PDA

View Full Version : Δώσε ρεύμα Μπάρμπα!!! (USB related)



TopGunZ
21-12-2007, 21:05
Τα έπαιξα τις προάλλες!!! Βάζω το WD 160gb εξωτερικό μου δισκάκι στο PS3 και δε λέει να ξεκινήσει! Ανάβει το λαμπάκι, γυρνάει λίγο και ζντουπ σταματάει! Λέω τώρα την πουλέψαμε!
1.Χάλασε ο σκληρός? (Πάνε τα αρχειάκια μου!)
2.Τα έπαιξε το PS3? (Πάνε τα νευράκια μου!)

ΑΛΛΑ...είχα μια υποψία...βγάζω το καλώδιο φόρτισης του χειριστηρίου (άνευ χειριστηρίου υπ'όψιν ήταν)...και Ω...ο δίσκος παίζει... Δεν έπαιρνε αρκετό ρεύμα! Το ξέρω ότι το δισκάκι είναι ενεργοβόρο, έχει τύχει να μου βγάλει μήνυμα στα Winblows όταν το έβαζα, αλλά ένα καλωδιάκι να το κωλώνει!!! Βέβαια...είχα ακόμα κάμερα και GH3 δέκτη στα άλλα θυράκια :P

Απλά να το έχετε υπ'όψιν, μην πανικοβληθείτε αν σας τύχει! Έχουμε μαζέψει 500 αξεσουάρ, σε λίγο τα 4 θυράκια δε θα μου φτάνουνε!!!

Katana
21-12-2007, 21:10
καλα εκανες και μας το ανεφερες.

ο δισκος σου δεν εχει 2 υποδοχες?μια για ρευμα και μια για επικοινωνια με το πισι?

TopGunZ
21-12-2007, 21:14
Όχι!!! Αυτό ήταν το βασικό που ήθελα, παίρνει ρεύμα από το usb. ΕΝΑ καλωδιάκι! Είναι το passport το μοντελάκι. Οπότε το ρούφηξα το καημένο το PS3!!!

Katana
21-12-2007, 22:01
Kαλα σωστος σε αυτο, απλα το δικο μου εξωτερικο κουτι για 2.5αρι εχει το εξης.

Μια υποδοχη usb για επικοινωνια με το πισι και μια για ρευμα, η οποια παει σε 2η usb για την περιπτωση που η 1η δεν δινει αρκετα ρευμα ;). Οχι δλδ υποχρεωτικα, αλλα επικουρικα.