PDA

View Full Version : επιλογή παιχνιδιού ps4



Carpe_Diem_Rj
03-02-2014, 13:58
Γεια χαρά. Υπάρχει κάποιο παιχνίδι σε ps4 περιπέτεια σαν το uncharted η σαν το heavy rain ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

dismal
03-02-2014, 14:02
assassin's creed??

Slay
03-02-2014, 14:10
το ποιο κοντινο στο uncharted ειναι το tomb raider που κυκλοφηρησε πριν λιγες ημερες

obione
03-02-2014, 14:43
kai einai kai polu kalos titlos btw:)

dlevel
03-02-2014, 14:50
Tomb Raider my friend.

teras1
04-02-2014, 21:04
Tomb Raider ΕΙΔΙΚΑ αν δεν το έχεις παίξει. Είναι ότι πιο κοντινό στο Uncharted υπάρχει. Βέβαια μπορείς να το βρείς και στα PS360 πολύ πιο φθηνά αλλα το συνιστώ για PS4!

corsaopc3071r
05-02-2014, 10:24
Tomb Raider φιλε χωρις πολλα πολλα. Θα το ευχαριστηθεις στο ps4.

2 πραγματα με ξενερωσανε μονο... Ανοιγοντας το κουτακι δεν ειδα παρα μονο το cd μεσα... Τραγικο να μην εχει ενα βιβλιαρακι.

Επισης τα πολλα online trophies.Πως να τα παρεις τη στιγμη που δεν παιζει κανεις!!!

C. St
05-02-2014, 11:43
Το outlast θεωρητικά κυκλοφορεί σήμερα και θα είναι free στο PS Plus. http://gr.playstation.com/ps4/games/detail/item621507/Outlast/
Μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον. Το έχει παίξει κανείς? Πότε άραγε θα μπορέσουμε να το κατεβάσουμε?

Αυτή την εβδομάδα περιμένω και το Tomb Raider από το Amazon.co.uk. Στο μεταξύ έχω εθιστεί στο Resogun. Δεν προλαβαίνω να τα κάνω όλα. Με όλα αυτά, το Kilzone προβλέπεται να μπαίνει στο συρτάρι. Κάθε φορά που το ανοίγω βαριέμαι στα 10 λεπτά. Κρίμα τα λεφτά του. Δεν μου πάει καθόλου.

teras1
05-02-2014, 17:57
Το Outlast ειναι live στο store. Με ενα search το βρισκετε.
Όσο για τα manuals αυτά τα ξεχνάμε πλέον. Κανένα παιχνίδι PS4 δεν έχει manual και δεν πρόκειται να έχει.
Τάχα μου για να σώσουμε τα δέντρα αλλα στην πραγματικότητα γλιτώνουν το κόστος για την εκτύπωσή τους.
τουλάχιστον θα μπορούσαν να τυπώνουν εξώφυλλα δύο όψεων ώστε μέσα στο κουτί να βλέπεις κάτι ωραίο αντί για τις βλακώδεις προειδοποιήσεις και τις εγγυήσεις.

psx3
05-02-2014, 18:09
Όσο για τα manuals αυτά τα ξεχνάμε πλέον. Κανένα παιχνίδι PS4 δεν έχει manual και δεν πρόκειται να έχει.
Το KZ:SF δεν έχει, ενώ το AC:IV έχει manual (όχι πολυσέλιδο, αλλά έχει). Κάτι αντίστοιχο έχω παρατηρήσει και στα Vita games (τουλάχιστον αυτά έχουν όλα offline digital manual).

Επίσης, το AC:IV πίσω δεν γράφει ότι απαιτεί PS+ για το MP, όπως το KZ:SF... μήπως το PS+ αφορά μόνο τα 1st party; Έτσι κι αλλιώς η Sony δεν μοιράζεται τα κέρδη της από το PS+ με τους 3rd party.

teras1
05-02-2014, 18:58
Killzone, Battlefield και Tomb Raider δεν έχουν τίποτα. Το AC το έχω digital. Υποθέτω ότι τα περισσότερα αν όχι όλα απο εδώ και πέρα δεν θα έχουν manual, εκτός απο τίποτα comtroller mappings και διαφημίσεις season pass και DLC.
To Plus είναι υποχρεωτικό για όλα απο όσο ξέρω, εκτός απο τα F2P!

psx3
05-02-2014, 19:25
Τότε γιατί δεν το γράφει στο πίσω μέρος του AC:IV και επιπλέον έχει και online pass; Τα TR/BF4 γράφουν πίσω ότι απαιτείται PS+ για MP;

Έχω την εντύπωση ότι τα online passes θα συνεχίσουν να υπάρχουν από τους 3rd party, ειδικά μετά το άδειασμα-κωλοτούμπα που φάγανε από την MS περί DRM...

teras1
05-02-2014, 19:44
Το AC είχε αρχικά online pass μέχρι που το κατάργησαν μετά απο το κράξιμο του κόσμου. Έχουν κάνει και άρθρο για αυτό στο blog του παιχνιδιού. Googlare το και θα το βρεις. Επειδή όμως το ACIV σχεδιάστηκε με την απαίτηση online pass, πρέπει να το κατεβάσεις αναγκαστικά, απλά είναι δωρεάν.

H Ubisoft, η EA και η Sony έχουν πει κατηγορηματικά ότι κατάργησαν το online pass οριστικά.
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι δεν θα βρούν κάποιον άλλο τρόπο για να βγάλουν και άλλα λεφτά, όπως π.χ οι μικροσυναλλαγές.
Το νέο όνομα του παιχνιδιού (name of the game) ειναι τα micro transactions από ότι φαίνεται.

psx3
05-02-2014, 19:53
Αυτά τα λέγανε με το δεδομένο ότι η MS θα επιβάλλει SP DRM. Μετά φάγανε άδειασμα όμως. Η Sony αντικατέστησε το PSN pass με το PS+. ΟΚ, λογικό trade-off.

Αν μπορείς, δες τι γράφει πίσω στα κουτιά των TR/BF4. Στο KZ:SF το γράφει ρητά ότι απαιτείται PS+ για online multiplayer.