PDA

View Full Version : Προσφορές - Καταστήματα για αγορές από Ελλάδα



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

Snk
10-04-2021, 21:05
Σχεδον ολα τα gaming σκρουτζομαγαζα κανουν ανταλλαγες. Στα 5ευρω το καθένα το κόβω να στα παιρνουν αυτα τα games μπορει και πιο κατω

Valkyre
29-06-2021, 12:28
Παντως παιδια γενικα βλεπω οτι οι τιμες αυτην την περιοδο δεν πεφτουν ως επι το πλειστον. Οχι μονο σε PS5 games οπως λεγαμε αλλα ακομα και σε πολλα του PS4. Δειτε το Mass Effect, το COD και ενα σωρο αλλα.

panos74gr
29-06-2021, 13:03
Από νέα παιχνίδια που παρακολουθώ, μόνο το Nier Replicant και το Resi Village έχει μια σχετικά καλή πτωτική πορεία στην τιμή.

Δεν ξέρω αν και το Brexit εχει επηρεάσει κάπως τα πράγματα.

ilias78
29-06-2021, 16:39
Το valhalla που ψαχνει ξάδερφος Κ το crash 4 που κοιτάζω εγώ, ούτε καν με το σταγονόμετρο δεν πέφτει η τιμή.

Valkyre
29-06-2021, 16:50
Εγω το Μass Effect σκεφτομουν και εξακολουθω να σκεφτομαι, και ειδα οτι δεν ειχε πεσει η τιμη και αρχισα να βαζω και αλλα games και τελικα ειδα οτι γενικα δεν πεφτουν οι τιμες...

mihalis13
29-06-2021, 17:27
Το valhalla που ψαχνει ξάδερφος Κ το crash 4 που κοιτάζω εγώ, ούτε καν με το σταγονόμετρο δεν πέφτει η τιμή.Στο Valhalla νομίζω έχει πέσει η τιμή τώρα

https://www.public.gr/product/gaming/games/ps5/ps5-game-assassins-creed-valhalla-drakkar-edition/prod12102429pp/

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

jk_blue_tiger
29-06-2021, 17:32
Το εχω αναφερει κ παλαιοτερα, απο το ξεκινημα της πανδημιας οι τιμες των παιχνιδιων συνηθως ειτε εχουν ανεβει, ειτε μενουν στασιμες.
Πολλα παιχνιδια digital που π.χ. πωλουνταν 10€ σε προσφορα στο store, τωρα κοστιζουν 16-20€, κοκ.
Το retail επισης εχει ανεβει λογω κ του brexit, πολλα διαδικτυακα κατ/τα δεν στελνουν πια Ελλαδα (π.χ. game, gamecollection),
αλλα εχουν αυξημενα κοστη μεταφορικων (π.χ. amazon.uk, shopto).
Μονη λυση το digital κ αυτο υπο προυποθεσεις (ελεγχος τιμων μεσω psprices) κ του αμερικανικου store που σε καποιες περιπτωσεις ειναι σημαντικα φθηνοτερο.
Οσοι ειναι φανατικοι του retail (οπως ημουν κ εγω) θα πρεπει να βαζουν πιο βαθια το χερι στην τσεπη, προσωπικα "αλλαξοπιστησα" κ το γυρισα (προς το παρον) στο digital.

psx3
29-06-2021, 18:22
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα το καλοκαίρι δύσκολα μου κάνει όρεξη να λιώνω με τις ώρες, οπότε από αυτή την άποψη θα περίμενα να πέφτουν οι τιμές λόγω χαμηλότερης ζήτησης (ο περισσότερος κόσμος προτιμάει να πάει παραλία). Ίσως δεν είναι τυχαίο το Days of Play κάθε χρόνο την ίδια εποχή.

Πιο πολύ τα πιτσιρίκια ψήνονται για gaming το καλοκαίρι λόγω πίεσης με τα σχολεία όλη την χρονιά, αλλά κι εκεί έχω την εντύπωση ότι θα προτιμήσουν κανά Fortnite, παρά αγοραστά SP games...

Τώρα αν είναι εσκεμμένη φουστιά όπως λέει ο jk ελέω έμμεσου digital σπρωξίματος, ούτε εκεί ψήνομαι να τσιμπήσω το bait. Αν αρχίσω να αγοράζω όλα τα AAA ψηφιακά, μετά θα χάσει το μισό της νόημα η PS+.

jk_blue_tiger
30-06-2021, 01:24
Να ξεκαθαρισω οτι δεν αγοραζω σχεδον ποτε day 1/full price, οποτε οποιοι τιτλοι (exclusive, ΑΑΑ, ΑΑ, indie) βγαινουν στην αγορα,
οσοι με ενδιαφερουν μπαινουν wishlist κ αγοραζονται μετα απο μηνες σε sale.
Εαν καποιος θελει να παιζει day 1 τιτλους που τον ενδιαφερουν, για ψηφιακο τον συμφερει το gamesharing,
για retail σκρουτζομαγαζο ή απο ευρωπαικο (εκτος αγγλικου) αμαζον.
Ελπιζω στο μελλον να υπαρξουν κ αλλα μαγαζια εντος Ε.Ε. που να πουλανε retail, γιατι το αμαζον εχει καταλαβει οτι ειναι μονοπωλιο
κ το retail τους πολλες φορες εχει παρομοια (υψηλη) τιμη με αυτην που βρισκουμε σε Ελληνικο κατ/μα.

tonybsg
01-07-2021, 18:24
Καλή τιμή νομίζω για AC Valhalla Gold Edition (Season Pass included)?

https://www.lagonika.gr/prosfores/assassins-creed-valhalla-gold-edition-ps5-2/

jk_blue_tiger
02-07-2021, 00:04
Καλή τιμή νομίζω για AC Valhalla Gold Edition (Season Pass included)?

https://www.lagonika.gr/prosfores/assassins-creed-valhalla-gold-edition-ps5-2/


Ισχυει κ αφορα το you.gr, εχει κ αλλες προσφορες εκει, δειτε το.

WolfRathmA
07-10-2021, 18:06
Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με το Sekiro και δεν το βρίσκω πουθενά;

psx3
07-10-2021, 18:45
Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με το Sekiro και δεν το βρίσκω πουθένα;
Λογικά τύπωσαν ελάχιστα δισκάκια και σε σπρώχνουν (έμμεσα) στο ψηφιακό...

Sgt_Greco
20-11-2021, 14:40
Εχω ταξιδεψει σχεδον σε ολες τις μεγαλες πρωτεύουσες της Ευρωπης.
Δεν εχω συναντησει περιπτωση οπου να ζητας ενα απο αυτα στη βιτρινα και να σου λεει "Δεν υπαρχουν φιλε. Ειναι αδεια κουτια".

12858

balabanis
22-11-2021, 16:03
Αυτές είναι πραγματικές προσφορές. GameStop Αμερικής. Το θέμα ειναι οτι δε στελνει Ελλάδα.
12859

drifterx
08-12-2021, 13:25
Καλή προσφορά για Νιοχ 2 όσοι δεν το έχετε!

https://www.germanos.gr/product/gaming/games/ps4-games/nioh-2-ps4/?productId=20390991

tonybsg
17-12-2021, 13:27
Όποιος θέλει να καταστραφεί και να εκνευριστεί...

FIFA 22 στον Κώτσο 30Ε

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-5/paixnidia-ps5/234241-null

psx3
17-12-2021, 13:27
Όποιος θέλει να καταστραφεί και να εκνευριστεί...
Δηλαδή; :P

tonybsg
17-12-2021, 13:34
Δηλαδή; :P

FIFA Ultimate Team :P :D

djpar
17-12-2021, 14:44
49.90 κάνει όχι 30€

Christos33
17-12-2021, 14:45
49.90 κάνει όχι 30€30 έχει για Playstation στο Xbox εχει 45 ευρω.
Edit
Όντως το αλλαξαν σε 49 ευρω χαχαχα λάθος θα ειχαν κάνει.
Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tonybsg
17-12-2021, 15:59
Ναι παιδιά για κανά δίωρο το είχε 30Ε, θα σας ενημερώσω αν παραλάβω (θα είμαι εγκρατής στον χρόνο που θα του αφιερώσω φέτος... :D)

tonybsg
18-12-2021, 15:40
Όποιος θέλει να καταστραφεί και να εκνευριστεί...

FIFA 22 στον Κώτσο 30Ε

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-5/paixnidia-ps5/234241-null

Παρέλαβα κανονικά btw

- - - Updated - - -

Επόσης τρέχει και η προσφορά in store στα μεγάλα καταστήματα για Dualsene στα 50 και Pulse 3D στα 70!

psx3
18-12-2021, 21:21
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν (μάλλον χλωμό), αλλά το Balan Wonderworld έπεσε κάτω από τα ¤13:

https://www.skroutz.gr/s/25514204/Balan-Wonderworld-PS4-Game.html

Ξεφτίλα τιμή, οπότε ετσιμπήθην!

Leon_DiZ
19-12-2021, 11:53
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν (μάλλον χλωμό), αλλά το Balan Wonderworld έπεσε κάτω από τα ¤13:

https://www.skroutz.gr/s/25514204/Balan-Wonderworld-PS4-Game.html

Ξεφτίλα τιμή, οπότε ετσιμπήθην!

1000 φορές κάποιο indie imo

psx3
19-12-2021, 11:57
1000 φορές κάποιο indie imo
Γιατί το λες αυτό;

Δεν βγαίνουν και πολλά AAA 3D platformers στις μέρες μας, οπότε είπα να το τιμήσω... δεν περιμένω και κανά αριστούργημα επιπέδου Nintendo (βλ. Super Mario Odyssey). Χαμηλή τιμή, χαμηλές προσδοκίες!

¶σε που σαν theme ταιριάζει και με τις γιορτινές (χριστουγεννιάτικες) μέρες. :)

Leon_DiZ
19-12-2021, 12:21
Γιατί το λες αυτό;

Δεν βγαίνουν και πολλά AAA 3D platformers στις μέρες μας, οπότε είπα να το τιμήσω... δεν περιμένω και κανά αριστούργημα επιπέδου Nintendo (βλ. Super Mario Odyssey). Χαμηλή τιμή, χαμηλές προσδοκίες!

¶σε που σαν theme ταιριάζει και με τις γιορτινές (χριστουγεννιάτικες) μέρες. :)

Επειδή έχει 34 στο Metacritic το λέω. :confuzed:

Stefanos
23-12-2021, 16:41
Παραγγελια απο το Πλαισιο PS5 (για φιλο) ηρθε σημερα σκετο! χωρις καποιο εξωτερικο κουτι, καλα τι γυφτοι ειναι αυτοι η μαλλον απο ποτε εγιναν (?) δεν ξερω αν ειμαι μεμονομενη περιπτωση η αλλαξαν πολιτικη παραδοσης.. για 'μενα ειναι το λιγοτερο τραγικοι! μαυρο απο 'μενα και παραγγελιες απο δαυτους αυστηρα και μονο αν δεν μπορω να βρω αυτο που θελω απο αλλου και αυτο παλι υπο μεγαλη σκεψη! αι στο καλο τα ........ !

Υ.Γ. : Eπαρχια μενω αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο γι' αυτο το χάλι!

Edit : Σκετο εννοω με το Default κουτι του, δλδ χωρις καποιο Extra κουτι..

djpar
23-12-2021, 16:45
Παραγγελια απο το Πλαισιο PS5 (για φιλο) ηρθε σημερα σκετο! χωρις καποιο εξωτερικο κουτι, καλα τι γυφτοι ειναι αυτοι η μαλλον απο ποτε εγιναν (?) δεν ξερω αν ειμαι μεμονομενη περιπτωση η αλλαξαν πολιτικη παραδοσης.. για 'μενα ειναι το λιγοτερο τραγικοι! μαυρο απο 'μενα και παραγγελιες απο δαυτους αυστηρα και μονο αν δεν μπορω να βρω αυτο που θελω απο αλλου και αυτο παλι υπο μεγαλη σκεψη! αι στο καλο τα ........ !

Υ.Γ. : Eπαρχια μενω αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο γι' αυτο το χάλι!

Εγώ δεν θα το δεχόμουν, θα ζητούσα άμεσα ps5 σε κουτί κλειστό. Εφόσον το δέχτηκες τελείωσε

psx3
23-12-2021, 16:52
Σκέτο τι; Σε σελοφάν; Αφρολέξ; Σακούλα;

Πες του φίλου σου να ανεβάσει φωτό σε κανά FB, να τους κάνει ρόμπα... θα το «μαζέψουν» οι PRίστες.

Stefanos
23-12-2021, 16:58
Σκέτο τι; Σε σελοφάν; Αφρολέξ; Σακούλα;


Πες του φίλου σου να ανεβάσει φωτό σε κανά FB, να τους κάνει ρόμπα... θα το «μαζέψουν» οι PRίστες.


Σκετο ενοουσα το Default κουτι του οπως ειναι.


Εγώ δεν θα το δεχόμουν, θα ζητούσα άμεσα ps5 σε κουτί κλειστό. Εφόσον το δέχτηκες τελείωσε


Το σκεφτηκα Παρη αλλα ειναι μεγαλη ιστορια / ταλαιπωρια, ειναι να μην σου τυχει που λενε.

Christos33
23-12-2021, 17:18
Ετσι το δίνουν, ετσι ηρθε κ σε μενα ,το εφερε όπως ηταν απο το κατάστημα το πηρε στο χέρι [emoji16]

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

jden
23-12-2021, 17:20
Κ εγώ έτσι το παρέλαβα...δεν το βρίσκω πρόβλημα αυτό

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Stefanos
23-12-2021, 17:37
Τι να πω ρε παιδια, μου εκανε πολυ (κακη) εντυπωση.. πρωτη φορα παραλαμβανω ετσι κονσολα, σε αλλες αλυσιδες βαζουν και ενα Extra κουτι για προστασια, τωρα θα μου πειτε: ε και γιατι δεν πηρες απο τις αλλες (?) εμ αμα το ηξερα δε θα 'παιρνα απο αυτους. Τελος παντων, ολα καλα.

Edit : Αντε να το/τα αναλαβει η Sony που (υποθετω) δε θα 'ναι τοσο σταρ.....ες!

FurionMike
23-12-2021, 17:42
απο media markt μου το φερανε σκετο σε σακουλα,απο κωτσοβολο ηταν μεσα σε εξτρα χαρτοκουτο.

psx3
23-12-2021, 17:48
ΟΚ, τώρα εννόησα!

Ναι, είναι γνωστή παπαριά του Πλαισίου αυτή και μάλιστα το κάνουν και στις συλλεκτικές/Collectors.

Το χειρότερο είναι η «αράχνη» γύρω-γύρω που πατικώνει το κουτί (1st world issue, αλλά ειδικά στις συλλεκτικές «χτυπάει» άσχημα).

Lefteris_X
23-12-2021, 20:20
Εμένα day 1 από πλαίσιο μου το έφεραν σε αρκετά μεγαλύτερο κουτί του πλαισίου και μέσα σε αυτό ήταν το αυθεντικό κουτί του ΠΣ5 σφραγισμένο.

mihalis13
23-12-2021, 20:27
Και εμένα πέρυσι day one Που Κωτσόβολο το είχαν βάλει σε κούτα και σε άψογη κατάσταση η συσκευασία.
Το ίδιο και από πλαίσιο με την συλλεκτική του Cyberpunk

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Stefanos
24-12-2021, 00:27
Καθε περσι και καλυτερα δλδ (με βαση αυτα που γραφεται), αλλη φορα τηλ.. πρωτα οταν ειναι για πραγματα μεγαλης αξιας και αν δω τπτ κουλο πισω απλα τα πραγματα.

Να ειστε καλα και ευχαριστω για τις απαντησεις / εμπειριες σας. :)

psx3
12-01-2022, 17:02
Για τον φούτσο καβάλα ο Γερμανός, σχεδόν 1 μήνα παραγγελία και ισχυρίζονται ότι δήθεν δεν υπάρχει απόθεμα:

https://www.germanos.gr/product/gaming/games/ps4-games/call-of-duty-black-ops-cold-war-ps4/?productId=20397672

Η κοπελιά στο τηλ χοντρό δούλεμα, ενώ της μιλούσα ευγενέστατα και στο τέλος μου έκλεισε και το τηλ στην μούρη (ξαφνικά άρχισε δήθεν να μην με ακούει καλά, ενώ έχω φουλ σήμα, μόλις της είπα ότι θα προχωρήσω σε καταγγελία)...

Βάζω στοίχημα ότι αν βάλω ξανά παραγγελία σε full price ως δια μαγείας θα βρεθεί κάποια κόπια... το ίδιο μου πρότεινε και αυτή δηλαδή (να ξανακάνω παραγγελία) και μετά από «έλεγχο» διαπίστωσε ότι δεν υπάρχει απόθεμα (Logistics από τα Lidl μάλλον, Cosmote δηλαδή), άρα άρες-μάρες κουκουνάρες δείχνει το site. 1 μήνα τώρα συνέχεια αλλάζει η διαθεσιμότητα, πράγμα που υποδεικνύει ότι έχουν συνεχείς παραλαβές (παιχνίδι/πλαστικό δισκάκι είναι, όχι PS5/XSX!).

Επειδή δεν γουστάρω την κοροϊδία, τι προτείνετε οι πιο έμπειροι; Να προχωρήσω σε καταγγελία και πως ακριβώς; (σιχαίνομαι την γραφειοκρατία, αλλά πιο πολύ σιχαίνομαι την κοροϊδία/υποτίμηση της νοημοσύνης μου)

Ή να ξανακάνω παραγγελία full price, όταν φτάσει και πάω στο κατάστημα να απαιτήσω με τσαμπουκά να ολοκληρωθεί η παλιά παραγγελία; Δεν μασάω καθόλου, αν δεν καταλαβαίνουν από ευγένεια και επιχειρηματολογία.

djpar
12-01-2022, 18:36
Κανονικά εγώ θα εκανα το 2ο, βάζεις παραγγελία και πας εκεί και λες ακυρώνω αυτήν και κρατάω την παλιά... Εκεί δεν παιζει θα αναγκαστούν να στο δώσουν αλλιώς θα έλεγα άφησε το κουτί εδώ όπως είναι και φωνάζω αστυνομία και όπου βγει

psx3
12-01-2022, 18:55
Μάλλον αυτό θα κάνω.

Δεν βάζουν μυαλό πάντως, από το 2010 (εποχές PS3) τα ίδια καραγκιοζιλίκια να μην κάνουν honor παραγγελίες. Κάποιοι θυμάστε σε τι αναφέρομαι.

Φάγανε ένα γερό προστιματάκι τότε, αλλά μάλλον χρειάζονται και Vol2 για να στρώσουν δερματάκι.

Και το παιχνίδι θα βρουν και πίπες θα κάνουν (δωροεπιταγούλα) και θα φάνε και πρόστιμο πάλι...

Fulgore
12-01-2022, 18:58
Φωτογραφία νουμερο 1 με printscreen με την παραγγελία

Φωτογραφία νούμερο 2 με printscreen να φαίνεται άμεσα διαθέσιμο το παιχνίδι.

Επιλογή νούμερο 1 αποστολή σε email επικοινωνίας τις 2 παραπάνω φωτογραφίες.

Επιλογή νούμερο 2 παραγγελία και παραλαβή από κάποιο κατάστημα και όταν φτάσεις στο ταμείο, δείχνεις την φωτογραφία νούμερο 1(ή αν εχει προηγηθεί επικοινωνία,το σχετικό email).

Αν πάς στο κατάστημα έτσι στα τυφλά,θα πουν την γνωστή δικαιολογία ότι για ηλεκτρονικές παραγγελίες, αυτοί δεν ασχολούνται .

Εγώ έτσι την πάτησα από Κωτσόβολο που έριξα παραγγελία για ένα παιχνίδι,δεν μου ήρθε ποτέ email να πάω να το παραλάβω και ακυρώθηκε αυτόματα η παραγγελία χωρίς καμία ειδοποίηση(μάλλον στο σύστημα μετά τις 3 μέρες τις ακυρώνει αυτόματα).

psx3
12-01-2022, 19:00
Έχουν τραβηχτεί screenshots.

Email έχει σταλεί, διαβάστηκε (έλαβα αναφορά παράδοσης) και κλασικά κατέληξε στο... Recycle Bin. Καμία απάντηση απολύτως.

djpar
12-01-2022, 22:58
Επίσης παίζει σου πουν ότι ο κωδικός προϊόντος που δεν σου δίνουν δεν υπάρχει και υπάρχει μόνο ο νέος που είναι πακέτο με παιχνίδι κλπ και σίγουρα πιο ακριβό. Έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό

psx3
13-01-2022, 04:32
Πακέτο με τι; Δεν ψάχνω PS5... σκέτο παιχνίδι μόνο του είναι.

djpar
13-01-2022, 17:43
Νόμιζα ότι ήθελες ps5, δεν άνοιξα και link και το υπέθεσα από γρηγοράδα. Πας εκεί, παίρνεις τη νέα παραγγελία και ζητάς με την παλιά τιμή τέλος

psx3
19-01-2022, 19:32
Τελικά μου ήρθε χθες όπως είπα, αφού όμως πριν μια εβδομάδα είχα θέσει νέα παραγγελία (είναι λες και «ξεκόλλησε» την παλιά -> φανταστείτε logistics)!

Ελπίζω να μην το γρουσούζεψα (πρώτη και τελευταία αγορά CoD), γιατί την ίδια μέρα έσκασε και το Activision nuke όλως τυχαίως! :P

1 μήνα αναμονή πάντως απαράδεκτος ο Γερμανός...

Conjure7
02-02-2022, 10:00
Και οι 3 τίτλοι, με όλα τα dlcs, εκδόσεις ps4/ps5 18¤.
https://store.playstation.com/en-gr/product/EP4062-CUSA11407_00-METROSAGABUNDLE0

drifterx
22-02-2022, 09:13
Παιδιά στα public παίζουν 2 πρόμο αυτή τη στιγμή (ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ).

1) Αν αγοράσεις 2 εχκλουσιβ της σονυ (και horizon forbidden west) παίρνεις το δεύτερο στη μισή τιμή.

2) Τα απλά dualsense έχουν 49,9 και τα χρωματιστά 52,5.

Οπότε αν καίγεστε περάστε μία βολτα από το κατάστημα.

Fulgore
14-03-2022, 00:47
Ενα καλό bundle καινούργιων παιχνιδιών + controller από το consoleclub.

Elden Ring launch edition (ps5) + GT 7(ps5)+dualsense controller στα μόλις 135ευρώ.

Και λέω μόλις γιατί τα παραπάνω με βάση τις τιμές skroutz βγαίνουν 30+ευρώ ακριβότερα.

https://www.theconsoleclub.gr/el/%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%C E%B1-video-games/elden-ring-launch-edition--gran-turismo-7-ps5--sony-dualsense-%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF-gamepad-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-ps5-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-gift-wrapped-9781582413522-detail#.Yi5mdHpBwuV

dingodile1
28-05-2022, 13:40
'Εχει το καθιερωμένο days of play μέχρι τις 8 Ιουνίου.
https://www.playstation.com/el-gr/deals/days-of-play/
PlayStation VR Starter Pack με ¤199,99*
Ασύρματο χειριστήριο DualSenseβ„Ά με ¤59,99* (σε μεγάλες αλυσίδες)
και παιχνίδια σε έκπτωση π.χ. Ratchet & Clank: Rift Apart
Φέτος ξεχωρίζει που λείπει η έκπτωση στο PS Plus λόγω των αλλαγών στην υπηρεσία λογικά.

chronohill
30-05-2022, 15:16
Παιδες αποτι κατσλαβα δεν θα εχει προσφορές για plus.στην ελλαδα ποτε θα έχουμε τα πακέτα;τα παιχνίδια θα τα παίζουμε streaming?δεν θα τα κατεβάζουμε;

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lefteris_X
30-05-2022, 16:46
Προσφορές για Plus δεν υπάρχουν παγκοσμίως, ακριβώς επειδή λανσάρεται η νέα υπηρεσία.

Στο Tier 2 ή αλλιώς PS Plus Extra, παρέχονται PS4 και PS5 παιχνίδια που τα κατεβάζεις στην κονσόλα και τα παίζεις (τίποτα περαιτέρω, αυστηρά αυτά που γράφω).

Στο Tier 3 ή αλλιώς PS Plus Premium, παρέχονται όλα τα παραπάνω και επιπλέον demo/trials 2 και 3 ωρών, παιχνίδια PS1+PS2 (τα κατεβάζεις και τα παίζεις) και τέλος, παιχνίδια PS3 που παίζονται ΜΟΝΟ μέσω streaming.

Εδώ όμως υπάρχει μια παρένθεση:

σε μερικές χώρες (ίσως ανάμεσα σε αυτές να είναι και η Ελλάδα) ΔΕΝ θα παρέχεται η υπηρεσία streaming PS3 παιχνιδιών.
Με λίγα λόγια ΔΕΝ θα παρέχονται ΚΑΘΟΛΟΥ PS3 παιχνίδια.

Σε αυτές τις χώρες το Tier 3 δεν θα λέγεται PS Plus Premium αλλά PS Plus Deluxe.

Στην επίσημη ανακοίνωση αναγράφονται όλα τα παραπάνω, αλλά στα ψιλά γράμματα με αστερίσκους στο τέλος της (επίσημης) σελίδας.

Leon_DiZ
30-05-2022, 17:00
σε μερικές χώρες (ίσως ανάμεσα σε αυτές να είναι και η Ελλάδα) ΔΕΝ θα παρέχεται η υπηρεσία streaming PS3 παιχνιδιών.
Με λίγα λόγια ΔΕΝ θα παρέχονται ΚΑΘΟΛΟΥ PS3 παιχνίδια.

Σε αυτές τις χώρες το Tier 3 δεν θα λέγεται PS Plus Premium αλλά PS Plus Deluxe.


Εμείς θα έχουμε κανονικά streaming.

Lefteris_X
30-05-2022, 17:17
A, OK τότε.

Θα έχουμε το PS Plus Premium, άρα και τα PS3 παιχνίδια μόνο μέσω streaming.

Προσωπικά δεν θα αγοράσω το Tier 3. Απεχθάνομαι την ποιότητα του streaming και κυριότερα, είναι άθλια η διαχείριση ποιότητας/απόδοσης των PS1/PS2 παιχνιδιών από την Sony.

Christos33
30-05-2022, 17:41
Σιγά μην έβαζαν τώρα προσφορά plus θα γέμιζαν όλοι για μερικά χρόνια ,αν αληθεύει αυτό που διάβασα ότι με την αλλαγή δεν μπορείς πλέον να βάζεις επιπλέον χρόνια .


Sent from my iPhone using Tapatalk

drifterx
04-10-2022, 10:44
Τρεχάτε ποδαράκια μου

Horizon forbidden west ps5 special edition 29.9.

https://www.germanos.gr/product/gaming/games/ps5-games/horizon-forbidden-west-special-edition-ps5/?productId=20408057

Γενικώς ο γερμανός γράφει ιστορία τον τελευταίο χρόνο με τις προσφορές του.

Πχ βλέπω felix rising 9.9, FFVII Remake 14.9, NBA 2K22 9.9, Cyberpunk 9.9, RE Village 9.9

Αν μη τι άλλο, τιμά τον όρο προσφορές!

Τσεκάρετε την σελίδα του!!

obione
04-10-2022, 23:33
Τι κουφό κι αυτο ομως Ε .
Η σπέσιαλ ps5 στα 29 και η απλή 79 λολ

Εχει οντως ομως χαμηλές τιμες σε κάποιους τίτλους
θενκς drifterx

Fulgore
04-10-2022, 23:43
Ειναι μεμονωμένες προσφορές/κράχτες πριν τις γιορτές, γιαυτο και απουσιάζουν άλλα exclusives.

drifterx
05-10-2022, 13:34
Πάντως ενώ είχαν εξαντληθεί, ξανανέβηκαν οι σεπσιαλ εκδόσεις του horizon forbidden west.

Μάλιστα αυτή του ps4 την έχει 19,90!!

drifterx
14-11-2022, 19:13
Πωπω μιλάμε η πιο ξενέρωτη βλακ φραιντει ολων των εποχών οσον αφορά το γκειμινγκ.

Δεν εχω βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ τίτλο παιχνιδιού σε προσφορά.

mihalis13
14-11-2022, 19:42
Πωπω μιλάμε η πιο ξενέρωτη βλακ φραιντει ολων των εποχών οσον αφορά το γκειμινγκ.

Δεν εχω βρει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ τίτλο παιχνιδιού σε προσφορά.

Λογικά θα πέσουν τις επόμενες ημέρες. Μέχρι 25 του μήνα που είναι κανονικά η Black Friday έχουμε καιρό


Sent from my iPad using Tapatalk

tomic20
16-11-2022, 08:06
μετα τη black friday δε ξεκινανε συνηθως και τα christmas deals στο store?

Leon_DiZ
18-11-2022, 13:43
Πάω να πάρω στο Sony Center ένα DualSense γιατί μου κάνει κάτι περίεργα το δικό μου και βλέπω ότι μου βγάζει συνδυαστική προσφορά το Horizon με 19,10.

Με το κόκκινο ειδικά (αυτό που ήθελα έτσι κι αλλιώς) σου δίνει την επιλογή για Horizon Forbidden West στα 19,10 ή Uncharted Legacy Collection στα 0,00.

https://sonycenters.gr/playstation/parelkomena/asyrmata-kheiristiria-dualsense/sony-dualsense-wireless-controller-cosmic-red/

myst77
19-11-2022, 13:16
Δεν θα βγαλουν τα καταστηματα σε εκπτωση τα NBA/FIFA οπως στο store;
Πέρσι το έκαναν

tomic20
15-12-2022, 08:40
https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/kartes/campaigns/kane-to-kalutero-dwro-gaming-mesw-winbank?utm_source=facebook.com&utm_medium=cpc&utm_campaign=digital_content&utm_term&utm_content=social_media&fbclid=iwar34zojss7zsdnwtf-szqnskwt4bwwi1nacyhrwaz5tzsp6ojay1sn9t3e4%C2%A0

παιζει αυτο εδω για οσους εχουν λογαριασμο στη Πειραιως και yellows. Εγω το εκανα αλλα μη παρω κανενα στο λαιμό μου.
Τα yellows δεν εμφανιστηκαν ακομα, αλλά λένε οτι μπορει να γινει μεσα σε 2 εβδομαδες. Ψαξτε και δειτε αν σας συμφερει.

tonybsg
15-12-2022, 10:48
Επίσης όποιος θέλει Fifa 23 και έχει ήδη εγκατεστημένο το Fifa 22, μέσα από το μενού του 22 μπορεί να αγοράσει το Fifa 23 με 24E (από ινσόμνια)

jk_blue_tiger
30-05-2023, 17:48
Days of Play 2023 sale kicks off on June 2 (https://blog.playstation.com/2023/05/29/days-of-play-2023-sale-kicks-off-on-june-2/?sf267020159=1&fbclid=IwAR05YoENhjieDJrYzn8bnb9Yeuhx64U2pYtFheKd8 EMqcwvl1rxhXmaOuKM)

FurionMike
12-11-2023, 12:57
Απο θεμα παιχνιδιων σε προσφορα φετος παλι δεν βλεπω πολλα πραγματα. Κοροιδευουνε ως συνηθως.

Μονο το atomic heart ειναι πιο φθηνα απο οτι συνηθως που απο οσο ξερω εχει κ free upgrade για ps5.
https://www.plaisio.gr/gaming-zone/titloi-paixnidion/focus-atomic-heart-playstation-4_4139364?qId=d67d666370ddeb11b9d48d4508c83716&qIx=products

Αν δειτε κατι που σας τραβαει την προσοχη πειτε μας κ μας :)

Viper
13-11-2023, 12:19
Απο το Ισπανικο blog

Black Friday 2023 arrives with a ¤120* discount on PlayStation 5 and great offers on DualSense and video games
(https://blog.es.playstation.com/2023/11/10/ofertas-black-friday-2023-playstation-5/)


The offers will last from November 14 to 27.

Φανταζομαι ειναι για ολη την Ευρωπη αρα και για εμας?

Valkyre
13-11-2023, 12:44
^^ Αν εδιναν σε προσφορα την βαση φορτισης για τα χειριστηρια του VR θα την τσιμπαγα. 50 ευρω μου κανουν ακριβα για ενα φορτιση λολ.

Dualsense ειναι ελκυστικο αλλα εχω δυο και νομιζω ειμαι σετ.

Παιχνιδια VR2 ουτε για αστειο δεν αναφερουν προσφορα, καλα να ειμαστε οι μαλακες οι early adopters ενα πραγμα που στηριζουμε το οικοδομημα! :P

ΥΓ: Χαριτολογοντας τα λεω μεταξυ σοβαρου και αστειου.

Fulgore
19-11-2023, 14:43
Για όποιον ενδιαφέρεται, έχει μπει προσφορά με επιστροφή Eurobank σε όλες τις αγορές άνω των 350ευρώ στον Γερμανό.

πχ το ps5 βγαίνει κοντά στα 380 ευρώ.

tonybsg
22-11-2023, 17:03
Κάνω ηθελημένο φλεξ σημερινού deal από Public

Spiderman 2 + Last of Us I Remake + FC24 = 105E

Απ' ότι φαίνεται πρόλαβα στο τσακ το λάθος τους, όπου αφαιρούσαν στο 2+1 το Spiderman 2! :blink:

Δεν πρόλαβα να το ποστάρω εδώ, μόλις το πόσταρα λαγονικά κάποιος είπε ότι το διόρθωσαν αμέσως :(

Τρέχει ακόμη η προσφορά 2+1, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει (λογω των υψηλών αρχικών τιμών)