PDA

View Full Version : Ιντεαλ ηλεκτρονικη



AriStos13
14-03-2014, 14:30
Παιδια τι εχετε ακουσει για την εν λογω εταιρια; Λαπτομ αγορασμενο τον νοεμβριο κατι επαθε η οθονη και τρεμοπαιζει και εχει καθετες μπλε γραμμες!! Πηρα τηλεφωνο και πρεπει να το στειλω Αθηνα με δικα μου εξοδα!!
Οποιος εχει αποψη ας την πει ρε παιδια!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

FotisGRC
14-03-2014, 14:38
Τι μάρκα το Laptop Αρη?

nuntius
14-03-2014, 14:47
Λογικά για toshiba πρέπει να μιλάει ο φίλος. Εγώ πήγα την Τρίτη το Toshiba Satellite της κοπελιάς μου γιατί στο 6μηνο άρχισε μόνο του να κολλάει... i5 με κάρτα γραφικών και 8gb ram και κάνει βλακείες... ακόμα δεν μας έχουν ενημερώσει. Θα καλέσω πάλι το μεσημέρι να δω αν το έλεγξαν. Γενικά είναι καλά μαστόρια αλλά από επικοινωνία και συνεννόηση κατά την παράδοση κουκουρούκου. Επίσης αυτό με τα μεταφορικά το έχω ξανακούσει. Ξεφτίλα

tonybsg
14-03-2014, 14:54
Εγώ πάντως να σου πω ότι με ASUS, αφού τους είπα ένα πρόβλημα κάποια στιγμή, ήρθε courier σπίτι (DHL), το πήρε, το πήγε Τσεχία, το έφτιαξαν και το φέραν σε 3-4 εργάσιμες.

Τόσο χάλια να είναι άλλες αντιπροσωπείες; Ελπίζω πως έγινε κάποια παρεξήγηση, αφού είναι εντός εγγύησης...

Viper
14-03-2014, 15:01
Γιατι δεν το πας στο καταστημα που το αγορασες? Εκτος και αν το πηρες απο αλλη περιοχη και ειναι μακρια.

Εδω (http://www.ideal.gr/index.php/forms/743-collect-and-return-text) αναφερει:

1. Συμπληρώστε την βλαβοληπτική φόρμα πατώντας εδώ http://www.ideal.gr/index.php/forms/736-collect-and-return και παραδώσετε τον υπολογιστή σας στο κατάστημα από το οποίο τον αγοράσατε. (Αφορά συσκευές που βρίσκονται εντός εγγύησης)
Κόστος: Μηδέν

AriStos13
14-03-2014, 15:03
Toshiba ειναι το λαπτοπ Φωτη!! Δεν ξερω δεν μου γεμισανε το ματι οαντως απο το τηλεφωνο!!
Το οτι πρεπει να πληρωσω 15€ Μεταφορικα ενω ειμαι μεσα στην εγγυηση!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slay
14-03-2014, 15:26
Το οτι πρεπει να πληρωσω 15€ Μεταφορικα ενω ειμαι μεσα στην εγγυηση!!!


ετσι ειναι στις περισσοτερες εγγυσεις, και δεν μιλαω μονο για υπολογιστες και ηλεκτρονικες συσκευες, υπαρχουν βεβαια και εταιριες που εχουν διαφορετικη πολιτικη, οπως η dell η οποια στελνει τεχνικο στον χωρο σου και στο φτιαχνει, αλλα δεν εχουν την ιδια τιμη κιολας τα Dell με τα Toshiba.

AriStos13
10-04-2014, 12:21
Επανερχομαι γιατι εχει και συνεχεια η ιστορια μου!!
Το εστειλα με acs στην εταιρια τους αφου πληρωσα 15€ μεταφορικα!!
Μου ειχανε πει 5-10 μερες και το κρατησανε κοντα 3 βδομαδες ! Ειπαν οτι μου αλλαξανε μητρικη πλακετα!! (Ερωτηση: αν ειχανε αλλαξει μητρικη δεν επρεπε το laptop να χασει τις ρυθμισεις του;)
Μου το στειλαν πριν μια βδομαδα ποσω και πληρωσα αλλα 6€ για να το παρω!!
Και σημερα κανει παλι τα ιδια προβληματα! Και ρωτω εγω τι πρεπει να κανω τωρα;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slay
10-04-2014, 12:23
Οχι εαν αλλαξαν μητρικη το λειτουργικο δεν καταλαβαινει καμια διαφορα, (αφου ειναι η ιδια) και θα επρεπε να το παρεις πισω ακριβως οπως το εδωσες.

AriStos13
10-04-2014, 12:39
Ετσι το πηρα!! Οπως το ειχα δωσει ακριβως!!
Τωρα ομως γιατι κανει παλι τα ιδια;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

WolfRathmA
14-04-2014, 11:59
Δε του κανεις ενα φορματ μηπως και ισιωσει; Αλλιως παλι σερβις... :(

AriStos13
14-04-2014, 12:44
Τους το εστειλα παλι πισω με δικα τους εξοδα και περιμενω!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

james9
14-04-2014, 12:57
Δεν σε προλαβα. Επειδη τα πιο πολλα μαγαζια ειναι γτπ σε after sales support παντα θα κανεις μονος σου τη διαδικασια. Θα παιρνεις τηλεφωνο δηλαδη την εκαστοτε αντιπροσωπεια καλη ωρα την ideal τωρα. Το καταστημα θα σε καθυστερησει . Θα το στειλεις σε αυτους δηλαδη , αυτοι θα το παραλαβουν και αν εισαι τυχερος θα το στειλουν την επομενη μερα στην ideal .

Για την συγκεκριμενη επειδη εχω toshiba laptop ειναι σχετικα γρηγοροι σε μια εβδομαδα ηταν πισω.

AriStos13
14-04-2014, 13:11
Κατευθειαν με την ιντεαλ μιλαω!! Σε γενικες γραμμες δεν εχω παραπονο απλα με την επικοινωνια δεν τα πανε και πολυ καλα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk