PDA

View Full Version : Φορτιση κινητου οταν θα λειπω στον στρατο



F1_STK
07-09-2013, 22:19
Παιδια επειδη μπαινω στρατο και θα εχω το καλο μου κινητο αφημενο σπιτι, τι μου προτεινετε να κανω?
Να το αφησω να το φορτιζει καποιος για να μην "χαλασει" η μπαταρια ή να τη βγαλω τελειως απο αυτο?
Γενικα τι αποψη εχετε? σας ευχαριστω!

Dragonpaul
07-09-2013, 22:30
Να πάρεις το καλο σου κινητο στο στρατό και απλα να προσεχεις. Σοβαρά τωρα!!!!

F1_STK
07-09-2013, 22:40
Δεν το διακινδυνευω για πολλους λογους και ο πιο σοβαρος ειναι πως δεν το ρισκαρω με καθε καρυδιας καρυδι στο κεντρο.
Θα το παρω με το καλο πιο μετα. Ισως κατευθειαν στη μοναδα.

djpar
07-09-2013, 22:49
Κέντρο όχι, μονάδα όμως παρτο. Αλλα για 2-3 βδομάδες αστο κλειστό τι θα πάθει;

Dragonpaul
07-09-2013, 22:58
Δεν το διακινδυνευω για πολλους λογους και ο πιο σοβαρος ειναι πως δεν το ρισκαρω με καθε καρυδιας καρυδι στο κεντρο.
Θα το παρω με το καλο πιο μετα. Ισως κατευθειαν στη μοναδα.
Δε το είπες έτσι στην αρχη. Νόμιζα οτι γενικα δε θα το πάρεις, σε όλη τη θητεία δηλαδη. Αν και εγώ θα το έπαιρνα και στο κέντρο, αν το αφήσεις σπιτι όσο διαρκεί η εκπαίδευση δε τρέχει κάτι. Μη σκας....

psx3
07-09-2013, 23:28
Ούτε σε μονάδα θα πρότεινα καλό κινητό. Μπορεί μονάδα από μονάδα να διαφέρει, αλλά κάθε καρυδιάς καρύδι θα βρεις όπου και να πας... μην το ρισκάρεις.

Επίσης θα πρότεινα κινητό χωρίς κάμερα, γιατί σε μερικές μονάδες τα «ελέγχουν» και είτε σου ζητάνε να στο κρατήσουν, είτε να καταστρέψεις το ματάκι της κάμερας.

ilias78
07-09-2013, 23:37
το θεμα δεν ειναι τα "βλασταρια" που θα βρεις εκει που θα πας. το θεμα ειναι εσυ να μπορεις να προσεχεις τα πραγματα σου. εγω πορτοφολια κ κινητα τα εκρυβα μεσα στην μαξιλαροθηκη οταν κοιμομουν. ο αλλος τα αφηνε στη τσεπη του τζακετ. βγηκε στην αναφορα μετα να πει οτι τον εκλεψαν κ εφαγε 10ημερη αν θυμαμαι καλα. αν νομιζεις οτι μπορεις να τα εχεις ασφαλισμενα, ειτε στον υπνο σου ειτε στον ξυπνιο σου, τοτε παρτο. απλα προμηθευσουν μια καλη θηκη (ανθεκτικη εννοω) γιατι θα ειναι κριμα να σου σπασει σε καμια βολη, σε κανα ερπην, σε κανα πυρ κ κινηση.....

F1_STK
08-09-2013, 02:53
Εχω παρει χωρις καμερα. Επειδη δεν ξερω ποτε θα το παρω μαζι μου το καλο, οταν το αφησω σπιτι τελικα τι να το κανω? να το αφησω ανοιχτο να το φορτιζουν και να το ξεφορτιζουν?

ilias78
08-09-2013, 11:28
συσκευες που δεν χρησιμοποιουνται, ειναι καλο να αφαιρειτε η μπαταρια. αυτο, για να μην μειωνετε η διαρκεια ζωης της.

F1_STK
08-09-2013, 15:33
Σας ευχαριστω ολους. Οποτε καλυτερα να την ξεφορτισω και να τη βγαλω?

Gazof
08-09-2013, 19:48
Δεν έχει τόσο σημασία, αν μιλάμε για 15 μερούλες! Άσ'τη σε μια μεριά και όταν γυρίσεις, βάλ'τη στο κινητό, φόρτισέ την και έφυγες. Καλή θητεία κιόλας!

F1_STK
09-09-2013, 03:25
Να 'σαι καλα!