PDA

View Full Version : KILLZONE SHADOW FALL: HE.K.A is recruiting



le_71
29-01-2014, 17:01
HELLENIC KILLZONE ARMY is now RECRUITING
Θα θυμάστε οι παλαιότεροι την θρυλική clan του φόρουμ που άφησε εποχή με τις απανωτές ήττες. :(
Επιστρέφουμε δυνατότεροι για να ανακτήσουμε τη χαμένη αξιοπρέπεια.
Βλέπω καλους παίκτες στο φόρουμ και πιστέυω θα πάμε καλά.
Ακολουθεί ένα σύντoμο manual του παιχνιδιού (θα ανανεώνεται) και αμέσως μετά αρχίζουν οι δηλώσεις συμμετοχής.
Προς το παρόν όσοι ενδιαφέρεστε, σημειώστε στο νήμα το psn-id σας, και θα σας στέλνω Invite. (δεν γνωρίζω αν υπάρχει ακόμη άλλος τρόπος)
Αν είναι δυνατόν, και τί ώρες μπορείτε...

εδώ: (http://shadowfall.killzone.com/clan/HEKA) http://shadowfall.killzone.com/clan/HEKA



http://gr.playstation.com/media/tkrNI93E/162/KZ4_Blast3.jpg



1.Κινήσεις παιίκτη (Mechanics):


Οι περισσότερες κινήσεις που υπάρχουν στο SP,θα είναι διαθέσιμες και στο MP.Σε αυτές συμπεριλαμβάνονται: Κάλυψη (coversystem), που επιτρέπει να ξεπροβάλεις από εκεί που κρύβεσαι (snap/leanin and out),να υπερπηδάς εμπόδιο (vaultover),όπως επίσης να ολισθένεις μετά από γρήγορο τρέξιμο, η να σκοτώνεις με mellee πέφτονταςαπό ύψος. Τα γνωστά-κλασικά brutalmelee, υπάρχουν επίσης.



2.Οπλα (Weapons):


Υπάρχουν 22 διαφορετικά. Ολα διαθέσιμα από την αρχή. Κάθε όπλο έχει τη δική του δυναμική, Το πόσο καλός είσαι με το κάθε όπλο, εξαρτάται από το ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ, χωρίς να υπάρχουν επιλογές για λιγότερη ανάδραση (recoil),καλύτερη στόχευση (auto-aim) κ.λ.π.




3.Πρόσθετα εξαρτήματα (Attachments):


Υπάρχουν 19 διαφορετικά.Τα εξαρτήματα, ξεκλειδώνουν όταν ολοκληρώνονται ορισμένες δοκιμασίες (challenges). Γιαπαράδειγμα: Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις κάτι απλό ώστε να ξεκλειδωθεί κάτι (κατέστρεψε ένα turret) ή κάτι αρκετά δυσκολότερο για να ξεκλειδωθεί κάτι άλλο (σκότωσε ένα αντίπαλο με το LaserTripmine ενώ μεταφέρει το beacon) Tα όπλα αναβαθμίζονται με διαφόρους τρόπους. Από εξελιγμένες διόπτρες, μέχρι ειδικά πυρομαχικά, προσθήκες εκτοξευτών οβίδων (grenadelaunchers) κ.λ.π.
Μόνο δύο κάθε φορά μπορούν να επιλεγούν και δεν είναι όλες οι επιλογές εφικτές. Για παράδειγμα υπάρχουν όπλα που δεν δέχονται grenade launchers, ένω άλλα όχι μόνο δέχονται αλλά μπορείς να επιλέξεις και τον τύπο grenade (κατά προσωπικού, διασποράς, κρότου-λάμψηςκ.λ.π).

ΟΛΑ τα όπλα είναι skill-based. Δεν υπάρχει less-recoil ή auto-aiming.



4.Κλάσεις και ικανότητες (Classes & Abilities):


Υπάρχουν τρεις (3) συγκεκριμένες κλάσεις και δώδεκα (12) μοναδικές ικανότητες στο ΜΡ. Κάθε κλάση μπορεί να εμπλουτιστεί με δύο (2) ικανότητες. που επιτρέπουν διαφορετικό στυλ παιχνιδιού. Περισσότερα για τις κλάσεις και τις ικανότητές τους στο μέλλον. Πάντως έχει επιβαιβεωθεί,οτι θα υπάρχει, spawn beacon, όχι στατικό. (Θα γίνεται deploy από συμπαίκτη).


5.Κατά παραγγελία Εμπόλεμες Ζώνες (CustomWarzones):


Οι γνωστές Warzones τοπασίγνωστο πλέον rotating mode, γίνεται πιο ευέλικτο και εμπλουτίζεται με τέσσερα (4) επιπλέον καινούρια modes. Ετσι θα υπάρχουν οκτώ (8) στο σύνολο. Το πιο σπουδαίο είναι οτι θα στήνονται κατά παραγγελία (custom),και θα γνωστοποιείται στους ενδιαφερόμενους, από τί αποτελείται η κάθε warzone.Τα πιο ενδιαφέροντα από αυτά και με την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα, θα αναδικνύονται, από τους developers.



6. Απόδοση τιμών κατά τη μάχη. (Combat Honors):


Οι καλές επιδόσεις, θα επιβραβεύονται κατά τη διάρκεια της μάχης και θα δίνονται προσωρινά δώρα (bonuses) τα οποία θα διαρκούν μόνο μέχρι το τέλος της. Είναι παρόμοια με αυτά το KZ3. Γρηγορότερη κίνηση, reload κ.λ.π.
Τα δώρα αυτά είναι συγκεντρωτικά (stackable) και το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Υπάρχει επιλογή στα custom warzones, να μην υπάρχουν καθόλου.





7. Υποστήριξη μετά το λανσάρισμα (Post-LaunchSupport):


Προβλέπονται συχνά DLCs (επίπληρωμή), τα οποία θα παρέχουν νέο gameplay καιcustomization features. Οι νέοι χάρτες πάντως, θα διατίθενται ΔΩΡΕΑΝ, για να μην αισθάνεται κάποιος “αποκομμένος” με τους παλιούς.




8.Σύστημα προόδου (ProgressionSystem):


Σε αντίθεση με τα παλαιότερα παιχνίδιατης σειράς, το KillzoneShadow Fall δεν βασίζεται σε ΧΡ αλλά σε δοκιμασίες-προκλήσεις (challenges). Σεκάθε επιτυχημένο challenge προστίθεται ένας πόντος στον βαθμό σου και ανταμοίβεσαι με προσθήκες στα όπλα (weaponattachments), εμπλουτίζονται οι ικανότητές σου (abilities) και αναβαθμίζεται η εικόνα σου. Θα υπάρχουν πάνω από 1500 challenges κατά το launch.



Shields:
Asglimpsed in the Gamescom multiplayer trailer, players can now selectthe ability to deploy a smart nano-shields that block enemy attackswhile allowing allied projectiles through. The nano-shields can bedestroyed or knocked out with EMP weapon attachments, or simplydeconstructed when no longer needed. As with all class abilities,players have the option of disabling nano-shields in their customWarzones. We’ll cover the classes and their available abilities inmore detail in the coming weeks.


SpotlightSystem:
TheSpotlight System allows you to celebrate your victory in style. Atthe end of each round, players are presented with a brief scenefeaturing the three top players from the winning side and the topplayer from the losing side. One of the winning players gets toselect a Spotlight move to celebrate his victory over the losingplayer. If he fails to execute the move in time, the losing side hasan opportunity to perform a countermove. The game ships with a wideselection of Spotlight moves, and more will be released afterlaunch.


WarzoneLeaderboards:
InKillzone Shadow Fall, each warzone will have its own leaderboard.This doesn’t just apply to official or featured Warzones, but tocustom ones as well. You can even choose which stats you want theleaderboard to be ranked on when you set up a custom Warzone, toencourage a particular form of play.


Onlineand Offline Bots:
Youcan add bots to online matches for any Warzone you create. Humanplayers can replace bots during the match, to ensure that there’salways a consistent amount of players present in the Warzone. You caneven add bots to only one faction, to allow for ‘Bots vs. Humans’type Warzones. In offline mode you can still create your own Warzonesand play against bots, but you don’t have the ability to completeChallenges.


NoExoskeletons or Jetpacks:
Owingto the decision to ensure that custom Warzone presets work on allmultiplayer maps, there will be no Exoskeletons or Jetpacks inmultiplayer when Killzone Shadow Fall launches. Their inclusion wouldintroduce a wide number of new variables and exceptions to accountfor, and we want to focus on offering fair, reliable and consistentWarzone customizability.






http://www.killzone.com/kz3/en_GB/blog/news/2013-09-03_kzsf-multiplayer-detailed.html
http://www.killzone.com/kz3/en_GB/blog/news/2013-09-10_kzsf-multiplayer-detailed-2.html

xforis78
29-01-2014, 17:35
αντε να μαζευτουμε σιγα σιγα..λευτερη στο λινκ που εδωσες βρηκα την clan invite αλλα δεν την ανοιγει για να κανω accept, το βραδυ θα δω απο το ps4 μηπως
βγαλω ακρη.

le_71
29-01-2014, 17:40
αντε να μαζευτουμε σιγα σιγα..λευτερη στο λινκ που εδωσες βρηκα την clan invite αλλα δεν την ανοιγει για να κανω accept, το βραδυ θα δω απο το ps4 μηπως
βγαλω ακρη.

Σήμερα ξεκίνησε η ιστορία με τις clans και ίσως γι αυτό να υπάρχει πρόβλημα. Για πες τι εννοείς δεν ανοίγει;

edit: άκυρο. Μέσα είσαι. βλέπω 2 members.

xforis78
29-01-2014, 17:40
ολα ενταξη..μπηκα με τον google chrome και λυθηκε το θεμα, με τον firefox κολουσε δεν την ανοιγε την προσκληση.

djpar
29-01-2014, 19:34
K egw mesa

xforis78
29-01-2014, 19:50
καλως τον παρη, σου εστηλα invite φιλε αν δεν σου ανοιγει με τον mozzila δοκιμασε με google chrome..το βραδακι θα μπουμε με τον λευτερη
αμα εισαι μεσα παιζουμε κανα ματσακι.

Dragonpaul
29-01-2014, 19:57
Ας δοκιμάσω κι εγώ. Μπαίνω, όμως, μονο βράδυ, επειδη δεν προλαβαίνω άλλες ώρες. Γυρω στις 22.00. Ας με εχετε αναπληρωματικό εμενα. :P

xforis78
29-01-2014, 20:08
καλησπερα φιλε σου εστηλα και σενα invite μπες στο λινκ που δινει ο λευτερης στο αρχικο ποστ και κανε accept,
οσο για τις ωρες μην ανχωνεσε οποτε σε βολευει και εμεις συνηθως βραδακι μπενουμε...see you in battle:a098:

Dragonpaul
29-01-2014, 20:33
Οκ, θα το δω μόλις παω σπίτι.
Thnx!

le_71
29-01-2014, 20:38
Καλώς ηλθατε παιδιά. 9:00 θα είμαι μέσα. Προτείνω ο Πάρης που είναι παλαιότερος στο game να μπει leader να μας συντονίσει με τα οbjectives, να μας κατατοπισει με τα beacons και τα μυστικά της κάθε πίστας μέχρι να μπούμε στο κλιμα και οι νεότεροι.

djpar
29-01-2014, 21:46
εγω...τι λετε ρε!χαχα
εγω παντος μαγκες μπορω να παιζω 6-9 περιπου μετα το παραταω (για καθημερινες), ΣΚ ειμαι μεσα οποτε ειστε και εσεις

nuntius
29-01-2014, 23:38
Νιούφηδες δέχεστε; Μπαίνω τα βράδια και τα σ/κ all day all night... έχω προυπηρεσια σε blacklight αλλά έμαθα τις πίστες και βαρέθηκα!!

WolfRathmA
30-01-2014, 05:47
Ποπο... που τι θυμηθηκες αυτη τη clan ρεσυ; Την ειχα ξεχασει τελειως! ΧΑΧΑ!

Υπαρχει και αλλη Clan που εχει φτιαξει ενα αλλο παιδι, Spartans, τι λετε; Να φτιαξουμε δυο Clans και να παιζουμε που και που αντιπαλοι να γουσταρουμε;

le_71
30-01-2014, 15:55
Νιούφηδες δέχεστε; Μπαίνω τα βράδια και τα σ/κ all day all night... έχω προυπηρεσια σε blacklight αλλά έμαθα τις πίστες και βαρέθηκα!!


Ολοι χωράνε. Κι εμείς νέοι είμαστε. Εχθές κάναμε ζεσταματάκι 21:00 με 24:00. Ήρεμα και ωραία με αρκετά καλά games. Για κάποιο λόγο το PSN-id σου δεν εμφανίζεται στο http://shadowfall.killzone.com/

4045

le_71
02-02-2014, 12:42
Δυνατά games εχθές το βράδυ ως τις 4:00
Ενα μικροπροβληματάκι στο mic του xforis78 που ελπίζω να αποκατασταθεί γρήγορα αν τελικά είναι πρόβλημα στο DS4 :(
Κατά τ' άλλα περάσαμε τέλεια :d055:

xforis78
03-02-2014, 21:56
ολα καλα τελικα διορθωθηκε το θεμα με το mic..το κακο ειναι οτι παιζουμε μονο εγω εσυ και αλεξης..clan με τρια ατομα:confuzed:
βεβαια δεν μπορουμε να επιβαλουμε σε κανεναν να παιξει μαζι μας οποτε παμε γερα οι τρεις μας και ελπιζω να ερθουν και αλλα παιδια.

djpar
03-02-2014, 21:59
εγω παιδες εφυγα γιατι βλεπω οτι παιζεται αλλες ωρες, εγω πχ 9 το εχω κλεισει το συστημα

xforis78
03-02-2014, 22:04
ενταξη ρε παρη αφου δεν βολευουν οι ωρες δεν πειραζει.

Dragonpaul
03-02-2014, 22:15
Θα παιξετε τωρα;;;;;

xforis78
03-02-2014, 22:25
τα παιδια πρεπει να ειναι μεσα, εγω δυστηχως μετα τις 12 θα μπορεσω να μπω...αμα δεν σε βολευουν οι ωρες φιλε μου δεν πειραζει.

le_71
06-02-2014, 12:52
HEADS UP

Τα ματσάκια συνεχίζονται κάθε βράδυ περίπου 9-12.
Είμαστε σχεδόν πάντα 3 άτομα και με τα μικρόφωνα γίνεται πολύ καλή δουλειά. 'Εχουμε ένα μέλος που γνωρίζει καλά τις πίστες, τα choke points και τις ιδιαιτερότητες της κάθε πίστας (τρέχει σχεδόν πάνατα εκείνος για τα arms και τα delivers) και δύο που παίζουν περισσότερο περιφερειακά (κάνουν defend, στήνουν turrets, spawn beacons κλπ). Πιστυεύω πως η τακτική αυτή, για το συγκεκριμένο game και για τα 4 από τα 5 modes (εξαιρώ το TDM), είναι η ιδανική για καλά win/loss ratios.

spyros arianara
08-02-2014, 14:28
παιδια ειμαι ορφανος απο clan αν με θελετε ειμαι available:confuzed: ψιλονιουφης ,τωρα αρχιζω και παιρνω τα απανω μου.Δυστυχως ομως σπανια θα μπορω να χρησιμοποιω μικροφωνο διοτι το ps4 ειναι κρεβατοκαμαρα και τα ωραρια με την κυρα ειναι τελειως οτι να ναι..θα ακουω loud and clear ομως και θα παιρνω οτι ρολο λειπει απο την ομαδα.

le_71
08-02-2014, 15:41
Εχεις invite.

Να πεις στην κυρά "first things first". Τέτοια ζητηματάκια τα έχω ξεκαθαρίσει στο προγαμιαίο συμβόλαιο.....
Πλάκα κάνω. Καλώς ήλθες, και καλά games. :)

spyros arianara
08-02-2014, 16:59
thanks θα μπω αργοτερα να κανω accept.Και ας ελπισουμε σημερα τουλαχιστον να μην ερθει να κοιμηθει με τις κοτες η κυρα εχουμε και μια σταλια σπιτακι καμαρουλα μια σταλια 2χ3

spyros arianara
08-02-2014, 17:43
double post!