PDA

View Full Version : Resident Evil Revelations: Unveiled Edition



hakoo
22-01-2013, 18:51
CAPCOM CONFIRMS RESIDENT EVIL™ REVELATIONS FOR HOME CONSOLE RELEASE IN MAY 2013 (http://www.capcom-unity.com/brelston/blog/2013/01/22/resident-evil-revelations-coming-coming-to-360-ps3-wii-u-and-pc)

London, UK. — January 22nd, 2013 — Capcom, a leading worldwide developer and publisher of video games, today confirmed that Resident Evil™ Revelations will release at retail for the Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft®, PlayStation®3 computer entertainment system, Windows® PC and Nintendo’s Wii U™ console across North America on May 21st and Europe on May 24th 2013. The title will also be available to download digitally from the same dates on PlayStation®3 for €49.99 and Windows®PC for €39.99 with details on digital versions for Xbox 360® and Nintendo’s Wii U™ console to follow.

Complete with high quality HD visuals, enhanced lighting effects and an immersive sound experience, the fear that was originally brought to players in Resident Evil Revelations on the Nintendo 3DS™ system returns redefined for home consoles. Furthermore, the home console version will deliver additional content including a terrifying new enemy, extra difficulty mode and improvements to Raid Mode such as new weapons, skill sets and the opportunity to play as Hunk and other characters from the series. Raid Mode, which was first introduced to the series in the original version of Resident Evil Revelations, sees gamers play online in co-op mode or alone in single player, taking on the hordes of enemies across a variety of missions whilst levelling up characters and earning weapon upgrades.

The critically acclaimed survival horror title takes players back to the events that took place between Resident Evil™ 4 and Resident Evil™ 5 and reveals the truth about the T-Abyss virus. Resident Evil Revelations features series favourites Jill Valentine and Chris Redfield, plus respective BSAA partners – Parker Luciani and Jessica Sherawat. The action begins on board a supposedly abandoned cruise ship, the ‘Queen Zenobia’, where horrors lurk around every corner, before players head for the mainland and the devastated city of Terragrigia. With limited ammo and weapons available the race is on to survive the horror of Resident Evil Revelations.

Resident Evil Revelations will take full advantage of Residentevil.net with content available to users once the game launches. Players can pre-register on the service from January 24th to gain early access to Resident Evil Revelations themed content with further information about online events to be revealed closer to launch.http://www.youtube.com/watch?v=PM2eTNws1D0&feature=youtu.be

Πολυ καλα νεα,προς καλοκαιρακι κιολας που δεν υπαρχουν πολλες κυκλοφοριες. Η retail τιμη αρκετα υψηλη για port απο το 3DS 1 χρονο μετα (εστω upgraded) αλλα προσωπικα θα το τιμησω οταν πεσει λιγο. Aπο το trailer φαινεται να εχει γινει συμπαθητικη δουλιτσα στα γραφικα του και στους φωτισμους.

Looks like we're getting a RE after all :a052:

aris13
22-01-2013, 19:20
http://i.minus.com/i5D7htGOcvzRp.gif

obione
22-01-2013, 19:24
a kala.........edw den asxolithikame me to 6 ...tespa stin Capcom to violi tous

tnf50
22-01-2013, 23:02
a kala.........edw den asxolithikame me to 6 ...tespa stin Capcom to violi tous

Μα αυτο υποτιθεται οτι ειναι πιο καλο απο το 6...

grip
23-01-2013, 02:01
Στενοί διαδρόμοι,σκοτάδι,spooky καταστάσεις,θα το τιμήσω,αλλά σε χαμηλότερη τιιμή και εγώ.

DarkUSS
23-01-2013, 02:13
Και PC έκδοση; Mια χαρά, θα το τιμήσω όταν βάλουν καμιά προσφορά στο Steam.

kostasb13
23-01-2013, 02:20
Το revelations παντως που παιζω στο 3ds ειναι πολυ καλο

Nikoladim
23-01-2013, 13:35
Στο Vita δεν θα βγει?

odytsak
23-01-2013, 16:46
Δυστυχώς όπως φαίνεται όχι.

Και ήταν ότι έπρεπε για το Vita γιατί είναι παιχνίδι προσαρμοσμένο για φορητή κονσόλα
αφού έχει τη λογική των μικρών levels για να παίζονται στα γρήγορα.

Κάτι ανάλογο με τις πεντάλεπτες αποστολές του COD Black Ops Declassified.

hakoo
23-01-2013, 19:46
Προφανως και υπαρχει exclusivity deal για τις φορητες με την Nintendo.
To θεμα δεν ειναι το Revelations που λογικο ειναι να μην βγει στο ανταγωστικο φορητο συστημα, το θεμα εινει που βρισκεται εκεινο το resident evil για psp που ειχε ανακοινωσει η Sony (σε συνεργασια με την Capcom) και αποδειχθηκε σανο κανονικο.
http://bulk2.destructoid.com/ul/134530-resipsp.jpg

geogoku
23-01-2013, 22:16
Προφανως και υπαρχει exclusivity deal για τις φορητες με την Nintendo.
To θεμα δεν ειναι το Revelations που λογικο ειναι να μην βγει στο ανταγωστικο φορητο συστημα, το θεμα εινει που βρισκεται εκεινο το resident evil για psp που ειχε ανακοινωσει η Sony (σε συνεργασια με την Capcom) και αποδειχθηκε σανο κανονικο.
http://bulk2.destructoid.com/ul/134530-resipsp.jpg

lol!!!!

θυμησε μου ποτε το ανακοινωσαν αυτο?πραγματικα δεν ειχα ιδεα

personGR
23-01-2013, 22:31
lol!!!!

θυμησε μου ποτε το ανακοινωσαν αυτο?πραγματικα δεν ειχα ιδεα

E3 '09.

jay_D
24-01-2013, 01:15
Το περιμένω πως κ πως γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια απο φίλους που το έχουν σε 3ds! Κ επιτέλους θα το βγάλουν σε retail όχι όπως τα άλλα δυο hd που βγήκαν retail μόνο Ασία!
Όσο για το re portable πραγματικά απόσο θυμάμαι το δείξανε σε εκείνη την E3 κ μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση!

hakoo
24-01-2013, 13:46
When asked why there is no PS Vita version, he replied:

…. when we were developing Revelations for new platforms we really wanted to hone in on the experience you get with a large format screen, surround sound, etc. This type of setup really helps players get sucked into the horror vibe and enjoy the game to its fullest extent.Μαλιστα.
Βullshiting Level: Capcom

Και το θεικο gif που εφτιαξε καποιος στο neogaf

http://i.minus.com/iGl9FbNZiYXR9.gif

hakoo
25-01-2013, 16:17
Sorry για τα συνεχομενα posts, να ρωτησω κατι μονο τα παιδια που το εχουν παιξει. Το παιχνιδι ειναι standard co-op γιατι μια βλεπω την Jill μονη της και μια με αλλους χαρακτηρες. Δε το εχω καταλαβει καλα αυτο...
Και ο Chris τι ρολο βαραει ως playable? Εχει σεναριο ξεχωριστο με αυτον η απλα καποια στιγμη στο παιχνιδι αναλαμβανει αυτος για ενα κομματι?

aris13
25-01-2013, 17:02
To campaign ειναι single player only. Πρωταγωνιστρια ειναι η Jill ενω σε ορισμενα σημεια χειριζεσαι και αλλους χαρακτηρες οπως ο Chris.

hakoo
25-01-2013, 18:32
Tελεια, thanks man.

odytsak
16-02-2013, 12:05
γ€ŽBIOHAZARD REVELATIONS UNVEILED EDITION』HUNK GAME PLAY - YouTube

bozo
02-03-2013, 16:05
παιδια εχουμε ημερομηνια ποτε θα βγει για PS3.

spartan
03-03-2013, 00:31
παιδια εχουμε ημερομηνια ποτε θα βγει για PS3.

Μαιο μηνα βγαινει φιλε μου το παιχνιδι.

odytsak
05-03-2013, 08:15
RESIDENT EVIL REVELATIONS UNVEILED EDITION INFERNAL GAMEPLAY
http://www.youtube.com/watch?v=X1hgh7ImpJY

odytsak
14-03-2013, 09:02
http://www.youtube.com/watch?v=_-YZDuuPxEM

grip
14-03-2013, 09:45
Tον chris δεν τον έχουμε ως playable?

hakoo
14-03-2013, 13:51
Παρακολουθησα και ενα walkthrough της HD εκδοσης κανα δεκαλεπτο (360 νομιζω ηταν η πλατφορμα) και φαινεται απο τις πιο ωραιες HD δουλειες που εχουν γινει, πηραν ενα παιχνιδι του 3DS και το εκαναν να φαινεται αξιοπρεπεστατο σε μια HD μεγαλη οθονη κυριως λογω των textures των βασικων μοντελων που δεν εχουν κατι να ζηλεψουν απο αλλα current gen παιχνιδια. Βεβαια οταν κοιτας τις δευτερευουσες υφες καταλαβαινεις οτι δεν εχει γινει αναλογη δουλεια, still impressed με αυτο που καταφεραν. Στα συν απο αυτα που ειδα ειναι οτι φαινεται το παιχνιδι να εχει τα quiet moments του και την μουσικουλα του και το κλειστοφοβικο μεσα στο πλοιο και το fetcing με καποια αντικειμενα οποτε δεν αποκλειεται να φτιαχνει λιγο ατμοσφαιρα RE :a042:
Στα αρνητικα ειναι (ακομα δεν το εχω καταλαβει καλα αυτο) οτι το παιχνιδι εχει standard offline co-op οπως το 5? Τι ειναι αυτος (http://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el&biw=1600&bih=756&tbm=isch&tbnid=3N-IwF9H0BPaSM:&imgrefurl=http://www.nintendolife.com/news/2011/06/resident_evil_revelations_introduces_parker_lucian i&docid=IyVAyZvhDBn1FM&imgurl=http://images.nintendolife.com/news/2011/06/resident_evil_revelations_introduces_parker_lucian i/attachment/0/large.jpg&w=800&h=480&ei=q7hBUauDCYK40QXd-oHABg&zoom=1&ved=1t:3588,r:15,s:0,i:119&iact=rc&dur=960&page=1&tbnh=174&tbnw=275&start=0&ndsp=16&tx=129&ty=57) ο μπαγλαμας, σε ακολουθει ολη την ωρα?
Μου ειχε δωσει μια απαντηση ο Αρης αλλα ακομα δεν το εχω καταλαβει καλα, μπερδευτηκα απο το walkthrough μιας και αυτος σε ακολουθουσε ολη την ωρα.
Κατι αλλο που φαινεται να ειναι το βασικο μειονεκτημα του παιχνιδιου ειναι ο σχεδιασμος των εχθρων, δεν μου αρεσει καθολου, παντελως unimaginative τουλαχιστον το "βασικο" τερας.
Γενικα μια συμπαθητικη κυκλοφορια που θα την τιμησω με την ελπιδα οτι θα θυμηθω λιγο καλο RE, οχι φυσικα survival horror γιατι ξερω οτι το παιχνιδι ειναι κι αυτο action αλλα τουλαχιστον ατμοσφαιρικο action και οχι mindless.

Valkyre
14-03-2013, 14:44
^^ Βαλε ενα βιντεακι αν θες γιατι εγω οσα ειδα μου φανηκε ψιλοαθλιο, αλλα δεν ηταν HD η αληθεια να λεγεται.

hakoo
14-03-2013, 15:10
Bαλτο απο την αρχη


http://www.youtube.com/watch?v=nJyROwgEIM4

Και ενα συγκριτικο με την 3ds εκδοση


http://www.youtube.com/watch?v=Sz6cQ7OWWSk

Valkyre
14-03-2013, 15:17
^^ Θενξ μαν. Καλο φαινεται, αλλα ειναι να απορρεις γιατι δεν το εκαναν εξαρχης σε τετοια μηχανηματα και οχι σε ενα φορητο... scratch my head εντελως...

hakoo
14-03-2013, 15:26
Υποψιαζομαι οτι ηδη ειχαν αρχισει να δουλευουν σε ενα φορητο RE για το psp (αυτο που ειχε ανακοινωθει και δεν αναφερθηκε ποτε ξανα η υπαρξη του) και σε συνδιασμο με την προσφορα που τους εκανε η Nintendo ειπαν να μην παει χαμενη η δουλεια και το προχωρησαν καπως ετσι με την προοπτικη να παρουν πρωτα λεφτα απο την Nintendo και μετα να αρμεξουν λιγο και τους υπολοιπους.
Win-win δλδ γι αυτους.

odytsak
21-03-2013, 11:56
http://www.youtube.com/watch?v=jFSbxy6Srnk

MarVell
21-03-2013, 12:30
Κατι αλλο που φαινεται να ειναι το βασικο μειονεκτημα του παιχνιδιου ειναι ο σχεδιασμος των εχθρων, δεν μου αρεσει καθολου, παντελως unimaginative τουλαχιστον το "βασικο" τερας.

Ναι ακριβώς, τα τέρατα θυμίζουν φτηνές απομιμήσεις Silent Hill και δεν φαίνεται να κολλάνε με Resident Evil, κατα τ΄ άλλα το παιχνίδι φαίνεται καλό

odytsak
26-03-2013, 19:24
http://www.youtube.com/watch?v=-4Vel06rTJ8

gonzalez
26-03-2013, 20:26
Ρε παιδιά ποιο game είναι το βιντεάκι? To Resident hill?

odytsak
10-05-2013, 18:53
Tετάρτη 15 Μαΐου στο PS Store το demo του Resident Evil Revelations.


http://www.youtube.com/watch?v=KDGOl07xUgA

tnf50
14-05-2013, 23:10
Μολις τελειωσα το ντεμο. Σιγουρα ειναι πολυ καλυτερο απο το 5 και το 6 απο αποψη survival horror. Σου δινει λιγες σφαιρες και herbs και πολλες φορες οι εχθροι εμφανιζονται ξαφνικα και πριν πεταχτουν ακους παραξενους ηχους που τσιτωνουν τα νευρα. Ελπιζω να κανει πολλες πωλησεις για να εμπαιδωσει οριστικα η capcom οτι ο κοσμος θελει το resident evil να επιστρεψει στις ριζες του.

odytsak
14-05-2013, 23:42
Με πρίζωσες και μπήκα κι εγώ στο αμερικάνικο store να το κατεβάσω από σήμερα, μόνο 441ΜΒ είναι.

tnf50
15-05-2013, 00:14
Με πρίζωσες και μπήκα κι εγώ στο αμερικάνικο store να το κατεβάσω από σήμερα, μόνο 441ΜΒ είναι.

Εχει βγει και εκει? Εγω το βρηκα στο ιαπωνικο...

the master
15-05-2013, 00:15
Εχει βγει και εκει? Εγω το βρηκα στο ιαπωνικο...

χιπστερ

tnf50
15-05-2013, 00:18
χιπστερ

どうして?Σιγα το hipster...

the master
15-05-2013, 00:22
ρε εγω για κοπλιμεντο το ειπα...

α α α καταλαβα χρησιμοποιεις την ιαπωνικη τεχνικη του να μην δεχεσαι κοπλιμεντα,

http://www.myfacewhen.net/uploads/5899-michael-cera-laughing.jpg

odytsak
15-05-2013, 01:46
Δεν βρήκα πως τρέχει, με κούρασε η γκόμενα, σαν χελώνα πάει...:bang:

tnf50
15-05-2013, 02:07
Δεν βρήκα πως τρέχει, με κούρασε η γκόμενα, σαν χελώνα πάει...:bang:

Στα horror οι χαρακτηρες πρεπει να ειναι αργοι.

balabanis
15-05-2013, 02:19
Μολις τελειωσα το demo! Ειναι αυτο που φωναζουμε εδω και καιρο ολοι...!Δε μας νοιαζει να εχει συστημα μαχης (Οπως του RE 6) δε θελουμε να τρεχουν σα τρελοι οι χαρακτηρες... θελουμε ατμοσφαιρα και Horror στοιχειο!
Μου αρεσε αρκετα!!

odytsak
15-05-2013, 02:28
Στα horror οι χαρακτηρες πρεπει να ειναι αργοι.
Δηλαδή όντως δεν υπάρχει επιλογή να πηγαίνεις έστω και λιγάκι πιο γρήγορα.

Για εμένα είναι μεγάλο μείον, ακόμη και το πρώτο Resi στο psone είχε επιλογή για τρέξιμο,
όταν παίζω ποτέ δεν πάω προς τα εκεί που μου υποδεικνύει το παιχνίδι ή που προχωράει η ιστορία
αλλά πάντα προς την αντίθετη μεριά και ψάχνω σπιθαμή προς σπιθαμή όλα την πίστα, δωμάτια κλπ,
θα θέλω μετά δηλαδή κανένα πεντάλεπτο για να γυρίσω εκεί που ήμουν.

hakoo
15-05-2013, 03:19
Εκανα κι εγω ενα playthrough, αρκετα συμπαθητικο θα ελεγα. Κατ αρχας οπτικα εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια, εχουν παρει ενα παιχνιδι του 3ds με εντελως διαφορετικες αναλυσεις, textures κτλ και το εχουν προσαρμοσει μια χαρα στα δεδομενα που εχει συνηθισει το ματι μας, σιγουρα δεν διεκδικει κανενα βραβειο στα γραφικα αλλα αν σκεφτουμε για τι hardware εχει σχεδιαστει το original ειναι αν μη τι αλλο accomplishment αυτο που βλεπω. Πιο κοντα στην συνταγη του 4 νομιζω απο αυτο το λιγο που μας δινει το demo, δλδ action μεν αλλα προσπαθει να φτιαξει μια ατμοσφαιρα, ειναι αρκετα κλειστοφοβικο και αργο. Βοηθαει και το setting, υποτιθεται οτι εισαι σε ενα πλοιο, εγκλωβισμενος στην ουσια, εχει και το constant "κουνημα" οποτε σιγουρα το παιχνιδι προσπαθει να σου δωσει ενα υποβαθρο για immersion, αν το καταφερνει τελικα δεν μπορω να ξερω αν δεν παιξω την full version. To analysis gadgetακι ωραιο αλλα repetitive μιας και δεν θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να ειναι για οοοολα τα αντικειμενα, μονο για συγκεκριμενα πιο story related (αν σε κουραζει στο demo φανταζομαι στο full). Aν πρεπει να πω ενα striking αρνητικο θα πω το προφανες που δεν χρειαζεται να εχεις παιξει το παιχνιδι, ακομα και απο τα media βγαζει ματι: ο βασικος τυπος εχθρων ειναι horrible πραγματικα, επιεικως unimaginative και καθολου scary.
Θετικο προσημο απο αυτο που επαιξα, θα το τιμησω αν οχι αμεσως οταν πεσει λιγακι η τιμη του.

bozo
15-05-2013, 12:01
ακουσα καλα λογια παιδια αξιζει για αγορα λετε μολιε βγει η να περιμενω να πεσει η τιμη.???

odytsak
15-05-2013, 12:12
Παίξε πρώτα το demo να έχεις ιδία άποψη, σήμερα το μεσημέρι ανεβαίνει και στο ελληνικό store.

Εχει κάποια αρνητικά μεταξύ άλλων κι αυτό που περιγράφει ο hakoo, για να βρεις δηλαδή σφαίρες, φυτά κλπ καταντάει κουραστικό.

To analysis gadgetακι ωραιο αλλα repetitive μιας και δεν θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να ειναι για οοοολα τα αντικειμενα, μονο για συγκεκριμενα πιο story related (αν σε κουραζει στο demo φανταζομαι στο full).

odytsak
17-05-2013, 21:50
http://www.youtube.com/watch?v=9ubnYXKGIG8

grip
19-05-2013, 15:41
Το δοκίμασα σήμερα και εγώ.Επιτέλους ένα resi που τιμάει ότι είχαν καταφέρει το 1,2,3, (άντε και το 4).Σκοτεινό λίγα ammo,πόρτες κλειδιά κτλ.Θα συμφωνήσω και εγώ με τους εχθρούς ότι είναι λίγο -ότι να ναι,αλλά εντάξει,θέμα συνήθειας είναι και ίσως να έχει και τίποτα άλλους πιο μετά.Δεν ξετρελάθηκα με το gadget που σκανάρεις,και για το τρέξιμο,εγώ νομίζω πως οι δύο ταχύτητες που έχει η Jill είναι μια χαρά πιστεύω.

Dragonpaul
19-05-2013, 22:58
Μόλις ασχολήθηκα κι εγώ μαζί του. Δε με χάλασε καθόλου! Σε γενικές γραμμές καλο, ατμοσφαιρικό, horror όχι τόσο, αλλα άμα σκεφτώ τι έχουμε δει τελευταία από τη σειρά, δε το συζητώ... Λίγο σπαστικο το συνεχές scanning. Το καλο ειναι οτι με ένα πάτημα του L2 μπορείς και σκαναρεις όλον τον χώρο. Οι εχθροί με ενόχλησαν. Τους ήθελα πιο ευφάνταστους και πιο τρομαχτικους. Ελπίζω σε αυτο το κομμάτι μονο του παιχνιδιού να ειναι έτσι και όχι παντού. Αυτο ίσως μπορει να το επιβεβαιώσει κάποιος που το εχει παίξει στο 3DS.
Σε καποια σημεία πολύ χαμηλά textures που χαλουν κάπως την εικόνα, αλλα, οκ, δε θα παραπονεθω κιόλας που εχω ένα αξιοπρεπες RE να παίζω. Επιτέλους...
Ποτε βγαίνει είπαμε;;;;

EDIT: 24 Μαΐου, το βρήκα. Πάντως, το Zavvi το εχει 41 ευρώ. Οκ, παλευεται η τιμή.

Snk
20-05-2013, 11:06
Στα ελληνικά μαγαζιά πάντως έχει βγει από την προηγούμενη Παρασκευή

Dragonpaul
20-05-2013, 11:14
Α... Πολυ ωραία! Ίσως το τσιμπησω σήμερα.

odytsak
20-05-2013, 19:08
http://www.youtube.com/watch?v=og-S0VB7oXs

Dragonpaul
20-05-2013, 19:24
Μια ερωτηση για οποιον το εχει παιξει γιατι εχω δει τοσα βιντεο και δε μπορω να το διευκρινησω. Μονο αυτους τους εχθρους εχει το παιχνιδι;;;;;;;;; Για να μη θεωρηθει spoiler η απαντηση, ας το βαλουμε σε... spoiler. Παντως, αν ισχυει, θα φαω τρελη ξενερα.

aiva
24-05-2013, 02:38
Από το ντέμο πάντως βλέπω ότι έχουμε να κάνουμε με ένα καθαρόαιμο Resident Evil. Πολύ ατμοσφαιρικό, τσίμα-τσίμα σφαίρες, κακός χειρισμός, δύσκολοι εχθροί. Μ' άρεσε πολύ αυτό που είδα!:bravo-009:

bozo
27-05-2013, 12:34
καλο παιχνιδει το παιζω αυτο το καιρο.

bozo
28-05-2013, 19:18
το τελειωσα σημερα πολη καλο παιχνιδει καλη προσπαθεια.

Dragonpaul
28-05-2013, 19:30
Τελικα, αν και το βρηκα με 39 ευρω, αποφασισα να μη το παρω προς το παρον και πηρα το RE6 για 20 ευρω (καινουργιο εννοειται). Αργοτερα αυτο που σιγουρα θα πεσει γρηγορα η τιμη του.

chronohill
29-05-2013, 11:53
Τελικα, αν και το βρηκα με 39 ευρω, αποφασισα να μη το παρω προς το παρον και πηρα το RE6 για 20 ευρω (καινουργιο εννοειται). Αργοτερα αυτο που σιγουρα θα πεσει γρηγορα η τιμη του.

Περιμενω τις εντυπωσεις σου Παυλο για το 6...
Εγω επαιξα το ντεμο αυτου εδω και το βρηκα καλουτσικο...την καμερα δε την βρηκα πολυ εκνευριστικη κλασσικα πραματα για resi(των τελευταιων ετων)

Dragonpaul
29-05-2013, 14:35
Επειδη το αγορασα μαζι με το GOW, τωρα παίζω αυτο (gow). Μετα θα ασχοληθώ. Οπως και να 'χει, θα γράψω εντυπώσεις.

bozo
29-05-2013, 17:53
Περιμενω τις εντυπωσεις σου Παυλο για το 6...
Εγω επαιξα το ντεμο αυτου εδω και το βρηκα καλουτσικο...την καμερα δε την βρηκα πολυ εκνευριστικη κλασσικα πραματα για resi(των τελευταιων ετων)
η καμερα εχει καπια προβληματακια σιγουρα και αυτον ηταν μειον κατα τα αλλα ειναι ενα καλο παιχνιδει.

nikolaszax
29-05-2013, 20:20
Εγω παλι προβλημα με την νεα καμερα δεν ειχα μετα απο κανα 10λεπτο(προσπαθησα να το γυρισω στην κλασικη αλλα δεν αντεξα καθολου :P), περισσοτερο προβλημα ειχα με το σπασιμο του παιχνιδιου σε shoot-bang chapters με χαρακτηρες για τους οποιους δεκαρα τσακιστη δεν εδινα που σκοτωναν αραδα hunters για πλακα(ναι τους γνωστους hunters που τρομαζαμε οταν τους συναντουσαμε παλια) ,ειδικα οταν τα ship chapters ηταν το ζουμι του παιχνιδιου. Οταν ξεκινουσαν τα αλλα chapters εκανα αμαν να τα τελειωνω για να γυριζω στα ship chapters που και τελικα δεν τα βρηκα και τοσο μεγαλα(ομοιως και το πλοιο το ιδιο που περιμενα κατι αλα mansion ).

Δεν μπορω να πω οτι με ξετρελανε το παιχνιδι για το hype που ειχε οταν ηταν ακομα στο 3ds(proper RE sequel,return to form κτλ που ειχα διαβασει), το οτι ηταν και handheld game φαινοταν σε ουκ ολιγα σημεια οπως πχ το οτι το τελειωσα και αρκετα γρηγορα σε σχεση με τα RE (γυρω στις 7 ωρες με πηρε) με τα μικρα chapters ala tv episode style που εδειχνε οτι ηταν για μικρα gaming sessions.
Ο αριθμος τον εχθρων για τα ship chapters ηταν πολυ μικρος (ολοι oozes με πολυ reskin, πρακτικα με μια extra/διαφορετικη ικανοτητα πχ να πετανε projectiles ή να εχουν αγκαθια στα χερια τους κτλ αλλα να πεφτουν με τον ιδιο τροπο) που δεν μου αρεσαν σχεδιαστικα (μαλλον πηγαιναν για κατι αλα regenerator οπτικα αλλα σε καμια περιπτωση δεν πετυχαν για εμενα την ιδια αισθηση που μου προκαλουσαν αυτοι) ενω μετα απο λιγο γινεται και πολυ ευκολοτερο μολις βρεις τα καλα black market upgrades(charge shots,+damage,double shots fired κτλ) και τα οπλα γινουν μηχανη του κιμα με αποτελεσμα να εχεις ανετα spare bullets(βοηθαει και το scanner).Απογοητευση και τα bosses ,αμα θεωρηθουν καποια σαν bosses δηλαδη :P.

Καλα για την ιστορια δεν θελω να μιλησω γιατι το RE εχει ξεφυγει προ πολλου ουτως ή αλλως σε αυτον τον τομεα....αλλα πραγματικα πιστευω οτι ηταν ενα βημα παραπερα εδω :P , δεν εβγαλα ακρη στο τελος γιατι εγιναν καποια πραγματα με συγκεκριμενο τροπο και για καποια character motivations που δεν εβγαζαν νοημα.

+1 για jill ass in HD ομως :P.

Ps.Imo το παλιο Cold fear πετυχε καλυτερα τον τρομο στο ιδιο ship setting.

bozo
30-05-2013, 00:21
γεια σου φιλε nikolaszax θα συνφωνησω σε μερικα λοιπον για την καμερα ειχε προβληματα αλλα δεν με χαλασε η διαρκεια ηταν λιγο 7 ωρες μου πηρε και σε μενα η εχθροι δεν ειχαν μεγαλη ποικιλια και αυτα αλλα γενικα ουτε επρεπε να υπαρχουν προβληματα με την ιστορια να παιζεις ασχετους χαρακτηρες γενικα παντος αυτο που θελω να πω ειναι καλη προσπαθεια το παιχνιδει ηταν καλο μπορουσε να ειναι διαμαντι αλλα δεν μπορεσαν να τα κανουνε σαν τα 1-2-3 και veronika αλλα ηταν καλη προσπαθεια και ελπιζω στο μελλον να θυμηθουν περισοτερο τα παλια ωραια Residend Evil.+1 για jill απο εμενα γιατι ειναι απο της αγαπημενες χαρακτηρες μακαρι να την δουμε και στο μελλον πιο ποληλ.

odytsak
07-06-2013, 10:14
http://www.youtube.com/watch?v=keV7LfodC-Y


http://www.youtube.com/watch?v=Nu8cjjq9_Ww