PDA

View Full Version : Αλλο ενα thread γκρινιας!



spyros arianara
20-03-2014, 11:23
Εφτιαξα αυτο το thread παιδια διοτι εχω αρχισει να ανησυχω μηπως οι μερες του gaming χομπυ μου φτανουν στο τελος τους.
Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις για την νεα γενια αλλα εχουν υπαρξει δειγματα για το που παει το gaming απο την προηγουμενη γενια.
Εχω αυτο το χομπυ απο την εποχη του amstrad 6128 ,δηλαδη ειμαι "βετερανος" ,και καποιος του οπου οι απαιτησεις εχουν ισως φτασει στο θεο, και δεν μιλαω για τον τεχνικο τομεα αλλα για το gameplay.


Για να δειξω ενα δειγμα του τι θεωρω καλο παιχνιδι θα πω οτι τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας που περασε για μενα εχοντας και τις δυο κονσολες ηταν fallout 3 ,killzone 2,gt 5 .Θεωρω,και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να αμφισβητηθει καν αυτο, οτι η δουλεια που ειχαν τα συγκεκριμενα παιχνιδια ηταν φανερα περισσοτερη (ας αφησουμε το fallout εξω για οποιον διαφωνει) και αυτο φαινοταν ,η ποιοτητα τους ηταν κατα πολυ μεγαλυτερη απο τον ανταγωνισμο και αυτο αυξανε το replay value τους.


Ξαφνικα ενα trend που ξεκινησε το cod(καρκινος του gaming) την περασμενη γενια ηταν οτι επετρεπε να βαλεις γκολ και στη δικια σου εστια και το μετρουσε για κανονικο ,τουλαχιστον ετσι παρομοιαζω εγω το συγκεκριμενο παιχνιδι, και ενω μερικοι εκραζαν ,μεσα σε αυτους και γω, τα codboys το υπερασπιζονταν λεγοντας οτι και εσυ μπορεις να βαλεις γκολ στη δικια σου εστια και θα μετρησει επισης, ναι αλλα εγω δε το χρειαζομαι αυτο ,ειναι εκει για να εξισωσει τον "καλο " με τον "κακο" παιχτη διοτι ενας καλος παιχτης θα βαλει γκολ και στην αντιπαλη εστια.Χρησιμοποιω αυτον το παραλληλισμο ως παραδειγμα για να γινω πιο κατανοητος και ζητω συγνωμη εαν κουραζω με τα "hardcorilikia" μου αλλα ειλικρινα εχω αρχισει να ανησυχω για πρωτη φορα στη ζωη μου οτι θα σταματησουν τα games να με καλυπτουν.Δε μπορει η guerilla και η καθε guerilla να δινει για sequel του kz2 το kz3 η το kzsf δεν εχουν καμια σχεση ουτε στην ποιοτητα ουτε στο πως παιζονται, φαινετε κατευθειαν οτι εχουν ριξει νερο στο κρασι τους για να προσελκυσουν νεους παιχτες.


Προσωπικα με εχει κουρασει αυτο, δηλαδη μεχρι που θα φτασει ?Εχουν καταστρεψει παιχνιδαρες , και εμεις οι υπολοιποι οι παλιοι τι ειμαστε κοροιδα?Καταλαβαινω οτι για να βγουν λεφτα πρεπει να απευθυνθεις σε ολους αλλα ως ενα σημειο, θα ημουν διατεθημενος να πληρωσω 150 ευρω για ενα παιχνιδι που σε εισαγωγικα θα απευθηνοταν σε λιγους και δε θα ηταν νερομενο.
Δυστυχως μετα απο πολυ σκεψη εκει εχω καταληξει οτι για να βγει ενα τετοιο παιχνιδι ισως να χρειαζετε να βαλουν αυτοι που το θελουν πιο βαθια το χερι στη τσεπη το οποιο το προτιμω απο το να αγοραζω χαμηλης ποιοτητας games οπως bf4 η "νερωμενα".
Εσεις πως το βλεπετε θα υπαρξει γυρισμος απο ολο αυτο το casuιλικι?νοιωθετε ετσι οπως εγω καποιοι η ειναι στο μυαλο μου ολα αυτα?Ελπιζω να γινει κατι γιατι το ενδιαφερον οσο παει και μειωνετε .Ελπιζω ολα αυτα τα codboys να βαρεθουν αυτη την αηδια και να ζητησουν κατι παραπανω , και τοτε ισως να ειναι το μονο καλο το οποιο θα εχει κανει το cod στα games.

Μακροσκελες και κουραστικο το ποστ αλλα ειχα και πολυ χρονο τι να κανω!:sombrero:

enstikto
20-03-2014, 11:41
Sorry φίλε μου αλλά απο την τελευταια γενιά υπάρχουν πολλά ακόμα αξιόλογα μη-νερομένα παιχνίδια απο αυτά που αναφέρεις....
Δεν μου αρέσει και εμένα η cod-οποίηση των παιχνιδιών αλλά πραγματικά δεν νομίζω οτι το killzone 2 είναι η επιτομή των shooters της προηγούμενης γενιάς όσον αφορά gameplay....
Νομίζω πρέπει να δεις μερικούς τίτλους ακόμα πρίν αρχίσεις την "γκρίνια" :)

ΥΓ. To fallout 3 ήταν υπέροχο, αλλά μόνο στο pc.... Στο ps3 ήταν σχεδόν unplayable....

spyros arianara
20-03-2014, 11:51
στο xbox το επαιξα και με αφησε πολυ ικανοποιημενο, η ανησυχια μου ειναι μηπως αυτη η εμπορικοτητα και καλα χαλασει και single player εμπειριες!

james9
20-03-2014, 11:54
θα συμφωνησω στα περι ονλαιν , cod κλπ αλλά στη γενιά που περασε πολυ προχειρα μπορω να θυμηθω fallout 3 , bioshock, last of us , uncharted, halo , lost odyssey και μικρα διαμαντακια οπως nier, deadly premonition και αν κατσω και σκεφτω θα σου αραδιασω 10-20 ακομα. Οποτε παιχνιδια υπαρχουν και θα κυκλοφορουν παντα απλα αυξηθηκαν τα πιου πιου και τα ονλαιν που θελει η "νεολαια" . Όμως δυστυχως το μελλον της βιομηχανιας του gaming ειναι στην πιτσιρικαδα και οχι σε αυτους που θελουν το κατι διαφορετικο. Το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις ειναι να επιβραβευουμε με τα χρηματα μας τις εταιριες που κινουνται στη σωστη -για εμας- κατευθυνση και να θαβουμε τις υπολοιπες μην αγοραζοντας τιποτα.
Πχ δεν τσιγκουνευτηκα τα 14,99€ που ειχε το brothers(αν θυμαμαι καλα) αλλα δεν δινω ουτε ενα ευρω για cod.

ΥΓ Το killzone ποτε δεν με κερδισε και δεν ειμαι και ραλακιας ωστε να μιλησω για gt5. Θεωρω ομως το Halo κορυφη στην κατηγορια του χωρις να ειμαι και φαν .

spyros arianara
20-03-2014, 12:06
Sorry φίλε μου αλλά απο την τελευταια γενιά υπάρχουν πολλά ακόμα αξιόλογα μη-νερομένα παιχνίδια απο αυτά που αναφέρεις....
Δεν μου αρέσει και εμένα η cod-οποίηση των παιχνιδιών αλλά πραγματικά δεν νομίζω οτι το killzone 2 είναι η επιτομή των shooters της προηγούμενης γενιάς όσον αφορά gameplay....
Νομίζω πρέπει να δεις μερικούς τίτλους ακόμα πρίν αρχίσεις την "γκρίνια" :)

ΥΓ. To fallout 3 ήταν υπέροχο, αλλά μόνο στο pc.... Στο ps3 ήταν σχεδόν unplayable....
μπορεις να αναφερεις ενα fps με την ποιοτητα του kz2 το οποιο να μην νερωθηκε?αντε να δεχτω το halo απο τα οποια επαιξα μεχρι το 3 ,αλλο;

PDS
20-03-2014, 12:14
ΥΓ. To fallout 3 ήταν υπέροχο, αλλά μόνο στο pc.... Στο ps3 ήταν σχεδόν unplayable....
What?:P
Αλλο παιχνιδι επαιξα?

Στα υπολοιπα συμφωνω, ειχαμε παιχνιδαρες σε αυτη την γενια.

enstikto
20-03-2014, 12:18
Bioshock, Bioshock: Infinite, Resistance 3, Crysis 2

Edit: @PDS: Δεν σου άρεσε το fallout 3?

spyros arianara
20-03-2014, 13:08
επειδη για λογους δουλειας δεν επαιξα το bioshock infinite δεν εχω γνωμη αλλα crysis 2 ,resistance 3 πιστευεις ειλικρινα οτι ειναι οn par με halo, killzone 2?τι να πω.
p.s νομιζω υπαρχει τεραστια διαφορα ποιοτητας υπερ του kz2 τι εγινε μονο εγω το βλεπω αυτο?

dlevel
20-03-2014, 13:15
εγω αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι παρα-είμαστε απαιτητικοί όσο περνάνε τα χρόνια... δλδ να λέμε οτι το KZ:SF δεν έχει ποιότητα ( που έτριβα τα μάτια μου ) τοτε δείχνει οτι με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένοι, το οποίο βέβαια είναι μέσα στο DNA του ανθρώπου και δέχομαι οτι γι αυτό και εξελιχθήκαμε αλλιώς θα ήμασταν ικανοποιημένοι με το να κυνηγάμε ελάφια και να κοιμόμαστε σε σπηλιές... αλλα και πάλι νομίζω οτι πρέπει να δώσουμε λίγο credit στις εταιρίες παραγωγής παιχνιδιών για την ραγδαία εξέλιξη στο gaming...

PDS
20-03-2014, 13:16
Bioshock, Bioshock: Infinite, Resistance 3, Crysis 2

Edit: @PDS: Δεν σου άρεσε το fallout 3?

Οχι ρε συ.Απλα απορω που το ειδες το ''unplayable'':p
το εχω τερματησει ειναι, απο αγαπημενα παιχνιδια της γενιας σιγουρα και ειχε σταθεροτατο frame rate,ομορφα γραφικα και δεν κολλησε πουθενα.

enstikto
20-03-2014, 13:20
Halo δεν έχω παίξει να σου πω την αλήθεια...
Να σου πω ότι εγώ επι το πλείστον ασχολούμε με single player και πολύ λιγότερο με mp.
Ναι τα SPs που σου ανέφερα μου άρεσαν όλα πολύ περισσότερο απο του kz2.

Απο mp που έχω παίξει μόνο το crysis 2 ναι μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα εξίσου με το kz ίσως και περισσότερο...

- - - Updated - - -

@PDS: Φαντάζομαι δεν έχεις το μικρόβιο του completionist και πολύ. Αλλιώς θα έβλεπες τραγικότητες επιπέδου Skyrim στο PS3 (προ-patch).

spyros arianara
20-03-2014, 14:29
το kzsf μια χαρα παιχνιδακι ειναι αλλα καμια σχεση με το kz2 δεν εχει το ενα ηταν ενα θαυμα για το ps3 και το αλλο ειναι ενα πολυ ομορφο παιχνιδι αλλα μετριο για μενα με τα δεδομενα της καινουριας γενιας.Θα μου πεις ειναι launch αλλα το downgrade επεσε ηδη απο το kz3.Πολυ εχουμε εστιασει στο kz ομως και το θεμα ειναι γενικοτερο και αφορα κυριως τα mp παιχνιδια, και παλι η αφορμη ηρθε απο το planetside ενα παιχνιδι που περιμενα σα τρελος που ηδη κατηγορητε για super noob friendly.Γενικοτερα το mp παει προς τα εκει και ειναι αναμενομενο ,ισως πρεπει να εστιασω σε single player εμπειριες.
Η ισως να ειναι και στο μυαλο μου απο την στιγμη που καποιοι μπορουν και συγκρινουν το mp του crysis (περα απο τα γραφικα δε μιλαω για αυτα) με το mp του kz2 και εγω ουτε να το διανοηθω δε μπορω αυτο ,μαλλον καπου το εκαψα!:d030:

spyros arianara
20-03-2014, 19:40
περιμενα περισσοτερη συμμετοχη και καποιους να συμφωνουν μαζι μου αλλα μπα....:a052:

psx3
20-03-2014, 21:06
το θεμα ειναι γενικοτερο και αφορα κυριως τα mp παιχνιδια
Καλά κάνεις και το ξεκαθαρίζεις, για να μπει σε μια σωστή βάση η συζήτηση (MP games και η πορεία τους).

Κι έρχομαι εγώ και σε ρωτάω: με ποιά λογική το KZ:SF είναι πιο casual-friendly από το KZ2; Αν το πάρουμε από άποψη aim assist, τότε πιο hardcore είναι το KZ:SF...

Εμένα να σου πω την αλήθεια όποιο online game και να παίζω, με ενδιαφέρει να υπάρχει κόσμος μέσα και όχι να είμαστε 3 κι ο κούκος. Οπότε ναι, δέχομαι να βάλω λίγο νερό στο κρασί μου, αν είναι να προσελκύει κόσμο, παρά να είμαι ελιτιστής και να λέω «ααα βάλτε recoil στον θεό να μην μπορεί να σημαδέψει κανείς» --> περισσότερο blindfire, βγάλτε το τάδε mechanic γιατί είναι n00b-friendly --> λιγότερος κόσμος --> poor matchmaking.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που αναφέρεις μόνο τα KZ2 & GT5 από την προηγούμενη γενιά... θες να σου προτείνω exclusive MP game που δεν θυμίζει CoD καθόλου; Παίξε TLOU MP! Πού είστε ρε παιδιά όλοι εσείς που κράζετε το CoD και ψάχνετε ένα online game που να απαιτεί skill & σκέψη;;;

Για να κάνω και μια παρομοίωση, μου θυμίζει τα κόμματα: όλοι λένε ότι σιχαίνονται ΠΑΣΟΚ & ΝΔ (CoD & BF) και τελικά εκεί πάνε και το ρίχνουν μονοκούκι, ενώ μπορεί να υπάρχουν και πιο αξιόλογα μικρά και σχετικά άγνωστα κόμματα. Μήπως τελικά όλα είναι θέμα marketing/PR;;;

Και επειδή όπως έχω ξαναπεί όλα είναι θέμα perspective/εμπειριών, όσοι θεωρείτε π.χ. το GT5 challenging racing simulator, σας προτείνω να διαβάσετε το παρακάτω άρθρο:

http://www.enternity.gr/Article/Richard-Burns-Rally/20704.html

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ θα υπάρχει κάποιος πιο hardcore/old school από εσάς... από την στιγμή όμως που όλα γυρνάνε γύρω από το χρήμα λόγω καπιταλισμού, δεν προβλέπεται να αλλάξει κάτι στο άμεσο μέλλον.

spyros arianara
20-03-2014, 22:34
μερικα παιχνιδια εδω και καποιους μηνες δε τα επαιξα καθολου και δυστυχως ενα απο αυτα και το tlou .Ειλικρινα δε το παιζω ελιτιστης απλα μου λειπουν συγκεκριμενες εμπειριες και για αυτο εκανα τετοιο θεμα αγανακτισμενος ,απο ακομα μια σφαλιαρα απο το planetside.
Αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι σε ενα τετοιο παιχνιδι πιο πολυ φυσικο θα το ελεγα, και οχι skillbased , συμβαινουν πολυ πιο απιθανα πραγματα π.χ μερικοι νεοι δε θα μαθουν ποτε τι σημαινει να φυλας μια γεφυρα στην pyrhus rise και να μην περναει κανεις απο κει κλαν ολοκληρες με μικροφωνα και μη, κατι παρομοιο και στο halo αλλα και στο gears 1, βεβαια ειχε και πολυ ξυλο αλλες φορες.
Καταλαβαινω το οτι πρεπει να γινουν καποια πραγματα mainstream αλλα και γω να γουσταρω το παιχνιδι μου θελω και καποια πραγματα εχουν ισοπεδωθει τελειως .Οπως ειπα ηδη ειμαι διατεθημενος να πληρωσω για αυτο και μακαρι να βρεθει μια εταιρια να δωσει κατι τετοιο.

Εχεις παιξει kz2 φιλε psx?

psx3
20-03-2014, 22:50
Το ξεκίνησα και το παράτησα στην μέση. Παρ' όλο που είχε πάρει διθυραμβικές κριτικές, εμένα δεν μου έκανε κλικ. Γενικά τα παιχνίδια με μονοχρωματική παλέτα (καφέ/γκρί) μου προκαλούν ψυχοπλάκωμα.

Δεν μου απάντησες όμως, με ποιά λογική είναι πιο casual το KZ:SF, όταν δεν έχει aim assist; Αν ήταν casual-friendly όπως λες, θα μάζευε πολύ κόσμο, κάτι που δεν συμβαίνει.

Επίσης, αυτό που λες να φυλάς μια περιοχή και να μην περνάει κουνούπι το έχω δει σε πολλά games... ακόμα και στο KZ:SF. Δεν σου έχει τύχει να σε κλείσουν στην βάση και να σε σκίζουν τα turrets/drones μόλις πας να βγεις; Ειδικά στην Forest. Δεν το θεωρώ απαραίτητα καλό όμως. Ξενερώνει ο κόσμος και κάνει ragequit.

spyros arianara
20-03-2014, 23:00
δε προκειτε να μπω στην διαδικασια να σου πω φιλε psx για αυτο που ρωτας ας το πιστευει ο καθενας οπως θελει(χωρις σνομπ υφος!), και δε μιλησα για turrets ουτε airdrones , ενα απλο μ82 , μακρινες αποστασεις ,"χορος" για να αποφυγεις τους snipers και headshots πολλα headshots!


Για να εμπλουτισω την συζητηση θα ελεγα οτι το assasins creed το τελευταιο αλλα και γενικοτερα ,μου φανηκε πολυ passive εμπειρια ,το συστημα μαχης παιδικο ,ειμαι σιγουρος οτι παλιοτερα θα φτiαχνονταν αλλιως, αρα κατα μια αποψη και τα singleplayer παιχνιδια εχουν επηρεαστει λιγο πολυ απο casualia.

psx3
20-03-2014, 23:05
ΟΚ, δεν απαντάς σε αυτά που σε ρώτησα (μάλλον εγώ ήμουν βλάκας που απάντησα στις ερωτήσεις σου), αλλά γιατί θεωρείς ότι αυτά που λες υπάρχουν ΜΟΝΟ στο KZ2;

Αυτά που λες για «χορό» (fleet footing), απλό όπλο και μακρινές αποστάσεις τα έχω δει σε Uncharted 2/3... εσύ τα έχεις παίξει αυτά τα παιχνίδια και ξέρεις ότι δεν υπάρχουν αυτά που λες και εκεί πέρα;

Όπως εσύ πίνεις νερό στο όνομα του KZ2, άλλοι πίνουν νερό στο όνομα του UC2. Απλά εσύ αφιέρωσες πολύ χρόνο στο KZ2 και άλλοι αφιέρωσαν πολύ χρόνο στο UC2.

Και ναι, κάποια πράγματα έγιναν πιο casual στα sequels (KZ3/UC3). Σίγουρα υπάρχει ένα pattern. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί το KZ2 είναι το «απόλυτο» παιχνίδι. Θεωρώ (και εγώ και πολλοί άλλοι) ότι υπάρχουν και καλύτερα exclusives στην προηγούμενη γενιά...

psx3
20-03-2014, 23:13
Για να εμπλουτισω την συζητηση θα ελεγα οτι το assasins creed το τελευταιο αλλα και γενικοτερα ,μου φανηκε πολυ passive εμπειρια ,το συστημα μαχης παιδικο ,ειμαι σιγουρος οτι παλιοτερα θα φτiαχνονταν αλλιως, αρα κατα μια αποψη και τα singleplayer παιχνιδια εχουν επηρεαστει λιγο πολυ απο casualia.
Αν περίμενες hardcore shooting εμπειρία από το AC, μάλλον λάθος προσδοκίες είχες... φαντάζομαι αν παίξεις κανά Journey ή Heavy Rain θα έχεις ακόμα χειρότερη γνώμη.

spyros arianara
20-03-2014, 23:17
δε μου αρεσουν απλα τα tps για μουλτι τουλαχιστον για την ωρα.Δεν απανταω γιατι θα πρεπει να πω επιχειρηματα για κατι που θεωρω αυτονοητο, δεν θελω να σε προσβαλω και ουτε υποβιβαζω την αποψη σου, αν θελεις κανε και συ το ιδιο για την δικη μου.Σε καμια περιπτωση βλακας ισα ισα οι αποψεις σου ειναι παντα σεβαστες.

- - - Updated - - -


Αν περίμενες hardcore shooting εμπειρία από το AC, μάλλον λάθος προσδοκίες είχες... φαντάζομαι αν παίξεις κανά Journey ή Heavy Rain θα έχεις ακόμα χειρότερη γνώμη.
ναι εχεις δικιο με επιασες το heavy rain παρολο που δε το μισισα και το αγορασα day one αφου το επαιξα εμεινα με κακες εντυπωσεις και σιγουρα δε θελω να παει το gaming σε τετοια κατευθυνση.Δε με πειραζει ομως να βγαινουν τετοια παιχνιδια για αυτους που τους αρεσουν αρκει να βγαινουν και competitive multi για μας ,που μας αρεσουν!

psx3
20-03-2014, 23:18
Απλά σε ρώτησα 2 φορές για το aim assist του KZ:SF και δεν μου απάντησες... ΟΚ, δεν μπορώ να σε αναγκάσω με το ζόρι να απαντήσεις, αλλά κατά γενική ομολογία ΔΕΝ το λες casual shooter το KZ:SF. Πιο casual είναι τα CoD/BF.

Τώρα για το θέμα γούστου, απόλυτα σεβαστό. Δεν τίθεται διαφωνία σε αυτό.

spyros arianara
20-03-2014, 23:23
δεν ειναι casual τελειως το sf, ειδικα στο gunplay ειναι αρκετα σωστο, με αλλους τροπους το "φιμωσαν"


Παρολα αυτα αν ειναι να επιλεξω ενα συμβιβασμο αυτος του kzsf ειναι καλος αλλα το θεμα ειναι οτι μαλλον δεν φτανει γιατι που ειναι ο κοσμος που το παιζει, ολιγοι και καλοι!

psx3
21-03-2014, 00:17
Πάντως υπάρχουν ακόμα δύσκολα παιχνίδια... αν θες μπορώ να σου προτείνω μερικά, απλά δεν είναι shooters. Κυρίως RPGs & platformers.

KOUROS-7-
24-03-2014, 15:06
Εφτιαξα αυτο το thread παιδια διοτι εχω αρχισει να ανησυχω μηπως οι μερες του gaming χομπυ μου φτανουν στο τελος τους.
Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις για την νεα γενια αλλα εχουν υπαρξει δειγματα για το που παει το gaming απο την προηγουμενη γενια.
Εχω αυτο το χομπυ απο την εποχη του amstrad 6128 ,δηλαδη ειμαι "βετερανος" ,και καποιος του οπου οι απαιτησεις εχουν ισως φτασει στο θεο, και δεν μιλαω για τον τεχνικο τομεα αλλα για το gameplay.


Για να δειξω ενα δειγμα του τι θεωρω καλο παιχνιδι θα πω οτι τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας που περασε για μενα εχοντας και τις δυο κονσολες ηταν fallout 3 ,killzone 2,gt 5 .Θεωρω,και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να αμφισβητηθει καν αυτο, οτι η δουλεια που ειχαν τα συγκεκριμενα παιχνιδια ηταν φανερα περισσοτερη (ας αφησουμε το fallout εξω για οποιον διαφωνει) και αυτο φαινοταν ,η ποιοτητα τους ηταν κατα πολυ μεγαλυτερη απο τον ανταγωνισμο και αυτο αυξανε το replay value τους.


Ξαφνικα ενα trend που ξεκινησε το cod(καρκινος του gaming) την περασμενη γενια ηταν οτι επετρεπε να βαλεις γκολ και στη δικια σου εστια και το μετρουσε για κανονικο ,τουλαχιστον ετσι παρομοιαζω εγω το συγκεκριμενο παιχνιδι, και ενω μερικοι εκραζαν ,μεσα σε αυτους και γω, τα codboys το υπερασπιζονταν λεγοντας οτι και εσυ μπορεις να βαλεις γκολ στη δικια σου εστια και θα μετρησει επισης, ναι αλλα εγω δε το χρειαζομαι αυτο ,ειναι εκει για να εξισωσει τον "καλο " με τον "κακο" παιχτη διοτι ενας καλος παιχτης θα βαλει γκολ και στην αντιπαλη εστια.Χρησιμοποιω αυτον το παραλληλισμο ως παραδειγμα για να γινω πιο κατανοητος και ζητω συγνωμη εαν κουραζω με τα "hardcorilikia" μου αλλα ειλικρινα εχω αρχισει να ανησυχω για πρωτη φορα στη ζωη μου οτι θα σταματησουν τα games να με καλυπτουν.Δε μπορει η guerilla και η καθε guerilla να δινει για sequel του kz2 το kz3 η το kzsf δεν εχουν καμια σχεση ουτε στην ποιοτητα ουτε στο πως παιζονται, φαινετε κατευθειαν οτι εχουν ριξει νερο στο κρασι τους για να προσελκυσουν νεους παιχτες.


Προσωπικα με εχει κουρασει αυτο, δηλαδη μεχρι που θα φτασει ?Εχουν καταστρεψει παιχνιδαρες , και εμεις οι υπολοιποι οι παλιοι τι ειμαστε κοροιδα?Καταλαβαινω οτι για να βγουν λεφτα πρεπει να απευθυνθεις σε ολους αλλα ως ενα σημειο, θα ημουν διατεθημενος να πληρωσω 150 ευρω για ενα παιχνιδι που σε εισαγωγικα θα απευθηνοταν σε λιγους και δε θα ηταν νερομενο.
Δυστυχως μετα απο πολυ σκεψη εκει εχω καταληξει οτι για να βγει ενα τετοιο παιχνιδι ισως να χρειαζετε να βαλουν αυτοι που το θελουν πιο βαθια το χερι στη τσεπη το οποιο το προτιμω απο το να αγοραζω χαμηλης ποιοτητας games οπως bf4 η "νερωμενα".
Εσεις πως το βλεπετε θα υπαρξει γυρισμος απο ολο αυτο το casuιλικι?νοιωθετε ετσι οπως εγω καποιοι η ειναι στο μυαλο μου ολα αυτα?Ελπιζω να γινει κατι γιατι το ενδιαφερον οσο παει και μειωνετε .Ελπιζω ολα αυτα τα codboys να βαρεθουν αυτη την αηδια και να ζητησουν κατι παραπανω , και τοτε ισως να ειναι το μονο καλο το οποιο θα εχει κανει το cod στα games.

Μακροσκελες και κουραστικο το ποστ αλλα ειχα και πολυ χρονο τι να κανω!:sombrero:

Το θέμα μου τελικά είναι ότι διαβάζοντας το φόρουμ είναι ότι ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα, διαφορετικές απαιτήσεις, αλλά πολύ γκρίνια για ένα πράγμα που το κάνεις για να διασκεδάσεις και όχι να ζητήσεις διαστημοπλοιο για να πας στο φεγγάρι και ειλικρινά απορώ με κάποιους ανθρώπους που άμα τους δώσουν το 10 ζητάνε το 11 και μόλις πάρουν το 11 ξαναγκρινιαζουν γιατί θέλουν το 12 και ούτω καθεξής, όμως θα συμφωνήσω μαζί σου για το cod που είναι για πιτσιρίκια, αλλά το Battlefield σου φαίνεται μέτριο; Ο Χριστός και η Παναγία, εντάξει έχει τα λάθη του αλλά μπροστά στην αηδία το kz είναι κλάσης ανώτερο.

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x

nikon
24-03-2014, 17:21
Το θέμα μου τελικά είναι ότι διαβάζοντας το φόρουμ είναι ότι ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα, διαφορετικές απαιτήσεις, αλλά πολύ γκρίνια για ένα πράγμα που το κάνεις για να διασκεδάσεις και όχι να ζητήσεις διαστημοπλοιο για να πας στο φεγγάρι και ειλικρινά απορώ με κάποιους ανθρώπους που άμα τους δώσουν το 10 ζητάνε το 11 και μόλις πάρουν το 11 ξαναγκρινιαζουν γιατί θέλουν το 12 και ούτω καθεξής,+rep για μέχρι εδώ...
.....αλλά μπροστά στην αηδία το kz είναι κλάσης ανώτερο. αλλά -rep γι'αυτό (δεν θα με αφήσει όμως γιατί θα σου έχω δώσει το + πρώτα).:a068:

spyros arianara
24-03-2014, 17:32
Το θέμα μου τελικά είναι ότι διαβάζοντας το φόρουμ είναι ότι ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα, διαφορετικές απαιτήσεις, αλλά πολύ γκρίνια για ένα πράγμα που το κάνεις για να διασκεδάσεις και όχι να ζητήσεις διαστημοπλοιο για να πας στο φεγγάρι και ειλικρινά απορώ με κάποιους ανθρώπους που άμα τους δώσουν το 10 ζητάνε το 11 και μόλις πάρουν το 11 ξαναγκρινιαζουν γιατί θέλουν το 12 και ούτω καθεξής, όμως θα συμφωνήσω μαζί σου για το cod που είναι για πιτσιρίκια, αλλά το Battlefield σου φαίνεται μέτριο; Ο Χριστός και η Παναγία, εντάξει έχει τα λάθη του αλλά μπροστά στην αηδία το kz είναι κλάσης ανώτερο.

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x
αμ δε γκρινιαζω γιατι μου δωσαν το 11 και ηθελα το 12 αλλα γιατι ειχα το 12 και μου δωσαν το 9.Για πες μου και εσυ ρε κουρο τα παιχνιδια που αναφερω πιο πανω τα εχεις παιξει ποτε?(halo 3 ,kz2)
Τουλαχιστον μακαρι να γινει κανα remake killzone 2 1080p, 60 fps με ολα τα dlc και δινω 150 ευρα.guerrila take my money ,εχει πολλους που θα τα διναν.
Επισης απο που και ωσπου το bf καλυτερο απο το kz εχει βουηξει το internet απο κραξιμο για το bf4 αλλα ενταξει αφου εσυ παιζεις καλα ολα οκ!Δεν εχει ξανατυχει τετοιο κραξιμο για παιχνιδι ,σελιδες επι σελιδων και βιντεακια αβερτα.

psx3
24-03-2014, 18:07
Man δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά με €150 3 κι ο κούκος θα ήταν στο online κομμάτι. Ολίγοι και καλοί όπως είπες πιο πάνω.

spyros arianara
24-03-2014, 18:19
Man δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά με €150 3 κι ο κούκος θα ήταν στο online κομμάτι. Ολίγοι και καλοί όπως είπες πιο πάνω.
απλα προσπαθω να σκεφτω ενα τροπο μπας και μπορεσουν καποια παιχνιδια να βγουν οπως πρεπει, και βγαλουν τα χρηματα που πρεπει. Και να μην στηριχτουν στους πολλους,Δε το ξερεις αν θα μαστε λιγοι, για το bf premium ποιοι εχουν πληρωσει?νομιζω τα λεφτα ειναι 120 συνολο ,απο το να δινεις συνεχεια λεφτα και να παιζεις για λιγο και να το βαριεσε.Το kz2 εχει μεγαλη, σχετικα παντα ,hardcore βαση.

psx3
24-03-2014, 18:25
Βρε συ το BF4 μπορεί να έχει του κόσμου τα προβλήματα, όμως καλώς ή κακώς έχει ένα τεράστιο pool. Οπότε ναι, αναλογικά θα πρέπει να πούλησε καλά το premium. Εδώ σκέφτονται να το κάνουν ετήσιο. Αν δεν πούλαγε καλά, δεν θα το αρμέγανε σαν αγελάδα.

Αν το KZ2 έχει μεγάλη hardcore βάση, γιατί δεν παίζεις ακόμα KZ2; Λογικά οι servers πρέπει να δουλεύουν ακόμα.

spyros arianara
24-03-2014, 18:33
Βρε συ το BF4 μπορεί να έχει του κόσμου τα προβλήματα, όμως καλώς ή κακώς έχει ένα τεράστιο pool. Οπότε ναι, αναλογικά θα πρέπει να πούλησε καλά το premium. Εδώ σκέφτονται να το κάνουν ετήσιο. Αν δεν πούλαγε καλά, δεν θα το αρμέγανε σαν αγελάδα.

Αν το KZ2 έχει μεγάλη hardcore βάση, γιατί δεν παίζεις ακόμα KZ2; Λογικά οι servers πρέπει να δουλεύουν ακόμα.
δουλευαν και επαιζα οσο ειχα ps3.αλλα το remake θα εχει και απο την αρχη ολα ,στατιστικα ,αναβαθμισεις ,βαθμους...ισως βαζαν και κανα καινουριο οπλακι, και το πιο σημαντικο το dlc του κζ2 παρολο που το αγορασα με την μια δε προλαβα να το χαρω ,λιγοι το πηραν και δεν αντεξε πολυ αν το βαλουν στο παιχνιδι απο την αρχη θα εχει κοσμο ,και μιλαμε για φανταστικους χαρτες.στο killzone .com παντως συχνα εχει τετοια thread μακαρι να γινει.
Απο οτι καταλαβαινω ομως για να επιστρεψω και στο θεμα οσοι δεν καταλαβαινουν τι εννοω απλος δεν εχουν παιξει τα παιχνιδια που αναφερω, τα οποια θεωρω ως ανωτερα και οτι προσφερουν περισσοτερη διασκεδαση απο τα εμπορικοποιημενα τωρινα games.Αρα μιλαμε για νεους gamers.Πως λεγονται στα αγγλικα βρε παλικαρι μου αυτοι οι νεοι ,να δεις ...:hysterical:

psx3
24-03-2014, 18:38
Πολλοί ζητάνε remakes:

http://share.blog.us.playstation.com/ideas/2011/07/26/socom-1-hd/
http://share.blog.us.playstation.com/ideas/2012/09/04/mag-2/

Αλλά θα πρέπει να έχει νόημα για την εταιρία για να γίνει... βάλε εκεί την ιδέα σου, μάζεψε ψήφους από την hardcore βάση του KZ2 και pray for the best.

psx3
24-03-2014, 18:51
Απο οτι καταλαβαινω ομως για να επιστρεψω και στο θεμα οσοι δεν καταλαβαινουν τι εννοω απλος δεν εχουν παιξει τα παιχνιδια που αναφερω, τα οποια θεωρω ως ανωτερα και οτι προσφερουν περισσοτερη διασκεδαση απο τα εμπορικοποιημενα τωρινα games.Αρα μιλαμε για νεους gamers.
Όχι πάντα. Υπάρχουν και παλιοί gamers που δεν θέλουν καθόλου online/MP games (είτε KZ2, είτε CoD, είτε οτιδήποτε).

Εγώ καταλαβαίνω τι λες, γιατί έχω δει το "casualification" του Uncharted από πρώτο χέρι... οπότε μην νομίζεις ότι αφορά μόνο το Killzone. Είναι γενικό trend.

spyros arianara
24-03-2014, 18:55
Όχι πάντα. Υπάρχουν και παλιοί gamers που δεν θέλουν καθόλου online/MP games (είτε KZ2, είτε CoD, είτε οτιδήποτε).

Εγώ καταλαβαίνω τι λες, γιατί έχω δει το "casualification" του Uncharted από πρώτο χέρι... οπότε μην νομίζεις ότι αφορά μόνο το Killzone. Είναι γενικό trend.
το ξερω φιλαρακι οτι ειναι γενικο trend για αυτο κραζω μπας και περισωθει τιποτα αν και δε νομιζω, απο κει και περα τα offline ειναι μονοδρομος , και γω αυτα θα αρχισω να ζηταω εν τελει.Αυτοι του cod δεν το εχουν σιχαθει ακομα ?δεν ζηταν το κατι παραπανω?Ολοι αυτοι οι παιχτες δε θα "ωριμασουν" καποτε?

KOUROS-7-
24-03-2014, 19:03
αμ δε γκρινιαζω γιατι μου δωσαν το 11 και ηθελα το 12 αλλα γιατι ειχα το 12 και μου δωσαν το 9.Για πες μου και εσυ ρε κουρο τα παιχνιδια που αναφερω πιο πανω τα εχεις παιξει ποτε?(halo 3 ,kz2)
Τουλαχιστον μακαρι να γινει κανα remake killzone 2 1080p, 60 fps με ολα τα dlc και δινω 150 ευρα.guerrila take my money ,εχει πολλους που θα τα διναν.
Επισης απο που και ωσπου το bf καλυτερο απο το kz εχει βουηξει το internet απο κραξιμο για το bf4 αλλα ενταξει αφου εσυ παιζεις καλα ολα οκ!Δεν εχει ξανατυχει τετοιο κραξιμο για παιχνιδι ,σελιδες επι σελιδων και βιντεακια αβερτα.

Είπα πιο πάνω ότι το bf4 έχει τα προβλήματα του αλλά το θεωρώ κλάσης ανώτερο από kz.
Φίλε ακόμα το έχω το kz2 όπου ήταν παιχνιδαρα και το έπαιζα, όπως έπαιζα και MAG κτλ. Αλλά Battlefield δεν είναι κανένα

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x

psx3
24-03-2014, 19:07
Αυτοι του cod δεν το εχουν σιχαθει ακομα ?δεν ζηταν το κατι παραπανω?Ολοι αυτοι οι παιχτες δε θα "ωριμασουν" καποτε?
Αν δεις το Ghosts, δεν τα πήγε και τόσο καλά από άποψη πωλήσεων συγκριτικά με άλλα. Γι' αυτό και πλέον το βρίσκεις στο bargain bin. 10 χρόνια άντεξε και πολύ ήταν. Άλλοι πήγαν στο BF, άλλοι στο TF...

spyros arianara
24-03-2014, 19:14
Είπα πιο πάνω ότι το bf4 έχει τα προβλήματα του αλλά το θεωρώ κλάσης ανώτερο από kz.
Φίλε ακόμα το έχω το kz2 όπου ήταν παιχνιδαρα και το έπαιζα, όπως έπαιζα και MAG κτλ. Αλλά Battlefield δεν είναι κανένα

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x
αν επαιζε σωστα το bf θα μου αρεσε αρκετα, αλλα οπως βλεπεις εγω και ενα μεγαλο μερος του κοσμου, το κραζουμε!ειλικρινα ειναι το μονο παιχνιδι που θα επαιρνα πισω τα λεφτα μου αν μπορουσα,ΔΕΝ παιζει σωστα ειναι χαλασμενο!για πολλους τουλαχιστον.Απο κει περα σιγουρα πιο casual (οταν παιζει) και απο τα δυο παιχνιδια που ειπες, και πιο casual αν θελεις και απο παλιοτερα bf ,εχεις παιξει bad company?

KOUROS-7-
24-03-2014, 19:30
αν επαιζε σωστα το bf θα μου αρεσε αρκετα, αλλα οπως βλεπεις εγω και ενα μεγαλο μερος του κοσμου, το κραζουμε!ειλικρινα ειναι το μονο παιχνιδι που θα επαιρνα πισω τα λεφτα μου αν μπορουσα,ΔΕΝ παιζει σωστα ειναι χαλασμενο!για πολλους τουλαχιστον.Απο κει περα σιγουρα πιο casual (οταν παιζει) και απο τα δυο παιχνιδια που ειπες, και πιο casual αν θελεις και απο παλιοτερα bf ,εχεις παιξει bad company?

Βρε Σπύρο μου δεν χρειάζεται να κάνουμε νια νια πόσα παιχνίδια και ποια έχει παίξει ο καθένας, εγώ παίζω από το πρώτο Playstation που έβγαλε η Sony διάφορα, την απάντηση μου την έγραψα πιο πάνω και η Εξήγηση της είναι ότι δεν μπορώ τόση γκρίνια για κάτι που απλά είναι για διασκέδαση

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x

spyros arianara
24-03-2014, 19:34
καλε μου φιλε λες να εχω κ@βλα την γκρινια? για αυτο γκρινιαζω επειδη δεν διασκεδαζω τοσο πολυ με αυτα τα παιχνιδια εχουν χασει το νοημα , ηρθε το χρημα και τα ισοπεδωσε ....ανταγωνιστικο σημαινει εκ των πραγματων οτι δεν ειναι για ολους.


Επειδη στο ιντερνετ δε φαινετε το υφος που εχει ο καθενας ελπιζω να μη με παρεξηγησει καποιος ,οτι λεω, παρολο που μπορει να ακουγετε καπως, ειναι πραγματικα δικες μου ανησυχιες που αφορουν το gaming ,εγω δεν ειμαι καν καλος παιχτης.Μη με περασει καποιος για ελιτιστη βλακα.Ελπιζω.

psx3
24-03-2014, 19:42
Θα ήθελα πάντως να διαβάσω και την άποψη του odytsak. Έχω ακούσει ότι και το Battlefield έχει υποστεί casualification.

Αλλά για να το παίζει ακόμα όντας βετεράνος και με τα προβλήματα που έχει σαν παιχνίδι, κάτι θα του βρίσκει, δεν μπορεί...

KOUROS-7-
24-03-2014, 19:44
Ναι οκ όπως έχω γράψει και στο νήμα του bf4 για κάποιους τα προβλήματα θεωρούνται τεράστια για άλλους μικρότερα δηλαδή πως εγώ έχω τρελά ποσοστά στο bf4 και ο άλλος που <<δεν το χει >> γκρινιάζει για να πέφτουν όλοι με μια σφαίρα μπας και μπορέσει νταβατζιλικι να ευχαριστηθεί, αυτοί με εκνευρίζουν και πολλούς τους έχω πετύχει και online, υπάρχουν και κάποιοι <<που το χουν >> και γκρινιάζουν με αστείο τόνο γιατί απλά το αναγνωρίζουν το λάθος του παιχνιδιού

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x

spyros arianara
24-03-2014, 19:53
Αυτο που λες ναι ,υπαρχει περιπτωση αλλα δεν ειναι οτι τρωω ξυλο στο bf ,τρωω ξυλο με λαγκ.εμενα αυτο με πειραζει.Αν δεις παλιοτερα ποστς οσο αναφορα το bf εχω χαρακτηρισει το hardcore ,softcore επειδη ακριβως δεν χρειαζετε να ξερεις να σημαδευεις, απλως περνας το στοχαστρο σου πανω απο τον εχθρο και παει, δε χρειαζετε να τον ακολουθησεις στοχευοντας.

MarVell
24-03-2014, 20:05
Την γκρίνια την καταλαβαίνω αλλά δεν την συμερίζομαι. Την καταλαβαίνω γιατί σε αρκετούς gamers που παίζουν δεκαετίες έρχεται ο κορεσμός και πλέον το χόμπυ τους δεν τους αποφέρει την ίδια διασκέδαση που τους έδινε κάποτε.

Δεν συμφωνώ όμως γιατί κάθε εποχή έχει τα παιχνίδια της. Από το Mega Drive και το Saturn, στο Dreamcast και το Gamecube, στο Xbox 360 και το PS3 μέχρι το PS4 κάθε γενιά είχε τις δικές της παιχνιδάρες.

Σε μόλις 4 μήνες έχω ευχαριστηθεί στο PS4 τα Killzone, Resogun, Contrast, Definitive Tomb Raider, Lego Marvel Super Heroes, ακόμα και το Dead Nation Apocalypse και το Lego Movie Game. Και το Infamous που βγήκε τώρα είναι το ίδιο ευχάριστο με το πρώτο αλλά με άλλου επιπέδου γραφικά.

Η νοσταλγία μας κάνει να θυμόμαστε το παρελθόν καλύτερο απ΄ ότι ήταν. Και φυσικά άλλος ο ενθουσιασμός μας για το gaming όταν ήμασταν παιδιά ή 20αρηδες και άλλος όταν πλησιάζουμε τα 40.

Νομίζω το τραγούδι των Iron Maiden "Wasted Years" ταιριάζει γάντι (ελαφρώς παραφρασμένο!): Don't waste your time always searching for those last-gen years... Realise you are living in the golden years!

spyros arianara
24-03-2014, 20:13
ενδιαφερον αποψη θα μπορουσα να την σκεφτω λιγο παραπανω αλλα οχι....επαιζα kz2 σε δυο λογαριασμους μεχρι προσφατα, αυτη η κ@υλα να μετραει το να ξερεις να σημαδευεις πρωτιστος ,και μετα ολα τα αλλα ,ομαδικοτητα ,στρατηγικη,καμπερωμα,εκμαθηση των χαρτων ειναι μεγαλη...!ασε που χαιρομαι και το rayman legends σαν μικρο παιδακι!Απλως κανω μια παρατηρηση οσο αναφορα το αγαπημενο μου χομπυ ,δεν τα εχω βαψει μαυρα και γκρινιαζω και στο σπιτι, δεν εχω γινει και μυζερος.Βεβαια απο το θρεντ μονο γκρινια μπορει να προκυψει και τιποτα αλλο το πιο πιθανο, απο την στιγμη που το χρημα καταστρεφει καθε τι ωραιο (μουσικη,τουρκικα σηριαλ) δεν προκειτε να αλλαξει κατι, αλλα θα δειτε οτι μπορει να ερθετε στην θεση μου συντομα και οσοι τα χαιρεστε τωρα, οποτε καλο ειναι να ειμαστε λιγο ευαισθητοι γκρινιαριδες.

odytsak
25-03-2014, 04:49
Θα ήθελα πάντως να διαβάσω και την άποψη του odytsak. Έχω ακούσει ότι και το Battlefield έχει υποστεί casualification.

Αλλά για να το παίζει ακόμα όντας βετεράνος και με τα προβλήματα που έχει σαν παιχνίδι, κάτι θα του βρίσκει, δεν μπορεί...

Aπό το BF3 έχει callofdutyστεί το παιχνίδι, αν το αναλύσω θα μου πάρει ώρες,
το τελευταίο πραγματικό BF ήταν το Bad Company 2,
ακόμα κι έτσι όμως πιστεύω (προσωπική μου άποψη είναι) ότι η σειρά BF απέχει παρασάγγας από τα COD, KZ και λοιπά FPS.

spyros arianara
25-03-2014, 16:03
εν μερη συμφωνω ,η αποψη μου ειναι οτι το kz ειναι καλυτερο αν και εχει μεινει λιγο πισω και προσπαθησε να μιμιθει λαθος franchise μακαρι να προσπαθουσε να παρει λιγο απο bf, Το μεγαλυτερο προβλημα μου με το bf 4 αυτη τη στιγμη ειναι οπως εχω πει οτι ειναι broken ,εχει βελτιωθει λιγο με τα πατς , αλλα ακομα unplayable για μενα, αλλιως θα το απολαμβανα και θα αγοραζα και το premium, εαν το φτιαξουν θα το αγορασω σιγουρα.

KOUROS-7-
25-03-2014, 16:06
εν μερη συμφωνω ,η αποψη μου ειναι οτι το kz ειναι καλυτερο αν και εχει μεινει λιγο πισω και προσπαθησε να μιμιθει λαθος franchise μακαρι να προσπαθουσε να παρει λιγο απο bf, Το μεγαλυτερο προβλημα μου με το bf 4 αυτη τη στιγμη ειναι οπως εχω πει οτι ειναι broken ,εχει βελτιωθει λιγο με τα πατς , αλλα ακομα unplayable για μενα, αλλιως θα το απολαμβανα και θα αγοραζα και το premium, εαν το φτιαξουν θα το αγορασω σιγουρα.

Αν δεν έχεις αγοράσει όλο το πακέτο δεν μπορείς να καταλάβεις το Bf4 και με το σημερινό dlc και το patch διόρθωσαν αρκετά πράγματα

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x

spyros arianara
25-03-2014, 16:09
θελω να το αγορασω αλλα πως να το κανω οταν κανω δυο βηματα και κολλαει αλλα δυο παλι κολλαει, τα εχω ξαναπει μην κουραζω. μακαρι να εχει φτιαξει με το σημερινο πατς


fixed an issue that could cause packet loss


λες?psx τι λεει ο κυριος?απο το σημερινο update, δεν φταιμε εμεις τελικα;

KOUROS-7-
25-03-2014, 16:16
θελω να το αγορασω αλλα πως να το κανω οταν κανω δυο βηματα και κολλαει αλλα δυο παλι κολλαει, τα εχω ξαναπει μην κουραζω. μακαρι να εχει φτιαξει με το σημερινο πατς

Of topic, πως λέγεσαι στο Nick να τα πούμε κάποια στιγμή μέσα

Στάλθηκε από (300)x_GReeKouRoS_x7x

spyros arianara
25-03-2014, 16:29
spyrosvas ευχαριστως να τα πουμε..