PDA

View Full Version : Update PS3 Firmware μέσω storage media



kyklades21
26-12-2007, 22:50
καλησπερα πωσ γινεται η εγκατασταση του Update Ps3?γιατι το τρεχω και λεει δεν βρισκει αρχειο......ξερετε πωσ θα κανω την εγκατασταση στο Ps3?

jimbrav
26-12-2007, 22:54
internet εχεις ?

NonBorn
26-12-2007, 23:00
καλησπερα πωσ γινεται η εγκατασταση του Update Ps3?γιατι το τρεχω και λεει δεν βρισκει αρχειο......ξερετε πωσ θα κανω την εγκατασταση στο Ps3?

1. Γιατί πρέπει τα γράμματα να είναι bold και +4 font ? Είτε μικρά είτε τεράστια το ίδιο πράγμα λένε και κάποιος που θα μπει στο thread θα το διαβάσει είτε είναι έτσι είτε αλλιώς... Μου φαίνεται ανούσιο... Anyway!!

2. Προφανώς για να μην βρίσκει αρχείο έχεις την τελευταία έκδοση? Από που κάνεις update? Από που τρέχεις το update? Δε μας λες τίποτα...

Katana
26-12-2007, 23:49
O φιλος μας μαλλον δεν διαβασε σωστα τις οδηγιες απο το site της Sony.

Eπειδη υποψιαζομαι πως εχεις το αρχειο update σε stick, πρεπει να φτιαξεις μεσα σε αυτο εναν φακελο με ονομα ''UPDATE''(σωστα φιλτατε Nonborn?) και εκει να το βαλεις.Μετα το βαζεις στο usb και τρεχεις το update utility.

kyklades21
27-12-2007, 01:06
ΤΟ UPDATE Tο κανω απ το DVD σωστο Η λαθος?Α!η εκδοση του Μηχανηματος ειναι η 1.92,2.στο μεταξυ το αλλο κουφο το fifa 08 σταματησε να λειτουργει,το βαζω και δεν το βλεπει καν

NonBorn
27-12-2007, 01:16
Από dvd δεν έχω δοκιμάσει αλλά δεν νομίζω να μην γίνεται! Απλά πρέπει να είναι μέσα σε έναν φάκελο το update.

PS3/UPDATE

Ακριβώς με κεφαλαία όπως τα έγραψα. Αν δεν το χεις φτιάξει έτσι δε θα το δει! Το fifa τι σου κάνει? Πριν σου έπαιζε και τώρα όχι? Το drive του ps3 δουλεύει ? :p Για βάλε κάνα dvd κάνα cd μουσικής... :p

kyklades21
27-12-2007, 01:48
κοιτα να δεις μουσικη dvd kanonika παιζουν,τωρα το fifa μεχρι χθες επαιζε κανονικα α επισης γνησιο ειναι τωρα τι να πω,οσον αφορα το update to βαζω σε ενα φακελλο στο dvd και το τρεχω?

NonBorn
27-12-2007, 01:54
κοιτα να δεις μουσικη dvd kanonika παιζουν,τωρα το fifa μεχρι χθες επαιζε κανονικα α επισης γνησιο ειναι τωρα τι να πω,οσον αφορα το update to βαζω σε ενα φακελλο στο dvd και το τρεχω?

Φτιαχνεις έναν φάκελο στο dvd -> PS3 !
Μέσα σε αυτόν τον φάκελο φτιάχνεις έναν άλλον που τον ονομάζεις -> UPDATE !
Μετά το βάζεις στο drive και πας στις ρυθμίσεις εκεί που λέει για system update και διαλέγεις update via storage media!

Όσο για το FIFA πήγαινε το από κει που το πήρες να το δοκιμάσεις και αλλού να δεις τι φταίει... Αν φταίει το δισκάκι να στο αλλάξουν...

kyklades21
27-12-2007, 02:13
To θεμα ειναι οτι το πηρα απ το γερμανο,επαιξα μερικες μερες και δεν νομιζω νa μου το παιρνουν πισω...οσον αφορα το update θα παιζει κανονικα divx xvid με υποτιτλους η οχι,δεν μιλαω για συγχρονισμο,αν και θα ηταν καλη φαση,μιλαω μονο θα τα παιζιε ετοιμα και τα δυο

MaRkUs_
27-12-2007, 03:44
To θεμα ειναι οτι το πηρα απ το γερμανο,επαιξα μερικες μερες και δεν νομιζω νa μου το παιρνουν πισω...οσον αφορα το update θα παιζει κανονικα divx xvid με υποτιτλους η οχι,δεν μιλαω για συγχρονισμο,αν και θα ηταν καλη φαση,μιλαω μονο θα τα παιζιε ετοιμα και τα δυο

να το πας !!! και τα παιχνίδια έχουν εγγύηση!!! τι έγινε αν είναι γερμανός??απο την τσέπη τους θα το πληρώσουν??:Ρ

desperate_gamer
30-12-2007, 14:09
Λοιπόν. Κατεβάζεις τo update από το site της Sony. Αν δεν έχεις USB στικάκι, γράφεις ένα dvd που έχει μέσα το αρχείο του update. Θα κάνεις στο DVD ένα φάκελο που θα λέγεται PS3 και μέσα στο φάκελο PS3, θα κάνεις ένα φάκελο UPDATE. Εκεί μέσα θα βάλεις και το αρχειάκι.

Αφού το βάλεις αυτό, το PS3 θα μπορεί να διαβάζει δισκάκια που έχουν μέσα βιντεάκια DivX, αλλά για να δείξει τους υποτίτλους θα πρέπει να τους ενσωματώσεις στο βίντεο DivX με τη χρήση κάποιου προγράμματος. Αν δεν τους έχεις ενσωματώσει, το PS3 θα αγνοήσει το αρχείο των υποτίτλων και θα παίξει το βίντεο χωρίς υποτίτλους.

Ελπίζω να τα είπα απλά :P