PDA

View Full Version : Ερώτηση για play.com



geodlord7
22-12-2007, 16:30
Σημερα πηγα να κανω την πρωτη μου αγορα απο το play.com και οταν εφτιαχνα account αφου εδωσα πιστωτικη καρτα κτλπ εβαλα και την διευθυνση μου και πατησα continue.Μετα μου εβγαλε error ομως και μου λεει: The Cardholder's Address Line2 is required...
Εγω εβαλα την διευθυνση μου στο πρωτο κουτακι....μηπως πρεπει να βαλω την περιοχη στο 2ο??

desperate_gamer
22-12-2007, 17:22
εσύ είσαι ο κάτοχος της κάρτας; αν όχι, στο δεύτερο κουτάκι, πρέπει να βάλεις την διεύθυνση του κατόχου.

geodlord7
22-12-2007, 17:44
εγω ειμαι ο κατοχος της καρτας και δινω την διευθυνση που μενω και που εχω δηλωσει στα στοιχεια της πιστωτικης!δηλαδη θελουν να εχω και αλλο σπιτι??

desperate_gamer
22-12-2007, 20:40
Όχι βρε προς θεού. Απλά επειδή λέει cardholder's address είπα μήπως.

Εγώ έτσι όπως το έχω είναι οδός και νούμερο στο πρώτο και περιοχή/πόλη στο δεύτερο.

Όσο για το issue number (άσχετο, άλλα έχω δει άλλο μέλος όπως ο hohlitos να ρωτάει) εμένα μου έχει δυο παύλες. Εσένα τι σου δούλεψε εκεί;

X-NEC
22-12-2007, 20:42
στην δεύτερη γραμμή πρέπει να βάλεις την πόλη σου.:)

geodlord7
22-12-2007, 20:46
Eυχαριστω πολυ X-nec!!

MBALLACK
08-01-2008, 20:27
επειδη ειμαι μικροσ και δεν μπορω να αγοραζω απο το ιντερνετ με πιστωτικη επειδη δεν εχω θελετε να μου πειτε καποιον τροπο

Slay
08-01-2008, 21:26
τοτε η καλυτερη σου επιλογη ειναι το Gamemania.gr κοιτα στο αναλογο thread πως θα αποκτησεις την εκπτωση που εχουν τα μελη του forum.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=518

X-NEC
08-01-2008, 22:05
Μπορείς να πεις τον μπαμπά σου να βγάλει μια χρεωστική από κάποια τράπεζα. Η Eurobank πχ παίρνει 2E στην πρώτη φόρτιση τις κάρτας και 1E κάθε φορα που βάζετε λεφτά στην κάρτα. Αν όμως ανοίξετε ένα λογαριασμό και παίρνετε από εκεί λεφτά για την κάρτα τότε δεν θα έχετε προμήθεια. Η Εγνατία από την άλλη δεν έχει καθόλου προμήθεια.
Μετά μπορεί να κάνει ένα λογαριασμό σε κάποιο κατάστημα πχ στο Play.com για να κάνετε τις αγορές σας.