PDA

View Full Version : Τελικά το έσπασα το Dualshock 4



Dragonpaul
23-12-2013, 20:42
Οχι, μη τρομάζετε! Δε την έκανα τη μλκ αυτή, αλλα λιγο έλειψε, αφου έχασα περίπου 40 φορές κάπου στο ΚΖ. Και οχι τίποτα αλλο... Θα το προσγειωνα επάνω στην Bravia και ειναι κρίμα.
Στα πλαίσια του γνωστού παλιού νηματος, συνεχίζουμε εδώ με τις περιπέτειες των DS 4 μας. Αν και ειναι καινούργια ακομα και δύσκολα θα εκφενδονισθει κάποιο απο αυτα στην αλλη άκρη του δωματίου. Χα χα...

psx3
23-12-2013, 20:49
Για να δούμε ποιός θα είναι ο πρώτος «τυχερός»! :P Εγώ τα λυπάμαι να τα χαραμίσω 60 ευρουλάκια...

Dragonpaul
23-12-2013, 21:10
Νομίζω ολοι τα λυπούνται, αλλα εκείνη την ωρα δε σκέφτεσαι!!!!! :P

Gazof
23-12-2013, 21:25
Ωραίος ο Παύλος :D Πλάκα πλάκα, αυτοί στα βίντεο που σπάνε κονσόλες PS4, έχουν σπάσει DS4; Αν όχι, Παύλο, μήπως να το σπάσεις να ανεβάσεις βίντεο; Μην λυπάσαι τα 60 ευρώ, θα βγάλεις πολλαπλάσια από τα views :P

teras1
23-12-2013, 21:36
Οχι, μη τρομάζετε! Δε την έκανα τη μλκ αυτή, αλλα λιγο έλειψε, αφου έχασα περίπου 40 φορές κάπου στο ΚΖ. Και οχι τίποτα αλλο... Θα το προσγειωνα επάνω στην Bravia και ειναι κρίμα.
Στα πλαίσια του γνωστού παλιού νηματος, συνεχίζουμε εδώ με τις περιπέτειες των DS 4 μας. Αν και ειναι καινούργια ακομα και δύσκολα θα εκφενδονισθει κάποιο απο αυτα στην αλλη άκρη του δωματίου. Χα χα...

Δεν σε αδικώ. Έχει κάποια πάρα πολύ κακοσχεδιασμένα/εκνευριστικά σημεία αυτό το παιχνίδι.

Dragonpaul
23-12-2013, 21:54
Παιδιά, χωρις πλακα τωρα, πονάει η ψυχή μου οταν βλεπω τέτοια βιντεο. Μπορει κάποιες φορές να εχω πετάξει χειριστήριο, αλλα πάνω στα νεύρα μου. Για την ιστορια, ποτε δεν εχω σπάσει κάποιο. Απλα καποια κουσουρακια τους έχουν μείνει. :P

ilias78
24-12-2013, 00:12
κ μενα με ποναει η ψυχη μου οταν τους βλεπω να τα σπανε, αλλα πραγματικα υπαρχουν παιχνιδια που σε κανουν να τα σπασεις ολα.

Valkyre
24-12-2013, 00:17
νωρις ειναι ακομα... θα ερθει σιγουρα η ωρα του ομως...

εγω προσωπικα παντως θεωρω τρομερη ψυχικη επενδυση να σπασω κατι και να ξαλαφρωσω. χαλαλι τα 60 ευρω μπροστα στην ηρεμια! λολ

anger management issues lol

KOUROS-7-
24-12-2013, 14:27
Από το pro του 1999 μέχρι σήμερα πρέπει να έχω σπάσει τουλάχιστον 30. Μάλλον εδώ και 2 χρόνια δεν έχω ξανασπασει Χαχαχα

Sent from my XT910 using Tapatalk

hakoo
24-12-2013, 14:50
Nομιζω οτι οταν κυκλοφορησει η ps4 version του Guacamelee θα εχουμε τα πρωτα κρουσματα :a050:
Seriously though, προσωπικα ξεσπαω με βρισιες οπου συνηθως κατεβαζω ολο το δωδεκαθεο, οχι στο hardware.

Valkyre
24-12-2013, 14:54
Αν θελετε παντως και σας ενδιαφερει μπορω να ποσταρω τα σπασμενα ds3 μου...

λολ

I_HAVE_A_NAME_
24-12-2013, 15:34
Εγώ ποτέ δεν έχω σπάσει harware. Μόνο παίζοντας με τον αδερφό μου μια μέρα πριν 4-5 χρόνια,σε μία φάση νευρίασα αρκετά και έσπασα, άθελα μου, ένα παλιό στρογγυλό τραπεζάκι που είχαμε στο σαλόνι.
Είχε πολύ γέλιο η όλη φάση γτ το έκανα σαν αυτούς που σπάνε τα τούβλα στις επιδείξεις :D
Εκλεισα τα μάτια μου,πήρα μια βαθιά αναπνοή (μηπως και ηρεμήσω όχι για αυτοσυγκέντρωση),έδωσα μια στο τραπεζάκι (με παλάμη όχι με μπουνιά lol) και κόπηκε στην μέση...
Ούτε εγώ δεν το πίστευα.Ο αδερφός μου μου λέει "Τι κάνεις ρε μαλάκα?!?!" :blink:
Νευριασμένος αλλά είχε λυθεί στα γέλια..

GedoGt
25-12-2013, 13:18
Είναι απλά θέμα χρόνου...

djpar
25-12-2013, 15:00
καλου κακου μην παιξετε το knack

Giorgos22
25-12-2013, 15:01
εγώ δηλώνω παρόν στο thread με ένα σπασμένο dualshock 3 στο ενεργητικό μου παίζοντας God of War 3. Έχασα τόσες φορές στο ίδιο σημείο που με ρώτησε λίγο πριν το πετάξω αν θέλω
να το γυρίσω στο easy mode....

Nerven
25-12-2013, 17:03
Εγω έχω μια προδιάθεση να το δακγωνω με δύναμη το ds3 με το 4 ακόμα τίποτα. Είναι άσχημα γιατρέ; lol!

ary4022
09-01-2014, 17:08
εγω παντως εχω σπασει 4 dualshock 3 και αυτα ολα στο online mode με το pro..τωρα θα παω και για το πρωτο ds4 με το error που μου πεταει συνεχεια στο nba2k14.μου κατεστεψε το save file του my career

Valkyre
23-02-2014, 22:57
Εγω μετραω και ενα ψιλοκατεστραμμενο ds4 πλεον... Λειτουργουν ολα στο χειρηστηριο εκτος απο το touchpad το οποιο καπουτ.

Εκανα επισημως τα εγκαινια; Λολ Αντε καλη μας αρχη...

Απογοητευτηκα παντως... Το ds3 ειναι πολυ πιο ανθεκτικο το πλαστικο του... Το συνηθες οταν νευριαζω ειναι να πιεζω και τα 2 χερια μου προς τα μεσα κρατωντας το χειρηστηριο, σαν να θελω να ενωσω τις παλαμες μου. Το ds3 εχει σκληρο κελυφος... Αντεχει πολυ...

το ds4 λιγη δυναμη εβαλα (ενταξει οχι και τοσο λιγη) και κραααατς... :(

http://matteomaggioni.altervista.org/lines/348_20111122161029_not_even_sorry.jpg

λολ

Kapa
23-02-2014, 23:02
Καταφερες και εσπασες το touchpad?

Πως εγινε η ολη φαση?

Valkyre
23-02-2014, 23:10
Οχι οχι. Το touchpad δεν εσπασε, ανεπαφο ειναι. Το πανω κελυφος δεχτηκε πιεση σαν να θελω να ενωσω τα 2 μου χερια ενω κραταω το χειρηστηριο και κραααατς.. εμεινε στα 2.

Το κολλησα, ανοιξα και το χειρηστηριο κοιταξα τα παντα οτι ειναι στις θεσεις τους και οι συνδεσμολογιες για το touch και ολα τα αλλα ειναι στις θεσεις τους σωστα (το touch συνδεεται με ταινια στο motherboard του χειρηστηριου) , αλλα δυστυχως το touch δεν λειτουργει. Αν πιεσω το touch μεσα (που κανει σαν κλικ δηλαδη) δουλευει αυτο κανονικα. Οποτε κατι στραπατσαριστηκε απο το touch sensor/αφη/ whatever.

Το σκηνικο εγινε στο 24 player warzone του Killzone multiplayer... Τι το'θελα και το ξαναδοκιμασα? Αναθεμα.

Ε κλασσικα ειπα να ξαναδοκιμασω, μπηκα σε ενα παιχνιδι και απλα καθε 30 δευτερολεπτα μας κερναγαν ολους. Η ομαδα μου εντελως ΓΤΠ... τρεις λαλουν και 2 χορευουν, μονο που στην περιπτωση μας ηταν 10 λαλουν και 2 χορευουν. Οτι ναναι σκηνικο. Ε σε καποιο σημειο δεν αντεξα. Κατι επρεπε να καταστρεψω. Προς στιγμην σταματησα τον εαυτο μου απο το να ξεσπασει στο DS4 γιατι ειχα διπλα μου ενα τηλεκοντρολ που δεν πολυχρησιμοποιω. Αλλα στιγμιαια σκεφτηκα 2 πραγματα.

α) το τηλεκοντρολ αυτο δεν προκειται να το αντικαταστησω ποτε μιας και η συσκευη ειναι παλια (ενισχυτης) οποτε δεν λεει...

β) καποια στιγμη πρεπει να δω απο τι σκατα ειναι φτιαγμενο το DS4 και πως ειναι τα σωθηκα του.

Με βαση τα παραπανω αποφασισα να ζουληξω τα χερια μου προς τα μεσα. Μια -θεωρητικα- αρκετα ασφαλης τεχνικη η οποια στο DS3 λειτουργει αψογα καθως ειναι πολυ ανθεκτικο.

Παραξενευτικα πολυ οταν ειδα οτι το DS4 ειναι τσοφλι μπροστα του.

Oh well.

Kapa
23-02-2014, 23:22
Τελικα απανταμε ΝΑΙ στην ερωτηση: Will it blend?

Θεωρω οτι δεν θα καταφερω να σε αντιγραψω, διοτι σκεφτομαι πιο πολυ το πεταγμα στο τοιχο παρα το ζουλιγμα.:frusty:

Dikakom
24-02-2014, 01:42
Εχω ενα φιλο, μικρο θεουλη, που νευριαζει σε κατι split screen multiplayer co-op και πεταει το χειριστηριο, στο επομενο δευτερολεπτο το εξεταζει ενδελεχως και με ευλαβια μηπως επαθε τιποτα χωρις ομως να δειξει τη μετανοια, στα μουλωχτα ενα πραμα,η μαγκια, μαγκια! Τωρα γιατι το πα, γιατι μου ρθε ;)

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk