PDA

View Full Version : Μερικές ερωτήσεις σχετικά με online gaming...



youngmaf89
25-12-2007, 14:13
Καταρχήν χρόνια πολλά και καλώς σας βρήκα.. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το online gaming... Λοιπόν δεν έχω συνδέσει ποτέ το Playstation 3 (40GB έκδοση) με το PC... Στην αντιπροσωπεία της Sony μου έδωσαν ένα καλώδιο ethernet και μου είπαν πως αυτό είναι, αλλά πρώτον δεν φτάνει διότι είναι μικρό και δεύτερον αυτή η θέση είναι πιασμένη στο modem μου.. Οπότε λοιπόν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να συνδέσω το ps3 με το pc ή αν πάρω ένα καλώδιο δικτύου μεγαλύτερης απόστασης θα δουλεύει κανονικά; Επίσης στην Sony μου είπαν πως η Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμη ακόμα για Online Gaming γιατί κάτι φτιάχνουν στα δίκτυα.. Ισχυεί αυτό ή εσείς παίζετε κανονικά online?
Αυτά τα λίγα είχα να ρωτήσω.. Ευχαριστώ και καλά χριστούγεννα.

MaRkUs_
25-12-2007, 15:21
Καταρχήν χρόνια πολλά και καλώς σας βρήκα.. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το online gaming... Λοιπόν δεν έχω συνδέσει ποτέ το Playstation 3 (40GB έκδοση) με το PC... Στην αντιπροσωπεία της Sony μου έδωσαν ένα καλώδιο ethernet και μου είπαν πως αυτό είναι, αλλά πρώτον δεν φτάνει διότι είναι μικρό και δεύτερον αυτή η θέση είναι πιασμένη στο modem μου.. Οπότε λοιπόν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να συνδέσω το ps3 με το pc ή αν πάρω ένα καλώδιο δικτύου μεγαλύτερης απόστασης θα δουλεύει κανονικά; Επίσης στην Sony μου είπαν πως η Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμη ακόμα για Online Gaming γιατί κάτι φτιάχνουν στα δίκτυα.. Ισχυεί αυτό ή εσείς παίζετε κανονικά online?
Αυτά τα λίγα είχα να ρωτήσω.. Ευχαριστώ και καλά χριστούγεννα.

χρόνια πολλά και :welcome:
1)αν έχεις ρούτερ το βάζεις πάνω στο ρούτερ....μάλλον βλήματα είναι στην δικιά μας σόνυ!:Ρ
2)το online είναι μιά χαρα....εμείς 6 μήνες πως παίζουμε??
αυτά....καλός ήρθες:)

Akolov
25-12-2007, 15:23
Χρόνια πολλά !

ΠΟΙΟ ανεστραμμένο ροζουλί αρμαντίλο σου είπε εκεί στην sony ότι δεν έχει online ??
Πάμε καλά ???? Απαπαπα , πρέπει να φτιαζτεί thread με κοτσάνες που ακούμε καθημερινώς , αυτά πρέπει να καταγράφονται....:rant:

youngmaf89
25-12-2007, 16:23
ευχαριστώ για τις σύντομες απαντήσεις σας. αν πάρω ένα απλό καλώδιο δικτύου και το συνδέσω θα δουλεύει κανονικά;

PDS
25-12-2007, 16:59
ΠΟΙΟ ανεστραμμένο ροζουλί αρμαντίλο σου είπε εκεί στην sony ότι δεν έχει online ??

http://www.scsc.k12.ar.us/2002ArkNatHist/Projects/ArnoldL/Images/Armadillo_dead_a02.jpg

Eπειδη σκαλωσα λιγο με αυτον τον χαρακτηρισμο και εψαξα στο google...
Αυτο εννοεις??:p

PDS
25-12-2007, 17:03
ευχαριστώ για τις σύντομες απαντήσεις σας. αν πάρω ένα απλό καλώδιο δικτύου και το συνδέσω θα δουλεύει κανονικά;


Mε ενα καλωδιο ethernet ναι.Αλλα απ'οτι καταλαβα εσυ θελεις να εχεις συνδεμενο και το pc ταυτοχρονα αλλα δεν εχει αλλες υποδοχες το ρουτερ σου.
Τοτε αγορασε ενα καλωδιο crossover και συνδεσε το ps3 μεσω του υπολογιστη.

Akolov
25-12-2007, 17:09
http://www.scsc.k12.ar.us/2002ArkNatHist/Projects/ArnoldL/Images/Armadillo_dead_a02.jpg

Eπειδη σκαλωσα λιγο με αυτον τον χαρακτηρισμο και εψαξα στο google...
Αυτο εννοεις??:p

:tiphat::tiphat::tiphat::tiphat::tiphat::tiphat::t iphat:
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
:Thud::Thud::Thud:

youngmaf89
25-12-2007, 17:36
Mε ενα καλωδιο ethernet ναι.Αλλα απ'οτι καταλαβα εσυ θελεις να εχεις συνδεμενο και το pc ταυτοχρονα αλλα δεν εχει αλλες υποδοχες το ρουτερ σου.
Τοτε αγορασε ενα καλωδιο crossover και συνδεσε το ps3 μεσω του υπολογιστη.
Πιο είναι αυτό το καλώδιο, που μπορώ να το βρω και πόσο κοστίζει;

PDS
25-12-2007, 17:39
Πιο είναι αυτό το καλώδιο, που μπορώ να το βρω και πόσο κοστίζει;

Eγω το βρηκα σε ενα μαγαζι με υπολογιστες(οχι γνωστο ονομα) και μου ειπε παρ'το και μην δωσεις τιποτα.Οποτε ειναι φθηνο.

ps4
25-12-2007, 21:02
Θα πας και θα ζητησεις ενα καλωδιο utp, δυκτιο. Θα παρεις και ενα ρουτερ και εισαι τζετ.

Καλα ποιος σου ειπε οτι η ελλαδα δεν εχει online gaming......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ημαρτον. εκει στην σονυ ηθελα να ηξερα ή ειναι πολυ γκαου ή εχουν περιεργη αισθηση του χιουμορ. Αν ειναι χιουμορ αυτο.

Παλι καλα που δεν σου ειπαν οτι η ελλαδα δεν εχει ιντερνετ. Η μαλλον οτι δεν εχει ερθει ακομα το ρευμα και ειμαστε ακομα με κερια στο ελλαντα.