου pankal,fotis,glazy winter is coming...

Kapa
26-09-2014, 01:07
Εγινε ενα update του πρωτου post. Τα υπολοιπα αυριο, με τελικες συμμετοχες, γκρουπ, ομαδες κτλ.

easybizi
26-09-2014, 04:41
Γεια σας και απο εμενα...πολυ μεγαλη συμμετοχή βλεπω...και πολλες παλιές καραβάνες !!!Η λαχταρά για Fifa δεν τελειώνει οσα χρονια και αν περασουν αποτι βλεπω...Θα ηθελα να συμμετέχω και εγω μετα απο καποια χρονια αποχης,αλλα εχω 3 προβληματακια

1)Το παιχνίδι θα το εχω μαλλον απο Δευτερα,με μικρη πιθανοτητα να το εχω Σαββατο
2)Μπορω να παιζω αποκλειστικα και μονο μετα τις 9-10 το βράδυ.
3)και βασικότερο το παιχνίδι το απολαμβάνω μονό με manual controls εδω και χρονια,μπορω να παιζω εγω Manual;(δεν εχω κανενα προβλημα με τι controls θα αποφασισετε να γινει το πρωταθλημα)


Νομίζω οτι έπαθλο δεν πρέπει να υπαρχει,τουλαχιστον απο το 1ο τουρνουά και ιδικά με τόσα πολλα ατομα,και το κίνητρο να είναι η καζούρα που θα γίνετε μεταξύ των συμμετεχόντων ,αν είναι να μπει κάποιος με στοχο να κερδίσει 20 ευρώ και μόνο,καλυτερα να μην μπει (προσωπική μου άποψη παντα),θα υπάρξει σκοπιμότητα (περιεργα συστήματα καθυστερήσεις κτλ).

Καλη αρχή και μπράβο γιατην καινούργια προσπάθεια!!!

nikolisss
26-09-2014, 12:24
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ !!!!!!!

Kapa
26-09-2014, 12:44
1)Το παιχνίδι θα το εχω μαλλον απο Δευτερα,με μικρη πιθανοτητα να το εχω Σαββατο
2)Μπορω να παιζω αποκλειστικα και μονο μετα τις 9-10 το βράδυ.
3)και βασικότερο το παιχνίδι το απολαμβάνω μονό με manual controls εδω και χρονια,μπορω να παιζω εγω Manual;(δεν εχω κανενα προβλημα με τι controls θα αποφασισετε να γινει το πρωταθλημα)

Νομίζω οτι έπαθλο δεν πρέπει να υπαρχει,τουλαχιστον απο το 1ο τουρνουά και ιδικά με τόσα πολλα ατομα,και το κίνητρο να είναι η καζούρα που θα γίνετε μεταξύ των συμμετεχόντων ,αν είναι να μπει κάποιος με στοχο να κερδίσει 20 ευρώ και μόνο,καλυτερα να μην μπει (προσωπική μου άποψη παντα),θα υπάρξει σκοπιμότητα (περιεργα συστήματα καθυστερήσεις κτλ).

Καλη αρχή και μπράβο γιατην καινούργια προσπάθεια!!!

1) Δεν υπαρχει προβλημα στο ποτε θα ξεκινησεις, αρκει να μην ειναι μια βδομαδα μετα την εναρξη.
2) Αυτο αφορα αποκλειστικα εσενα και τους αντιπαλους σου.
3) Αυτο ειναι κατι που δυσκολευει τη διαδικασια. Διοτι για να παιζεις εσυ manual και ο αλλος semi, θα πρεπει να ρυθμιστει ως Any τα Controls, οπου το Any σημαινει οτι μπορει να μπει και Assisted. Θεωρω οτι το Semi-Assisted καλυπτει τους περισσοτερους και δεν αδικει κανεναν. Ισως σε επομενο τουρνουα να μπουν ολα manual αλλα καλα καλα ακομα δεν ξερουμε το παιχνιδι.

Αυτο που λες για το δωρο θα μπει κανονας και θα ενημερωθειτε.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ !!!!!!!

Δηλωσε το psn id σου.

Malawi
26-09-2014, 14:16
Σε περιπτωση Disconnect, ξεκινατε νεο παιχνιδι αλλα φροντιζετε τις καταστασεις του αγωνα ακριβως οπως ηταν πριν το Disconnect. π.χ γκολ, καρτες, αλλαγες, λεπτα που απομενουν. Αν πεταξει και δευτερη φορα το ιδιο ατομο τοτε χανει το παιχνιδι 2-0.



Αυτο πως κανονιζεται;;; Συγνωμη αλλα δεν "το εχω" καθολου

Kapa
26-09-2014, 14:21
Αν σας πεταξει στο 20 και το σκορ ειναι 1-0, τοτε αρχιζετε νεο παιχνιδι και φροντιζετε το σκορ να ειναι 1-0 στο 20 οπου και συνεχιζετε να παιζετε κανονικα. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα με τη διαφορα οτι οι καρτες αφορουν μονο κοκκινες.

Ο κανονας αυτος υπαρχει επισημα στο Gamebattles και πιστευω οτι ειναι και ο καλυτερος σε περιπτωσεις Disconnect.

Δεν αδικει κανεναν. Ακομα και καποιος εσκεμμενα να φυγει απο το παιχνιδι, δεν κερδιζει τιποτα.

Kleon Matsimanis
26-09-2014, 14:26
PSN id: NMExMAXIMUS :a014:

Kapa
26-09-2014, 14:33
easybizi περιμενω να μου πεις αν τελικα θα λαβεις μερος.

nikolisss περιμενω να μου επιβεβαιωσεις το psn id σου.

giannislazy
26-09-2014, 14:36
Αν σας πεταξει στο 20 και το σκορ ειναι 1-0, τοτε αρχιζετε νεο παιχνιδι και φροντιζετε το σκορ να ειναι 1-0 στο 20 οπου και συνεχιζετε να παιζετε κανονικα. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα με τη διαφορα οτι οι καρτες αφορουν μονο κοκκινες.
.

Γιώργο ίσως είναι προτιμότερο σε περπτώσεις DSQ να κάνουν 2ο ματς με τον χρόνο που απομένει και στο τέλος να προσθέσουν το σκορ του 1ου αγώνα. πχ αν είχε γίνει διακοπή στο 20' με το σκορ 1-0, να γίνει δεύτερο ματς μέχρι το 70' και εκεί να προσθέσουν το 1-0 του 1ου αγώνα

Kapa
26-09-2014, 15:04
Γιώργο ίσως είναι προτιμότερο σε περπτώσεις DSQ να κάνουν 2ο ματς με τον χρόνο που απομένει και στο τέλος να προσθέσουν το σκορ του 1ου αγώνα. πχ αν είχε γίνει διακοπή στο 20' με το σκορ 1-0, να γίνει δεύτερο ματς μέχρι το 70' και εκεί να προσθέσουν το 1-0 του 1ου αγώνα

Υπαρχουν 2 παραμετροι σε αυτο που προτεινεις.

1) Απο το 70 και μετα υπαρχει μεγαλυτερη κουραση στους παιχτες οποτε μπορει να κρινει και αποτελεσμα.

2) Υπαρχει διαφορετικη αντιδραση απο τους παιχτες οταν το σκορ ειναι 0-0 και διαφορετικη στο 1-0. Αν ξεκινησει το παιχνιδι ξανα με 0-0 ειναι σαν να αφαιρεις το momentum του αγωνα, το οποιο σαφως υπαρχει.

giannislazy
26-09-2014, 16:11
Σε αυτό έχεις δίκιο...

Crazy_vision
26-09-2014, 17:24
Σε περιπτωση τρελου Λαγκαρισματος ( Σε φαση που πραγματικα ειναι κουραστικο να παιξεις τον αγωνα ) τι γινεται ?
Το αναφερω γιατι μου εχει συμβει 3-4 φορες τις τελευταιες 2 μερες και επειδη πραγματικα δε τη παλεψα εκανα εγω quit game ...

katsouras
26-09-2014, 17:32
Εγω αναφερω τι καναμε κ ο διοργανωτης αποφασιζει..Αν μεχρι το 25 υπαρχει τοσο λαγκ που δν γινεται να παιχτει αγωνας το βγαζαμε κ παλι.απο την αρχη αλλα κατοπιν μεταξυ μας συνεννοησης.Βαζαμε δευτερο κ παει λεγωντας θεωρωντας το πρωτο ακυρο αν δν ειχε σκορ κ παιζαμε. κανονικα..αν μπει γκολ απο.κολλημα εκει ειναι τα ζορια...Καλο ειναι να παιζουμε ολοι ωρες που η συνδεση μας ειναι πιο ανετη γιατι πολλα παιδια ειχαν θεμα συγκεκριμενες ωρες κ κανονιζαν αλλες..

Kapa
26-09-2014, 17:54
Αν παρατηρηθει Lag μεχρι το 10'(δεν εχει σημασια να βαλουμε μεγαλυτερο οριο γιατι αν εχει θα παρατηρηθει μεχρι τοτε) τοτε σταματαει το παιχνιδι και ξεκινατε αλλο, αφου ομως και οι δυο κανετε ενα Restart το router σας. Αν παρατηρηθει Lag πολυ πιο μετα τοτε συνεχιζετε κανονικα το παιχνιδι.

Το Lag ειναι δυσκολο σαν τριτος να αποδειξεις ποιος το προκαλει. Οποτε δεν μπορουμε να βαλουμε παραμετρους για το τι θα γινει αν κερδιζει καποιος ή αν χανει.

Kapa
26-09-2014, 18:06
Το βραδυ στις 22:00 θα κλεισουν οι συμμετοχες και καλο θα ειναι να ειμαστε 32 ατομα. Αν εχετε καποιον του λετε να μπει για να κλεισουμε τα Group και να γινει η κληρωση.

Επισης η επιλογη των ομαδων θα γινει μεσω κληρωσης την οποια θα πραγματοποιησω μαζι με ενα τυχαιο ατομο απο εσας. Οι ομαδες που θα παρουν μερος θα αναφερθουν λιγο πριν την κληρωση.

lak100
26-09-2014, 19:30
παιδια μπορω να μπω η εκλεισαν οι συμμετοχες?

Kapa
26-09-2014, 19:41
παιδια μπορω να μπω η εκλεισαν οι συμμετοχες?

Στις 22:00 κλεινουν.

Δηλωσε το psn id σου και σε βαζω.


Υ.Γ Ελα ακομα 2 ατομα, παμε....

lak100
26-09-2014, 21:04
Στις 22:00 κλεινουν.

Δηλωσε το psn id σου και σε βαζω.


Υ.Γ Ελα ακομα 2 ατομα, παμε.... mitsos17

kostas1234
26-09-2014, 21:14
πως λειτουργει το online sto fifa 15 ξερει κανεις

Kapa
26-09-2014, 21:15
πως λειτουργει το online sto fifa 15 ξερει κανεις

Αν θες να παιξεις με φιλους σου τοτε Online Friendlies, αν θελεις να παιξεις με τυχαιους στο κοσμο τοτε Seasons.

Kapa
26-09-2014, 21:36
Παμε 2 ατομα να δηλωσουν ακομα συμμετοχη για να κλεισουμε οριστικα τις συμμετοχες.

Αν εχετε καποιον που ενδιαφερεται, ενημερωστε τον.

Αν μεινει ως εχει η κατασταση(30 ατομα), θα βγουν 2 Group των 7 ομαδων και 2 Group των 8 ομαδων, με τους 4 καλυτερους να περνανε απο το καθε Group.

H κληρωση των Group θα γινει αργα το βραδυ...

Υ.Γ Εχουμε meeting τωρα... :)

Malawi
26-09-2014, 21:40
Αντε να ξεκινησει η διοργανωση!!! Θα μας φαει η ανυπομονησια!!!!:ice:

giannislazy
26-09-2014, 21:48
Αν μεινει ως εχει η κατασταση(30 ατομα), θα βγουν 2 Group των 7 ομαδων και 2 Group των 8 ομαδων, με τους 4 καλυτερους να περνανε απο το καθε Group.


Γιώργο τα γκρουπ με 8 ομάδες βγάζουν για κάθε χρήστη 14 παιχνίδια. Ίσως είναι πολλά και τραβήξει σε διάρκεια το πρωτάθλημα. Σκέψου την πιθανότητα να κάνεις γκρουπ των 4 ομάδων.

Kapa
26-09-2014, 21:55
Με 4 δεν βγαίνει. 6 γκρουπ με 4 ομάδες και 2 γκρουπ με 3 ομάδες;

Μπορούμε να το κάνουμε 6 γκρουπ με 5 ομάδες. Να περνάνε οι 2 καλύτεροι και οι 4 καλύτεροι τρίτοι.

Δεν βγαίνει αλλιώς...

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

mihalis13
26-09-2014, 22:02
Όντως θα ειναι πολλα τα ματς..
Εγω δεν εχω πρόβλημα να υπάρχουν γκρουπ με 3 ομάδες..

giannislazy
26-09-2014, 22:09
Απλά θυμάμαι από τα δικά μου και του Κάτσουρα τα πρωταθλήματα πόσο πολύ καθυστερούσαν μερικοί για τα ματς. Δεν είναι εύκολο να συνεννοηθούν πολλά άτομα μαζί.

Τα 6 γκρουπ ίσως είναι μια μέση καλή λύση... Ας πουν και οι αλλοί την γνώμη τους...

FotisGRC
26-09-2014, 22:22
Iσχύει αυτό που λενε τα παιδιά.. Η ιστορία έχει δείξει οτι σε μορφή πρωταθλήματος (πάνω απο 10 παιχνίδια) γίνεται χαμός και δεν θα γίνουν ποτέ όλα τα παιχνίδια..

Κάτι σε μορφή γκρουπ θα ήταν πιο εύκολο πιστεύω.

katsouras
26-09-2014, 22:32
Εγω λεω γκρουπ με 4 ομαδες και αναλογα ποσοι ειμαστε 1 με πιο.πολλες.οχι παραπανω απο 4 θα γινει χαμος..

Malawi
26-09-2014, 22:40
Εγω λεω γκρουπ με 4 ομαδες και αναλογα ποσοι ειμαστε 1 με πιο.πολλες.οχι παραπανω απο 4 θα γινει χαμος..
Νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση... Οσο πιο ευελικτη λυση τοσο πιο σιγουρο οτι θα ολοκληρωθει το πρωταθλημα

pankal6
26-09-2014, 23:13
Εγω λεω γκρουπ με 4 ομαδες και αναλογα ποσοι ειμαστε 1 με πιο.πολλες.οχι παραπανω απο 4 θα γινει χαμος..
Όντως η ιστορία αυτό έχει δείξει. Καλύτερα μικροί όμιλοι και ευέλικτοι

phoenix7
27-09-2014, 00:14
ας πάει και χαλαρά με τα ματς, δεν βιαζόμαστε , θα περνάει και ο καιρός!

iou21
27-09-2014, 01:35
Παιδια απο το επομενο θα δωσω κ εγω το παρον επειδη λειπω τωρα κ δεν θα μπορεσω απλα βγαλτε κανα μπετ για τον πρωταθλητη να πονταρω τιποτα να το παρακολουθω με ενδιαφερον.χαιρετισματα στους παλιους συμμετεχοντες κ φιλους κ καλη αρχη σε ολα τα παιδια χωρις τσακωμους γιατι παντα μετα τα χριστουγεννα μονο φιλικα παιζαμε.οσο αφορα τον κυριο lazy θα τον περιποιηθω δεοντως στο ultimate μολις γυρισω...

hidd3n
27-09-2014, 01:53
Πρώτη φορά συμμετέχω εγώ και η αλήθεια είναι έχω αγωνία/ενθουσιασμό! Μια ερώτηση, στο τέλος είπαμε screenshot το αποτέλεσμα και post εδώ; Αυτό γίνεται με το share button (νέος στο ps4 :P ) ή μπορούμε και πιο απλά να τραβήξουμε και photo από το κινητό πχ? :b030: Επίσης, δεν θυμάμαι αν στο τέλος του αγώνα φαίνονται τα psn ids των παικτών (για λόγους αξιοπιστίας).

Λεπτομέρειες, απλά θέλω να είμαι σωστός!

Kapa
27-09-2014, 03:25
Οι συμμετοχες εκλεισαν και σας ευχαριστω πολυ για τη συμμετοχη.

Θα εχουμε 8 Group συνολικα, με τα 6 Group να εχουν απο 4 ομαδες και τα 2 Group απο 3 ομαδες. Απο τα Group περνανε οι 2 πρωτες ομαδες. Το ποιοι θα ειναι στις 3 ομαδες και ποιοι στις 4 ομαδες θα ειναι με βαση τη σειρα που θα βγουν απο τη κληρωση.

Το πρωι θα ανακοινωθουν οι ομαδες που θα παρουν μερος. Αμεσως μετα θα γινει η κληρωση που θα αντιστοιχει η καθε ομαδα σε καθε ατομο. Τελος θα λαβει μερος η κληρωση που θα βγαλει τα Group.

Ολες οι κληρωσεις θα γινουν μεσα απο το Random.org.


Πρώτη φορά συμμετέχω εγώ και η αλήθεια είναι έχω αγωνία/ενθουσιασμό! Μια ερώτηση, στο τέλος είπαμε screenshot το αποτέλεσμα και post εδώ; Αυτό γίνεται με το share button (νέος στο ps4 :P ) ή μπορούμε και πιο απλά να τραβήξουμε και photo από το κινητό πχ? :b030: Επίσης, δεν θυμάμαι αν στο τέλος του αγώνα φαίνονται τα psn ids των παικτών (για λόγους αξιοπιστίας).

Λεπτομέρειες, απλά θέλω να είμαι σωστός!

Με οποιον τροπο θελεις καντο, αρκει να φαινονται οι ομαδες και το αποτελεσμα.

Το αποτελεσμα μπορουν να το επιβεβαιωσουν και τα δυο ατομα του αγωνα.

Επισης υπαρχει ιστορικο με τα παιχνιδια που παιζετε με τους φιλους σας και το βλεπετε μεσα απο το Online Friendlies.

katsouras
27-09-2014, 03:34
Μπορουμε να κανουμε κ γκρουπακι στο fb για να ειναι πιο ευκολο να βρεθουμε.οσο για τις ομαδες νομιζω οτι καλυτερο ειναι να γινει μια κληρωση προτεραιοτητας για επιλογη ομαδας κ μετα ο καθενας να παρει με σειρα οποια θελει οπως καναμε κ τοσο καιρο.Αντε κ καλη αρχη!

mihalis13
27-09-2014, 03:43
Μου αρεσει σαν ιδέα η κλήρωση, να μου τύχει μια ομάδα και να ασχοληθώ να την μαθω.

Kapa
27-09-2014, 03:50
Μπορουμε να κανουμε κ γκρουπακι στο fb για να ειναι πιο ευκολο να βρεθουμε.οσο για τις ομαδες νομιζω οτι καλυτερο ειναι να γινει μια κληρωση προτεραιοτητας για επιλογη ομαδας κ μετα ο καθενας να παρει με σειρα οποια θελει οπως καναμε κ τοσο καιρο.Αντε κ καλη αρχη!

Οσοι θα βρεθειτε στα Group και στους επομενους αγωνες, καντε Friend Request και συννενοηθειτε μεσα απο τη κονσολα. Αν εχει καποιος χρονο να ασχοληθει με fb τοτε ευχαριστως να το αναλαβει.

Το poll εγινε για να υπαρχει πλειοψηφια σχετικα με το πως θα γινει η επιλογη των ομαδων. Το αποτελεσμα ειναι ξεκαθαρο και ετσι θα προχωρησουμε.

katsouras
27-09-2014, 03:56
Οκ,δν ειχα δει poll γιατι μπαινω απο tapatalk..Εγω ενημερωνω απο τωρα οτι απο Πεμπτη θα παιξω γιατι Τεταρτη θα μου ρθει οποτε οι δικοι μου μην με ψαχνετε ως τοτε.

giannislazy
27-09-2014, 10:48
Παιδιά μη ξεχάσετε να πείτε και ένα μπράβο ή +rep στον Γιώργο/Kapa για την όλη προσπάθεια. Δεν είναι εύκολη η διοργάνωση και το λιγότερο που ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ εμείς οι συμμετέχοντες να κάνουμε είναι να στηρίξουμε τον Γιώργο αφήνοντας στην απέξω κάθε τι άσχημο.

Όσο για τα screenshots ελπίζω ότι δεν θα χρειαστεί να βγάλω ούτε ένα. Αν είναι να μην αποδεχθώ τις ΛΙΓΕΣ ήττες που θα κάνω καλύτερα να μην μπώ από την αρχή καθόλου.

Malawi
27-09-2014, 11:22
Σαφως αξιζουν πολλα μπραβο στο Γιωργο για την ορεξη κ την προσπαθεια!!!!

redant_83
27-09-2014, 12:12
Όντως πολλά μπράβο...μακάρι να παει καλα το τουρνουά και να διασκεδάσουμε!!!

Kapa
27-09-2014, 13:10
Καλημερα σας παιδια! Ευχαριστω για τα καλα σας λογια.

Εχουμε τις ομαδες λοιπον που θα λαβουν μερος και ειναι οι εξης:

FC Porto
SL Benfica
Zenit
FC Barcelona
Real Madrid
Real Sociedad
Sevilla FC
Valencia CF
Atletic Bilbao
Atletico Madrid
Fenerbache SK
Galatasaray SK
Arsenal
Chelsea
Manchester Utd
Manchester City
Liverpool
Everton
Tottenham (spurs)
Paris Saint Germain
FC Bayern
Dortmund
FC Schalke
Juventus
Lazio
Milan
Inter
Roma
Napoli
Fiorentina


Θελω καποιον απο εσας, να μπει στο Random.org (http://www.random.org/lists/), να βαλει τη παραπανω λιστα με τις ομαδες και να πατησει Randomise.

Μετα θελω να βαλει με Copy-paste τα αποτελεσματα εδω. Εγω εχω κανει ηδη Randomise τις συμμετοχες.

Οποτε θα εχουμε αντιστοιχια 1ο ονομα - 1η ομαδα κτλ.

Viper
27-09-2014, 13:11
List Randomizer

There were 30 items in your list. Here they are in random order:

FC Schalke
Arsenal
Real Madrid
Zenit
Milan
FC Bayern
Manchester Utd
FC Barcelona
Valencia CF
Real Sociedad
Liverpool
Roma
Fenerbache SK
Dortmund
Atletico Madrid
Tottenham (spurs)
Inter
Paris Saint Germain
Everton
Galatasaray SK
Atletic Bilbao
Benfica
Fiorentina
Sevilla FC
Juventus
Napoli
Chelsea
Manchester City
Porto
Lazio
Timestamp: 2014-09-27 09:11:13 UTC

Kapa
27-09-2014, 13:21
List Randomizer

There were 30 items in your list. Here they are in random order:

FC Schalke
Arsenal
Real Madrid
Zenit
Milan
FC Bayern
Manchester Utd
FC Barcelona
Valencia CF
Real Sociedad
Liverpool
Roma
Fenerbache SK
Dortmund
Atletico Madrid
Tottenham (spurs)
Inter
Paris Saint Germain
Everton
Galatasaray SK
Atletic Bilbao
Benfica
Fiorentina
Sevilla FC
Juventus
Napoli
Chelsea
Manchester City
Porto
Lazio
Timestamp: 2014-09-27 09:11:13 UTC


There were 30 items in your list. Here they are in random order:

agk94
GedoGt
katsouras
easybizi
Crazy_vision
FotisGRC
hidd3n
mihalis13
Viper
redant_83
manos_ps3
dimigiou
Bfmarvog
Malawi
Kleon Matsimanis
giannislazy
djpar
freakygeo
cerberus
phoenix7
oddin
pankal6
lak100
nikolisss
tzimis
George28
gonzalez
georgepapa21
Kapa
geokalamias
Timestamp: 2014-09-27 09:09:43 UTC


agk94 - FC Schalke
GedoGt - Arsenal
katsouras - Real Madrid
easybizi - Zenit
Crazy_vision - Milan
FotisGRC - FC Bayern
hidd3n - Manchester Utd
mihalis13 - FC Barcelona
Viper - Valencia CF
redant_83 - Real Sociedad
manos_ps3 - Liverpool
dimigiou - Roma
Bfmarvog - Fenerbache SK
Malawi - Dortmund
Kleon Matsimanis - Atletico Madrid
giannislazy - Tottenham (spurs)
djpar - Inter
freakygeo - Paris Saint Germain
cerberus - Everton
phoenix7 - Galatasaray SK
oddin - Atletic Bilbao
pankal6 - Benfica
lak100 - Fiorentina
nikolisss - Sevilla FC
tzimis - Juventus
George28 - Napoli
gonzalez - Chelsea
georgepapa21 - Manchester City
Kapa - Porto
geokalamias - Lazio


Ευχαριστω για τη κληρωση. Θα κανω και την κληρωση των ομιλων σε λιγο.

Update στο πρωτο post σε λιγο.

giannislazy
27-09-2014, 13:34
http://www.newagebd.com/newspic/3734b364a6eab5eb78c6cb8a6cc9b2b620130818.jpg

We are ready...

BillyFlo81
27-09-2014, 13:49
Στη μαχη της κερκιδας το εχουμε σιγουρα με τις Τουρκαλες... :P
http://www.ruhagoyacu.com/local/cache-vignettes/L306xH408/k-2-d2d20.jpg

http://www.boxofficefootball.com/wp-content/uploads/2013/08/dcdcdsc.jpg

http://www.ruhagoyacu.com/local/cache-vignettes/L468xH337/p-7a11b.jpg

phoenix7
27-09-2014, 13:50
Την χειρότερη απο όλες πήρα ωρε; :D τώρα που δεν εχει κ drogba. Χαχαχαχαχαχα δεν πειράζει, παμε μωρη ομάδα

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

Crazy_vision
27-09-2014, 13:57
Καθοτι μισος Μιλανεζος στη καταγωγη μου ετυχε η ομαδα της καρδιας μου :P

Κωλοφαρδια φουλ!
#Vamos #Rossonero

giannislazy
27-09-2014, 13:58
ΒFmarvog παίζεις βρώμικο παιχνίδι ακόμα δεν ξεκινήσαμε?

redant_83
27-09-2014, 14:01
Real sociedad λοιπόν.... Vamos...[emoji12]

BillyFlo81
27-09-2014, 14:04
Την χειρότερη απο όλες πήρα ωρε; :D τώρα που δεν εχει κ drogba. Χαχαχαχαχαχα δεν πειράζει, παμε μωρη ομάδα

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

Μπερδευτηκες, ο Drogba ηταν στη Γαλατα, αλλα δε με νοιαζει γιατι εχω το Ρομποτ (Kuyt). :D
Γενικα εχει καλα παιχτακια οπως Deigo, Sahin, Emenike και το κολοπαιδο τον Meirelles που πηγε εκει για τις Τουρκαλες προφανως..


ΒFmarvog παίζεις βρώμικο παιχνίδι ακόμα δεν ξεκινήσαμε?

Ειδικευομαστε και στα στημενα να ξερεις.. :P Φετος ελειξε η τημωρια απο την Uefa.

mihalis13
27-09-2014, 14:07
Μου έτυχε η μισητή Μπαρτσελόνα;;;
Τουλάχιστον θα βγάλω το άχτι μου και ο Μπουσκετς θα φάει πάγκο σε όλα τα ματς

http://cdn.3news.co.nz/3news/AM/2014/2/21/333073/Sergio_Busquets-1200.jpg?width=700

phoenix7
27-09-2014, 14:13
Μπερδευτηκες, ο Drogba ηταν στη Γαλατα, αλλα δε με νοιαζει γιατι εχω το Ρομποτ (Kuyt). :D
Γενικα εχει καλα παιχτακια οπως Deigo, Sahin, Emenike και το κολοπαιδο τον Meirelles που πηγε εκει για τις Τουρκαλες προφανως..



Ειδικευομαστε και στα στημενα να ξερεις.. :P Φετος ελειξε η τημωρια απο την Uefa.

Με μπερδεψες τι ειπα λαθος ; :) Γαλατασαράι έχω βρε, οχι Φενερμπαχτσέ :)

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

BillyFlo81
27-09-2014, 14:17
^^

Εσυ εχεις την Γαλατα??? Δε το προσεξα καθολου..
Ετοιμασου να σφαχτουμε αν κληρωθουμε μαζι.. :P

freakygeo
27-09-2014, 14:17
+ρεπ στον Γιωργαρο το Καpa για την ολη αυτη προσπαθεια!!!

tzimis
27-09-2014, 14:22
5607 Μια χαρα μου κατσε :a055:

dimigiou
27-09-2014, 14:28
5608Οιωνος......Απο το πρωι παιζω με Ρομα

Kapa
27-09-2014, 14:31
Βγηκαν τα Group. Υπαρχουν και στο πρωτο post. Δειτε ποιος παιζει με ποιον και στειλτε Friend Request.

Οι αγωνες ξεκινουν αυριο.


5609

katsouras
27-09-2014, 14:31
Εγω ουτε καν ποσταρω φωτο με την πιο μισητη ομαδα στον Πλανητη...Θα κανω την δουλεια μου σαν επαγγελματιας και μετα θα παραιτηθω οπως πρεπει :P

Υ.Γ Αν ηταν και ο pankal στο δικο μου θα μιλουσαμε για παλιες καλες εποχες παραγκας!!!!

Malawi
27-09-2014, 14:37
Το george_papa ειναι σωστο id;;; Δε μου βρισκει παιχτη

phoenix7
27-09-2014, 14:40
@malawi
@georgepapa21
@geokalamias

είμαστε στον ίδιο όμιλο

Kapa
27-09-2014, 14:40
Το george_papa ειναι σωστο id;;; Δε μου βρισκει παιχτη

Δεν εχω κανει επιβεβαιωση των psn id. Ο φιλος ας επιβεβαιωσει το psn id του.

georgepapa21
27-09-2014, 14:47
Αυτο το id εχω.Δεν ξερω γιατι δεν το βρισκεις.θα κανω εγω add τα παιδια που ειμαστε στον ιδιο ομιλο!!¨ΑΑΑΑ και ενα μεγαλο μπραβο φιλε μου για ολη σου την προσπαθεια!!!!ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ!!!!:P

Malawi
27-09-2014, 14:52
Αυτο το id εχω.Δεν ξερω γιατι δεν το βρισκεις.θα κανω εγω add τα παιδια που ειμαστε στον ιδιο ομιλο
Δεν ηταν γραμμενο στη λιστα σωστα...

& δεν τα ηθελα τα γερμανακια!!!! Τι να κανουμε;;;

καλο πρωταθλημα να εχουμε!!!

FotisGRC
27-09-2014, 15:07
Τεραστια μπραβο στον Kapa που μας μαζεψε! Μακαρι να καθιερωθουν τα πρωταθληματα οπως παλια.

Παιξτε ολοι καθαρα μαγκες, μια παρεα ειμαστε και δεν αξιζουν γκρινιες μεταξυ μας..

In other news, χθες το βραδυ ηρθε στον υπνο μου ο Αγιος Neuer και μου ειπε " Εισαι ο μονος coach που εμπιστευομαι να αναλαβεις την μεγαλη Bayern. Σου αναθετω την δυσκολη αποστολη να γκρεμισεις την παραγκα του Lazy. Για τον Katsoura δεν το συζητω, ποιος ξερει τι εστησε παλι για να παρει Real!

Καλη αρχη μαγκες!

georgepapa21
27-09-2014, 15:11
Τωρα σας εκανα add!!επισης φιλε μου καλο πρωταθλημανα εχουμε!!μια χαρα ειναι τα γερμανακια εχουν μπροστα immobile,reus πολυ καλη ομαδα γενικα.Ξερεις μηπως ποιος θα παιξει με ποιον γιατι εγω δευτερα θα το εχω το παιχνιδι οποτε να κανουμε τον αγωνα μας τοτε αν γινετε.

Viper
27-09-2014, 15:26
Valencia ε? Γατακια...

http://en.valenciacf.com/bd/imagenes/imagen36396d.jpg

FotisGRC
27-09-2014, 15:33
Καλα μιλαμε η Valencia πεταει. Απιστευτη ταχυτητα απο τη μεση και μπροστα.

phoenix7
27-09-2014, 15:38
Ερωτήσεις
Είναι 4 ομάδες σε κάθε όμιλο 2 ματς με τον κάθε αντίπαλο

1) παίζουμε με όποιον θέλουμε εμείς αν τον πετύχουμε μέσα;
2) μπορούμε να παίξουμε και όλα τα ματς και με τους 3 αντιπάλους σε 1 μέρα;
3) υπάρχει διορία για να γίνουν τα ματς;

Επίσης για να μην γίνεται χαμός, καλύτερα ας ποστάρει ο νικητής από κάθε αγώνα το αποτέλεσμα, αν δεν ξέρει το βάζει ο άλλος

pankal6
27-09-2014, 15:42
Δλδ είναι τυχαίο π όλοι οι διάσημοι του φόρουμ πήραν ομάδαρες??? Στον ποιο άσχετο δώσατε ρεαλ ρε παιδιά? Κρίμα. Δεν πειράζει ήρθε η ώρα να το σηκώσω με μπένφικα.

Γιωργάρε μπράβο για ολη την προσπαθεία. Καλή αρχή σε ολους με χαβαλέ και όταν χρειάζεται fair play.

GedoGt
27-09-2014, 15:46
Guys @easybisi, @nikolisss, @manos_ps3, επιστρέφω αύριο βράδυ Αθήνα κάντε μου friend request και θα προσπαθήσω να σας κάνω add μέσω της web εφαρμογής του psn.
Ένα μπράβο στον διοργανωτή για την προσπάθεια.

giannislazy
27-09-2014, 15:56
Δεν υπάρχει σειρά για τα παιχνίδια.

Με όποιον αντίπαλο από το γκρουπ σας μπορείτε παίζετε...

Kapa
27-09-2014, 15:59
Ερωτήσεις
Είναι 4 ομάδες σε κάθε όμιλο 2 ματς με τον κάθε αντίπαλο

1) παίζουμε με όποιον θέλουμε εμείς αν τον πετύχουμε μέσα;
2) μπορούμε να παίξουμε και όλα τα ματς και με τους 3 αντιπάλους σε 1 μέρα;
3) υπάρχει διορία για να γίνουν τα ματς;

Επίσης για να μην γίνεται χαμός, καλύτερα ας ποστάρει ο νικητής από κάθε αγώνα το αποτέλεσμα, αν δεν ξέρει το βάζει ο άλλος

1) Ναι
2) Ναι
3) Δεν υπαρχει διορια αλλα μην φτασουμε να παιζουμε ακομα αυτο το τουρνουα μετα απο ενα μηνα. Μι βδομαδα για να ολοκληρωθουν οι ομιλοι ειναι μια χαρα.

easybizi
27-09-2014, 17:10
Καλή αρχή σε όλους +rep στον διοργανωτή

manos_ps3
27-09-2014, 18:35
Ευχές για καλό τουρνουά κι από μένα και πολλά ΜΠΡΑΒΟ στον διοργανωτή!!!

Παιδιά, επειδή λείπω σήμερα, από αύριο θα είμαι διαθέσιμος... Αλλά μπορώ να στείλω σήμερα τα friend requests στους "αντιπάλους" μου από την app του playstation.

Επίσης, για να μην ξεχνιόμαστε, "Έλα μωρή ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ... καί κόκκινη καί λιμανίσια, ε, τί άλλο να ζητήσω!!!"

Kapa
27-09-2014, 18:40
Απο αυριο ξεκινανε τα παιχνιδια και ο λογος ειναι για να παιξετε λιγο με τις ομαδες σας.

Οποτε Don't Worry..

gonzalez
27-09-2014, 18:53
Καλησπέρα και καλή αρχή από αύριο σε όλους... Συγχαρητήρια για τη διοργάνωση!

hidd3n
27-09-2014, 18:55
Παιδιά πρέπει να έχει θέμα το psn τις τελευταίες ώρες με τα friend requests όπως διαβάζω και σε άλλα φόρουμς. Σε πολλούς όπως και εμένα βγάζει συνέχεια error ws-36779-2.

@cerberus δεν μπορώ να κάνω accept στο request σου, μου βγάζει το παραπάνω πρόβλημα...

Kapa
27-09-2014, 18:58
Εχει θεμα ναι, μερικα εξαφανιζονται κιολας.

Υπομονη...

George28
27-09-2014, 19:07
Kalispera pedia k apo mena.. Kala pame..
mia erotisi.. Ayti i napoli pou mou etixe einai kali?? Exei kaneis kamia idea? :p

giannislazy
27-09-2014, 19:11
Πρεμιέρα σήμερα με δυο μεγάλα ματς.

Tottenham - Bayern M. 1-1
Πολύ καλύτερη η Μπάγερν σε όλο το ματς αλλά η Τότεναμ ήταν αυτή που ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Αντεμπαγιορ. Πίεσε στην συνέχεια η γερμανική ομάδα αλλά πλην της ισοφάρισης με τον Λεβαντόφσκι δεν κατάφερε την νίκη.

Bayern M. - Tottenham 2-4
Εντελώς διαφορετικό ματς με πολλά λάθη στην άμυνα των βαυαρών και μεγάλη νίκη για του Spurs του Λονδίνου με χατ-τρικ του Σολδάδο.

Μπράβο Φώτη και καλή αρχή σε όλους.

- - - Updated - - -


Απο αυριο ξεκινανε τα παιχνιδια και ο λογος ειναι για να παιξετε λιγο με τις ομαδες σας.

Οποτε Don't Worry..
Από αύριο???

Αν υπάρχει θέμα που κάναμε τα ματς με τον Φώτη, δεν υπάρχει πρόβλημα. Τον νικάω και αύριο

Viper
27-09-2014, 19:12
Η Napoli? Παλτα ειναι μωρε...Lorenzo Insigne, Gonzalo Higuain, Dries Mertens, Marek Hamsik, Gokhan Inler...

Kapa
27-09-2014, 19:15
Αν το συμφωνησατε μεταξυ σας δεν υπαρχει προβλημα.

Εδωσα μια μερα για να δειτε τις ομαδες. Απο τη στιγμη που εχουν βγει τα Group, μπορειτε και απο σημερα.

Τα περναω κανονικα τα αποτελεσματα.

giannislazy
27-09-2014, 19:20
Τι να δούμε ρε Γιώργο? Πυρηνική φυσική είναι το φίφα? Αφού ο Σολδάδο παίζει μόνος του. Είναι ο πιο overpowered παικτης φέτος...

GedoGt
27-09-2014, 19:32
Χρίζω φαβορί στον όμιλο τον Manos_Ps3, κάτι ξέρω...
Arsenal...ο Ολυμπιακός πήρε τα χρώματα του από την Arsenal... Μου φτάνει αυτό ( αν και... "Πετεινός" εδώ και πάρα πολλά χρόνια στην premier league...)

- - - Updated - - -


Τι να δούμε ρε Γιώργο? Πυρηνική φυσική είναι το φίφα? Αφού ο Σολδάδο παίζει μόνος του. Είναι ο πιο overpowered παικτης φέτος...

Έκανα το λάθος και τον αγόρασα στην FUT... Τέτοιο παλτό είχα να δώ από τον Μπόρχα....

giannislazy
27-09-2014, 19:34
Φέτος στο Λονδίνο δεν θα κρυώσω Geodion. Μετά τον Σολδάδο έχω και Εμάνουελ Αντεμπαγιόρ... Και μετά? Τπτ απολύτως από επιθετικούς...

FotisGRC
27-09-2014, 20:05
Εγώ δεν συμφώνησα σε τίποτα. Δεν ξέρω δεν απαντώ κτλ.. Αυριο ίδια ώρα με βολεύει να ξαναγίνουν τα ματσάκια.. Με το σκορ 3-0 υπερ μου στο καθένα! ;)

Οι τακτικές Αλέφαντου δεν απέδωσαν και δεν καταφέραμε να φύγουμε με τρίποντο. Πονηρή η Τοτεναμ και χτυπούσε στην κόντρα.

Ωραίος Γιάννη.. Καλή συνέχεια!

katsouras
27-09-2014, 21:27
^^ Οχι ετσι ρε Φωταρα...Ειπαμε πουλμαν..9-0-1 ηθελε..Τωρα μπηκε σε god mode ο τυπος και ποιος μας σωζει

FotisGRC
27-09-2014, 21:43
^^ Οχι ετσι ρε Φωταρα...Ειπαμε πουλμαν..9-0-1 ηθελε..Τωρα μπηκε σε god mode ο τυπος και ποιος μας σωζει

Στο τέλος του αγώνα ζήτησα ντόπινγκ κοντρόλ αλλα ο κύριος lazy είχε πάρει ήδη την ομάδα και ήταν σε γνωστό στριπτιτζάδικο του Μονάχου για να το γιορτάσουν..

Φήμες λένε οτι μετά την κακή εμφάνιση του Boateng θα γίνει ανταλλαγή με Abidal!

manos_ps3
27-09-2014, 23:28
Χρίζω φαβορί στον όμιλο τον Manos_Ps3, κάτι ξέρω...

Φίλε Γιώργο, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά έχω 4-5 χρόνια να συμμετάσχω σε τουρνουά, οπότε μάλλον για αουτσάιντερ με κόβω...!!!

George28
28-09-2014, 02:08
http://www.ps4forums.gr/vb/webkit-fake-url://82b0f44c-dcf2-4d2e-9e12-2e484f683a57/imagejpeg

Kapa
28-09-2014, 02:25
Δεν φαινεται η φωτο...

Αν εχετε θεμα με τις φωτο, ανεβαστε απλα τα αποτελεσματα.

George28
28-09-2014, 02:39
NAPOLI - VALENCIA 5-1

VALENCIA - NAPOLI 1-3

Viper
28-09-2014, 02:40
Napoli - Valencia 5-1
Valencia - Napoli 1-3

Ωραιος ο George28. Στον πρωτο αγωνα να ειναι καλα ο τερμας για την 5αρα αφου εφαγε 2 γκολ κατω απο τα ποδια. Στην επιθεση ειναι πολυ καλη η Napoli παντως με γρηγορους παιχτες.

ΥΓ: Μου βγηκε η πιστη να ανταλλαξω μηνυματα με τον George28, ενω του εστειλα 3 invites μεχρι να του ερθει καποιο τελικα. Ευτυχως μεσα στο παιχνιδι ολα ηταν ενταξει.

George28
28-09-2014, 02:54
Napoli - Valencia 5-1
Valencia - Napoli 1-3

Ωραιος ο George28. Στον πρωτο αγωνα να ειναι καλα ο τερμας για την 5αρα αφου εφαγε 2 γκολ κατω απο τα ποδια. Στην επιθεση ειναι πολυ καλη η Napoli παντως με γρηγορους παιχτες.

ΥΓ: Μου βγηκε η πιστη να ανταλλαξω μηνυματα με τον George28, ενω του εστειλα 3 invites μεχρι να του ερθει καποιο τελικα. Ευτυχως μεσα στο παιχνιδι ολα ηταν ενταξει.

to invite file kolage para poli, sto trito invite irthan ola mazi..

Kleon Matsimanis
28-09-2014, 03:15
ATLETICO MADRID-CHELSEA 1-2
CHELSEA-ATLETICO MADRID 2-1

gonzalez
28-09-2014, 03:17
ATLETICO MADRID-CHELSEA 1-2
CHELSEA-ATLETICO MADRID 2-1
Πολύ καλή η atletico, ήμουν τυχερός σε κάποιες φάσεις και κράτησα το αποτέλεσμα.
Ωραία παιχνίδια και τα 2.

odytsak
28-09-2014, 11:15
ΥΓ: Μου βγηκε η πιστη να ανταλλαξω μηνυματα με τον George28, ενω του εστειλα 3 invites μεχρι να του ερθει καποιο τελικα. Ευτυχως μεσα στο παιχνιδι ολα ηταν ενταξει.
Eίχε θέμα χθες το psn, όχι με το online gaming που δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα αλλά με τα Social στοιχεία,
δεν μπορούσες να δεις friendlist, τα μηνύματα αργούσαν να σταλθούν και στα friend request έτρωγες άκυρο,
δεν ξέρω αν έφτιαξε σήμερα.

Στο οnline gaming που είναι και το βασικότερο δεν υπήρχε πρόβλημα, τουλάχιστον όσο έπαιξα εγώ.

djpar
28-09-2014, 13:07
εγω εχω σοβαρο προβλημα με το ιντερνετ και δεν ξερω αν θα παιξω το τουρνουα. Αν δω οτι δεν φτιαχνει αυτην την εβδομαδα θα αποχωρισω

lak100
28-09-2014, 13:31
Fiorentina Roma 3-0

Roma Fiorentina. 1-0

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kapa
28-09-2014, 13:32
Ανανεωση βαθμολογιων στο πρωτο post.


Παρη μην ανησυχεις, στο επομενο θα εχεις Juventus... :a050:

Kapa
28-09-2014, 14:25
Bfmarvog και mihalis_13 αν μπορειτε παιζουμε τα ματσακια μας σημερα το απογευμα.

oddin
28-09-2014, 14:37
Fiorentina-Αthletic bilbao 4-3
Athletic bilbao-Fiorentina 3-3

gonzalez
28-09-2014, 14:48
Ρε παιδιά sry, όποιος μπορεί να απαντήσει γιατί είναι λίγο urgent μιας και ξεκινήσαμε να παίζουμε τον επόμενο αγώνα και παρατήρησα οτι ενώ είχαμε βάλει στο game type semi-assisted μέσα στο παιχνίδι τα controls τα γύριζε σε assisted? Τι γίνεται? Δεν θα έπρεπε να είναι semi?

Kapa
28-09-2014, 15:51
Ρε παιδιά sry, όποιος μπορεί να απαντήσει γιατί είναι λίγο urgent μιας και ξεκινήσαμε να παίζουμε τον επόμενο αγώνα και παρατήρησα οτι ενώ είχαμε βάλει στο game type semi-assisted μέσα στο παιχνίδι τα controls τα γύριζε σε assisted? Τι γίνεται? Δεν θα έπρεπε να είναι semi?
Είναι μερικά που δεν μπαίνουν semi, οπότε τα βάζει assisted. Αν ήταν όλα assisted τότε κάτι λάθος κάνατε.

gonzalez
28-09-2014, 16:09
Είναι μερικά που δεν μπαίνουν semi, οπότε τα βάζει assisted. Αν ήταν όλα assisted τότε κάτι λάθος κάνατε.
Βασικά το δοκιμάσαμε και με τα 2 παιδιά από το group και μας τα γύριζε όλα σε assisted. Ακόμα και από το menu όταν το αλλάζαμε γύριζε μόνο του πάλι σε assisted.Ο μόνος τρόπος ήταν να το βάλουμε στο any και να το ρυθμίσουμε μετά ο καθένας.
Πχ όταν δοκιμάσαμε manual ήταν γυρισμένα σωστά όλα στο manual.
Ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος πάντως(δείτε τις ρυθμίσεις αφού ξεκινήσει ο αγώνας να δείτε τι έχει)

Όπως και να χει παίξαμε τον επόμενο αγώνα τελικά έτσι και με μια τυχερή απόκρουση πέναλτυ στο 90 κράτησα το 1-0.

CHELSEA-REAL SOCIEDAD 1-0

phoenix7
28-09-2014, 16:19
photo από τα ματς βάζουμε τελικά; γιατί δεν βλέπω να έβαλε και κανείς

lak100
28-09-2014, 16:44
Fiorentina-Αthletic bilbao 4-3
Athletic bilbao-Fiorentina 3-3

Είναι 3-2 μάλλον μπερδεύτηκε ο φιλος

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

redant_83
28-09-2014, 16:48
δυο απανωτές ήττες για ξεκίνημα.....Chelsea - Real Sociedad 1-0 και juventus - Real Sociedad 2-0. Συγχαρητήρια σε Gonzalez και stikaros αντίστοιχα....

oddin
28-09-2014, 17:00
Είναι 3-2 μάλλον μπερδεύτηκε ο φιλος

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εχει δίκιο.
Fiorentina-Αthletic bilbao 3-2
Athletic bilbao-Fiorentina 3-3

mihalis13
28-09-2014, 17:09
Bfmarvog και mihalis_13 αν μπορειτε παιζουμε τα ματσακια μας σημερα το απογευμα.

Εγω λογικά μέσα θα είμαι.
Πάω να τσεκάρω λιγο την Μπάρτσα γιατι χθες δεν πρόλαβα καθόλου

Kapa
28-09-2014, 17:19
δυο απανωτές ήττες για ξεκίνημα.....Chelsea - Real Sociedad 1-0 και juventus - Real Sociedad 2-0. Συγχαρητήρια σε Gonzalez και stikaros αντίστοιχα....

Γιατι δεν παιξατε διπλα παιχνιδια? Οχι οτι υπαρχει προβλημα αλλα ειναι πιο ευκολο για μενα να περναω αποτελεσματα.

- - - Updated - - -


photo από τα ματς βάζουμε τελικά; γιατί δεν βλέπω να έβαλε και κανείς

Εγω προτεινα να βαζουμε φωτο για να μην δημιουργηθει μπαχαλο ή ορθογραφικο λαθος.

Αν καποιον δεν τον βολευει τοτε γραφει απλα τα αποτελεσματα.

Viper
28-09-2014, 17:59
Εχει πλακα να βλεπεις τους αμυντικους της Valencia να προσπαθουν να φτασουν τον Di Maria-Rooney-Van Persi. Ειπε ο Φωτης απο την μεση και μπροστα ειναι φωτια η Valencia. Ξεχασε να μου πει οτι πισω ειναι πιο αργη και απο τον Κατσουρανη!!!:pound:

Μπραβο στον hidden. Καλη συνεχεια του ευχομαι.

Manchester United - Valencia 5-1
Valencia - Manchester United 0-2

hidd3n
28-09-2014, 18:00
Πρωταγωνιστής και στα 2 ματς ο Van Persie σημειώνοντας 5 γκολ συνολικά στέλνοντας μήνυμα σε όλο τον όμιλο αλλά και σε ολόκληρη τη διοργάνωση! :a014:

http://s28.postimg.org/se9fxrae1/2014_09_28_16_27_42.jpg (http://postimg.org/image/se9fxrae1/)

http://s9.postimg.org/ex3pp4h23/2014_09_28_16_49_14.jpg (http://postimg.org/image/ex3pp4h23/)

Ευχαριστώ τον @Viper για τα 2 ματς και του εύχομαι καλή συνέχεια!

BillyFlo81
28-09-2014, 18:02
Bfmarvog και mihalis_13 αν μπορειτε παιζουμε τα ματσακια μας σημερα το απογευμα.



Εγω λογικά μέσα θα είμαι.
Πάω να τσεκάρω λιγο την Μπάρτσα γιατι χθες δεν πρόλαβα καθόλου

Μιχαλη κ Γιωργο, θα μαι και γω μεσα μεχρι το απογευμα..

Kapa
28-09-2014, 18:04
Ευχαριστώ τον @Viper για τα 2 ματς και του εύχομαι καλή συνέχεια!

Συνεχεια στο Europa...:a050:

FotisGRC
28-09-2014, 18:04
Ειπε ο Φωτης απο την μεση και μπροστα ειναι φωτια η Valencia. Ξεχασε να μου πει οτι πισω ειναι πιο αργη και απο τον Κατσουρανη!

Χαχαχαχα... Στο αφησα για εκπληξη!

Ασε, εδω εμενα μου εβαλε γκολ ο Adebayor.. Που να ξεπλυθει η ντροπη!

gonzalez
28-09-2014, 18:10
Βασικά το δοκιμάσαμε και με τα 2 παιδιά από το group και μας τα γύριζε όλα σε assisted. Ακόμα και από το menu όταν το αλλάζαμε γύριζε μόνο του πάλι σε assisted.Ο μόνος τρόπος ήταν να το βάλουμε στο any και να το ρυθμίσουμε μετά ο καθένας.
Πχ όταν δοκιμάσαμε manual ήταν γυρισμένα σωστά όλα στο manual.
Ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος πάντως(δείτε τις ρυθμίσεις αφού ξεκινήσει ο αγώνας να δείτε τι έχει)

Όπως και να χει παίξαμε τον επόμενο αγώνα τελικά έτσι και με μια τυχερή απόκρουση πέναλτυ στο 90 κράτησα το 1-0.

CHELSEA-REAL SOCIEDAD 1-0
Παιδιά μήπως δοκίμασε τελικά κανείς στο semi να δει τι ρυθμίσεις του σετάρει μέσα στο παιχνίδι?Μου φαίνεται πολύ περίεργο πραγματικά.

Kapa
28-09-2014, 18:11
Μιχαλη κ Γιωργο, θα μαι και γω μεσα μεχρι το απογευμα..

Σε καμια ωρα θα ειμαι μεσα...

Viper
28-09-2014, 18:12
Συνεχεια στο Europa...:a050:

Εισαι κακος...:silly:


Χαχαχαχα... Στο αφησα για εκπληξη!



Εσυ εισαι 2 φορες κακος:P

Kapa
28-09-2014, 18:20
Ανανεωση βαθμολογιων!

gonzalez
28-09-2014, 18:24
Δυνατά παιχνίδια με Juventus!!

CHELSEA-JUVENTUS 0-2
JUVENTUS-CHELSEA 1-2

Viper
28-09-2014, 18:31
Ψιτ...Γιωργο...αλλαξε το γρηγορα πριν μας παρουν χαμπαρι...ευτυχως ξερω καλο Photoshop και δεν θα καταλαβει κανεις τιποτα...

5618

Malawi
28-09-2014, 18:53
Dortmund - Galatasaray 0-4
Galatasaray - Dortmund 3-3

Ο φιλος με κερασε καλα... Χορτασα για σημερα

phoenix7
28-09-2014, 18:55
Έγιναν τα 2 παιχνίδια με τον malawi

1ο ματς στην έδρα της Dortmund 0-4 καταιγιστική Γαλατασαράι άτυχη σε κάποιες φάσεις η Dortmund για να μειώσει

2ο ματς στην έδρα της Γαλατασαράι, 3-3 η Ντόρτμουντ ξεκίνησε με 0-2! το οποίο έγινε 3-2, χάθηκαν 3-4 κλασικές ευκαιρίες από την Γαλατασαράι για να κλειδώσει το ματς και στο τέλος η Ντόρτμουντ την τιμώρησε και έκανε το 3-3

Ευχαριστώ τον φίλο malawi για τα games! καλή τύχη


http://i.imgur.com/pofqAIa.jpg

http://i.imgur.com/JuaGRSz.jpg

MPEKAS
28-09-2014, 19:06
παιδια μπορω να μπω και εγω στην διοργανωση ?
αν ναι τοτε το psn id: zimpilias74
kαι οποιος αλλος θελει για απλο αγωνα ας με βρει , ευχαριστω

Kapa
28-09-2014, 19:08
παιδια μπορω να μπω και εγω στην διοργανωση ?
αν ναι τοτε το psn id: zimpilias74
kαι οποιος αλλος θελει για απλο αγωνα ας με βρει , ευχαριστω

Εχουν κλεισει οι συμμετοχες.

Στο επομενο...

gonzalez
28-09-2014, 19:10
Και ο τελευταίος αγώνας για μένα στον όμιλο.

REAL SOCIEDAD-CHELSEA 1-2

tzimis
28-09-2014, 19:19
Λοιπον ξεκινησαμε καλα 2 νικες αλλα στη συνεχεια πεσαμε και ειχα 2 ηττες ωραια ματς ολα με καλες στιγμες για ολους επισης ενα μπραβο στον gonzalez για το fair play οταν τραυματιστηκε ο Liorente :f045:

chelsea-juve:0-2 ,juve-chelsea:1-2,real soc.-juve:0-2 και atlentico-juve:4-2 (σε αυτο δε πηρα screenshot λογο της ξενερας :p) ... θα επανελθω σε λιγο να τελειωνουμε με τα ματσακια αφου ξεκουραστουν λιγο οι παιχτες :c025:

http://i57.tinypic.com/16kao86.jpg http://i57.tinypic.com/wl83lw.jpg http://i61.tinypic.com/16hivle.jpg

giannislazy
28-09-2014, 19:23
Φίλε agk94 πες μου προτιμότερο σε πμ τι ώρες γενικά μπορείς για τα ματσάκια. Είμαστε οικογενειάρχες και θα εκτιμούσα μια καλή συνεννόηση που είμαι σίγουρος ότι θα έχουμε...

Kapa
28-09-2014, 19:25
Η sociedad με τη juventus εχουν παιξει και τις δυο φορες?

0-2 και 2-0?

tzimis
28-09-2014, 19:29
Oχι μονο μια φορα μου μενει ενας αγωνας ακομα οπως ενας ακομα με την atlentico ματς φωτια και τα δυο ολα ειναι ανοιχτα για ολους εκτος φυσικα απ τη chelsea του jose murinho που εχει προκριθει:a014gth:

Kapa
28-09-2014, 19:30
Το αποτελεσμα που ισχυει ειναι Sociedad-Juve 0-2?

mihalis13
28-09-2014, 19:31
2 ματσάκια με τον Bily
Στο πρωτο που εγινε στο καμπ νου η Φενερ ήρθε με αξιώσεις και το πάλεψε το ματς αλλα μίλησε η έδρα και έληξε
4-2 υπερ της Μπατσελονα
Στο δεύτερο μπήκε υπεροπτικά η Μπαρτσελονα και βρέθηκε να χάνει 2-0 μεσα στο καυτό όkrό Saracolu και τους Τούρκους να παραληρούν στις εξέδρες.
2 γκολ του Μεσι ομως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου πάγωσαν το όkrό Saracolu.
Η Φενέρ ομως πείσμωσε και έτσι ήρθε το τελικό 4-2 υπέρ της.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα
Barcelona - Fenerbahce 4-2
Fenerbahce - Barcelona 4-2

tzimis
28-09-2014, 19:32
Το αποτελεσμα που ισχυει ειναι Sociedad-Juve 0-2?

Ναι....

Kapa
28-09-2014, 19:34
2 ματσάκια με τον Bily
Στο πρωτο που εγινε στο καμπ νου η Φενερ ήρθε με αξιώσεις και το πάλεψε το ματς αλλα μίλησε η έδρα και έληξε
4-2 υπερ της Μπατσελονα
Στο δεύτερο μπήκε υπεροπτικά η Μπαρτσελονα και βρέθηκε να χάνει 2-0 μεσα στο καυτό Ali Sami Yen και οι Τούρκοι να παραληρούν στις εξέδρες.
2 γκολ του Μεσι ομως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου πάγωσαν το Ali Sami Yen.
Η Γαλατά ομως πείσμωσε και έτσι ήρθε το τελικό 4-2 υπέρ της.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα
Barcelona - Galatasaray 4-2
Galatasaray - Barcelona 4-2

Καπου το μπερδεψες...

Με Fener ειναι ο αγωνας...ισχυουν τα αποτελεσματα?

mihalis13
28-09-2014, 19:35
Καπου το μπερδεψες...

Με Fener ειναι ο αγωνας...ισχυουν τα αποτελεσματα?

Ναι με φενερ..
Παει το χάσαμε το μυαλό μας...
Διορθώνω το πόστ

Kapa
28-09-2014, 19:41
Ειμαι online αλλα δεν φορτωνει Friend List, ουτε γινεται κατι με τα Friend Request.

Το παλευω...

mihalis13
28-09-2014, 19:43
Ειμαι online αλλα δεν φορτωνει Friend List, ουτε γινεται κατι με τα Friend Request.

Το παλευω...

Όντως εχει καποια θέματα σημερα..
Έμενα μου αργούσαν να εμφανιστούν και τα μηνύματα που αντάλλασσαμε με τον Billy

Kleon Matsimanis
28-09-2014, 20:00
ATLETICO MADRID-REAL SOCIEDAD 4-1
REAL SOCIEDAD-ATLETICO MADRID 0-1

MPEKAS
28-09-2014, 20:36
οποιος θελει για αγωνα τωρα
zimpilias74

Kapa
28-09-2014, 20:53
Παιξαμε τα ματσακια μας με τον Billyflo. Τρομερα ματς και τελειως διαφορετικα.

Στο πρωτο κερδισα 0-2, αν και δικαιουται ο Billyflo τουλαχιστον 1 γκολ.

Το δευτερο ειχε τα παντα. Αποβολη εις βαρος του Billyflo, χαμενο πεναλντι απο μενα, 2 κορνερ κεφαλιες απο τον Billyflo και ισοφαριση στην ισοφαριση για μενα στο τελος με πολυ ωραιο γκολ για να γινει το 2-2. Παλεψε ο Billyflo να κρατησει το υπερ του 2-1 αλλα μετα την κοκκινη η πιεση ηταν πολυ μεγαλη.

Ωραιος παιχτης ο Billyflo!

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10675798_944467595566575_5922273844116279854_n.jpg ?oh=3ff2ac3ae591c6d1b5cd0b8cb7e4fe25&oe=54B57237
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10320452_944478275565507_3127823772745617229_n.jpg ?oh=e605620ad0761e9b8ddea86c370255b6&oe=54C95526&__gda__=1422190412_1e2a6e4e2280edd5b522e57092a2f37 d

agk94
28-09-2014, 20:57
Αν εχει ορεξη κανενας απο το γκρουπ μου εγω θα μπορω σημερα απο τωρα μεχρι τις 21.30-22 περιπου θα ειμαι ονλινε στο φιφα, στειλτε μου.

Crazy_vision
28-09-2014, 21:07
Τα δυο ματσακια μεταξυ του φιλου Παρη ( djpar ) & Εμενα εγιναν πριν λιγο , ειδικα το 2ο ηταν ματς για γερα νευρα :) , Εφαμιλλο των θρυλικων Ντερμπι του παρελθοντως μεταξυ των δυο μεγαλων ιταλικων ομαδων !

Milan - Inter 0 - 1
Inter - Milan 2 - 3

giannislazy
28-09-2014, 21:15
Αν εχει ορεξη κανενας απο το γκρουπ μου εγω θα μπορω σημερα απο τωρα μεχρι τις 21.30-22 περιπου θα ειμαι ονλινε στο φιφα, στειλτε μου.

Με αφορμή το ποστ του συμπαίκτη μου.

Καλό θα είναι να γνωστοποιούμε από νωρίς τι ώρες θα μπούμε για ματσάκια και όχι να στέλνουμε ένα ποστ εδώ ότι μπαίνω και ελάτε. Προσωπικά εγώ με οικογενιακές υποχρεώσεις να τρέχουν δεν μπορώ ξαφνικά να μπω για ματσάκια. Συνεννόηση μέσω private message νομίζω είναι ιδανική...

agk94 στείλε μου αύριο τι ώρες θα μπορείς...

agk94
28-09-2014, 21:30
Εγινε, εχεις δικιο γυσικα σου στελνω πμ.

djpar
28-09-2014, 21:50
Τα δυο ματσακια μεταξυ του φιλου Παρη ( djpar ) & Εμενα εγιναν πριν λιγο , ειδικα το 2ο ηταν ματς για γερα νευρα :) , Εφαμιλλο των θρυλικων Ντερμπι του παρελθοντως μεταξυ των δυο μεγαλων ιταλικων ομαδων !

Milan - Inter 0 - 1
Inter - Milan 2 - 3

http://sport.optimagazine.com/wp-content/uploads/2014/04/Icardi1.jpg

Crazy_vision
28-09-2014, 21:53
http://sport.optimagazine.com/wp-content/uploads/2014/04/Icardi1.jpg
Το πουλεν σου !!!

Kleon Matsimanis
28-09-2014, 22:17
ATLETIKO MADRID-JUVENTUS 4-2
JUVENTUS-ATLETICO MADRID 2-0

Kapa
28-09-2014, 22:34
Ανανεωση Βαθμολογιων!

tzimis
28-09-2014, 22:55
Μεγαλο ματς για την μεγαλη κυρια 3-0 στα 90' την ατλεντικο(εγινε και disconect) ειχαμε ξεκινησει και ενα ματς το οποιο διακοπηκε στο 26'(συμπλοκες στην εξεδρα :P)γτ πεταξε τον φιλο της ατλεντικο οποτε το σκορ ειναι κανονικα στο 2-0,οποτε μπορει ο φιλος της σοσιεδαδ να μου πει να παιξουμε και το τελευταιο ματς που ουσιαστικα θα κρινει την προκριση http://i59.tinypic.com/14jord5.jpghttp://i57.tinypic.com/mkj4.jpg

BillyFlo81
28-09-2014, 23:01
2 ματσάκια με τον Bily
Στο πρωτο που εγινε στο καμπ νου η Φενερ ήρθε με αξιώσεις και το πάλεψε το ματς αλλα μίλησε η έδρα και έληξε
4-2 υπερ της Μπατσελονα
Στο δεύτερο μπήκε υπεροπτικά η Μπαρτσελονα και βρέθηκε να χάνει 2-0 μεσα στο καυτό όkrό Saracolu και τους Τούρκους να παραληρούν στις εξέδρες.
2 γκολ του Μεσι ομως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου πάγωσαν το όkrό Saracolu.
Η Φενέρ ομως πείσμωσε και έτσι ήρθε το τελικό 4-2 υπέρ της.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα
Barcelona - Fenerbahce 4-2
Fenerbahce - Barcelona 4-2



Παιξαμε τα ματσακια μας με τον Billyflo. Τρομερα ματς και τελειως διαφορετικα.

Στο πρωτο κερδισα 0-2, αν και δικαιουται ο Billyflo τουλαχιστον 1 γκολ.

Το δευτερο ειχε τα παντα. Αποβολη εις βαρος του Billyflo, χαμενο πεναλντι απο μενα, 2 κορνερ κεφαλιες απο τον Billyflo και ισοφαριση στην ισοφαριση για μενα στο τελος με πολυ ωραιο γκολ για να γινει το 2-2. Παλεψε ο Billyflo να κρατησει το υπερ του 2-1 αλλα μετα την κοκκινη η πιεση ηταν πολυ μεγαλη.

Ωραιος παιχτης ο Billyflo!

Επιβεβαιωνω και γω τα παραπανω. :P Πολυ καλα ματσακια και με τα δυο παιδια. Ο Μιχαλης παιζει καλα επιθετικα και βρισκει τροπους να ξεκλειδωνει και να αιφνιδιαζει την αμυνα, ενω ο Γιωργος παιζει ποδοσφαιρο κατοχης και ειναι μονιμως απειλητικος. Περιμενω να δω τα αποτελεσματα στα μεταξυ τους παιχνιδια και τους ευχομαι καλη συνεχεια (ειδικα σε οποιον προκριθει, να εκπροσοπισει επαξια τον ομιλο μας). Εγω λογικα μενω εκτος προκρισης, αλλα θα παρακολουθω τις εξελιξεις, καθως βλεπω οτι πηγαινει καλα η διοργανωση και υπαρχει ενδοιαφερον (respect στον Kapa για αυτο). Καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια.

Kapa
28-09-2014, 23:05
Εγω λογικα μενω εκτος προκρισης, αλλα θα παρακολουθω τις εξελιξεις, καθως βλεπω οτι πηγαινει καλα η διοργανωση και υπαρχει ενδοιαφερον (respect στον Kapa για αυτο). Καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια.

Κατσε μη το λες...

Η Πορτο θα παιξει για τη φανελα της, οποτε με 2 νικες αφηνει εξω τη Barca. Εκτος και αν μπει μεσα η Barca και μου ριξει ταλιρο.

Αν ποτε παιξω με τον Μιχαλη γιατι το psn μας τα χαλαει...

mihalis13
28-09-2014, 23:08
Εχουμε ενα θέμα με το psn, περιμένουμε να αποφασίσει αν είμαστε Friends ή οχι....
Αλλιώς θα είχε κλείσει ήδη ο όμιλος..

manos_ps3
29-09-2014, 00:11
Ειμαι online αλλα δεν φορτωνει Friend List, ουτε γινεται κατι με τα Friend Request.

Το παλευω...


Το ίδιο ισχύει και για μένα...

hidd3n
29-09-2014, 00:48
Napoli - Man Utd 3-2
Man Utd - Napoli 4-2
Πολύ δυνατά ματς και τα δύο, ωραίος αντίπαλος! Van Persie έχει φτάσει τα 7 γκολ σε 4 ματς! :P

giannislazy
29-09-2014, 10:20
Μη μας ματιάσω, πάει ωραία το πρωτάθλημα... Το αν συνεχιστεί το καλό κλίμα θα έχουμε μια που ενδιαφέρουσα χρονιά...

Viper
29-09-2014, 11:06
Ανοιγω χθες το Playstation app απο το κινητο, μου βγαζει notification για friend request. Παταω, δεν βγαζει τιποτα. (no request ή κατι τετοιο). Μπαινω στο PS4, βγαινει παλι το notification, παταω αλλα παλι δεν εμφανιζει τιποτα.

Επειδη λογικα καποιος φιλος απο εδω εστειλε λογω τουρνουα, αν δει το μηνυμα ας μου ξαναστειλει:)

Andreas69k
29-09-2014, 12:31
Ανοιγω χθες το Playstation app απο το κινητο, μου βγαζει notification για friend request. Παταω, δεν βγαζει τιποτα. (no request ή κατι τετοιο). Μπαινω στο PS4, βγαινει παλι το notification, παταω αλλα παλι δεν εμφανιζει τιποτα.

Επειδη λογικα καποιος φιλος απο εδω εστειλε λογω τουρνουα, αν δει το μηνυμα ας μου ξαναστειλει:)
Τελευταία εχει κολλήματα το σύστημα της sonny ας ελπίσουμε οτι θα υπάρξει update σύντομα

agk94
29-09-2014, 14:11
Schalke - Tottenham 0-2
Tottenham - Schalke 2-1

Δυο αρκετα ιδια ματς με υπεροχη των Αγγλων και στα δυο. Απογοητευση στις ταξεις της Σαλκε για την επιθετικη αδυναμια με 1 γκολ ενεργητικο σε 2 παιχνιδια.
Καλη συνεχεια στην Τοτεναμ!