PDA

View Full Version : Can't save data



edafermosjunior
19-08-2014, 14:30
Παιδιά καλησπέρα,
Δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω γι αυτό έβαλα αυτή την επικεφαλίδα στο thread...
Έχω κατεβάσει το fifa 14 μέσω psn πληρώνοντας με δωροκάρτα...εχει αποθηκευτεί στο σκληρό... Θέλω τώρα να το αποθηκεύσω μέσω των settings σε ένα σκληρό δίσκο... Όταν λοιπον βάζω τον δίσκο (που δεν χρειάζεται ρεύμα για να λειτουργήσει) στο ps4 για να τα αποθηκεύσω πάω στα στα settings πατάω να μου τα αποθηκεύσει στο σκληρό και μου εμφανίζει μνμα να βγάλω οποιαδήποτε άλλη usb συσκευή υπάρχει... Εγω ομως δεν έχω καμία άλλη συνδεδεμένη συσκευή πάνω στο ps4... Ποιος ο λόγος που δεν με αφήνει... Ερωτούμαι όμως τρ... Ειναι ασφαλές να μην έχω το παιχνίδι σε κάποιο σκληρό δίσκο? Είναι πιο ασφαλές να αγοράσω το παιχνίδι σε dvd ή να το κατεβάσω? Εαν το κατεβάσω μπορώ να το δώσω σε φίλο μου να το κατεβάσει και αυτός από το δικό μου account? Έχει κάποια επίπτωση αυτό? Συγγνώμη για την ταλαιπωρία και την κούραση... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

modecris
19-08-2014, 16:06
Το αρχείο εγκατάστασης του fifa δεν μπορείς να το αντιγράψεις σε άλλο μέσο, όσο για το αν μπορεί να το παίξει και κάποιος φίλος σου διάβασε εδώ:

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14392-PS-Plus-game-sharing

edafermosjunior
19-08-2014, 18:54
Οπότε συμφέρει περισσότερο να αγοράζεις τα παιχνίδια σε dvd πάρα να τα κατεβάσεις από το ps4...