PDA

View Full Version : usb προβλημα ?



jimbrav
22-11-2007, 22:45
παιδια καλησπεριζω....
στο ψητο.εχω παρει το 40αρι που εχει δυο θυρες usb και στη μια εχω βαλει επανω ενα hub και στο αλλο τον δεκτη απο το ασυρματο πληκτρολογιο.επανω στο hub υπαρχει καμερα - usb headset και το καλωδιο που φορτιζει το joypad.
λοιπον το προβλημα μου ειναι οτι ορισμενες φορες δεν δουλευουν οι θυρες με αποτελεσμα να μην δουλευει τιποτα και να αναβοσβηνουν τα λαμπακια απο το hub και την καμερα.το ολο θεμα στρωνει ενα αποσυνδεσω και ξανασυνδεσω τις θυρες.

εχει τυχη σε κανεναν αυτο? καμια ιδεα?

NonBorn
22-11-2007, 23:03
παιδια καλησπεριζω....
στο ψητο.εχω παρει το 40αρι που εχει δυο θυρες usb και στη μια εχω βαλει επανω ενα hub και στο αλλο τον δεκτη απο το ασυρματο πληκτρολογιο.επανω στο hub υπαρχει καμερα - usb headset και το καλωδιο που φορτιζει το joypad.
λοιπον το προβλημα μου ειναι οτι ορισμενες φορες δεν δουλευουν οι θυρες με αποτελεσμα να μην δουλευει τιποτα και να αναβοσβηνουν τα λαμπακια απο το hub και την καμερα.το ολο θεμα στρωνει ενα αποσυνδεσω και ξανασυνδεσω τις θυρες.

εχει τυχη σε κανεναν αυτο? καμια ιδεα?

To hub παίρνει ρεύμα ξεχωριστά ή από το usb μόνο? Ίσως είναι εκεί το πρόβλημα... Το χω δει πολλές φορές να συμβαίνει στα pc.

Katana
22-11-2007, 23:05
Ειχα και εγω παρομοιο προβλημα στο λαπτοπ μου και εφταιγε το hub, το οποιο δεν εκανε καλη επαφη με την usb.

jimbrav
22-11-2007, 23:12
παιδια ευχαριστω θα δωσω εξτρα ρευμα στο hub και θα δω τι παιζει....