PDA

View Full Version : Gamescom 2013 PS Vita



Venigre
21-08-2013, 00:23
Δεν έχουμε κανα σχετικό θέμα να σχολιάσουμε τις ανακοινώσεις του ps vita και είπα να το ανοίξω. Τί είδατε τι σας άρεσε και σας έψησε??

Πρωτα απ όλα είδα οτι κάτι θα αρχίσει να κινείτε και στο vita (αν και έχει πολύ δρόμο να φτάσει σε επίπεδο τίτλων το 3ds) και φέτος θα αρχίσει να βγαίνει κάτι και θα έχει τίτλους η πλατφόρμα.

Επιτέλους μείωση τιμών για το vita αλλά και για τις μνήμες τους μέσα στη χρονιά!!!!

Μου κίνησαν την περιέργια τα murasaki baby το οποίο εικαστικά δείχνει γαμάτο και το άλλο με το festival το οποίο σαν game δεν θα είναι τιποτα αλλά η ιδέα του οτι πέρνεις πραγματικά συγκροτήματα (έτσι κατάλαβα τουλάχιστον) και φτιάχνεις playlist για το φεστιβαλ σου. Ουσιαστικά κάνεις σε game αυτό που κάνει το itunes δεν ξέρω το είδα πολύ προτότυπο και είμαι περίεργος να δώ τι παίζει.

Nikoladim
21-08-2013, 00:53
Βασικα οτι αναφερες, καποια ωραια παιχνιδακια Μουρασακι-Φουτμπολ Μανατζερ, χαμος απο indie (τα οποια θα παιζουν και σε ps4) και τπτ αλλο.
ουσιαστικα δεν ειχαμε καποια βομβα οσο αναφορα το Βιτα. Iσως το Borderlands 2 , αλλα θα ηθελα να δω πως τρεχει πρωτα . Ενα παιχνιδι system seller, κανενα god of war ξερω εγω δεν ειδαμε. Αργα και σταθερα τα βηματα της Σονι... Και πες οκ πεσανε οι τιμες των καρτων. Τι να βαλω μεσα?:zzzz:

messi10
21-08-2013, 00:58
Μ αρεσε πιυ ασχοληθηκε η Sony μ αρεσε και η πτωση τιμης και πάνω απο ολα τα murasaki baby που δειχνει παρα πολυ ωραιο! Κατα τ' αλλα notable το origins και το football manager και περιμενω μια καλη προσφορα τωρα! :-P

Αυτπ παντως που λεει και ο Τασος το κακο δεν υπαρχει systwm seller...

Sent from my MT27i using Tapatalk 4

Venigre
21-08-2013, 01:09
Βόμβα δεν έχουμε και να δούμε αν θα κάνουν και ποτε.. Ελπίζω μήπως με αυτο το πουσάρισμα που ρίχνουν τραβήξει κοινό πανω του και έρθουν και τα games καλά τα indie (που εγώ στο vita τα χαίρομαι πιο πολύ να πω την αλήθεια) αλλά πρέπει να βγούν games τη συνταγή την ξέρουν απο της εποχή του psp τι περιμένουν????

psx3
21-08-2013, 20:54
http://blog.us.playstation.com/2013/08/20/ps-vita-now-199-99-in-north-america/




Memory Card Size


Previous Price


New Price




Memory Card for PS Vita 4GB


$19.99


$14.99




Memory Card for PS Vita 8GB


$29.99


$19.99




Memory Card for PS Vita 16GB


$59.99


$39.99




Memory Card for PS Vita 32GB


$99.99


$79.99




Πάλι πολύ ακριβές είναι σε σχέση με τις microSD. Θα έπρεπε να βγάλουν 64GB & 128GB και η 32GB να κάνει 30 USD/EUR το πολύ.

messi10
21-08-2013, 21:07
δλδ η 16GB θα κανει 40€; Μας το κανουν ΚΑΙ αυτο 1$ = 1€

Sent from my MT27i using Tapatalk 4

Venigre
22-08-2013, 01:16
Ναι κλασσίκο είναι άλλη ισοτιμία αυτή απο τις καινούργιες!!

Nek_Food
22-08-2013, 10:17
LoL, δηλαδή η significant price drop στις μνήμες είναι τα 10€ κάτι περισσότερο από 10%; Συνεχίζει να πουλάει 15€ αυτή την ξεφτίλα των 4GB, μην πω και για την 8άρα δηλαδή που την πρώτη θα έπρεπε να την καταργήσει και την δεύτερη να την χαρίζει με κάθε μηχάνημα πια. Are you shitting me? Δηλαδή έλεος, μας κοροϊδεύει ανοικτά και κατάμουτρα η Sony με το θέμα αυτό. Θα μπορούσε να κάνει αυτή την μείωση χωρίς να το ανακοινώσει καν στην έκθεση με τόση σάλτσα. Έλεος εγώ περίμενα μετά τις τόσες φανφάρες που μας δημιούργησαν - ψευδείς προφανώς - ελπίδες κάτι της τάξεως του 40~50% και κόβουν ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου;

DAMN YOU SONY !!!

antoniss
25-08-2013, 11:49
συμφωνώ με τα περισσότερα που αναφέρατε παραπάνω ,
ειδικα αυτό με τις μνήμες έχει γίνει ανέκδοτο πλέον , δεν μπορεί η 32άρα να στοιχίζει όσο ενας ...ssd που λεει ο λόγος...τεσπα ,

μικρή η μείωση αλλά καλοδεχούμενη , ειδικά όσοι είναι plus ξέρουνε πως η μνήμη είναι πολύ χρήσιμη να είναι όσο μεγαλύτερη γίνεται (για να αποφεύγουμε το backup με το ps3/pc κτλ.)

Πάντως για το θέμα των games μαζί με αυτά που έχουνε ανακοινώσει και περιμένουμε πιστέυω πως δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα , είναι 243 games !
Σίγουρα θα θέλαμε παραπάνω αλλά μην μου κάποιος πως έχει ήδη παίξει όλα που έχουνε βγει μέχρι τώρα ?!

έχει αρκετά games για όλα τα γούστα / κατηγορίες , από racing (παιδικά και κανονικά) μέχρι fps αρκετά καλά αλλά και δυνατά ονόματα όπως Uncharted και πολλά που ξεχωρίζουν ,
σιγά σιγά πιστεύω να έρθουνε και περισσότερα αλλά για μένα , προσωπικά πάντα μέχρι στιγμής έχω βρει να παίξω ότι game θέλω , (ίσως ένα μπασκετάκι να ήθελα...λολ) χωρίς αυτό να σημαίνει πως και εγώ απόρώ πως δεν έχουνε βγάλει ακόμα κάποια ονόματα κλασικά για sony όπως GoW , DMC κτλ. και όχι μεταφορά από το ps3 αλλά τελείως νέο game !

Κατι μου λεει πως με το ps4 θα αναίβει πολύ το ps vita από πολλές απόψεις...

Venigre
25-08-2013, 12:35
Games υπάρχουν αλλά πολλά απο αυτά είναι ψιλοαδιάφορα αν συγκρίνεις με τίτλους που κυκλοφόρησαν στο psp

Nek_Food
25-08-2013, 20:03
Ναι και μετράμε και τα Indy, PSN arcades κλπ όχι τα καθαρόαιμα AAA ps vita exclusive titles. Αν κάνουμε μία λίστα με αυτα τα παιχνίδια θα είναι σαφώς λιγότερα και αν τα κρίνουμε, αυτα που αξίζουν τρελά θα μετριούνται στα δάκτυλα. Τα υπόλοιπα δεν θέλω να μείωση την αξία τους, αλλά είναι παιχνίδια που έχει κάποιος και το κινητό του ή για όσους έχουν ταμπλέτα ακόμη χειρότερος ο ανταγωνισμός. Τίτλους σαν το uncharted, Killzone, κλπ θα κάνουν την διάφορα και το ιδανικό θα ήταν μάλιστα να ειναι ικαι ίδιας ποιότητας αλλά ΝΈΑ ips.

Venigre
26-08-2013, 23:43
Και απο τα δεύτερα έχει κάτι καλά εγώ μερικά τα έχω λιώσει αλλά αυτοί που φτιάχνουν το ps vita ξέρουν οτι δε το πέρνουμε γι αυτά, περιμένουμε την συνδεσημότητα με το ps 4, να βγάλει κανα δυνατό game μόνο για ps vita, έχει δυνατότητες