PDA

View Full Version : Exclusive Treasures of Montezuma Blitz (PSN Free)



odytsak
23-01-2013, 11:37
Κλώνος Βejeweled, είναι δωρεάν από το PSN και περιέχει trophies.

Οσο ανεβαίνετε level εκτός ότι ανανεώνετε τις ζωές σας (καρδιές)
και παίρνετε άφθονους κρυστάλλους
ξεκλειδώνουν πολλά καλούδια όπως διάφορα totems και bonuses
που βοηθάνε στα μεγαλύτερα σκορ και στην επιμήκυνση του χρόνου του round
που είναι και το πιο σημαντικό.

Θα το χαρακτήριζα το καλύτερο free game του PSVita (μαζί με το Jetpack Joyride).

rSanOxZtg60

Υπάρχει πάντα εβδομαδιαίο tournament μεταξύ της friendlist
που με τη λήξη του κάθε Κυριακή
δίνει πάρα πολλές ζωές και κρυστάλλους,
όσο πιο πολλοί φίλοι τόσο περισσότερες ζωές και κρυστάλλους δίνει
οπότε όποιος θέλει ας με προσθέσει στην friendlist του.

Nikoladim
23-01-2013, 13:32
Ωραίος Όντις δεν με αφήνει για ρεπ. Άντε να αρχίσει σιγά σιγά η απόσβεση!

odytsak
08-02-2013, 00:30
Eνα καλό σκορ που έγραψα τις προάλλες...

http://s6.postimage.org/lt4h9qvgh/2013_01_28_082837.jpg (http://postimage.org/)

geogoku
09-02-2013, 08:44
Eνα καλό σκορ που έγραψα τις προάλλες...

http://s6.postimage.org/lt4h9qvgh/2013_01_28_082837.jpg (http://postimage.org/)

wtf mate?!

δεν μας δινεις κ μας καμια συμβουλη γιατι πανω απο 10 μυρια δεν παιζει να εχω παει πανω απο 3 φορες...

odytsak
09-02-2013, 09:26
Eχω δοκιμάσει πολλούς συνδιασμούς στα totems και στα bunuses
κι έχω καταλήξει στα εξής:

Purple Totem
Orange Totem

Add Crystals
Profit Crystals
Longer Frenzy

To total rent ανέρχεται στα 1800 Crystals.

Πολύ σημαντικό ν'ανακατεύεις το game board συχνά-πυκνά
κάθε περίπου 10 δευτερόλεπτα.

Προσθέτει bonus όπως τα απολύτως απαραίτητα ρολογάκια που δίνουν 10 δευτερόλεπτα έκαστο.

geogoku
09-02-2013, 23:31
Eχω δοκιμάσει πολλούς συνδιασμούς στα totems και στα bunuses
κι έχω καταλήξει στα εξής:

Purple Totem
Orange Totem

Add Crystals
Profit Crystals
Longer Frenzy

To total rent ανέρχεται στα 1800 Crystals.

Πολύ σημαντικό ν'ανακατεύεις το game board συχνά-πυκνά
κάθε περίπου 10 δευτερόλεπτα.

Προσθέτει bonus όπως τα απολύτως απαραίτητα ρολογάκια που δίνουν 10 δευτερόλεπτα έκαστο.

στο ανακατεμα κ στα bonus συμφωνουμε.αυτο που κανω βασικα ειναι να αφηνω τους κεραυνους/διαγωνιους κεραυνους για το τελος.

λοιπον εγω ειχα

απο τοτεμς
πορτοκαλι-πρασινο

και απο τα υπολοιπα
profit crystals
lighting
added crystals

δοκιμαζω κ γραφω εντυπωσεις

ααα κ μην ξεχασω
+ρεπ !!!

odytsak
10-02-2013, 11:08
Δυναμίτες, κεραυνούς και γενικώς αυτά που προκαλούν καταστροφές δεν τα βάζω,
χαλάνε τις τριάδες και απλά σπας τα tokens χωρίς να παίρνεις πόντους.

Οσο για τα totems το purple το θεωρώ απαραίτητο,
φτύνει στο gameboard πολλά καλούδια.

geogoku
10-02-2013, 21:35
Δυναμίτες, κεραυνούς και γενικώς αυτά που προκαλούν καταστροφές δεν τα βάζω,
χαλάνε τις τριάδες και απλά σπας τα tokens χωρίς να παίρνεις πόντους.

Οσο για τα totems το purple το θεωρώ απαραίτητο,
φτύνει στο gameboard πολλά καλούδια.


φιλε μου η συμβουλη σου επιασε τοπο...εχω πανω απο 45 μυρια σκορ τωρα που μιλαμε...

επαιζα για ποση ωρα ακαταπαυστα.....

odytsak
10-02-2013, 21:51
Χαχαχα ωραίος, έπαιζες κανένα 10λεπτο το round τουλάχιστον?

Το παιχνιδάκι όπως έγραψα και στο πρώτο post είναι το καλύτερο free game του Vita.

Aπλά όταν μπαίνει κάποιος να παίξει πρώτη φορά ξενερώνει γιατί το round είναι μόλις 60 δευτερόλεπτα
χωρίς να έχει δυνατότητες να επεκτείνει τον χρόνο.

Οσο προχωράει κάποιος και ανεβαίνει levels και ξεκλειδώνει πραγματάκια
το παιχνίδι γίνεται διασκεδαστικότατο.

Βλέπω κάτι σκορ στα leaderboards απίστευτα,
πρέπει να παίζουν σ'ένα round τουλάχιστον 40-50 λεπτά!!!:a050::a050:

PDS
10-02-2013, 21:54
Aπλά όταν μπαίνει κάποιος να παίξει πρώτη φορά ξενερώνει γιατί το round είναι μόλις 60 δευτερόλεπτα
χωρίς να έχει δυνατότητες να επεκτείνει τον χρόνο.



Aυτος ειμαι εγω:P

Ολο λεω να του δωσω μια ευκαιρια, με ξενερωνει ο λιγος χρονος κ το παραταω.

geogoku
11-02-2013, 03:03
παιδια εγω απο την πρωτη μερα γιατι μου αρεσε πολυ.PDS επειδη εισαι στην αρχη θα παιζεις λιγο αλλα οσο προχωρας τοσο το καλυτερο.

btw εχω βρει κ το "γουρι" μου που μου ξυνει καθημερινα το "ξυστο" κ μου πετυχενει κατι τρελα ποσα.τα εχει βρει ολα εκτος απο τα τρια χρυσα...

odytsak
11-02-2013, 14:24
Κι εγώ μέχρι 60 χιλιάδες crystals έχω πετύχει, αυτό με τα τρία χρυσά πρέπει να είναι πολύ σπάνιο.

the master
11-02-2013, 15:21
πως παιζω 10 λεπτα?

εμενα μονο τα 60 δευτερα μου εχει...

odytsak
11-02-2013, 16:55
πως παιζω 10 λεπτα?

εμενα μονο τα 60 δευτερα μου εχει...


...όταν μπαίνει κάποιος να παίξει πρώτη φορά ξενερώνει γιατί το round είναι μόλις 60 δευτερόλεπτα
χωρίς να έχει δυνατότητες να επεκτείνει τον χρόνο.

Οσο προχωράει κάποιος και ανεβαίνει levels και ξεκλειδώνει πραγματάκια
το παιχνίδι γίνεται διασκεδαστικότατο.

Βλέπω κάτι σκορ στα leaderboards απίστευτα,
πρέπει να παίζουν σ'ένα round τουλάχιστον 40-50 λεπτά!!!:a050::a050:

Aν προσέξεις στα totems και στα bonuses υπάρχουν unlocks που γράφουν τι κάνει το καθένα
κι όσο ανεβαίνεις levels ξεκλειδώνουν.

Π.χ. αν σπάσεις ένα ρολόι θα σου δώσει ζήτημα 2 δευτερόλεπτα,
εμένα στο level που είμαι μου δίνει 10 δεύτερα έκαστο
και τα βγάζει με το κιλό στο gameboard λόγω του purple totem που κάνει αυτή τη δουλειά.

the master
11-02-2013, 17:00
μαλιστα...χριστο δε καταλαβα λολ

pgp69
12-03-2013, 14:58
TREASURES OF MONTEZUMA BLITZ IS GETTING A MASSIVE PATCH (1.80)

One of our favorite free-to-play games on Vita will be recieving a monster patch for both North American and European versions of the game next week.

Main update features:

Scratchcard will now wield higher winnings more often and, in addition to that, show what was hidden below the other squares which remained unscratched!
Easier process of levelling up for new players with a little bit more crystals for smoother ride up.
The flow of time will become more forgiving, with time bonuses being added instantly, and game being paused when no moves remain and the board shuffles.
From now on, you can switch the gravity off when you don’t want it to meddle with your game while commuting, and switch it back on when you need it.
Totems now work much faster – the next one activates right after you use the previous one.
New Ziggurat notifications are now removed from LiveArea, keeping it clean for posting new personal score records.
Never stop the combo: if the timer runs out, you will be allowed to finish the current combo before counting up the game results.
Stack up crystals to get the multiplier twice as high as it was before.
More strategic options thanks to updated features of Crystal Score, Color Discard and Score Frenzy bonuses and Yellow Totem.
Lesser update features:

Game texts will be updated to reflect all the game concepts, both new and old, better, including ‘near’ sharing details, new bonus functions and a few fixes to translations.
Expert Treasurers will now see if their hoards exceed 10 million crystals.
Levelling up with bonus XP boost bug is now fixed, giving the full advantage of double XP.
Round time is now shown as it should, with maximum available time cap taken into consideration.
I think the biggest of all those updates has to do with the time bonuses becoming instant. I can’t even count the amount of times I have had a game end while a time bonus was in the process of activating. Also allowing comboing after the timer runs out is a great touch. All in all this seems like a great update to a great game.

http://www.psnstores.com/2013/03/treasures-of-montezuma-blitz-is-getting-a-massive-patch-1-80-next-week/

είναι online τώρα, το κατέβασα

odytsak
12-03-2013, 20:55
To σημαντικότερο στο update είναι η άμεση ενημέρωση του time bonus.
Πάρα πολλές φορές είχα χάσει παιχνίδι ενώ είχα σπάσει ρολόι και ήταν σε διαδικασία ενεργοποίησης.

Επίσης πρέπει να έγινε αρκετά ευκολότερο, ένα match έπαιξα μετά το update κι έκανα σκορ 40 εκατομμύρια.

pgp69
13-03-2013, 03:11
ναι είναι πιο εύκολο, ακόμη όταν κάνεις combo συνεχόμενα και χρόνο να μην έχεις αυτό παίζει κανονικά μέχρι να σταματήσουν τα combo αν στο μεταξύ βγάλεις κάνα time ανεβαίνει και πάλι κανονικά

odytsak
13-03-2013, 15:18
Μετά το update σε κάθε παιχνίδι κάνω για πλάκα 20-25 εκατομμύρια, high σκορ έκανα 66 εκατομμύρια.

Eγινε πλέον τόσο εύκολο που καβατζώνω και διαμάντια
αφού ανά 2-3 παιχνίδια ανεβαίνω level και όσα διαμάντια έχω δώσει για totem & bonuses τα παίρνω πίσω και με το παραπάνω.

odytsak
14-03-2013, 17:24
Mετά το update έχει ξευτιλιστεί πραγματικά το παιχνίδι,
σκορ απίστευτα υψηλά,
crystals με το κιλό, π.χ. έχω καμμιά 70 χιλιάδες καβάτζα τώρα
τη στιγμή που πριν δύο μέρες δεν είχα ούτε ένα για να παίξω.

Πριν το update τα 20 εκατομμύρια ήταν φοβερό σκορ, τώρα το κάνεις για πλάκα σ'ένα λεπτό.

Βάζω κι ένα screenshot...
Σε 6 λεπτά και 24 δεύτερα έκανα 142 εκατομμύρια!!!

Που σημαίνει ότι έδωσα 1800 διαμάντια για να παίξω
και πήρα πίσω 2860 συν 7000 που ανέβηκα δύο levels ταυτόχρονα,
σύνολο 9860 crystals!

http://s6.postimage.org/5z733mev5/2013_03_14_170117.jpg (http://postimage.org/)

pgp69
15-03-2013, 17:29
Ναι Οδυσσέα το παιχνίδι έχει αλλάξει υπερβολικά
εγώ που δεν το έχω ( ακόμη ψάχνω να βρω τι κάνω λάθος) και πήγα 47 εκατομμύρια που το καλύτερο μου πριν ήτανε 17, και σε 3-4 παιχνίδια τώρα αλλάζω level.
Τι βάζεις τώρα μετά το update να δοκιμάσω και εγώ ?

odytsak
15-03-2013, 18:22
Δεν έχω αλλάξει κάτι, όπως έπαιζα και πριν.

Purple Totem
Orange Totem

Add Crystals
Profit Crystals
Longer Frenzy

antoniss
20-03-2013, 16:50
Εγώ είμαι μόλις 10 lvl και ακόμα και με το update , δυσκολεύομαι να μάζεψω κρυστάλλους , βασικα μόλις ξεκλειδώνει τα totems τα χρησιμοποιούσα σε 2-3 rounds και μετα έπρεπε να τα βγάλω αφού δεν είχα αρκετούς κρυστάλλους ,

απο ποιο lvl και μετα εχω περισσότερα πράγματα;
Και αυτός ο χρόνος ακόμα στο λεπτό μένει...

πάντως είναι ωραίο , απλά βλέπω δεξιά τα σκορ της friend list και ξενερώνω... (Ακούς Οδυσσέα;;;) χαχα

odytsak
20-03-2013, 19:18
H μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι να μπαίνεις κάθε μέρα και να ξύνεις την κάρτα που σου δίνει κρυστάλλους,
επίσης μην αγοράζεις τίποτα και ξοδεύεις τζάμπα τους κρυστάλλους, τα πάντα ξεκλειδώνουν απλά ανεβαίνοντας level.

Nikoladim
10-04-2013, 10:29
Παρακαλείται ο κύριος Οδυσσέας Τσάκνα σταματήσει να παίζει το παιχνίδι, γιατί δεν μπορούμε να βγούμε πρώτοι στο tournament.

odytsak
11-04-2013, 09:37
Χαχαχα, ΟΚ, από βδομάδα θα παίζω με τα καταστροφικά bonuses που δεν μπορείς να κάνεις ούτε 10 εκατομμύρια σκορ,
έχω μαζέψει πάνω από 200 χιλιάδες κρυστάλλους και θα τους ξοδέψω μπας και καταφέρω να πάρω το χρυσό trophy Nuclear Blast
το οποίο παίζει να είναι το πιο δύσκολο trophy που υπάρχει γενικώς στο Playstation, πρέπει να καταστρέψεις όλα τα tokens στο game board.

Yπάρχει κάποια επιλογή από κάποιο site όπου μπορούμε να δούμε πόσοι το έχουν πάρει παγκοσμίως?

Nikoladim
11-04-2013, 10:34
http://us.playstation.com/publictrophy/index.htm?onlinename=yournamehere
Τσέκαρε αυτό, κάτι σαν το steam εννοείς Οδυσσέα?

odytsak
11-04-2013, 11:09
Mπα δεν έβγαλα άκρη, παλιότερα σε κάποιο site είχα δει ότι είχε τα ποσοστά (τοις 100%) των χρηστών που είχαν πάρει το εκάστοτε trophy αλλά δεν θυμάμαι ποιό είναι.

Η πλάκα είναι ότι μετά που πόσταρα μπήκα λιγάκι να το δοκιμάσω και μόλις με την τρίτη προσπάθεια το κατάφερα!!!

http://s6.postimg.org/9k8xmpnlt/2013_04_11_103205.jpg (http://postimage.org/)

Nikoladim
11-04-2013, 11:52
Άντε ρε μπράβο, σταμάτα τώρα να παίζεις μπας και πάρω κανένα διαμαντάκι!
http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-3-General-Discussion/PS3-TROPHY-STATS-ONLINE/td-p/12376105
http://psntrophyleaders.com/about
Τσακ τσέκαρε και αυτά.
Μάλλον επίσημα stats στυλ steam δεν υπάρχουν.

odytsak
11-04-2013, 23:29
Το yourgamercard.net εννοούσα, στραβομάρα, το είχα στα αγαπημένα.

Τελικά δεν είναι και τόσο δύσκολο, το 5.73% που παίζει το παιχνίδι το έχει πάρει,
περίμενα ο ένας στους εκατό να είναι.

http://www.yourgamercards.net/games/view/1488-treasures-of-montezuma-blitz





http://c1.yourgamercards.net/trophies/50525.png (http://www.ps3forums.gr/games/view/1488-treasures-of-montezuma-blitz/trophy/50525)
Nuclear Blast (http://www.ps3forums.gr/games/view/1488-treasures-of-montezuma-blitz/trophy/50525)
Destroy every token present on game board.

Estimated Difficulty: Hard to obtain.
1,335 out of 23,313 (5.73%) players have earned this trophy.

Nikoladim
29-05-2013, 18:51
Δεν σας χαλασε κε Τσάκωνα!

odytsak
29-05-2013, 19:19
δεν μπορω να σε κοντραρω γιατι πλεον εχω το δεξι χερι στο γυψο και με το αριστερο αλλα θελω να κανω, αλλα αντιλαμβανεται α οθονη αφης και αλλα γινονται

Nikoladim
29-05-2013, 20:09
oυψ περαστικα, το παιρνω πισω.:a010:

odytsak
30-05-2013, 09:18
ευχαριστω
αν και σε πλησιασα αρκετα χθες γιατι αναγκαστικα παιζω ολη μερα μονο αυτο
(και το puddle που παιζεται μονο με τον αριστερο μοχλο)

Gokussjin
30-05-2013, 12:17
ευχαριστω
αν και σε πλησιασα αρκετα χθες γιατι αναγκαστικα παιζω ολη μερα μονο αυτο
(και το puddle που παιζεται μονο με τον αριστερο μοχλο)

Δεν είχα καταλάβει ότι υπάρχει τέτοιο παιχνιδάκι και μάλιστα φρι ..! Μόλις βρήκατε και άλλο ανταγωνιστή :)

Nikoladim
30-05-2013, 18:16
Καλος τον και ας αργησε!

Gokussjin
02-06-2013, 17:36
Για όποιον δεν το ξέρει : http://www.ps3trophies.org/forum/treasures-montezuma-blitz/160078-gem-boosting-thread.html

καθε φορα που τελειωνετε ενα παιχνίδι , κάνετε share ( δε χάνετε οτι έχετε κερδίσει ) και σε όσους παίχτες βγάζει το Near Οταν μπουν στο παιχνίδι , παίρνουν τα τζεμς που έχετε μοιράσει , με αποτέλεσμα να ανέβαινετε πιο γρήγορα..

odytsak
02-06-2013, 18:46
εχω μοιρασει στο near πανω απο 200 χιλιαδες κρυσταλλους, το κανω ομως γιατι εχω την εντυπωση οτι μπορει να τα παρει και καποιος απο την friendlist μου

Gokussjin
02-06-2013, 18:57
εχω μοιρασει στο near πανω απο 200 χιλιαδες κρυσταλλους, το κανω ομως γιατι εχω την εντυπωση οτι μπορει να τα παρει και καποιος απο την friendlist μου
Δεν το δοκιμασα ακόμα , αλλα νομιζα οτι μονο φίλοι απο τη λίστα σου τα παίρνουν..

odytsak
02-06-2013, 19:11
απο σενα εβγαλα αυτη την εντυπωση,
καθε φορα που εμπαινα στο near να κανω share μου εβγαζε οτι βρεθηκε game good απο σενα στο golden abyss,
αφου εσυ εισαι ροδο κι εγω θεσνικη αρα εκτος απο οσους ειναι στα 3-4 χιλιομετρα προσβαση στο near για μοιρασμα εχουν και οι φιλοι,
ισως και να κανω λαθος...

Gokussjin
02-06-2013, 19:47
απο σενα εβγαλα αυτη την εντυπωση,
καθε φορα που εμπαινα στο near να κανω share μου εβγαζε οτι βρεθηκε game good απο σενα στο golden abyss,
αφου εσυ εισαι ροδο κι εγω θεσνικη αρα εκτος απο οσους ειναι στα 3-4 χιλιομετρα προσβαση στο near για μοιρασμα εχουν και οι φιλοι,
ισως και να κανω λαθος...

Απο όσο εχω καταλάβει και ξέρω , αυτα τα 2 που λες ειναι.φιλοι και κοντινές αποστάσεις..
ερωτηση : ειμαι λεβελ 4-5 στο παιχνίδι.να χρησιμοποιήσω κρυστάλλους ή να συνεχίσω ετσι και να τους κρατάω για πιο μετα ;

odytsak
02-06-2013, 20:02
ξοδευε κρυσταλλουσ για bonuses και totems, βοηθανε να κανεις μεγαλυτερα σκορ ωστε ν ανεβαινεις πιο φρηγορα levels
αλλα μην τους ξοδευεις για ν αγοραζεις unlocks, ξεκλειδωνουν ολα ουτως η αλλως απλα ανεβαινοντας levels,
στο lvl 70 ειναι το τελευταιο unlock

Gokussjin
02-06-2013, 20:38
ξοδευε κρυσταλλουσ για bonuses και totems, βοηθανε να κανεις μεγαλυτερα σκορ ωστε ν ανεβαινεις πιο φρηγορα levels
αλλα μην τους ξοδευεις για ν αγοραζεις unlocks, ξεκλειδωνουν ολα ουτως η αλλως απλα ανεβαινοντας levels,
στο lvl 70 ειναι το τελευταιο unlock

Αρα να κάνω το rent που εχει σαν επιλογή αλλα να μην αγοράζω τίποτα , σωστα; Όκ , θα το δοκιμάσω..
απλα σκεφτόμουν το εξής : αν νοικιάζω πράγματα , οι κρυστάλλοι δε θα φεύγουν πιο γρήγορα απο οτι θα έρχονται ή επειδη θα κάνω πιο μεγάλα σκορ κατα κάποιο τροπο θα τους ξαναπαιρνω;

odytsak
02-06-2013, 21:23
το τελευταιο, δεν θα εχεις γενικως προβλημα, να φανταστεις εχω καβατζα 350 χιλιαδες κρυσταλλους.

odytsak
03-06-2013, 13:12
Σταυρο μ αυτα παιζω για μεγαλα σκορ,

Purple Totem
Orange Totem

Add Crystals
Profit Crystals
Longer Frenzy

πριν λιγο εκανα το ρεκορ μου,
παιζοντας επι 12 λεπτα εκανα 165 εκατομμυρια.

Gokussjin
03-06-2013, 13:33
Σταυρο μ αυτα παιζω για μεγαλα σκορ,

Purple Totem
Orange Totem

Add Crystals
Profit Crystals
Longer Frenzy

πριν λιγο εκανα το ρεκορ μου,
παιζοντας επι 12 λεπτα εκανα 165 εκατομμυρια.

:omg:

Χθες έκανα 600 κάτι χιλιάδες και ενθουσιάστηκα.Αγόρασα όλες τις θέσεις για να βάλω τοτέμ και μπόνους και σήμερα το καλύτερο μου ήταν κοντά στα 170.000 νομίζω.

Η είναι πολύ νωρίς για να κάνω σκορ , ή κάτι χάνω πάντως..Δεν ξέρω.

Nikoladim
03-06-2013, 14:18
Λυσαξες ωρε Τσακωνα!

odytsak
03-06-2013, 14:40
:omg:

Χθες έκανα 600 κάτι χιλιάδες και ενθουσιάστηκα.Αγόρασα όλες τις θέσεις για να βάλω τοτέμ και μπόνους και σήμερα το καλύτερο μου ήταν κοντά στα 170.000 νομίζω.

Η είναι πολύ νωρίς για να κάνω σκορ , ή κάτι χάνω πάντως..Δεν ξέρω.

θπομονη θελει μεχρι το lvl 70 που ξεκλειδωνεις τα παντα


Λυσαξες ωρε Τσακωνα!

τι να κανω ωρε? μ ενα χερι ειμαι οποτε αναγκαστικα πλεον παιζω μονο αυτο:a050:

pgp69
18-06-2013, 22:59
update 1.91(67mb)
έχει αρκετές αλλαγές, πιστεύω να μην έγινε δυσκολότερο τώρα που κάτι γίνετε

odytsak
19-06-2013, 00:49
παραμενει οτι μετα το 10λεπτο το ρολοι τρεχει σαν τρελο. :a050:

Gokussjin
19-06-2013, 01:19
παραμενει οτι μετα το 10λεπτο το ρολοι τρεχει σαν τρελο. :a050:

Εγώ περίμενα να αλλάξει το 100ωρο , αλλά μάταια :)

pgp69
19-06-2013, 01:39
Αυτή που είναι πρώτη με 4 δισεκατομμύρια τι κάνουν και πόση ώρα να παίζουν για τέτοια score.

ProEvo
28-06-2013, 17:41
Όποιος θέλει για montezuma ας με κάνει add. Έτσι, για περισσότερο χαβαλέ :)

psx3
29-12-2013, 17:44
Ασχολείται κανείς ακόμα με αυτό το παιχνιδάκι και μοιράζει κρυστάλλους μέσω Near; Αν ναι, πείτε να σας κάνω add...

pgp69
14-02-2014, 16:43
Μιας και το θυμήθηκα από ένα τελευταίο μήνυμα του Οδυσσέα σε άλλο θέμα, είπα να ανεβάσω το απόθεμα μου μιας και ο μοναδικός συναγωνιστείς που έχω το έχεις παρατήσει (Οδυσσέας)

4194

odytsak
14-02-2014, 16:53
501 ζωές και 106 χιλιάδες κρυστάλλους? :a050: δώσε μέσω near στο λαό, τι θα τα κάνεις τόσα? :a050:

Από trophies πως τα πας? μου λείπει μόνο αυτό με τις 100 ώρες.

pgp69
14-02-2014, 17:08
501 ζωές και 106 χιλιάδες κρυστάλλους? :a050: δώσε μέσω near στο λαό, τι θα τα κάνεις τόσα? :a050:

Από trophies πως τα πας? μου λείπει μόνο αυτό με τις 100 ώρες.

1 εκατομμύριο κρυστάλλους, από trophies μου λείπουν 2 αυτό με τις 100 και έχω 52 ώρες και το άλλο που πρέπει να καθαρίσεις όλο το ταμπλό

odytsak
14-02-2014, 17:16
Tώρα που έχεις άφθονους κρυστάλλους για ξόδεμα πήγαινε για το χρυσό trophy, βάζε δυναμίτες και κεραυνούς και μη τα σκας,
όταν ολοκληρωθεί το ταμπλό σκάνε μόνα τους ταυτόχρονα, ίσως χρειαστεί αρκετές προσπάθειες για να το καταφέρεις γιατί πολλές φορές μένουν ένα-δύο κουτάκια.

Nek_Food
14-02-2014, 18:49
1m κρυστάλλους. Για να σκεφτώ, εγώ την τελευταία φορά που το άφησα είχα... 0.

Nek_Food
23-02-2014, 11:39
Το παράπονο μου είχε αποτελέσματα, κέρδισα 100χιλιάδες κρυστάλλους στο daily game. Παλεύω για το τρόπαιο που καταστρέφει τα πάντα αλλά είναι απίστευτα εκνευριστικό να βλέπεις ένα ταμπλό γεμάτο εκρήξεις να γίνεται Ο πανικός και στο τέλος να πέφτουν από το πουθενά δύο κρύσταλλοι και να χάνεις το τρόπαιο. Είναι πλέον θέμα ηθικό το να το πάρω, αλλά ήδη έχω πέσει στους 40Κ κρυστάλλους και δεν βλέπω προκοπή.

Τέλος πάντων, όποιος είναι στα μέρη μου ας κοιτάξει στο near, έχω στείλει δώρο 20.000 κρυστάλλους για τον τυχερό που θα τους μαζέψει.

odytsak
23-02-2014, 13:10
Ισως στάθηκα τυχερός αλλά το είχα καταφέρει σχετικά γρήγορα.

Προσπάθησε να μη σπας κανένα δυναμίτη ή αστραπή και να έχεις ενεργοποιημένο και το add bonuses,
όσο κάνεις τριάδες προστίθενται στο Board και άλλοι δυναμίτες και κεραυνοί.
Στο τέλος σκάνε όλα μαζί και γκλιγκ gold trophy.

Nek_Food
23-02-2014, 14:46
Προσπαθώ ο καημένος, προσπαθώ, αλλά βλέπω μετά από τον απίστευτο χαμό γκλινκ γκλονκ να πέφτουν δύο, τρία, τέσσερα κρυσταλλάκια και μου σπάνε τα νεύρα. Για πες μου ποια bonuses χρησιμοποιείς μπας και αλλάξω κάποιο σε κάτι καλύτερο, γιατί οι συνδυασμοί που κάνω πλην των σταθερών δε μου βγαίνουν μάλλον.

Α, και ποιος ειναι ο συνδυασμός για μεγάλα σκοπός, γιατί κυνηγώντας το συγκεκριμένο τρόπαιο μένω στα πολύ ρηχά και μου σπάνε τα νεύρα.

odytsak
23-02-2014, 15:02
Nεκτάριε δες καλύτερα σε κανένα trophy guide γιατί έχω να παίξω κανένα χρόνο και παραπάνω και δεν τα θυμάμαι και καλά,
μη πω αρλούμπες και σε μπερδέψω αντί να σε βοηθήσω.

Nek_Food
25-02-2014, 17:03
Αφού δεν έσπασα σήμερα το Vita δεν θα το σπάσω ποτέ. Επανειλημένα παιχνίδια με γεμάτες εκρήξεις δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα και το κερασάκι ήταν ένας πανικός εκκρήξεων και πανικός στο ίσιωμα που λένε αλλά στο τέλος να βλέπω στο τέλος έναν κρύσταλλο να πέφτει από το πουθενά. Αγκρρρρρρρ... Ευτυχώς μου τέλειωσαν οι κρύσταλλοι σήμερα και υποθέτω ότι θα ηρεμήσω για κάποιον καιρό.

psx3
25-02-2014, 17:20
Υπάρχει κανά κόλπο/cheat για το «ξυστό»; Ουδέποτε μου έχει τύχει να κερδίσω 100.000 κρυστάλλους... εντωμεταξύ έχω έναν φίλο που έχει τιγκάρει και ζωές και κρυστάλλους με κάποιο glitch που του είχε τύχει παλιότερα.

odytsak
25-02-2014, 17:52
Αφού δεν έσπασα σήμερα το Vita δεν θα το σπάσω ποτέ. Επανειλημένα παιχνίδια με γεμάτες εκρήξεις δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα και το κερασάκι ήταν ένας πανικός εκκρήξεων και πανικός στο ίσιωμα που λένε αλλά στο τέλος να βλέπω στο τέλος έναν κρύσταλλο να πέφτει από το πουθενά. Αγκρρρρρρρ... Ευτυχώς μου τέλειωσαν οι κρύσταλλοι σήμερα και υποθέτω ότι θα ηρεμήσω για κάποιον καιρό.

Tελικά πρέπει να στάθηκα πολύ τυχερός, με πολύ λίγες προσπάθειες το κατάφερα, φαντάζομαι τι νεύρα είχες που δεν στο έδωσε το χρυσό τρόπαιο για ένα κουτάκι.


Υπάρχει κανά κόλπο/cheat για το «ξυστό»; Ουδέποτε μου έχει τύχει να κερδίσω 100.000 κρυστάλλους... εντωμεταξύ έχω έναν φίλο που έχει τιγκάρει και ζωές και κρυστάλλους με κάποιο glitch που του είχε τύχει παλιότερα.

Από κάποιο patch και μετά είναι πιο εύκολο να κερδίσεις κρυστάλλους, βέβαια τις 100 χιλιάδες ούτε κι εγώ τις έχω κερδίσει ποτέ,
προτιμώ πάντως που κέρδισα το χρυσό τρόπαιο από το να κέρδιζα σαν τον Νεκτάριο τις 100 χιλιάδες. :P

savasfazer
07-03-2014, 10:04
έχω το montezuma σε tablet...τα σπάει το game...θα κατεβάσω άμεσα και την έκδοση για vita...!!!

Nek_Food
16-04-2014, 23:18
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Μετά από επανηλειμένες προσπάθειες που έβλεπα να πέφτουν ένα ή δύο κρύσταλλοι από το πουθενα με κίνδυνο τα νεύρα μου ή το vitaκι μου, σήμερα και προ ολίγων λεπτών τα κατάφερα με το nuclear blast. Έπαιζα και εκεί που τελείωνε ο χρόνος σε ένα μάλλον μέτριο προς κακό παιχνίδι, έκανα πολλά μαζεμένα τεσσάρια, πεντάρια και επαναλαμβανόμενα που πέφτουν και σπάνε μόνα τους και ξαφνικά ένα κλικ πριν τελειώσει ο χρόνος έσκασε ένας κρύσταλλος έτσι όπως έπεσε μόνος του. Έγινε πανικός και αμέσως έπεσαν τα νέα από επάνω και τελείωσε ο χρόνος, με την άκρη του ματιού μου εκτίμησα ότι τα καθάρισα όλα, αλλά αργούσε πολύ το τρόπαιο να βγει και με έζωσαν τα φίδια. Τελικά τσουπ το έβγαλε... Τώρα μένουν οι πόσες 100, 200 ώρες; Δεν με νοιάζει πια, αργά η γρήγορα θα έρθει και αυτό καθώς το παιχνίδι μου αρέσει και το παίζω συχνά, απλά είχα ένα μικρό άγχος (εγώ που σκασίλα μου τα τρόπαια γενικά) ότι θα συμπλήρωνα και τις ώρες και θα βασανιζόμουν εσαεί με αυτό. Τέλος, μόνο η αφοσίωση μένει... Ωστόσο έχω ένα παιδί στην λίστα φίλων που μου προκαλεί ψυχολογικά προβλήματα, γιατί παρότι τον ρώτησα και χρησιμοποιούμε τους ίδιους κρυστάλλους, εγώ κινούμαι γενικώς στα ρηχά και αυτός χτυπάει κάτι 400m & 500m κάθε φορά, απίστευτο θα ήθελα να τον δω να παίζει ζωντανά μπροστά μου να δω πως τα καταφέρνει και υποτίθεται ότι το έχω γενικά το άθλημα των bejeweled games... Μπα, ουτε με αναβολικά που λένε.