PDA

View Full Version : πολύ κακό τοπικ θα το δείτε οταν μπειτε!!



klepidas
04-12-2007, 09:26
ισως...τι ισως 100% το εχω βάλει σε λαθος κατηγορία αλλα έχω νευριάσει πολυ με το θέμα............πως γινεται να εχω 1057 ποστ και τιν αλλη μερα 1023????????????????????????αμα το θεωρειται σωστο μπραβο σας:banghead::mad::fryingpan::1appl:.....τελος

tasioskis
04-12-2007, 09:44
εχεις δικαιο τι να πω?!!!αλλα δεν νομιζω να παιζουν σημασια τα ποσα posts εχει ο καθενας μας τι 1000 τι 200 το ιδιο πραγμα και στον ενα και στον αλλο δεν παυει να εισται μελος τισ ιδιας κοινοτητας,η νομιζεις οτι σε κανει ποιο εμπειρο να εχεις περισσοτερα ποστς , τοτε το αφεντικο που εχει γυρω στα 700 πρεπει να παραιτηθει.
Υ.Γ . Αν εχεις συνμφωνησει το καθε ποστ που κανεις να το πληρωνεσαι τοτε καλα κανεις και φωναζεις και εγω μαζι σου ειμαι,αν οχι ομως τοτε εισαι καπως υπερβολικος.

klepidas
04-12-2007, 09:53
δεν ξέρω αλλα μοθ αρέσει να έχω πολλα ποστ το θεμα ειναι πιοσ ο λογος να τα σβησουν???

nikon
04-12-2007, 09:57
Για να νευρίασες τόσο μάλλον έχεις τον λόγο σου (κάπου μετράνε τα post) αλλά αν όχι εντάξει τι έγινε θα μπορούσε να μην έγραφε πουθενά πόσα έχεις.Τέλος πάντων εσύ ξέρεις.

klepidas
04-12-2007, 10:19
παιδια δεν εχω λογο απλα πραγματικα μοθ αρεσει να με βλεπω στο τοπ5 απο τα ποστ..και να μην ημοθνα δεν ειχα προβλημα..αλλα γιατι να κανοθν κατι τετοιο οι μοντ?

tasioskis
04-12-2007, 10:29
εχεις δικιο αλλα το μονο πoυ πρεπει να περιμενουμε ειναι μια απαντηση των mods...

nikon
04-12-2007, 10:31
παιδια δεν εχω λογο απλα πραγματικα μοθ αρεσει να με βλεπω στο τοπ5 απο τα ποστ..και να μην ημοθνα δεν ειχα προβλημα..αλλα γιατι να κανοθν κατι τετοιο οι μοντ?

Έχεις δίκιο στο τελευταίο και καλό θα είναι να δουν τα παιδιά τι έγινε γιατί δεν ακούγετε και πολύ ωραία για το forum.Αν θες πάντως την γνώμη μου το θέμα δεν είναι πόσα post έχει ο καθένας αλλά τι κέρδισε από αυτά (φίλους,γνώσεις,ιδέες κλπ).

klepidas
04-12-2007, 10:34
εκτοσ απο το να κερδίσω κατι απο αυτα τα ποστ δινω και πληροφοριες ποθ μπορει να χρειάζονται οι αλλοι

TopGunZ
04-12-2007, 10:46
ρε κλεπ δεν ξέρω, μήπως σβήστηκαν παλιά τόπικς?

tasioskis
04-12-2007, 10:48
Έχεις δίκιο στο τελευταίο και καλό θα είναι να δουν τα παιδιά τι έγινε γιατί δεν ακούγετε και πολύ ωραία για το forum.Αν θες πάντως την γνώμη μου το θέμα δεν είναι πόσα post έχει ο καθένας αλλά τι κέρδισε από αυτά (φίλους,γνώσεις,ιδέες κλπ).


:1appl::1appl::1appl::1appl:
μπραβο νικο αυτο ειναι που μετραει.δεν μετραει τα ποσα posts εχει ο καθενας
αλλα ποσο βοηθουν τον αλλο.εγω αυτη τι στιγμη εχω γυρω στα 500 δεν νομιζω να βρειτε ενα post μου που να εχει βοηθησει καποιον,αλλα καποιος που εχει 30 posts μπορει να εχει σωσει το μισο forum.

klepidas
04-12-2007, 10:53
αμα ηταν ετσι θα σβηνονταν και ποστ τον αλλων μελων

TopGunZ
04-12-2007, 10:54
συγνώμη...δλδ ήξερες πόσα ποστ είχε ο καθένας?.... ρε κλεπ....αυτό είναι λίγο καμμένο...

klepidas
04-12-2007, 10:55
οχι αλλα ηξερα ποσο ειχε ο αγγενητος ο πντς13 ο μαρκυς και ο γουλφ

TopGunZ
04-12-2007, 10:57
....αχέμ....ε....όντως αυτό ειναι λίγο καμένο...

ένα πμ έστειλες πρώτα σε κάποιον από τους μοντς?

klepidas
04-12-2007, 10:58
οχι θα περιμένω να απαντησουν εδω

tasioskis
04-12-2007, 11:09
για να δουμε τη απαντηση θα δωσουν οι ξενδιαντροποι mods στη δημοσια κατακραυγη του κλεπιδα...:rofl:

PaneDi
04-12-2007, 11:52
πραγματικά ανυπομονώ...

Slay
04-12-2007, 12:57
Posts σου μπορει να σβηστηκαν ειτε επειδη σβηστηκαν θεματα ολοκληρα, συμβαινει στις αγγελιες συνεχεια αυτο, ειτε γιατι διαγραφτηκαν μαζι με αλλα λογω offtopic, και στην ποιο ακραια περιπτωση να οφειλεται σε καποια δυσλειτουργια της database (αν και δεν μου ερθει ερθει κανενα warning) σε καμια περιπτωση παντως δεν εγινε απλα και μονο για να σου μειωθει ο αριθμος των posts , αλλωστε για ποιο λογο να κανουμε κατι τετοιο δεν μας εδωσες καποια πιθανη εξηγηση, και οπως σου ειπαν και αλλοι τετοια θεματα λυνονται με ηρεμια και μεσω PM.

klepidas
04-12-2007, 14:43
μαλιστα αλλά το βλέπω καθε μήνα αυτο και τωρα μοθ ηρθε να το πω και να το γωναξω καθε μηνα χανω απο 20 ποστ

GedoGt
04-12-2007, 14:47
Klepida, πόσο χρονών είσαι?

klepidas
04-12-2007, 14:48
εχει σημασια?

SeLanmere
04-12-2007, 14:48
giati kaneis san 15xrono

klepidas
04-12-2007, 14:50
μαλιστα και αν σοθ ελεγα πως ειμαι 15?????πααδια αυτο ειναι το στιλ μοθ και δεν θα μοθ το αλλαξει κανεισ...θελω να εχο πολλα ποσττελοσ...ολα τα αλλα προβλημα μου

SeLanmere
04-12-2007, 14:54
kala kaneis kai magkia sou pou yposthrizeis ton xarkthra sou , alla mhn aporeis otan kapios tha diafwnhsei mazi sou sthn shmasia tou arithmou twn posts sou giati den skeftontai oloi san esena xwris na shmainei oti o tropos pou skeftesai einai kakos h lathos.Einai kata thn proswpikh mou apopsh xwris ousia

TopGunZ
04-12-2007, 14:55
Βασικά...καλό θα ήταν να εφαρμόζαμε ένα σύστημα rep σαν το ps3forums.com

Το να σχολιάζουμε τις αγγελίες κάποιων ή να γράφουμε 500 ανέκδοτα (από την εμπειρία μου στα διάφορα φόρουμ όχι εδώ) και γενικά το κυνήγι των ποστ δεν έχει σημασία...τα ρεπς που σου δίνει ο συμφορουμίστας έχουν νόημα..

Βλέπεις στο προαναφερθέν φόρουμ άτομα με χιλιάδες ποστ να έχουν λιγότερο ρεπ από άτομα με μερικές εκατοντάδες ποστ...

tasioskis
04-12-2007, 15:09
Βασικά...καλό θα ήταν να εφαρμόζαμε ένα σύστημα rep σαν το ps3forums.com

Το να σχολιάζουμε τις αγγελίες κάποιων ή να γράφουμε 500 ανέκδοτα (από την εμπειρία μου στα διάφορα φόρουμ όχι εδώ) και γενικά το κυνήγι των ποστ δεν έχει σημασία...τα ρεπς που σου δίνει ο συμφορουμίστας έχουν νόημα..

Βλέπεις στο προαναφερθέν φόρουμ άτομα με χιλιάδες ποστ να έχουν λιγότερο ρεπ από άτομα με μερικές εκατοντάδες ποστ...

:1appl::1appl::1appl:

X-NEC
04-12-2007, 16:04
θελω να εχο πολλα ποστ τελος...

Είμαστε γεννημένοι ο ένας για τον άλλον. Τέλος!!!:angry::rofl:

NonBorn
04-12-2007, 16:31
Είναι απλό το τι έχει γίνει παίδες... Προφανώς σβήστηκαν κάποια offtopic ή κάτι ανάλογο (αγγελίες κλπ) όπως ανέφερε και ο Slay πιο πριν... Και απλά ο klepidas που θέλει να έχει τα "άπειρα" post και σπαμάρει παντού απλά για να ανεβάσει τον αριθμό των posts του γιατί έτσι του αρέσει, έτυχε να είχε πολλά μηνύματα στα θέματα αυτά που σβήστηκαν.

Κανείς δε μπορεί να πειράξει τον αριθμό των posts σου, κανένας mod, παρά να σβήσει κάποια μηνύματα αν θεωρεί ότι "προσβάλλουν" κατά κάποιο τρόπο το εκάστοτε θέμα ή τους κανόνες.

Λοιπόν σταμάτα να κλαψουρίζεις γιατί με τον τρόπο σου προκαλείς... Μπορούσες κάλιστα να στείλεις ένα pm για να σου εξηγήσει κάποιος, δυστυχώς το αυτονόητο! Το τι λένε τα στατιστικά και το ποιος είναι στους top posters δεν έχει καμία μα καμία σημασία για τα μέλη της κοινότητας, ρώτα τους έναν προς έναν όλους αν θες και δε σε πείθει αυτό που λέω! Το θέμα είναι ποιος βοηθάει ουσιαστικά και ποιος δίνει λύσεις σε ότι προκύψει! Αν νομίζεις ότι αυτό γίνεται με έναν μετρητή, τι να σου πω....


Επίσης ο τίτλος του κάθε θέματος οφείλει να είναι περιγραφικός για το τι ακολουθεί... Τι τίτλος είναι αυτός που έβαλες? Κάποιος mod που θέλει να βοηθήσει γιατί να μπει και να διαβάσει το post σου αφού δεν λες ότι υπάρχει πρόβλημα στον τίτλο? Λοιπόν όπως είπα σταμάτα να κάνεις σα μωρό γιατί πραγματικά είναι γελοίο το θέμα.


Αυτή είναι η γνώμη μου! Και συγνώμη για το ύφος μου αλλά δε άντεξα, θεωρώ εκνευριστικά γελοίο το θέμα συζήτησης!


EDIT:

@ TopGunZ

Υπάρχει reputation system ήδη αλλά δεν βλέπω να έχει απήχηση αν και θα βοηθούσε πολύ... Ένα Point System σαν το ps3forums.com όντως είναι κάτι πολύ θετικό. Το βασικό όμως σίγουρα είναι το reputation system το οποίο νομίζω δε χρησιμοποιείται όσο θα έπρεπε δυστυχώς το ξαναλέω.... :(

tasioskis
04-12-2007, 16:36
βρηκα το νεο ονομα του thread
πολυ κακο για το τιποτα.

TopGunZ
04-12-2007, 16:39
μα έχει τυχει να σου βάλω ρεπ ρε νον (τότε με τα φόλντερς) και δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει κάνει! όλους από ότι βλέπω μας βγάζει ένα πρασινάκι!?! δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί! αν έχει ένα μετρητάκι θα είνα καλύτερα...

ProEvo
04-12-2007, 16:43
Και εγώ δεν καταλαβαίνω πως λειτουργεί το rep system. To πατάω σε κάποιους αλλά μου βγάζει απλά ένα πεδίο και βάζω ένα σχόλιο. Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.

tasioskis
04-12-2007, 16:44
μα έχει τυχει να σου βάλω ρεπ ρε νον (τότε με τα φόλντερς) και δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει κάνει! όλους από ότι βλέπω μας βγάζει ένα πρασινάκι!?! δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί! αν έχει ένα μετρητάκι θα είνα καλύτερα...


αν και λιγο offtopic σε ολο αυτο το παραληριματικο thread (χωρις να θελω να θηξω καποιον ) πειτε και σε μενα πως μπορω να σας βαλω ρεπ???????

PDS
04-12-2007, 16:46
μα έχει τυχει να σου βάλω ρεπ ρε νον (τότε με τα φόλντερς) και δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει κάνει! όλους από ότι βλέπω μας βγάζει ένα πρασινάκι!?! δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί! αν έχει ένα μετρητάκι θα είνα καλύτερα...

Εκει ειναι το προβλημα.Ουτε εγω το χρησιμοποιω γιατι δεν ειναι φανερο το τι πρεπει να κανεις και πως βλεπεις το αποτελεσμα κτλ.Ισως γι αυτο και οι περισσοτεροι δεν το εχουν παρει χαμπαρι οτι υπαρχει.

Ujin
04-12-2007, 17:21
Νέος στο forum σας, αλλά ως παλιός στο σπορ και mod για αρκετά χρόνια σε forum με χιλιάδες χρήστες, θέλω απλά να πω οτι η προσωπική μου εμπειρία μου έδειξε οτι post counts, reputations κ.τ.λ. πιο πολύ κακό, παρά καλό κάνουν.
Διαβάζοντας κάποιος ένα forum, αργά ή γρήγορα σχηματήζει άποψη για τους χρήστες του με βάση τα προσωπικά κριτήριά του. Πολλά ή λίγα posts, καλές ή κακές κριτικές, μικρή σημασία έχουν μπροστά στην κρίση του καθενός μας, καθηστώντας τα παραπάνω περιττά, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

PS3άκιας
04-12-2007, 17:25
Νέος στο forum σας, αλλά ως παλιός στο σπορ και mod για αρκετά χρόνια σε forum με χιλιάδες χρήστες, θέλω απλά να πω οτι η προσωπική μου εμπειρία μου έδειξε οτι post counts, reputations κ.τ.λ. πιο πολύ κακό, παρά καλό κάνουν.
Διαβάζοντας κάποιος ένα forum, αργά ή γρήγορα σχηματήζει άποψη για τους χρήστες του με βάση τα προσωπικά κριτήριά του. Πολλά ή λίγα posts, καλές ή κακές κριτικές, μικρή σημασία έχουν μπροστά στην κρίση του καθενός μας, καθηστώντας τα παραπάνω περιττά, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

:1appl: :1appl: :1appl: :1appl: :1appl:

TopGunZ
04-12-2007, 17:29
ξέρεις, ένα μετρητάκι για ρεπ ίσως σταματούσε κάποιους σπάμερ γιατί αν κάποιος έχει 20 ρεπ σε 1000 ποστ αισθάνεται άσχημα αν κάποιος τα έχει αυτά σε 500 ποστ. και ναι είναι λίγο και ο εγωισμός φτάνει να μη φτάνουμε σε ακραίες καταστάσεις.

καλή θα ήταν μια βαθμολογία του στυλ (ρεπ/ποστς)*1000....

ProEvo
04-12-2007, 17:33
Παιδιά συγνώμη αλλά ανούσια είναι τα rep. Έχεις εσύ 3 φίλους και αλληλό κάνετε rep μεταξύ σας π.χ. Έχουν καμιά σημασία τα rep; Ξέρουμε πολύ καλά, γιατί κρίση έχουμε, ποιοί εδώ μέσα γράφουν πράγματα για να βοηθήσουν και ποιοί γράφουν για να αυξήσουν τα post τους και μόνο. Όλα τα άλλα είναι ανούσια όπως είπε και ο φίλος μας ο Ujin.

urquattros
04-12-2007, 17:39
simfono me ton proevo

SeLanmere
04-12-2007, 17:40
eimaste dyo,
eimaste treis,
eimaste xilioi deka treis...

klepidas
04-12-2007, 18:20
Παιδιά συγνώμη αλλά ανούσια είναι τα rep. Έχεις εσύ 3 φίλους και αλληλό κάνετε rep μεταξύ σας π.χ. Έχουν καμιά σημασία τα rep; Ξέρουμε πολύ καλά, γιατί κρίση έχουμε, ποιοί εδώ μέσα γράφουν πράγματα για να βοηθήσουν και ποιοί γράφουν για να αυξήσουν τα post τους και μόνο. Όλα τα άλλα είναι ανούσια όπως είπε και ο φίλος μας ο Ujin.

Αν νομιζεται οτι γραφω για να αυξησω τα ποστ μοθ και οχι να σας βοηθησω εσας και το φορυμ τοτε ας φυγω γιατι δεν ανηκω εδω.................και ας μου σβηστουν ολα τα ποστ

ProEvo
04-12-2007, 18:22
Αν νομιζεται οτι γραφω για να αυξησω τα ποστ μοθ και οχι να σας βοηθησω εσας και το φορυμ τοτε ας φυγω γιατι δεν ανηκω εδω.................και ας μου σβηστουν ολα τα ποστ

Δεν μίλησα για κανέναν προσωπικά. και εσύ ειδικά ποστάρεις και κάποια πράγματα όπως νέα κτλ. Μίλησα καθαρά για την αξία των rep points. Αν το παραξήγησες, γράψε λάθος.

TopGunZ
04-12-2007, 18:23
εεεεεεε σαλάγα τα λίγο..ρε κλεπ μην αρπάζεσαι! κάνεις ολόκληρο τόπικ για ένα τόσο "ρηχό" θέμα και περιμένεις να μην έχεις σχόλια?!?!? αν όπως λες τα ποστ σου τα κάνεις για να βοηθήσεις (που δεν το αμφισβητώ!) δε θα σε νοιάξει το νούμερο! είσαι από τον μάη μέσα, είναι λογικό να έχουν απαρχαιωθεί από τότε κάποια ποστ στα οποία έγραψες κι εσύ! χαλάρωσε ρε φίλε μου, κανείς δεν αμφιβάλλει για τη συνεισφορά σου, εσύ την υποσκάπτεις με τέτοιου είδους θέματα!

klepidas
04-12-2007, 18:24
δεν θελω να τσακωθω με κανεναν στην αρχη αυτος ηταν ο σκοπος μοθ μεχρι τα 150 ποστ περιπου αλλα θελω ολοι να δειτε ποσα νεα θεματα για παιχνιδια,νεα,προβληματα,βοηθειες ςχω ανοιξει....τεσπα ας κλεισει το θεμα

modecris
04-12-2007, 19:29
Πρέπει να λάβετε υπόψιν σας την ηλικία του klepidas + το γεγονός ότι είναι από τους πιο χαλαρούς του forum.
Προσωπικά προτιμώ 1000 ελαφριά post παρά 100,ας πούμε,"δήθεν".

GedoGt
04-12-2007, 20:03
εχει σημασια?

Γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος πάνω απο 12 χρονών που να τον ενδιαφέρει ο αριθμός των ποστ σε ένα φόρουμ.

greekteo
04-12-2007, 21:23
καλα τοση σημασια εχει ο αριθμος των ποστ??? σημασια για μενα εχει η ουσια του καθε ποστ και οχι ο αριθμος...
Οσον αφορα τα rep θα συμφωνησω με κατι που ειπε ο proevo λιγο πιο πριν.

Slay
04-12-2007, 21:28
Και εγώ δεν καταλαβαίνω πως λειτουργεί το rep system. To πατάω σε κάποιους αλλά μου βγάζει απλά ένα πεδίο και βάζω ένα σχόλιο. Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.
το reputation system δουλευει, απλα χρειαζεται να παρει καποιος αρκετο reputation για να δειτε τις αλλαγες, και επισης αναλογα με το reputation Που εχεις μπορεις να δινεις αναλογα μεγαλο rep σε αλλους, εγω για παραδειγμα λογω admin δινω 10 , ο nonborn 4 k.o.k. εδωσα μερικα χρωστουμενα rep στον non για να δειτε τι εννοω.

WolfRathmA
04-12-2007, 22:02
Ρε Klepida... Να πας στην ευγη την Παναγιας. Δε θα σε παρουμε και απο το χερι. Συγκεκριμενα εχτες σβηστηκαν threads απο τις αγγελιες τα οποια ηταν πολυ παλια. ΑΝ διαβασες και στους κανονες των αγγελιων, εχουμε πει οτι θα σβηνονται παλιες αγγελιες οι οποιες ξεπερνουν τους 2 μηνες περιπου απο την ημερα καταχορησης τους. Ετυχε και ειχες πολλες αγγελιες και σβηστηκανε. Γιατι την μια ελεγες πωλειται το NBA και μετα απευθειας ανοιγες αλλο και ελεγες ανταλασεται. Ε μας δουλευεις μου φενεται.

Και ας κατσουμε καπου να μετρισουμε τα post σου και να δουμε κατα ποσο εχεις βοηθησει...

"ναι συμφωνω και εγω"

"ναι, ετσι εγινε"

"οχι, δε μου αρεσε καθολου"

Ειναι αυτα τα ποστ που βοηθανε τους αλλους;

Οποτε μην μας απειλεις οτι θα φυγεις και τετοιες ανοησιες. Εισαι μικρος... θα το καταλαβεις οταν μεγαλωσεις. Αντε στο καλο, αν θες να πας αλλου...


τεσπα ας κλεισει το θεμα

MaRkUs_
05-12-2007, 10:18
loool δεν χαλαρώνεται όλοι με το θέμα???klepida αγόρι μου αν θες πολλά post μπόρείς να μας πληρώσεις να σου προσθέσουμε καμια 3000-4000 χιλιάδες όπότε να έχεις μια διαφορά απο τον αγένητο....που παρεπιπτόντος τον απεχθάνομαι!!! αν είναι αυτο το prob σου πες το να σου προσθέσω τα δικά μου ποστ....έλεος...insomnia θα καταντήσουμε???
και αυτό που λέει ο wolf έχει γίνει άπειρες φορές....το 80 % τον post σου ήταν: ναι εντάξει, συμφωνό κλπ....αλλά σου είπα αν το prob είναι τα post τότε να σου δώσο τα δικά μου να ξεκινίσο απο 0!:Ρ πλάκα θα έχει......