PDA

View Full Version : Nεος κάτοχος vita



phaerun
13-02-2014, 14:45
Τελικά έκανα τη καρδιά μου πέτρα και αγόρασα το vita με τη 16αρα καρτούλα και τα racing games (ηθελα ασπρο dammit αλλά δεν έβρισκα πουθενά). :pao:

Στην αρχή θα στριμάρει piratestuff (οπως λέει και ο δικός μου) απο το ps4 αλλά θα ήθελα να του πάρω και κάποιο ποιοτικό παιχνιδάκι.
Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη.


P.S σε κανα διμηνο λέω να του πάρω μια 64αρα που βρήκα σχετικά φθηνα απο ιαπωνια στο ebay. μπορώ να κοπιάρω περιεχομενα κάρτας όταν θα κάνω την αναβάθμιση, έτσι δεν είναι ;

dlevel
13-02-2014, 14:52
εφόσον έχεις PS4 έχεις και plus, και αν είσαι καιρό plus member λογικά έχεις κρατήσει τη συλλογή και του vita, τότε είσαι καλημένος κατ εμέ. Αν όχι,τότε και με τα uncharted/gravity rush/mod nations/dynasty warriors πάλι καλά είσαι.. ελπίζω να πρόλαβες το soul sacrifice του προηγούμενου μήνα.

odytsak
13-02-2014, 16:10
Τελικά έκανα τη καρδιά μου πέτρα και αγόρασα το vita με τη 16αρα καρτούλα και τα racing games (ηθελα ασπρο dammit αλλά δεν έβρισκα πουθενά). :pao:

Στην αρχή θα στριμάρει piratestuff (οπως λέει και ο δικός μου) απο το ps4 αλλά θα ήθελα να του πάρω και κάποιο ποιοτικό παιχνιδάκι.
Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη.


P.S σε κανα διμηνο λέω να του πάρω μια 64αρα που βρήκα σχετικά φθηνα απο ιαπωνια στο ebay. μπορώ να κοπιάρω περιεχομενα κάρτας όταν θα κάνω την αναβάθμιση, έτσι δεν είναι ;

Καταρχήν καλόπαιχτο και καλοπαίχνιδο,
για παιχνίδια παίξε πρώτα τα free του plus και μετά βλέπεις για αγορές, δεν είναι και πολλά εξάλλου.

Την 64άρα κάρτα την θεωρώ υπερβολή, έχω 32άρα αλλά θα έκανα άνετα τη δουλειά μου και με 16άρα
γιατί είμαι τύπος που αν τελειώσω κάτι π.χ. το πλατινάρω όπως το Uncharted απλά το διαγράφω αφού δεν πρόκειται να το ξαναπαίξω ποτέ.
Υπάρχει πάντως και επιλογή backup στο PC ώστε να έχεις το παιχνίδι έτοιμο με το save του χωρίς να χρειάζεται να το ξανακατεβάσεις.


εφόσον έχεις PS4 έχεις και plus, και αν είσαι καιρό plus member λογικά έχεις κρατήσει τη συλλογή και του vita, τότε είσαι καλημένος κατ εμέ. Αν όχι,τότε και με τα uncharted/gravity rush/mod nations/dynasty warriors πάλι καλά είσαι.. ελπίζω να πρόλαβες το soul sacrifice του προηγούμενου μήνα.
Καλλυμένη είναι λογικά και όχι καλλυμένος αφού λέει ''ο δικός μου''. :P

phaerun
13-02-2014, 16:46
Ευχαριστώ παιδια. ναι το Plus το είχα ξεχάσει. το αρχισα μολις πήρα στα χερια μου το ps4 αρα 13/12/13, θα κοιταξω να δω τι μπορώ να κατεβάσω τσαμπόπουλος απο το plus.

Υ.Γ ναι είμαι "αυτή" :p όχι ότι έχει σημασία γιατι απεχθάνομαι όπως ο διαολος το λιβάνι τον ορισμο "gurl gamer".

odytsak
13-02-2014, 16:49
Ρε συ δεν έκανες purchased από το pc store ή από το ps3 (αν έχεις) τα free plus games του Vita???
τζάμπα έχασες τα παιχνίδια Δεκεμβρίου και Ιανουαρίου, αφού το πληρώνεις που το πληρώνεις το ρημάδι το plus...

dlevel
13-02-2014, 16:52
δυστυχώς πολύ το κάνουν αυτό το λάθος... σε 1 φίλο μπαίνω και του αγοράζω με το account του εγώ τα games του ps4 ( έχει 3 ) γιατί απλά ξεχνιέται, και κάποια στιγμή που σίγουρα θα πάρει ps4 θα με ευγνωμονεί :P

ilias78
13-02-2014, 20:52
Υπάρχει πάντως και επιλογή backup στο PC ώστε να έχεις το παιχνίδι έτοιμο με το save του χωρίς να χρειάζεται να το ξανακατεβάσεις.




δεν μας λες κ τον τροπο που το κανεις αυτο?
εχω πλατιναρει το killzone κ δεν θα με χαλαγε να ελευθερωσω το χωρο...

odytsak
13-02-2014, 21:00
ανοίγεις το content manager, συνδέεσαι με το PC είτε με usb είτε ασύρματα με wifi,
στο copy content επιλέγεις από Vita προς PC (το αντίστροφο θα το χρειαστείς όταν θα θελήσεις να το επαναφέρεις)
και στο applications τσεκάρεις ένα ή παραπάνω games, copy και είσαι ΟΚ.

phaerun
14-02-2014, 10:40
τελικά το Uncharted το είχα κάνει claim. απο ότι είδα μπορούσα να κατεβάσω τα uncharted , dynasty warriors next, gravity rush, και τα παιχνίδια που είχε κωδικούς μέσα (ένα με darts, ενα με golf, gt5 και Little Deviants).
και έχω μείνει μόνο με 2.1 GB στην κάρτα χοχοχοχο :( Η 16αρα τελικά είναι τσιματσιμόπουλος. Πρέπει να αρχισω να τα τελειώνω και μετα να τα πετάω στο pc :(

dlevel
14-02-2014, 10:55
uncharted Μπορούσες γιατί ακόμα υπάρχει στο Instant game list. και εγώ με 16αρα είμαι κ είμαι ΟΚ ( παίζω λίγο βέβαια, περισσότερο δοκιμάζω τα games του plus κάθε μήνα και κυρίως remote με ps4)

Nek_Food
14-02-2014, 11:10
Ανάλογα το τί κατεβάζεις, τι παίζεις, πόσο παίζεις κλπ. Άμα με ένα μήνα, δίμηνο τρίμηνο στριμώχνεστε, περιμένετε λίγο ακόμη με plus συνδρομή και μετά τα λέμε. Εγώ με 32άρα κοντεύω στο όριο και έχουν φύγει και μερικά "βαριά" όπως το Uncharted που πλατίναρα. Αυτά με τις plus προσφορές από το καλοκαίρι και κάνα δυο ακόμη αγορασμένα παιχνίδια από το store (CoD/Killzone). Εντάξει όσο χωράει δεν σβήνω τίποτα, αλλά πλέον έχω σβήσει και κάνα δυο παιχνίδια από το Plus που δεν με συγκίνησαν και δεν χωρούσαν. Δεν τα παίζω όλα φυσικά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις άστα να βρίσκονται όσο υπάρχει χώρος. Ωστόσο έχω και καμιά 10ριά σε retail και παίζω και με αυτά παράλληλα (το Lumines για παράδειγμα το έχω λιώσει αυτές τις μέρες, αγαπημένο από παλιά). Όπως πάντα ίσχυε λοιπόν, ο χώρος όσος και να είναι ποτέ δεν αρκεί μιας και στην τεχνολογία (αλλά και το σύμπαν το ίδιο) υπάρχει πάντα η τάση να καταλαμβάνεται όλος ο διαθέσιμος χώρος... από παιχνίδια. :silly:

odytsak
14-02-2014, 16:14
Νεκτάριε έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα,
αναλόγως το διαθέσιμο χώρο σου κάνεις και τα κουμάντα σου, και με 64άρα κάρτα ακόμη θα φτάσει ο καιρός που όλο και κάτι θα χρειάζεται να διαγράψεις.


τελικά το Uncharted το είχα κάνει claim. απο ότι είδα μπορούσα να κατεβάσω τα uncharted , dynasty warriors next, gravity rush, και τα παιχνίδια που είχε κωδικούς μέσα (ένα με darts, ενα με golf, gt5 και Little Deviants).
και έχω μείνει μόνο με 2.1 GB στην κάρτα χοχοχοχο :( Η 16αρα τελικά είναι τσιματσιμόπουλος. Πρέπει να αρχισω να τα τελειώνω και μετα να τα πετάω στο pc :(
Σου βάζω και μερικά ακόμη παιχνιδάκια που μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν, έχουν και trophy list.
Crazy Market
BreakQuest: Extra Evolution
Jetpack Joyride
New Paint Park (100% στα trophies το κάνεις σε 5 λεπτά!)
Treasures of Montezuma Blitz
Wake-up Club (ξυπνητήρι βασικά είναι αλλά ναι έχει και trophies)
FROBISHER SAYS!
Travel Bug
Ecolibrium

Nek_Food
14-02-2014, 18:38
Εγώ τα wake up club, Travel Bug, Ecolibrium όπως τα κατέβασα έτσι και τα έσβησα και δεν είναι αιτία το πόσο χώρο καταλαμβάνουν.

psx3
14-02-2014, 19:33
Το Crazy Market είναι κάτι σαν εξομοιωτής LIDL, lol. Ψιλοάθλιο F2P game... κλάσεις ανώτερο το Montezuma.

corsaopc3071r
15-02-2014, 10:18
Παιδες πορωθηκα ναουμε...παω να παρω Vita μολις τελειωσω απο το γραφειο. Αγοραζω απο το πλας τωρα βαζοντας τα φρεε games στο basket... αυτο μονο χρειαζεται σωστα? Επισης, ποια εκδοση να παρω, βλεω wi-fi & 3g. Tι παιζει με αυτο?

odytsak
15-02-2014, 10:25
Αγοραζω απο το πλας τωρα βαζοντας τα φρεε games στο basket... αυτο μονο χρειαζεται σωστα?

Eπρεπε να το είχες κάνει ήδη είτε από το PS3 store είτε από το PC store γιατί τώρα έχεις χάσει τα παιχνίδια των προηγούμενων μηνών.
Οτι κάνεις purchased μένει δια παντός στην download λίστα σου και μπορείς να το κατεβάσεις όποτε θελήσεις.


Επισης, ποια εκδοση να παρω, βλεω wi-fi & 3g. Tι παιζει με αυτο?

Δεν θα την χρειαστείς σε κάτι την 3G έκδοση, ούτε μπορείς να κατεβάσεις ούτε να παίξεις multi,
μόνο για πλοήγηση στον browser, μηνύματα και τέτοια είναι και φυσικά χρειάζεται κάρτα sim με τις όποιες χρεώσεις του provider κινητής τηλεφωνίας.

Στο καινούριο Vita slim έχει καταργηθεί η 3G έκδοση.

ilias78
15-02-2014, 10:25
υπαρχουν 2 εκδοσεις. η μια εχει μονο wifi κ η αλλη εχει κ wifi κ 3g.
αν τα βρεις στην ιδια τιμη κ τις 2 εκδοσεις, παρε αυτη με το 3g μονο κ μονο επειδη το εχει επιπλεον. αλλιως δεν νομιζω να σου χρειαστει.
το 3g ειναι κυριως για σημεια που δεν πιανεις internet. χρειαζεσαι κ μια καρτουλα απο καποιον παροχο (vodafone-cosmote-wind). βεβαια δεν ξερω τι παιζει με χρεωσεις.

EDIT με προλαβε ο οδυσσεας. αυτο για το Online gaming δεν το ηξερα.

odytsak
15-02-2014, 10:36
Να συμπληρώσω προς τους νέους (και υποψήφιους) κατόχους
ότι το Vita έχει ενσωματωμένο μικρόφωνο και κάμερα καθώς και εφαρμογή Skype όπου μιλάς με όλους σε PC, Xbox κλπ.

Eπίσης προσωπικά με την εφαρμογή youtube το χρησιμοποιώ ως δεύτερη οθόνη για να παίζω σε PS4-PS3
και να βλέπω κάποιο trophy guide ταυτόχρονα.

odytsak
15-02-2014, 10:54
Βάζω κι ένα screenshot, στο Apps/social θα τα βρείτε για κατέβασμα.

http://s6.postimg.org/akynxoblt/2014_02_15_104936.jpg (http://postimage.org/)

ilias78
15-02-2014, 10:59
ωραιος οδεσσεα. δεν με αφηνει κ για ρεπ

Nek_Food
15-02-2014, 12:54
Βάζω κι ένα screenshot, στο Apps/social θα τα βρείτε για κατέβασμα.
LOL, εκτός το YouTube από όλα αυτά δε έχω κατεβάσει τίποτε άλλο. Εντελώς αντικοινωνικός όμως έτσι; Ωραίος όμως ο Οδυσσέας, σίγουρα θα υπάρχει κόσμος εκεί που θα θέλει να ξέρει τα apps αυτά, όσο κυρίως τις διαφορές WiFi only VS. WiFi/3G εκδόσεων. Δεν με ενδιέφερε ποτέ η 3G έκδοση, αλλά αυτό με το online gaming δεν το ήξερα ότι δεν το κάνει.

psx3
15-02-2014, 15:16
Η 3G έχει και GPS δέκτη.

mihalis13
15-02-2014, 16:58
Και εγώ είχα αυτή την απορία..Προτίμησα την wifi Και εδώ και 2 μήνες που είμαι κάτοχος του vita δεν έχω καταλάβει σε τι θα μου χρησίμευε η 3g..

muku
09-05-2014, 17:58
Δευτέρα παίρνω ένα vita από συνάδελφο. 3g με 4gb κάρτα + LBP και δεν θυμάμαι αν έχει και άλλο παιχνίδι 100Ε περίπου. Για μεταχειρισμένο καλή τιμή είναι? Επίσης, αν έχω καταλάβει καλά η memory card είναι μόνο για τα παιχνίδια από psn, έτσι? Πρώτο παιχνίδι λέω να πάρω το YS :) Can't wait!

Nikoladim
09-05-2014, 18:03
εμ τσεκαρε πρωτα αν ειναι σε αριστη κατασταση...

enstikto
09-05-2014, 18:05
Δευτέρα παίρνω ένα vita από συνάδελφο. 3g με 4gb κάρτα + LBP και δεν θυμάμαι αν έχει και άλλο παιχνίδι 100Ε περίπου. Για μεταχειρισμένο καλή τιμή είναι? Επίσης, αν έχω καταλάβει καλά η memory card είναι μόνο για τα παιχνίδια από psn, έτσι? Πρώτο παιχνίδι λέω να πάρω το YS :) Can't wait!

Χμμμμ... κατά την γνώμη μου εξαρτάτε απο το πόσο μεταχειρισμένο είναι.... Το έχει καιρό; είναι σε καλή κατάσταση;
Μπορείς να βρείς καινούριο (χωρίς κάρτα και παιχνίδι) στα 150 ευρώ (τουλάχιστον στην Ελλάδα). Έχε υπόψην οτι η 4άρα κάρτα δεν χωράει τίποτα = θα χρειαστεί να πάρεις μεγαλύτερη. Εγώ είχα 8άρα και πάλι είχα πρόβλημα...

ΥΓ. Ποιό είναι το YS? :$

mihalis13
09-05-2014, 18:07
Θα χρειαστείς σιγουρα καρτα να αγοράσεις.Κατα τη γνώμη μου 16αρα.

muku
09-05-2014, 18:12
Xμμ όντως έχει πέσει αρκετά η τιμή του. Να μην είναι σε καλή κατάσταση δεν παίζει. Δηλαδή δεν παίζει να με κοροιδέψει ο συγκεκριμένος άνθρωπος. Μου είπε αν θέλω να μου το δώσει και για καμιά βδομάδα να δοκιμάσω. Όταν λες δεν χωράει τίποτα η κάρτα τι εννοείς? Τι βάζεις στην κάρτα? Tα παιχνίδια που αγοράζεις από το psn, έτσι? Tα παιχνίδια έρχονται στην κάρτα τους το καθένα, σωστά? YS ή Muramasa? Είμαι σε δίλημμα τελικά :D

YΓ Το YS είναι jrpg.

enstikto
09-05-2014, 18:26
Xμμ όντως έχει πέσει αρκετά η τιμή του. Να μην είναι σε καλή κατάσταση δεν παίζει. Δηλαδή δεν παίζει να με κοροιδέψει ο συγκεκριμένος άνθρωπος. Μου είπε αν θέλω να μου το δώσει και για καμιά βδομάδα να δοκιμάσω. Όταν λες δεν χωράει τίποτα η κάρτα τι εννοείς? Τι βάζεις στην κάρτα? Tα παιχνίδια που αγοράζεις από το psn, έτσι? Tα παιχνίδια έρχονται στην κάρτα τους το καθένα, σωστά? YS ή Muramasa? Είμαι σε δίλημμα τελικά :D

YΓ Το YS είναι jrpg.

Βασικά δεν έχω κανένα retail παιχνίδι οπότε η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω πως λειτουργει αυτό το κομμάτι του (δηλαδή δεν ξέρω αν κάνει installation κτλ).
Γενικά τα παιχνίδια σπάνια είναι κάτω απο 1GB και οι πιό μεγάλοι τίτλοι είναι συνήθως τουλάχιστον 2.5GB. Οπότε όπως κατάλαβαίνεις στην 4άρα άντε να έχεις ένα μεγάλο παιχνίδι + ένα μικρό.
Εγώ πριν πάρω την 32αρα είχα μέσα στην 8άρα uncharted, lbp και rayman και δεν μπορούσα να βάλω τίποτε άλλο. Αν σου κάτσει και κανα παιχνίδι με πολλά patches (και μεγάλα) παίζει να μην μπορεις καν να εγκαταστήσεις τα patches.

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω πολλά απο jrpg (δεν έχω παίξει κανένα στο vita) αλλά αυτό που έχει αποσπάσει γενικά τις καλύτερες κριτικές στο vita είναι το persona 4 golden (έχει το καλύτερο score για παιχνίδι vita).

Nikoladim
09-05-2014, 18:34
Sory λιγο το Μουραμασα ειναι δωρεαν για το + .
Εννοω αν εχει γρατζουνιες κλπ.
Πλεον το βρισκεις νεο 149ε Ελλαδα. Αν ειναι σε αριστη κατασταση (τσεκαρε πλακα πλακα αν εχει και τις AR καρτες), με μνημη και παιχνιδια καλα ειναι, αλλα σιγουρα δεν το λες και ευκαιρια.
Οι καρτες μνημης ειναι για PSN, τα retail δεν πιανουν χωρο, ή ελαχιστο μου φαινεται.

odytsak
09-05-2014, 21:03
Tα retail πιάνουν χώρο μόνο για τα patch update του εκάστοτε παιχνιδιού.

muku
09-05-2014, 21:43
Εδώ δεν κάνει 150Ε δυστυχώς. Στο amazon καινούριο έχει 170 λίρες. Στο ebay έχει κάποια με 125 λίρες αλλά είναι ανακατασκευασμένα. Ελλάδα γενικά κάνει 150Ε ή μόνο σε μαγαζιά τύπου ebw? Γιατί βάζω στοίχημα ότι αν η κανονική του τιμή είναι υψηλότερη από τα 150Ε, τότε αυτά τα μαγαζιά θα φέρνουν ανακατασκευασμένα. Anyway, εγώ θα το πάρω 80 λίρες μαζί με την κάρτα και το LBP. Από ότι μου είπε έχει μια γρατζουνιά στην οθόνη αλλά δεν φαίνεται όταν είναι αναμμένο. Μόνο με σβηστή οθόνη στο φως. Κατά τα άλλα φαίνεται αχρησιμοποίητο από όσο μου είπε. Θα το δω τη Δευτέρα.

Επίσης βλέπω όλοι λέτε για κάρτα μεγάλη. Tα παιχνίδια βγαίνουν όλα digital? Plus δεν έχω, οπότε αν μπορώ να αγοράσω τα 2-3 παιχνίδια που θέλω αυτή τη στιγμή retail, δεν βλέπω το λόγο να αγοράσω κάρτα προς το παρόν. Muramasa, YS και Uncharted με ενδιαφέρουν μόνο. Όταν πάρω ps4 και βάλω plus, ίσως χρειαστώ μεγαλύτερη κάρτα. Προς το παρόν μάλλον μου είναι αχρείαστη.

Μια ερώτηση. Game sharing παίζει με κάποιο τρόπο? Γιατί έχει αγορασμένο ένα game στην κάρτα.

Dragonpaul
09-05-2014, 22:12
Βλαδίμηρε, οπως σου είπαν τα παιδιά, ευκαιρια δεν ειναι. Ειδικά τωρα που διαβαζω οτι εχει και γρατζουνιά... Χμμμ... Δε ξερω... Να υπολογίζεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μεγαλύτερη καρτα. Τα 4 δε φτάνουν ούτε για "πρωινό". Εγώ εχω 32αρα και ειμαι σχετικά καλα.

ilias78
09-05-2014, 22:54
βλαδιμηρε για μενα παρτο απο ελλαδα κ καινουριο. ας το παρει καποιος δικος σου κ να στο στελει.
σχετικα με την καρτα. εγω εχω 8αρα. μολις εβαλα το killzone με το πρωτο patch, μου εμειναν ελευθερα καπου στα 3gb..... ευτυχως το τελειωσα κ το εβγαλα γιατι δεν χωραγε το sly (ειναι καπου στα 3.2-3.5 Gb). οπως καταλαβαινεις, αν εισαι plus member ή εχεις σκοπο να γινεις, αν οχι 32αρα, παρε 16αρα καρτουλας. ελλαδα παιζει στα 35 ευρω.

muku
09-05-2014, 23:45
OK οπότε βλέπω πως πάει από χωρητικότητα με την κάρτα και άμα είναι παίρνω μια 32άρα για να είμαι καλυμμένος γιατί κάποια στιγμή θα πάρω plus (όταν αποφασίσω να πάρω ps4)

Να σας πω την αλήθεια παιδιά θα το πάρω :P Δεν ψήνομαι για καινούριο ιδιαίτερα. Kαι τα completed listings που κοιτάζω στο ebay παίζουν από 90 λίρες και πάνω για μεταχειρισμένα. Οπότε υποθέτω είναι καλή τιμή 80 λίρες. Ευκαιρία δεν το λες αλλά είναι από τις καλές τιμές για μεταχειρισμένο εδώ. Εκτός αν η γρατζουνιά φαίνεται και όταν παίζεις, αυτό θα είναι deal breaker!

enstikto
12-05-2014, 12:37
Vlad έχε υπόψην σου ότι 2 στα 3 παιχνίδια που θες τα δείνει αυτό το μήνα τσάμπα το plus (uncharted & muramasa).
Καλύτερα να βάλεις plus για ένα χρόνο παρά να τα πάρεις retail imo....
Δες και εδώ.
https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-gr/ps-vita/cid=STORE-MSF75508-PLUSPSVITA

PDS
12-05-2014, 12:43
Νομιζω οτι ειδα τον vlad στο ps3 χθες να εχει plus:P
Οποτε δεν εχει παρα να τα ''αγορασει'' απλα απο το link σου.

enstikto
12-05-2014, 12:49
Μια χαρά τότε.... Εγώ το έγραψα γιατί έγραψε ότι δεν έχει plus. Αλλά μάλλον είδε ήδη τις προσφορές του plus και έβαλε ;)

muku
12-05-2014, 13:15
Ναι έγραψα και στο thread του plus. Aγόρασα το plus Σάββατο πρωί :D

Το συγκεκριμένο vita τελικά δεν θα το αγοράσω. Η γρατζουνιά είναι ενοχλητική αν και δεν φαίνεται όταν παίζεις εκτός αν το κρατάς από περίεργη γωνία και έχει πολύ σκούρα χρώματα η οθόνη. Αλλά όπως και να έχει είναι αρκετά μεγάλη και με χαλάει. Θα πάρω ένα άλλο μεταχειρισμένο για 120Ε το Σάββατο που θα κατέβω Λονδίνο με 16gb κάρτα και 2 παιχνίδια ψιλοαδιάφορα. Λέει είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς γρατζουνιές και ελάχιστα χρησιμοποιημένο.

Nikoladim
12-05-2014, 13:30
Καλη επιλογη αμιγκο!

|WISE|
29-08-2014, 10:13
Δεν έχει ασφαλή κατάργηση για να βγάλεις την καρτούλα (παιχνίδι) από τη συσκευή; Απλά πατάς το ps button, σέρνεις τη γωνία για να κλείσει το παιχνίδια και βγάζεις την καρτούλα;

odytsak
29-08-2014, 13:02
Eφ'όσον το μικρό κίτρινο λαμπάκι δεν αναβοσβήνει δίπλα από την υποδοχή, δεν διαβάζει δηλαδή δεδομένα,
μπορείς χωρίς κανένα πρόβλημα να βγάλεις την καρτούλα του εκάστοτε παιχνιδιού.

|WISE|
29-08-2014, 13:29
Eφ'όσον το μικρό κίτρινο λαμπάκι δεν αναβοσβήνει δίπλα από την υποδοχή, δεν διαβάζει δηλαδή δεδομένα,
μπορείς χωρίς κανένα πρόβλημα να βγάλεις την καρτούλα του εκάστοτε παιχνιδιού.
Thank you boy!

Xperia Z1