PDA

View Full Version : Προβλήμα με πιστώτικη...



dante_gr
25-12-2007, 00:30
Χαιρετώ ολούς σας και καλές γιορτές:angry:

Στο θέμα μας τωρα...Έχω μια φοιτιτικη πιστώτικη της τραπεζας πειραιως και δυστιχώς το psn δεν την δεχεται...μου λέει συνεχώς invalid card....ξερει κανεις αν η συγκεκριμενη καρτα λειτούργει στο psn και αν όχι μηπώς υπαρχει καποιος τρόπος παρομοιος με αύτoν με την wirecard?....
Ευχαριστώ...:)

NonBorn
25-12-2007, 00:52
Χαιρετώ ολούς σας και καλές γιορτές:angry:

Στο θέμα μας τωρα...Έχω μια φοιτιτικη πιστώτικη της τραπεζας πειραιως και δυστιχώς το psn δεν την δεχεται...μου λέει συνεχώς invalid card....ξερει κανεις αν η συγκεκριμενη καρτα λειτούργει στο psn και αν όχι μηπώς υπαρχει καποιος τρόπος παρομοιος με αύτoν με την wirecard?....
Ευχαριστώ...:)

Στο ελληνικό store δε λειτουργεί? Περίεργο... Μήπως να ρίξεις κάνα τηλέφωνο στη Sony και στην τράπεζα να ρωτήσεις τι παίζει? Μου φαίνεται παράξενο να μην δέχεται ελληνική πιστωτική κάρτα! Μήπως κάπου υπάρχει λάθος στα στοιχεία? Μπορεί να παίζει κ αυτό... H wirecard πλέον δεν γίνεται δεκτή στα PS Stores δυστυχώς.

Η λύση που σου συστήνω αν τελικά δε βρεις άκρη με την κάρτα που ήδη έχεις είναι η προπληρωμένες κάρτες - prepaid cards! Πας σε μία τράπεζα και τη ζητάς... Δε χρεώνεσαι τίποτα βγαίνει εκείνη την ώρα και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις ακριβώς όπως και μία πιστωτική κάρτα με τη διαφορά ότι βάζεις εκ των προτέρων χρήματα στη κάρτα και μπορείς να αγοράσεις ανάλογα με τα λεφτά που έχεις μέσα και τίποτα παραπάνω!

chios26
04-01-2008, 16:21
Non ξερεις αν δουλευουν ολες οι prepaid για το ελληνικο store?

yiannis2002s
04-01-2008, 16:28
Visa Electron δουλευει?

NonBorn
04-01-2008, 18:23
Visa Electron δουλευει?

Visa Electron Κύπρου έχω εγώ και δούλεψε μια χαρά... Όταν πρωτοάνοιξε το store... Τώρα έχω βάλει μια άλλη αλλά δεν νομίζω να σταμάτησε να δουλεύει...

milios
05-01-2008, 01:49
Από Πειραιώς εγώ δήλωσα την χρεωστική (δηλ. Visa Electron) και δουλεύει μια χαρά ακόμα και στο αμερικάνικο store.

blizard
05-01-2008, 02:26
Και η χρεωστική visa electron από alpha το ίδιο, συν στο store του hong-kong.

yiannis2002s
05-01-2008, 13:54
Ωραια!!! :1appl: