PDA

View Full Version : Top 5 'Εφτυσα αίμα' πλατίνες



Gokussjin
13-05-2014, 11:39
Διαβάζοντας τα posts στο thread Τοp 5 γρηγορότερα πλάτινουμς , έπεσα στο post του συμφορουμίτη polynekros που έλεγε να φτιάχναμε και ένα θέμα με τις δυσκολότερες πλατίνες ή αλλιώς αυτές που φτύσαμε αίμα για να τις πάρουμε ( δανειζόμενος και την φράση που χρησιμοποίησε )

Μπορεί να είναι χρονοβόρες , μπορεί να σου πήραν 1-2-3 μέρες ( μάλλον απίθανο ) , μπορεί να ήταν 4 το πρωί και ενώ έβλεπες το ρολόι και ήξερες ότι σε 4 ώρες από τώρα πρέπει να ξυπνήσεις , επέμεινες να παίζεις μήπως και καταφέρεις να περάσεις εκείνο το σημείο-πίστα-boss-μάχη.

Παιχνίδι που θέλει να τελειώσεις σε συγκεκριμένο χρόνο και για για κάτι δέκατα ή εκατοστά που το χάνεις , του ρίχνεις κατάρες και συνεχίζεις.

Πιανχίδι που ξέρεις ότι ενώ δεν είναι δύσκολο , θα σου πάρει ώωωωωωρες ατελείωτες και που μπορεί να σου glitchάρει και να τραβήξει κάποιες ώρες παράπανω από το αναμενόμενο.

Παιχνίδι που σου λένε όλοι ότι δεν παλεύεται και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγει η πλατίνα και εσύ βλέπεις ότι την έχουν τουλάχιστον άλλοι 50-100-500 και σκέφτεσαι γιατί να μην είμαι και εγώ ένας ακόμα?

Και αν δεν καταλάβατε ακόμα για τι παιχνίδια μιλάω , σας παραθέτω τα 5 δυσκολότερα δικά μου ξεκινώντας από την αρχή.

1 ) Sega Mega Drive Ultimate Collection
Εύκολο?Εύκολο? Μωρέ εύκολο ήταν , αλλά ήταν το πρώτο μου..Η πρώτη πλατίνα , η πρώτη που μου έδωσε την αυτοπεποίθηση να πω ότι μάλλον δεν είναι και τόσο δύσκολο να πάρω και κάποιες ακόμα..Η πλατίνα είναι πλατίνα που βγαίνει σε λίγες ώρες και σχετικά εύκολα με εξαίρεση ένα τρόπαιο ( Yatta ).
Αλλά πριν την κερδίσω δεν πίστευα ότι μπορούσα να πάρω ούτε μία.Οπότε αυτή έκανε την αρχή.

2 ) GTA IV
Για όποιον έχει παίξει το παιχνίδι και έχει πάρει την πλατίνα , ξέρει ότι δεν είναι κάτι δύσκολο. Απλά χρονοβόρο.Αυτός ο Petrovic πόσες ώρες μου έφαγε ο πο***ης και πόσες φορές μου glitchαρε.Η χαρά και η ικανοποιήση που πήρα όταν κάναμε το τελευταίο ΝΟΟSE δεν υπήρχε.Rank 10 και πλατίνα σκάσανε μαζί και κάναμε άλλη μία απλά για να κάψουμε το ελικόπτερο και να τον σκοτώσουμε τον κύριο. Auf Wiedersehen

3 ) Ninja Gaiden Σ 2
Παιχνίδι για το οποίο μπορώ να μιλάω με τις ώρες..7 playthroughs ( τα 2 σε master ninja επίπεδο ) , 16000 kills τουλάχιστον για την πλατίνα , όλες τις αποστολές ( 10 Acolyte (easy) , 10 Warrior (normal) , 10 Mentor (hard) , 5 Master Ninja ( Very Hard ) , 5 Ultimate Ninja ( Very Very Hard??) ) και το κοντέρ έγραψε 227 ώρες στην πλατίνα.Παιχνίδι που θέλει τρομερή επιμονή και ψυχραιμία.Το skill το φτιάχνεις με τόσο trial and error που περνάς , θες δε θες.Στο τοπ 2 μου των πιο δύσκολων και περήφανων πλατινών που έχω.

4 ) Gran Turismo 5
Αλλο ένα παιχνίδι για το όποιο θα μπορούσα να μιλάω με τις ώρες. Από τα λίγα παιχνίδια που το έπαιζα συνεχόμενα τόσους μήνες και το πάλευα να ανεβάσω rank , να μαζέψω λεφτά , να ξεκλειδώσω events , να αγοράσω αμάξια , και να βγώ σε όλα πρώτος.Σε όλα αυτά , το event του Vettel που σου ζητούσε με ένα ανύπαρκτο βγαλμένο από το μέλλον αυτοκινήτο να ολοκληρώσεις από 2 γύρους σε 3 συγκεκριμένες πίστες σχεδόν τέλεια σε τρομερό χρόνο , ανέβασε τη δυσκολία του παιχνιδιού στα ύψη..Συν πως τα έβγαλα ΟΛΑ με χειριστήριο.. Η Suzuka μόνο μου πήρε 21 μέρες μέχρι να πάρω το χρυσό. Παιχνίδι που το λάτρεψα και παρά το γεγονός πως την καταριόμουν την πίστα και άκουσε ότι υπήρχε , το κατα χάρηκα..ΣΔΜΧ

5 ) Vanquish
ΚΛείνοντας το τεράστιο άρθρο ,Boggies!
Φαντάζομαι υπάρχουν αρκετοί που έχουν παίξει το challenge 6 , έχουν ψάξει βίντεο Ασιατών που τελειώνουν το challenge σε 3-4-5 λέπτα και νομίζουμε ότι κάνουμε το ίδιο αλλά στην καλύτερη περίπτωση έχουμε κάνει τουλάχιστον τον τριπλάσιο με τετραπλάσιο χρόνο και αυτό με τα χίλια ζόρια.
Το παιχνίδι σαν παιχνίδι δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο , αλλά το συγκεκριμένο challenge , ανέβαζε τη δυσκολία του πολύ.Ta boggies από μόνα τους ήταν ένα ξεχωριστό challenge μέσα στο ίδιο το challenge και όσες φορές και αν φτάσεις στο τέλος να τα αντιμετωπίσεις , πάντα θα βρούνε τρόπο να σου σπάσουν τα νεύρα και να αναρωτιέσαι γιατί το ξανα παίζεις.. Μάλλον γιατί είσαι σίγουρος ότι μία φορά θα χρειαστεί να τους αλλάξεις τα φώτα και θα το χαρείς όσο δεν πάει..

enstikto
13-05-2014, 13:00
Ωραίο θέμα!

Έχουμε και λέμε (χωρίς σειρά πρωτεραιότητας)
1. GTAIV
Όπως είπε και ο Σταύρος άπειρες ώρες με τον βλάκα τον Petrovic να μας σπάει τα νεύρα με τα glitches του. Ευτηχώς που είχα και τον φίλο surfdrifter και η ώρα περνούσε σχετικά πιο γρήγορα. Παρακάτω μπορείτε να δείτε και πως νιώσαμε όταν τελικά πήραμε την πλατίνα!
https://www.youtube.com/watch?v=hQ9a8Qz09tw

2. Bioshock 2
Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη η χρονοβόρα πλατίνα υπό νορμάλ συνθήκες. Δυστηχώς εγώ όταν πήγα να πάρω το τρόπαιο για το "reach level 30 in multiplayer" ήταν ακριβώς η στιγμή που χτύπησε ο Apocalyps3. Για όσουν δεν ξέρουν Apocalyps3 ονομάστηκε ένα παγκόσμιο crash όλων των PS3 στις 28/2/10 και οφειλόταν σε λάθος ρυθμισεις στο εσωτερικό ρολόϊ των κονσόλων. Χτυπάει λοιπόν ο Apocalyps3 και το τρόπαιο δεν κάνει gling. Διορθώνετε το apocalyps3 οπότε μπένω online για να πάρω το τρόπαιο αλλά τίποτα. Οι άχρηστοι προγραμματιστές το είχαν βάλει να ξεκλειδώνει ακριβώς τη στιγμή που γίνεσε level 30 με αποτέλεσμα εγώ που ήμουν 30 και κάτι να μην ξεκλειδώνει. Για να μην τα πολυλογώ για να πάρω πλατίνα έπρεπε να φτάσω level 50 (η πλατίνα ήθελε μονο level 40), να κάνω prestige ώστε να κάνει reset το level μου και μετά να ξαναπάω level 30. Μιλάμε για τρελή ήτα και για πολύ καιρό το είχα παρατήσει αλλά τελικά πίσμωσα και το πήρα....

3. Mirror's Edge
Γενικά είναι αρκετά δύσκολο παιχνίδι αλλά το ανεφέρω περισότερο γιατί έχω 100% παρά για την πλατίνα. Η πλατίνα είναι σίγουρα πολύ δύσκολη λόγω των διαφόρων trials και speed runs που έχει. Με την κυκλοφορία όμως ενώς dlc με extra trials γινόταν αρκετά ευκολότερη καθώς σου επέτρεπε να πάρεις extra αστέρια απο τις νέες πίστες. ΓΙα το 100% όμως έπρεπε να πάρεις σχεδόν όλα τα αστέρια απο όλες τις πίστες. Αν συμπεριλάβεις το ότι οτι οι πίστες του dlc ήταν πολύ δυσκολότερες μιλάμε για πραγματικό "φτύνω αίμα". Δεν ξέρω πραγματικά πόσες φορές χρειάστηκε να παίξω και να ξαναπαίξω το κάθε trial... Μιλάμε για ΠΟΛΛΑ retries αλλά τελικά τα κατάφερα!!! :D

4. Vanquish
Όπως είπε και ο Σταύρος παραπάνω το challenge 6 μπορεί πραγματικά να σε φέρει σε απόγνωση με την δυσκολία του.... Γ@μ@!%να bogies!

5. Δεν ξέρω πραγματικά πιο να διαλέξω για νο 5. Είμαι μεταξύ Mortal Kombat, Rayman Legends, Dead Space 2 Και Max Payne 3.
Στο Dead Space υπάρχει τρόπαιο να το τερματίσεις με μόλις 3 saves....No checkpoints. Αν χάσεις ξανά απο το σημείο που έχεις κάνει save τελευταία φορά. Μάλλον όμως δεν θα επιλέξω αυτό καθώς έχασα μόλις 4 ή 5 φορές οπότε δεν τράβηξε πολύ....

Στο mortal kombat εκτός απο διάφορα αρκετά δύσκολα τρόπαια (challenge tower, online νίκες κτλ) υπάρχει και το τραγικό My Kung Fu is stronger για το οποίο πρέπει να παίξεις με κάθε χαρακτήρα 24 ώρες... Μιλάμε για πολύ κάψιμο.... Εννοείτε πως δεν το έκανα όλο κανονικά αλλά πολλές φορές άφηνα το ps3 ανοιχτό να γράφει ώρες... Μετά απο ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό πήρα την πλατίνα. Δεν το επιλέγω όμως γιατί σε μεγάλο βαθμό την δουλειά την έκανε το ps3 (αν και καθημερινό άγχος να βάλω το ps3 να γράφει ώρες ήταν θέμα).

Στο max payne 3 υπάρχει ανάλογο τρόπαιο με το dead space 2 με την διαφορά ότι εδώ δεν έχεις καθόλου save. Πρέπει να παίξεις όλο το παιχνίδι start to finish χωρίς να χάσεις ούτε μία φορά. Βάλε και το χρονοβόρο multiplayer και το παιχνίδι γίνετε καλός υποψήφιος για την 5η θέση.

Rayman Legends (vita). Είανι και το πιο πρόσφατο απο τα παιχνίδια που αναφέρω. Το πρόβλημα με το συγκεκριμένο παιχνιδι είναι τα daily challenges. Για να πάρεις πλατίνα πρέπει να μαζέψεις 2000 πόντους απο challenges. Extra πρόβλημα στο vita είναι ότι έχει πολύ λίγο κόσμο με αποτέλεσμα να είναι πολύ δυσκολότερο το να μαζέψεις πόντους... Έπαιζα καθημερινά για 4 μήνες για να καταφέρω να πάρω την πλατίνα.
Δεν ξέρω πιο να επιλέξω μεταξύ rayman και max payne αλλά επειδή πρέπει να επιλέξω ας πούμε ότι λέω το Max Payne....

ilias78
13-05-2014, 21:32
πολλες πλατινες δεν εχω. εχω μονο 36. κ αναμεσα σε αυτες ειναι πολυ λιγες αυτες που ηταν δυσκολες

1. GTA V.
δυσκολο δεν ηταν ιδιαιτερα αλλα πολυ χρονοβορο. μου πηρε 170 ωρες συνολικα (Single-online) οι οποιες θα ηταν αρκετα παραπανω αν δεν ηταν ο alan sirer. λογω μεγαλυτεου Level, μπορεσαμε να boostαρουμε αποστολες με πολλους ποντους.

2. COD Modern Warfare 3.
το online του θελει βοηθεια. αν θυμαμαι καλα, προσπαθουσα και μερες να βγαλω 2 αποστολες μονος μου κ πραγματικα μου εσπασε τα νευρα.

3. Red Dead Redemption.
απο δυσκολια ετσι κ ετσι. με βοηθεια στο Online ομως. ειναι κ αυτο χρονοβορο. δεν θυμαμαι ωρες γιατι το ειχα αφησει και το ειχα ξαναπιασει μετα απο αρκετο καιρο.

4. PRO12.
απο οτι θυμαμαι, επρεπε να παιζεις 2-3 σεζον συνεχομενες για να παρεις συγκεκριμενα τροπαια.

antoniss
14-05-2014, 00:18
Ας βάλω και εγώ τα δικά μου , με σειρά δυσκολίας και το πόσο με ταλαιπώρησε πρώτα :



http://psnprofiles.com/lib/img/games/33f270/S17494b.png

1) STREET FIGHTER IV (0.95%)
Με διαφορά το πιο δύσκολο plat που έχω αλλά και χρονοβόρο φυσικά !
Πολύ online το οποίο μισώ αλλά αυτό πες με boost θα βγει κάποια στιγμή , τα challenges και ειδικά το HARD Trial (ακόμα το σκέφτομαι και τρέμω...όποιος το έχει παίξει καταλαβαίνει...) με φτάσανε στα όριά μου πολλές φορές,
σκέφτομαι πως καθαρά από τύχη σε ένα σημείο κάνοντας ότι να ναι με το dualshock το έβγαλα το τελευταίο την στιγμή που έλεγα να το παρατήσω...(αν σε θέλει ε?...)


http://psnprofiles.com/lib/img/games/ec4844/Sf5e895.png

2) Singstar (0.61%)
και αυτό απάλευτο , αρκετές ώρες , προσπαθούσα και προσπαθούσα ,αγόραζα τα κατάλληλα τραγούδια από το store για να μπορέσω να βγάλω συγκεκριμένα τρόπαια κτλ κτλ
τελικά τα κατάφερα !


http://psnprofiles.com/lib/img/games/69a197/Saba30b.png

3) ModNation Racers: Road Trip (0.95%)
Χαρακτηριστικό παράδειγμα πως ένα αθώο (στα όρια του παιδικού) καρτ game μπορεί να γίνει άκρως εκνευριστικό...εκτός απο το κυρίως game που είχε την όποια δυσκολία
με κουρασε και "έφτυσα αίμα" στις εκατοντάδες φορές που έπρεπε να βαθμολογήσω και κυρίως να με βαθμολογήσουνε σε αυτά που είχα φιάξει...


http://psnprofiles.com/lib/img/games/ba61a0/Sce5cd6.png

4) Resistance 2 (3.18%)
εντάξει μπορεί το campaign ακόμα και στο πιο δύσκολο να μην με δυσκόλεψε σχεδόν καθόλου , αλλά το Online που είχε ήτανε πόλεμος νέυρων και υπομονής...
Ποιος σκέφτηκε να βάλει τρόπαιο για 10.000 online kills σε ranked matches ????? Απλά WTF !!! όντως έφτυσα αίμα !!!


http://psnprofiles.com/lib/img/games/a4058f/S52983f.png

5) NBA JAM (2.63%)
Αυτό θα μπορούσε σίγουρα να είναι πιο πάνω στη λίστα μου και όχι τελευταίο ,ο μόνος λόγος είναι επειδή το game το γούσταρα τρελά από εποχές σχολείου...ηλεκτρονικά και μετά στο SNES ...οπότε δεν το είδα τόσο σαν αγγαρεία
γιατί μόνο ένα έχω να πω μου πήρε 100ώρες περίπου και 6-7 φορές το campaign... (με μια ομάδα από κάθε division να παίξεις με όλους τους αντιπάλους... κάτι τέτοιο γιατί έχουνε περάσει και κάποια χρόνια...)


ΥΓ. Σταύρο και Δημήτρη μου θυμήσατε το Vanquish και αποφάσησα να το προσπαθήσω και εγώ...χαχχα θα γελάσουμε βέβαια με αυτά που έχω διαβάσει αλλά δεν πειράζει...λολ (ετοιμαστείτε για συμβουλές)

enstikto
14-05-2014, 11:36
Ρε θυρίο πήρες SF4 πλατίνα;;;; Πολύ ωραίος!
Το έχω παρατήσει απο τον Μάϊο του 2009 :P I hate that f*ing game....

panos74gr
14-05-2014, 12:41
Έχω ελάχιστες πλατίνες, μόνο για παιχνίδια που με πόρωσαν και ήθελα έτσι και αλλιώς να τα ξεζουμίσω όσο μπορούσα.

Από αυτές, αυτή που ήταν πολύ δύσκολη και ήθελε και παρα πολύ χρόνο ήταν το Ni no Kuni (2,4% στο PSN) το οποίο μου 'έφαγε' πάνω από 90 ώρες για να τελειώσω τα πάντα (σχεδόν) και να πάρω τα πιο δύσκολα trophies. Μερικά από αυτά, πχ το master alhemist απαίτησε πολύ grinding καθώς πρέπει να βρεις υλικά πολύ που γίνονται drop πολύ σπάνια, και από αιχθρούς που εμφανίζονται μετά το επίσημο τέλος του παιχνιδιού.
Παρόλα αυτά το παιχνίδι έχει πάρα πολύ υλικό και πράγματα που σε εκπλήσουν και σε κρατάνε ακόμα και μετά το τέλος.

Kane
15-05-2014, 10:38
Να πω και εγώ τα δικά μου

1. Demon's Souls

Δεν χρειάζεται να πω κάτι για το παιχνίδι. Είναι γνωστό, αν όχι αυτό καθ'αυτό τουλάχιστον η φήμη του, σε όλους. Το άσχημο είναι ότι μου άφησε ψυχολογικά τραύματα με το υπέρμετρο άγχος που μου προκάλεσε και όταν έπιασα το Dark Souls το παράτησα γρήγορα. Δεν ήθελα άλλη πίεση.

2. Call of Duty: World at war

To πιο δύσκολο Veteran campaign με διαφορά. Στην Blowtorch & Corkscrew έκανα περίπου δύο ώρες για το πρώτο checkpoint και το Heart of the Reich μου έφαγε τα σωθικά. Τη μια στιγμή ήμουν ασφαλής και την άλλη είχα πέντε χειροβομβίδες γύρω μου και δεν ήξερα που να πάω. Φρίκη.

3. Call of Duty Classic

Επίσης αρκετά δύσκολο για μένα. Χωρίς τους νεωτερισμούς της αναγέννησης έπρεπε να την παλεύω με health packs. Αν έκανα το λάθος και περνούσα checkpoint με λίγη ζωή κλάφτα Χαράλαμπε.

4. Dead Space 2

Hardore difficulty. Το ξεκίνησα 8, ολογράφως οκτώ, φορές. Το άγχος του πάω πίσω στην αρχή ήταν καταλυτικό για άσχημη απόδοση. Δεν το έχω με την ψυχολογία φαίνεται. Είχα save σε άλλη δυσκολία και το έπαιζα παράλληλα. Ένιωσα πολύ ωραία όταν το κατάφερα.

5. Batman: Arkham Asylum.

Shock and Awe όνομα και πράγμα. Όποιος το έχει παίξει καταλαβαίνει. Επίσης μια - δύο μάχες στο campaign ήταν αρκετά δύσκολες και χρειάστηκα να τις παίξω πολλές φορές. Εξαιρετικό παιχνίδι.

Δεν έβαλα πλατίνες χρονοβόρες (Saboteur, RDR) γιατί δεν ήταν δύσκολες απλά ήθελαν πολύ χρόνο. Έχω καημό το GT5 πάντως. Δεν με βλέπω να τα καταφέρνω με τίποτα

odytsak
15-05-2014, 11:12
Mόνο μια πλατίνα έχω ultra rare, αυτή του BF3 (4.34%),
έχει ένα trophy δύσκολο (το bullseye) που απαιτεί σε μια co-op αποστολή να μην γίνει το παραμικρό λάθος.

Kατά τα άλλα αν δεν ήταν Battlefield δεν θα έπαιρνα ούτε αυτό, τα platinum που έχω,
όλα είναι πανεύκολα που τα έχουν πάρει όσοι έχουν παίξει τα συγκεκριμένα παιχνίδια (π.χ. Sound Shapes, Motorstorm RC, τα Uncharted, AC2, Walking Dead κλπ κλπ)
http://psnprofiles.com/odytsak&completion=platinum&order=played&pf=all#content

Christos33
12-06-2014, 02:43
Borderlands 2


Αυτο το σκατο μπλε ρομποτ μου πηρε ενα χρονο να το βρω.....

Dikakom
15-09-2014, 23:33
Epick Mickey 2 the power of two

Ultra rare η συγκεκριμενη

Mouxlalouda
24-02-2015, 01:04
Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

1) Dungeon Siege III

Αγαπημένο παιχνίδι, το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ χωρίς καν να το περιμένω. Έχει εύκολα trophies γενικά, αλλά το να τερματίσεις το παιχνίδι στο hardcore είναι πολύ δύσκολο. Όταν έβλεπα να κάνει save το παιχνίδι, είχα πραγματικά ένα αίσθημα αγαλλίασης. Άπειρες νέκρες, άπειρα trials and errors, ειδικά στα bosses. Πάλι καλά που μετά απο καιρό έκαναν 3 άσχετοι join στο session μου και παίζαμε κάθε μέρα μαζί, αλλιώς δεν... Πραγματικά πολύ περήφανος για αυτή την πλατίνα παιδιά...

2) Virtua Tennis 2009

Μιλάμε για Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο grind/boost για να πάρεις ένα bronze trophy (Gold Medalist). Πραγματικά δεν ξέρω πόσες ώρες έχω παίξει αυτό το άθλιο online που είχε το παιχνίδι (Completed in 7 months, 3 weeks)... Πλέον και να με πλήρωνες δεν το ξαναέκανα...

3) Darksiders

Παιχνιδάρα, από τα αγαπημένα μου παιχνίδια ever... Αυτή η Tiamat ακόμη με στοιχειώνει... Ήθελα ένα playthrough, άρα κατευθείαν στο Hard, πραγματικά αγανάκτησα όταν πέθαινα με 2-3 hit κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

4) Resistance 2

Άπειρο grind για τα 10k online ranked kills...

5) Warhammer 40,000: Space Marine

Ομοίως τα ίδια με το Resistance 2, άπειρο grind και boost, τόσο για τα 40k kills όσο και για τα weapon challenges...

chrisfox
24-02-2015, 15:15
1) Thief PS4
Αν δεν ήμουν πριν 15 χρόνια τόσο εθισμένος με το πρώτο Thief, ειλικρινά θα τα είχα παρατήσει στη μέση... Το travelling system είναι ανύπαρκτο με αποτέλεσμα να πρέπει να περιπλανιέσαι με τις ώρες στα σοκάκια και στα μπαλκόνια για να πας από σημείο σε σημείο. Ίσως να το έκαναν σκόπιμα για να νιώσεις πραγματικός αρχι-κλέφτης της εποχής εκείνης... Ως έναν βαθμό το κατάφεραν! :P Το μεγαλύτερο ουφφφφφφ μετά από πλατίνα, άνετα πάει στο THIEF λοιπόν.

2) Diablo 3 Ultimate Edition
Ειλικρινά δεν ξέρω πόσες ώρες έχω ρίξει στο Diablo 3... Αλλά όταν ένα game είναι τόσο εθιστικό, η ώρα περνάει νεράκι... Τι κι αν το είχα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του στο PC... Χωρίς δεύτερη σκέψη το πήρα και στο PS4 και μετά από 6 μήνες καθημερινού καψίματος, ήρθε δυστυχώς η πλατίνα χαχαχα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω σε αυτό το σημείο την κοπέλα μου που με συνόδευσε σε αυτό το μακρύ και απολαυστικό ταξίδι... Best co-op experience ever!

3) Dragon Age Inquisition
Nightmare mode όνομα και πράγμα! Πέρασα πολλές ώρες κατασκευάζοντας όπλα, πανοπλίες, δοκιμάζοντας party members κτλ. Αξέχαστη εμπειρία.

4) Watch Dogs
Ειλικρινά δεν ξέρω ποιος σκέφτηκε τα Drinking mini-games... Το γεγονός ότι αναγκάστηκαν να βγάλουν patch το οποίο κατεβάζει την δυσκολία τους, τα λέει όλα!

5) Assasins Creed Unity
Στα υπόλοιπα, δεν μπορώ να πω ότι έφτυσα αίμα... Το Unity απλά ήταν το πιο χρονοβόρο απόλα.

Zeichef
12-03-2015, 23:33
Δεν ξέρω που αλλού να το πω για να το δουν οι trophy whores... έχω ξεκινήσει το OlliOlli 2 στο Vita και όλα δείχνουν ότι θα φτύσω αίμα... Και είμαι εξοικειωμένος με τέτοιου είδους χειρισμό (περίπλοκα combos με το stick) και μπήκα πολύ γρήγορα στο κλίμα. Απλά ρε σεις βλέπω κάτι challenges παρακάτω και με πιάνει φρίκη. Θέλει τρομερά αντανακλαστικά και χειρουργική ακρίβεια και συγχρονισμό που 'παίζει' στα εκατοστά του δευτερολέπτου. Ίσως το δοκιμάσω στο PS4 μήπως και είναι καλύτερα, αλλά πρέπει να το βάλω πάλι στο monitor του pc που έχει χρόνο απόκρισης 1ms γιατί τα 5ms της TV είναι πολλά (έλεος)!

Στο playstationtrophies λένε δυσκολία 8/10 αλλά το βλέπω για παραπάνω. Ευτυχώς που έχει τόσο γρήγορο 'restart', πατάς ένα κουμπί και είσαι στην αρχή της πίστας, ούτε φορτώνει ούτε τίποτα.

konstantinos
13-03-2015, 09:13
Εγώ απο αυτά που έχω βγάλει μέχρι τώρα..

1.Kane & Lynch 2: Dog Days το παιχνίδι λόγο κάμερας και του noir style που έδινε ήταν εμετός, για το multi δεν θέλω να μιλήσω 6 άτομα για να ξεκινήσει το game με τον Αντώνη φάγαμε κάμποσες ώρες εκεί.

2.Resistance 2 Λόγο των online kills αλλά να ναι καλά οι servers που γκλιτσαραν και έδιναν τσάμπα χιλιάδες kills

3.Killzone 2+100% Το elite ήταν παλούκι για εμένα, πρώτη πίστα που έβγαλα πολύ εύκολα ήταν το last boss μετά κόλλησα σε πίστες μέσα στο παιχνίδι που δεν μπορούσα να περάσω, έβγαλα το τέλος που όλοι έλεγαν παλούκι και είχα κολλήσει σε χαζά σημεία στο παιχνίδι.Και απο το multi boost για να είσαι στο 10% για μια βδομάδα grind σε kills και abilities.

4, Test Drive Unlimited 2 και 100% Το παιχνίδι ήταν δύσκολο πολύ στο gameplay στον έλεγχο των οχημάτων και σε αυτό ο παράδεισος κατέβηκε κάτω.Για το online δε μόνο με boost και χρονοβόρα 2 trophy(Fugitive Wanted:Outrun the police 30 times in Online Chase Mode και το Marshall Arrest 30 outlaws in Online Chase Mode) άσε που έχει και ένα που θέλει 8 άτομα για 15sec να έχουν την ίδια ταχύτητα(Keep your distance).Και το dlc το ίδιο μόνο με boost βγήκαν αλλά την ευχαριστήθηκα όταν την πήρα και πιο πολύ το 100%.

5.Blur Δεν περίμενα να το πάρω ποτέ το προσπάθησα και με πολύ υπομονή και βρισίδια βγήκε.

Υπάρχουν και άλλες που απλά δεν έχω πάρει ακόμα όπως πχ του GTAIV που έχω τελειώσει το online και θέλω κάποια τρόπαια απο το campaine και άλλα πολλά.

Christos33
13-03-2015, 10:13
Olliolli ούτε να το δω καντευα να σπασω χειριστήριο

Μετά απο πολύ καιρο πηρα mgs και gran tourismo 5 (με λιγη βοήθεια)
Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Zeichef
13-03-2015, 11:49
Olliolli ούτε να το δω καντευα να σπασω χειριστήριο

Μετά απο πολύ καιρο πηρα mgs και gran tourismo 5 (με λιγη βοήθεια)
Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ δαγκωσα το βιτα χτες. Έκανε τρύπα στην πρόσοψη, ευτυχώς λίγο πιο κάτω από την οθόνη. Από πείσμα και μόνο θέλω να το συνεχίσω αλλά ξέροντας με... ίσως είναι καλύτερα να το παρατήσω τώρα που δουλεύει ακόμα το μηχανάκι

Sent from my Moto G using Tapatalk

Christos33
13-03-2015, 12:11
Στο βιτα κιόλας αααα καλά στο βιτα δεν εχω καταφέρει να παιξω τιποτα.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk