PDA

View Full Version : Favourite IPs of this Generation



enstikto
04-10-2012, 13:44
Μετά απο παρότρυνση του Valkyre αποφασίσαμε να ανοίξουμε το συγκεκριμένο poll ώστε να μπορέσετε να ψηφίσετε τα (μέχρι στιγμής) αγαπημένα σας νέα IPs αυτής της γενιάς.

Μπορείτε να ψηφίσετε μέχρι 3. Το σύστημα δυστηχώς δεν μπορεί να το ελέγξει αυτό οπότε θα πρέπει να προσέξετε μόνοι σας να μην βάλετε πάνω απο 3 ψήφους. Αν κάποιος ψηφίσει πάνω απο 3 IPs οι πόντοι θα αφαιρεθούν ΑΠΟ ΟΛΑ τα IPs που ψηφίσαν.
Η ψηφοφορία θα κρατήσει μέχρι τέλος του μήνα(Οκτώβρη 2012) όπου θα γίνει και η τελική καταμέτρηση με αφαίρεση τυχών άκυρων ψήφων...

Special thanks to Valkyre για τις προτάσεις που έκανε για την λίστα με τα IPs.

Αν θεωρείτε οτι κάποιο IP θα έπρεπε να είναι στη λίστα αλλά δεν είναι μην διστάσετε να το προτείνετε και θα το προσθέσουμε.

hakoo
04-10-2012, 13:51
Ωραιο thread!
Μπορουμε να μπουρδολογησουμε κιολας? Στυλ αυτο το IP γιατι τον ταδε και δεινα λογο?

enstikto
04-10-2012, 13:52
Εννοείτε ρε... Γίνετε τέτιο thread χωρίς μπουρδολογία;

Τα εύσημα στον Valkyre, Δικιά του ιδέα ήταν ;)

MajereMP44
04-10-2012, 13:59
Assassins και Uncharted!Σαν σεναριο , υφος κλπ κλπ το Assassins ειναι απο τα καλυτερα video games ever για εμενα.
Ακολουθει το Uncharted που κανει αυτο που θα επρεπε να κανει το tomb raider με γραφικα εξωπραγματικα.
Τρομερες σειρες και τα 2."Κλεισιμο μπουρδολογιας".

Valkyre
04-10-2012, 14:04
Πρωτα απο ολα χρωσταω ρεπ Δημητρη!!

Εγω δυσκολευομαι παντως στην 3η ψηφο μου! Τα 2 στανταρ για εμενα ειναι τα Mass Effect και Uncharted. Αλλα το τριτο ειναι δυσκολο να το επιλεξω! Bioshock, Assassins Creed, Heavy Rain... αναμεσα σε αυτα μου εινια πολυ δυσκολο! Οποτε ναζω προς το παρον με την σειρα αυτη:

1) Mass Effect Trilogy ( ω ναι το ερωτευτηκα τοσο που τελικα εστω και στο νημα βγαινει μπρος απο το Uncharted)
2) Uncharted Series (αν μπορουσα να ψηφισω 2 στην πρωτη θεση, θα ηταν και αυτο εκει)
3) Αναμεινατε....!

Eddy_Gordo
04-10-2012, 14:19
Μου αρεσουν φοβερα τα Uncharted αλλα ψηφισα Resistance διοτι σαν το co op εκει πουθενα

επισης ηταν και το πρωτο παιχνιδι που αγορασα στο playstation 3 (Resistance2)

edit μολις τωρα προσεξα οτι ηταν ως 3 ..

uncharted & Batman να ακολουθουν

Stefanos
04-10-2012, 16:02
1) Uncharted
2) Infamous
2) Assassins Creed
4) Alan Wake
:)

messi10
04-10-2012, 17:26
λοιπον,

πολυ δυσκολη επιλογη....

ειδικα η τελευταια θεση...

με τυχαια σειρα,

Demon's Souls / Dark Souls τα παιχνιδια που εφεραν την επανασταση στα videogames, πρωτοποριακο online συστημα, εκπληκτικη ατμοσφαιρα, φοβερο καλλιτεχνικο κομματι.

Assassin's Creed τοσες λεπτομερειες σε ενα παιχνιδι, τοσο ψαξιμο απο πλευρας της εταιριας, σπανια βλεπουμε. Απο το II και μετα η σειρα ολο και ανεβενει επιπεδο, συγκλονιστικη ιστορια και τελειο online.

Batman το πρωτο καλο (καλο λεω...:P) videogame βασισμενο σε χαρακτηρα των comic. Awesome game.

BONUS:

Darksiders όπως ειπα, η τελευταια θεση ηταν δυσκολη επιλογη αλλα επρεπε να βαλω ενα... :P Το Darksiders ειναι το dark zelda του PS, επιβλητικα boss battles, εκπληκτικο level design, combat system ανωτερο απο hack n' slash games οπως το gow, γενικα τρομερη δουλεια.

Valkyre
04-10-2012, 17:30
^^ 4 εβαλες ενω ειπαμε μονο 3 λολ! :)

messi10
04-10-2012, 18:27
^ 3 εβαλα ρε συ :P το darksiders είναι bonus για αυτο εγραψα




Darksiders όπως ειπα, η τελευταια θεση ηταν δυσκολη επιλογη αλλα επρεπε να βαλω ενα...

Stefanos
04-10-2012, 19:23
Για μενα θα το 'πε xD

the master
04-10-2012, 19:26
εγω μοναχα μια λεξη θα πω και οποιος καταλαβε ,καταλαβε...


Artorias...

AriStos13
04-10-2012, 19:30
πρωτο καλυτερο για μενα ειναι το assasin's creed..μακραν το καλυτερο για μενα προσωπικα απο το δευτερο..
το μοναδικο παιχνιδι πλεον(μαζι με το football manager :D ) που το αγοραζω day1..!
δευτερο ερχεται το uncharted...και τριτο ερχετε το batman..
ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ και τα 3...

messi10
04-10-2012, 19:38
λολ ρε μαστερ. :P

hakoo
05-10-2012, 01:42
1. Mass Effect

Χωρις δευτερη σκεψη το πρωτο IP που μου ηρθε στο μυαλο. Ενα franchise που πραγματικα ηρθε απο τις gaming φαντασιωσεις μου, ενα συμπαν εμπνευσμενο απο το star wars με μια ενηλικη σκηνοθετικη ματια. Ειναι ενα franchise που βρηκε την σωστη αναλογια αναμεσα σε action/αφηγηση/rpg elements και ενα απο τα πρωτα δυτικα παιχνιδια ρολων που εκανε τεραστια επιτυχια στις κονσολες.


2. Assassin's Creed

Mε μεγαλη διαφορα το πιο καλοδουλεμενο franchise με την εννοια οτι καταφερε το αρκετα σπανιο φαινομενο που θελει το sequel να ειναι καλυτερο απο το πρωτο παιχνιδι. Ενα franchise που δεν το πιστευα καθολου αρχικα με αναγκασε σε απιστευτη κωλοτουμπα και δικαιως.
Λατρευω την geeky unreal δουλεια που εχουν κανει οι devs προσπαθωντας να συνδεσουν μυθοπλασια,συνωμοσιολογια και ιστορικα γεγονοτα. Sandbox παιχνιδια υπαρχουν πολλα (και καλα), ομως αυτο κανει το AC να ξεχωριζει, το σεναριο του και ο τροπος που ελισσεται αναμεσα σε πραγματικα γεγονοτα/χαρακτηρες και fiction.


3. Bioshock

H αληθεια ειναι οτι η επιλογη μου βασιζεται κατα 99% στο πρωτο παιχνιδι και οχι στο δευτερο. Ενα αριστουργημα πραγματικα που καταφερε να αλλαξει εντελως τον τροπο που εβλεπα μεχρι τοτε την πρωτη προοπτικη στα video games. Το οτι δυσκολευομαι ακομα και σημερα μετα απο τοσα χρονια να το καταταξω σε ενα genre τα λεει ολα γι'αυτο το παιχνιδι, μια ατμοσφαιρικη εμπειρια που σε ρουφαει στον κοσμο του απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο λεπτο. Ακομα και το τελευταιο random pixel συμβαλλει στο χτισιμο του κοσμου, προσοχη στην λεπτομερεια σε ολο της το μεγαλειο. Ελπιζω σε αναλογη συνεχεια με το Infinite του χρονου.



Η αληθεια ειναι οτι οι 2 απο τις 3 επιλογες ηταν ευκολακια, μετα ζοριζει το πραγμα μιας και υπαρχουν αρκετα αξιολογα ips που εκαναν την διαφορα σε αυτη τη γενια. Runners -up για μενα που θα μπορουσαν ανετα να ειναι μεσα στα παραπανω το Batman, το Demon's Souls και το Dead Space (λογω original).

AgentPrinny007
05-10-2012, 08:29
1) Uncharted
2) Mass effect
3) Demon s/ dark souls

enstikto
05-10-2012, 10:52
Οι 2 πρώτες επιλογές είναι πολύ εύκολες (αν και δεν μπορώ να τις βάλω σε σειρά).
Mass Effect: Απιστέυτος κόσμος, ιστορία, χαρακτήρες, imba gameplay και τρελό continuity απο το΄ένα μέρος της σειράς στο άλλο....Μία σειρά που δεν την παίζεις απλά αλλά πραγματικά την ζεις ...

Uncharted: Νομίζω δεν χρειάζετε να γράψω κάτι για αυτό :P

Έχω και εγώ θέμα με την 3η επιλογή γμτ....
Πρέπει να διαλέξω κάποιο απο τα παρακάτω γμτ:
Batman Arkham: Με διαφορά το καλύτερο comic-book based videogame. Πρωτότυπο gameplay που σε εθίζει. Τρελά πιστό στο comic και με φοβερό cast.Το ξεκινάς και δεν το σταματάς μέχρι να το τελειώσεις...

Assassin's Creed: Απο τις πιο προσεγμένες σειρές που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ (αν οχι η πιο προσεγμένη). Αν δεν το είχαν ξεσκισει με τα σχετικά filler games που θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι expansions σίγουρα θα ήταν η επιλογή μου.

Portal: Τι να πεις για το portal? Σε μία βιομηχανία που μαστίζετε απο παιχνίδια που το main object είναι να σκοτώσεις και να ξανασκοτώσεις κυκλοφορεί ένα παιχνίδι που σε βάζει να σκεφτείς και να το λύσεις. Και όχι μόνο αυτό αλλά είναι απο τα ελάχιστα δείγματα πραγματικού καλού χιούμορ στα video games. Διαμαντάκι!!!

Dead Space: Survival Horror was back with this series. Ίσως το μοναδικό του είδος για την γενιά. Ελπίζω το 3 να αποδειχθεί εξίσου καλό...

LBP: Πραγματικά πρωτοποριακό. Με το ιδιαίτερο στυλ του αλλά κυρίως με την ικανότητα να μπορούν οι χρήστες να δημιουργούν και να μοιράζονται πίστες. Απο τους πιο σημαντικούς τίτλους της γενιάς...

Άντε τώρα να διαλέξεις ΕΝΑ απο αυτά μόνο....

ΥΓ. Το Bioshock δεν το βάζω γιατί ναι μεν το πρώτο ήταν άψογο αλλά το 2ο ήταν αρκετά κατώτερο. Με το Infinite βέβαια μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα....

PDS
05-10-2012, 10:59
Heavy Rain και LBP.
Ειναι τα μοναδικα παιχνιδια που οταν τα επαιξα ενιωσα οτι παιζω κατι καινουριο,διαφορετικο.

Ειναι πολλα τα παιχνιδια που πλησιασαν τα παραπανω σε αυτο τον τομεα,αλλα ξεχωριζω αυτα τα 2.

Θα εβαζα και journey,αλλα δεν υπαρχει στην λιστα:p

enstikto
05-10-2012, 11:03
Πλέον υπάρχει :P

PDS
05-10-2012, 11:05
Αλλα δεν μπορω να ψηφισω:(

enstikto
05-10-2012, 11:09
Μολις ψηφισες! ;)

PDS
05-10-2012, 11:10
Χεχε καλα ναι γινεται ετσι:c055gfe:

Nek_Food
05-10-2012, 11:12
Σοβαρά; Μόνο τρία; Δεν μας χ... τί ήθελα να πω; Τρία μόνο; FRAG... σπαζοκεφαλιά.

Uncharted και Assassin's σίγουρα...
Τώρα είμαι ανάμεσα σε Mass Effect και Gears of War, αλλά έτσι από τσαμπουκά και επειδή είμαι σε φόρουμ για PS3 (και για να κάνω την ζωή μου πιο εύκολη) θα ψηφίσω Mass Effect.

Valkyre
05-10-2012, 11:25
Τελικα μετα απο πολυ σκεψη ψηφισα και την τριτη επιλογη μου.

Αναλυτκα οι ψηφοι που εδωσα

1) Mass Effect. Πραγματικα αυτο το παιχνιδι με ταξιδεψε με μοναδικο τροπο.... Δεν μπορω να το περιγραψω ακριβως αλλα ειναι ενα παιχνιδι που οπως ειπε και ο Δημητρης πιο πανω το εζησα δεν το επαιξα. Ειμαι κυριολεκτικα ερωτευμενος με το θniverse που δημιουργησε η Bioware και οπως εχω πει στο παρελθον, για εμενα το Mass Effect ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ και ΑΔΙΑΦΙΛΟΝΙΚΗΤΟ sci fi universe ολων των εποχων. Ναι ουτε σταρ τρεκ ουτε σταρ γουορς, το ξερω πολλοι διαφωνειτε μαζι μου και ειναι απολυτα μα απολυτα κατανοητο και σεβαστο, αλλα για εμενα τον Δημητρη ετσι ακριβως ειναι. Ελπιζω η Bioware να κρατησει το ιδιο συμπαν και να ξεκινησει μια νεα ιστορια με νεους χαρακτηρες.

2) Uncharted. Αλλο ενα παιχνιδι που με ταξιδεψε στα πιο ομορφα και υπεροχα/εξωτικα μερη της γης. Αλλο ενα καστ που πραγματικα το απολαμβανεις, χαρακτηρες που λατρευεις, αξεχαστες ατακες και αξεχαστες κινηματογραφικες στιγμες που πραγματικα ουτε στον κινηματογραφο δεν βλεπεις πια. Ζεις μια ταινια οπως κανενα αλλο παιχνιδι, εισαι μεσα στην δραση, απιστευτες καμερες, εξυπνα level φοβερη πλοκη. Το Uncharted ειναι σε αυτην την γενια το μετρο συγκρισης στο πως πρεπει να φτιαχνονται τα action/adventure games και ειναι το παιχνιδι εκεινο ππου αλλαξε την βιομηχανια περισσοτερο απο καθε αλλο παιχνιδι αυτης της γενιας. Ξαφνικα ολοι θελουν να γινουν uncharted και εχει φανει απο πληθος παιχνιδιων! Κανενα ομως δεν τα καταφερε μεχρι τωρα!

3) Μετα απο πολλη σκεψη και διαμαχη μεταξυ Bioshock και Assassins Creed, διαλεξα Assassins. Και αυτο γιατι οπως ειπε ο Δημητρης το πρωτο Bioshock ηταν καθηλωτικο, αλλα το δευτερο οχι εξισου. Το Infinite μοιαζει να ειναι εξωπραγματικο αλλα ακομα δεν εχει κυκλοφορησει. Οποτε παω σε Assassins παροτι ειναι μια σειρα που εχει σκαμπανεβασματα. Το πρωτο assassins ηταν βαρετο απο αποψης gameplays και η σειρα πλησιασε επικινδυνα τον ορισμο του milking με το Revelations. Ομως η σειρα εχει μια απιστευτη μυθοπλασια, μια απιστευτη προσοχη στην λεπτομερεια και τα ιστορικα γεγονοτα και πραγματικα ειναι υπερσουπερ cool. Το δευτερο μερος σε καθηλωνει με τις αποκαλυψεις στο τελος πραγματικα. Και το gameplay βελτιωθηκε σε απιστευτο βαθμο επισης. Αλλα το σημαντικο ειναι αυτο που ειπα...η προσοχη στην λεπτομερεια, το γεγονος οτι ετσι οπως κατασκεασαν την ιστορια του παιχνιδιου οι δημιουργοι, θαρρεις οτι ειναι κατι αληθινο, κατι πραγματικο, κατι που οχι μονο "μπορει" να συμβει, αλλα κατι που ισως "συμβαινει" εδω και τωρα και καποιος επαναστατης θελησε με πλαγιο τροπο να αποκαλυψει ολη αυτην την συνωμοσια μεσω ενος βιντεοπαιχνιδιου και καπου τωρα κρυβεται απο τους templars! Τοσο καλη δουλεια εχει γινει!

Αυτα λοιπον απο εμενα! Το ευχαριστηθηκα! Και παλι θενκς Δημητρη, χρωσταω ρεπ δεν το εχω ξεχασει!

enstikto
05-10-2012, 11:51
Τι ευχαριστείς μωρέ, αφού με ξέρεις εμένα ευκαιρία ψάχνω να ανοίξω poll χαχα!

Καλά πάει πάντος, ωραία η ιδέα σου :)

Desmond
05-10-2012, 20:00
Αssassins Creed.Εν τάχει, το AC φτιάχτηκε για μένα και τις "ανάγκες" μου ως gamer.Τίποτ'άλλο.

Dead Space.Γιατί αντέγραψε/ενσωμάτωσε ταινίες κ games, δημιουργώντας κάτι εντελώς ξεχωριστό.Γιατί σαν χαζοχαρούμενος μικροαστός εκτίμησα όσο ποτέ άλλοτε το μέτριο 5.1 μου.Γιατί έδειξε οτι υπάρχει χώρος για το survival horror.Γιατί τόσα playthroughs δεν έχω κάνει για κανένα άλλο game.

Uncharted.Το tomb raider ποτέ δεν μου άρεσε.Το indiana jones χαλαρωτική περιπετειούλα για να περάσει η ώρα.Το επίπεδο των γραφικών στα games ποτέ δεν αποτελούσε κριτήριο για μένα.
Το πως γίνεται λοιπόν κάθε φορά να κάνω σαν μικρό παιδάκι όταν πιάνω κάθε καινούργιο uncharted στα χέρια μου και να μ'αφήνει μ@λ@κ@ με το στόμα ανοιχτό,ακόμα δεν μπορώ να το εξηγήσω.Το μοναδικό franchise που το αποτέλεσμα είναι εγγυημένο.

Εκτός συναγωνισμού το ιδιαίτερο αλλά αγαπημένο Mirror's Edge.

ilias78
05-10-2012, 21:24
ψηφισα μονο 2. τα Assassin Creed και Uncharted. story, πλοκη, γραφικα, Gamplay.
δεν εβαλα 3η ψηφο γιατι ημουν αναμεσα σε πολλες επιλογες (infamous, dead space, bioshock, batman).

chronohill
19-10-2012, 11:43
Πολυ ωραιο θεμα τωρα το μυριστηκα!
Αντε τωρα να διαλεξεις...Με δυσκολεψατε...
1.Infamous γιατι το λατρεψα και με καθηλωσε
2.Souls series γιατι σε μια περιεργη περιοδο που δεν επαιζα καθολου, μου θυμισε γιατι τα παιχνιδια ειναι μερος της ζωης μου...
3. Borderlands γιατι εμου ηρθε απο κει που δεν το περιμενα...κεραμιδα κανονικα!
αλλα πως να αφησεις απεξω Heavy Rain Journey Uncharted...αρκετα καλα νεα IP's ειχαμε και χαιρομαι...

messi10
19-10-2012, 22:49
personGR εχει βαλει 7 ψηφους λολ κατα τυχη το ειδα. :P

(ναι ειμαι καρφι)

the master
20-10-2012, 06:19
personGR εχει βαλει 7 ψηφους λολ κατα τυχη το ειδα. :P

(ναι ειμαι καρφι)


http://www.myfacewhen.net/uploads/244-for-real.jpg

Nikoladim
20-10-2012, 11:54
Και εγώ έκανα κοτσάνα και πάτησα 4.
Θα έβαζα και τα Witcher/Dragon Age στη λίστα.

enstikto
20-10-2012, 13:15
Το Witcher νομίζω δεν είναι this gen. Το 1ο έχει βγεί πολλά χρόνια.
Το Dragon Age το βάζω στη λίστα.

Όσοι έχουν ψηφίσει παραπάνω μπορούν να κάνουν ένα post με τις 3 καλύτερες επιλογές τους αλλιώς δυστηχώς θα αναγκαστώ να μην λάβω καθόλου τις επιλογές τους για το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας...

assos
25-10-2012, 12:22
1) Uncharted
2) Assassin's Creed
3) Gears of War

Εν αναμονή του The Last of Us.

enstikto
26-10-2012, 10:04
Οι παρακάτω χρήστες έχουν ψηφίσει πάνω απο 3 τίτλους με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να ακυρώσω τις ψήφους τους. Αν κάποιος απο αυτούς θέλει να το αποφύγει αυτό μπορεί απλά να ποστάρει τους ΤΡΕΙΣ (3) τίτλους που προτιμούν περισσότερο και στο τέλος του μήνα θα αφαιρέσω τους πόντους απο τους άλλους τίτλους (εκτός του top 3 τους). Αν δεν postaρουν με το top 3 τους θα αφαιρέσω τους πόντους απο όλους τους τίτλους που ψήφισαν....
Οι χρήστες είναι:
psx3
stavros88
nikoladim
personGr
jimChris

Αν κάποιος δει οτι μου έχει ξεφύγει κάποιος ας μου το πεί...

Avenger_Seraphim
26-10-2012, 17:01
Δεν είμαι φαν απο κανένα IP της λίστας, αλλά ψήφισα
1) heavy rain
Παιχνίδι που σε καθηλώνει όπως κανένα άλλο. Σίγουρα άνοιξε την πόρτα για ένα νέο είδος παιχνιδιών.

2) Dark Souls/Demon Souls
Δεν αγόρασα το Dark Souls, αλλά το Demon Souls μου είχε αφήσει πολύ καλή εντύπωση.

Φυσικά δεν μπορούμε να μην αναφέρουμε το Uncharted και το Little big planet! Δεν λέω καλά τα δυτικά παιχνίδια αλλα δυστυχώς δεν είναι και πολύ του γούστου μου. Ευτυχώς είχαμε και το Demon Souls και μπόρεσα να ψηφίσω κάτι εκτός απο το Heavy Rain XD

personGR
26-10-2012, 17:43
personGR εχει βαλει 7 ψηφους λολ κατα τυχη το ειδα. :P

(ναι ειμαι καρφι)


http://www.myfacewhen.net/uploads/244-for-real.jpg


Οι παρακάτω χρήστες έχουν ψηφίσει πάνω απο 3 τίτλους με αποτέλεσμα να αναγκαστώ να ακυρώσω τις ψήφους τους. Αν κάποιος απο αυτούς θέλει να το αποφύγει αυτό μπορεί απλά να ποστάρει τους ΤΡΕΙΣ (3) τίτλους που προτιμούν περισσότερο και στο τέλος του μήνα θα αφαιρέσω τους πόντους απο τους άλλους τίτλους (εκτός του top 3 τους). Αν δεν postaρουν με το top 3 τους θα αφαιρέσω τους πόντους απο όλους τους τίτλους που ψήφισαν....
Οι χρήστες είναι:
psx3
stavros88
nikoladim
personGr
jimChris

Αν κάποιος δει οτι μου έχει ξεφύγει κάποιος ας μου το πεί...

Σε αυτήν την περίπτωση:

Gears of War
Arkham Games
Uncharted

Valkyre
26-10-2012, 17:51
^^ Δεν περιμενα με τιποτα να ειναι αυτη η λιστα σου!! Εχω παθει σοκ... θα το ξεπερασω βεβαια...λολ!

personGR
26-10-2012, 17:52
^^ Δεν περιμενα με τιποτα να ειναι αυτη η λιστα σου!! Εχω παθει σοκ... θα το ξεπερασω βεβαια...λολ!

Δε μπορώ να πω ότι θα ήταν αυτή η λίστα μου αν ψήφιζα και παιχνίδια εκτός λίστας, αλλά με ενδιαφέρει πολύ να μάθω γιατί σοκαρίστηκες.

Valkyre
26-10-2012, 17:59
Kαι τα τρια ειναι πολυ καλα παιχνιδια, αλλα ειδικα τα Gears και Uncharted δεν περιμενα να τα ψηφισεις πανω απο αλλα παιχνιδια οπως Βιοshock ME Heavy Rain, δεν ξερω δεν σε ειχα τοσο για καθαρα action τιτλους gamer.

Οχι ,ξαναλεω , οτι ειναι κακα παιχνιδια προς θεου κι εγω τα ψηφισα...

stavros88
26-10-2012, 18:03
για μενα Assassins Creed,Arkham,Uncharted

personGR
26-10-2012, 18:04
Kαι τα τρια ειναι πολυ καλα παιχνιδια, αλλα ειδικα τα Gears και Uncharted δεν περιμενα να τα ψηφισεις πανω απο αλλα παιχνιδια οπως Βιοshock ME Heavy Rain, δεν ξερω δεν σε ειχα τοσο για καθαρα action τιτλους gamer.

Οχι ,ξαναλεω , οτι ειναι κακα παιχνιδια προς θεου κι εγω τα ψηφισα...

Θα ψήφιζα Bioshock, αν το 2 δεν ήταν τόσο αφάνταστα βαρετό, θα ψήφιζα ME αν είχα παίξει συνολικά το franchise για πάνω από 3 ώρες, θα ψήφιζα το Heavy Rain αν δεν αντιπαθούσα τόσο πολύ τον Cage και την υπέρμετρη αλαζονεία του.

Για το Arkham τα έχουμε πει, το Uncharted 2 ήταν ικανό να πάρει ψήφο από μόνο του, και το Gears, δε νομίζω/ξέρω αν είχες 360 εκείνη την περίοδο, αλλά ήταν το πρώτο παιχνίδι που κατάφερε να συσπειρώσει την ελληνική κοινότητα πάνω του για τόσο καιρό. Φοβερά διασκεδαστικά παιχνίδια, ειδικά το πρώτο.

Nikoladim
27-10-2012, 01:53
Ωραία η λίστα μου.
1)Mass Effect
2)Bioshock
3)Infamous

enstikto
29-10-2012, 11:32
Εκτός απο Uncharted και Mass Effect που ήταν standarάκια τελικά ψήφισα και τη σερά των Assassin's Creed. Ίσως να το έκανα γιατί είμαι πολύ hyped για το 3 που θα το έχω αύριο. Ελπίζω μόνο αφού το παίξω να μην αλλάξω γνώμη....

enstikto
02-11-2012, 15:28
Λήγει και αυτή η ψηφοφορία με αρκετά ενδιαφέροντα αποτελέσματα:

Στην 1η θέση το uncharted που λίγο πολύ όλοι το περιμέναμε.
Στην 2η θέση το Assassin's Creed, επίκαιρο και ελάχιστους πόντους μακρυά απο το Uncharted...
Η μεγάλη έκπληξη (για εμένα τουλάχιστον) είναι η 3η θέση την οποία κερδίζει η σειρά των Demons Souls/Dark Souls (με τα Batman να είναι μόλις 1 ψήφο πίσω)

Αφαιρέθηκαν αρκετοί βαθμοί απο κάποια παιχνίδια καθώς είχαν ψηφιστεί χωρίς να ακολουθούνται οι κανόνες του δημοψιφίσματος. Συγκεκριμένα:

Assassin's Creed: -1
Batman: -2
Bioshock: -1
Borderlands: -1
Darksiders: -1
Dead Space: -1
Demon Souls/Dark Souls: - 1
Gears of War: -1
Heavy Rain: - 2
Infamous: -3
Journey: -1
Left 4 Dead: -1
LittleBigPlanet: -1
Uncharted: -1