PDA

View Full Version : Περίεργος ήχος απο ps4.



hatz
11-03-2014, 23:21
http://www.youtube.com/watch?v=nxKKt-nb8Fo

Ακουω αυτον ακριβος τον ηχο και απο το δικο μου μηχανημα.Δεν ξερω αν ειναι καποιου ειδους προβλημα γιαυτο το αναφερω και εδω,καποιος αλλος που ακουει κατι τετοιο απο την κονσολα του?

Πρεπει να βαλεις το αυτι σου κοντα στο πλει για να το ακουσεις,στην δεξια πλευρα στο λογοτυπο ps4.

memix
12-03-2014, 08:15
Όταν παίζεις παιχνίδια για αρκετή ώρα ειδικά το KZ η το BF4 τοτε ο ανεμιστήρας κάνει σχετικά λίγο θόρυβο , είναι κάτι το φυσιολογικό.

sfortis
12-03-2014, 09:52
Το ps4 έχει ενα τσιπ που καταναλώνει 100+ watt, εναν ανεμιστήρα όσο η παλάμη μου και θεωρείτε παράλογο να ακούγεται κάτι? :p

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Nek_Food
12-03-2014, 09:54
Σοβαρά τώρα. Περίεργος ήχος η περιστροφή του ανεμιστήρα; Μήπως είχαμε καλομάθει από το PS3 που και εκεί ακουγόταν αρκετές φορές, όχι δηλαδή ότι ήταν και αυτό εντελώς αθόρυβο. Μην ανησυχείτε, αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την κονσόλα θα το καταλάβετε πιστεύω. ;)

odytsak
12-03-2014, 10:21
Σε μένα το PS3 slim ακούγεται περισσότερο από το PS4.

sfortis
12-03-2014, 12:33
Λιγο οτι ναναι γίνεται με τα cooling systems της Sony! Εμενα το PS3 slim ηταν dead silent ,ενω το PS4 φορτώνει μετά απο λίγη ώρα killzone.
Οχι ομως τόσο ωστε να ενοχλεί... ακόμα και σε χαμηλή ένταση ο ήχος τον καλύπτει τον θόρυβο του ανεμιστήρα.

Slay
12-03-2014, 13:17
και εγω αυτο εχω παρατηρησει οδυσσεα, και μιλαω για το slim ετσι.

djpar
12-03-2014, 14:51
Και μένα το phat δεν ακουγόταν μέχρι πριν 2 καλοκαίρια που άρχισε να πεθαίνει.
Παντός με το κρύο τώρα στην Αθήνα δεν ακούγετε κιχ το καλοκαίρι να δω όμως

hatz
12-03-2014, 15:06
Παιδια ο ηχος που ακουγετε δεν ειναι απλα ο ηχος που κανει το ανεμιστηρακι,ειναι ενας μικρος buzzing ηχος,που ακουγεται λιγοτερο οταν ανοιγω την κονσολα και περισοτερο οσο παιζω καποιο παιχνιδι.Αρχιζω να πιστευω απλα οτι ειμαι απο τους μεγαλυτερους ψειρες!!

Το ps3 οντως μας κακομαθε,ποιοτητα κατασκευης καλυτερη απο'τι το 4 για μενα δλδ.

Kapa
12-03-2014, 15:15
Παιδια ο ηχος που ακουγετε δεν ειναι απλα ο ηχος που κανει το ανεμιστηρακι,ειναι ενας μικρος buzzing ηχος,που ακουγεται λιγοτερο οταν ανοιγω την κονσολα και περισοτερο οσο παιζω καποιο παιχνιδι.Αρχιζω να πιστευω απλα οτι ειμαι απο τους μεγαλυτερους ψειρες!!

Το ps3 οντως μας κακομαθε,ποιοτητα κατασκευης καλυτερη απο'τι το 4 για μενα δλδ.

Δεν ειναι τιποτα ο ηχος αυτος. Επισης μερικες φορες θα ακουσεις και ηχους απο τα πλαστικα της κονσολας. Μην τρομαξεις...:P

hatz
12-03-2014, 15:29
Δεν ειναι τιποτα ο ηχος αυτος. Επισης μερικες φορες θα ακουσεις και ηχους απο τα πλαστικα της κονσολας. Μην τρομαξεις...:P

ξερεις τι γινεται,επειδη ειμαι στη δευτερη κονσολα τωρα,μιας και η πρωτη εκανε κατι περιεργα μεχρι που εβγαλε προβλημα ο σκληρος και αντικασταθηκε,οτι ακουω με "αγχωνει" πιστευωντας πως καποιο προβλημα εχει και αυτη!!!

spyros arianara
12-03-2014, 17:24
οσο περισσοτερο ανησυχεις για κατι τοσο πιο πολυ χαλαει, ξεχνα το, μια φορα την εβδομαδα ξεσκονισμα και το πσ4 και το τραπεζακι που ακουμπαει, μια το εξαμηνο ρουφηγμα με ηλεκτρικη και εξαερισμο καλο, τιποτα αλλο!
Σκεφτομαι να παρω για το καλοκαιρι το ανεμιστηρακι που βαζουν τα λαπτοπ ,που απλος το τοποθετεις επανω του και το σκεφτομαι γιατι εαν ο ανεμιστηρας του πσ4 φυσαει προς τα πισω και αυτο προς τα πανω ισως ειναι χειροτερα, παιζει αυτο?

sfortis
12-03-2014, 17:48
dont mess with air flow!

τα πράγματα μπορεί να γίνουν πολυ χειρότερα προσθέτοντας ανεμιστηράκια και σίγουρα καθόλου καλύτερα. Το καλύτερο που μπορείς να κανεις για την κονσόλα σου ειναι να την εχεις σε μέρος με "αερα" γυρω του.

NIKOS HONDROGIANNIS-octy
14-07-2015, 18:56
εμενα ακουγοτανε πολυ οταν το ειχα αναμεσα σε αποκωδικοποιητη και σε dvd player,ωσπου το εβαλα μονο του και ολα οκ

NickMrg
13-08-2015, 21:13
Καλο θα ηταν η κονσολα να εχει ανοιγμα για σωστη ροη αερα αλλιως μελλοντικα θα εχεις προβληματα...

Sent from my Note 3 N9005