PDA

View Full Version : Για πείτε ρε παίδες... να την κάνω την κίνηση?



michalaros
23-06-2014, 16:53
Καλησπέρα σε όλους,
σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του PS4, αν και περίμενα να βγει το Arkham Night πρώτα και μετά... (τα υπάρχοντα παιχνίδια δεν μου λένε κ κάτι ιδιαίτερο για να τρέξω να το πάρω) τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει κάτι ανεξήγητο... καταλαβαίνετε...

Το ερώτημα είναι, να προχωρήσω στην αγορά ή να περιμένω μήπως βγει καμιά βελτιωμένη έκδοσή του?? Διαβάζω αρκετά θέματα με δισκάκια, controllers κτλ...

Τι λέτε???

dlevel
23-06-2014, 17:01
ε κοίτα οι early adopters θα σου πούμε πήγαινε πάρτο, γιατί όλοι μας γι αυτό το κάτι το πήραμε day1 χορίς games :P οπότε τσίμπατο!

michalaros
23-06-2014, 17:05
είναι ζόρικη απόφαση... νομίζω συνήθως βγάζουν πιο "φρέσκες" εκδόσεις όσο περνάει ο καιρός με μικρο-διορθώσεις... αυτό σκέφτομαι μόνο από θέμα hardware... το κακό επίσης είναι ότι θα μου μείνει στο ράφι μέχρι το Arkham ρε γμτ... άντε να πάρω το Second Son για να μην το βλέπω κλειστό... αχααχχαχ

Kapa
23-06-2014, 17:06
Νομιζα οτι με τετοιο τιτλο θεματος, θα ηταν γκομενικο το θεμα....επεσα εξω...

Εγω προτεινω να το παρεις το "κοριτσι"...

MajereMP44
23-06-2014, 17:07
θα αργησει φιλε να βγει βελτιωμενη εκδοση (ps4 slim μαλλον εννοεις). Απο τη στιγμη που δεν σαρεσει κανενα παιχνιδι οχι μην το παρεις ακομη.Παρτο οταν θαχει παιχνιδι που θα σαρεσει.Παντως θεματα με δισκακια , controller κλπ δεν εχει,.Μια χαρα ειναι.Σε καποιους βγαζει σφαλματα κυριως θεματος firmware εχει καποια bugs π.χ απο stanby μπορει να κολλησει ο ηχος.Η κανα update ενος παιχνιδου να μην το κανει install και να χρειαστει σβησιμο του παιχνιδιου απο το σκληρο και μετα να το περασεις παλι κλπ Μιλαμε για μικροπραγματα (τα οποια θα βελτιωθουν) και επισης δεν συμβαινουν σε ολους. Απο τη στιγμη που δεν καιγεσαι αστο θα ελεγα εγω. Κρατα τα λεφτα για αργοτερα που θα βγουν παιχνιδια π.χ Σεπτεμβρη.

Εγω αν ειχα τα λεφτα το επαιρνα χθες παντως για παιχνιδια οπως το infamous και το killzone το watch dogs το assassin's το Last of US που ερχεται τον Ιουλιο το Metal Gear Ground Zeroes το Fifa :P

michalaros
23-06-2014, 17:12
όχι είμαι χρόνια εδώ... έχω μάθει τα threads... :a045fgf: το άλλο θέμα θα το βάλω σε λίγο αλλού ... :) ευχαριστώ

- - - Updated - - -

Τα λεφτά τα έχω, για αυτό μου την βάρεσε... πάντως η συμβουλή σου είναι σωστή νομίζω... Ξέρεις αν ισχύει ότι τα κομμάτια μπορεί να αλλάζουν λίγο όσο περνάει ο καιρός? Δηλαδή να παράγουν τα νέα PS4 λίγο πιο βελτιωμένα. Ισχύει?


θα αργησει φιλε να βγει βελτιωμενη εκδοση (ps4 slim μαλλον εννοεις). Απο τη στιγμη που δεν σαρεσει κανενα παιχνιδι οχι μην το παρεις ακομη.Παρτο οταν θαχει παιχνιδι που θα σαρεσει.Παντως θεματα με δισκακια , controller κλπ δεν εχει,.Μια χαρα ειναι.Σε καποιους βγαζει σφαλματα κυριως θεματος firmware εχει καποια bugs π.χ απο stanby μπορει να κολλησει ο ηχος.Η κανα update ενος παιχνιδου να μην το κανει install και να χρειαστει σβησιμο του παιχνιδιου απο το σκληρο και μετα να το περασεις παλι κλπ Μιλαμε για μικροπραγματα (τα οποια θα βελτιωθουν) και επισης δεν συμβαινουν σε ολους. Απο τη στιγμη που δεν καιγεσαι αστο θα ελεγα εγω. Κρατα τα λεφτα για αργοτερα που θα βγουν παιχνιδια π.χ Σεπτεμβρη.

Εγω αν ειχα τα λεφτα το επαιρνα χθες παντως για παιχνιδια οπως το infamous και το killzone το watch dogs το assassin's το Last of US που ερχεται τον Ιουλιο το Metal Gear Ground Zeroes το Fifa :P

mihalis13
23-06-2014, 17:21
Αν έχεις τα λεφτά κάνε την κίνηση σιγα σιγα βγαίνουν ολο και περισσότερα παιχνίδια, οπότε αξίζει για εμένα.
Εγω που το έχω 8 μήνες δεν το έχω μετανοιώσει.
Βελτιωμένα τα slim θα είναι αλλα και θα αργήσουν και εγώ πάντα ήμουν οπαδος των fat μοντελων(δεν έχω πάρει ποτέ slim)

michalaros
23-06-2014, 17:26
Απλά θα ξενερώσω αν βγει κανα bundle με 2 χειριστήρια και το Arkham... τεσπα... αφού δεν παίζει να αλλάξει κάτι σε θέμα έκδοσης του PS4 λέω να το πάρω και ότι βγάλει η κατσαρόλα...


Αν έχεις τα λεφτά κάνε την κίνηση σιγα σιγα βγαίνουν ολο και περισσότερα παιχνίδια, οπότε αξίζει για εμένα.
Εγω που το έχω 8 μήνες δεν το έχω μετανοιώσει.
Βελτιωμένα τα slim θα είναι αλλα και θα αργήσουν και εγώ πάντα ήμουν οπαδος των fat μοντελων(δεν έχω πάρει ποτέ slim)

dlevel
23-06-2014, 17:52
εγώ πήρα και 4 χρόνια εγγύηση κοτσόβολος με 70 ευρώ, αυτό σημαίνει οτι είμαι καλυμμένος μέχρι να βγει slim μοντέλο για να το αλλάξω ( αν υπάρχει λόγος τότε ) αλλα γενικότερα 4 χρόνια εισαι οκ για να μη σου μείνει στο χέρι απο κάτι το οποίο δεν το έχεις δει γιατί ως early adopter δε ξέρεις τι κουσούρια θα βγάλει σε 1-2-3 χρόνια η κονσόλα.

Desmond
23-06-2014, 17:53
michalaros, δε νομίζω να κάθεσαι σπίτι να λιώνεις με την κονσόλα καλοκαιριάτικα, οπότε μπορείς να περιμένεις.

dlevel
23-06-2014, 17:55
michalaros, δε νομίζω να κάθεσαι σπίτι να λιώνεις με την κονσόλα καλοκαιριάτικα, οπότε μπορείς να περιμένεις.

μετά τη δουλεία τώρα το χω καθιερώσει, γυρνάω σπίτι, βάζω κάποιο ρόφημα με πάγο φουλ, βγαίνω μπαλκόνι, γυρνάω tv και παίζω κανα ματσάκι fifa να ξελαμπικάρω...

michalaros
23-06-2014, 18:04
εγώ πήρα και 4 χρόνια εγγύηση κοτσόβολος με 70 ευρώ, αυτό σημαίνει οτι είμαι καλυμμένος μέχρι να βγει slim μοντέλο για να το αλλάξω ( αν υπάρχει λόγος τότε ) αλλα γενικότερα 4 χρόνια εισαι οκ για να μη σου μείνει στο χέρι απο κάτι το οποίο δεν το έχεις δει γιατί ως early adopter δε ξέρεις τι κουσούρια θα βγάλει σε 1-2-3 χρόνια η κονσόλα.

αυτό είναι πολύ καλό... δεν το ήξερα... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


michalaros, δε νομίζω να κάθεσαι σπίτι να λιώνεις με την κονσόλα καλοκαιριάτικα, οπότε μπορείς να περιμένεις.

κ όμως φίλε μου... είμαι του χειμώνα παιδί... το καλοκαίρι για εμένα είναι μόνο κανα ψάρεμα αργά το βράδυ ή μπυρίτσα 1-2 φορές την εβδομάδα... παραλίες, μπάνια κτλ με τον κόσμο να ιδρώνει, να ουρλιάζει κτλ και να είναι 300 άτομα σε 1 τ.μ. δεν είναι για εμένα... :a098:λέω πάντως να το πάρω, και ειδικά από Κωτσόβολο όπως λέει ο φίλος παραπάνω να είμαι κ σίγουρος... next week λέω να την κάνω...

Valkyre
23-06-2014, 18:10
Παρτο το ρημαδι ρε Μηχαλη να παει στα κομματια... games no games who cares! :P

Ουτως η αλλως νομιζω οτι αν το παρεις τωρα εχεις παιχνιδια να ασχοληθεις μεχρι να βγουν τα πρωτα βαρβατα " OMFG!!! ULTRA UBER NEXT GEN!!!" games. Δηαλδη εχεις να παιξεις πραγμα.

Τωρα να βγει καινουργια εκδοση, σιγα μωρε... δεν το κοβω να γινεται αμεσα, μικρο ειναι το PS4 ωραιο designατο ειναι, μουρατο, γλυκουλι, μικρουλι, τσαχπινιαρικο...

παρτο το ρημαδι σου λεω, αργα ή γρηγορα θα γινει, κι επειδη σε κοβω οτι σε εχει πιασει, παρτο γιατι εισαι και αρρεν και οπως λενε δεν κανει να μεινεις με το παραπονο!

Καλοριζικο!

nikon
23-06-2014, 18:29
^^Βρε απατεώνα πήρες έναν (εμένα) στο λαιμό σου και τον έβαλες να το πάρει χωρίς λόγο μόλις βγήκε τώρα πας να πάρεις και άλλον;;;;;.....anyway πες του τουλάχιστον μη κάνει διπλό λάθος και βάλει και plus.

Valkyre
23-06-2014, 18:31
Eλα αφου καθε μερα blu ray βλεπεις! Δεν σε χαλασε!

dlevel
23-06-2014, 18:33
Καλή παρατήρηση ο nikon, έχεις Plus Μιχάλη απο το ps3? αν ναι, "αγόραζες" τα free κάθε μήνα ?

nikon
23-06-2014, 18:34
Eλα αφου καθε μερα blu ray βλεπεις! Δεν σε χαλασε!Και όχι μόνο, σερφάρω, βλέπω skai tv, κάνω chat με φίλους κλπ κλπ ε τώρα αν θέλω να παίξω κανένα παιχνίδι ζητάω από τον Μητσάρα να με αφήσει στο ps3 και ευτυχώς σχεδόν πάντα με αφήνει.:a049:

michalaros
23-06-2014, 19:28
Παρτο το ρημαδι ρε Μηχαλη να παει στα κομματια... games no games who cares! :P

Ουτως η αλλως νομιζω οτι αν το παρεις τωρα εχεις παιχνιδια να ασχοληθεις μεχρι να βγουν τα πρωτα βαρβατα " OMFG!!! ULTRA UBER NEXT GEN!!!" games. Δηαλδη εχεις να παιξεις πραγμα.

Τωρα να βγει καινουργια εκδοση, σιγα μωρε... δεν το κοβω να γινεται αμεσα, μικρο ειναι το PS4 ωραιο designατο ειναι, μουρατο, γλυκουλι, μικρουλι, τσαχπινιαρικο...

παρτο το ρημαδι σου λεω, αργα ή γρηγορα θα γινει, κι επειδη σε κοβω οτι σε εχει πιασει, παρτο γιατι εισαι και αρρεν και οπως λενε δεν κανει να μεινεις με το παραπονο!

Καλοριζικο!

μιλάμε για τρελή προώθηση... (μουρατο, γλυκουλι, μικρουλι, τσαχπινιαρικο) αχααχχχα.... σωστός... είναι το άτοιμο όντως!
Θα το πάρω μάλλον από βδομάδα, αφού μου μπήκε στο κεφάλι άντε βγάλ' το τώρα...

By the way το όνομά μου είναι Κώστας, Μιχάλαρος το επώνυμο ;)

Slay
23-06-2014, 19:32
- - Updated - - -
Ξέρεις αν ισχύει ότι τα κομμάτια μπορεί να αλλάζουν λίγο όσο περνάει ο καιρός? Δηλαδή να παράγουν τα νέα PS4 λίγο πιο βελτιωμένα. Ισχύει?

δυο ειναι οι πιθανες "βελτιωσεις" που θα δεις στο ps4, η μια ειναι η γνωστη απο τα ps2/ps3 slim φορμα, η οποια εχει αισθητικη αλλαγη, αλλα τις περισσοτερες φορες και ουσιαστικη (ειτε προς το καλυτερο ειτε προς το χειροτερο) και η δευτερη αλλαγη ειναι η μειωση στα νανομετρα, οπου ομως αυτο συμβαινει συνηθως 1.5-2 χρονια απο την κυκλοφορια της κονσολας. Μειωση στα νανομετρα = μικροτερη καταναλωση = μικροτερη θερμοκρασια.

michalaros
23-06-2014, 19:43
δυο ειναι οι πιθανες "βελτιωσεις" που θα δεις στο ps4, η μια ειναι η γνωστη απο τα ps2/ps3 slim φορμα, η οποια εχει αισθητικη αλλαγη, αλλα τις περισσοτερες φορες και ουσιαστικη (ειτε προς το καλυτερο ειτε προς το χειροτερο) και η δευτερη αλλαγη ειναι η μειωση στα νανομετρα, οπου ομως αυτο συμβαινει συνηθως 1.5-2 χρονια απο την κυκλοφορια της κονσολας. Μειωση στα νανομετρα = μικροτερη καταναλωση = μικροτερη θερμοκρασια.

όχι δεν έλεγα για τις major αλλαγές (Slim κτλ), αυτό που εννοούσα ήταν αν τα PS4 του Ιουνίου ας πούμε που έφυγαν από το εργοστάσιο είναι κάπως καλύτερα από αυτά του Ιανουαρίου πχ. (τυχαίοι μήνες ε). Απλά σαν κομμάτια από την παραγωγή λέω, όχι για άλλες εκδόσεις. Κάπου το είχα ακούσει αλλά τώρα... ΔΕΝ...

MajereMP44
23-06-2014, 20:02
δεν ηθελες και πολυ να ψηθεις ε?
Και ποιο παιχνιδι σκεφτεσαι? Παρεεεεε τοοοο Infamous λεω γω να δεις κανα γραφικο (πως λεμε παμε να δουμε κανα κωλο)

ilias78
23-06-2014, 20:57
δεν περιμενεις μεχρι το σεπτεμβριο να δεις το λευκο? θα εχουν φυγει κ οι πολλες ζεστες (θεωρητικα)

michalaros
25-06-2014, 01:29
δεν ηθελες και πολυ να ψηθεις ε?
Και ποιο παιχνιδι σκεφτεσαι? Παρεεεεε τοοοο Infamous λεω γω να δεις κανα γραφικο (πως λεμε παμε να δουμε κανα κωλο)

χαχαχαχα σωστη η μεταφορα ;) οντως απο οτι εχω δει εχει πολυ καλα γραφικα... παιζει να ξεκινησω με αυτο... δεν θα μπορω να το βλεπω να καθεται εξαλλου


Sent from my iPad using Tapatalk

michalaros
25-06-2014, 01:30
δεν περιμενεις μεχρι το σεπτεμβριο να δεις το λευκο? θα εχουν φυγει κ οι πολλες ζεστες (θεωρητικα)

λευκο;;;;; θα βγει λευκο;;; αν κ ειμαι πιο πολυ υπερ των μαυρων συσκευων


Sent from my iPad using Tapatalk

djpar
25-06-2014, 09:10
αν εισαι διπλα σε seven τοτε παρε χτες το ps4...θα νοικιαζεις games αρα εχεις να παιζεις μεχρι να βγει το batman

tzimis
25-06-2014, 21:10
Παρτο μη το σκεφτεσαι..παρε και κανα infamous η watch dogs αντε και κανα killzone και εισαι κομπλε για το καλοκαιρι αφου δεν εισαι της παραλιας... ;)

michalaros
27-06-2014, 17:39
Δυστυχώς εδώ στα Μέγαρα που μένω το μόνο seven που έχουμε είναι το "φέρε 7 σουβλάκια με απ΄ όλα".... τα video clubs εδώ δεν έχουν παιχνίδια για το ps4 καθόλου... τελικά θα το πάρω παρόλα αυτά, Δευτέρα πληρώνομαι από μια δουλειά και θα είμαι λίγο πιο άνετος, οπότε.... έφυγα...

panthers1983
01-07-2014, 03:11
ΨΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΝ Κ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΛΟΓΟ PRO

dlevel
01-07-2014, 11:03
ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΤΑ ΤΟ CAPS LOCK

panthers1983
01-07-2014, 13:22
καλα μην μας φας

dlevel
01-07-2014, 14:00
χεχε είχε πλάκα γιατί σου φάνηκε αγενές ο τόνος μου... οπότε Point taken :)

panthers1983
01-07-2014, 15:39
Δεν το συνεχιζω γιατι κουραζονται και οι αλλοι που δεν φταινε σε τιποτα απο του εξυπναδισμους

michalaros
19-08-2014, 23:49
παιδια για πειτε μ κ τη γνωμη σ σας για ακουστικα, παντα ασυρματα.
αυτα της sony διαβασα απο reviews πως δεν εχουν κ τοσο καλο μπασο κ η αληθεια ειναι οως με τον ηχο εχω κολλημα... ισως πιο πολυ απο τα γραφικα... τι προτεινετε;;

WolfRathmA
20-08-2014, 00:02
Home Cinema :P

Δες τα Pulse που έχουν καλύτερο μπάσο.

michalaros
20-08-2014, 00:04
εχω home cinema αλλα εκτος του οτι δεν θελω να ενοχλω τα βραδια τους αλλους γιατι παιζω αρκετα δυνατα, νομιζω πως θα εχω καλυτερη εμπειρια... πιο ingame πως να το πω....

michalaros
20-08-2014, 00:06
παω να δω κανα review/unboxing τους ;)

michalaros
20-08-2014, 00:27
https://www.youtube.com/watch?v=8khvLYW_fnM

αυτο ειναι... δεν βγαινει σε κοκκινο ομως... κριμα

michalaros
20-08-2014, 00:50
τα pulse παντως φαινονται καλυτερα απο τα gold, ευχαριστω για την προταση

christos-sonyboy
21-08-2014, 14:26
για να μην ανοιγω νεο θεμα,λεω να ποσταρω εδω.
θα γινω κ 'γω κατοχος ps4 μονο που διαβαζω σε forums για πολλα προβληματα.πανω κατω τα ξερετε...
ηθελα ομως να μαθω κατα ποσο συχνα ειναι αυτα τα προβληματα?δλδ πρεπει να εισαι τερμα ατυχος να σου τυχει κατι ή ειναι 50-50?
ειδικα με το χειριστηριο εχω απογοητευτει απο τωρα,μου ειπαν οτι ειναι στανταρ το ξεφλουδισμα στα στικς.εσεις τι λετε?

Nek_Food
21-08-2014, 14:38
Στάνταρ δεν είναι τίποτα. Εγώ το φοβόμουν για το χειριστήριο, μέχρι που έβλεπα και προάγγελο και καλά ξεφλουδίσματος αλλά 3 μήνες τώρα που λιώνω σε πολύωρο παιχνίδι δεν έχει ξεφλουδίσει προφανώς ακόμη αν και έχει μάλλον "λειανθεί" κάπως η επιφάνεια του. Από την άλλη παίρνεις αυτά τα περιβόητα καποτάκια και πίστεψε με με ένα μικρό κόστος θα έχεις και βελτίωση σε grip και αίσθηση.

Περί κονσόλας, δεν έχω ακούσει τίποτα ακόμη σημαντικό και αν την έχω λιώσει μέσα στο καλοκαίρι την δικιά μου. Για 50-50 όχι δεν έχουμε ενδείξεις για κάτι τέτοιο σε κανένα μηχάνημα, κάποια ήταν λίγο πολύ DOA (dead on arrival) ή είχαν από την μαμά προβλήματα που συνήθως τα βγάζουν σχετικά νωρίς, αλλά ήταν λίγα σε σύγκριση με τις γενικές πωλήσεις και τους ρυθμούς παραγωγής. Νωρίς ή αργά, δεν ξέρω αν θα βγάλει η πρώτη φουρνιά (που πια δεν είναι καν η πρώτη φουρνιά) μαζικά προβλήματα αν και δεν το νομίζω, πάντως αν είναι να φοβάσαι για αυτά δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα. Το μαραφέτι έχει εγγύηση οπότε για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα είσαι απόλυτα καλυμμένος, μπορείς να κάνεις και σε κάποια μαγαζιά με μικρό επιπλέον κόστος επέκταση της εγγύησης αν νιώθεις ανασφάλεια αλλά νομίζω ότι είναι μάλλον ασφαλές το να προχωρήσεις σε αγορά αν το θέλεις πολύ. Από την άλλη, αν δεν σε καίει και τόσο μπορείς να περιμένεις μέχρι τις γιορτές που θα έχουν βγει και άλλοι περισσότεροι τίτλοι, δεν ξέρω αν θα υπάρχει και καλύτερη τιμή μέχρι τότε (μέσω προσφορών κλπ).

odytsak
21-08-2014, 14:44
για να μην ανοιγω νεο θεμα,λεω να ποσταρω εδω.
θα γινω κ 'γω κατοχος ps4 μονο που διαβαζω σε forums για πολλα προβληματα.πανω κατω τα ξερετε...
ηθελα ομως να μαθω κατα ποσο συχνα ειναι αυτα τα προβληματα?δλδ πρεπει να εισαι τερμα ατυχος να σου τυχει κατι ή ειναι 50-50?
ειδικα με το χειριστηριο εχω απογοητευτει απο τωρα,μου ειπαν οτι ειναι στανταρ το ξεφλουδισμα στα στικς.εσεις τι λετε?Λογικό να διαβάζεις για προβλήματα, όσοι δεν έχουν δεν έχει κανένα νόημα να μπαίνουν και να ποστάρουν ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Κάποιο σοβαρό πρόβλημα όμως που να μην μπορείς να παίξεις δεν υφίσταται.

Οσο για το χειριστήριο έχει χιλιοσυζητηθεί, εξάλλουν αν πάθει κάτι, οτιδήποτε, το πας (ή το στέλνεις) για αντικατάσταση στην cometron.

christos-sonyboy
21-08-2014, 14:54
φιλε μου ηταν η πιο πληρης κ η πιο εκτεταμενη απαντηση που εχω παρει σε φορουμ σχετικα με το συγκεκριμενο θεμα(την εχω κανει κ αλλου την ερωτηση) και σ'ευχαριστω γι'αυτο.
απλα διαβαζα συχνα για αυξηση της θερμοκρασιας της κονσολας σχετικα ευκολα με θορυβο δυνατο κ το αλλο συχνο που διαβαζα ηταν με το χειριστηριο κ τα στικς.με καθησυχασες ομολογω. ωραιος!!!
σχετικα με το αν θα το παρω....το εχω παρει ηδη κ μου ερχεται δευτερα.

- - - Updated - - -


Λογικό να διαβάζεις για προβλήματα, όσοι δεν έχουν δεν έχει κανένα νόημα να μπαίνουν και να ποστάρουν ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Κάποιο σοβαρό πρόβλημα όμως που να μην μπορείς να παίξεις δεν υφίσταται.

Οσο για το χειριστήριο έχει χιλιοσυζητηθεί, εξάλλουν αν πάθει κάτι, οτιδήποτε, το πας (ή το στέλνεις) για αντικατάσταση στην cometron.

εχεις ενα δικιο αλλα ευκολα επηρεαζεσαι αμα διαβαζεις σε πολλα φορουμ το ιδιο προβλημα.

odytsak
21-08-2014, 14:57
Το PS3 slim που έχω είναι πιο θορυβώδες από το PS4 μου πάντως.

christos-sonyboy
21-08-2014, 15:04
το δικο μου ειναι τερμα αθορυβο

odytsak
21-08-2014, 15:12
Aν δεν ακούς το PS3 τότε σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα και με το PS4 γιατί έχουν κάνει καλή δουλειά στο συγκεκριμένο θέμα.

christos-sonyboy
21-08-2014, 15:16
καθομουν κ εβλεπα καποια βιντεο στο youtube σχετικα με τον θορυβο.βασικα σαν αεροπλανο εκαναν καποια.

michalaros
21-08-2014, 15:30
εμενα παντως 1 εβδοναδα που το εχω δεν εχει παρουσιασει τιποτα, θορυβος υπαρχει, αλλα οχι κ σαν αεροπλανο,

christos-sonyboy
21-08-2014, 15:35
νομιζω οτι παιζει πολυ μεγαλο ρολο που θα το εχεις τοποθετημενο.τωρα απ'οτι παρατηρησα καποιους στα βιντεο,ειχαν την κονσολα χωμενη σε γωνια πανω σε επιπλο.γι'αυτο ''φωναζει'' η κονσολα μαλλον...

mihalis13
21-08-2014, 15:37
Γενικά δεν έχει θόρυβο(ίσως σε κάποια παιχνίδιά λίγο παραπάνω) τις πρόαλλες έπαιζα The Last Of Us με ακουστικά και βγάζω τα ακουστικά για λίγο και ακούω να κάνει ένα θόρυβο το PS4(οχι κανέναν τρομερό) και είπα να βάλω το ίδιο παιχνίδι στο ps3(80gb fat) να δω τι διαφορά υπάρχει.
Το ps3 έκανε σαν τρελό σε σχέση με το ps4 Και ακουγόταν μόνο αυτό.
Για μένα μην ανησυχείς, εγγύηση έχουμε και εγώ άλλαξα τα χριστούγεννα το χειριστήριο επειδή είχε ένα θεματά και είχε φθαρεί και λίγο το stick.Εδώ και 9 μήνες όμως δεν έχω κανένα θέμα και απολαμβάνω μια χαρα τα παιχνίδια μου.

christos-sonyboy
21-08-2014, 15:51
ενταξει φιλε μιχαλη θα σε ακουσω,παντως οι απαντησεις σου με καθησυχαζουν πολυ μπορω να πω.

PDS
21-08-2014, 16:16
Σε μενα ps4>>>>>ps3 slim σε θορυβο και δεν ξερω γιατι.

odytsak
21-08-2014, 16:58
Aερίζονται ακριβώς το ίδιο ή είναι λιγάκι στριμωγμένο το PS4?

PDS
21-08-2014, 17:20
αεριζονται το ιδιο και τα 2.
Μετρια και τα 2 αλλα το ιδιο..

christos-sonyboy
24-08-2014, 23:16
σας εχω ζαλισει,το ξερω guys! αυριο μου ερχεται κ 'μενα η κονσολα,πρωι τους ειπα.... θα ποσταρω εδω την πορεια,εντυπωσεις κ αν ισχυουν αυτα(προβληματα) που διαβασα απο 'δω κ απο 'κει. ειμαι πολυ ψειρας με τις κονσολες μου,ετσι θα ειμαι κ μ'αυτη κ χειροτερα μη σου πω. επειδη υπαρχουν κ αλλοι εκει εξω που εχουν αμφιβολιες σχετικα με το ps4,εγω εδω θα ποσταρω οοοοολες τις πρωτες εντυπωσεις οπως κ την πορεια της κονσολας στα χερια μου τις πρωτες μερες. ισως βοηθησω καποιον με αυτο,που ξερεις....
καλυτερα εδω ή να ανοιξω θεμα λετε? ειμαι ενθουσιασμενος αλλα κ αγχωμενος ταυτοχρονα.θα δειξει.....

odytsak
25-08-2014, 00:07
Oτι απορίες έχεις εδώ
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14481-ΑπορίΡς-σχΡτικά-ΞΌΞ΅-το-PS4

christos-sonyboy
25-08-2014, 01:04
σχετικα με τις εντυπωσεις,πορεια της κονσολας στα χερια μου?αν κ θα ακουστει χαζο....κατι σαν log! νομιζω οτι θα βοηθησει καποιους σχετικα με αμφιβολιες που ισως εχουν για την κονσολα. να ανοιξω θεμα ή να ποσταρω εδω?

Ezio
25-08-2014, 01:10
Μπορείς να ποστάρεις σε αυτο (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14455-PS4-%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CF%8E%CF%83%CE%B5%C E%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%82) το thread.

christos-sonyboy
25-08-2014, 01:14
ok εκει θα ποσταρω! thanks...