PDA

View Full Version : The Walking Dead: Season Two



chronohill
13-12-2013, 19:29
3762
To The Walking Dead: Season Two είναι η συνεχεια της επιτυχημένης σειρας επισοδείων της Telltale Games βασισμένο στην σειρα κομικ του Robert Kirkman. Μετα απο μια πρώτη σεζόν η οποία απέσπασε αναρίθμητα βραβεια, δίχασε και αγχωσε τους παίχτες με τις συνταρακτικές επιλογές που τους ανάγκασε να πάρει, βρισκόμαστε πρό των πυλών για την δέυτερη σεζόν.
3763
Η νέα σεζόν θα συνεχίσει την ιστορία της Clementine, ενός ορφανού κοριτσιού που θα προσπαθήσει να ορθοποδήσει μόνη σε ενα κόσμο πλυμμηρισμένο απο νεκρους, καταβεβλημένο απο την ολοσκαιρώς χαμένη αίσθηση της ανθρωπιάς και με ριζικά αναθεωρημένους τους νόμους της ηθικής.
Η εταιρία πριν λίγο καιρό μας έδωσε ενα "ενδιάμεσο" επεισοδιο το οποίο μας προιδεάζει για το τι θα γίνει στην δέυτερη σεζόν και μας παρουσιάζει καποιους νέους χαρακτήρες που θα παίξουν οπως πάντα σημαντικο ρόλο στα τεκταινόμενα. Αναπόφευκτα οι αποφάσεις που θα κριθούμε να πάρουμε θα έχουν σοβαρό αντίκτυπο στους πρωταγωνιστές και στο τι θα ακολουθήσει.Όπως είναι λογικό οι επιλογές του DLC 400 Days θα περνάνε στην δευτερη σεζόν και δεν έχουμε παρα να περιμένουμε μέχρι τις 18 Δεκεμβρίου όπου θα κυκλοφορήσει το πρώτο επεισόδιο στο PSN για να βυθιστούμε στον πικρό κόσμο του παιχνιδιού.
Η πρωτοφανής συναισθηματικη φόρτιση της πρώτης σεζον θα συνεχιστει και για αλλη μια φορα εμείς θα πρέπει να κρατησουμε μια σημαντικη υπόσχεση: "Να κρατήσουμε αυτα τα μαλλια κοντοκουρεμένα..."




http://www.youtube.com/watch?list=PLDLO0Hn9-0EgB3peBCvm2VsCkmy_3wv6T&v=8DO0l_hwoQ8

chronohill
05-03-2014, 21:08
Το πρωτο επεισοδιο της δευτερης σεζον ηταν λιγο χλιαρο αποτι ειδα.Τα πραγματα ομως αρχιζουν και ανεβαζουν στροφες αποτι φαινεται.Το δευτερο παιρνει και παλι διθυραμβικες κριτικες...
IGN Reviews : The Walking Dead: Season 2, Episode 2 - Review (http://me.ign.com/en/review/21463/the-walking-dead-season-2-episode-2-review)


The Walking Dead: Season 2, Episode 2 "A House Divided" is one of the best episodes @TelltaleGames has ever made.


+Tense action scenes
+Heavy choices
+Superb script
+Terrifying villain
+Worth replaying


9.5/10

Προσωπικα θα περιμενω και παλι την full εκδοση και με τα 5 επεισοδια...

Kane
06-03-2014, 11:02
Μαζί σου και εγώ Παναγιώτη :)

chronohill
06-03-2014, 11:12
Συνεχιζουν οι κριτικες να χτυπανε ταβανι!μακαρι να συνεχισει ετσι η δευτερη σεζον!σπυρο εσυ τα επαιρνες οταν βγαινανε ενα ενα;η τα πηρες στο τελος ολα μαζι;πιστευω θα εχει φαση να περιμενεις και το καθε επεισοδιο να βγαινει σαν τηλεοπτικη σειρα.να ξερεις οτι δν το εχεις αμεσα το επομενο και πρεπει να μενεις με την αγωνια στο χερι!

Nikoladim
06-03-2014, 11:27
Eγω τα επαιξα και τα 5 μαζι, τρενακι !!! σε 2 εβδομαδες τα εβγαλα, αν και μεταξυ μας δεν υπαρχει επιπεδο δυσκολιας. Τωρα σκεφτομαι να παιξω την 2η σεζον και αυτη μαζι, ενω εχω αφησει και το 40 days.

Kane
06-03-2014, 13:35
Όλα μαζί τα πήρα σε μια προσφορά που είχε κάνει το store

antoniss
06-03-2014, 14:05
^^ αυτή η προσφορά ήτανε τοπ , σχεδόν τσάμπα από το store Σπύρο , αλλά επειδή προτιμώ τα δισκάκια δεν τα είχα αγοράσει , πήρα πρόσφατα την GOTY που είχε και το dlc μέσα , βέβαια τα 29euros τα έσκασα , αλλά τεσπα..

το ίδιο με βλέπω και για την 2η σεζόν πάντως , θα περιμένω ,

euromaster
07-03-2014, 14:48
Το πρωτο επεισοδιο της δευτερης σεζον ηταν λιγο χλιαρο αποτι ειδα.

Δεν θα το ελεγα χλιαρο το πρωτο επεισοδιο, αντιθετως εχει πολυ δραση και ομορφα σκηνικα. Οσο για το 2ο, οταν θα το τελειωσω θα σας πω.

chronohill
07-03-2014, 16:24
Δεν θα το ελεγα χλιαρο το πρωτο επεισοδιο, αντιθετως εχει πολυ δραση και ομορφα σκηνικα. Οσο για το 2ο, οταν θα το τελειωσω θα σας πω.

Σε κριτικες εννοω!Δεν εβλεπα τετοιον ενθουσιασμο απο τους κριτικους και απτον κοσμο νομιζω.Σταματησα να παρακολουθω τα τεκταινομενα απο ενα σημειο και μετα γιατι για μενα εκτος συγκλονιστικοτατου απροοπτου ειναι σιγουρη αγορα ετσι κι αλλιως. Η πρωτη σεζον ηταν απτα πιο φρεσκα και συγκλονιστικα παιχνιδια της προηγουμενης γενιας ή της γενιας που διανυουμε καποιοι ακομα!
Να μας πεις εννοειται εντυπωςσεις οταν τελειωσεις!!!!!
@nikoladim εφαγες 360 μερες!:d030:Εγω ελπιζω το 400 days να το βαλουν στην retail εκδοση της δευτερης σεζον...

Nikoladim
07-03-2014, 18:17
Λολ Κρόνο, έπαιζα την άλφα εκδοση για αυτό :-Ρ

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

odytsak
23-07-2014, 21:26
Bγήκε το 4ο επεισόδιο σήμερα (για το season 2 εννοείται), δωρεάν για όσους έχουν το season pass,
αρκετά καλό και πολύ ψαρωτικό τέλος που σε κρατάει σε φουλ αγωνία για το 5ο και τελευταίο επεισόδιο.

dlevel
23-07-2014, 22:22
Ακολουθούν τη σειρά κανονικά;

Kane
24-07-2014, 11:29
Διαδραματίζεται στον ίδιο κόσμο αλλά είναι διαφορετικοί οι πρωταγωνιστές.

odytsak
22-08-2014, 11:23
Tην Τετάρτη 27 Αυγούστου κυκλοφορεί το πέμπτο και τελευταίο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν.

The Walking Dead: Season Two – Episode 5 – ‘No Going Back’ Trailer | PS3 and PS Vita


https://www.youtube.com/watch?v=AkKV07YRG-M

chronohill
22-08-2014, 11:52
ody εχουμε ξεχωριστο θεμα για την δευτερη!
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14483-The-Walking-Dead-Season-Two
επιτελους βγαινει και το τελευταιο για να βγει retail και μετα 5.περιμενω πως και πως!ελπιζω η δευτερη να σταθει επαξια διπλα στην πρωτη η οποια ηταν συνταρακτικη!

odytsak
22-08-2014, 11:59
Thanks, τα μετέφερα, τώρα είναι ΟΚ. :yes:

mihalis13
25-08-2014, 23:14
Τελειώσα το 3ο επεισόδιο της σεζόν, καλή είναι αλλά καμία σχέση με την πρώτη..Πιάνω τον εαυτό μου κάποιες φορές να βαριέται..Δεν έχω δέσιμο με τους πρωταγωνιστές(σε αντίθεση με την πρώτη).
Θα παίξω αύριο το 4ο και θα περιμένω το 5ο και θα επανέλθω με τις τελικές μου εντυπώσεις.

odytsak
27-08-2014, 22:33
Aρκετά καλό το 5ο επεισόδιο με πολύ δύσκολες και μη αναστρέψιμες επιλογές,
φαντάζομαι θα έχει και 3η σεζόν.

Snk
28-08-2014, 00:04
Έχει και 5 διαφορετικά φιναλε. Εγώ το τελείωσα με το...

clementine ending


και τα άλλα τα είδα μετά στο ign (http://www.ign.com/wikis/the-walking-dead-game/Endings)

mihalis13
10-09-2014, 22:54
Τέλος και από μένα.Ίδιο τέλος με τον φίλο από πάνω.

Nikoladim
09-11-2014, 12:48
Παιδες τα φωτα σας. Θελω να παρω τη 2η σεζον , αλλα προφανως στο 4. Ξερετε αν οντως μεταφερεται το save αρχειο απο 3->4?

mihalis13
09-11-2014, 12:49
Στο vita παντως δεν μεταφερόταν. (Ειχα παίξει την πρώτη σε PS3)
Βέβαια δεν ξερω αν παιζει τόσο σημασια..

chronohill
09-11-2014, 21:04
Παιδες τα φωτα σας. Θελω να παρω τη 2η σεζον , αλλα προφανως στο 4. Ξερετε αν οντως μεταφερεται το save αρχειο απο 3->4?

αποτι το ειχαμε συζητησεις και με τον φιλο @james9 δεν γινεται τασο...πρεπει να το ξαναπαιξεις στο 4...εγω δεν νομιζω να το κανω...θα παω με τις επιλογες που εχει λογικα...

Nikoladim
09-11-2014, 21:12
Ευχαριστω για τα φωτα σας. Οκ, ελπιζω να εχει το κλασικο που επιλεγεις τι εγινε πριν!

james9
06-01-2015, 13:03
Πηρα τις σεζον 1 και 2 που ειχε προσφορα στο us store για το ps4 φυσικα. Ξαναεπαιξα φυσικα την 1η (που ειχα παιξει κ στο ps3)για να μεταφερθουν οι επιλογες μου. Διαβαζω οτι καποιοι δεν μπορεσαν να μεταφερουν το save και ξεκινωντας την 2η σεζον τους εβγαζε unable to find save file. Το εχει συναντησει κανεις απο εδω μεσα ή ειναι τυχαιο?

Επισης ξερουμε αν τελικα εχει platinum?

Vicarious
06-01-2015, 14:01
μόνο η season 1 έχει plat. η δεύτερη απ'όσο βλέπω όχι!

http://www.playstationtrophies.org/game/the-walking-dead-season-2-ps4/trophies/

Nikoladim
06-01-2015, 14:09
Mαγκες δεν εχει πλατινουμ. Την τελειωσα στο 3 (εκει αποφασισα να παιξω ολα τα WD ετσι και αλλιως σιγα τις διαφορες με το 4... ασε που τα βρισκεις και πιο φθηνα). Αν θυμαμαι καλα μονο gold εχει. Μαλλον τους εκραξε το συμπαν που επαιρνες την πιο ευκολη πλατινα ever. Τελος λιγα λογια για το παιχνιδι. Μου αρεσε πολυ. Δεν φθανει με τπτ τα επιπεδα της πρωτης σεζον που για εμενα ειναι ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια που εχουν βγει τα τελευταια χρονια, αλλα ακομη μια φορα ειναι εξαιρετικη. Το γεγονος οτι συναντας προσωπα απο την πρωτη, δειχνει τη τρομερη επιτυχια των δημιουργων να σου δημιουργησουν ενα συναισθηματικο δεσιμο με τους πρωταγωνιστες. Και αυτο για εμενα ειναι η μεγαλυτερη επιτυχια σε ενα παιχνιδι. Ως αλλο ειδος τεχνης να σου προκαλει συναισθηματα. Εχω μια εντυπωση πως εγινε προχειροδουλεια σε καποια επισοδεια, αφου αντιμετωπισα μεχρι και framerate issues!!! Αν ειναι δυνατον. Τελος εχει ενα απο τους πιο καριοληδες κακους που συναντας σε παιχνιδι !!! μου θυμισε εντονα τον david απο το last of us... Δυστυχως oμως δεν εχει το δεσιμο των δυο πρωταγωνιστων της πρωτης, πραγμα που σου χαλαει καπως το κλιμα, αφου εγω προσωπικα δεν δεθηκα με καποιον τοσο πολυ στη δευτερη.

chronohill
11-01-2015, 21:21
Το τελειωσα και γω σημερα...ημουν αρρωστος και το πηγα νερακι..
Tασο συμφωνω με αυτα που λες αλλα..εγω δεθηκα παρα πολυ με αρκετους...δεν θυμαμαι στην πρωτη εαν ειχα παθει το ιδιο ισως γιατι για μενα ολο το δεσιμο ηταν μεταξυ Lee και Clementine...δηλαδη εβλεπα ολους τους αλλους σαν εντελως συμπληρωματικους χαρακτηρες αφου ειχα το δεσιμο των 2...για αυτο το λογο στην δευτερη σεζον προσπαθουσα να βρω αποκουμπι για την μικρη οποτε μου φαινεται δεθηκα περισσοτερο...δηλαδη τον luke τον συμπαθησα πολυ.την jane την πηγα απτην αρχη που ηταν μαγκακι...ο Κenny με εκνευριζε οπως και στην πρωτη...ακομα και την rebecca συμπαθησα και την bonnie...
αποτι βλεπω γινεται χαμος με το φιναλε για αλλη μια φορα αλλα για διαφορετικους λογους...
εγω το βρηκα εξαιρετικο...Δεν περιμενα με τιποτα τετοια εκβαση...μια φοβομουν οτι θα παρει το μωρο ο κενυ και θα φυγει μια η τζειν...μεχρι το φιναλε που εγινε της ποπης...
βλεπω οτι οσοι πηραν το μερος του Κενυ δεν δεχονται με τιποτα το μερος της Τζειν...και κραζουν ανελεητα...
εγω προσωπικα δεν ηθελα να σκοτωθει η τζειν...μαρεσε πολυ σαν χαρακτηρας και βοηθησε πολυ την κλεμ.οποτε αναμεσα τους επελεξα τον "ενοχλητικο και ασταθη" Κενυ...αμεσως μετα αφου ειδα οτι το μωρο ηταν ενταξει και συνειδητοποιησα τι εγινε δεν ηθελα να αφησω την μικρη μονη και αναγκαστικα συγχωρεσα την Τζειν...μαλακια αυτο που εκανε αλλα δεν γινονται να μην την συγχωρησω...δεχτηκα και την οικογενεια και thats it...
πολυ δυνατη και η δευτερη σεζον...

Nikoladim
12-01-2015, 01:03
Nτρεπομαι που το λεω αλλα τελικως πηγα με Jane.... Αν και καραγουσταρα τον Κενι και τον στηριξα μεχρι το τελος, καταλαβα πως ειχε παραγινει ασταθης και εγωιστακιας... Κριμα... Παντως βλεπεις ρε παιδι μου το μεγαλειο της TT. Να λες κριμα και να σκεφτεσαι τις επιλογες που εκανες!!!! τι αλλο να ζητησει κανεις??? Κρονο να με συγχωρας, δεν με αφηνει για ρεπ.

chronohill
12-01-2015, 09:56
Nτρεπομαι που το λεω αλλα τελικως πηγα με Jane.... Αν και καραγουσταρα τον Κενι και τον στηριξα μεχρι το τελος, καταλαβα πως ειχε παραγινει ασταθης και εγωιστακιας... Κριμα... Παντως βλεπεις ρε παιδι μου το μεγαλειο της TT. Να λες κριμα και να σκεφτεσαι τις επιλογες που εκανες!!!! τι αλλο να ζητησει κανεις??? Κρονο να με συγχωρας, δεν με αφηνει για ρεπ.
Aυτο ακριβως που λες φιλε Τασο.μεγαλειο εφτιαξε παλι η ΤΤ.Στην βασικη τελικη αποφαση που πρεπει να παρεις, δηλαδη να πυροβολησω τον Κενυ η να τον αφησω να μαχαιρωσει την Τζειν... λες οχι, δεν γινεται να με βαζει να αποφασισω κατι τετοιο...Αυτη η αποφαση για μενα ηταν απο τις δυσκολοτερες αποφασεις που επρεπε να παρω σαν gamer....ηταν πολυ διαφορετικης φυσεως απο την "βασικη" τελικη αποφαση της προηγουμενης σεζον...εδω εχουμε να κανουμε μεδυο ζωντανους οργανισμους οπου και οι δυο εχουν τα προτερηματα τους και τα ελλατωματα τους...σε αντιθεση με τον Lee στο τελος της προηγουμενης......δεν γινεται να αποφασισεις κατι τετοιο σε λιγα μολις δευτερολεπτα αλλα ετσι γινεται και με τις αποφασεις της ζωης...οταν εχεις ενα προβλημα εκεινη τη στιγμη να αντιμετωπισεις δεν μπορεις να πεις...Ααα περιμενετε λιγο παιδια θελω να το σκεφτω...πρεπει εν βρασμω ψυχης να παρεις την γ@μημενη αποφαση..
Παντως ειδα μου φαινεται 4 απτα 5 φιναλε και πραγματικα το φιναλε του Κενυ που φτανουν εκει που ηθελε ειναι σπαραχτικο.βλεπουν τελεια περιφραγμενες εγκαταστασεις και βγαινει η αλλη και τους λεει δεν δεχομαστε αλλα ατομα συγνωμη...μονο εαν θελει το κοριτσι και το μωρο...και σου εχει σαν επιλογη η να πας η να μην δεχτεις...γυρναει η Κλεμ και λεει οχι δεν θελω να παω δεν θα σε αφησω μονο σου... απιστευτο συναισθημα...
Κουβεντα να γινεται αλλα εγω δεν ντρεπομαι που πηγα με την Τζειν..την συμπαθησα αμεσως..καταλαβα οτι στην κλεμ ειδε την αδερφη που δεν εχει πια ΚΑΙ την δυναμικη αδερφη που ηθελε να εχει...εχει αντικοινωνικη συμπεριφορα ναι αλλα ειναι μαχητικη και εχει μπει στην 100% στην τωρινη λογικη...το μοναδικο που με ενοχλουσε ηταν η εμμονη της γεγονοτα του παρελθοντος..συνεκρινε δηλαδη συνεχως τα τωρινα δεδομενα με αυτα που ειχαν γινει...κατα ταλλα την βρισκω ικανη να προστατευσει την κλεμ και το μωρο...
Τωρα κοιταω να παραγγειλω απτα σκρουτζομαγαζα το The wolf Among Us να συνεχισω το μεγαλειο της ΤΤ.αποτι εχω καταλαβει ειναι εξισου καλο...μακαρι..
αληθεια γιατι συζητανε για την επομενη οτι ισως να μην πρωταγωνιστει η Κλεμ?τωρα που πηρε τα πανω της και μεγαλωσε? απιθανο το θεωρω...

james9
12-01-2015, 10:49
Το τελειωσα και εγω προχτες. Οσον αφορα την τελικη αποφαση

Μολις καταλάβα οτι το παιχνιδι θα με εβαζε να αποφασισω ποιος θα πεθανει , πατησα pause και αρχισα τις χριστοπαναγιες, δεν το περιμενα με τιποτα. Γιατι οκ ο Kenny ειναι αυτος που ειναι, ενας ξεροκεφαλος redneck αλλα δεν μπορω να ξεχασω οτι εχασε γυναικα και παιδι σε μια στιγμη και παντα ηταν κοντα στην Clem. Εκτος αυτου η μαλακισμενη προκαλεσε μονη της το χαμο αυτο υπονοωντας οτι σκοτωσε το μωρο. Διαλεξα να σκοτωσω τον Kenny ομως γιατι αυτος ηταν που ειχε το πανω χερι και θα γινονταν δολοφονος , αν ηταν αναποδα θα σκοτωνα την αλλη. Φυσικα στο τελος δεν την συγχωρεσα και εφτγα μονη μου .

Το wolf among us δεν μπορω να πω οτι μου εδωσε τοσο δυνατα συναισθηματα , ειναι πιο πολυ νουαρ παραμυθι , αλλα ειναι εξισου καλο. Περιμενω να βγει δευτερη σεζον και να τις παρω μαζι στο ps4 γιατι την 1η την ειχα στο ps3.

Nikoladim
12-01-2015, 10:51
Πιστευω πως θα βγει και Τρίτη , ελπίζω και τελευταία σεζόν, με την Κλεμ να ειναι πλέον ενήλικη ! Για το wolf εχω διαβάσει τα καλυτερα σκέφτομαι και εχω μεταχειρισμένο αλλα για ps4 πλέον .


Sent from my iPhone using Tapatalk

chronohill
12-01-2015, 11:40
Το τελειωσα και εγω προχτες. Οσον αφορα την τελικη αποφαση

Μολις καταλάβα οτι το παιχνιδι θα με εβαζε να αποφασισω ποιος θα πεθανει , πατησα pause και αρχισα τις χριστοπαναγιες, δεν το περιμενα με τιποτα. Γιατι οκ ο Kenny ειναι αυτος που ειναι, ενας ξεροκεφαλος redneck αλλα δεν μπορω να ξεχασω οτι εχασε γυναικα και παιδι σε μια στιγμη και παντα ηταν κοντα στην Clem. Εκτος αυτου η μαλακισμενη προκαλεσε μονη της το χαμο αυτο υπονοωντας οτι σκοτωσε το μωρο. Διαλεξα να σκοτωσω τον Kenny ομως γιατι αυτος ηταν που ειχε το πανω χερι και θα γινονταν δολοφονος , αν ηταν αναποδα θα σκοτωνα την αλλη. Φυσικα στο τελος δεν την συγχωρεσα και εφτγα μονη μου .

Το wolf among us δεν μπορω να πω οτι μου εδωσε τοσο δυνατα συναισθηματα , ειναι πιο πολυ νουαρ παραμυθι , αλλα ειναι εξισου καλο. Περιμενω να βγει δευτερη σεζον και να τις παρω μαζι στο ps4 γιατι την 1η την ειχα στο ps3.

Ναι ουσιαστικα αυτο ειναι το σωστο...ηταν πολυ ακραιο το "πειραμα" της Τζειν...και γω σκεφτηκα να μην την συγχωρεσω αλλα δεν ηθελα να την αφησω μονη την μικρη...αν και παλι μονη θα καταληξει...

Πιστευω πως θα βγει και Τρίτη , ελπίζω και τελευταία σεζόν, με την Κλεμ να ειναι πλέον ενήλικη ! Για το wolf εχω διαβάσει τα καλυτερα σκέφτομαι και εχω μεταχειρισμένο αλλα για ps4 πλέον .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για την τριτη διαβασα οτι εχει επιβεβαιωθει...ειναι ηδη υπο αναπτυξη...
οσον αναφορα την τριτη δεν πιστευετε οτι θα τα μαζεψουν ολα τα φιναλε μαζι?τι εννοω...οτι στην αρχη θα παιζει ο καθενας με τις επιλογες που εχει κανει αλλα στην μεση κατι θα γινει και θα φυγει/πεθανει/whatever ο kenny/Jane?αλλιως πως θα μπορεσουν με τοσο διαφορετικα σεναρια να φτιαξουν το παιχνιδι?
θα μαρεσε η τριτη να ειναι μετα απο αρκετα χρονια και να γινει ακομα πιο dark...να μας δειξει στο επακρο το πως εχει καταντησει η "κοινωνια"...

enstikto
12-01-2015, 12:04
Εγώ πάντως διάλεξα

Κένυ στο τέλος αλλά με βαριά καρδιά. Κυρίως λόγο του παρελθόντος! Αν και μου την είχε σπάσει και η Jane με τις μλκιες της. Αυτή ήταν η διαφορά με το 1. Δεν είχες κανέναν Lee που ήταν όσο πιο σωστός γινόταν (τουλάχιστον απέναντι στην Clem). Σε αυτή τη σεζόν είχαν κάνει τραγικότητες και οι 2. Αν δεν υπήρχε το παρελθόν μάλλον θα είχα επιλέξει να τους στείλω όλους στο διάλο και να μείνω μόνος μου! :P
Προσωπικά παιδιά επειδή αναφέρατε wolf among us, πιο πολύ μου άρεσε το wolf απο το season 2. Πορώθηκα τόσο πολύ με το σύμπαν του που κάθισα και διάβασα και γύρω στα 200 comics!!!

Nikoladim
12-01-2015, 12:07
Παιδιά μια παρατήρηση για το Tapatalk. Τα spoilers οταν εισαι στο browsing φαίνονται !!! Δεν ξερω αν μπορει να φτιαχτει καπως αυτο...
Στα δικα μας τωρα: Σαν αποφαση και εγω θα πηγαινα σε αυτη που προτεινει ο Δημητρης " αν υπηρχε" ασφαλως. Απο τη μια ο Κενι το ειχε χασει εντελως και απο την αλλη η Τζειν παρα ηταν παρτακιας. Στη ζυγαρια βεβαια μου φανηκε στο τελος πως καλυτερα ειναι να εισαι αδερφη της Τζειν, παρα κορη του Κεννι. Δυστυχως δεν αντεξε το βαρος να χασει ολα τα αγαπημενα του προσωπα και κατερευσε. Τελος δεν συμπαθησα με τπτ το Ρωσο, ενω μου αρεσε αρκετα και ο αντιστοιχος Ντρεικ ( βασικα μου φαινεται αντιγραψανε και το Uncharted και το Last of Us με Drake/ David Παμε για το Λυκο τωρα :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

dungdn93
22-09-2016, 12:49
thank you so much

tonybsg
21-08-2018, 12:43
Ξεθάβω

Με αφορμή την κυκλοφορία της τελευταίας σεζόν και μιας και είναι ένα από τα δεκάδες παιχνίδια του backlog είπα να ασχοληθώ, χωρίς να πολυθυμάμαι λεπτομέρειες της πρώτης σεζόν.

Καλά πέρασα, είχε μερικές δυνατές στιγμές, παίζοντας ψιλοσερί είχα την εντύπωση ότι κάποια επεισόδια ήταν άνισα κάπως.

Όσο για το φινάλε,


επέλεξα να πυροβολήσω τον Κέννυ. Δεν την πάλευε όλη την σεζόν, και εκείνη την ώρα μου βγήκε αβίαστα :P


Νόμιζα ότι είχα και την τρίτη σεζόν αλλά δεν την έχω, οπότε θα περιμένω καμιά προσφορά.