PDA

View Full Version : προβλημα με samsung lcd 46''



Dinos
29-11-2012, 00:16
Οταν παω να την αναψω κανει επαναλαμβανομενα το χαρακτηριστικο θορυβο "τσικ" που κανουν ολες οι τηλεορασεις οταν πας να τις ανοιξεις, και δεν αναβει. Το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει το μπλε φως στην βαση της που εχουν οι samsung. Αφου βγαλω το βυσμα του ρευματος απο πισω και το ξαναβαλω ανοιγει κανονικα. Τι στο διαβολο τωρα αρχισαν και οι tv τα YLOD. Εχει κανεις καμια ιδεα ;;;

chronohill
30-11-2012, 11:48
φιλε ντινο καλημερα.Εισαι τυχερος μπηκα τυχαια εδω!
λοιπον το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα με την 32αρα LG.την εδωσα στον κολλητο μου γιατι πηρα αλλη εγω.Την ανοιξε της εκανε update τπτ.ΤΕλικα ευτυχως βρηκε εναν μαστορα και την εφτιαξε.Του ειπε οτι τελικα ηταν προβλημα στην cpu και οτι εκανε κατι μαλαγανιες και το προσπερασε ετσι ωστε να μην κολλαει η τηλεοραση.35 ευρω του πηρε αλλα ειναι ειδικη τιμη...!Στηνν αρχη σκεφτοταν οτι ισως να ηταν το τροφοδοτικο...
εμενα μ το εκανε και στο κλεισιμο.δηλαδη πατουσα να την κλεισω και ανοιγε μονη της...

Dinos
30-11-2012, 20:22
^^^ευχαριστω πολυ
περιμενω την δευτερα τον τεχνικο της samsung να την παρει να την δει. Απο οτι μου ειπε μπορει να ειναι 10 πραγματα. Αυτο το συμπτωμα με το on/off το κανει για να σε προειδοποιησει οτι εχει προβλημα...

chronohill
01-12-2012, 02:37
^^^ευχαριστω πολυ
περιμενω την δευτερα τον τεχνικο της samsung να την παρει να την δει. Απο οτι μου ειπε μπορει να ειναι 10 πραγματα. Αυτο το συμπτωμα με το on/off το κανει για να σε προειδοποιησει οτι εχει προβλημα...

τπτ χαρα μου!!!!
αντε μακαρι να το λυσεις ευκολα και φθηνα.η ειναι στην εγγυηση?

Dinos
01-12-2012, 13:22
Ειναι του 2008 αρα χωρις εγγυηση

WolfRathmA
03-12-2012, 03:41
Τετοιο προβλημα που λες μου ειχε παρουσιαση μια LG 50" Plasma που εχω. Αλλαγη πλακετας εγινε απο την LG και ολα μια χαρα. 250 ευρω η ζημια.

Dinos
17-06-2013, 16:21
200 euro κοστισε η επισκευη...