PDA

View Full Version : Resistance 3



rookie
06-09-2013, 00:46
ΑΝ ξερει κανεις....

Ειχα παιξει καποια στιγμη το resistance 3 (νοικιασμενο απο ενα βιντεοκλαμπ) και το ειχα φτασει μεχρι ενος σημειου και ειχα και καποια τροπαια.
Ηταν η UK version.

Τωρα μου εδωσε ενα φιλαρακι την EU Version.
Αν καταλαβα καλα...δεν αναγνωριζει το save απο την UK version και θελει "απο την αρχη".
Υπαρχει τροπος να το αποφυγω αυτο?
Επισης.....η EU version εχει διαφορετικη trophy list απο την UK? Η απλα θα συνεχισει να μου προσθετει τροπαια στην ηδη υπαρχουσα trophy list ετσι και το ξαναπαιξω απο την αρχη?

antoniss
06-09-2013, 01:28
^^ η trophy list στο Resistance 3 είναι μία , οπότε ότι τρόπαιο είχες πάρει παλιά το έχεις κανονικά και ότι νέο πάρεις απλά θα προστίθεται (ίσως θα δεις να σου πετάει και κάποια τρόπαια που τα έχεις ήδη , μόλις κάνεις το αυτό που θέλει , επειδή θα το ξεκινήσεις από την αρχή με νέο save)

Tο παλιό saveτης UK version εφόσον τώρα δεν το "βλέπει" η EU , τότε ξεκινάς από την αρχή , όπως γίνεται με τις αμερικάνικες εκδόσεις , βέβαια αν πας μέσα από το XMB στα saves θα δεις και τα δύο να υπάρχουν,

ΥΓ. Η μόνη περίπτωση που μπορείς να γυρίσεις save άλλης region ή ακόμα και από άλλο psn id απ'όσο ξέρω δεν είναι "νόμιμη" , είναι λίγο cheat....lol και γίνεται με πρόγραμμα...

rookie
06-09-2013, 01:40
ε οχι...να μη μας πανε "μεσα" βρε αδελφε....μοχθησαμε για να φτασουμε τις 39 πλατινες!