PDA

View Full Version : Αλλαγή κάρτας στο vita.



ps4
26-09-2012, 11:48
Πήγα χτες και αγόρασα μια κάρτα μεγαλύτερη για το vita γιατί η 4αρα που έδιναν δώρο γέμισε σχετικά γρήγορα.

Έκανα αντικατάσταση τα πάντα αλλά τα τρόπαια δεν μου τα εμφανίζει. Λέει δεν υπάρχει τίποτα. Έκανα sync with server και πάλι τίποτα.

Τι μπορεί να φταίει; Δεν ειναι και πολύ σημαντικό γιατί στην δίπλα καρτέλα που λέει PlayStation network τα δείχνει όλΑ και του vita και του ps3. Αλλά θα ήθελα να μου τα δείχνει κανονικά στην καρτέλα του όπως και πριν αλλάξω κάρτα.

Καμία ιδέα;

Στάλθηκε από το SK17i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ps4
29-09-2012, 14:40
Καλά ρε παιδιά ούτε ένας δεν έχει κάνει αλλαγή κάρτας; :)

Στάλθηκε από το SK17i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Mouxlalouda
07-11-2013, 02:02
συγνώμη που ξεθάβω τόσο παλιό thread, αλλά σαν νέος χρήστης του vita την ίδια απορία έχω και γω. αν μπορεί κάποιος να απαντήσει θα ήταν χρήσιμο.

psx3
07-11-2013, 04:19
Τρέξε τα trophy-enabled games ένα-ένα και στο τέλος κάνε sync. Αγγαρεία μεν, αλλά δουλεύει.

alexadrinos
29-10-2014, 12:54
Επειδή θα αλλάξω κάρτα μνήμης ήθελα να ρωτήσω πρέπει να αντιγράψω την παλιά στη νέα;;;
Δεν με ενδιαφέρουν trophy,save,game κλπ.Απλά σκεφτόμουν οι εφαρμογές κωδικοί psn κλπ είναι
περασμένα σε εσωτερική μνήμη;

alexadrinos
30-10-2014, 13:49
Επειδή θα αλλάξω κάρτα μνήμης ήθελα να ρωτήσω πρέπει να αντιγράψω την παλιά στη νέα;;;
Δεν με ενδιαφέρουν trophy,save,game κλπ.Απλά σκεφτόμουν οι εφαρμογές κωδικοί psn κλπ είναι
περασμένα σε εσωτερική μνήμη;Το γνωρίζει κάποιος το θέμα;Έχει το ps vita εσωτερική μνήμη;Αν αλλάξω κάρτα μνήμης θα πρέπει να εγκαταστήσω από την αρχή εφαρμογές κωδικούς κλπ;Αν κάνω copy-paste την παλιά στη νέα θα δουλέψει;

odytsak
30-10-2014, 14:06
Παρε backup με το content manager στο PC και επανεφερε το στην καινουρια καρτα.

alexadrinos
30-10-2014, 14:41
Οδυσσέα αν θυμάμαι καλά το conect manager είναι εφαρμογή που είναι εγκατεστημένη στο ps vita η πρέπει να την κατεβάσω;;

odytsak
30-10-2014, 14:55
Συνδεσε το Vita με καλωδιο στο PC και θα γινουν ολα.

alexadrinos
30-10-2014, 15:10
Ευχαριστώ Οδυσσέα για την βοήθεια.Μόλις τώρα έβλεπα και το παρακάτω βιντεάκι σχετικό με το θέμα που συζητάμε.

https://www.youtube.com/watch?v=PWFwna6E_VI