PDA

View Full Version : Eγώ είμαι ο γκαντέμης ή η samsung είναι τραγική?



NIKOS
08-12-2007, 18:17
paidia...
apo tote pou pira mia samsung full hd 37, olo k kati ginete...
ti mia to trofodotiko...k me ta xilia zoria mou thn allazoun
k twra ekei pou evlepa tv , ksafnika mavrizei h othoni k den paizei tpt...apla akougete hxos!!!
milame gia tou kwlou pragmata! k den thn exw oute 2 mhnes!!!

nikon
08-12-2007, 18:39
paidia...
apo tote pou pira mia samsung full hd 37, olo k kati ginete...
ti mia to trofodotiko...k me ta xilia zoria mou thn allazoun
k twra ekei pou evlepa tv , ksafnika mavrizei h othoni k den paizei tpt...apla akougete hxos!!!
milame gia tou kwlou pragmata! k den thn exw oute 2 mhnes!!!


Εγώ στη θέση σου θα την πήγαινα πίσω και θα τους έλεγα να μου δώσουν καινούρια χωρίς άλλη κουβέντα.Κάποια μοντέλα, σε όλες τις μάρκες σε όλα τα πράγματα, βγαίνουν ελαττωματικά από το εργοστάσιο.Όσο έχεις την εγγύηση εντάξει αλλά άμα λήξει τι θα κάνεις;

NIKOS
08-12-2007, 18:51
ela nte!
k pali allagh?prin ena mha mou thn allaksane!
apoti fenete h samsung einai tou kwlou
k o bro mou pire mia 32 hd ready k tou xalase sth vdomada panw!
theloun k TV.,..as menane sta psygeia k sta kinita mono

NonBorn
08-12-2007, 18:59
ela nte!
k pali allagh?prin ena mha mou thn allaksane!
apoti fenete h samsung einai tou kwlou
k o bro mou pire mia 32 hd ready k tou xalase sth vdomada panw!
theloun k TV.,..as menane sta psygeia k sta kinita mono

Πήγαινε την για αλλαγή... Απλό. Και επίσης δες την τάση που βάζεις την τηλεόραση σου, δεν είναι φυσιολογικό που έγινε το ίδιο πράγμα 2 φορές σε τόσο μικρό διάστημα. Σίγουρα μπορεί να φταίνε και οι 2 τηλεοράσεις αλλά ,μπορεί να φταίει κ τίποτα άλλο...

nikon
08-12-2007, 19:01
Δεν νομίζω ότι όλες η τηλεοράσεις της είναι για πέταμα (αν και είμαι κολλημένος με τη Sony και δεν θα έπαιρνα ποτέ Samsung) πολλοί έχουν Samsung και είναι ευχαριστημένοι πχ ο αδελφός μου.Μάλλον είσαι "τυχερούλης".:giggle:

yiannis2002s
08-12-2007, 23:40
Kαι εγω και 3 φιλοι μου εχουμε Samsung της σειρας R χωρις απολυτως κανενα προβλημα....
Μηπως δεν την εχεις βαλει σε πολυμπριζο ασφαλειας? Και εχει προβληματα με τις εναλλαγες τασης της ΔΕΗ?

NIKOS
09-12-2007, 02:18
isa isa pou eskasa 35 euros gia polyprizo asfaleias...moupe o texnikos tha erthei na thn parei na thn episkevash...alla ayto tha ginete?

MaRkUs_
09-12-2007, 14:41
τι να στην επισκευαση ρε συ???αι πες τους να σου δόσουν καινούρια....πάντος πρέπει να είσαι γκαντέμης:ρρρ εμένα τπτ δεν έχει πάθει εδώ και 7 μήνες:ρ

grsaint13
09-12-2007, 15:12
Για μένα,αυτή τη στιγμή οι Samsung είναι ίσως οι καλυτερες τηλεοράσεις από άποψη απόδοσης χρωμάτων.

Το γεγονός ότι κάποιες μπορεί να αποδειχτούν ελλατωματικές,είναι καθαρά θέμα τύχης (ή μάλλον ατυχίας) και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να την επιστρέψεις για να πάρεις μια καινούρια!

ProEvo
10-12-2007, 11:13
Και εγώ samsung έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, για την ώρα τουλάχιστον. Πάντως καλό θα ήταν να τους κυνηγήσεις να στην αλλάξουν γιατί, για να βγάζει τόσα προβλήματα θα πρέπει να είναι ελλατωματική.

TopGunZ
10-12-2007, 11:26
Samsung 32" HD Ready ένα χρόνο τώρα χωρίς πολύμπριζα ασφαλείας και λοιπά δουλεύει τζετέ...

georgios
10-12-2007, 12:24
pedia i samsung ine ikonomiki lisi. ke opos ine fisiko, oti plironis pernis. profanos den pernane austirus elenxus, opote ine na min su tixi

MaRkUs_
10-12-2007, 14:30
οικονομική??:Ρ 1700 ευρώ την είχα πάρει όταν η sony ήταν φτηνότερες:Ρ

georgios
10-12-2007, 15:24
milas gia idio megethos ke idia analisi? isos itan se periodo alagis montelu otan tsekares ta sony

pantos i sony ke i philips exun sto idio megethos pola montela ke ta akriva tus ine milia makria apo samsung se timi ke piotita


οικονομική??:Ρ 1700 ευρώ την είχα πάρει όταν η sony ήταν φτηνότερες:Ρ

LAZAGR76
11-01-2008, 00:05
milas gia idio megethos ke idia analisi? isos itan se periodo alagis montelu otan tsekares ta sony

pantos i sony ke i philips exun sto idio megethos pola montela ke ta akriva tus ine milia makria apo samsung se timi ke piotita



λαθος κανεις φιλε μου για ψακσε και θα δεις οτι οι τιμες ειναι τουλαχιστον οι ιδιες:) εγω πηρα πρωτου ενα χρονο και 2-3 μηνες samsung hd ready 40αρα στα 1850 ευρω απο γνωστο και οι τιμες σε αντιστιχα μοντελα σονυ και philips ηταν εκει.

vasses
11-01-2008, 01:20
samsung einai korifaies min sou po kaliteres apo sony , endeiktika exei enas filos http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168189 1,5 xrono mono i eizo tin pernaei stin katigoria tis kai e agorase prosfta ayti alla den exei ps3:notsay: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1013335 pantos i tileorasi ta spaei kati sony bravia full hd den pianoune mia mprosta tis apo xromata kai apeikonisi.
Exeis provlima me tis taseis tous spitiou sou den mporei 2 tileoraseis na kaikane , ektos an epeses se ellatomatiki partida

TERRORZONE
11-01-2008, 03:55
Ρε παιδια επειδη δουλευω σε αλυσιδα ηλεκτρικων στο τομεα των ¨μαυρων συσκευων¨ να πω τη γνωμη μου.Λοιπον εχουμε 53 μαγαζια και επειδη βλεπω τις κινισεις καθε ειδους σε καθε μαγαζι λογο δικτιου στην εταιρια θα πω το εξης.1ον ειναι λογικο η οτι οι samsung ακουγετε οτι χαλανε ευκολα και ο λογος ειναι οτι αφου εχει εδω και 2 χρονια το μεγαλυτερο μεριδιο αγορας στην ελλαδα στις 26 με 42 ιντσες ειναι πιθαο να εμφανισει μεγαλυτερο ποσοστο βλαβης.πχ αν στις 100 τηλεορασης οι 60 ειναι samsung.2ον παιζει πολυ παραεισαγωγη στην εταιρια αυτη.ο επισημος αντιπροσωποσ ειναι ο FOYRLIS.3on αν και εγω εχω samsung πρωσοπικη μου παντα εκτιμηση θα πω οτι οι σειρες S (81,86 κτλ) δεν εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης(και αυτες εχουν τα περισοτερα σερβισ) αλλα αντιθετως η σειρες R και M ειναι σε αρκετα και εμφανη σημεια ανωτερες απο αλλες εταιριες οχι μονο σε εικονα αλλα στο συνολο (γενικη τεκμηριωση του προιοντος).Εν κατακλειδι θα τις χαρακτιριζα value for money τις τηλεορασεις της samsung.Τωρα να σας οω και μερικα παραδειγματα εντελως εμπειρικα λογο δουλειας.Το καλοκαιρι οπος ολοι ξερουμε η ΔΕΗ τον παιρνει απο παντου (διακοπες ,καρφια στη ταση κτλ).λοιπον στο καταστημα οι μονες εταιριες που παθανε ζημια sto τροφοδοτικο ηταν οι SHARP και μαλιστα μοντελα οπως WD1 που εινai made in japan.Τωρα αν μου ζηταγατε μια λιστα με τις πιο αξιοπιστες απο την καλυτερη ως προς την χειροτερη εταιρια ανεξαρτητα μοντελου τιμης και τα σχετικα απλα και καθαρα θεμα αξιοπιστιας βασει των επιστροφων,παραπωνων πελατων θα ελεγα αυτο
1)PANASONIC
2)HITACHI
3)SONY
4)LG
5)PHILIPS
6)SAMSUNG
7)TOSHIBA
7)SHARP

παιδια και να εχετε υποψιν οι πιο πολλες βλαβες ειναι απο πτωση στη μεταφορα.οι πιο πολυ οδηγοι κακομεταχειριζοντε τα προιοντα.
Ελπιζω να βοηθησα

redismagik
20-05-2008, 23:41
4150 euro eixa plirosei mia smsoung 42 plazma prin 3,5 xronia.akoma ta kleo ............ oute isodo hdmi den eixe na valo to ps3 .gia mena stis tileoraseis i philips eine apo tis kaliteres etereies.

Tek_Killa
20-05-2008, 23:53
3 samsung εχω και ειναι αστερια! Ο καθενας μας ειναι γκαντεμησ και σε κατι... Εγω τωρα ειμαι στο 4ο ps3. 3 τους εχω παει πισω. Τι θα επρεπε να πω? Πως "θελουν και παιχνιδοκονσόλες οι αχρηστοι?"... Τι να κανουμε. Οσο πιο πολυπλοκη ειναι μια κατασκευη, τοσο πιο ευκολα χαλαει. Αλλο τωρα τι κουμαδες ειναι οι αντιπροσωπειες εδω...

oddin
21-05-2008, 11:50
Μια που λέμε για samsung,εχω ενα πρόβλημα εδω και καιρό,ολο λέω να το γράψω,και να την πάω για αλλαγή,αλλα δεν έχω πολύ χρόνο.
Λοιπον το πρόβλημα πιο ειναι...Βλέπω τηλεόραση,ασπρίζει ολη η οθόνη για 4-5 δευτερολεπτα,και επανέρχεται.Οταν παίζω play,έχει πολύ κλειστά χρώματα,μετα βίας βλέπω σε παιχνίδια με χαμηλό φωτισμό,οταν φτιάχνω τα χρώματα μετα απο 5 λέπτα μαυρίζει η οθόνη,και επανέρχεται στα αρχικά settings...τι μπορεί να φταίει????

xar
21-05-2008, 12:41
mhn akouw blakies oti oi samsungs einai moufa. oti einai ftiagmeno ap ton anthrwpo panta tha bgazei problhma. dld esy an agorazes mersiko ama3i kai sou ebgaze ena problhma ti shmainei oti einai moufa ?? etuxe!! opws etuxe kai an mou kathisei to joker shmera :P

bouzk77
21-05-2008, 12:52
Κι εγώ samsung έχω εδώ και ένα χρόνο και δεν έχει πάθει τίποτε (μην... τη ματιάσω).
Πάντως τα προϊόντα βγαίνουν σε τρεις κατηγορίες Α, Β, C (ανάλογα με τα προβλήματα που παρουσίασε η παρτίδα παραγωγής) γι' αυτό δείνουν την εγγύηση (πιθανά ελλατοματικό προϊόν).

Τώρα τα μαγαζιά (ονόματα δεν λέμε) που βάζουν πολλές και άτοκες δώσεις πως θα βγάλουν το ψωμί τους? ...αγοράζοντας C κατηγορία και αυξάνοντας τις πιθανότητες να σου κάτσι ελλατωματικό το προϊόν.

oddin
21-05-2008, 14:16
Μια που λέμε για samsung,εχω ενα πρόβλημα εδω και καιρό,ολο λέω να το γράψω,και να την πάω για αλλαγή,αλλα δεν έχω πολύ χρόνο.
Λοιπον το πρόβλημα πιο ειναι...Βλέπω τηλεόραση,ασπρίζει ολη η οθόνη για 4-5 δευτερολεπτα,και επανέρχεται.Οταν παίζω play,έχει πολύ κλειστά χρώματα,μετα βίας βλέπω σε παιχνίδια με χαμηλό φωτισμό,οταν φτιάχνω τα χρώματα μετα απο 5 λέπτα μαυρίζει η οθόνη,και επανέρχεται στα αρχικά settings...τι μπορεί να φταίει????
Kαμιά ιδέα τι μπορεί να είναι???

Valkyre
21-05-2008, 14:33
1.5 χρονο τωρα εχω μια Samsung 37" full HD M86 μοντελο.Δεν ειχα το παραμικρο προβλημα , και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος απο θεμα εικονας και κατασκευης(φτου φτου).Οπως ειπε και ενα παιδι , οταν εγω ημουν αναμεσα σε Sony/Samsung διαλεξα την Samsung διοτ τα χρωματα μου φανηκαν πιο "ζωντανα".Επισης τοτε που την αγορασα οταν πρωτοβγηκε η σειρα Μ εκανε 1800 ευρω και το αντιστοιχο μοντελο της Σονυ ειχε 1500 και δεν εβγαζε full HD σε αυτες τις διαστασεις.

Για τον φιλο που εχει προβλημα , τσεκαρε λιγο το συστημα σου οπως ειπε ο Κωστας και να πας να σου την αντικαταστησουν ασυζητητι!

Melnibonian
30-05-2008, 01:14
Εσυ που δεν λες να την πας πισω....
Για ενα κοκκινο pixel,ξερει κανεις τι παιζει,δηλαδη αν εχω κανενα δικαιωμα επιστροφης?Απο τα MULTIRAMA μου ειπαν δεν αλλαζετε(μια 40'' samsung ειναι,και ειναι ακομη στην εγγυηση βεβαια).

WolfRathmA
30-05-2008, 04:35
Εσυ που δεν λες να την πας πισω....
Για ενα κοκκινο pixel,ξερει κανεις τι παιζει,δηλαδη αν εχω κανενα δικαιωμα επιστροφης?Απο τα MULTIRAMA μου ειπαν δεν αλλαζετε(μια 40'' samsung ειναι,και ειναι ακομη στην εγγυηση βεβαια).

Απο οτι γνωριζω η καθε εταιρια κανει αντικατασταση σε καμενα pixels εφοσον εχεις συμπληροθει καποιος αριθμος αυτων. Για παραδειγμα 7 με 8 καμενα pixels. Αναλογος τη λεει το συμβολαιο της εγγυησης.

Εχει κανει κανεις ποτε αναβαθμιση του λογισμικου απο το μενου που εχει η τηλεοραση του;

MajereMP44
29-06-2012, 16:28
Παιδια επειδη χαλασε χτες η τηλεοραση μου μια samsung full hd μηπως ξερετε ποσο χρονο εγγυηση δινει η Mediamarkt στις τηλεορασεις? Βασικα οπως εβλεπα τον αγωνα μαυρισε η οθονη και μετα αντιο.Μονο ηχος.Σε περιπτωση που ειναι εκτος εγγυησης αξιζει να την επισκευασω ή παω για αλλη?Ευχαριστω.

YΓ Αν εχει κανεις σας κανα καλο μαγο/παπα/αρχιμανδριτη/σατανιστη κατι ρε παιδι μου να κανει κατι με το σπιτι που μενω διοτι ολα χαλανε απο τοτε που πατησα εδω:P

nikon
29-06-2012, 20:20
Aν γυρνάς το κεφάλι σου σβούρες, ξερνάς πράσινο πηχτό υγρό και που και που αράζεις στο ταβάνι τότε δεν θες άλλη τηλεόραση εξορκιστή θέλεις.

Αν δεν κάνω λάθος 1 χρόνο έχουν εγγύηση τα ηλεκτρικά γενικά αλλά το αν αξίζει να την φτιάξεις είναι ανάλογα με πόσα θα σου πουν ότι φτιάχνει.

MajereMP44
29-06-2012, 20:27
Μα'στα!Ο παπας στο μοναστηρακι ξερεις αν κανει ακομη εξορκισμους?

Starlord
30-06-2012, 17:59
Ρε φίλε με ανησυχεί αυτό που λες για το σπίτι! Μήπως υπάρχει κανένα γενικό θέμα με το ρεύμα στην περιοχή ή μήπως έχει γίνει καμιά π@π@ριά στα ηλεκτρικά του σπιτιού και θρηνήσεις και άλλες συσκευές;

MajereMP44
30-06-2012, 19:58
Δεν ξερω αδερφε...θα σ πω τι μ χαλασε για να πεις κ συ: 2 blu-ray drives σε ps3 (αυτο σιγουρα δεν ειναι απο ρευμα) , 2 κινητα τηλεφωνα και τωρα η τηλεοραση.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι φαντασματα εδω μεσα που χαλανε συσκευες! 'Η ειμαι κουλομαρια και τα χαλαω εγω.

nikon
30-06-2012, 20:07
Λοιπόν MajereMP44 (http://imageshack.us/photo/my-images/846/exorcistv.jpg/)......εεεεε τίποτα όλα καλά.:whistle::c026:

MajereMP44
30-06-2012, 20:17
Μησε τα :P