PDA

View Full Version : Καλυτερη Press Conference (E3 2013)



messi10
11-06-2013, 19:41
Ψηφίστε ποια εταιρία (SONY, M$, UBI, EA) είχε την καλύτερη παρουσίαση στην φετινή Έκθεση.

PDS
11-06-2013, 19:45
Ψηφισα αλλα τι περιμενεις να βγει εδω?
Και στο xbox φορουμ sony θα εβγαζαν:p

messi10
11-06-2013, 19:48
^χαχα, ξεχασα νιντεντο btw, not a big deal i suppose.

AgentPrinny007
11-06-2013, 20:06
^^ κριμας και ηθελα να ψηφισω νιντεντο ... λολ

Stefanos
11-06-2013, 20:18
SONY με διαφορα :')

FotisGRC
11-06-2013, 20:27
Ψηφίζω Microsoft.. Μη γελάτε!! Αντικειμενικά η Press Conference της MS ήταν καλή.. Ειδαμε πολύ gameplay, και μερικά δυνατά παιχνίδια που τα "εκλεψε" απο την Press Conference της Sony!!

Metal Gear, Dark Souls, Forza, Witcher, Battlefield, Titanfall, Halo!

Eντάξει η Sony ανακοίνωσε No DRM και καλύτερη τιμή, αλλά απο άποψη παιχνιδιών και πόσο gameplay είδαμε, είμαι πιο ευχαριστημένος απο την MS.

messi10
11-06-2013, 20:33
^ Σοβαρα μεχρι και την τελευταια λεξη σου περιμενα καπου ενα trollface..........

- - - Updated - - -


^^ κριμας και ηθελα να ψηφισω νιντεντο ... λολ

το γραφω στο μπλοκακι..

FotisGRC
11-06-2013, 20:46
Γιατί trollface ρε συ??

Η Ε3 είναι για παιχνίδια.. Gameplay.. Η Sony δεν με ευχαριστησε με αυτα που έδειξε.. Ενταξει, ανακοίνωσε την τιμη της νεας της κονσολας..

Απο το PS4 γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά η συγκεκριμένη παρουσίαση δεν με έπεισε..

Που ειναι το gameplay απο τόσα παιχνίδια που δεν έχουμε δει??

MajereMP44
11-06-2013, 20:47
Θα κανει κανεις ban το Φωτη? τι περιμενετε?

FotisGRC
11-06-2013, 21:00
Χαχαχαχα....!! Βλέπω τα -rep να έρχονται..! Σου μιλαω καθαρα σαν gamer πάντως.. Την Conference της MS την είδα ΟΛΗ και δεν βαρέθηκα λεπτό.. Τα παιχνίδια και το gameplay έπεφταν με ρυθμό πολυβόλου..

Ασχετα που είναι η πιο αντιπαθητική εταιρία.. Μου άρεσαν αυτά που είδα.. Πως να το κάνουμε!

Μπες πάντως στο thread της Ε3 να δεις σχόλια κατα τη διάρκεια της Conference της Sony..

Αρκετή γκρίνια γιατί έδειχναν συνέχεια CGI, 15 λεπτά μόνο για το Destiny και γενικά μια δυσαρέσκεια.. Μέχρι που ανακοίνωσε No DRM και τιμή και ξεχάστηκαν δικαίως όλα!! Αλλά εγώ μένω μόνο στα παιχνίδια, γι'αυτό λέω MS..

michael92
11-06-2013, 21:05
Τι ακριβώς είχε η Conference της MS; Είχε MGSV, ε και; Multiplatform είναι :P

Mouxlalouda
11-06-2013, 23:55
συμπαράσταση στο φίλο φώτη και από μένα, για τους λόγους που ο ίδιος ανέλυσε και με βρίσκουν σύμφωνο...

MajereMP44
12-06-2013, 00:44
Η εκθεση μας παγωσε καπου στο μισαωρο οταν αρχισαν να λενε αηδιες για τηλεορασεις και προγραμματα και μπορει να παιξει τραγουδια και ταινιες κλπ.Παιχνιδια καινουρια δεν εδειξαν.Δεν υπηρχε λογος να το κανουν.Επρεπε να το παρουν πιο σφαιρικα αποτι το Φλεβαρη που ηταν ολα μεσα στα ματια μας το ενα παιχνιδι πισω απο το αλλο.Η καταληξη της παρουσιασης ηταν εκπληκτικη ομως.Που σημαινει οτι δεν εδειξαν παιχνιδια γιατι ανυπομονουσαν για τη βομβα.Και να πω και την αληθεια αυτο περιμενα απο την εκθεση της Sony.Να πει για τα DRM.Το εγραψα και την ωρα που το βλεπαμε...μιλα μας για το DRM και το always online γιατι τι να τα κανω τα παιχνιδια οταν δεν θα ειναι δικα μου "ποτε των ποτων".Συνεπως, αψογη η παρουσιαση.H MS ηταν σαν να εκανε δωρο σε ενα gay την Μεγκαν Φοξ.Κατι δλδ που του ειναι ψιλοαχρηστο:P

Mouxlalouda
12-06-2013, 02:08
προσωπικά και σε μένα η Μέγκαν Φοξ θα ήταν ψιλοάχρηστη (δεν είμαι gay, το διευκρινίζω, απλά γούστα είναι αυτά). το 99% περίμενε να ακούσει αυτά που ειπώθηκαν στο φινάλε και πάλι καλά που όλα ήταν όπως το ευχόμασταν. άντε να αρχίζουμε να μαζεύουμε κάνα ευρώ, γιατί πιστεύω πως ήρθε η ώρα να πάρω και γω επιτέλους μία κονσόλα day 1, μεράκι το έχω... μεγάλο + για μένα το plus πάντως, μία συνδρομή για 3 κονσόλες και κυρίως και με παιχνίδια για ps4.

odytsak
12-06-2013, 02:09
εγω ψηφισα ΕΑ, επαθα πλακα με το multi του BF4:d030:

MajereMP44
12-06-2013, 02:28
Δωστε και στον Οδυσσεα ενα ban δλδ ειναι πολυ προκλητικα τα παιδια...
fanboy...ε fanboy :P

psx3
12-06-2013, 05:34
Αν εξαιρέσουμε την πρωτοφανή έλλειψη exclusives*, ψηφίζω Sony.

* Θέλω να πιστεύω ότι τα κρατάνε για αργότερα. Aρκετά βίασαν την MS χτες χωρίς σάλιο, trololol.

Nek_Food
12-06-2013, 09:48
OK, δεν έχω αξιωθεί λόγω υποχρεώσεων να την δω ακόμη όλη την παρουσίαση της Sony, αλλά είδα ζωντανα προχθές της Microsoft. Αυτό που αναφέρετε για τα παιχνίδια είναι ολίγον άδικο. ΟΚ, έδειξε η Microsoft ένα σωρό παιχνίδια τα περισσότερα μάλιστα Multiplatform, ενώ όσα exclusives έδειξε προσωπικά εκτός του κλασικού πια Forza, άντε κάνα δυο ακόμη (Quantum Break ίσως και κάνα άλλο) δεν μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση. Που ήταν τα 15 που υποσχέθηκε και τα 8 νέα ip; Το Ryse θα μου πείτε που το περιμένουμε από πρόπερσι στο 360 και το έκανε γαργάρα στο Xbox One μπας και γεμίσει τις βιβλιοθήκες; Το PS3 δεν έδειξε νέα παιχνίδια πλην κάνα δυο ίσως (είμαι στα indy) αλλά ας λάβουμε υπόψη ότι έδειξε λίγο πολύ ίδιο αριθμό exclusives που μπορεί να τα ξέραμε από πριν αλλά σαν ποιότητα θεωρώ ότι είναι ανώτερα. Επίσης, αφού δεν το είχε κάνει στο παρελθόν, έπρεπε να αναφερθεί και στις υπόλοιπες υπηρεσίες και το έκανε θα έλεγα αρκετά επιγραμματικά αν και μάλλον πολύ άτονα με τον προσκεκλημένο που είχε. Πάμε στο αν ήταν ανάγκη να δείξει περισσότερα; Δεν νομίζω ότι είχε λόγο γιατί όλα θα "καίγονταν" κάτω από τα ήδη πολλά νέα όπως: εμφάνιση και τιμή κονσόλας, ανυπαρξία περιορισμών και ελέγχου, οπότε κάνει κάτι έξυπνο. Συνεχίζει να δείχνει τα ίδια που ξέρουμε, πετάει δύο βαρβάτες βόμβες που μηδενίζουν τον αντίπαλο και στις επερχόμενες εκθέσεις μέχρι το launch (δύο νομίζω; TGS/GamesCon) που ξέρουμε ότι είναι πάντα δυνατή η παρουσία της, μας σερβίρει και νέα παιχνίδια. Νομίζω ότι οι ανακοινώσεις της ND (αν θυμάμαι καλά από τα τελευταία χρόνια) συνήθως γίνονται σε τέτοιες εκθέσεις και όχι στην Ε3. Γιατί να απλώσει από τώρα όλο της το οπλοστάσιο; Θα το κάνει σταδιακά και θα έχει ένα συνεχές σούσουρο γύρω από την κονσόλα της. Αυτή είναι η γνώμη μου, πάω να δω και το υπόλοιπο της παρουσίασης αν και πολλά στιγμιότυπα τα έχω δει ήδη σε αποσπάσματα, αλλά θέλω να την δω συνολικά (αν προλάβω πάλι).

Valkyre
12-06-2013, 11:29
ε καλα δεν εχει νοημα πιστευω λολ!