PDA

View Full Version : PSN Another World / 20th Anniversary edition (Ps4,Ps3,PsVita cross buy)



Melnibonian
27-06-2014, 04:18
5048


http://youtu.be/b86QXaOdgX8

Με αφορμή την κυκλοφορία του θρυλικού Another World σε επετειακή έκδοση με ρετουσαρισμένα γραφικά και cross buy για Ps4,Ps3 και PsVita, ανοίγω αυτό εδώ το νήμα για συζήτηση,αξιολόγηση. Η τιμή είναι αρκετά δελεαστική (7.5ε) και το μόνο που ελπίζω είναι να έχουν βελτιώσει λίγο τον χειρισμό κι όχι μόνο ξεσκόνισμα των γραφικών. Όποιος έχει σχετική εμπειρία ας την καταθέσει.

Lefteris_X
27-06-2014, 08:33
εμπειρία; Ακόμα θυμάμαι τον κωδικό/save για Amiga 500, που σε πήγαινε κατευθείαν στο τελευταίο check point: LFEK !!!!

κάψιμο τρελό. Βέβαια, ΟΣΟ και να είχα προσπαθήσει, με το ζόρι είχα φτάσει μέχρι την μέση. Χάρη στον παραπάνω κωδικό (ας είναι καλά το περιοδικό Computer and Video Games ή CU Amiga) μπόρεσα και έφτασα κοντά στο τέλος και το "τερμάτισα".

Σε άλλες μεταγενέστερες πλατφόρμες δεν το έπαιξα ποτέ.......παρά μόνον πριν λίγα χρόνια που βγήκε το εν λόγω remake σε PC/Mac. Και βέβαια, το ίδιο παλούκι είναι - δεν άλλαξε τίποτα.

Melnibonian
01-07-2014, 15:26
Αν ρίξει κανείς μια ματιά σε διάφορα video που έχουν ανέβει από παίκτες με το gameplay θα παρατηρήσει ένα κοινό... συνέχεια χάνουν ασταμάτητα, επαναλαμβανόμενα, διαδοχικά και ατέρμονα...lol. Το αυθεντικό το είχα παίξει κι εγώ στην εποχή του Λευτέρη, με όχι καλύτερες επιδόσεις και χωρίς ποτέ να χρησιμοποιήσω κωδικό κι έτσι δεν έχω δει τον τερματισμό. Η ερώτησή μου περί εμπειρίας στόχευε ουσιαστικά σε αυτούς που έχουν παίξει την παρούσα επανέκδοση...