PDA

View Full Version : Exclusive Naruto Ultimate Ninja Storm



Pages : 1 [2]

Avenger_Seraphim
24-11-2008, 02:40
Προχωρώντας το παιχνιδι ξεκλειδώνεις χαρακτηρες; Ειναι υποχρεωτικό να κανεις τα quest που εχει μεσα στη πόλη;

Ω ναι..Δυστηχως ή ευτηχως ετσι ξεκλειδωνεις τους χαρακτηρες...


Re παιδια κατεβασα το addon με την Shizune αλλα στο Battle mode δεν την εχει. Μηπως πρεπει να τερματισω το παιχνιδι πρωτα για να εμφανισθει?

Αν ειναι ευρωπαϊκο/αμερικανικο το παιχνιδι, δοκιμασε να κατεβασεις το πρωτο addon απο το αναλογο μαγαζι. Αλλα αν σου εβγαλε σημειωση στην αρχη του παιχνδιου για το addon τοτε απλα μαλλον θα πρεπει να φτασεις στο σημειο που εμφανιζεται η Σιζουνε. Επισης ειναι μονο Support oi characters. Για τσεκαρε επισης αν ειναι στη λιστα οταν διαλεγεις support...

WolfRathmA
24-11-2008, 02:43
Ω ναι..Δυστηχως ή ευτηχως ετσι ξεκλειδωνεις τους χαρακτηρες...


Εννοεις αν κανω μονο τις υποχρεωτικες αποστολες ετσι; Οχι και τα quest που εχει μεσα στη πολη. Σωστα;

freak
24-11-2008, 02:47
Κατεβασα το Addon απο το ps Store. Δηλαδη το DLC content αναφερεται μονο σε support χαρακτηρες? Τσσσσ, σιγα την προσπαθεια τοτε!

Avenger_Seraphim
24-11-2008, 02:53
Εννοεις αν κανω μονο τις υποχρεωτικες αποστολες ετσι; Οχι και τα quest που εχει μεσα στη πολη. Σωστα;

Ναι,αυτες που ειναι στη λιστα με τις αποστολες στο start menu. Αυτες που ειναι ξεμπαρκες μονο exp δινουν και αντικειμενα για τα ράμεν. Αν κ τα περισσοτερα τα βρικσεις απο τις αποστολες,οποτε οταν περνας μερικες αποστολες πηγαινε μιλα τους. Δεν χανεις τιποτα :Ρ



Κατεβασα το Addon απο το ps Store. Δηλαδη το DLC content αναφερεται μονο σε support χαρακτηρες? Τσσσσ, σιγα την προσπαθεια τοτε! ναι μονο σε Support characters, 1 αποστολη και διαφορετικο κουστουμι. Και η βλακεια (για να μην πω τιποτα αλλο) ειναι οτι αυτοι οι χαρακτηρες ειναι ηδη μεσα στο παιχνιδι,αφου σε καποιες αποστολες υπαρχουν σαν support... Τι να πει κανεις?

Παντως στην αμερικη η NamcoBandai αρχιζει να κανει επισημα τουρνουα...

WolfRathmA
24-11-2008, 03:04
Και κατι αλλο. (σε εχουμε φαει στις ερωτησεις :p) Εχω ξεκλειδωσει αρκετα juju, ninjuju δε ξερω πως λεγετε (αυτα με τα scrolls που πας και εξαργυρώνεις :p) Οταν παω να παιξω ομως στο battle mode δε μπορω να επιλεξω κανενα. Μονο στους βοηθους μπορω. Γιατι;

Avenger_Seraphim
24-11-2008, 03:10
Και κατι αλλο. (σε εχουμε φαει στις ερωτησεις :p) Εχω ξεκλειδωσει αρκετα juju, ninjuju δε ξερω πως λεγετε (αυτα με τα scrolls που πας και εξαργυρώνεις :p) Οταν παω να παιξω ομως στο battle mode δε μπορω να επιλεξω κανενα. Μονο στους βοηθους μπορω. Γιατι;

Its ok ΧΡ Γιαυτο ειμαι εδω. Δεν ειμαι σιγουρος γι'αυτο που θα σου πω τωρα,αλλα εχω την εντυπωση οτι ανταλλαζεις scrolls παλι για να μπορεις να τα χρησιμοποιησεις και μονος σου...Για αυτο δεν ειμαι σιγουρος,θα το κοιταξω αυριο και θα σου πω:tiphat:

ΥΓ: its Ninjutsu = τεχνικες νιντζα ΧΡ

WolfRathmA
24-11-2008, 03:24
Its ok ΧΡ Γιαυτο ειμαι εδω. Δεν ειμαι σιγουρος γι'αυτο που θα σου πω τωρα,αλλα εχω την εντυπωση οτι ανταλλαζεις scrolls παλι για να μπορεις να τα χρησιμοποιησεις και μονος σου...Για αυτο δεν ειμαι σιγουρος,θα το κοιταξω αυριο και θα σου πω:tiphat:

ΥΓ: its Ninjutsu = τεχνικες νιντζα ΧΡ

Κοιταξε το και πες μου αυριο αν μπορεις! :D Γιατι εχει κατι αλλα Ninjutsu τα οποια ειναι ολα τα λεφτα :D

freak
24-11-2008, 20:00
Μολις το αρχισα το παιχνιδι κα θελω να ρωτησω, το scroll exchange που το κανω? Απο τς πρωτες αποστολες ειναι να παρω ολους τους scrolls απο την πιστα...

Avenger_Seraphim
24-11-2008, 20:22
Μολις το αρχισα το παιχνιδι κα θελω να ρωτησω, το scroll exchange που το κανω? Απο τς πρωτες αποστολες ειναι να παρω ολους τους scrolls απο την πιστα...

Στον Iruka-sensei που ειναι εξω απο την ακαδημια. Διπλα απο το Hokage Mansion :P Ελπιζω να σε κατατοπισα.

Κατι αλλο,δεν πιστευω να κανει κανεις το εγκλημα και να παιζει το παιχνιδι με τις αγγλικες φωνες :mad:

hakoo
24-11-2008, 20:26
Μια που σε βρηκα προχειρο, που ειναι τα dl packs 1 και 2 (αυτα με τους hokage)? Εγω μονο αυτο με τη Shizune εχω κατεβασει :confused:

nikolaszax
24-11-2008, 20:36
Μπορει να μου εξηγησει κανεις πως γινετε να ειναι προτεινομενο το NARUTO Broken bond για το βραβειο best game based on a movie or tv showκαι το UNS δεν ειναι μεσα?Καλα ειναι πολυ μ...ς αυτοι που επιλεξαν τα games.....

Avenger_Seraphim
24-11-2008, 21:13
Μια που σε βρηκα προχειρο, που ειναι τα dl packs 1 και 2 (αυτα με τους hokage)? Εγω μονο αυτο με τη Shizune εχω κατεβασει :confused:

Pre-Order gifts :P Τζαμπα θα μπουν οταν τελειωσουν αυτα που ηδη ειναι free.


Μπορει να μου εξηγησει κανεις πως γινετε να ειναι προτεινομενο το NARUTO Broken bond για το βραβειο best game based on a movie or tv showκαι το UNS δεν ειναι μεσα?Καλα ειναι πολυ μ...ς αυτοι που επιλεξαν τα games.....

Omg...πρεπει να ειναι τυφλοι...αν εχεις λινκ στειλε :banghead:

freak
24-11-2008, 22:26
OMG! Πες μου πως δεν ειναι αληθεια...Μετα το περας του Story Mode και με τοσα Ninjutsu θα μπορω σε καθε μαχη να εχω μονο ενα? Αν ναι, τοτε δεν το αρχιζω καν...

Οχι my god, για ποιο λογο να γινει αυτη η μουφα????????? Why?

Avenger_Seraphim
24-11-2008, 22:51
OMG! Πες μου πως δεν ειναι αληθεια...Μετα το περας του Story Mode και με τοσα Ninjutsu θα μπορω σε καθε μαχη να εχω μονο ενα? Αν ναι, τοτε δεν το αρχιζω καν...

Οχι my god, για ποιο λογο να γινει αυτη η μουφα????????? Why?

Το γιατι δεν μπορω να στο απαντησω εγω :Ρ Μπορεις να το αλλαξεις παντως....οχι οτι εχει πολλα αλλα οκ...Πισω-γυρισμα θα μου πεις,απο την στιγμη που στο PS2 ειχαν 2 realtime jutsu και αλλα τοσα για ultimate jutsu,το μονο ελαφρυντικο που τους βρισκω ειναι οτι ειναι το πρωτο στο ps3...Στο επομενο περιμενω περισσοτερα :fryingpan: Ειχα ξεχασει να γραψω στο review μου τις διαφορες που υπαρχουν με τα προηγουμενα ...δεν βαριεσαι :Ρ

nikolaszax
24-11-2008, 23:26
Pre-Order gifts :P Τζαμπα θα μπουν οταν τελειωσουν αυτα που ηδη ειναι free.



Omg...πρεπει να ειναι τυφλοι...αν εχεις λινκ στειλε :banghead:
http://www.spike.com/event/vga/page/vote/category/29528

Τα λογια ειναι περιττα.....

freak
24-11-2008, 23:27
Τοτε το παιχνιδι κατεβαινει κατω απο το μετριο...Ουτε training, ουτε online, 1 επιθεση καθε χαρακτηρας, 1 combo καθε χαρακτηρας, ε, ενταξει, μονο τα ωραια γραφικα εμειναν.

Ξενερωσα

Avenger_Seraphim
25-11-2008, 03:10
http://www.spike.com/event/vga/page/vote/category/29528

Τα λογια ειναι περιττα.....


LoL ρε, η Microsoft εχει μετοχες στο Spike :giggle: Τουλαχιστον ετσι εχω διαβασει...


Τοτε το παιχνιδι κατεβαινει κατω απο το μετριο...Ουτε training, ουτε online, 1 επιθεση καθε χαρακτηρας, 1 combo καθε χαρακτηρας, ε, ενταξει, μονο τα ωραια γραφικα εμειναν.

Ξενερωσα Δεν θα κατσω να σου αλλαξω γνωμη. Απλα τσεκαρε στο review μου τι λεω για το Free battle mode...ο καθε χαρακτηρας btw εχει 7-8 κομπο,και με λιγη προσπαθεια μπορεις να κανεις chain some combos....good luck

hakoo
25-11-2008, 06:42
Παρολα τα παραπονα νομιζω πως το παιχνιδι αποτελει μια πολυ καλη βαση για το επομενο. Το fighting κομματι ειναι καταπληκτικο, γινονται φοβερες μαχες ακομα και στο hard (στο insane δεν τα καταφερνω). Κριμα και παλι κριμα που δεν εχει onlline, θα ανεβαζε την αξια του παιχνιδιου κατακορυφα. Avenger 2 ερωτησεις παλι, τσουρεκια στα χω κανει :angry::
1) Οταν αλλαζεις την δυσκολια απο τα options στο κεντρικο μενου ισχυει μονο για το free battle η και για το story mode? Υπαρχει τροπος να αλλαξεις την δυσκολια του story mode (μου φαινεται καπως ευκολο)?
2) Ξερεις ποτε ακριβως βγαινει το shippuuden στην Αμερικη για να δουμε ποσες ελπιδες εχουμε να δουμε ενα shippuuden based του χρονου?

Avenger_Seraphim
25-11-2008, 13:54
Παρολα τα παραπονα νομιζω πως το παιχνιδι αποτελει μια πολυ καλη βαση για το επομενο. Το fighting κομματι ειναι καταπληκτικο, γινονται φοβερες μαχες ακομα και στο hard (στο insane δεν τα καταφερνω). Κριμα και παλι κριμα που δεν εχει onlline, θα ανεβαζε την αξια του παιχνιδιου κατακορυφα. Avenger 2 ερωτησεις παλι, τσουρεκια στα χω κανει :angry::
1) Οταν αλλαζεις την δυσκολια απο τα options στο κεντρικο μενου ισχυει μονο για το free battle η και για το story mode? Υπαρχει τροπος να αλλαξεις την δυσκολια του story mode (μου φαινεται καπως ευκολο)?
2) Ξερεις ποτε ακριβως βγαινει το shippuuden στην Αμερικη για να δουμε ποσες ελπιδες εχουμε να δουμε ενα shippuuden based του χρονου?

1)Οχι για το Story Mode δεν αλλαζει η δυσκολια... Η μονη δυσκολια για μενα ηταν στις επιπλεον προϋποθεσεις,ειδικα οταν ζητουσε λιγοτερο χρόνο στις αποστολες με τα δεντρα...
2) Shippuden στην αμερικη αρχιζει τον ιανουαριο,και δεν θα το μεταγλωττησουν,θα το δειχνουν στο ιντερνετ,καθε μερα για να φτάσουν εκει που ειναι το ιαπωνικο...Οποτε νομιζω αυτα ειναι καλα νεα. Το κακο ειναι οτι εβγαλαν ανακοινωση οι dattebayo επειδη η επισημη εταιρια θα βγαζει υποτιτλους θα σταματισουν τους δικους τους...Ελπιζω να ειναι μια ακομα φαρσα τους:rant:

Avenger_Seraphim
25-11-2008, 21:17
WolfRathmA το επιβεβαιωσα, αργοτερα ξεκληδωνεις και τα Ninjutsu με τον ιδιο τροπο για να μπορεις να τα επιλεξεις στο Free Battle mode :)

freak
26-11-2008, 02:01
Μουφα ειναι ρε γαμωτο...Παιρνεις τα ninjutsu απο τα treasure boxes και τα χρησιμοποιεις επιτοπου και στο free battle mode...Αλλα και παλι...μονο 1...damn

Avenger_Seraphim
26-11-2008, 05:40
Ολοι πιστευω θα προτιμουσαν ακομα ενα τουλαχιστον τζούτσου για να μπορουμε να το χρησιμοποιουμε στις μαχες, θα μπορουσαν να το εχουν στο Δ+Δ+Ο, και το ultimate Δ+Δ+Δ+Ο οπως στα προηγουμενα που ειχε 3 επιπεδα για τα ougi (=ultimate jutsu). Η γκρινια αυτη τη στιγμη δεν μπορει να αλλαξει τιποτα. Ας ελπισουμε οτι θα το επομενο θα ειναι καλυτερο (εγω το πιστευω ΧΡ CC2 rules XD). Πιστευω σε 1-1,5 χρονο θα εχει κυκλοφορησει :3

Δεν ξερω κατα ποσο σας αρεσε η μουσικη του παιχνιδιου,αλλα σε περιπτωση που θελει να ακουσει μερικα κομματια ας πατησει εδω (http://www.megaupload.com/?d=KHVH3EVA) :3

GreekDrifter
28-11-2008, 20:10
Παλικάρια από που το πήρατε (όσοι το έχετε) ;

freak
29-11-2008, 00:09
Πρεπει να νιωθουμε τυχεροι που παιζουμε τετοιο game...Επαιξα το broken bond και δεν ειχε animation! Θα μου πειτε γινεταινα μηνεχει animation?

Γινεται! Τη μια φευγει η μπουνια και την αλλη ειναι στη μουρη του αντιπαλου...Χωρις να δειξει καθολου κινηση...Δεν πειραζει και εγω που παραπονιομουν για το 1 Ninjutsu...Το επομενο θα ειναι τζαμι...

Φοβερη νιλα σας λεω. Μπειτε youtube και γραψτε broken bond...Αισχος

Avenger_Seraphim
29-11-2008, 15:22
Παλικάρια από που το πήρατε (όσοι το έχετε) ;

Λογικα δεν νομιζω να μην το βρεις στα ενημερωμενα μαγαζια...Αλλα δεν εχω ψαξει για να σου πω. Εγω παντως απο ελλαδα το αγορασα :Ρ


Πρεπει να νιωθουμε τυχεροι που παιζουμε τετοιο game...Επαιξα το broken bond και δεν ειχε animation! Θα μου πειτε γινεταινα μηνεχει animation?

Γινεται! Τη μια φευγει η μπουνια και την αλλη ειναι στη μουρη του αντιπαλου...Χωρις να δειξει καθολου κινηση...Δεν πειραζει και εγω που παραπονιομουν για το 1 Ninjutsu...Το επομενο θα ειναι τζαμι...

Φοβερη νιλα σας λεω. Μπειτε youtube και γραψτε broken bond...Αισχος

Γιαυτο με βλεπεις να μην παραπονιεμαι για αυτα που δεν ειναι μεσα στο παιχνιδι Freak. Στην προηγουμενη σελιδα εχω ποσταρει μερικα cutscenes απο το παιχνιδι. Περα απο το γεγονος οτι στα ιαπωνικα ΔΕΝ "νιωθουν" απο σημεια στιξης, αυτο με βαζει σε σκεψεις οτι δεν εγινε νεα ηχογραφηση για το παιχνιδι,και οτι απλα πηραν τις ατακες απο το ανιμε. Αν δειτε βιντεο απο μαχες θα ακουσετε οτι οι φωνες των χαρακτηρων οταν "βαρανε" ειναι οι αμερικανοι,και οταν λενε μια φραση ειναι οι ιαπωνεζοι...

Σημερα επαιξα και το παιχνιδι σε HD τηλεοραση...Πραγματικα δεν περιμενα διαφορα,αλλα επαθα πλακα...Τα χρωματα και γενικα το αποτελεσμα ηταν εντυπωσιακο :Ρ Ελπιζω συντομα να παρω καμια τηλεοραση HD :jiggy:

freak
29-11-2008, 19:51
Σε ολα τα Faqs λενε πως το Kyubi βγαινει με 2 μπαρες ενεργειας αλλα εμενα μου εμφανιζεται μονο στην τελευταια...Εσενα? Πολυ περιεργο ρε γαμωτο...

Avenger_Seraphim
29-11-2008, 23:43
Σε ολα τα Faqs λενε πως το Kyubi βγαινει με 2 μπαρες ενεργειας αλλα εμενα μου εμφανιζεται μονο στην τελευταια...Εσενα? Πολυ περιεργο ρε γαμωτο...

Με μια μπαρα ειναι. Απλα αμα θες μπορεις να το επιλεξεις απο την αρχη οποτε εχεις ολες τις μπαρες :bgrin2: Προφανως ειναι λαθος τα FAQ που διαβασες :giggle:

pagorem
12-12-2008, 19:34
Γεια χαρά σε όλους, δεν μπορώ να βρω στο PSstore κανένα από τα δύο διαθέσιμα add-on packs, ούτε την Shitsou-ne ούτε τον Asaghi.Βασικά στα odd-ons των παιχνιδιών δεν συμπεριλαμβάνεται καθόλου το ΝARUTO.Κοιτάω πουθενά λάθως ρε παιδια, ας μου πει κάποιος τι γίνεται?

Avenger_Seraphim
12-12-2008, 20:05
Γεια χαρά σε όλους, δεν μπορώ να βρω στο PSstore κανένα από τα δύο διαθέσιμα add-on packs, ούτε την Shitsou-ne ούτε τον Asaghi.Βασικά στα odd-ons των παιχνιδιών δεν συμπεριλαμβάνεται καθόλου το ΝARUTO.Κοιτάω πουθενά λάθως ρε παιδια, ας μου πει κάποιος τι γίνεται?

Καταρχας καλως ηλθες, και καλο θα ηταν να κοιτας λιγο τα προηγουμενα ποστ γιατι αυτη την ερωτηση την εχω απαντηση κ αλλες φορες.. Οπως και να 'χει, η Shizune & o Asuma ειναι διαθεσημοι στο αγγλικο PS store... Οποτε κανε ενα αγγλικο account και κατεβασε τα απο το Add-Ons, εχει δικο του φακελο το παιχνιδι..

pagorem
13-12-2008, 12:22
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά αφού έκανα λογαριασμό στο Αγγλικό PSN και πήγα να κάνω sign in με τα αντίστοιχα id και password μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορώ να κάνω χρήση του λογαριασμού άλλου userΑπό το PC πάλι δεν μπορώ να τα κατευάσω γιατί απαιτείται εγκατάσταση λογισμικού έτσι ώστε να αναγνωρίζεται το psp σαν φλασάκι ή κάτι τέτοιο.Δεν έχω όμως psp...Υπάρχει άλλος τρόπος?

Avenger_Seraphim
13-12-2008, 16:23
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά αφού έκανα λογαριασμό στο Αγγλικό PSN και πήγα να κάνω sign in με τα αντίστοιχα id και password μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορώ να κάνω χρήση του λογαριασμού άλλου userΑπό το PC πάλι δεν μπορώ να τα κατευάσω γιατί απαιτείται εγκατάσταση λογισμικού έτσι ώστε να αναγνωρίζεται το psp σαν φλασάκι ή κάτι τέτοιο.Δεν έχω όμως psp...Υπάρχει άλλος τρόπος?

Φτιαξε εναν νεο user στο PS3 και φτιαξε εκει ενα Αγγλικο PSN...Αυτο εκανες στη πρωτη περιπτωση? Αν οχι δοκιμασε αυτο...:bgrin2:

pagorem
13-12-2008, 23:22
Φτιαξε εναν νεο user στο PS3 και φτιαξε εκει ενα Αγγλικο PSN...Αυτο εκανες στη πρωτη περιπτωση? Αν οχι δοκιμασε αυτο...:bgrin2:
Όντως, έπρεπε να φτιάξω καινούργιο user στο PS3.Εκανα κανονικά sign-in.Παρόλα αυτά στην επιλογή game add-ons δεν υπήρχε φάκελος για το παιχνίδι:(

Avenger_Seraphim
13-12-2008, 23:28
Όντως, έπρεπε να φτιάξω καινούργιο user στο PS3.Εκανα κανονικά sign-in.Παρόλα αυτά στην επιλογή game add-ons δεν υπήρχε φάκελος για το παιχνίδι:(

Μαλλον εκανα λαθος... Ψαξε το μεσα στο μαγαζ γενικαι, υπαρχει φακελος για το παιχνιδι...Δεν μπορω να το κοιταξω τωρα που ειναι.

Τσεκαρε και το Latest release για τον Asuma...Αν τον εχουν εκει ακομα..

pagorem
15-12-2008, 12:47
Μαλλον εκανα λαθος... Ψαξε το μεσα στο μαγαζ γενικαι, υπαρχει φακελος για το παιχνιδι...Δεν μπορω να το κοιταξω τωρα που ειναι.

Τσεκαρε και το Latest release για τον Asuma...Αν τον εχουν εκει ακομα..
Κοίταξα παντού και φάκελος για το παιχνίδι δεν είδα να υπάρχει.Εδώ οι δικοί μας όμως τι κάνουνε?Εγώ δεν έδωσα λεφτά για το παιχνίδι?Ή μήπος μου το δώσανε τσάμπα και πρέπει να λέω και ευχαριστώ κιόλας.Είναι γνωστό ότι η Ευρωπαική αγορά είναι δεύτερης κατηγορίας σε σχέση με Αμερική και Ασία όμως η Ελληνική αγορά είναι σε ακόμα χειρότερη μοίρα.Δεν μπορώ να καταλάβω...τέλος πάντων.Υπάρχει δυνατότητα μήπως να ανεβάσει κάποιος τα add-ons σε rapidshare link να τα πάρουμε και οι υπόλοιποι (Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα νομιμότητας μιας και διατίθενται ήδη δωρεάν.

Avenger_Seraphim
15-12-2008, 18:30
Κοίταξα παντού και φάκελος για το παιχνίδι δεν είδα να υπάρχει.Εδώ οι δικοί μας όμως τι κάνουνε?Εγώ δεν έδωσα λεφτά για το παιχνίδι?Ή μήπος μου το δώσανε τσάμπα και πρέπει να λέω και ευχαριστώ κιόλας.Είναι γνωστό ότι η Ευρωπαική αγορά είναι δεύτερης κατηγορίας σε σχέση με Αμερική και Ασία όμως η Ελληνική αγορά είναι σε ακόμα χειρότερη μοίρα.Δεν μπορώ να καταλάβω...τέλος πάντων.Υπάρχει δυνατότητα μήπως να ανεβάσει κάποιος τα add-ons σε rapidshare link να τα πάρουμε και οι υπόλοιποι (Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα νομιμότητας μιας και διατίθενται ήδη δωρεάν.

Δεν βλεπεις καλα τοτε ... Εγω μολις τωρα το τσεκαρα,και ο φακελος ειναι στη θεση του... Εισαι σιγουρος οτι κοιτας στο σωστο μαγαζι στο σωστο μερος? Εγω πηγα Games Add-ons,και στη 5η σειρα ηταν ο φακελος με τον Ναρουτο φατσα-φορα...Check again...Ολοι μια χαρα τα βρηκαμε,δεν γινετε σε εσενα να μην φαινεται...

Επισης δεν μπορουμε να τα ανεβασουμε γιατι πολυ απλα δεν εχουμε προσβαση σε αυτα απο το PS3 :) Οποτε αυτο που λες δεν γινετε...Αμα ηταν ετσι ολα τα παιχνιδια που χρειαζονται λεφτα θα κυκλοφορουσαν και στο ιντερνετ...

pagorem
16-12-2008, 15:20
Δεν βλεπεις καλα τοτε ... Εγω μολις τωρα το τσεκαρα,και ο φακελος ειναι στη θεση του... Εισαι σιγουρος οτι κοιτας στο σωστο μαγαζι στο σωστο μερος? Εγω πηγα Games Add-ons,και στη 5η σειρα ηταν ο φακελος με τον Ναρουτο φατσα-φορα...Check again...Ολοι μια χαρα τα βρηκαμε,δεν γινετε σε εσενα να μην φαινεται...

Επισης δεν μπορουμε να τα ανεβασουμε γιατι πολυ απλα δεν εχουμε προσβαση σε αυτα απο το PS3 :) Οποτε αυτο που λες δεν γινετε...Αμα ηταν ετσι ολα τα παιχνιδια που χρειαζονται λεφτα θα κυκλοφορουσαν και στο ιντερνετ...
Το url του Αγγλικού PSN αυτό δεν είναι?:http://uk.playstation.com/
Εκεί εφτιαξα account και είμαι σίγουρος ότι έψαξα καλά.Εν πάσει περιπτώσει,θα ξανακοιτάξω πάλι αφού το ξαναείδες και λες οτι υπάρχει, αλλά όχι άμεσα γιατί δυστιχώς αναγκάστηκα να κάνω αλλαγές στο στήσιμο του δικτύου στο σπίτι μου και δεν έχω καλώδιο που να φτάνει από το router μου μέχρι το ps3.

Avenger_Seraphim
16-12-2008, 15:23
Το url του Αγγλικού PSN αυτό δεν είναι?:http://uk.playstation.com/
Εκεί εφτιαξα account και είμαι σίγουρος ότι έψαξα καλά.Εν πάσει περιπτώσει,θα ξανακοιτάξω πάλι αφού το ξαναείδες και λες οτι υπάρχει, αλλά όχι άμεσα γιατί δυστιχώς αναγκάστηκα να κάνω αλλαγές στο στήσιμο του δικτύου στο σπίτι μου και δεν έχω καλώδιο που να φτάνει από το router μου μέχρι το ps3.

Εγω κοιταω το store που ειναι μεσα απο το PS3,οχι αυτο που φαινεται στο PC ...Just a notice. Συνδεσε το ps3 online πρωτα και μετα οποια αλλη απορια εχεις εδω ειμαστε :)

WolfRathmA
17-12-2008, 03:42
Εχουμε ακουσει τιποτα νεοτερα για τα trophies γνωριζει κανεις; Η να το λιωσω το παιχνιδι να το τελειωσω; :p LoL

Avenger_Seraphim
17-12-2008, 16:18
Οχι,αμα ειχε βγει καποια ανακοινωση θα την ειχα γραψει ;)
Αρχισε το παιχνιδι κανονικα,δεν βλεπω καποιο patch στον οριζοντα. ΑΝ βγει θα ειναι μαλλον μετα την κυκλοφορια του ιαπωνικου παιχνιδιου,που ειναι τον ιανουαριο.

Στο Jump Festa θα υπαρχει ενα booth με το παιχνιδι,οποτε ΑΜΑ θελισουν να προσθεσουν κατι θα το μαθουμε εκει...Αν και αμφιβαλλω.

ckit520
27-12-2008, 01:10
to paixnidi leei????????
trelainomai gia th seira kai vrhka to demo apolaustiko :P

hakoo
27-12-2008, 02:29
Ριξε μια ματια στο review του Avenger_Seraphim να παρεις μια ιδεα.;)
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=4472
Το σιγουρο ειναι οτι αν εισαι fan του anime θα περασεις αρκετα καλα.

pagorem
28-12-2008, 23:44
Εγω κοιταω το store που ειναι μεσα απο το PS3,οχι αυτο που φαινεται στο PC ...Just a notice. Συνδεσε το ps3 online πρωτα και μετα οποια αλλη απορια εχεις εδω ειμαστε :)
Έβαλα online το ps3,έφτιαξα καινούργιο account και προσπάθησα να συνδεθώ απευθείας από το μενου και με πέταξε πάλι στο ελληνικό (έγραφε με μεγάλους ελληνικούς χαρακτήρες καλές γιορτές).Για να κάνω ότι έκανα χρησιμοποίησα υπάρχον e mail.Χρειάζεται να φτιάξω καινουργιο mail όπου να δηλώνω αγγλίκά στοιχεία?,πρέπει να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις στο router μου ή στο playstation?,υπάρχει επίλογή στο menu του playstation για να μπεις στο αγγλικό μαγαζι?τι πρέπει να κάνω...please :please2: βοήθει ,είμαι εντελώς άχρηστος από αυτά...

Avenger_Seraphim
30-12-2008, 03:10
Έβαλα online το ps3,έφτιαξα καινούργιο account και προσπάθησα να συνδεθώ απευθείας από το μενου και με πέταξε πάλι στο ελληνικό (έγραφε με μεγάλους ελληνικούς χαρακτήρες καλές γιορτές).Για να κάνω ότι έκανα χρησιμοποίησα υπάρχον e mail.Χρειάζεται να φτιάξω καινουργιο mail όπου να δηλώνω αγγλίκά στοιχεία?,πρέπει να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις στο router μου ή στο playstation?,υπάρχει επίλογή στο menu του playstation για να μπεις στο αγγλικό μαγαζι?τι πρέπει να κάνω...please :please2: βοήθει ,είμαι εντελώς άχρηστος από αυτά...

Πρωτα απ'ολα: Φτιαχνεις ΝΕΟ USER! Μετα με ενα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ E-MAIL κανεις register στο αγγλικο PSN. Αυτη ειναι η διαδικασια. Δεν θα μπεις απο το User που εχεις τον ελληνικο λογαριασμο.

pagorem
02-01-2009, 20:33
Πρωτα απ'ολα: Φτιαχνεις ΝΕΟ USER! Μετα με ενα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ E-MAIL κανεις register στο αγγλικο PSN. Αυτη ειναι η διαδικασια. Δεν θα μπεις απο το User που εχεις τον ελληνικο λογαριασμο.

O.K. τα κατάφερα,συγγνώμη αν έγινα κουραστικός:(

puredemonic
04-01-2009, 19:45
παίδες συνιστώ ανεπιφύλακτα το game στους fan της σειράς οι μάχες είναι απίστευτες όπως επίσης και τα γραφικά. Το μονο σπαστικό είναι οι επαναλαμβανόμενες αποστολές στο story mode και η έλλειψη Online και trophies.

Avenger_Seraphim
20-01-2009, 21:28
Bump!!

22 Ιανουαριου: Jirobou
5 Φεβρουαριου: Κιντομάρου
19 Φεβρουαριου: Ταγιούγια
5 Μαρτιου: Σακόν

Αυτα μας εχουν μεινει. Επισης κοιτουσα τα τρεϊλερ που ειχα κατεβασει απο το PSN και ειδα κατι στο Ultimate Mission Mode,που τελικα δεν ηταν μεσα :Ρ Δεν εχει μεγαλη σημασία απλα το παρατήρησα

G5dH0x60Xeg

Απο το 0:58 που ξεκινα για το mission mode, κατω αριστερα εχει κατι θεσεις για αντικειμενα κλπ τα οποια θα μπορουσαμε να τα αλλαξουμε με το d-pad...Τωρα για ποιο λογο δεν ειναι μεσα στο παιχνιδι δεν ξερω XD

Avenger_Seraphim
27-01-2009, 22:44
5 Φεβρουαριου: Κιντομάρου
19 Φεβρουαριου: Ταγιούγια
5 Μαρτιου: Σακόν

Επίσης εχουμε την πρώτη εικόνα απο το 3D model του ναρούτο για το επομενο παιχνιδι :3
Καμια άλλη πληροφορια παντως
http://img230.imageshack.us/img230/3884/wallpaper02on9.jpg

hakoo
28-01-2009, 04:22
Shippuuden! :angry:
Που το ξερεις οτι ειναι για το επομενο παιχνιδι?



5 Φεβρουαριου: Κιντομάρου
19 Φεβρουαριου: Ταγιούγια
5 Μαρτιου: Σακόν



Να υποθεσω οτι ειναι support αυτοι?

Avenger_Seraphim
28-01-2009, 05:54
Shippuuden! :angry:
Που το ξερεις οτι ειναι για το επομενο παιχνιδι?


Για αυτο εδω αποκλείεται να ειναι,οποτε ειναι για το επομενο παιχνιδι ΧΡ Και να εφτιαξαν ολοκληρο μοντελο για το ημερολογιο του V-Jump (περιοδικο με μανγκα,video games etc) ειναι λιγο κουλο...
Αν την κοιταξεις φαινεται οτι δεν ειναι ζωγραφιστη η εικονα και ειναι 3Δ...

Επίσης στο ιαπωνικο σαϊτ εχουν ανεβάσει ενα ερωτηματολογιο που αφορα το παιχνιδι,και πως το αξιολογει αυτος που το αγορασε για να βελτιωσουν το επομενο :bgrin2:



Να υποθεσω οτι ειναι support αυτοι?
Ναι, μιας και φτανουμε στο τελος των DLC ειπα καθε φορα να κανω ποστ με αυτα που μενουν...

hakoo
28-01-2009, 16:33
Nαι, φαινεται απο καποιες λεπτομερειες οτι πραγματικα προκειται για 3D μοντελο. Confirmation σιγουρα δεν ειναι αλλα εγω για teaserακι το κοβω. Ξεχωρα απ' αυτο, ειναι η λογικη εξελιξη, ενα Shippuuden based sequel του χρονου δηλαδη. Σεναριακα δεν αφησε καποιο περιθωριο το storm μιας ειναι μεχρι το 135. Κοιταξα απο περιεργεια τις πωλησεις, στο vg.chartz (με τα καλα και τα κακα του αποτελει τη μοναδικη πηγη) καταγραφονται πωλησεις που ξεπερνουν το μισο εκ. εκτος Ιαπωνιας. Αν προσθεσουμε και τις πωλησεις που σιγουρα θα κανει στην Ιαπωνια μπορουμε να πουμε οτι πηγε(και θα παει) παρα πολυ καλα για το ειδος του και οτι εξασφαλιζει τα κονδυλια η cc2 για το sequel.
http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=18886&region=All
Συμφωνα παντα με το ιδιο site, το storm εχει πουλησει περισσοτερο απο τα προηγουμενα της σειρας στο ps2, οπου η βαση ηταν τεραστια. Εγω τουλαχιστον θεωρω εντυπωσιακα τα νουμερα και μεγαλη υποθεση να πουλαει περισσοτερο ενα franchise στο ps3 απ οτι στο ps2.

Blaze
28-01-2009, 23:36
paidia mia erwtisi thelw na kanw panw sto Storm.
den xerw an exei ypothei sta pio palia posts kai zitw signwmi an to epanalamvanw.
exw akousei pws sto Storm exoun vgei kapoia updates(?)
tespa kapoio DLC gia to Storm.
mpika tis proalles mesa sto PSN store kai den vrika tipote.(sto Eurwpaiko fisika.ektos an einai se Amerikaniko kai Iapwneziko)
oute otan vazw to game tin wra pou einai sindedemeno me to router mou vgazei kapoio message pou na mou leei update kai ta sinafi.
xerei kaneis ti paizei?genikotera yparxei kaneis pou na xerei pws katevazw kainourio yliko,xaraktires klp??
thanx in advance!

Avenger_Seraphim
29-01-2009, 02:11
Εχει ειπωθει στη προηγούμενή ακριβως σελιδα... Τσεκαρε την για παραπανω πληροφοριες. Αν εχεις ευρωπαϊκο παιχνιδι δες το PSN store της Αγγλιας και θα το εχει μεσα στο game add-ons. Αν εχεις αμερικανικο το αντιστοιχο μαγαζι...

Δεν βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει κατι νεο,απλα το κατεβαζεις εσυ.