PDA

View Full Version : Πρόβλημα μετα το update!!! Help!!!



yiannis2002s
22-12-2007, 18:30
...Aφου εκανα εγκατασταση την 2.10 εκδοση, για καποιο λογo δεν παιζει κανενα παιχνιδι απο Blue Ray! Eιτε βαλω το δισκο ειτε ειναι μεσα δεν τον βλεπει!
Στο μενου με τα παιχνιδια δεν εμφανιζεται πουθενα το παιχνιδι που εχω εισαγει....Και ουτε δουλευει το autoplay οταν ξαναβαζω το δισκακι...

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? Εχει αλλαξει κατι στις ρυθμισεις?
Το autoplay ειναι στο οn παντως, τσεκαρισμενα!

Please help!!!:prayer:
Γιατι μονο demo πλεον μπορω να παιξω...


Ευχαριστω προκαταβολικα! :angry:

NonBorn
22-12-2007, 18:32
...Aφου εκανα εγκατασταση την 2.10 εκδοση, για καποιο λογo δεν παιζει κανενα παιχνιδι απο Blue Ray! Eιτε βαλω το δισκο ειτε ειναι μεσα δεν τον βλεπει!
Στο μενου με τα παιχνιδια δεν εμφανιζεται πουθενα το παιχνιδι που εχω εισαγει....Και ουτε δουλευει το autoplay οταν ξαναβαζω το δισκακι...

Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? Εχει αλλαξει κατι στις ρυθμισεις?
Το autoplay ειναι στο οn παντως, τσεκαρισμενα!

Please help!!!:prayer:
Γιατι μονο demo πλεον μπορω να παιξω...


Ευχαριστω προκαταβολικα! :angry:

Τίποτα άλλο διαβάζει το drive? Μουσική ταινίες κλπ? Εγώ θα παιρνα τη sony για να τους το στείλω δε νομίζω να έγινε κάτι από το update... To εικονιδιάκι θα το βγαζε με το παιχνίδι ούτως ή άλλως αν το διάβαζε αναξάρτητα από το autoplay!

jorgedept
22-12-2007, 18:39
πάρε την Sony ένα τηλέφωνο αλλά πριν από αυτό δοκίμασε να το έχεις κλειστό το PS3 για λίγο μήπως και ξεμπλοκάρει

yiannis2002s
22-12-2007, 19:00
Τίποτα άλλο διαβάζει το drive? Μουσική ταινίες κλπ? Εγώ θα παιρνα τη sony για να τους το στείλω δε νομίζω να έγινε κάτι από το update... To εικονιδιάκι θα το βγαζε με το παιχνίδι ούτως ή άλλως αν το διάβαζε αναξάρτητα από το autoplay!

Eβαλα και ενα Dvd, και ενα CD μουσικης ,αλλα τιποτα!
Να πατησω restore dafault settings?
Δεν μπορω να καταλαβω..Μεχρι το update oλα μια χαρα ηταν....
:(:(:(
Το τηλεφωνο της Sony το εχουμε? Εργασιμες ωρες κ μερες απαντανε?

morrissey
22-12-2007, 23:40
Μήπως οταν επαιζες PES2008 σου κόλλησε ξαφνικά και απλά συνέπεσε και το update Που έκανες? Συνέβει και σε μένα ακριβώς το ίδιο (και σε άλλους αν δεις σε topics του forum) μετά απο το PES2008... Και εγώ και οι αλλοι στείλαμε την κονσόλα στην αντιπροσωπεία και μας στείλαν καινούργια μέσα σε 1.5 μέρα.
Ο τεχνικός που μίλησα γνώριζε το πρόβλημα αλλα και αυτός δεν ήξερε γιατι ούτε η Sony ούτε η ΚΟΝΑΜΙ έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση.

EDIT:

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1160

διαβασέ εδώ να δεις...

yiannis2002s
23-12-2007, 05:00
Μήπως οταν επαιζες PES2008 σου κόλλησε ξαφνικά και απλά συνέπεσε και το update Που έκανες? Συνέβει και σε μένα ακριβώς το ίδιο (και σε άλλους αν δεις σε topics του forum) μετά απο το PES2008... Και εγώ και οι αλλοι στείλαμε την κονσόλα στην αντιπροσωπεία και μας στείλαν καινούργια μέσα σε 1.5 μέρα.
Ο τεχνικός που μίλησα γνώριζε το πρόβλημα αλλα και αυτός δεν ήξερε γιατι ούτε η Sony ούτε η ΚΟΝΑΜΙ έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση.

EDIT:

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1160

διαβασέ εδώ να δεις...

Noμιζω πως αυτο ειναι!
Εφαγε κολλημα με το PES, την ιδια μερα που εκανα update.....
Εκανε επανικινηση και μετα δεν βλεπει δισκακι!

Που απευθυνθηκες? Εχεις καποιο τηλεφωνο?

Μεγαλη καντεμια τωρα στις γιορτες να μου τυχαινει αυτο.... :please2:


Ελπιζω να εχω νεο ή διορθωμενο ps3 συντομα....Γιατι τωρα με την αδεια, ειναι απλα ιδανικο......

morrissey
23-12-2007, 10:41
Η διεύθυνση είναι:

COMETRON ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ε.Π.Ε.
Βασιλέως Γεωργίου 11
Χαλάνδρι

Αν είσαι αθήνα καλύτερα να το πας ο ίδιος να στο αλλάξουν επιτόπου...Διαφορετικά συνεργάζονται με τη SPEEDEX οπότε το πάς σε ενα κατάστημα με τα έξοδα σε αυτούς και το στέλνεις στην παραπάνω διεύθυνση. Στείλε μόνο τη κονσόλα και όχι τα παρελκόμενα.Και μη ξεχάσεις να στείλεις την απόδειξη αγοράς γιατι διαφορετικά θα σου μετρήσουν για ημερομηνία αγοράς την πρώτη μερα κυκλοφορίας του PS3 που είναι μάρτιος (νομίζω) και 8α χάσεις μερικούς μήνες απο την εγγύηση σου.
πάρε εδώ τηλ 801 11 92000 και εκει θα ακούσεις ποια είναι τα τηλέφωνα του service για να πάρεις γιατι δεν θυμάμαι ποιο ειναι να στο πω τώρα.