PDA

View Full Version : Gran Turismo®5: Academy Edition - Αποκλειστικός διαγωνισμός



Daytime Dreamer
21-12-2012, 15:22
Είναι εκτός του Επίσημου Forum ο διαγωνισμός, απλά επειδή μου ήρθε η επίσημη ανακοίνωση είπα να σας ενημερώσω. Δείτε το link για περισσότερα

Gran Turismo®5: Academy Edition - Αποκλειστικός διαγωνισμός (http://community.eu.playstation.com/t5/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%C F%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%8E%CF%83%CE%B5%C E%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9/Gran-Turismo-5-Academy-Edition-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%C F%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%C E%BC%CF%8C%CF%82/td-p/17825676)

Evolution
21-12-2012, 23:49
30 ευρώ εγώ δεν τα δίνω πάντως ,και πιστεύω οτι δεν αξίζει αφού ούτε καινούργια αυτοκίνητα δίνει ούτε νεες πίστες

GedoGt
22-12-2012, 13:24
Είναι διαθέσιμο στο ps store?

petaloudas
22-12-2012, 23:58
30 ευρώ εγώ δεν τα δίνω πάντως ,και πιστεύω οτι δεν αξίζει αφού ούτε καινούργια αυτοκίνητα δίνει ούτε νεες πίστες

Εγώ δεν είχα αγοράσει κανένα dlc μέχρι τώρα, οπότε η academy έκδοση όχι απλά άξιζε αλλά κάτι παραπάνω... μόνο τα dlc που έχει μέσα αν δεν κάνω λάθος είναι πάνω από 25€...


Είναι διαθέσιμο στο ps store?

Από 1η Ιανουαρίου, με την εισαγωγή στο store του sen code που έχει μέσα η συσκευασία, θα είναι διαθέσιμο μέσα στις εποχιακές διοργανώσεις, μέσα στο gt5.

Evolution
23-12-2012, 01:01
αμ εγώ που τα έχω ,τι να κάνω? γιατί δηλαδή πέρσι ήταν τζαμπα το gt academy και φέτος το κοστολογισαναι?

AWD_POWER
23-12-2012, 12:48
Δηλαδή όλοι εμείς που τα σκάσαμε για όλες τις αναβαθμίσεις και τα DLC
θα πάρουμε τα @..... ;
Ωραία αντιμετώπιση στους καταναλωτές τους..!

petaloudas
23-12-2012, 19:09
Ρε παιδιά, αφού έχετε ήδη το παιχνίδι, έχετε ήδη αγοράσει και τα dlc, όντως δεν υπάρχει λόγος να πάρετε και το academy version... αλλά, δε σημαίνει κιόλας ότι χάνετε και κάτι που θα έπρεπε να έχετε, λόγω "παλαιότητας"... η διοργάνωση αυτή, δεν αντικαθιστά το gt academy το κλασικό, το οποίο φαντάζομαι θα βγει πάλι του χρόνου (2013) και θα είναι προσβάσιμο από όλο τον κόσμο του gt... απλά είναι ένα τύπου mini gt academy, απλά μια εξτρά διοργάνωση τέλος πάντων, το οποίο προφανώς αποτελεί ένα δώρο για αυτούς που όντως τα σκάσανε και πήρανε το academy version, είχανε δεν είχανε κάποια ή όλα τα υπάρχοντα του gt... και γενικώς, αν σκεφτούμε όλους τους πιθανούς συνδιασμούς δεν έχω τίποτα/έχω gt δεν έχω dlc/έχω gt έχω κάποια dlc/έχω..-δεν έχω... κοκ, νομίζω πως δεν υπάρχει κάτι άδικο στην όλη ιστορία...

Melnibonian
24-12-2012, 07:22
To Academy ειναι stand alone ή expansion?

petaloudas
25-12-2012, 03:21
To Academy ειναι stand alone ή expansion?

Νομίζω πως θα είναι διαθέσιμο μέσα από τα seasonals...

Melnibonian
28-12-2012, 01:14
Άρα δεν ειναι αυτονομο αν το εχει καποιος στην εκδοση σε Blu Ray...

criter
02-01-2013, 15:38
Αυτονομο ειναι σε δισκακι, το παιχνιδι GT5 ολοκληρο (spec 2.0) οπου περιλαμβανει και ολα τα updates, DLC και αυτοκινητα και περιλαμβανει επισης και ενα κωδικο συμμετοχης για το συγκεκριμενο αγωνα.

Για να συμμετεχει καποιος θα πρεπει να παρει αυτην την εκδοση. Υπαρχει σε retail ευρωπαικη εκδοση και κοστιζει καπου στα 30 ευρω.

http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2012/09/gt5ae_box.jpg


Παντως για καποιον που το εχει το παιχνιδι δεν συμφερει να το ξαναπαρει μονο για να συμμετεχει στο διαγωνισμο. Για καποιον που δεν εχει καθολου το GT5, σιγουρα συμφερει να παρει αυτην την εκδοση αφου εχει τα παντα μεσα και τα updates που ειναι πολλα και μεγαλα εκτος απο τα DLC, οπου μονα τους εχουν 26 ευρω.


Ξεκινησε την 1η Ιανουαριου μεσα απο τα seasonal και ειναι μονο ενα time trial στην τροποποιημενη πιστα eifel, μεσα απο το course editor του παιχνιδιου. Δεν ειναι καποια γνωστη πιστα. Θα ειναι διαθεσιμο μεχρι τις 31/1. Θα παρει κανεις μερος;

Οι 7 καλυτεροι θα πανε στην πιστα silverstone και ο καλυτερος θα κερδισει ενα vip ταξιδι για δυο ατομα στον 24 ωρο αγωνα του nurbugring τον ιουνιο.

http://www.gtplanet.net/gt5-academy-editions-special-seasonal-event-now-available/


ΥΓ. Αν καποιος που εχει παρει την συγκεκριμενη εκδοση δεν θελει να παρει μερος στο συγκεκριμενο event παρακαλω να μου στειλει τον κωδικο. Ευχαριστω :)

και ενα βιντεο που δειχνει λαπ απο την συγκεκριμενη πιστα του διαγωνισμου
[GT5] - GT Academy Challenge - 1:46.591 (Day 1) - YouTube