PDA

View Full Version : Injustice: Gods Among Us



LAZAGR76
15-12-2013, 20:47
http://www.gamestm.co.uk/wp-content/uploads/2013/10/injustice1.jpg

- - - Updated - - -

το εχει παρει κανεις?αρκετα καλα σχολια στα review .το θελω για τον μικρο.

Kapa
04-12-2014, 18:40
Ξεθαβω Thread και ρωταω...

Το Online του παιχνιδιου ειναι broken?

Παω να φτιαξω Room και δεν το βλεπουν φιλοι μου.

Παω να κανω Private match και στο Invite που λαμβανει ο φιλος γραφει "go to playstation store".

phoenix7
04-12-2014, 18:49
Ξεθαβω Thread και ρωταω...

Το Online του παιχνιδιου ειναι broken?

Παω να φτιαξω Room και δεν το βλεπουν φιλοι μου.

Παω να κανω Private match και στο Invite που λαμβανει ο φιλος γραφει "go to playstation store".

παίζει να έχει θέματα, και εγώ δεν μπορούσα να παίξω, έβαλα και μερικές φωτογραφίες από το παιχνίδι εδώ (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14486-Share-Button-Thread-%CE%9C%CE%BF%CE%AF%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF%21%28%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%C E%B5%CF%82-%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF%29?p=557688&viewfull=1#post557688)

odytsak
04-12-2014, 19:16
Ξεθαβω Thread και ρωταω...

Το Online του παιχνιδιου ειναι broken?

Παω να φτιαξω Room και δεν το βλεπουν φιλοι μου.

Παω να κανω Private match και στο Invite που λαμβανει ο φιλος γραφει "go to playstation store".

Ισως γιατι εχεις την αμερικανικη εκδοση, ειναι διαφορετικες με την ευρωπαικη.

Kapa
04-12-2014, 19:24
Ισως γιατι εχεις την αμερικανικη εκδοση, ειναι διαφορετικες με την ευρωπαικη.

Οχι δεν εχει σημασια. Δοκιμασα να καλεσω ατομο με αμερικανικη εκδοση και τα ιδια.

Ep71Power
04-12-2014, 22:57
επαιζα προιν με καποιο φιλο, ναι εχει θεματα..πχ πρεπει ν πατησεις 3 φορες invite για private match, και το αλλο εχει αρκετο λαγκ παροτι με το φιλο ειμαστε 5 χλμ αποσταση.

Επισης μας πεταξει 2-3 φορες στα καλα του καθουμενου!

LuckyStrike
05-12-2014, 08:55
Καλημερα :)

Θελω να ρωτησω κατι αλλα ως νεο μελος δεν μπορω να κανω thread ακομη.

Το κατεβασα τωρα που βγηκε free και μου πεταει μηνυμα οτι "some characters are still downloading". Προφανως μιλαει για τους extra που εχει η edition. Το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει πουθενα την προοδο του κατεβασματος του αλλα ουτε κι που ειναι (κατα τα αλλα μπορω να παιξω κανονικα). Γνωριζεις καποιος κατι;

jden
05-12-2014, 09:13
Μην σκας μόλις τελειώσει το download θα σε ενημέρωση κανονικά

odytsak
05-12-2014, 09:57
Καλημερα :)

Θελω να ρωτησω κατι αλλα ως νεο μελος δεν μπορω να κανω thread ακομη.

Το κατεβασα τωρα που βγηκε free και μου πεταει μηνυμα οτι "some characters are still downloading". Προφανως μιλαει για τους extra που εχει η edition. Το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει πουθενα την προοδο του κατεβασματος του αλλα ουτε κι που ειναι (κατα τα αλλα μπορω να παιξω κανονικα). Γνωριζεις καποιος κατι;
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/7146-PS-Plus-December-Injustice-Gods-Among-Us-Secret-Ponchos-Hitman-Trilogy-HD-Deadly-Premonition-The-Director’s-Cut-Final-Horizon-Titan-Attacks?p=557735&viewfull=1#post557735

mihalis13
09-12-2014, 09:38
Επαιξα εχθές ένα μισαωράκι. Αν και δεν είμαι fan των fighting games το συγκεκριμένο μου φάνηκε αρκετά διασκεδαστικό. Μου άρεσαν και πάρα πολύ τα γραφικά του.
Το story φαίνεται ωραίο και δεν είναι το κλασικό που περίμενα(παίζεις αγώνα-μετα πας στο μενου επιλεγεις τον επόμενο αγώνα κλπ) σε πετάει πολύ ωραία στον αγώνα μέσω διάφορων cutscenes.

Peteoklis
10-12-2014, 20:20
Ναί όντως πολύ καλό και με περισσότερο βάθος απο ότι το περίμενα σε σχέση με αντίστοιχα mortal kombat πάντα.
Ωραία στοιχεία επίσης είναι το star lab (μαθαίνεις τους χαρακτήρες) και το διαδραστικό περιβάλλον.
Πάρα πολυ καλά γραφικά και animation!

Dragonpaul
10-12-2014, 22:47
Παιδια, εγώ απορώ γιατι σας εχουν εντυπωσιάσει τα γραφικα. Ειναι ξεκάθαρα ενα port απο την PS3 έκδοση και αυτο φαίνεται σε παρα πολλα σημεία του παιχνιδιου. Απλα τα γραφικα ειναι λιγο πιο polished και ως εκει.
Τελοσπαντων, δεν εχω ασχοληθεί και παρα πολυ, απλα απο οσο επαιξα αυτο κατάλαβα.

AriStos13
10-12-2014, 23:11
ουτε εγω εχω ξετρελαθει με τα γραφικα.. ναι καλα ειναι αλλα σε καμια περιπτωση super wow...!

mihalis13
10-12-2014, 23:47
Δεν ξέρω, ίσως φταίει οτι με το συγκεκριμένο genre δεν έχω ασχοληθεί καθόλου στη gaming "καριερα" μου. Στο ps3 ειδικά νομίζω δεν είχα παίξει καν τέτοιο παιχνίδι. Ενώ στο ps2 μόνο ένα Tekken είχα (δεν θυμάμαι καν ποιο).
Οπότε στα μάτια μου φαίνεται μεγάλο το άλμα.

phoenix7
10-12-2014, 23:53
μπήκα έπαιξα στο ίντερνετ με άλλους αντιπάλους...εντάξει με διέλυσαν οι μάγκες... δεν φτάνει να ξέρεις τις βασικές επιθέσεις μόνο! πρέπει να ξέρεις πολλά combos για να κερδίζεις στο online

Dragonpaul
10-12-2014, 23:58
Αυτο ειναι γενικός κανόνας και δεν ισχύει μονο εδώ. Στο διαδίκτυο παίζουν κατι φρικακια που δεν ασχολούνται, προφανώς, με κατι αλλο. Γι'αυτο, το καλυτερο ειναι αυτο που γινεται σε καποια παιχνιδια τα οποια επιλέγουν ίδιας δυναμικότητας αντίπαλο με εσένα. Το τελευταιο τέτοιο στραπάτσο το ειχα παθει με το Virtua Tennis. Απλα με διέλυσαν!!!!!

mihalis13
11-12-2014, 00:04
εμένα και αν με διαλύσουνε... Το μόνο που ξέρω σε fighting games είναι: μπρος-πισω-jump μπουνιά-κλωτσιά! :P

Nek_Food
11-12-2014, 09:55
Εγώ ακόμη και στο tutorial δεν κατάφερα να κάνω προς το τέλος αυτά που μου ζητούσε, άσε που με έζωσαν τα φίδια μην τυχόν και έχει θέμα το χειριστήριο με τα κουμπιά, γιατί όταν σου ζητάει να κάνεις π.χ.: π, π, x και κάνει τα δυο πρώτα κανονικά αλλά το x δεν "υπακούει" αμέσως για το combo άρχισα να ανησυχώ οπότε για να μην σπάσουν τα νεύρα μου το παράτησα. Ποτέ δεν ήμουν πολύ καλός στο να απομνημονεύω όλες τις κινήσεις και πολύ περισσότερο να τις εκτελώ όποτε ακριβώς θέλω. Οπότε button spamming, button smashing και όπου φτάσει...

spyros arianara
11-12-2014, 10:00
παιξτε πολυ offline πρωτα και μετα βγειτε online , μαθετε καλα ενα χαρακτηρα και ισως να ριξετε και καμια

nikon
11-12-2014, 10:05
Εγώ ακόμη και στο tutorial δεν κατάφερα να κάνω προς το τέλος αυτά που μου ζητούσε, άσε που με έζωσαν τα φίδια μην τυχόν και έχει θέμα το χειριστήριο με τα κουμπιά, γιατί όταν σου ζητάει να κάνεις π.χ.: π, π, x και κάνει τα δυο πρώτα κανονικά αλλά το x δεν "υπακούει" αμέσως για το combo άρχισα να ανησυχώ οπότε για να μην σπάσουν τα νεύρα μου το παράτησα. Ποτέ δεν ήμουν πολύ καλός στο να απομνημονεύω όλες τις κινήσεις και πολύ περισσότερο να τις εκτελώ όποτε ακριβώς θέλω. Οπότε button spamming, button smashing και όπου φτάσει...Mια από τα ίδια και εγώ πρώτη φορά που tutorial μου έσπασε τα νεύρα και το παράτησα.

mihalis13
11-12-2014, 10:07
Εγώ κάποια τα έκανα skip γιατι μου σπάσανε τα νεύρα. Ειχα ακριβώς τα ίδια θέματα με το Νεκτάριο. Πάντως για όσους ενδιαφέρονται και skip να κάνεις το trophy για το tutorial στο δίνει.

enstikto
11-12-2014, 10:50
Ψιλό offtopic:
Πόσο κρίμα που τη Marvel την έχει η Capcom...
Πραγματικά θα γούσταρα πολύ περισσότερο ένα παιχνίδι "Mortal Kombat" με χαρακτήρες της Marvel απο αυτό που είναι DC.
I hate street fighter but I love Marvel. I love MK but I "μιέ" DC.
Δεν μπορούσα να έχω και τα 2 love σε ένα? :(

Viper
11-12-2014, 11:02
Χοντρο offtopic:silly:

Παιζοντας το Injustice, που ηρθε η επιθυμια για εναν ΑΑΑ τιτλο με καποιον Superhero στυλ Superman/Green Lantern.

Ακους Rocksteady????

stratisd
11-12-2014, 11:29
Χαχαχα εγω κατεβασα 3-4 ταινιες της Marvel για να ξαναδω [emoji14]