PDA

View Full Version : PS4 LAUNCH Thread || Ελλάδα 13 Δεκεμβρίου 2013



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14

donkixoths
15-12-2013, 09:34
Καλησπερα!Αυτες τις μερες θα χω και εγω τη κονσολα στα χερια μου και θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι βρισκομαι σε διλλημα για το πιο game να παρω
FIFA 14 ή NBA 2K14???

Πάρε Battlefield 4 :p

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

xforis78
15-12-2013, 12:50
προσωπικα μ αρεσει που εχει και διαφημιση στην tv και δεν υπαρχει κονσολα ουτε για δειγμα...ισα ισα που σε φτιαχνει εν οψη γιοτρτων και μετα μενεις με τα...ευρω στο χερι!

ετσι ακριβως ειναι φιλε μου.εγω θα περιμενω μεχρι αυριο και αν δεν μου εχουν απαντησει απο τα public για το ποτε θα εχουν και παλι κονσολες ακυρωνω την παραγγελια
και φτιαχνω το pc, αρκετα ασχοληθηκα με το μαγαζακια τις ελλαδος που δεν ξερουν τι τους γινετε..


ps: και καλο λιωσιμο σε οσους προλαβαν και το πηραν:c030:

GRZEUS
15-12-2013, 13:12
Γενικά τα public τα κάνανε σκ@τ@ όλα......... Δώσανε σε οποιους να ναι κονσόλα..... Ξερω ατομα που έκαναν προπαραγγελια 2-3 μηνες.......τους πήρανε τηλ να αλλάξουν απο μεγαλο σε μεσαίο πακέτο λεγοντας πως θα παραλάβουν παρασκευή,,,,,,,,, και ακόμα περιμένουν.........

dlevel
15-12-2013, 14:12
3766

μόλις παρέλαβα απο kotso ( άργησα :P ) το θέμα είναι οτι ίσα που θα το ανοίξω διότι μετακομίζω next week και θα μπει στο νέο έπιπλο κλπ κλπ... τώρα πρόχειρα έτσι λίγο στη tv να δούμε λίγο τι γίνετε!!

MPEKAS
15-12-2013, 17:04
mazi me to ps4 pira kai dio moxlous o enas exi diaforetiko lastixo kai otan pezis glistrai i kateuthinsi apo to xeri (prepi na einai elattomatikos)sas exi tixi kai esas kai an nai ti na kano

psx3
15-12-2013, 17:07
Ανέβασε φωτογραφία από τους 2 μοχλούς αν θες...

Btw, βλέπω στο skroutz ΟΛΑ τα μαγαζιά λένε κατόπιν παραγγελίας για το PS4. Μάλλον δεν έμεινε κολυμπηθρόξυλο τελικά! :P

edit: Το επιβεβαιώνει και εδώ:

http://www.enternity.gr/Article/%CE%A3%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BA-%CF%84%CE%BF-Xbox-One-%CF%83%CF%84%CE%BF-Amazon/20709.html

"Όσον αφορά στο PS4, θα συμβεί κάτι παρόμοιο, αφού λίγα συστήματα θα φτάσουν στους λιανέμπορους μέσα στην επόμενη εβδομάδα και θα καλύψουν αρχικά τις τελευταίες προπαραγγελίες και στη συνέχεια άλλους καταναλωτές. Ψάξτε αρκετά, γιατί η επόμενη παρτίδα PS4 στη χώρα μας θα έρθει μετά τα μέσα Ιανουαρίου, όπως σημειώσαμε σε σχετικό μας άρθρο πριν από σχεδόν ένα μήνα και επιβεβαιώθηκε το βράδυ της Παρασκευής στη ραδιοφωνική εκπομπή Enter στον NovaΣΠΟΡ FM από εκπροσώπους των δύο μεγάλων αλυσίδων λιανικής Κωτσόβολος και Public."

odytsak
15-12-2013, 20:59
mazi me to ps4 pira kai dio moxlous o enas exi diaforetiko lastixo kai otan pezis glistrai i kateuthinsi apo to xeri (prepi na einai elattomatikos)sas exi tixi kai esas kai an nai ti na kano

Αν ψάξω λίγο ακόμα στο φόρουμ θα βρω το ίδιο post καμμιά δεκαριά φορές?

odytsak
15-12-2013, 23:34
προσωπικα μ αρεσει που εχει και διαφημιση στην tv και δεν υπαρχει κονσολα ουτε για δειγμα...ισα ισα που σε φτιαχνει εν οψη γιοτρτων και μετα μενεις με τα...ευρω στο χερι!

Τώρα την πέτυχα την διαφήμιση στην τηλεόραση, ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ PLAYSTATION 4!!! :yes:


http://www.youtube.com/watch?v=m7D9g3CbJpw

chronohill
15-12-2013, 23:40
Τώρα την πέτυχα την διαφήμιση στην τηλεόραση, ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ PLAYSTATION 4!!! :yes:


http://www.youtube.com/watch?v=m7D9g3CbJpw

Ντροπη!βλεπεις Dancing with the stars?????:silly:
Την πετυχα και γω!ωραια ειναι!το θεμα ειναι θα πανε να την ψαχνουν αποτι διαβαζω εδω!

odytsak
16-12-2013, 00:04
Ντροπη!βλεπεις Dancing with the stars?????:silly:
Την πετυχα και γω!ωραια ειναι!το θεμα ειναι θα πανε να την ψαχνουν αποτι διαβαζω εδω!

Αντρας 100% είμαι, ΣΚΑΙ ΓΚΟΛ έβλεπα. :P

spyros13
16-12-2013, 00:38
Ενα καλο tip που ανακάλυψα σήμερα το χειριστήριο του ps4 φορτίζει και με φορτιστη samsung (κινητής τηλεφωνίας)

Dragonpaul
16-12-2013, 01:30
Γιατι να μη φορτίζει;;; Ενα mini USB ειναι.

avenger
16-12-2013, 08:00
Μόλις έδωσα παραγγελία στον Κωτσόβολο όπου εμφανίζεται διαθέσιμο
το μεσαίο πακέτο..θα σας ενημερώσω αν όντως είναι διαθέσιμο ή
θα φάω άκυρο!

KOUROS-7-
16-12-2013, 08:06
Εγγύηση μπορούμε να αγοράσουμε από οπουδήποτε;
Και αν ναι μετά από πόσο καιρό;

Sent from my XT910 using Tapatalk

djpar
16-12-2013, 08:38
απο εκει που το αγορασες αν υποστηριζετε δηλαδη εγω ξερω τον κωτσοβολο,media markt,public και πρεπει να γινει την ιδια μερα με την αγορα

Malawi
16-12-2013, 08:55
Και επισης πρεπει να γινει μαζι με την αγορα...

τηλεφωνησα στο mediamarkt 2 ωρες μετα την αγορα να ρωτησω για την επεκταση εγγυησης , γιατι με τον πανικο το πρωι ειχα ξεχαστει, και μου ειπαν πως αφου ειχα φυγει απ το καταστημα, παπαλααααααααααα!!!!

jk_blue_tiger
16-12-2013, 09:58
απο εκει που το αγορασες αν υποστηριζετε δηλαδη εγω ξερω τον κωτσοβολο,media markt,public και πρεπει να γινει την ιδια μερα με την αγορα

Ο Κωτσοβολος δεχεται επεκταση της εγγυησης μεχρι 10 ημερολογιακες ημερες μετα απο την ημερομηνια αγορας της κονσολας.
Ομως το κοστος σκετης επεκτασης (70€ για 4 χρονια) ειναι 20€ ακριβοτερο απο οτι εαν αγοραζες πακετο την κονσολα με εγγυηση (460€ αντι αρχικης 410€).

Jim P
16-12-2013, 10:20
3774
Καλημέρα παίδες, εμένα που με κρέμασαν και δεν έχω PS4 τι πρέπει να αισθάνομαι όταν στο Skroutz βλέπω ένα κατάστημα και έναν χρήστη να κάνουν Scalping;

Efthym-iOS
16-12-2013, 11:00
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Εχμ.. Κάποιοι θα με μισήσουν γι' αυτό, αλλά την Παρασκευή παρέλαβα το μεγάλο πακέτο, απλά κάνοντας ένα μικρό ταξιδάκι από Ηράκλειο σε Άγιο Νικόλαο. Χωρίς προπαραγγελία, χωρίς τίποτα. Απλά είχα αρχίσει να παίρνω τηλέφωνα σε διάφορα καταστήματα όλων των σχετικών αλυσίδων. Και ναι, ήταν ένα διαθέσιμο στον Άγιο. (Κ*λοφαρδία???)

Καλορίζικα σε όλους, λοιπόν, και καλό λιώσιμο!

(Ελαφρώς off-topic, είναι το πρώτο μου PlayStation. Ήμουν στο αντίπαλο στρατόπεδο. Μάλλον αυτή τη γενιά "είδα το Φως"! Χαχαχα!)

Lefteris_X
16-12-2013, 11:04
welcome my child to the right path!

embrace the light :P

Nerven
16-12-2013, 11:42
Καλός ήρθες στο forum και στο playstation nation! Καλορίζικο!

Efthym-iOS
16-12-2013, 12:42
Ευχαριστώ παίδες! Άντε να δω αν θα παίξω και κάνα online ποτέ (σαφώς πηρα και συνδομη. δωσαμε 510, στα αλλα 50 θα κολησουμε?) Προς το παρον η friend list αδεια. Όποιος θελει add ανοιχτά. Ανοιξαμε και σας περιμενουμε ενα πραμα! Χαχαχαχαχα!

koukis
16-12-2013, 12:49
καλησπέρα, παίδες... Νέο μέλος στο forum, νέος κάτοχος ps4! Αν και δεν είχα προπαγγείλει το ps4 από κάποιο κατάστημα (που και προπαραγγελεία να το ειχα κάνει, δεν θα ήταν σίγουρο, από ότι διάβασα και άκουσα) κατάφερα και βρήκα την μεγάλη έκδοση από χρυσή ευκαιρία, δίνοντας κάτι παράπανω από ότι κάνει κανονικά(υπάρχουν αρκετές κονσόλες ps4 εκεί για τους ενδοιφερόμενους). Φυσικά απόδειξη και εγγύηση μαζί, μόνο που δεν είναι όνομα μου, (δεν με καίει αυτό) αλλά αυτό είναι το λιγότερο μπροστά σε αυτό που επίσης άκουσα... οτι ούτε τον ιανουάριο πρόκειται να δούμε κονσόλα στην Ελλάδα αν δεν εξυπηρετηθεί πρώτα η Ιαπωνία και λοιπές χώρες! Και μια ερώτηση.. έκτος από τις κονσόλες... games υπάρχουν σε καταστήματα ή πρεπει να ψάξω στην χρυσή ευκαιρία και για αυτό???

odytsak
16-12-2013, 12:59
Games και περιφερειακά υπάρχουν, αν και κάπου διάβασα ότι τα κόκκινα DS4 αρχίζουν και τελειώνουν,
η μισή Ελλάδα και παραπάνω γαύροι είναι, κι αυτοί που δεν ασχολούνται με το ποδόσφαιρο είναι φεραρικοί. :P

Kαλώς ήρθες. :yes:

SQP_GR
16-12-2013, 13:03
edw agion nikolao kritis exei dio ps4 sto germano sto katastima

enstikto
16-12-2013, 13:04
Εγω παντός μπλε πηρα :P

Efthym-iOS
16-12-2013, 13:10
Το κατάστημα στην κυκλική σας πλατεία λες; Από εκεί το πήρα το μεγάλο πακέτο εγώ. Τα παιδιά ευγενικότατα, μου το κρατήσαν τηλεφωνικά και το παρέλαβα το βράδυ. Έφυγα από Ηράκλειο απ' τη δουλειά και πήγα. Ούτε να μου κάνουν θέμα που δεν είχα δώσει χρήματα μπροστά κτλ, ούτε τίποτα. Νομίζω τους είχανε μείνει άλλα 2 σκέτα. Δεν ξέρω εάν ακόμα τα έχουν όμως.

SQP_GR
16-12-2013, 13:13
ayta figane amesos eirtha k alla simera

tzimis
16-12-2013, 13:13
να σε καλα μαγκα avenger (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/1630-avenger)
μπηκα με το που το ειδα το post σου σημερα το πρωι και πηγα πριν λιγο μαλλ και τσιμπησα το απλο πακετο μιας και μονο αυτο ειχε διαθεσιμο τρελαθηκα πραγματικα με το που ειδα στο e-mail ωρες παραλαβης σημερα κλπκλπ πηρα τηλ να δω κιολας γτ λεω πλακα με κανουν τωρα αλλα τελικα ολα καλα.... εκανα και το update τωρα κατεβαζω demo και plus games και φευγω για να νοικιασω κανα game για αρχη μιας εχω και το ghost και ξερω που θα καω online....ααα κ καλως σας βρηκα παιδες 1 post VIVA PS4

avenger
16-12-2013, 13:59
να σε καλα μαγκα avenger (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/1630-avenger)
μπηκα με το που το ειδα το post σου σημερα το πρωι και πηγα πριν λιγο μαλλ και τσιμπησα το απλο πακετο μιας και μονο αυτο ειχε διαθεσιμο τρελαθηκα πραγματικα με το που ειδα στο e-mail ωρες παραλαβης σημερα κλπκλπ πηρα τηλ να δω κιολας γτ λεω πλακα με κανουν τωρα αλλα τελικα ολα καλα.... εκανα και το update τωρα κατεβαζω demo και plus games και φευγω για να νοικιασω κανα game για αρχη μιας εχω και το ghost και ξερω που θα καω online....ααα κ καλως σας βρηκα παιδες 1 post VIVA PS4
Καλορίζικο φίλε..ελπίζω να μην πήρες το τελευταίο γενικά και την πατήσω εγω!
Εγώ περιμένω νεότερα απο ότι φαίνεται τη παραγγελία προχωράει..

hakoo
16-12-2013, 14:10
Χαμος απο νεα μελη, καλως ηρθατε ολοι!
Πολυ ευχαριστο να βλεπεις να βοηθαει ο ενας χρηστης τον αλλο με προσφορες, με heads up για παραγγελιες, με spare preorders για καποιους που δεν προλαβαν ενω αλλου γινεται της ποπης με scalping. Και μαλιστα απο μελη που ειναι φρεσκα, μπηκαν δηλαδη και με το καλημερα εχουν βοηθησει παρα πολυ την κοινοτητα.

Efthym-iOS
16-12-2013, 14:17
Την Παρασκευή είχανε στο Γερμανό Κέρκυρας (μην το πάρετε ως διαφήμιση, συγγνώμη κιόλας) 4 κομμάτια. 2 σκέτα, 2 μεσαίο πακέτο. Το τηλ τους το βρήκα από το site. Θα το έπαιρνα από κει (μου είπαν ότι μπορούν να το στείλουν αντικαταβολή, παρακάμπτoντας το online σύστημα παραγγελιών, για όσο διάστημα έχουν στοκ), αλλά τελικά δε χρειάστηκε. Δεν ξέρω τι μέγεθος έχει η αγορά της Κέρκυρας άρα αν είναι ακόμα διαθέσιμα, αλλά κάντε μια δοκιμή.

Επίσης, άποψή μου είναι να το κυνηγήσετε τηλεφωνικά σε όσα περισσότερα καταστήματα μπορείτε, ασχέτως εταιρείας. Κάποιες από αυτές ή έστω κάποια καταστήματα (πιθανόν λόγω franchise?) δεν πολυτήρησαν το σύστημα προπαραγγελιών, ή έτυχε να έχουν αρκετές ακυρώσεις / επιπλέον στοκ. Για δείτε το. Από ιδία πείρα μιλάω.

stormare
16-12-2013, 14:20
και εδω σαλαμινα ειχε ο γερμανος.και μεγαλο πακετο.δεν ξερω τι παιζει σημερα.

btw ξερει κανεις που βρισκουμε εναextra usb καλωδιο;με ενα ψαξιμο στο σκρουτζ δε βρηκα τιποτα.

Efthym-iOS
16-12-2013, 14:33
ειναι ενα απλο μινι γιουεσμπι, δεν ειναι κατι ιδιαιτερο. σε οποιοδηποτε καταστημα να πας, πλαισιο, μουλτιραμα, παμπλικ, γερμανο, η σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας θα βρεις. ειναι στανταρ, δεν ειναι κατι custom ειδικα για πσ4. μην το ψαξεις δλδ ως ps4 usb cable.

dlevel
16-12-2013, 14:33
παίζει οτι αποδεσμεύουν κονσόλες απο pre-orders που δεν τις πήραν.

Kapa
16-12-2013, 14:35
btw ξερει κανεις που βρισκουμε εναextra usb καλωδιο;με ενα ψαξιμο στο σκρουτζ δε βρηκα τιποτα.

Μια βόλτα σε ένα κατάστημα ηλεκτρολογικων υλικών και θα βρεις σίγουρα.



Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

stormare
16-12-2013, 14:40
Μια βόλτα σε ένα κατάστημα ηλεκτρολογικων υλικών και θα βρεις σίγουρα.



Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

δεν ειναι σαν του ps3 ομως.δεν θα ειναι πιο δυσκολο να βρεθει;
edit:ακυρο,δεν ειχα προσεξει οτι ειναι ενα κοινο micro-usb

Kapa
16-12-2013, 14:42
δεν ειναι σαν του ps3 ομως.δεν θα ειναι πιο δυσκολο να βρεθει;

Ένα απλό usb καλώδιο είναι.Ακόμα και αν έχεις από φορτιστή που αποσυνδέεται λειτουργεί μια χαρά.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Efthym-iOS
16-12-2013, 14:44
Χμ.... Μιλαμε για καλωδιο usb φορτισης των μοχλων, σωστα?
αυτο εδω δε θες;
3775

Lefteris_X
16-12-2013, 14:50
απλό είναι ως καλώδιο.......εκεί που δεν είναι απλό είναι ότι ο πολύς κόσμος δεν ξέρει ότι υπάρχουν αρκετές διαφορετικές εκδόσεις του USB καλωδιου, από mini τύπος Α και Β έως micro τύπος Α και Β (και έχει συνέχεια κιόλας!).

ένα απλό και γρήγορο παράδειγμα: το USB καλώδιο φόρτισης του DS3, δεν συνδέεται στο DS4.

Efthym-iOS
16-12-2013, 14:54
Ναι ακριβώς, έχει διάφορες παραλλαγες.

Για να βοηθήσω τον φίλο που το ψάχνει:

Το 3 είχε το Mini USB.

To 4 έχει το Micro USB το οποίο είναι αρκετά πιο λεπτο το βύσμα του. Και συγκεκριμένα: USB Type A Male to Micro USB Type B Male

StormBringer00
16-12-2013, 15:15
Επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω, να προσθέσω, ότι στον Κωτσόβολο χαμηλά στη Συγγρού, είχε 2 κόκκινα DS4.
Προσωπικά μεταξύ μπλε/κόκκινου θα προτιμούσα κόκκινο για να κάνει "αντίθεση" με το μπλε led φωτάκι.

tzimis
16-12-2013, 15:19
Καλορίζικο φίλε..ελπίζω να μην πήρες το τελευταίο γενικά και την πατήσω εγω!
Εγώ περιμένω νεότερα απο ότι φαίνεται τη παραγγελία προχωράει..

δε τσιμπησα αυτο με το killzone το ειδα και εγω αυτο αλλα με το που ειδα το σκετο να ειναι αμεσα διαθεσιμο και για παραλαβη απο καταστημα το τσιμπησα κατευθειαν,καλλιθεα μαρουσι ενα τσιγαρο δρομος :P καντε add παιδες : stikaros

Ezio
16-12-2013, 15:43
Πήγε και παρέλαβε σήμερα ο μπαμπάς μου από τον Κωτσόβολο το ps4 (το bundle των 509 ευρώ, παραγγελία στις 18/11). Το δυσάρεστο είναι ότι θα ασχοληθώ με την κονσόλα την Τετάρτη, γιατί μέχρι τότε έχω μάθημα στο πανεπιστήμιο.

KOUROS-7-
16-12-2013, 15:46
απο εκει που το αγορασες αν υποστηριζετε δηλαδη εγω ξερω τον κωτσοβολο,media markt,public και πρεπει να γινει την ιδια μερα με την αγορα

Ηλεκτρονική

Sent from my XT910 using Tapatalk

johnnyf95
16-12-2013, 16:13
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Εχμ.. Κάποιοι θα με μισήσουν γι' αυτό, αλλά την Παρασκευή παρέλαβα το μεγάλο πακέτο, απλά κάνοντας ένα μικρό ταξιδάκι από Ηράκλειο σε Άγιο Νικόλαο. Χωρίς προπαραγγελία, χωρίς τίποτα. Απλά είχα αρχίσει να παίρνω τηλέφωνα σε διάφορα καταστήματα όλων των σχετικών αλυσίδων. Και ναι, ήταν ένα διαθέσιμο στον Άγιο. (Κ*λοφαρδία???)

Καλορίζικα σε όλους, λοιπόν, και καλό λιώσιμο!

(Ελαφρώς off-topic, είναι το πρώτο μου PlayStation. Ήμουν στο αντίπαλο στρατόπεδο. Μάλλον αυτή τη γενιά "είδα το Φως"! Χαχαχα!)

Ηρακλειο εψαξες και δεν βρηκες;γιατι ελεγα να κανω καποια βολτα το απογευματακι

Efthym-iOS
16-12-2013, 16:29
Ηράκλειο σε Πλαίσιο και Public δεν είχε πράμα! Εκτός και αν ακυρώθηκαν τίποτα προπαραγγελίες. Για να μην ταλαιπωρείσαι, κάνε πρώτα ένα τηλέφωνο στα καταστήματα.
Πάντως Κοτσόβολος, Ηλεκτρονική, Ρομπογιαννάκης, Γερμανός δεν έχουν φέρει ακόμα.

Εάν έχεις δικό σου μέσον και δε βαριέσαι, ρώτα κι εσύ στο Γερμανό του Αγίου Νικολάου, στο κέντρο πλατεία. Απ' ό,τι είπε και φίλος παραπάνω, φέρανε και άλλα κομμάτια εκεί!

johnnyf95
16-12-2013, 16:37
λες να εχει φερει ο κανενας γερμανος εδω;

Slay
16-12-2013, 17:18
Χμ.... Μιλαμε για καλωδιο usb φορτισης των μοχλων, σωστα?
αυτο εδω δε θες;
3775

αν και η εικονα ειναι μικρη, εγω βλεπω γωνιες που εχει το mini και οχι το Micro, αυτο θα κανει για Ps3, οχι για το 4

Slay
16-12-2013, 17:28
καντε add παιδες : stikaros
στο profile σου υπαρχει επιλογη για να βαλεις το ID σου, θα εμφανιζεται αυτοματα σε καθε Post Που θα κανεις , το αλλαζεις απο εδω http://www.ps4forums.gr/vb/profile.php?do=editprofile

Malawi
16-12-2013, 19:47
Καθομαι και χαζευω το κοκκινο μου ds4 να φορτιζει... Αψογο παιδες!!!

Gazof
16-12-2013, 21:02
Ξεκίνησαν οι δημοπρασίες μου φαίνεται.. :P
http://gamestation.gr/el/consoles/sony-ps4-500gb.html

Και το mega bundle σε τιμή ευκαιρίας
http://gamestation.gr/el/consoles/sony-ps4-500gb-killzone-shadow-fall-dualshock-4-ps4-camera.html

mpouklas18
16-12-2013, 21:05
http://gamestation.gr/el/consoles/sony-ps4-500gb-killzone-shadow-fall-dualshock-4-ps4-camera.html

δειτε εδω εκμεταλλευση..παντε ολα τα λαμογια να βουτηξουν στην κονομα για την λαχταρα του κοσμου να παιξει μεσα στις γιορτες..μην τολμησεις κανεις και δωσει ουτε ευρω παραπανω απ την τιμη που εχει δωσει η sony(αποψη μου)..1 μηνα υπομονη παιδια μεχρι να ερθει η καινουργια παρτιδα..

djpar
16-12-2013, 21:05
αραγε η sony hellas το επιτρεπει?...

psx3
16-12-2013, 21:07
Δεν χρειάζεται να τους κάνουμε διαφήμιση... :P

mpouklas18
16-12-2013, 21:14
και το θεμα ειναι οτι ειμαι και πελατης απο το συγκεκριμενο μαγαζι(λογο των retro games)..και το εχουν ανεβασει και στο facebook ολο καμαρι οτι εχουν να δωσουν ps4..με ξενερωσε αρκετα αυτη η κινηση και πραγματικα θα το σκεφτω πολυ αν θα ξαναπαρω κατι απ αυτους..κριμα

Gazof
16-12-2013, 21:15
Πάρη, καθείς πουλάει όσο νομίζει. Δεν επιβάλει κανείς τιμές σε αυτόν τον μάταιο κόσμο, μόνο προτείνει τιμές (τα γαριδάκια στο περίπτερο γράφουν προτεινόμενη τιμή 1 ευρώ, αν ο περιπτεράς θέλει να τα βάλει 8 ευρώ, δεν θα του βάλει κανείς χέρι). Στο fb ξεκαθαρίζουν ότι τα έχουν φέρει από το εξωτερικό και οι τιμές είναι απόροια των μεταφορικών (δεν το σχολιάζω, απλώς το αναφέρω).

@mpouklas18

Καλύτερα, χαρακτηρισμοί να αποφεύγονται. Αν αυτός που έχει το μαγαζί διαβάζει το forum, θα μπει να πει και εσένα λαμόγιο και πάει λέγοντας. Πιστεύω πως καταλαβαίνεις πως το λέω.

Desmond
16-12-2013, 21:29
Αν ο μαγαζάτορας μπει σε gaming forum να κράξει gamers που τον βρίζουν, μαύρο φίδι που τον έφαγε.

mpouklas18
16-12-2013, 21:32
@mpouklas18

Καλύτερα, χαρακτηρισμοί να αποφεύγονται. Αν αυτός που έχει το μαγαζί διαβάζει το forum, θα μπει να πει και εσένα λαμόγιο και πάει λέγοντας. Πιστεύω πως καταλαβαίνεις πως το λέω.
φυσικα και καταλαβαινω..ξερω οτι δεν διαφωνεις μαζι μου αλλα οταν καποιος κανει λαμογιες πως τον λεμε???πωωωωως????? :silly: :silly:

Gazof
16-12-2013, 21:37
φυσικα και καταλαβαινω..ξερω οτι δεν διαφωνεις μαζι μου αλλα οταν καποιος κανει λαμογιες πως τον λεμε???πωωωωως????? :silly: :silly:
Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να ρωτήσω το όνομά του και θα σου πω :P

elefas
16-12-2013, 22:00
Σε αυτό όμως έχουμε συμβάλλει και εμείς που φροντίσαμε να το κάνουμε ανάρπαστο πριν καν κυκλοφορήσει. Η ζήτηση σε συνδυασμό με τη περιορισμένη προσφορά είναι λογικό να ανεβάζουν τις τιμές. Γνώμη μου είναι όσο καημό και να το έχουμε να προστατεύσουμε την τσέπη μας απο.... καπέλα ειδικά που ζούμε σε ζόρικες εποχές.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

odytsak
16-12-2013, 22:17
Χαμος απο νεα μελη, καλως ηρθατε ολοι!
Πολυ ευχαριστο να βλεπεις να βοηθαει ο ενας χρηστης τον αλλο με προσφορες, με heads up για παραγγελιες, με spare preorders για καποιους που δεν προλαβαν ενω αλλου γινεται της ποπης με scalping. Και μαλιστα απο μελη που ειναι φρεσκα, μπηκαν δηλαδη και με το καλημερα εχουν βοηθησει παρα πολυ την κοινοτητα.

+100000000000000000
κάποια παιδιά μπορείς να τα ψυχολογήσεις κιόλας από τον τρόπο γραφής τους, έχω εντοπίσει αρκετά αξιόλογα νέα μέλη. :yes:

Kapa
16-12-2013, 22:27
Προσωπικά για αυτό τον λόγο, αλλά και για την εσκεμμένη καθυστέρηση 5 βδομάδων δεν πήρα κονσόλα από Ελλάδα. Νιώθω ότι δεν με σέβεται η Sony Hellas ως πελάτη με τέτοιες πρακτικές.


Εγω θεωρω οτι η Sony Hellas κανει μεγαλες προσπαθειες να κρατησει το κοινο της, σε μια χωρα που βρισκεται σε δυσκολες εποχες αλλα τιμαει τα προιοντα της και με το παραπανω.

Απλα δες λιγο και στο αντιπαλο στρατοπεδο τι γινεται.8 χρονια ημουν σε 360 και ενα ευχαριστω δεν πηρα.

psx3
16-12-2013, 22:35
Έγραψα που κάνει προσπάθειες, αλλά και που δεν κάνει. Δεν θα παραβλέψω τα στραβά, επειδή κάνει και καλά.

Malawi
16-12-2013, 22:38
+100000000000000000
κάποια παιδιά μπορείς να τα ψυχολογήσεις κιόλας από τον τρόπο γραφής τους, έχω εντοπίσει αρκετά αξιόλογα νέα μέλη. :yes:
Ευχαριστουμε!!!! Χαχαχαχαχχαχαχα

αν κ εχω ψιλοαραχνιασει απο οταν γραφτηκα!!!!:a045fgf:

gepe13
16-12-2013, 23:16
Προσωπικά για αυτό τον λόγο, αλλά και για την εσκεμμένη καθυστέρηση 5 βδομάδων δεν πήρα κονσόλα από Ελλάδα. Νιώθω ότι δεν με σέβεται η Sony Hellas ως πελάτη με τέτοιες πρακτικές.

Όταν όμως βλέπω ότι με σέβονται (ελληνικές μεταφράσεις/μεταγλωττίσεις), τότε θα τιμάω τα προϊόντα τους.

Απλά είναι τα πράγματα. Vote with your wallet.

Μπορούσε η sony hellas να φέρει κονσόλες στις 15 ή στις 29 και δεν το εκανε ;
Για το καπέλο 9€ ναι θέλει κράξιμο αλλά για το ότι κατάφερε να φέρει τελικά κονσόλες θέλει συγχαρητήρια .
Όσο για το vote with your wallet εγω επιβράβευσα την sony hellas αγοράζοντας κονσόλα απο εδώ και στηρίζοντας και την ελληνική αγορά που το έχει ανάγκη.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

psx3
16-12-2013, 23:28
Μπορούσε η sony hellas να φέρει κονσόλες στις 15 ή στις 29 και δεν το εκανε ;
Οι κονσόλες βρίσκονταν στις αποθήκες της 5 βδομάδες πριν το ελληνικό launch... τα έχουμε ξαναπεί.

Αν εσένα σου αρέσουν οι εσκεμμένες καθυστερήσεις (ακόμα και για τα pre-orders), πάω πάσο.

gepe13
16-12-2013, 23:39
Οι κονσόλες βρίσκονταν στις αποθήκες της 5 βδομάδες πριν το ελληνικό launch... τα έχουμε ξαναπεί.

- - - Updated - - -


Οι κονσόλες βρίσκονταν στις αποθήκες της 5 βδομάδες πριν το ελληνικό launch... τα έχουμε ξαναπεί.

Αν εσένα σου αρέσουν οι εσκεμμένες καθυστερήσεις (ακόμα και για τα pre-orders), πάω πάσο.

Αντε και να το πιστέψω ότι οι κονσόλες ήταν εδω ενα μήνα πριν το επίσημο launch ...έπρεπε η sony hellas να σπάσει την επίσημη ημερομηνία ; τι είναι το μαγαζάκι της γειτονιάς ; Αυτή αποφασίζει ποτε θα κάνει επίσημο launch ;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Kapa
16-12-2013, 23:50
Ναι, αυτή αποφασίζει για το "greek way" launch. Μην ξαναλέμε τα ίδια.



Οποτε με αυτη τη λογικη θα μπορουσε να κανει launch πριν τις 29 Νοεμβρη.

Δηλαδη να παρακαμψει την επισημη οδηγια και να διαθεσει τις κονσολες στα μαγαζια.

gepe13
16-12-2013, 23:53
Ποιά ημερομηνία να σπάσει φίλε μου; Θα μπορούσε να κάνει launch στις 29 Νοεμβρίου, μαζί με την υπόλοιπη Ευρώπη αν ήθελε, όπως είχε κάνει και τον Μάρτιο του 2007.

Ναι, αυτή αποφασίζει για το "greek way" launch. Μην ξαναλέμε τα ίδια.

ΥΓ1: Αν δεν θες να το πιστέψεις, είναι πρόβλημά σου. Οι δημοσιογράφοι πάντως είχαν κονσόλες imported by Sony Hellas από τις 15 Νοεμβρίου και κανά review της προκοπής δεν είδαμε, ούτε μετά το embargo. Τις πιο αναλυτικές εντυπώσεις εδώ μέσα τις έχω διαβάσει.

ΥΓ2: Διάβασε και τα προηγούμενα posts, όπου σε κάποιο σεμινάριο η Sony Hellas είπε σε υπαλλήλους ότι μας κάνει και χάρη που φέρνει κονσόλες φέτος (λες και ζούμε στα 80s/90s).

Αποφάσισε δηλαδή η sony hellas να μην κάνει ταυτόχρονο launch με την υπόλοιπη Ευρώπη ....μάλιστα... ο καθένας με την άποψη του ...τον λόγο μπορείς να μου τον εξηγήσεις ;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

psx3
16-12-2013, 23:58
Τώρα δεν τους άφηνε η κακιά SCEE να κάνουν ταυτόχρονο launch, ενώ τον Μάρτιο του 2007 τους το επέτρεψαν, ε;

Αν θες να το πιστέψεις αυτό, δικαίωμά σου, όπως και άλλοι πιστεύουν τις φανφάρες των πολιτικών... εμένα επέτρεψέ μου να διαφωνήσω και να μην τρώω το κουτόχορτο που σας πασάρουν.

Θα λέω και τα σωστά (μετάφρασεις), θα λέω και τα στραβά (καθυστερήσεις) και σε όποιον αρέσει. ;) Πολιτικός δεν είμαι να θέλω να γίνω αρεστός σε κανέναν, ούτε με πληρώνουν από την Sony για να κάνω μόκο.

- - - Updated - - -


τον λόγο μπορείς να μου τον εξηγήσεις ;
Τα έχει γράψει ο Lefteris_X. Search is your friend.

Starlord
17-12-2013, 00:08
Αφήστε παιδιά, γκαντεμιαστηκα!!! τζάμπα η χαρά μου. Έβγαλε πρόβλημα σήμερα και αύριο την επιστρέφω στο μαγαζί, να δω τι θα γίνει. Εκεί που κάθεται στο standby έσβησε και δεν παίρνει μπροστά με τίποτα, όμως! Μάλλον κάτι με τη μητρική πρέπει να παίζει. Ελπίζω τουλάχιστον να μην αργήσω πολύ να έχω αντικατάσταση.

gepe13
17-12-2013, 00:09
Τώρα δεν τους άφηνε η κακιά SCEE να κάνουν ταυτόχρονο launch, ενώ τον Μάρτιο του 2007 τους το επέτρεψαν, ε;

Αν θες να το πιστέψεις αυτό, δικαίωμά σου, όπως και άλλοι πιστεύουν τις φανφάρες των πολιτικών... εμένα επέτρεψέ μου να διαφωνήσω και να μην τρώω το κουτόχορτο που σας πασάρουν.

Θα λέω και τα σωστά (μετάφρασεις), θα λέω και τα στραβά (καθυστερήσεις) και σε όποιον αρέσει. ;) Πολιτικός δεν είμαι να θέλω να γίνω αρεστός σε κανέναν, ούτε με πληρώνουν από την Sony για να κάνω μόκο.

Δεν ξέρω τι τρως ή τι διαβάζεις (Νταν Μπράουν ;) ...αλλά πρώτον δεν μου απαντάς και δεύτερον ο lefteris_x (και όχι το search) είναι πράγματι φίλος μου.
Μάθαμε σήμερα οτι η sony hellas κάνει κουμάντο στην Ευρώπη και στην περιοχή της μέσης ανατολής που ανήκει. Καληνύχτα.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

psx3
17-12-2013, 00:15
Η Sony Hellas κάνει κουμάντο στην Ελλάδα, η οποία ανήκει στην ΕΕ (όπως και το 2007). Δεν ανήκουμε στο αραβικό μπλοκ (μάθαμε σήμερα ότι γίναμε Σαουδάραβες, lol).

Εσύ δεν μου απαντάς και έχω αναφέρει 2 φορές το PS3 launch. Θες να τρως το κουτόχορτο της Sony Hellas (βλ. καπέλο €60 λόγω ΦΠΑ 19%?); Δικαίωμά σου. Μην με υποχρεώνεις όμως να πιστέψω με το ζόρι ότι λένε τα κοστούμια για λόγους PR. Άλλα λένε δημόσια κι άλλα γίνονται πίσω στα παρασκήνια.

Αν είναι φίλος σου, τότε θα όφειλες να δίνεις περισσότερη προσοχή στα posts που έχει κάνει και να μην ζητάς μασημένη τροφή... καληνύχτα.

MarVell
17-12-2013, 00:52
Μου φαίνεται εντελώς απίθανο να εξαρτιώταν από την Σόνυ Ελλάς το πότε θα βγει το PS4 στην Ελλάδα. Ο σχεδιασμός του παγκόσμιου λανσαρίσματος και το πότε θα βγει σε κάθε χώρα φαντάζομαι είναι απόφαση των κεντρικών αρχηγείων της Σόνυ.

psx3
17-12-2013, 00:57
Ο Ιάπωνας/Άγγλος/Ισπανός δεν γνωρίζει τις «ιδιαιτερότητες» της ελληνικής αγοράς και συνεπώς χρειάζεται την «συμβουλή» του Έλληνα συναδέλφου του στην Sony Hellas για το πότε είναι η «κατάλληλη» ημερομηνία από εμπορικής άποψης... πιο νιανια δεν γίνεται.

gepe13
17-12-2013, 07:05
Η Sony Hellas κάνει κουμάντο στην Ελλάδα, η οποία ανήκει στην ΕΕ (όπως και το 2007). Δεν ανήκουμε στο αραβικό μπλοκ (μάθαμε σήμερα ότι γίναμε Σαουδάραβες, lol).

Εσύ δεν μου απαντάς και έχω αναφέρει 2 φορές το PS3 launch. Θες να τρως το κουτόχορτο της Sony Hellas (βλ. καπέλο €60 λόγω ΦΠΑ 19%?); Δικαίωμά σου. Μην με υποχρεώνεις όμως να πιστέψω με το ζόρι ότι λένε τα κοστούμια για λόγους PR. Άλλα λένε δημόσια κι άλλα γίνονται πίσω στα παρασκήνια.

Αν είναι φίλος σου, τότε θα όφειλες να δίνεις περισσότερη προσοχή στα posts που έχει κάνει και να μην ζητάς μασημένη τροφή... καληνύχτα.

Καλημέρα .. Η Ελλάδα σαν αγορά για την sony δεν ανήκει στη Ευρώπη ...Οπότε λίγο αποτυχημένο το αστειάκι με τους άραβες.
Διάβασε λίγο το πρωτο post που έκανα και είπα οτι συμφωνώ για το κράξιμο στην επιβολή καπέλου.
Ακόμα περιμένω να μου πεις τον λόγο που δεν κάναμε με την υπόλοιπη Ευρώπη επίσημο launch.
Απάντησε μια φορά με αποδείξεις και στοιχεία και ασε τα αστειάκια τις αερολογίες και τα κουτόχορτα.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

djpar
17-12-2013, 08:13
δεν ξερω αν το εχει πει και αλλος εδω μεσα παντος ενω το κουτι απ'εξω λεει sony hellas import(ή κατι τετοιο τπ) μεσα στα manual δεν εχει ουτε αγγλικα ουτε ελληνικα μονο κατι ολλανδικα,γερμανικα,γαλλικα κτλ

Efthym-iOS
17-12-2013, 08:48
Ναι το καλώδιο στη φωτό είναι το μίνι, για πσ3. Το έβαλα απλά για να καταλάβω εάν τέτοιου τύπου καλώδιο έψαχνε, ή εγώ δεν είχα καταλάβει. το πσ4 οντω θέλει το ακομα πιο μικρό, το micro type b

Nerven
17-12-2013, 09:47
δεν ξερω αν το εχει πει και αλλος εδω μεσα παντος ενω το κουτι απ'εξω λεει sony hellas import(ή κατι τετοιο τπ) μεσα στα manual δεν εχει ουτε αγγλικα ουτε ελληνικα μονο κατι ολλανδικα,γερμανικα,γαλλικα κτλ

Το ελληνικό μανουαλ ειναι ξεμπαρκο απο τα άλλα στο σακουλάκι. Αν δεν κάνω λάθος θα το βρεις κάτω στο πάτο του κουτιού κάτω απο εκεί που ηταν η κονσόλα.

Nek_Food
17-12-2013, 09:52
Έχει δίκιο ο Ιωάννης, είναι ένα γκρι χρώματος έντυπο αναδιπλούμενο και έχει αν θυμάμαι καλά κάνα δυο χαρτιά ακόμη μαζί.
Άνοιξε κανείς αυτή την σακουλίτσα με τα μπλε μανιουάλια; Έχει τίποτα το ενδιαφέρον μέσα ή μπα, να μην μπω στον κόπο.

nikon
17-12-2013, 10:03
^^Mπααααα τα ίδια έχει σε άλλες γλώσσες.

three_brothers1
17-12-2013, 10:30
οσο εσεις "μαλωνετε" για την σονυ εμεις που δεν βρηκαμε κονσολες διαθεσιμες ψαχνουμε σαν τρελοι...εχει κανεις ενημερωση πανω κατω ποτε θα ξανα δωσουν κομματια..;

dlevel
17-12-2013, 10:41
παιδιά είναι ενα full bundle κοτσο συγγρου χαμηλά, δεν το πήρε ο κολλητός και μας είπαν θα το κρατήσουν μέχρι τρίτη... αν θέλει κάποιος να κάνει μια προσπάθεια να του πω όνομα να πάει να δει αν θα του την δώσουν ( γιατί υποτίθεται θέλει ταυτότητα ). Δυνατότητα να έρθει ο φίλος δεν υπάρχει διότι έφυγε για Παρίσι ( γι αυτό κ σιγουρέψαμε οτι δεν θα την πάρει τώρα ).

Jim P
17-12-2013, 10:51
οσο εσεις "μαλωνετε" για την σονυ εμεις που δεν βρηκαμε κονσολες διαθεσιμες ψαχνουμε σαν τρελοι...εχει κανεις ενημερωση πανω κατω ποτε θα ξανα δωσουν κομματια..;

H Sony Hellas θα παραλάβει γύρω στις 20 Ιανουαρίου, οι αλυσίδες παίζει να κάνουν καμιά παραεισαγωγή πριν τα Χριστούγεννα...
Άντε να δούμε αν θα χαρούμε το 4 φέτος...

djpar
17-12-2013, 12:12
παντος το πλαισιο εχει τοσο μεγαλη προπαραγγελια που λεει οτι και η "2η" φουρνια δεν ξερει αν θα εξυπηρετηση τους παντες.

mihalis13
17-12-2013, 12:26
παντος το πλαισιο εχει τοσο μεγαλη προπαραγγελια που λεει οτι και η "2η" φουρνια δεν ξερει αν θα εξυπηρετηση τους παντες.

Πραγματικά χαμός!Θυμαμαι το καλοκαίρι που λεγαμε Αντε να κανουμε προπαραγγελία οχι τόση για το να το έχουμε σιγουρα την ημερομηνία της κυκλοφορίας του αλλα για να εξασφαλίσουμε την τιμη των 399.
Δεν πίστευα οτι θα εχει τέτοια ζήτηση.

dlevel
17-12-2013, 13:23
παιδιά είναι ενα full bundle κοτσο συγγρου χαμηλά, δεν το πήρε ο κολλητός και μας είπαν θα το κρατήσουν μέχρι τρίτη... αν θέλει κάποιος να κάνει μια προσπάθεια να του πω όνομα να πάει να δει αν θα του την δώσουν ( γιατί υποτίθεται θέλει ταυτότητα ). Δυνατότητα να έρθει ο φίλος δεν υπάρχει διότι έφυγε για Παρίσι ( γι αυτό κ σιγουρέψαμε οτι δεν θα την πάρει τώρα ).

ο φίλος fotisGRC έστειλε πρώτος και του έδωσα στοιχεία για να πάει να την ζητήσει. good luck !

psx3
17-12-2013, 13:27
Καλημέρα .. Η Ελλάδα σαν αγορά για την sony δεν ανήκει στη Ευρώπη ...Οπότε λίγο αποτυχημένο το αστειάκι με τους άραβες.
Διάβασε λίγο το πρωτο post που έκανα και είπα οτι συμφωνώ για το κράξιμο στην επιβολή καπέλου.
Ακόμα περιμένω να μου πεις τον λόγο που δεν κάναμε με την υπόλοιπη Ευρώπη επίσημο launch.
Απάντησε μια φορά με αποδείξεις και στοιχεία και ασε τα αστειάκια τις αερολογίες και τα κουτόχορτα.
Εσύ ξεκίνησες τα αστειάκια και τώρα ζητάς και τα ρέστα. Έχεις θράσος και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις.

Επαναλαμβάνω την ερώτηση που δεν έχει απαντήσει κανείς μέχρι τώρα: τον Μάρτιο του 2007 πως έκαναν ταυτόχρονο launch; Το Vita πως είχε ταυτόχρονο launch; Μήπως φταίνε και οι Sony Japan/SCEE για το «καπέλο»; Γιατί να ρίχνουμε πάντα την ευθύνη στους ξένους;;; Απέδειξέ το ότι για όλα αυτά φταίνε πάντα οι άλλοι και ποτέ οι δικοί μας.

Η Ελλάδα ανήκει στην Ευρώπη/Ευρωπαϊκή Ένωση/Ευρωζώνη.- Χώνεψέ το καλά.

ΥΓ: Να θυμίσω επίσης ότι δεν πειθόσουν ούτε για το γεγονός ότι η Sony έβαλε τσιπάκια μνήμης GDDR5 διπλάσιας πυκνότητας την τελευταία στιγμή. ΚΑΙ για αυτό ήθελες απόδειξη, αλλιώς το θεωρούσες «αερολογίες». I rest my case.

John Soiler
17-12-2013, 13:34
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Νέος και γω στο forum εχω κάνει παραγγελία για τη δεύτερη φουρνιά από το πλαίσιο και περιμένω.Μα είναι δυνατόν "σοβαρή" εταιρία, να έχουν εξαντληθεί τα κομμάτια που έχει στείλει και να μην έχει διαθέσιμα άλλα πριν την πρωτοχρονιά???Έλεος δλδ....

pgp69
17-12-2013, 13:37
Μόλις άνοιξα το ps3 παιδιά που το είχα κλειστό από τις 13/12 και έπαιρνε περίπου 2-3 λεπτά μηνύματα που είχανε σταλεί στο ps4, όποτε αν σαν ξεφύγει κανένα μήνυμα και το θέλετε ανοίγετε ps3...

Viper
17-12-2013, 13:38
Πριν λιγο εφτασε σπιτι το μεσαιο bundle:a049: Παραγγελια την Πεμπτη 12 του μηνος.

le_71
17-12-2013, 13:42
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Νέος και γω στο forum εχω κάνει παραγγελία για τη δεύτερη φουρνιά από το πλαίσιο και περιμένω.Μα είναι δυνατόν "σοβαρή" εταιρία, να έχουν εξαντληθεί τα κομμάτια που έχει στείλει και να μην έχει διαθέσιμα άλλα πριν την πρωτοχρονιά???Έλεος δλδ....

Πότε αναμένεται;

three_brothers1
17-12-2013, 14:06
απο που φιλε..?

John Soiler
17-12-2013, 14:24
Πότε αναμένεται;
Φίλε μου ακόμα δεν έχω καμια ενημέρωση!Δεν βλέπω να το έχω πριν την πρωτοχρονιά.....:blink::blink::blink:

- - - Updated - - -

Plaisio Καλλιθέα....

FotisGRC
17-12-2013, 15:08
Ενα τεραστιο ευχαριστω στον dlevel..! Πηγα Κωτσο και πηρα την προπαραγγελια που ειχε ξεμεινει.. Μπραβο Σαββα για την ενημερωση και φυσικα για ολη τη βοηθεια.. Εισαι πολυ σωστος..

dlevel
17-12-2013, 15:11
να σαι καλά φίλε, σβήσε και τα μνματα να σου απαντήσω στο τελευταιο, είσαι γεμάτος :)

le_71
17-12-2013, 15:18
Τέλη Γενάρη. Το λένε και στο site τους για αρχές 2014.
Με μπέρδεψες. Τέλη Γενάρη ή αρχές 2014; Δεν βρίσκω κάτι στο site του πλαισίου.

tonybsg
17-12-2013, 15:22
"Λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας στην Ελλάδα η αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης για προπαραγγελίες μετά τις 30/10, υπολογίζεται στις αρχές του 2014"

Τέλη Γενάρη = Αρχές 2014

Το "τέλη Γενάρη" το έχουμε ακούσει (και διαβάσει στο thread αυτό) από διάφορες (έγκυρες) πηγές.

le_71
17-12-2013, 15:26
Κατάλαβα. Δυστυχώς είναι αρκετά μακριά. Θα κάνουμε υπομονή.

FotisGRC
17-12-2013, 15:46
να σαι καλά φίλε, σβήσε και τα μνματα να σου απαντήσω στο τελευταιο, είσαι γεμάτος :)

Οκ εσβησα.

nikon
17-12-2013, 15:47
Μόλις άνοιξα το ps3 παιδιά που το είχα κλειστό από τις 13/12 και έπαιρνε περίπου 2-3 λεπτά μηνύματα που είχανε σταλεί στο ps4, όποτε αν σαν ξεφύγει κανένα μήνυμα και το θέλετε ανοίγετε ps3...Kαι το ανάποδο εμένα στο ps4 μου εμφάνισε μήνυμα του ps3 από τον Σεπτέμβρη.:P

John Soiler
17-12-2013, 16:10
Ακομα λεει διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας!Και δεν λεει τιποτα για το ποτε αναμενεται....

GRZEUS
17-12-2013, 17:20
Εσύ ξεκίνησες τα αστειάκια και τώρα ζητάς και τα ρέστα. Έχεις θράσος και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις.

Επαναλαμβάνω την ερώτηση που δεν έχει απαντήσει κανείς μέχρι τώρα: τον Μάρτιο του 2007 πως έκαναν ταυτόχρονο launch; Το Vita πως είχε ταυτόχρονο launch; Μήπως φταίνε και οι Sony Japan/SCEE για το «καπέλο»; Γιατί να ρίχνουμε πάντα την ευθύνη στους ξένους;;; Απέδειξέ το ότι για όλα αυτά φταίνε πάντα οι άλλοι και ποτέ οι δικοί μας.

Η Ελλάδα ανήκει στην Ευρώπη/Ευρωπαϊκή Ένωση/Ευρωζώνη.- Χώνεψέ το καλά.

ΥΓ: Να θυμίσω επίσης ότι δεν πειθόσουν ούτε για το γεγονός ότι η Sony έβαλε τσιπάκια μνήμης GDDR5 διπλάσιας πυκνότητας την τελευταία στιγμή. ΚΑΙ για αυτό ήθελες απόδειξη, αλλιώς το θεωρούσες «αερολογίες». I rest my case.

Η Ελλάδα ειναι στην ευρωπαϊκή ενωση όσων αφορα την πολιτικη..... Στο εμπόριο τα σύνορα δεν είναι το ίδιο....... Εκεί παιζουν αλλά θέματα

Το 2007 η Ελλάδα ηταν σε διαφορετική θέση στο οικονομικό πλανο της κάθε εταιρείας..... Κ ειδικα μετα την μεγάλη επιτυχία του ps2 στην Ελλάδα........ Στο ps3 δεν ημασταν μεγαλη δυναμη και μάλιστα πολλοι αγόραζαν games απο site του εξωτερικού...... Το θέμα είναι απλα οτι πεσαμε κατηγορία κ δεν πάμε τώρα με τα υπόλοιπα κρατη της ευρωπης......

psx3
17-12-2013, 17:28
@GRZEUS

Ανέφερα και το Vita που έγινε launch το πρώτο τρίμηνο του 2012 ταυτόχρονα με την υπόλοιπη Ευρώπη. Τότε δεν είχαμε μνημόνιο; Τότε δεν είχαμε πέσει κατηγορία; Την βλέπεις την αντίφαση.

Από εξωτερικό ελάχιστοι αγόραζαν προ κρίσης, ειδικά με την ισοτιμία που είχε η λίρα.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά: το πρώτο τρίμηνο του έτους δεν υπάρχει κάποια σημαντική εμπορική σεζόν για την ελληνική αγορά, οπότε δεν υπήρχε λόγος να φάνε καθυστέρηση τα PS3/Vita σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.

Στο τέλος του έτους όμως έχουμε την χριστουγεννιάτικη σεζόν και όχι την black friday της Αμερικής/Δυτικής Ευρώπης. Γι' αυτό έπρεπε να φάει delay μέχρι τα Χριστούγεννα. Αν ήταν π.χ. Μάρτιο του 2014 το EU launch, τότε δεν θα τρώγαμε κανένα delay σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.

Όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

dlevel
17-12-2013, 17:34
θα συμφωνήσω εν μέρη, αν είχαν περισσότερα κομμάτια να διαθέσουν θα συμφωνούσα 100%... διότι είτε το κυκλοφορούσαν 30/11 είτε 13/12, sold out θα έκανε.

psx3
17-12-2013, 17:39
Κρίση-κρίση, μνημόνιο-μνημόνιο, αλλά και το sold out-sold out...

Τα pre-orders τα είχαν εξασφαλίσει έτσι κι αλλιώς και εκεί διατέθηκαν τα περισσότερα κομμάτια. Στα μαγαζιά δεν έμεινε σχεδόν τίποτα με τόσα pre-orders και μόνο από τύχη ή με γνωστό βρίσκεις κομμάτι, όπως είδαμε και εδώ μέσα.

Nek_Food
17-12-2013, 18:16
Εδώ κάνουν soldout τα κινητά των 700€ κάθε χρόνο, δεν θα βρισκόντουσαν μερικές χιλιάδες τρελαμένοι gamers να εξαφανίσουν τα λίγες χιλιάδες κομμάτια next-gen κονσόλας των 400€ που μας έστειλε η Sony.

Starlord
17-12-2013, 18:35
Παίδες εγώ τελικά τζάμπα χάρηκα, πήγα σήμερα στον Γερμανό και τους λέω την έφερα για αντικατάσταση γιατί δεν ανάβει και άρχισαν να μου τα μασάει ο υπέυθυνος του στυλ "να μιλήσετε με τη Sony που είναι αντιπροσωπεία κλπ", του λέω "εγώ από εδώ την αγόρασα και ρώτησα συγκεκριμένα τον υπάλληλο αν έχει DOA και μου επιβεβαίωσε ότι έχει 7 ημέρες DOA. Με τη Sony τι να πω, αντικατάσταση θέλω όχι επισκευή." Φωνάζει τον υπάλληλο ανταλλάξανε κάποιες κουβέντες (είχαν κοκκινήσει και οι δύο), εγώ τέρας ψυχραιμίας, στο τέλος έρχεται ο υπάλληλος και μου λέει "ξέρετε, έκανα λάθος δεν έχει DOA", τον κόβω "Σε ρώτησα συγκεκριμένα γι' αυτό αλλιώς δεν θα την έπαιρνα. Τελικά σε πόσες μέρες θα έχω κονσόλα;" Μου βγάζει φωτοτυπία την απόδειξη, κρατάει και το κινητό, πρέπει να μιλήσουν με τα κεντρικά να δουν τι μπορεί να γίνει μου λένε, θα σας πάρουμε εντός της εβδομάδας κλπ "Χαρτάκι ότι σας παρέδωσα την κονσόλα δε θα μου δώσετε;" του λέω, εκεί τα χάνει, ξανάρχεται ο υπεύθυνος, του λέει ότι θέλω απόδειξη ότι παρέδωσα την κονσόλα στο κατάστημα και μου λέει "Καλύτερα πάρτε τη εσείς σπίτι μέχρι να συνεννοηθούμε με τα κεντρικά".

Αυτάααα!!! Καλά να πάθω, καλά είχα πει εγώ να την πάρω από amazon να είμαι σίγουρος για το after sales service αλλά ήθελε να με κάνει λίγο χαρούμενο η οικογένεια για Χριστούγεννα. Τελικά ούτε βλέπω να έχω κονσόλα για τις γιορτές, πάνε και τα λεφτά και θα χάσω και χρόνο και την ηρεμία μου να βγάλω άκρη με το Γερμανό. Το καλό βέβαια της επαρχίας είναι πως θα με έχουν κάθε μέρα εκεί μες τις γιορτές να κάνω φασαρία αν πάνε να μου την κάνουν γυριστή.

Nek_Food
17-12-2013, 18:52
Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να είναι κάτι DOA για να ασκήσεις το δικαίωμα σου ως καταναλωτής στην υπαναχώρηση από την αγορά ενός προϊόντος εντός 7 ημερών (ή 14 εάν η συναλλαγή έχει επιτελεσθεί μέσω ταχυδρομείου και όχι στο κατάστημα).

Starlord
17-12-2013, 19:01
Εγώ φίλε μου το ξέρω ότι δεν είμαι καλαμπόκι, οι κότες το ξέρουν; (για να παραφράσω το γνωστό ανέκδοτο). Εδώ και για την εγγύηση δεν θέλουν απ' ό,τι καταλάβα που μου τα μάσαγαν να εμπλακούν πουθενά, ποια υπαναχώρηση; Τους πρότεινα να κρατήσουν την παλιά και να τους δώσω τη διαφορά να πάρω το μεσαίο bundle που είχαν στο μαγαζί και να ξεχάσουμε το λάθος τους περί DOA κλπ αλλά δεν... "Να μιλήσουμε με τα κεντρικά και θα σας πούμε" ήταν η σταθερή απάντηση. Ίσα που κρατήθηκα και δεν τους είπα "Όταν την πουλήσατε δεν είδα να μιλήσετε με τα κεντρικά". Αλλά υπομονή αύριο - μεθαύριο πρωί το αργότερο θα περιμένω απάντηση και μεθαύριο το απόγευμα θα βάλω τον κουμπάρο και δικηγόρο μου (είδες που τελικά τον χρειάζεσαι;) να τους κάνει και αυτός ένα τηλέφωνο αν δεν μου έχουν απάντηση, να δούμε τότε τι θα πουν.

lostmangr
17-12-2013, 19:01
τελικά επειδή λογικά αλλα bundle δεν πρόκειται να βγούν πήγα και εγώ σήμερα και πήρα το κρατημένο μου μεγάλο bundle στα 509 euro και μαζί και το bf4 έκανα όλα τα setup και οποιος θέλει add με για online...

MarVell
17-12-2013, 19:27
Αυτάααα!!! Καλά να πάθω, καλά είχα πει εγώ να την πάρω από amazon να είμαι σίγουρος για το after sales service αλλά ήθελε να με κάνει λίγο χαρούμενο η οικογένεια για Χριστούγεννα. Τελικά ούτε βλέπω να έχω κονσόλα για τις γιορτές, πάνε και τα λεφτά και θα χάσω και χρόνο και την ηρεμία μου να βγάλω άκρη με το Γερμανό.

Φίλε Starlord καταρχάς να χαίρεσαι την γυναίκα και την κόρη σου :-) Ατυχία αυτό με το PS4, δυστυχώς αυτά είναι τα "τυχερά" όσων αγοράζουν νέες κονσόλες με το που κυκλοφορούν. Εγώ άλλαξα 4 Xbox 360 μέσα στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας του! Σχετικά με την Άμαζον, ναι μεν έχει καλή εξυπηρέτηση πελατών αλλά σκέψου πόσο καιρό θα έπαιρνε να στείλεις την κονσόλα στο εξωτερικό και να σου έρθει άλλη μέσα στις αργίες των Χριστουγέννων! Νομίζω πιο γρήγορα θα ξεμπερδέψεις με τον Γερμανό τελικά.

Starlord
17-12-2013, 19:35
Μακάρι φίλε μου αλλά και εκεί μου τα μασούσαν του στυλ "αφήστε τη και βλέπουμε". Εδώ θέλουν λένε μια εβδομάδα για να μου απαντήσουν τι θα κάνω με την κονσόλα, φαντάσου να χρειαστεί να μου την αντικαταστήσουν! Απ' ό,τι κατάλαβα δεν παίζει με τίποτα να έχω κονσόλα για γιορτές...

Jim P
17-12-2013, 19:46
Μακάρι φίλε μου αλλά και εκεί μου τα μασούσαν του στυλ "αφήστε τη και βλέπουμε". Εδώ θέλουν λένε μια εβδομάδα για να μου απαντήσουν τι θα κάνω με την κονσόλα, φαντάσου να χρειαστεί να μου την αντικαταστήσουν! Απ' ό,τι κατάλαβα δεν παίζει με τίποτα να έχω κονσόλα για γιορτές...


Το πιθανότερο είναι να κάνουν τον διαμεσολαβητή με την Cometron που έχει κονσόλες για ακριβώς αυτό το λόγο...
Καλά αποτελέσματα και γρήγορα να έχεις αδερφέ.

Efthym-iOS
17-12-2013, 19:50
Επειδή λίγες σελίδες πίσω τα αίματα ψιλοάναψαν, δεν κρατιέμαι, ένα μικρό άσμα να αφιερώσω και φεύγω:

Και θέλω να 'ρθω να σου αρπάξω το PlayStation,
Να σε ρωτήσω με τα μάτια δακρυσμένα
Πώς το παρέλαβες εσύ πριν απο μένα?
Και ποια εταιρεία, ποια εταιρεία έχει άλλο στοκ για μέεεε εεεεεέ εεεεεενααααααά!?

Σου τιεν.

Offtopic, ξέρω. Aν θέλετε delete. Αλλά μην οργίζεστε παίδες μέρες που είναι! Μη χαλιόμαστε αναμεταξύ μας. Εξάλλου η Ελλάδα βρε ανήκει στο δικό ΤΗΣ κόσμο. Όλα μπάχαλο!

odytsak
17-12-2013, 20:49
To να διαφωνούμε, πάντα με κόσμιο τρόπο, δεν είναι κακό,
αυτό άλλωστε είναι και το βαθύτερο νόημα της δημοκρατίας.

Nerven
17-12-2013, 22:12
Φίλε Starlord καταρχάς να χαίρεσαι την γυναίκα και την κόρη σου :-) Ατυχία αυτό με το PS4, δυστυχώς αυτά είναι τα "τυχερά" όσων αγοράζουν νέες κονσόλες με το που κυκλοφορούν. Εγώ άλλαξα 4 Xbox 360 μέσα στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας του! Σχετικά με την Άμαζον, ναι μεν έχει καλή εξυπηρέτηση πελατών αλλά σκέψου πόσο καιρό θα έπαιρνε να στείλεις την κονσόλα στο εξωτερικό και να σου έρθει άλλη μέσα στις αργίες των Χριστουγέννων! Νομίζω πιο γρήγορα θα ξεμπερδέψεις με τον Γερμανό τελικά.


Θα του είχαν στείλει καινούρια κονσόλα ΠΡΙΝ ΚΑΝ στείλει την προβληματική. Πίστεψε με είναι ΑΛΛΟΥ το aftersale τους.

Θα την είχε σπίτι σε 3 μερες με ups courier απο την ημέρα του email που θα έστελνε.

psx3
17-12-2013, 22:19
Δηλαδή πρώτα σου στέλνουν την καινούρια και μετά στέλνεις εσύ την προβληματική (εντός εύλογης προθεσμίας υποθέτω);

Starlord
17-12-2013, 22:35
Κάποτε είχε αργήσει πολύ ένα δεματάκι τους να μου έρθει και έστειλα ότι χάθηκε, μου κάνουν refund σε dt επειδή δεν υπήρχε να μου στείλουν άλλο. Μετά από κανά μήνα σκάει μύτη το DVD και τους ειδοποιώ ότι ήρθε τελικά και να με χρεώσουν και μου απαντούν ότι δεν υπάρχει θέμα να το θεωρήσω «αποζημίωση» για την ταλαιπωρία μου!

Slay
18-12-2013, 00:27
Κάποτε είχε αργήσει πολύ ένα δεματάκι τους να μου έρθει και έστειλα ότι χάθηκε, μου κάνουν refund σε dt επειδή δεν υπήρχε να μου στείλουν άλλο. Μετά από κανά μήνα σκάει μύτη το DVD και τους ειδοποιώ ότι ήρθε τελικά και να με χρεώσουν και μου απαντούν ότι δεν υπάρχει θέμα να το θεωρήσω «αποζημίωση» για την ταλαιπωρία μου!

να θυμισω και στους νεους χρηστες οτι εαν κανουν οποιαδηποτε αγορα απο amazon.co.uk αφου εχουν πρωτα οδηγηθει εκει απο το forum μεσω των banner (οτιδηποτε αγορα ανεξαρτητως τι ελεγε το banner) τοτε και το forum παιρνει μια μικρη προμηθεια.

Nerven
18-12-2013, 01:33
Δηλαδή πρώτα σου στέλνουν την καινούρια και μετά στέλνεις εσύ την προβληματική (εντός εύλογης προθεσμίας υποθέτω);

Σου στέλνουν κατευθείαν καινούριο ή refund οτι επιλέξει, πρόσφατο παράδειγμα το vita που έστειλα για 1 καμένο pixel. Απλά πρέπει να τους το στείλεις πίσω μέσα σε 30 μέρες αλλιώς σου το χρεώνουν εκ νεου. Εννοείτε με δικατους μεταφκρικα (refund) πήγαινε/έλα.

Κάτι άσχετο αλλά θα το αναφέρω.
Το ενα αναλογικό απο τα 2 ds4 έβγαλε σαν φθορά, τίποτα το σημαντικό και μάλλον έγινε τελικά απο δικό μου λάθος κατα την μεταφορά του σε τσάντα παρέα με άλλα αιχμηρά αντικείμενα. Τους αναφέρω έτσι και έτσι, μέσα σε λιγα λεπτά λαμβάνω απάντηση στο mail και μου δίνουν 2 επιλογές:
1: να κρατήσω το "προβληματικό" προϊόν και να μου κανουν refund 30€ (έχω προνόμιο να αγοράζω χωρίς ΦΠΑ απο amazon εξου και το μικρότερο ποσό απο το ds4).

Και 2ρη επιλογή να μου στείλουν σφραγισμένο full killzone ps4 bundle lol.

Επέλεξα το πρώτο και να πω και την αλήθεια ένιωσα και λίγο άβολα γιατί δεν είχε πρόβλημα τελικά το ds4 εξαρχής, προκλήθηκε στην μεταφορά του απο εμένα.

Anyway αυτά.

GRZEUS
18-12-2013, 02:21
@GRZEUS

Ανέφερα και το Vita που έγινε launch το πρώτο τρίμηνο του 2012 ταυτόχρονα με την υπόλοιπη Ευρώπη. Τότε δεν είχαμε μνημόνιο; Τότε δεν είχαμε πέσει κατηγορία; Την βλέπεις την αντίφαση.

Από εξωτερικό ελάχιστοι αγόραζαν προ κρίσης, ειδικά με την ισοτιμία που είχε η λίρα.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα, τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά: το πρώτο τρίμηνο του έτους δεν υπάρχει κάποια σημαντική εμπορική σεζόν για την ελληνική αγορά, οπότε δεν υπήρχε λόγος να φάνε καθυστέρηση τα PS3/Vita σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.

Στο τέλος του έτους όμως έχουμε την χριστουγεννιάτικη σεζόν και όχι την black friday της Αμερικής/Δυτικής Ευρώπης. Γι' αυτό έπρεπε να φάει delay μέχρι τα Χριστούγεννα. Αν ήταν π.χ. Μάρτιο του 2014 το EU launch, τότε δεν θα τρώγαμε κανένα delay σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη.

Όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Αυτό που είπα δεν ηταν δικο μου.....το ξέρω απο αλλου...... Με το psvita η Ελλάδα ηταν μέσα διότι μέχρι τοτε δεν είχε αλλάξει το οικονομικό πλανο.........

psx3
18-12-2013, 03:18
Το «οικονομικό πλάνο» άλλαξε μετά το 3ο Μνημόνιο; ΟΟΟΟΟΟΟΟΚ...

Δεν θα ζητήσω πηγή, μιας και αυτός ο συλλογισμός είναι τίγκα στις αντιφάσεις.

malias4
18-12-2013, 09:09
Κι απο μενα ενα μεγαλο + στο amazon, εχω αγορασει πολλες φορες παιχνιδια ps3 και μεχρι πριν κανα μηνα που ειχε δωρεαν μεταφορικα πανα απο 20ε αγοραζα pumpers κ μωρομαντηλα σε σουπερ τιμες ! Πριν μια εβδομαδα αγορασα lego duplo για τα μικρα και η κουτα ειχε ενα αυτοκολητο πανω που εγραφε damage. Δεν ειχε ζημεια το παιχνιδι μονο η κουτα, επειδη ομως περιμενα και αλλο ενα πακετο μπαινω στο live chat και ρωταω που ειναι το πρωτο πακετο κτλ μου λενε να περιμενω μεχρι την προκαθορισμενη ημερομηνια παραδωσης κ μου λενε παρε κ ενα 10% εκπτωση.
Τους λεω κ το περιστατικο με το κουτι κ μου λενε παρε αλλα 10% εισαι ευχαριστημενος?
Και λεω δεν ειναι θεμα χρηματων πραγματικα δεν με ενοιαζε κ μου λεει τοτε η κοπελα απο το chat παρε 20% τοτε !!
Δηλαδη 30% εκπτωση και να σημειωσω οτι το lego duplo ηταν αξιας 60 ευρω περιπου οποτε δεν ειναι κ λιγη η εκπτωση!!
Κριμα στην Ελλαδα να μην υπαρχει τετοια αντιμετωπιση στον καταναλωτη..

dolmas
18-12-2013, 10:23
Εαν καποιος απο Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεται για το δικό μου μεγάλο Bundle ( PS4 + Killzone + DS4 + Camera), το δίνω όσο κανει στα 509. Δεν με ικανοποιούν τα παιχνίδια μέχρι τωρα, οποτε ειναι κριμα να κάθεται. Εχει δουλεψει ζήτημα 2 ωρες...( Δεν εχω 50 post για αγγελια) Περισσοτερα με PM

Nek_Food
18-12-2013, 11:18
Κρίνω ότι ο χώρος είναι ακατάλληλος, αλλά επειδή έχεις πρόβλημα με τις αγγελίες, το πιο κοντινό που μπορώ να σκεφτώ είναι το παρακάτω θέμα:
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14459-%CE%9F-%CE%AD%CF%87%CF%89%CE%BD-2-%CF%87%CE%B9%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CF%82-%28ps4%29

Καλά μέσα σε δύο ώρες αποφάσισες ότι δεν σου κάνει παίζοντας πόσα; ένα δυο παιχνίδια; Δεν έπρεπε να το είχες αγοράσει καθόλου, βέβαια αντιλαμβάνομαι την ρευστότητα στην ζωή μας που μπορεί να σε σπρώχνει σε απόφαση να το δώσεις ενώ λογάριαζες διαφορετικά. Πάντως, άποψη μου ότι άπαξ και το άνοιξες και το δούλεψες έστω και δύο ώρες, μάλλον πρέπει να αποδεχτείς κάποια μικρή χασούρα και όχι να το μεταπουλάς σε τιμή σφραγισμένου/καταστήματος. Αν το είχες μετανιώσει πριν το ανοίξεις δεν θα υπήρχε θέμα, έστω αν είχες κάτι extra να δώσεις κάνα δεύτερο παιχνίδι δηλαδή σαν add-on, αλλά φουλ τιμή σε ουσιαστικά μεταχειρισμένο μηχάνημα; Θα μου πεις από την άλλη είναι δοκιμασμένο - σεταρισμένο έτοιμο, ενώ δες σφραγισμένο να το πάρεις μπορεί να σου βγει ελαττωματικό, σωστό και αυτό. Τέλος πάντων, με το καλό να το δώσεις.

dlevel
18-12-2013, 11:33
Κρίνω ότι ο χώρος είναι ακατάλληλος, αλλά επειδή έχεις πρόβλημα με τις αγγελίες, το πιο κοντινό που μπορώ να σκεφτώ είναι το παρακάτω θέμα:
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14459-%CE%9F-%CE%AD%CF%87%CF%89%CE%BD-2-%CF%87%CE%B9%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CF%82-%28ps4%29

Καλά μέσα σε δύο ώρες αποφάσισες ότι δεν σου κάνει παίζοντας πόσα; ένα δυο παιχνίδια; Δεν έπρεπε να το είχες αγοράσει καθόλου, βέβαια αντιλαμβάνομαι την ρευστότητα στην ζωή μας που μπορεί να σε σπρώχνει σε απόφαση να το δώσεις ενώ λογάριαζες διαφορετικά. Πάντως, άποψη μου ότι άπαξ και το άνοιξες και το δούλεψες έστω και δύο ώρες, μάλλον πρέπει να αποδεχτείς κάποια μικρή χασούρα και όχι να το μεταπουλάς σε τιμή σφραγισμένου/καταστήματος. Αν το είχες μετανιώσει πριν το ανοίξεις δεν θα υπήρχε θέμα, έστω αν είχες κάτι extra να δώσεις κάνα δεύτερο παιχνίδι δηλαδή σαν add-on, αλλά φουλ τιμή σε ουσιαστικά μεταχειρισμένο μηχάνημα; Θα μου πεις από την άλλη είναι δοκιμασμένο - σεταρισμένο έτοιμο, ενώ δες σφραγισμένο να το πάρεις μπορεί να σου βγει ελαττωματικό, σωστό και αυτό. Τέλος πάντων, με το καλό να το δώσεις.

αυτό σκέφτηκα όπως διάβαζα το ποστ σου αλλα τελικά το είπες, οτι σε πρώτη παρτίδα ίσως είναι κ καλύτερα που είναι δοκιμασμένο!


btw ενα tip απο κοτσο που πήρα το full bundle μου είναι να βάλω το support 4 χρόνια σε δώσεις ( 10χ7 ) το οποίο πρέπει να πληρώσεις τη πρώτη δόση μέσα σε 10 μέρες, οπότε και να μη πληρώσεις day1 αυτή ισχίει, οπότε αν βγεί doa η κονσόλα, πας εκεί και δεν τρέχεις με commetron κλπ κλπ αλλα στην αλλάζουν ( εφόσον υπάρχει διαθέσιμη ) επι τόπου.

Valkyre
18-12-2013, 11:34
Κι εγω πουλαω το ps4 μου παιδια.

ειναι το μεγαλο bundle δηλαδη με καμερα 2 χειριστηρια και killzone- assassins παιχνιδια.

Το ανοιξα για 5 λεπτα και ειδα το μπλε φοντο στο μενου και το εκλεισα κατευθειαν. Τρομαξα να σας πω την αληθεια.

Pm me, μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω.

Viper
18-12-2013, 11:39
Pm me, μονο σοβαρες προτασεις παρακαλω.

Δινω 50 ευρω. Εννοειται, τα μεταφορικα δικα σου.

:silly:

FotisGRC
18-12-2013, 12:06
Το ανοιξα για 5 λεπτα και ειδα το μπλε φοντο στο μενου και το εκλεισα κατευθειαν. Τρομαξα να σας πω την αληθεια.


Eχει γίνει μεγάλο θέμα στο GAF.. Πιέζουν τη Sony και ακούγεται οτι στο επόμενο update θα υπάρχει επιλογή για χρώμα στο μενού, να βλέπει η κάμερα τι φοράς και αναλόγως να μπαίνει το χρώμα που ταιριάζει.. Για κοπέλες θα υπάρχει και πουα, κοραλί και αλλα περίεργα που μόνο αυτές ξέρουν!

Sorry, δεν μπορούσα να κρατηθώ! :P Back on topic!!

Et3rn1tyGR
18-12-2013, 12:11
Αντε και μια φωτο με την οικογενεια ...απο την παρασκευη λεω να την ποσταρω αλλα δεν βρηκα χρονο (ρε γμτ δεν μου την παιρνει με thumbnail)

PS για οσους ανεβασαν φωτο με δεντρο ...ειστε γατακια :P

http://imageshack.us/a/img268/7128/kyqe.jpg

dlevel
18-12-2013, 12:14
psfourgasm

Nek_Food
18-12-2013, 12:17
Να υποθέσω ότι μία δεν είναι αρκετή. Ούτε οι δύο... ούτε καν οι τρεις ή οι τέσσερις. 5 είναι το ιδανικό νούμερο.

http://images.bookcrossing.com/images/journalpics/104/91/cover/300_10429191.jpg

psx3
18-12-2013, 12:36
Αντε και μια φωτο με την οικογενεια ...απο την παρασκευη λεω να την ποσταρω αλλα δεν βρηκα χρονο (ρε γμτ δεν μου την παιρνει με thumbnail)

PS για οσους ανεβασαν φωτο με δεντρο ...ειστε γατακια :P
You've got five PS4s? :P Ξεπέρασες και τον άλλον με τα three PS3s/four PS4s!

Et3rn1tyGR
18-12-2013, 13:22
Οι κονσολες που φαινονται δεν ειναι ολες δικιες μου σαφως..απλα τις πηραμε ολοι μαζι ταυτοχρονα (βλεπε πηγα εγω σαν το μ@μ@κα) ...εγω ο brother ενας ξαδερφος και 2 φιλοι

three_brothers1
18-12-2013, 16:32
απαραδεκτοι στον κωτσοβολο..βλεπω στο site stock στο μαγζι της βουλιαγμενης..παραγγελνω..στελνω εναν φιλο (γιατι εγω μενω θεσσαλονικη) και του λενε πως η κονσολα που βαλανε in stock ηταν απο επιστροφη χαλασμενη..αν θελω το πιστευω βεβαια..

koukis
18-12-2013, 16:46
Παλικάρια... Μια ερώτηση! Το serial number της κονσόλας που το γράφει;;;

psx3
18-12-2013, 16:51
Δες στο κάτω μέρος της κονσόλας.

koukis
18-12-2013, 17:02
Για να κάνουν έξτρα εγγύηση σε έναν φίλο, (από public) του ζητήσανε την απόδειξη αγοράς και το serial number! Οποίος έκανε την ίδια στιγμή με την αγορά της κονσόλας extra εγγύηση; Του άνοιγαν το κουτί για να δούνε το serial number?

djpar
18-12-2013, 17:32
οχι εμενα μετα την παραγγελια περασα σε ενα τυπου γραφειο και στον υπολογιστη περασε καποια πραγματα και μετα μου εγραψε στο χαρτι του public(ενα ειδικο που λεει 3 χρονια εγγυηση) ενα τυπου κωδικο για να αναφερω αυτον αν υπαρξει καποιο θεμα

koukis
18-12-2013, 18:02
Τι να πω; Μπορεί να έπεσε και σε άσχετο! Εντωμεταξύ εγώ έψαξα το κουτί της δικιά μου κονσόλας και δεν γράφει κάτι πάνω εκτός το barcode... Γιατί εκεί του είπε να βρει το serial number. Μόνο πάνω στην κονσόλα όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω!

Et3rn1tyGR
18-12-2013, 18:55
Δεν κρατάνε serial number...Μόνο στην πρώτη αλλαγη/service

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Malawi
18-12-2013, 21:03
Φιλοι μου θελω την πολυτιμη συμβουλη κ γνωμη σας...

εξηγουμαι!!! Αγορασα το μεγαλο πακετο day1 απο Mediamarkt. Πηγα σημερα κ ρωτησα για επεκταση εγγυησης καθως σκεφτηκα να εχω λιγο το κεφαλι μου πιο ησυχο..

εκει λοιπον μου ειπαν πως "παιζουν" 2 προγραμματα... Και τα 2 καλυπτουν διαφορες καταστασεις οπως σπασιμο, χαλασμα απο νερο, καψιμο απο Δεη , κλοπη και φυσικα οποιαδηποτε βλαβη καλυπτει και η μαμισια εγγυηση της Sony.

Το πρωτο προγραμμα εχει διαρκεια 2 χρονια (επιπλεον 1 χρονος απο την εγγυηση της sony απλα καλυπτει και απ τον πρωτο χρονο τα εξτρα απ τη μαμισια που αναφερονται παραπανω) και κοστιζει 80€.

Το δευτερο εχει διαρκεια 4 χρονια (επιπλεον 3 χρονια απο την εγγυηση της sony απλα καλυπτει και απ τον πρωτο χρονο τα γνωστα εξτρα) και κοστιζει 140€.

ειμαι πλεον σε τριλημμα.... Να το αφησω χωρις επιπλεον εγγυηση; Να παρω το κουτι 1 ή την κουρτινα 2;;;;

πειτε γνωμες παιδες... Πρεπει να αποφασισω ως αυριο!!!!!!

djpar
18-12-2013, 21:16
ελα ομως που κανουν λαθος

http://www.mediamarkt.gr/mcs/shop/gplus4.html





Εγγύηση Media Markt για Παιχνιδομηχανές





- 4 χρόνια εγγύηση της συσκευής σας





- Καμιά χρέωση για ανταλλακτικά και επισκευή





- Εύκολη και γρήγορη διαδικασία








Προστασία συσκευής Media Markt για Παιχνιδομηχανές





- 2 χρόνια προστασία της συσκευής σας από καταστροφή , πτώση υγρού, σπάσιμο ή κλοπή





- Καμιά χρέωση για ανταλλακτικά και επισκευή





- Εύκολη και γρήγορη διαδικασία








Εγγύηση και Προστασία συσκευής Media Markt για Παιχνιδομηχανές





- 4 χρόνια εγγύηση και προστασία της συσκευής σας από καταστροφή , πτώση υγρού, σπάσιμο ή κλοπή





- Καμιά χρέωση για ανταλλακτικά και επισκευή





- Εύκολη και γρήγορη διαδικασία


















Τιμή Προϊόντος

Εγγύηση
Guarantee Plus
Προστασία
Συσκευής
Protection
Plus
Εγγύηση & Προστασία μαζί Guarantee & Protection Plus











0 έως 100€

20 €
20 €
32 €








101€ έως 200€

40 €
40 €
65 €








201€ έως 300€

55 €
55 €
97 €








301 € έως 500€

80 €
80 €
140 €








501€ έως 750€

100 €
100 €
162 €








751€ έως 1000€

120 €
120 €
173 €








1001€ έως 1500€

160 €
160 €
259 €








1501€ έως 2000€

250 €
250 €
281 €








2001€ έως 2500€

280 €
258 €
346 €








2501€ έως -

290 €
290 €
378 €

Malawi
18-12-2013, 21:49
Μπερδευτηκα... Ετσι οπως τα γραφει στο σαιτ τους δε βγαζω μαλλον ακρη τι ειναι τι και τι καλυπτει τι...

Malawi
18-12-2013, 22:54
Μου τα ειπαν ανω κατω... Καταρχην αφου πηρα το μεγαλο πακετο με αξια 509€ αναγκαστικα σε οποιαδηποτε περιπτωση δεν πληρωνω απο 80€ αλλα απο 100€ καθως απο 501 κ ανω μπαινω στα 100€... Κατα δευτερον παρελειψαν να μου αναφερουν την πρωτη περιπτωση που καλυπτει μονο βλαβες της συσκευης και με το χαμηλοτερο δυνατο κοστος εχω 4 χρονια εγγυηση και οχι 2 με κλοπη κτλ κτλ....

οπως του φανει του λωλοστεφανη!!! Αντε τωρα να βγαλω ακρη:a122:

Γνωμη;;; Να το κανω;;; Να δωσω 100€ για 4 χρονια εγγυηση;;;

psx3
18-12-2013, 23:01
Εμ, είδες τι παθαίνεις με τα μόλις €10 καπέλο της Sony Hellas; Ανεβαίνεις κλίμακα και πληρώνεις άλλα €20 κερατιάτικα...

Malawi
18-12-2013, 23:03
Ε, πες το ψεματα!!!! Ποσο δικιο εχεις!!!!:doh:
Εχω σκασει, δεν ξερω τι να κανω

psx3
18-12-2013, 23:08
Αν θες οπωσδήποτε εγγύηση 4 χρόνων και σου περισσεύουν, δωσ' τα.

Εγώ προσωπικά δεν έχω δώσει ποτέ λεφτά για εξτρά εγγυήσεις. Μιλάω πάντα για μένα, μην πάρω κανέναν στον λαιμό μου...

Malawi
18-12-2013, 23:15
Δεν περισσευουν σιγουρα . Κ με αυτα τα λεφτα θα μπορουσα να επαιρνα ενα παιχνιδι κ να μου εμεναν κιολας...

απλα εχω την ανασφαλεια της νεας και μη πολυδοκιμασμενης κονσολας... Αν ηταν πιο λιγα τα χρηματα θα το εκανα χωρις πολλα πολλα... Αλλα τα 100 ειναι ενα ποσο ζορικο

manos_ps3
18-12-2013, 23:45
Kalispera se olous! Simera parelava ki egw to diko mou PS4!!! :a049::a049::a049:

Exw mia erwtisi re paidia... pws energopoieitai to 14 days PlayStation plus?

YG: sorry gia ta greeklish, alla grafw apo to ps4.

manolissmy83
18-12-2013, 23:52
για νεες παραλαβες ποτε θα εχουμε ξερει κανεις γιατι σημερα εδω το ps3 και ψαχνω τωρα να δω ποσο καιρο χρειαζεται δεν αντεξα να περιενω και εγω στο λακο τωρα :e055gf:

GRZEUS
19-12-2013, 03:23
[QUOTE=psx3;487482]Το «οικονομικό πλάνο» άλλαξε μετά το 3ο Μνημόνιο; ΟΟΟΟΟΟΟΟΚ...

Δεν θα ζητήσω πηγή, μιας και αυτός ο συλλογισμός είναι τίγκα στις αντιφάσεις.[/QUO


Ρε psx3 σορρυ αλλά ποιο μνημόνιο?????????? Γιατι τα συνδυαζεις ετσι.......??..... Δεν μπορω να καταλάβω σε τι κόλλας τώρα???? Στο οτι απλα μας άλλαξαν ''γκρουπ'' κ πήγαμε αντί για 29/11 στς 13/12??????
Πες λίγο τις αντιφάσεις αν θες γιατί μάλλον κάτι δεν διαβασες σωστα.......
Σορρυ αν αργό να απαντώ αλλά δεν έχω χρονο..........

psx3
19-12-2013, 03:29
Πλάκα με κάνεις; Εσύ είπες ότι πέσαμε κατηγορία λόγω της δεινής οικονομικής μας κατάστασης, η οποία είναι άμεσα συνδεδεμένη με το μνημόνιο.

Κατηγορία έπρεπε να πέσουμε από το 1ο μνημόνιο αν ήταν έτσι, όχι μετά το 2012 που κυκλοφόρησε το Vita.

Στο είπε και αυτό ο «γνωστός» σου από την Ιαπωνία να υποθέσω;

polakis
19-12-2013, 03:52
Ρε παιδια το dualshock 4 οταν το κουνας κανει ενα θορυβο μεσα απο την αριστερη χειρολαβη;

GRZEUS
19-12-2013, 03:56
Που είπα οτι πεσαμε κατηγορία λογο μνημονίου????? Μήπως το είπε κάποιος άλλος???? Οικονομική κριση υπάρχει σε όλη την Ευρώπη..... Σε αλλες φαίνεται περισσοτερο σε αλλες λιγοτερο...... Εγω αυτό που είπα είναι οτι αλλαξαμε γκρουπ κυριος λογο του οτι δεν ήμαστε τοσο μεγάλη αγοραστική δυναμη....την γενιά με το ps3 ειχαμε μια πτώση...... Δεν σημαίνει οτι δεν θα διορθωθεί ξανα η κατασταση ίσως..... Αλλά προφανώς για αυτών τον λογο κ για κάποιους αλλους αποφάσισαν να πάμε για 13/12 οπου λογο εορτών θα πουληθούν κ κονσόλες...... Τρικ του μάρκετινγκ ειναι αυτά......

Τώρα όσων αφορα με τον γνωστό μου επειδή κι αλλες φορες μου την είπες ειρωνικά, θα μπορουσα να σου δώσω ενα τηλ του η ενα email του να μιλησετε....ο λογος ομως που δεν θα το κανω ειναι οτι πραγματικα δεν με ενδιαφέρει αν το πιστεύεις η όχι καθώς και δεν αξίζει να αναστατωνω το παιδι για τέτοια θέματα.... Όμως πραγματικα γιατί σου φαίνεται τοσο παραξενο λες και έχω γνωστό που δουλεύει στην NASA δεν το καταλαβαίνω..... Εσύ δεν έχει συγγενείς μετανάστες που πιθανών να δουλεύουν σε κάποια μεγάλη εταιρεια????

psx3
19-12-2013, 04:07
Οικονομική κρίση υπάρχει σε όλη την Ευρώπη, αλλά ΜΟΝΟ στην Ελλάδα υπήρχαν οι κονσόλες σε μια αποθήκη για 5 βδομάδες και μόνο εμείς φάγαμε αδικαιολόγητη καθυστέρηση. Το φυσιολογικό είναι να έρχονται τα εμπορεύματα 1-2 βδομάδες πριν. Κανείς δεν έχει δώσει μια ικανοποιητική εξήγηση για αυτό.

Αλλά αφού έγραψες το παρακάτω...

αποφάσισαν να πάμε για 13/12 οπου λογο εορτών θα πουληθούν κ κονσόλες...... Τρικ του μάρκετινγκ ειναι αυτά......
...δεν νομίζω ότι έχει νόημα να συνεχιστεί η κουβέντα, μιας και αυτό είχα γράψει κι εγώ και ο Lefteris_X αν θυμάμαι καλά. Πού έγκειται η διαφωνία λοιπόν;

Τρικ του "greek way" marketing. Δεν έχει νόημα να το αναλύσουμε περαιτέρω.

ΥΓ: Πτώση είχε το PS3 παγκοσμίως συγκριτικά με το PS2, όχι μόνο στην Ελλάδα. Λογικό, μιας και το PS3 είχε πιο φουσκωμένη τιμή. Εγώ θυμάμαι χαρακτηριστικά τον Μάρτιο του 2007 ότι έβρισκες ΑΝΕΤΑ ps3 χωρίς pre-order. Τι νόμιζες, ότι υπήρχαν πολλοί που έτρεξαν να το πάρουν στην φανταστρουμφική τιμή των €660 με βασικό μισθό €700, δηλαδή έπρεπε να δώσεις το 94% του βασικού μισθού για μια κονσόλα; Ενώ τώρα δίνεις το 80% του βασικού μισθού (για τιμή στα €399, δεν υπολογίζω τα €344, μιας και ήταν limited προσφορά).

Η ελληνική αγορά μια χαρά το στήριξε το PS3, τηρουμένων των αναλογιών πάντα. Γι' αυτό και είδαμε τόσες ελληνικές μεταφράσεις σε παιχνίδια. 70% market share έχει το PS στην Ελλάδα συγκριτικά με τις κονσόλες των MS/Nintendo. Δεν είναι να πεις ότι η Ελλάδα το γύρισε από PS2 σε XBOX360, όπως έγινε με την Αμερική.

Να είσαι σίγουρος όμως ότι αν έβρισκες PS3 σε τιμή χώμα (hint: το 2008 έβρισκες ολοκαίνουριο PS2 αντιπροσωπείας με €60), δεν θα υπήρχε ελληνικό σπίτι χωρίς PS3. Αλλά όταν πουλάνε ακόμα το PS3 κοντά στα €200, τι περιμένεις να γίνει; Να πουλήσει όσο πούλησε το PS2; Μην είμαστε παράλογοι.

GRZEUS
19-12-2013, 04:25
Πανω κάτω το ίδιο λέμε....και εγώ κ εσύ κ ο Λευτέρης... Κονσόλες ως είναι σημειο υπηρχαν για να έρθουν εδώ..... Οκ δεν τς είχα κ 5 βδομάδες νωριτερα πιστεύω...... Τουλάχιστον τα public έμαθα οτι παρέλαβαν 2 βδομάδες νωρίτερα........ Και όχι όλες οσες περίμεναν....... Απλα είχε οριστεί ημ για 13/12.. Το σταματαμε εδώ οκ..........

Εδώ να πω οτι παρα πολλοί με προ παραγγελίες απο Οκτώβριο δεν έχουν παραλάβει ακομα και μάλλον πάνε για 2014.... Επίσεις χωρίς να είναι σίγουρο κωτσοβολος κ πλαίσιο ΙΣΩΣ φέρουν κομματια μέχρι 24/12.......... Αν ξέρει
κάποιος κάτι περισσότερο ας πει..

Edit.... Οκ ναι......σίγουρα το 2007 υπηρχαν και διαφορετικοί μισθοί..... Δεν ξέρω τώρα ποσά ps3 είχαν φέρει αλλά εγώ πάντως την πρωτη μέρα που το είχα πάρει είχα παει απο το πρωι σε 12 καταστήματα ( ακόμα το θυμάμαι γιατι ετρεχα με τα πόδια σε όλη την πόλη) κ το βρήκα στο τέλος σε ενα μαγαζί ( ηλεκτρονετ) οπου είχε ενα κομματι... Πιθανως τις επόμενες μερες να είχαν φέρει νέα κομματια και να υπηρχαν στα καταστήματα, δεν ξέρω..

Σκέψου όμως κ το άλλο....η αναλογία μεταξύ τιμης / μισθού δεν άλλαξε πολύ.... Τι θέλω να πω?? Το 40% των νέων εργαζομενων μέχρι 35 ετων στον ιδιωτικό τομέα ειναι με συμβάσεις adecco..... Δηλ με ανανέωση σύμβασης καθε μήνα και για ηλικίες 18-25 με 220€ μήνα....... Το ποσοστό αυτό το 2010 αν θυμάμαι ηταν κάπου στο 17%.... Επίσεις η συμβάσεις adecco μειώνουν ψευδώς την ανεργία, γιατι όταν σε κανουν απόλυση δεν φαίνεται σε κανένα ταμείο.......

Άσχετο αλλα απο την εταιρεια που Δούλευα μέχρι πρόσφατα έφαγα ποδι επειδή σε σεμινάρια που ειχαμε ανεφερα ολα αυτά.......

Τελος πάντων αρκετά ξεφυγαμε.......... Και κουραζουμε κ τους υπόλοιπους.... . .

psx3
19-12-2013, 04:30
Δεν εννοούσα τους λιανέμπορους, αλλά τις αποθήκες της Sony Hellas. Γι' αυτό και πολλά gaming sites πήραν κονσόλα 5 βδομάδες νωρίτερα.

GRZEUS
19-12-2013, 04:44
Δεν εννοούσα τους λιανέμπορους, αλλά τις αποθήκες της Sony Hellas. Γι' αυτό και πολλά gaming sites πήραν κονσόλα 5 βδομάδες νωρίτερα.

Α...οκ....λάθος μου....... Δεν άκουσα κάτι γι αυτό.........

GeorgeZFR
19-12-2013, 04:55
Να πω και εγώ ένα + στο αμαζον αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία από αγορές, εκτός της άλλης κονσόλας που μου ήρθε οκ στην ώρα της ονόματα δεν λέμε :P περίμενα και το vertical stand για το ps4 για τις 6 Δεκεμβρίου να έρθει μέχρι σήμερα... αλλά τίποτα τους είπα τι παίζει και μου είπανε μάλλον χάθηκε κατά την μεταφορά και μου επέστρεψαν τα λεφτά πίσω στην κάρτα μου απλά πράματα επαγγελματιες όχι αστεία.

Max
19-12-2013, 05:20
Παιδιά παίζει να έρθει καινούρια φουρνιά μέσα στις γιορτές ή θα πάμε καλό Γενάρη;
Προσωπικά θα με βόλευε αγορά από αλυσίδα με άτοκες δόσεις το απλό πακέτο γιατί τα ευρώ σήμερα δύσκολα μαζεύονται…

Deathtrick
19-12-2013, 07:23
Παιδιά παίζει να έρθει καινούρια φουρνιά μέσα στις γιορτές ή θα πάμε καλό Γενάρη;
Προσωπικά θα με βόλευε αγορά από αλυσίδα με άτοκες δόσεις το απλό πακέτο γιατί τα ευρώ σήμερα δύσκολα μαζεύονται…

Αρχές Ιανουαρίου νέα φουρνιά απο το Πλαίσιο, όπως με ενημερώσανε.

djpar
19-12-2013, 08:15
Δεν περισσευουν σιγουρα . Κ με αυτα τα λεφτα θα μπορουσα να επαιρνα ενα παιχνιδι κ να μου εμεναν κιολας...

απλα εχω την ανασφαλεια της νεας και μη πολυδοκιμασμενης κονσολας... Αν ηταν πιο λιγα τα χρηματα θα το εκανα χωρις πολλα πολλα... Αλλα τα 100 ειναι ενα ποσο ζορικο

ο κωτσοβολος δινει 4 χρονια (χωρις νερα,πτωσεις και αλλες τετοιες βλακειες) με 70 ευρω και το public 3 χρονια με 40. Εγω με κλειστα τα ματια εδωσα 40 στο public και θα εδινα μεχρι και 70 για 4 χρονια κωτσο,τωρα 100 ευρω...ειναι ζορι

Malawi
19-12-2013, 09:43
Ειναι πολλα!!! Σκεφτομαι ας πουμε πως αν μου χαλασει 1 φορα στα 3 χρονια μετα τον πρωτο χρονο εγγυησης, ποσο παραπανω απο 100€ μπορει να μου κοστισει;;;

mihalis13
19-12-2013, 10:03
Η εγγύηση άσχετα που λέει ενα χρόνο κανονικά είναι 2 χρόνια στο ps3 αν σου χάλαγε πέραν της εγγυησης (απο οτι διάβαζα εδώ) εδινες 150 ευρώ και σου δίνανε ανακατασκευασμένο.

Στο θέμα με την ημερομηνία κυκλοφορίας του ps4 στην Ελλάδα εγώ υποθέτω πως κυκλοφόρησε 13/12 για να είναι κοντά στην περίοδο των εορτών επομένως περισσότερες πωλήσεις.Πράγμα πολύ λογικό για μένα.
Η απορία μου όμως είναι όταν έχεις τόσες προπαραγγελίες που τα κομμάτια που έχεις φέρει στην ελλαδα δεν μπορούν να τις καλύψουν τότε για ποιο λόγο δεν το κυκλοφορείς νωρίτερα;;
Η μόνη λογική απάντηση για μένα ειναι ότι δεν περιμεναν τόσες προπαραγγελιες όταν ανακοίνωσαν την ημερομηνία οπότε μετά δεν μπορούσαν(;;) να την αλλάξουν.

Malawi
19-12-2013, 10:26
Η εγγύηση άσχετα που λέει ενα χρόνο κανονικά είναι 2 χρόνια στο ps3 αν σου χάλαγε πέραν της εγγυησης (απο οτι διάβαζα εδώ) εδινες 150 ευρώ και σου δίνανε ανακατασκευασμένο.


Αν ισχυσει κατι τετοιο τοτε τα 100€ μπορει να ειναι κ καλα... Δεν ξερω... Πολυ μπερδεμα

Viper
19-12-2013, 13:39
http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/consoles/ps4

Το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο για αποστολή στο χώρο σας.

elefas
19-12-2013, 14:09
^Ωραίος φίλε, έκανα την παραγγελία αλλά τελικά false alarm. Πήρα στο καπάκι τηλέφωνο για να επιβεβαιώσω και τελικά μου είπε ότι είναι λάθος του συστήματος...γκρρρ οπότε και την ακύρωσα. Να σαι καλά πάντως για μια στιγμή ένιωσα ...Χριστούγεννα!

avenger
19-12-2013, 14:18
Εγώ δεν ξέρω αν ήταν λάθος,τη Δευτέρα που παρήγγειλα κονσόλα υπήρχε
και σήμερα με πήραν απο το σπίτι ότι έφτασε!Οπότε πάμε για εγκατάσταση
αφού κάνω μια 3ωρη στάση πρώτα για hobbit μετά τη δουλειά!
Έχω killzone δηλαδή και κατέβασμα με το 10αρικο το ass creed 4 και
βλέπουμε..Για να δούμε είπα πως θα κρατιόμουν σε αυτό το launch αλλά τελικά
ήταν αδύνατον!

avenger
19-12-2013, 15:26
Α και σύρμα για ass creed 4..μόλις έπεσε η τιμή του στο psn στα 30 ευρώ
οπότε με ένα 40αρι το έχεις για ps4!Sorry για το οφ τοπικ

Surfdrifter
19-12-2013, 15:59
Α και σύρμα για ass creed 4..μόλις έπεσε η τιμή του στο psn στα 30 ευρώ
οπότε με ένα 40αρι το έχεις για ps4!Sorry για το οφ τοπικ

Είναι σίγουρο ότι με την digital version δίνει και 12ψηφιο κωδικό για το PS4? Μου φαίνεται περίεργο, γιατι πιο ευκολο θα ήταν να βγάλουν σε προσφορά την PS4 έκδοση στα 40 ευρω.

Εσυ το έκανες, δλδ?

Ευχαριστω!

EDIT: Γίνεται, μιας και ανακάλυψα ότι μπορεις να μπαινεις στο playstation store και απο το PC και το αναφέρει ρητά ότι γίνεται! Ευχαριστω και πάλι!

dlevel
19-12-2013, 16:03
Είναι σίγουρο ότι με την digital version δίνει και 12ψηφιο κωδικό για το PS4? Μου φαίνεται περίεργο, γιατι πιο ευκολο θα ήταν να βγάλουν σε προσφορά την PS4 έκδοση στα 40 ευρω.

Εσυ το έκανες, δλδ?

Ευχαριστω!

Το έκανα εγώ με bf4, δεν σου δίνει κωδικό απλα μεσα στο profile σου sto store, σου έχει διαθέσιμο το discount.

it works.

Starlord
19-12-2013, 18:22
Εμένα τελικά με πηραν χθες απόγευμα τηλέφωνο από Γερμανό ότι ισχύει τελικά αυτό που μου είπαν για DOA αλλά ίσως αργήσει μερικές μέρες και θα μου δώσουν χαρτί μόλις τους παραδώσω την παλιά. Πήγα σήμερα το πρωί και μου είπαν ότι δεν έχουν κοσνόλες για αντικατάσταση και πρέπει να περιμένω τη νέα παραλαβή και θα μου κόψουν «πιστωτικό» για να πάρω καινούρια μόλις έρθει. Περιττό να πω μου έκαναν αρκετές ερωτήσεις αν τη σύνδεσα σωστά, αν δοκίμασα καλώδια κλπ, ότι η σόνυ δεν είχε ξανακούσει για τέτοιο πρόβλημα αλλά τελικά αφού μου είχαν πει έτσι θα μου κάνουν την αλλαγή. Τους ρώτησα πότε θα έχουν παραλαβή και μου είπε το παιδί μάλλον μέσα Ιανουαρίου και ό,τι λυπάται γι' αυτό κλπ και πετάχτηκε ο υπέυθυνος και μου λέει ότι μπορεί και νωρίτερα. Μια και τον είχα του είπα ότι θέλω να μου ξεκαθαρίσει δύο πράγματα σχετικά με το «πιστωτικό» 1ον πως καλύπτομαι σε περίπτωση ανόδου τιμής και 2ον πως καλύπτομαι αν αύριο ο γερμανός αποφασίσει ότι δεν θα ξαναφέρει PS4 γιατί δεν θέλω τίποτε άλλο από το κατάστημα και αυτά τα χρήματα τα θέλω αποκλεισιτκά για PS4. Με διαβεβαίωσε ότι εγώ στην τιμή που πλήρωσα θα πάρω αυτό που γράφει και για το δέυτερο ότι δεν παίζει τέτοια περίπτωση και είμαι πρώτος στη λίστα με τη νέα παραλαβή.
Μέχρι στιγμής λοιπόν δίνω ένα ΟΚ στα παιδιά στο Γερμανό που τήρησαν τη συμφωνία για αντικατάσταση και ένα μείον για το ότι πλήρωσα όλο το ποσό και τελικά θα την έχω αργότερα. Περιμένω την τελική έκβαση της ιστορίας για δώσω το μπράβο ή να κράξω.

Gazof
19-12-2013, 18:34
ο κωτσοβολος δινει 4 χρονια (χωρις νερα,πτωσεις και αλλες τετοιες βλακειες) με 70 ευρω και το public 3 χρονια με 40. Εγω με κλειστα τα ματια εδωσα 40 στο public και θα εδινα μεχρι και 70 για 4 χρονια κωτσο,τωρα 100 ευρω...ειναι ζορι
Του Κώτσου, κοστίζει 50 ευρώ, όχι 70 (εκτός και αν είναι άλλο 4ετές πακέτο). http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/consoles/ps4/131505-sony-ps4-500gb-%CE%BC%CE%B5-4%CE%B5%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BE%CE%B7

Nek_Food
19-12-2013, 18:36
Χμ... 50€. Λες μετα απο τόσες μέρες να ζητήσω να το κάνω και να το δεχθούν;

FotisGRC
19-12-2013, 19:14
Του Κώτσου, κοστίζει 50 ευρώ, όχι 70 (εκτός και αν είναι άλλο 4ετές πακέτο). http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/consoles/ps4/131505-sony-ps4-500gb-%CE%BC%CE%B5-4%CE%B5%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BE%CE%B7


Σε αυτό το πακέτο είναι 50 ευρώ.. Στα Full Bundle των 509 ευρώ η επέκταση εγγύησης είναι στα 69,90..

Jim P
19-12-2013, 19:33
μου είπαν ότι δεν έχουν κοσνόλες για αντικατάσταση και πρέπει να περιμένω τη νέα παραλαβή

Άρα δεν θα εμπλακούν με την Cometron (που έχει κονσόλες καβάτζα για αυτό τον λόγο) άρα οι κονσόλες του Γερμανού σε κάποιο ποσοστό ήταν παραεισαγωγή.

Efthym-iOS
20-12-2013, 10:04
Εάν πανω στο κουτι ΔΕΝ υπάρχει το αυτοκόλλητο το οποίο γράφει πως "εισάγεται επίσημα από τη Sony Hellas", τότε ναι μπορείς να πεις πως είναι παραεισαγωγή. Αυτό δεν είναι ούτε καλό ουτε κακο. Θεωρητικά μας καλυπτει το καταστημα και η ευρωπαϊκή νομοθεσία. Πάντως το δικό μου το μεγαλο πακετο που ειναι απο γερμανο, εχει το αυτοκολλητο της Σονυ Ελλας. Οπότε τσεκάρετέ το οταν τις αγοραζετε

C. St
20-12-2013, 19:34
Να ενημερώσω όσους ενδιαφέρονται ότι σήμερα το απόγευμα με κάλεσαν από το Πλαίσιο για να μου προτείνουν το απλό πακέτο του ps4 στη θέση του μεγάλου που είχα παραγγείλει στις 30 Νοεμβρίου. Το μεγάλο πακέτο, μου είπαν από τέλος Ιανουαρίου θα είναι πάλι διαθέσιμο. Τους απάντησα ότι θα κάνω υπομονή μέχρι τότε και τους ευχήθηκα καλές γιορτές. Ραντεβού τον Γενάρη λοιπόν.

Α και και κάτι ακόμα. Μου είπαν πως έχουν καινούργιες παραγγελίες. Καλώς να τα δεχθείτε όσοι παραγγείλατε.

lostmangr
20-12-2013, 23:23
το killzone για σκ είναι free...οποιος θέλει να το δοκιμάσει ας το κατεβάσει

FotisGRC
20-12-2013, 23:31
28 εως 31 του μηνός δεν είναι το δωρεάν Multiplayer παίδες?

Τουλάχιστον όπου έχω κοιτάξει αυτες τις ημερομηνίες λένε.

manos_ps3
21-12-2013, 11:55
Ρε παιδιά, ενώ κατέβασα δωρεάν το China Rising του Battlefield 4 στο PS3, χρησιμοποιώντας το Redeem Code, στο PS4 μου το δίνει μόνο με αγορά στα 14.99 € και όχι δωρεάν!!!
Τί συμβαίνει ρε γμτ?

Castiel_Z
21-12-2013, 13:51
WHAT ??? Τέλη Γενάρη ??? φωτιά και ξύλο στην σονυ !!!:a122:

perg7
21-12-2013, 14:20
Ρε παιδιά, ενώ κατέβασα δωρεάν το China Rising του Battlefield 4 στο PS3, χρησιμοποιώντας το Redeem Code, στο PS4 μου το δίνει μόνο με αγορά στα 14.99 € και όχι δωρεάν!!!
Τί συμβαίνει ρε γμτ?

http://www.videogamer.com/pc/battlefield_4/news/ea_blocks_free_battlefield_4_china_rising_dlc_from _customers_upgrading_from_current_to_next-gen.html

tzimis
21-12-2013, 14:42
λοιπον σημερα ανοιξα την κονσολα και μου σκαλωσε στο σημα του play το κλεισα πατωντας συνεχεια το power και εκανε restart ενω την ειχα και εγω σε stand by πριν μετα την εκλεισα κανονικα γτ επρεπε να φυγω τελοσπαντων κι οταν γυρισα και την ξανα ανοιξα παλι σκαλωμα παταω κουμπι συνεχεια μπας και ξεκολησει τπτ ομως το βγαλα απ την πριζα και μετα ξανα ανοιξα εκανε εκει reboot σε safe mode και μετα μπηκα κανονικα(παλι καλα) παω να μπω στο store και μου λεει network error κανω το internet test και μου βγαζει προβλημα με το nat ενω πριν δεν ειχα κανενα προβλημα...α εντομεταξυ online παιζω κανονικα αλλα store yoko το χει κανας αλλος το προβλημα?? εχουν ριξει το store ???

EDIT οκ τελικα μπηκα στο store λογικα θα το χαν ριξει

psx3
21-12-2013, 14:57
WHAT ??? Τέλη Γενάρη ??? φωτιά και ξύλο στην σονυ !!!:a122:
Για ρώτα και τους Αμερικάνους που η ουρά αναμονής φτάνει μέχρι τον Απρίλη...

tonybsg
21-12-2013, 15:31
Πάντως είναι διαθέσιμο στο amazon.com από χθες!

http://www.amazon.com/gp/product/B00BGA9WK2/ref=s9_simh_gw_p63_d0_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=12VVGT3EZZY526W0C55C&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1688200482&pf_rd_i=507846

panosm30
21-12-2013, 15:58
Καλησπερα κ καλως σας βρηκα
Λογικα η παραγγελια απο .com δεν θα εχει προβλημα με το τελωνειο?

psx3
21-12-2013, 16:11
Υποτίθεται ότι τα προπληρώνεις στο Amazon, αλλά δεν ξέρω αν αποφεύγεις την καθυστέρηση (μπορεί να μείνει στο τελωνείο και 1 μήνα σχεδόν)...

Nek_Food
21-12-2013, 16:34
Ρε παιδιά, ενώ κατέβασα δωρεάν το China Rising του Battlefield 4 στο PS3, χρησιμοποιώντας το Redeem Code, στο PS4 μου το δίνει μόνο με αγορά στα 14.99 € και όχι δωρεάν!!!
Τί συμβαίνει ρε γμτ?
Εάν έχεις πάρει την Limited Edition και έχεις την απόδειξη, μπορείς να βγάλεις άκρη. Ίσως όχι με την πρώτη αλλά να επιμείνεις, γιατί δεν είναι όλοι οι assistants το ίδιο δεχτικοί στο να το λύσουν αυτό το θέμα. Τι προτείνω;

1. Τραβα δύο captures από την κονσόλα σου, το ένα στο μενού του BF4 τέρμα κάτω που λογικά θα γράφει λογικά free το China rising σαν DLC για σένα, εμένα έτσι εγραφε και το δεύτερο όταν το πατάς ότι σου ζητάει λεφτά. Ανεβάζεις στο twitter σου και τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή από εκεί για χρήση.
2. Σκανάρεις ή φωτογραφίζεις την απόδειξη σου και την περνάς στον υπολογιστή.
3. Ανοίγεις chat όπως έχει εξηγήσει ο φίλος gepe στη αρχή της προηγούμενης σελίδας.
4. Να είσαι φιλικός, να αναφέρεις ότι έχεις την LIMITED EDITION έκδοση του BF4 και ενώ σου λέει στο PS4 ότι το DLC είναι δωρεάν δεν σε αφήνει να το κατεβάσεις και σου ζητάει πάλι να το πληρώσεις. Προσπάθησε να αποφύγεις τα περί ps3 to ps4 upgrade, μην του το πεις εσυ δηλαδη αν δεν σε ρωτήσει αυτός.
5. Να του τονίσεις ότι έχεις απόδειξη αγοράς της LIMITED EDITION έκδοσης και εικόνες που σου το δείχνει στην κονσόλα ήδη FREE αλλά δεν σε αφήνει να το κατεβάσεις και θα σου ζητήσει να τις ανεβάσεις με έναν συγκεκριμένο τρόπο.
6. Θα προσπαθήσει να σου πει ότι εκεί που είναι το DLC θα έχει δύο επιλογές, η μία με πληρωμή η άλλη όχι, εσύ θα του τονίσεις ότι δεν σου δίνει τέτοια επιλογή και στο τέλος αν έχει διάθεση θα σου δώσει έναν νέο κωδικό να τον κάνεις redeem. Θα τον δεχτεί αλλά δεν θα σου δώσει ίσως άμεσα την δυνατότητα να το κατεβάσεις. Μετά από κάποια ώρα εμένα το εμφάνισε και πλέον δείχνει επιλογή για δύο game packs αντί για τα 14,99€ και τα δύο δωρεάν. Το πρώτο εμένα δεν έκανε τίποτα. Το δεύτερο νομίζω ήταν που ξεκίνησε το download.

Το κλειδί για μένα την 4η φορα ήταν να αναφερω συνεχώς τα περί απόδειξης, έκδοσης LIMITED EDITION και φυσικά οτι ΉΔΗ το έχει FREE στην κονσόλα μου. Απόφυγα τα περί upgraded version αν και μπορούν να το ελέγξουν, αλλά δεν του άφησα να επικεντρώσει την συζήτηση εκεί, γιατί αρχίζουν τις βλακείες ότι δεν είναι αναβάθμιση κλπ. Αν πάει εκεί η κουβέντα δεν ειναι καλό σημάδι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Να τους λες εσύ ότι το έχει ήδη Free και απλά δεν σου επιστρέφει να το κατεβάσεις κλπ. Μην απογοητευτείς αν δεν πιάσει με τον πρώτο assistant να επιμείνεις, ίσως αν δουν ότι απασχολούνται συνεχώς να ειναι και ενα μέσο υποχώρησης, αλλά σίγουρα έχει να κάνει και με τον άνθρωπο που θα μιλήσεις.

Δοκιμάζεις κα μας λες.

tonybsg
21-12-2013, 16:50
Καλησπερα κ καλως σας βρηκα
Λογικα η παραγγελια απο .com δεν θα εχει προβλημα με το τελωνειο?

Απ' ότι φαίνεται εξαντλήθηκε πάλι. :(

Για την ιστορία πάντως, πράγματι στο amazon έχει δύο επιλογές όπου προπληρώνεις το τελωνείο. Αν επιλέξεις Priority (κατά πάσα πιθανότητα είναι υποχρεωτικό, δεν θυμάμαι), δεν καθυστερεί καθόλου στο τελωνείο, σε 3-4 μέρες είναι εδώ. Απλά υπάρχει περίπτωση να σε πάρουν τηλέφωνο από την εταιρεία courier και να ζητήσουν εξουσιοδότηση (μέσω mail) να το εκτελωνίσουν (με έξοδα του amazon - δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν κάτι), για το τυπικό γίνεται αυτό και όχι πάντα.

psx3
22-12-2013, 01:40
Άκουσα ότι στα MediaMarkt πούλησαν μέχρι και τα εκθεσιακά κομμάτια... και θα φέρουν νέα κομμάτια γύρω στον Φλεβάρη.

manos_ps3
22-12-2013, 13:09
Εάν έχεις πάρει την Limited Edition και έχεις την απόδειξη, μπορείς να βγάλεις άκρη. Ίσως όχι με την πρώτη αλλά να επιμείνεις, γιατί δεν είναι όλοι οι assistants το ίδιο δεχτικοί στο να το λύσουν αυτό το θέμα. Τι προτείνω;

1. Τραβα δύο captures από την κονσόλα σου, το ένα στο μενού του BF4 τέρμα κάτω που λογικά θα γράφει λογικά free το China rising σαν DLC για σένα, εμένα έτσι εγραφε και το δεύτερο όταν το πατάς ότι σου ζητάει λεφτά. Ανεβάζεις στο twitter σου και τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή από εκεί για χρήση.
2. Σκανάρεις ή φωτογραφίζεις την απόδειξη σου και την περνάς στον υπολογιστή.
3. Ανοίγεις chat όπως έχει εξηγήσει ο φίλος gepe στη αρχή της προηγούμενης σελίδας.
4. Να είσαι φιλικός, να αναφέρεις ότι έχεις την LIMITED EDITION έκδοση του BF4 και ενώ σου λέει στο PS4 ότι το DLC είναι δωρεάν δεν σε αφήνει να το κατεβάσεις και σου ζητάει πάλι να το πληρώσεις. Προσπάθησε να αποφύγεις τα περί ps3 to ps4 upgrade, μην του το πεις εσυ δηλαδη αν δεν σε ρωτήσει αυτός.
5. Να του τονίσεις ότι έχεις απόδειξη αγοράς της LIMITED EDITION έκδοσης και εικόνες που σου το δείχνει στην κονσόλα ήδη FREE αλλά δεν σε αφήνει να το κατεβάσεις και θα σου ζητήσει να τις ανεβάσεις με έναν συγκεκριμένο τρόπο.
6. Θα προσπαθήσει να σου πει ότι εκεί που είναι το DLC θα έχει δύο επιλογές, η μία με πληρωμή η άλλη όχι, εσύ θα του τονίσεις ότι δεν σου δίνει τέτοια επιλογή και στο τέλος αν έχει διάθεση θα σου δώσει έναν νέο κωδικό να τον κάνεις redeem. Θα τον δεχτεί αλλά δεν θα σου δώσει ίσως άμεσα την δυνατότητα να το κατεβάσεις. Μετά από κάποια ώρα εμένα το εμφάνισε και πλέον δείχνει επιλογή για δύο game packs αντί για τα 14,99€ και τα δύο δωρεάν. Το πρώτο εμένα δεν έκανε τίποτα. Το δεύτερο νομίζω ήταν που ξεκίνησε το download.

Το κλειδί για μένα την 4η φορα ήταν να αναφερω συνεχώς τα περί απόδειξης, έκδοσης LIMITED EDITION και φυσικά οτι ΉΔΗ το έχει FREE στην κονσόλα μου. Απόφυγα τα περί upgraded version αν και μπορούν να το ελέγξουν, αλλά δεν του άφησα να επικεντρώσει την συζήτηση εκεί, γιατί αρχίζουν τις βλακείες ότι δεν είναι αναβάθμιση κλπ. Αν πάει εκεί η κουβέντα δεν ειναι καλό σημάδι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Να τους λες εσύ ότι το έχει ήδη Free και απλά δεν σου επιστρέφει να το κατεβάσεις κλπ. Μην απογοητευτείς αν δεν πιάσει με τον πρώτο assistant να επιμείνεις, ίσως αν δουν ότι απασχολούνται συνεχώς να ειναι και ενα μέσο υποχώρησης, αλλά σίγουρα έχει να κάνει και με τον άνθρωπο που θα μιλήσεις.

Δοκιμάζεις κα μας λες.


Φίλε Nek σ' ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική και κατατοπιστική απάντησή σου! Θα δοκιμάσω αύριο να επικοινωνήσω μαζί τους (εκτός αν δουλεύουν και Κυριακές) και θα ενημερώσω για τις εξελίξεις...
Και πάλι ευχαριστώ, να είσαι καλά φίλε μου!

KOUROS-7-
22-12-2013, 14:33
Και εγώ έχω πρόβλημα με το China Rising όπως ανέφερα πιο πάνω, αλλά αφού ούτως ή άλλως θα γίνω Premium γιατί να τραβιέμαι αφού έτσι θα έχω όλα τα DLC

Sent from my XT910 using Tapatalk

psx3
22-12-2013, 14:54
Άρχισαν να εξαντλούνται ΚΑΙ τα PS4 retail games στα μαγαζιά... ένας γνωστός μου αναγκάστηκε και πήρε το CoD:Ghosts σε PS3 retail μορφή και μια 20άρα κάρτα, για να κάνει upgrade σε PS4 digital.

Για αυτή την έλλειψη δεν νομίζω ότι υπάρχει δικαιολογία, μιας και τα πλαστικά δισκάκια παράγονται πολύ πιο εύκολα από μια κονσόλα...

Lefteris_X
22-12-2013, 15:11
σταρχιδοσύνη υπάρχει, όπως άλλωστε την προβλέψαμε προ εβδομάδων, από τα μαγαζιά προς τους καταναλωτές.

simple greek things.

αλλά όμως! TVs, iPhone, iPad, MacBook Pro και μια αρμάδα Android συσκευών υπάρχουν σε αφθονία. Καθόλου περίεργο, αν σκεφτείς τις καταναλωτικές προτιμήσεις των Ελλήνων.

Κρίμα μεν, αναμενόμενο δε.

Σιχτήρι. Πιο καλά ήταν προ-αλυσίδων εποχή, που μπορεί οι τιμές να ήταν "custom" (κάθε μαγαζάτορας "βάραγε" ότι ήθελε)........αλλά επειδή ακριβώς ο μαγαζάτορας το είχε και ως χόμπυ, ήξερε ΠΑΡΑ πολύ καλά το άθλημα ή έστω "αρκετά καλά". Με συνέπεια, να φέρνει μηχανήματα και παιχνίδια, πρώτα για την πάρτη του και μετά για τον κόσμο.

Μετά το 1996 όμως και τις αλυσίδες, τα πάντα προσφέρονται με έναν άπειρο σταρχιδισμό, σε ένα απρόσωπο περιβάλλον, από ανθρώπους κακοπληρωμένους και επί το πλείστο άσχετους (λογικό ως ένα μικρό βαθμό) και με εξυπηρέτηση/υποστήριξη κατόπιν απομάκρυνσης από το ταμείο, ισάξια με ένα μόνο @, ούτε καν δύο.

three_brothers1
23-12-2013, 12:22
παιδια εχει φτασει μια παραγγελια στο ονομα μου απο την κωτσοβολος και εγω δεν την χρειαζομαι γιατι εχω βρει κονσολα..αν ενδιαφερεται κανενας να του πω τον αριθμο να παει να την πληρωσει απο την speedex και να την παρει..ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ..

le_71
24-12-2013, 19:35
Πήγα σήμερα στο πλαίσιο Καλλιθέας, έτσι για να δω τι παίζει.

- Ε, γειά σας για το PS4;
- :a050:OAXAXAXAXAXA :a050: τι λε ρε παληκάρι; σοβαρά; ΕΕΕΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΙ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΤΥΠΟΣ. ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΡΕ ΜΟΡΤΗ.( Μου δίνει και το μικρόφωνο ανακοινώσεων να γίνω πιο πολύ ρόμπα).
-Φ,φ, ένα δύο, ένα δύο, "Καλησπέρα, ψάχνω το PS4."....(Γέλια και φάσκελα πανταχόθεν).
- Ακου φιλαράκι, 40€ προκαταβολικά και Γενάρη.

'Εφυγα απογοητευμένος.

:(






προιον μυθοπλασίας, εκτός από τα 40€ προκαταβολή και τον Γενάρη.

Dragonpaul
24-12-2013, 19:40
Προς στιγμήν ψαρωσα... Λέω κι εγώ...

danaos69
26-12-2013, 16:49
Τελικα παιδια επομενη παραλαβη ps4 στην Ελλαδα θα ειναι μετα της 15 Γεναρη?? ξερει κανεις πιο σιγουρα??

odytsak
26-12-2013, 19:05
Δεν ξέρω αν σε καλύπτει αυτό ως απάντηση αφού είναι επίσημο αλλά για Ισπανία.

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13353-Μικρά-νΡα-και-rumors-για-PS4-all-in-one-Thread?p=488798&viewfull=1#post488798


Στο ισπανικό επίσημο playstation blog έχουν αναρτηθεί οι πωλήσεις PS4 (στην Ισπανία εννοείται)
οι οποίες ανέρχονται μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου στις 134 χιλιάδες,
θα φθάσουν σήμερα την παραμονή Χριστουγέννων τις 150 χιλιάδες ενώ αναμένεται καινούρια παραλαβή στις 13 Ιανουαρίου.
http://blog.es.playstation.com/2013/12/23/ps4-134-000-unidades-vendidas-en-menos-de-un-mes/

Επειδή είναι δύσκολο να δούμε κάτι τέτοιο όσον αφορά τις πωλήσεις και σε μας στο http://gr.playstation.com/
κρατείστε το 13 Ιανουαρίου ως πιθανή ημερομηνία παραλαβής και στην Ελλάδα.

xforis78
26-12-2013, 20:25
ελπιζω να παραλαβουν αρκετα κοματια ολα τα καταστηματα για να μην μεινουμε παλι χωρις κονσολα...

mytsoutsou
27-12-2013, 16:05
WTF? είχα κάνει προπαραγγελια απο τον Σεπτέμβριο στο Public δεν ήμουν σε καμία λίστα και τώρα που ξαναπήγα μου λενε απο Φλεβάρη,ειλικρινά η SONY μας έχει για αφρικάνικη χώρα δεν υπάρχει άλλη εξηγηση

djpar
27-12-2013, 16:36
δεν θελω να σε ξενερωσω αλλα εγω απο 2/11 πηρα ps4 το μεσαιο πακετο, μηπως εκανε καμια βλακεια το παλικαρι στα public?

le_71
27-12-2013, 17:42
Μόλις παρήγγειλα Πλάισιο. 15/1 θα φέρουν.

manolissmy83
27-12-2013, 18:52
απο ελεκτρονικη σημερα ρωτησα και μου ειπαν απο τελη γεναρη και πρωτα οι προπαραγγελειες τωρα αυτο μπωρει να ειναι και για εμπορικους λογους αλλα απο δευτερα θα κανω την προπαραγγελεια καλου κακου και βλεπουμε

odytsak
27-12-2013, 19:02
Παιδιά μη φοβάστε να κάνετε προπαραγγελία, το πιο πιθανό είναι να στείλουν πάλι λίγα κομμάτια και να εξαφανιστούν στις προπαραγγελίες
και τελικώς να μη φτάσει ούτε ένα πάλι στα ράφια.

Υπολογίστε ότι υπάρχουν και αρκετοί Ελληνες xbox hardcore gamers
που δεν θα κάτσουν να περιμένουν μια ζωή τη Microsoft και θα τσιμπήσουν (όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη) κονσολίτσα PS4.

xforis78
27-12-2013, 19:02
WTF? είχα κάνει προπαραγγελια απο τον Σεπτέμβριο στο Public δεν ήμουν σε καμία λίστα και τώρα που ξαναπήγα μου λενε απο Φλεβάρη,ειλικρινά η SONY μας έχει για αφρικάνικη χώρα δεν υπάρχει άλλη εξηγηση


γενικα το public τα εκανε σκατα με τις παραγγελιες και εγω απο εκει περιμενω ..αλλα οταν θα ερθουν παλι κονσολες αν βρω διαθεσιμη αλλου θα την παρω
γιατι πιστευω οτι παλι θα μας αφησουν με το πουλι στο χερι απο το συγκεκριμενο καταστημα...

το κακο ειναι οτι εμεινα και χωρις ps3 γιατι το εκανα δωρο στον ανιψιο μου..υπολογιζα οτι θα εχω βρει ps4 μεσα στις γιορτες :a050::a050::confuzed:

odytsak
27-12-2013, 19:06
Κάποιους τους θεωρούμε επαγγελματίες όπως τα public
και κάτι άλλους όπως ο Κωτσόβολος τους είχαμε για τα μπάζα.

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο ο Κωτσόβολος έστειλε σε όλους day 1 κονσόλα με κούριερ speedex και αριθμό φορτωτικής στο κινητό
(και σε αρκετούς από δω μέσα μάλιστα στα 344 ευρώ!!!).

Kkritikos
27-12-2013, 19:16
Εγω παρελαβα day 1 κ απο κωτσο(στα 344) κ απο public(στα 399).Κ τις 2 τις πηραν φιλοι, μιας κ εγω ειχα παρει την προπαραγγελια του Λεωνιδα(Lnds500) απο το Γαλλικο Amazon μια εβδομαδα νωριτερα

FotisGRC
27-12-2013, 19:24
O Kωτσόβολος ρε παιδιά είχε χασούρα όταν πουλούσε στα 344 ευρώ??

Δεν νομίζω το περιθώριο κέρδους να είναι τόσο υψηλό.. Δηλαδή αν τις πουλούσε 410 ευρώ δε νομίζω να κέρδιζε 60-70 ευρώ.. Αρα τις έδωσε κάτω του κόστους.. Υποθέτω.

memix
27-12-2013, 20:04
Καλησπέρα , ο Κωτσοβολος το έβαλε σε παζαρεψε το σημερα πάλι αλλά καμία σχέση με πριν . Εχει βαλει την κονσολα με 4 ετη υποστήριξη και απο 459 την έχει 436 το πιο χαμηλό .

dimigiou
27-12-2013, 23:49
Καλησπερα παιδια. Νεος και γω στο φορουμ. Εκανα παραγγελια 18 δεκεμβρη στον κωτσο και περιμενω. Καλες γιορτες σε ολους μαγκες

odytsak
27-12-2013, 23:55
Φρεσκαδούρα πρώτο post, καλώς ήρθες. :welcome:

FotisGRC
28-12-2013, 17:38
Και τις κονσόλες, αλλά και τις PSN cards τις δίνει με χασούρα. Κράχτες...

Μαγκια τους! Περιμένα να ρίξουν ακυρο.. Απο δω και περα οποτε μπορω θα τον προτιμάω.. Εδειξαν οτι είναι επαγγελματίες,..

Ακομα και την κονσόλα άλλου παιδιού που πήρα εγω απο Κωτσόβολο, την είχαν κρατημένη, ενω σε άλλη αλυσίδα τους είχα ικανούς να την δίναν και να λεγαν "Sorry αργησες!"

emerson
28-12-2013, 18:25
εγω απο κωτσοβολο παρήγγειλα 2 bundle +την εγγυηση και μου καναν δωρο και αλλο ενα παιχνιδι μετα απο πιεση

FotisGRC
28-12-2013, 18:34
εγω απο κωτσοβολο παρήγγειλα 2 bundle +την εγγυηση και μου καναν δωρο και αλλο ενα παιχνιδι μετα απο πιεση

Ελα ρε σοβαρά? Καλή φαση.. Εντάξει, μπορεί να έκανες 1.000 ευρω λογαριασμό αλλα δεν είναι υποχρεωμένοι να δώσουν δώρο παιχνίδι. Μπράβο τους..

Αυτο το 70αρι να μην είχαν σε όλα τα παιχνίδια, όπως όλες οι γνωστές αλυσίδες και θα ήταν άψογοι..

jimmyswash
29-12-2013, 16:21
καλησπερα παιδια,ριχτε και ματια εδω.....καλη ευκαρια νομιζω http://www.xtipiseto.gr/

dimigiou
29-12-2013, 17:34
οποτε ξερουμε οτι νεα παραλαβη θα εχουμε απο 13 ιανουαριου. ΑΑΑΑΑντε καλησπερες

MarVell
29-12-2013, 18:56
Μαγκια τους! Περιμένα να ρίξουν ακυρο.. Απο δω και περα οποτε μπορω θα τον προτιμάω.. Εδειξαν οτι είναι επαγγελματίες,..

Ο Κωτσόβολος είναι στην ουσία εδώ και καιρό Βρετανική εταιρεία, έχει τους ίδιους ιδιοκτήτες με τα PC World και Currys στην Βρετανία. Μπράβο τους που λειτουργούν σε Ευρωπαικά επίπεδα και στην Ελλάδα.

roxito
29-12-2013, 21:14
Γραφει εξαντληθηκε δεν το προλαβα απο το xtipiseto ΦΤΟΥΥΥΥΥ

iou21
30-12-2013, 10:46
Παιδια στην αγορα παιζουν τα κοκκινα joestic γιa ps4 τα εχετε δει σε καποιο καταστημα?

le_71
30-12-2013, 11:04
Ρε παίδες, Το πλάισιο είχε την γνωστή φόρμα προπαραγγελίας. Τώρα δεν υπάρχει ούτε αυτή αλλά μόνο ΠΡΟΙΟΝ ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ. http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-konsola/Sony-PS4-Console-Black.htm
Αν γνωρίζει κάποιος τα του καταστήματος, τί μπορεί να σημαίνει αυτό; Μήπως η ζήτηση υπερκάλυψε και την δεύτερη παρτίδα που περιμένουν;

djpar
30-12-2013, 11:24
εμενα ενας οδηγος του πλαισιου που εσκασε δουλεια πεταξε οτι και η 2η φουρνια εχει σχεδον τελειωσει και αυτο 2 βδομαδες πριν

tsakali GR
30-12-2013, 11:25
Παιδια στην αγορα παιζουν τα κοκκινα joestic γιa ps4 τα εχετε δει σε καποιο καταστημα?

Δες εδώ http://www.skroutz.gr/s/3156315/Sony...se=dualshock+4 (http://www.skroutz.gr/s/3156315/Sony-DualShock-4-Controller.html?keyphrase=dualshock+4) σε μερικά που δίπλα στον τίτλο λέει Wave Blue ή Magna Red και τα έχουν σε απόθεμα.

spartan
31-12-2013, 00:21
Παιδια στην αγορα παιζουν τα κοκκινα joestic γιa ps4 τα εχετε δει σε καποιο καταστημα?
Στο καταστημα του κωτσοβολου στο περιστερι!!ειχε 2 μπλε και ενα κοκκινο dual shock 4 το απογευμα που περασα.

odytsak
01-01-2014, 14:48
Γιαπωνέζικο σποτάκι για το launch στις 22 Φεβρουαρίου 2014.


http://www.youtube.com/watch?v=YQx7Fpv-Q10

Viper
02-01-2014, 10:39
Για οσους ψαχνουν:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00BE4HOIM/ref=s9_pop_gw_g63_i5?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-8&pf_rd_r=0Z3K6XNFAY40SA6PMW2N&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358550247&pf_rd_i=468294 (επιλεξτε το πακετο με το Killzone Shadow Fall).

In stock on January 10, 2014.
Order it now.
Dispatched from and sold by Amazon

kchris298
02-01-2014, 19:30
Η παραγγελεια για το ps4 που εχω κανει απο το πλαισιο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το πρωτο 15νθημερο του ιανουαριου θα το εχουν οποτε απο την αλλη εβδομαδα μετα τα φωτα θα το παρω.Επιτελους!!!

manolissmy83
02-01-2014, 20:01
αντε με καλο να σου ερθει εμενα μου ειπαν τελος του μηνα :a122:

C. St
04-01-2014, 11:53
Οι γνώμες διίστανται.
http://www.gameworld.gr/news/consoles/item/15287-πότε-θα-έρθει-η-δεύτερη-παρτίδα-ps4

le_71
04-01-2014, 13:20
Η παραγγελεια για το ps4 που εχω κανει απο το πλαισιο με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το πρωτο 15νθημερο του ιανουαριου θα το εχουν οποτε απο την αλλη εβδομαδα μετα τα φωτα θα το παρω.Επιτελους!!!

Πότε την έκανες Χρήστο;

kchris298
04-01-2014, 18:08
Πότε την έκανες Χρήστο;Λευτερη την εκανα την παραγγελια στις 27/12/2013 αλλα τελικα πηγα σημερα απο το πλαισιο να παρω κατι και επι την ευκαιρια ρωτησα για την παραγγελια μου και μου ειπαν οτι τελικα θα το εχω το ps4 απο τις 30/1/2014 οποτε τζαμπα η χαρα που ειχα οτι θα το επαιρνα απο βδομαδα.

le_71
05-01-2014, 10:32
^^
:(
Ακριβώς ίδια ημερομηνία παρήγγειλα, στην ίδια αλυσίδα. με απογοήτευσες τώρα, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι από το να περιμένουμε
:(

dimigiou
05-01-2014, 11:40
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλα τα παιδιά. Μάγκες σκεφτείτε μόνο ότι θα παίζετε για χρόνια με την κονσόλα και μην αγχώνεστε. Και γώ με προπαραγγελία ειμαι άπο τις 25 δεκέβρη. 10 και 20 μέρες υπομονή τι σημασία εχεί? Η ζωή είναι μικρή για να αγχωνόμαστε για τέτοια θέματα

manolissmy83
05-01-2014, 12:49
μακαρι το μοναδικο προβλημα μας να ειναι αυτο το ευχομαι πραγματικα σε ολους μας αλλα τι να κανουμε θελουμε με κατι να αποσχολουμε το μυαλο μας για να ξεχναμε τα πραγματικα μας προβληματα σε αυτην την ζωη .
Με εχει πεθανει αυτη η αναμονη χαχαχαχαχ;α:silly:

dimigiou
05-01-2014, 13:06
μακαρι το μοναδικο προβλημα μας να ειναι αυτο το ευχομαι πραγματικα σε ολους μας αλλα τι να κανουμε θελουμε με κατι να αποσχολουμε το μυαλο μας για να ξεχναμε τα πραγματικα μας προβληματα σε αυτην την ζωη .
Με εχει πεθανει αυτη η αναμονη χαχαχαχαχ;α:silly:


Πες το ψέματα......

odytsak
08-01-2014, 10:44
To PS4 κυκλοφόρησε μέσα στο 2013 σε 53 χώρες!
και το λανσάρισμα συνεχίζεται στις αρχές του 2014 σε αρκετές ακόμα (Ινδία, Ινδονησία, Ταιλάνδη, Φιλλιπίνες, Κροατία)
με αποκορύφωμα τη μεγάλη αγορά της Ιαπωνίας στις 22 Φεβρουαρίου όπου οι χώρες θα φθάσουν τις 59.

2013

NOV 15
CANADA
UNITED STATES

NOV 29
ARGENTINA
AUSTRALIA
AUSTRIA
BELGIUM
BRAZIL
CHILE
COLOMBIA
COSTA RICA
DENMARK
EL SALVADOR
FINLAND
FRANCE
GERMANY
GUATEMALA
IRELAND
ITALY
LUXEMBOURG
MEXICO
NETHERLANDS
NEW ZEALAND
NORWAY
PANAMA
PERU
POLAND
PORTUGAL
RUSSIA
SPAIN
SWEDEN
SWITZERLAND
UNITED KINGDOM

DEC 13
BAHRAIN
BOLIVIA
CZECH REPUBLIC
GREECE
HUNGARY
KUWAIT
NICARAGUA
OMAN
PARAGUAY
QATAR
SAUDI ARABIA
SLOVAKIA
SOUTH AFRICA
TURKEY
UNITED ARAB EMIRATES
URUGUAY

DEC 17
HONG KONG
SOUTH KOREA

DEC 18
TAIWAN

DEC 19
SINGAPORE

DEC 20
MALAYSIA

2014

JAN 6
INDIA

JAN 9
INDONESIA

JAN 14
PHILIPPINES
THAILAND

JAN 29
CROATIA

FEB 22
JAPAN

XXX XX
VIETNAM

Kapa
08-01-2014, 15:18
Εχουμε καμια ενημερωση απο κωτσο για το ποτε θα ξαναστοκαρουν το εργαλειο?

Περασα χτες απο το καταστημα αλλα δεν ειχαν ιδεα...

manos_ps3
08-01-2014, 20:22
ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!!!!

Φίλοι μου, βοήθεια, κοντεύω να τρελαθώ....!!!!!!! Μόλις άνοιξα το ps4 και υπάρχει μεγάλο πρόβλημα!!! Όποιο δισκάκι και να βάλω μέσα (FIFA14 και BF4) ΔΕΝ το διαβάζει!!! Μόλις μπει μέσα το δισκάκι, εκτός από τον γνωστό ήχο της εισαγωγής, κάνει ακόμα ένα θόρυβο (σαν να προσπαθεί να "κάτσει" καλά το δισκάκι) που δεν τον έκανε μέχρι τώρα, και μου γράφει "Unrecognized Disc" και μόλις πατήσω το x λέει "Cannot recognize the disc"!!! Δοκίμασα και σε όρθια στάση την κονσόλα αλλά τα ίδια!

Παρακαλώ, όποιος έχει μια ιδέα που θα βοηθήσει, ας το κάνει... Θα τηλεφωνήσω αύριο το πρωί στον Γερμανό που το αγόρασα και θα ζητήσω οδηγίες και - εννοείται - ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ - ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ!!! Αν δεν γίνει αυτό και μου προτείνουν οτιδήποτε άλλο, θα γίνει της πουτ@ν@ς το κάγκελο...

Σημ.: η κονσόλα αγοράστηκε στις 18/12 σφραγισμένη (έχω την απόδειξη)... και μέχρι σήμερα δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.
Σημ.2: όλες οι άλλες λειτουργίες του συστήματος δουλεύουν κανονικά, μόνο το drive τα 'παιξε...

Α ρε SONY, καλά λένε ότι ΠΟΤΕ δεν πρέπει να αγοράζει κανείς από την πρώτη παρτίδα μηχανημάτων...!!!


EDIT: Ευχαριστώ πολύ τον φίλο NMExKapa (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/6976-NMExKapa), που με την δική του συμβουλή, το πρόβλημα διορθώθηκε!!!

KOUROS-7-
08-01-2014, 22:24
ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!!!!!!

Φίλοι μου, βοήθεια, κοντεύω να τρελαθώ....!!!!!!! Μόλις άνοιξα το ps4 και υπάρχει μεγάλο πρόβλημα!!! Όποιο δισκάκι και να βάλω μέσα (FIFA14 και BF4) ΔΕΝ το διαβάζει!!! Μόλις μπει μέσα το δισκάκι, εκτός από τον γνωστό ήχο της εισαγωγής, κάνει ακόμα ένα θόρυβο (σαν να προσπαθεί να "κάτσει" καλά το δισκάκι) που δεν τον έκανε μέχρι τώρα, και μου γράφει "Unrecognized Disc" και μόλις πατήσω το x λέει "Cannot recognize the disc"!!! Δοκίμασα και σε όρθια στάση την κονσόλα αλλά τα ίδια!

Παρακαλώ, όποιος έχει μια ιδέα που θα βοηθήσει, ας το κάνει... Θα τηλεφωνήσω αύριο το πρωί στον Γερμανό που το αγόρασα και θα ζητήσω οδηγίες και - εννοείται - ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ - ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ!!! Αν δεν γίνει αυτό και μου προτείνουν οτιδήποτε άλλο, θα γίνει της πουτ@ν@ς το κάγκελο...

Σημ.: η κονσόλα αγοράστηκε στις 18/12 σφραγισμένη (έχω την απόδειξη)... και μέχρι σήμερα δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.
Σημ.2: όλες οι άλλες λειτουργίες του συστήματος δουλεύουν κανονικά, μόνο το drive τα 'παιξε...

Α ρε SONY, καλά λένε ότι ΠΟΤΕ δεν πρέπει να αγοράζει κανείς από την πρώτη παρτίδα μηχανημάτων...!!!


EDIT: Ευχαριστώ πολύ τον φίλο NMExKapa (http://www.ps4forums.gr/vb/member.php/6976-NMExKapa), που με την δική του συμβουλή, το πρόβλημα διορθώθηκε!!!

Ναι αλλα πες και σε μας πως έλυσες το πρόβλημα, μπορεί να χρησιμεύσει και σε καναν άλλο

Στάλθηκε από το XT910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

odytsak
08-01-2014, 23:13
Ναι αλλα πες και σε μας πως έλυσες το πρόβλημα...

Mε πυξ λαξ :P
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14605-ΠΡΟΒΛΗΜΑ-ΜΕ-DRIVE?p=490994#post490994

Max
08-01-2014, 23:32
Μίλησα απόψε με Πλαίσιο και Κωτσόβολο για τις επόμενες παραλαβές...
Και οι δύο μου είπαν ότι θα έρθει 20-25 του μήνα μικρή ποσότητα και είναι άγνωστο αν θα καλύψει τις προπαραγγελίες που εκκρεμούν ή τα backorders που έχουν μπει...
Οπότε μάλλον θα περιμένουμε καιρό...

Spiros20
09-01-2014, 02:01
Εγώ πήγα χθες στην Electronet στο Ηράκλειο Κρήτης στο κατάστημα απέναντι από τα McDonalds και προς μεγάλη μου έκπληξη είχε 3 διαθέσιμες κονσόλες PS4 κλειστές στην κούτα τους προς πώληση στα 409 ευρώ. Πραγματικά δεν το πιστεύω ότι βρήκα κονσόλα τέτοιες μέρες. Και τρεις διαθέσιμες μάλιστα. Τι να πεις... Όσοι είναι Ηράκλειο Κρήτης πηγαίνετε από εκεί παίδες έχει διαθέσιμες κονσόλες και από ότι φαίνεται δεν θα τις πάρει και κανείς μιας και στην Electronet μπαίνουν για οικιακές συσκευές και όποιος την ψάχνει δεν του έχει κόψει να πάει από εκεί..

tzimis
09-01-2014, 02:55
παντως αν δεν την ειχα παρει θα επαιρνα ενα τηλ μπας και τη στελναν Αθηνα και πληρωνα μεταφορικα εκει θα κολαγαμε :p

Stefanos
09-01-2014, 03:12
Στο χωριο μου εχει φερει 1 για δειγμα αλλα απ' οτι φαινεται εγω θα το παρω!
:D
(μαζευω λεφτα)

Max
09-01-2014, 04:03
Thanks Spiros20 for info...
Θα το ψάξω το πρωι...

manos_ps3
09-01-2014, 06:28
Ναι αλλα πες και σε μας πως έλυσες το πρόβλημα, μπορεί να χρησιμεύσει και σε καναν άλλο

Στάλθηκε από το XT910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις δίκιο φίλε! Λοιπόν, το πρόβλημα διορθώθηκε δίνοντας 3-4 χαλαρά χτυπήματα (χαστουκάκια) κάτω ακριβώς από το drive. Προφανώς είχε κολλήσει και μ' αυτό τον τρόπο ξεκόλλησε...!!!