PDA

View Full Version : OTE tv



PDS
16-09-2012, 13:31
Επειδη σκεφτομαι να βαλω OTE tv και παραλληλα ισως παω και σε conn-x,θελω να ρωτησω αν αξιζει σε συγκριση με την Nova,οχι στη ποσοτητα αγωνων,πρωταθληματων κτλ που πανω κατω ξερω τι παιζει,αλλα στην ποιοτητα γενικα εικονας,εκπομπων,υπηρεσιων κτλ.

Αξιζει σε συγκριση με την nova?

djpar
16-09-2012, 13:35
ο ΟΤΕ γινεται μεσω πιατου? γιατι αν οχι υποθετο οτι μεσω ιντερνετ τα πραγματα θα γινουν δυσκολα για σενα μιας και η εικονα θελει πολλα mbps (νομιζω 8 σιγουρα μονο για απλη θεαση).Απο κατεβασματα,online internet κτλ ξερω τα καλυτερα δεν ειχα ποτε απο οτε dsl αλλα βλεπω απο αλλα forum τα ms και θυμαμαι την εποχη που η Wind ειχε OTEGLOBE οτι βαλκανια ειχα χαμηλα ms.

PDS
16-09-2012, 13:38
Και με τους 2 τροπους.Εγω μεσω πιατου θα πηγαινα.

djpar
16-09-2012, 13:42
τοτε η διαφορα παιζει στα καναλια

Mouxlalouda
16-09-2012, 20:23
εννοείται πως γίνεται και μέσω δορυφόρου, εγώ αυτό έχω εδώ και 1 χρόνο που βγήκε το δορυφορικό... η ποιότητα εικόνας για μένα είναι μέρα με τη νύχτα pds... έχω Sony 40''W4000 μοντέλο σε απόσταση 1,5-2 μέτρα. τα μόνα κανάλια που φαίνονταν καλά από νόβα ήταν τα HD φυσικά και τα 2 νσ1 (sport και cinema δλδ). τα 2 νσ2 φαίνονταν ικανοποιητικά και από κει κ πέρα το χάος (ειδικά σίνεμα 4 και σπορτς 7). τόσα παράπονα τους έκανα και η απάντησή τους κλασσικά φταίει το lnb ή το καλώδιο!!! (κάτι που δεν ίσχυε φυσικά). απλά επειδή δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με τισ έννοιες υπηρεσίες και εκπομπές, αν θες γίνε λίγο πιο σαφής και τα ξαναλέμε...

PDS
16-09-2012, 20:27
Γενικα αν εχεις χρονο ή οποτε εχεις και αν μπορεις,θα ηθελα να κανεις μια συγκριση μεταξυ τους σε διαφορους τομεις.

Mouxlalouda
16-09-2012, 20:32
βασικά σε ενδιαφέρει κάποιο συγκεκκριμένο κομμάτι πχ ταινίες, αθλητικά;

PDS
16-09-2012, 20:37
Κυριως τα αθλητικα,γιατι ετσι και αλλιως δεν ειχα στην νοβα το φουλ πακετο.
Αλλα πες μου και απο ταινιες πως παει.

Mouxlalouda
16-09-2012, 20:48
ταινίες είναι το πιο αδύναμο σημείο του οτε. έχει το οτε σινεμά που παίζει παλιές ελληνικές 60-80 με βέγγο, βουγιουκλάκη, κωνσταντάρα κλπ και πρόσφατα έβαλε το village cinema, το οποίο παίζει κάποιες ελάχιστες γνωστές ξένες ταινίες... αθλητικά δείχνει σχεδόν όλους τους αγώνες από ισπανία live και 5-6 live από γερμανία και ιταλία. επίσης ελληνικό κύπελλο, φουτμπολ λιγκ, ισπανικό κύπελλο. έχει nba, f1, motogp. ντοκυμαντέρ δε βλέπω, αλλά όλοι λένε πως η απουσία του history channel είναι μεγάλη... επίσης δεν ξέρω κατά πόσο είσαι φαν του αμερικάνικου αθλητισμού... αν ναι, όπως είμαι εγώ με nfl, θα λατρέψεις το espnhd america... το εν λόγω κανάλι δείχνει όλη την nfl (αμερικάνικο ποδόσφαιρο), nhl (χόκεϊ), mlb (μπέιζμπολ) και κολλεγιακά αθλήματα (μπάσκετ, nfl). αν θες κάποια άλλη πληροφορία, εδώ είμαστε...

PDS
16-09-2012, 20:54
Eχχει και μια υπηρεσια που νοικιαζεις ταινιες νομιζω .Ετσι?


Το ισπανικο κυπελλο νομιζω ειναι στην Nova.Βσκ αυτο που με κραταει ακομα ειναι το C.L και το Ε.L..
Αμερικανικο αθλητισμο δεν παρακολουθω,αλλα μου αρκει που εχει ισπανικο,ιταλικο,Γερμανικο που σε συγκριση με το μισο Αγγλικο και το Ελληνικο ειναι σαφως καλυτερο πακετο.

Dragonpaul
16-09-2012, 21:07
Βαγγ, έχω κι εγώ το ίδιο δίλημμα, αλλα, ρε συ, δε ξέρω... Champions league Θρύλος και ελληνικό πρωτάθλημα. Είμαι τώρα να τρέχω σε καφετέριες;;;;

Mouxlalouda
16-09-2012, 21:08
σωστά, έχει 4 κανάλια να νοικιάζεις ταινίες, 3 sd και 1 hd, αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές... 3 ευρώ για sd και 4 ευρώ για hd η ταινία... από φέτος είναι στον οτέ... ήδη έδειξε μέσα στη βδομάδα ισπανικό κύπελλο... προσωπική μου άποψη πάντα, αλλά δεν αξίζει τόσα λεφτά για να δεις 1 αγώνα τσου λου κ 2 γιουρόπα τη βδομάδα, αφού οι ώρες είναι ταυτόχρονες. τετάρτη εξάλλου έχει κ το ερτhd αγώνα... το αγγλικό ξέχνα το δυστυχώς... 3 αγώνες το Σ/Κ στις 14:45, 19:30 Σαββάτου και 18:00 Κυριακής... ό,τι παιχνίδια έχει εκείνη την ώρα θα δείχνει... έχει αγοράσει ώρες δλδ για φέτος, αυτές τις 3 συγκεκριμμένες...

ΥΓ για όποιον θέλει να βλέπει ελληνικό πρωτάθλημα, μόνο νόβα τον καλύπτει, δε το συζητάμε αυτό... εγώ που το σιχάθηκα κ δε βλέπω πλέον, τα 25 ευρώ του οτε συγκριτικά με τα 67 που μου ζητούσε η νόβα, μου κάνανε μεγάλο κλικ... σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που την έκοψα πέρυσι, γτ αυτό το φετινό φιάσκο με την αγγλία, θα το φυσούσα και δε θα κρύωνε που λένε...

grip
16-09-2012, 21:17
Τι ακριβώς έγινε όταν λες φιάσκο με την αγγλία?

Mouxlalouda
16-09-2012, 21:23
εννοώ ότι μέχρι πέρυσι, η νόβα έδειχνε γύρω στους 7-8 αγώνες ζωντανά κάθε εβδομάδα... φέτος δείχνει μόνο 3 αγώνες ζωντανά σε προκαθορισμένες ώρες, που έγραψα στο ποστ μου πιο πάνω... επειδή τα 2-3 τελευταία χρόνια πλήρωνα νόβα ουσιαστικά μόνο για την αγγλία, γι αυτό είπα πως νιώθω τυχερός που την έκοψα πέρυσι και δεν έκανα ανανέωση...

PDS
17-09-2012, 01:51
Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με σενα Mouxlalouda.
Βλεπω οτι αγγλικο πρωταθλημα δεν υπαρχει...μου λες οτι εκοψαν το Iσπανικο κυπελλο.Αψογα.
Το ελληνικο το σιχαθηκα και προσπαθω να ξεκοψω(αν και ειναι δυσκολο).
Ειναι ευκαιρια μου φαινεται.

ΥΓ.Αελαρα?:p

Mouxlalouda
17-09-2012, 02:02
ναι, το ισπανικό πλέον στον οτέ από φέτος. νόβα για μπάλα μόνο ελληνικό, πορτογαλικό, αργεντίνικο και 1/3 αγγλικό σε πρωταθλήματα και ιταλικό κύπελλο. εγώ μιας κ δεν είμαι καμία ομάδα, δε δυσκολεύτηκα καθόλου να φύγω από νόβα... σου μιλάει συνδρομητής της από το 1998 ως και το 2011... καλώς να μας έλθεις στο οτέ, χεχε... τουλάχιστον θα χορτάσεις μπάλα...

ΥΓ μπα, όπως είπα και πιο πάνω τπτ δεν είμαι. δεν ασχολούμαι καθόλου με ελληνικό ποδόσφαιρο εδώ και 2 χρόνια...

PDS
17-09-2012, 02:03
ΥΓ μπα, όπως είπα και πιο πάνω τπτ δεν είμαι. δεν ασχολούμαι καθόλου με ελληνικό ποδόσφαιρο εδώ και 2 χρόνια...

Ζηλευω.:ice:

Mouxlalouda
17-09-2012, 02:14
εδώ δε μου κακοφάνηκε που έχασα την αγγλία, θα σκάσω για τους δικούς μας;

PDS
17-09-2012, 02:17
Χαλια Ελληνικο.
1/3 Αγγλικου.
Και πορτογαλικο αντι για για γαλλικο.
Το μονο που μεινει ειναι το C.L και το europa.Κατα τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση με ΟΤΕ tv.Ειδικα οταν δουμε και την διαφορα χρηματων.

Mouxlalouda
17-09-2012, 02:21
το τσου λου είναι την ίδια ώρα, άρα 1 αγώνα ζωντανά μπορείς να δεις. την τετάρτη το καλύτερο ματς το έχει η νετ. αν είσαι βάζελος, θα βλέπεις τον παο στο αντ1. άρα μιλάμε για 1 αγώνα τη βδομάδα στο τσου λου, την τρίτη. ε, αξίζει να δίνει 60 ευρώ γι αυτό; για μένα όχι... εκτός αν μου πεις ότι θα δεις τα υπόλοιπα μαγνητοσκοπημένα... εκεί πάω πάσο...

PDS
17-09-2012, 02:32
Δεν αξιζει μωρε σε καμια περιπτωση,αλλα θελει λιγο σκεψη γιατι σκεφτομαι να αλλαξω και γραμμη τηλεφωνου μαζι.
Ειναι μεγαλη η διαφορα στην τιμη σιγουρα και ειναι τοι δεν βλεπω ελληνικο πρωταθλημα πλεον εκτος ΠΑΟ.Παλιοτερα ειχα ορεξη να δω και ολα τα αλλα.

Το Γαλλικο εχει ακουστει ποιος θα το παρει?

Mouxlalouda
17-09-2012, 02:41
μπα, δεν έχει δείξει ενδιαφέρον κανείς... άσε που οι αγώνες πέφτουν πάνω σε ισπανία και ιταλία που έχει ήδη ο οτε...

PDS
17-09-2012, 03:13
Διαβαζω avclub φορουμ και πεφτει πολυ κραξιμο για την Nova.

Εντωμεταξυ η premier league ειναι μεχρι το 2013 στην nova.Οποτε ολα ειναι ρευστα.

Mouxlalouda
17-09-2012, 03:31
κ γω απο εκεί ενημερώνομαι χεχε... κάνουν πολύ καλή δουλειά τα παιδιά...

katsouras
17-09-2012, 04:23
Σκεφτομουν και εγω να βαλω OTE tv.Παιδια αξιζει με χιλια τα λεφτα του ειδικα αν το βαλεις δορυφορικα που εχεις και HD.Μονο 20 και εχεις παρα πολλα.Τελικα δεν το εβαλα ομως γιατι βλεπω σε αριστη ποιοτητα μεσω sopcast τις ομαδες και τα πρωταθληματα που θελω αλλα γενικα αξιζει πολυ.Το χει ενας φιλος και το χω δει.Τωρα το ιντερνετικο χανει πολυ σε ποιοτητα και απο οτι μου ειχαν πει σου φθειρει αρκετα την ταχυτητα αν θες να κανεις και αλλα πραγματα..Δεν αρχιζω να λεω διαφορες με νοβα φυσικα.Πλεον οι περισσοτεροι το πηραν πρεφα οτι τους κλεβει τοσα χρονια να βλεπουν την σαπιαλιγκα και σκορπιους αγωνες της πρεμιερ τους οποιους τους δειχνει αναλογα την ωρα λογω συμβασης και απαγορευσης απο τον παροχο τους..Οτι να ναι!Φυσικα εχει το τσου λου αλλα για 60 τον μηνα πας και πινεις ενα καφε και βλεπεις οτι θες 2-3 φορες τον μηνα..

overclocker
17-09-2012, 04:30
Εμένα που με ενδιαφέρει μόνο η Premier League, αλλά ολόκληρη, τι επιλογές έχω;

Mouxlalouda
17-09-2012, 04:33
από ελλάδα καμία δυστυχώς, τουλάχιστον για φέτος...

djpar
17-09-2012, 08:43
μηπως με το πακετο που ανεφερα στο νημα της nova με skyhd γινεται τιποτα ρε μαγκες,δεν ξερω απλα πεταω μηπως και βρειτε λυση εσεις για αγγλια βεβαια δεν ξερω τι κ ποσους αγωνες δειχνει

Red
17-09-2012, 10:52
εννοώ ότι μέχρι πέρυσι, η νόβα έδειχνε γύρω στους 7-8 αγώνες ζωντανά κάθε εβδομάδα... φέτος δείχνει μόνο 3 αγώνες ζωντανά σε προκαθορισμένες ώρες, που έγραψα στο ποστ μου πιο πάνω... επειδή τα 2-3 τελευταία χρόνια πλήρωνα νόβα ουσιαστικά μόνο για την αγγλία, γι αυτό είπα πως νιώθω τυχερός που την έκοψα πέρυσι και δεν έκανα ανανέωση...

http://www.satleo.gr/cdn/component/content/article/1-satleo/5221-premier-league--nova---



Εντωμεταξυ η premier league ειναι μεχρι το 2013 στην nova.Οποτε ολα ειναι ρευστα.[/quote]



Τελος Σεπτεμβρη ειναι ο διαγωνισμος για το ποιος θα παρει τα δικαιωματα τις Πρεμειρ Λιγκ την επομενη 3ετια,βεβαια για την φετινη σεζον τα εχει η νοβα αλλα οπως λενε πολλοι ο ΟΤΕ μπορει να κανει το μπαμ και να παρει και το αγγλικο,ειδωμεν!

Οσο για τον ΟΤΕ απλα δεν παιζεται,για τα επομενα 3 χρονια πηρε αποκλειστικα τα δικαιωματα σε Ισπανια,Ιταλια,Γερμανια,Formula1,Motogp,NBA.
Δειχνει και αλλες διοργανωσεις οπως copa libertadores,β εθνικη,κυπελο ελλαδος.

Εχω τωρα σχεδον 1 χρονο ΟΤΕ μεσω δορυφορου μιας και ειχα το πιατο απο την Νοβα{την εκοψα και ησυχασα}και ειμαι πολυ ικανοποιημενος ειδικα στον οικονομικο τομεα με βαση αυτα που προσφερει.

djpar
17-09-2012, 10:54
ενδιαφερον ο ΟΤΕ λοιπον...θα το τσεκαρω κ εγω μιας και εχω πιατο ααα και copa libertadores...!!!

ασχετο αλλα αν δεν θελω τηλεφωνο ΟΤΕ υπαρχει προβλημα,συνεχιζει στην ιδια τιμη?

balabanis
17-09-2012, 10:57
Παιδια κ εμένα με ενδιαφέρει το ote tv και μάλλον θα το βάλω!..Ηθελα να κάνω μια ερώτηση, υπάρχει αποκωδικοποιητης ο οποίος να έχει 2 control και να συνδέεται σε 2 τηλεοράσεις;;

Dragonpaul
17-09-2012, 10:59
Αν θες διαφορετική θέαση σε κάθε συσκευή τηλεόρασης, όχι. Αυτο ειναι ένα απο τα βασικοτατα για εμένα προβλήματα του OTE TV.

Red
17-09-2012, 11:01
Εγω εχω Hol συνδεση και πληρωνω 25 ευρω το μηνα η κατοχοι οτε γραμμης πληρωνουν 20 ευρω αλλα μονο για ενα χρονο καθως μετα θα πληρωνουν το ιδιο με εμενα.Αν σκεφτει καποιος οτι στον ΟΤΕ δεν πληρωνεις ΗD οπως στην Νοβα τοτε ενταξει.
Ασε που ερχεται και το El Classico τον αλλον μηνα και θα γινει χαμος με ζοωντανες συνδεσεις στην ισπανια,περυσι μιλαγαν οπαδοι των δυο ομαδων καθως υπηρχε ρεπορταζ εκτος αγωνιστικου χωρου.

Αρκετη διαφήμιση εκανα.:ice:

overclocker
17-09-2012, 11:12
Καλά αν πάρει και την Premier League από του χρόνου ο ΟΤΕ, τότε θα βάλω και εγώ, γιατί αλλιώς θα πρέπει να μπλέκω με Sky Αγγλίας που λόγο το ότι μένω επαρχία το φοβάμαι λίγο.

balabanis
17-09-2012, 11:30
Με ενδιαφέρει πολυ η διαφορετική θέαση σε κάθε tv και ελπίζω να γίνει γρήγορα κάτι για αυτο!ευχαριστω!!

adok13
17-09-2012, 12:42
Αν θες διαφορετική θέαση σε κάθε συσκευή τηλεόρασης, όχι. Αυτο ειναι ένα απο τα βασικοτατα για εμένα προβλήματα του OTE TV.

και φυσικα το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το pvr,το οποιο οταν το βγαλει ο οτε θα σαρωσει αφου το περιμενουν πολλοι για να βαλουν οτε.αν και ακουγεται οτι απο 2013 και βλεπουμε.


Εγω εχω Hol συνδεση και πληρωνω 25 ευρω το μηνα η κατοχοι οτε γραμμης πληρωνουν 20 ευρω αλλα μονο για ενα χρονο καθως μετα θα πληρωνουν το ιδιο με εμενα.Αν σκεφτει καποιος οτι στον ΟΤΕ δεν πληρωνεις ΗD οπως στην Νοβα τοτε ενταξει.
Ασε που ερχεται και το El Classico τον αλλον μηνα και θα γινει χαμος με ζοωντανες συνδεσεις στην ισπανια,περυσι μιλαγαν οπαδοι των δυο ομαδων καθως υπηρχε ρεπορταζ εκτος αγωνιστικου χωρου.

Αρκετη διαφήμιση εκανα.:ice:
δεν θα πληρωνετε το ιδιο γιατι κιεσενα θα γινει 28 στο χρονο.

lak100
17-09-2012, 16:06
εμεις με ΟΤΕ γραμμη μετα τον χρον θα πληρωνουμε 22,40 ευρω απο 19,90

http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/pricelist/housingPackets

Mouxlalouda
18-09-2012, 18:01
κ γω που δεν έχω οτε από τα 25 θα πάει στα 28... πάντως δεν ξέρω πόσο εύκολα πιάνεις ελλάδα το sky overclocker... ειδικά τώρα χειμώνα με κακοκαιρία μπορεί να έχεις συχνό σπάσιμο εικόνας ή και απώλεια της...

overclocker
19-09-2012, 02:23
Βόρεια Ελλάδα είμαι και λογικά πιάνει εύκολα το SKY με το ανάλογο πιάτο όμως, περίπου 1 μέτρο, γιατί και Θεσσαλονίκη που σπούδαζα είχα ακούσει πολλούς να το προμηθεύονται από τοπικά καταστήματα, εποχή Supersport - Alpha Digital, όπου αν ήθελες να δεις κάτι της προκοπής από εξωτερικό το SKY ήταν μονόδρομος. Από ότι θυμάμαι στη νότια Ελλάδα είναι πολύ πιο δύσκολο να πιάσεις και στην Κρήτη είχα ακούσει από έναν εγκαταστάτη ότι έβαλε πιάτο 6 μέτρων σε καφετέρια που μάζευε ¶γγλους τουρίστες έτσι ώστε να το πιάνει αλλά και πάλι οριακά! Και τέλος άκουσα ότι πριν κανένα χρόνο άλλαξε και δορυφόρο εκπομπής πράγμα που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση.
Οπότε με αυτά τα δεδομένα περιμένω από τον ΟΤΕ να πάρει ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Premier League γιατί το αίσχος και η κοροϊδία με την NOVA έχει παραγίνει...
Φτάσαμε να έχουμε τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρώπη αλλά η NOVA συνεχίζει να παραμένει η ακριβότερη δορυφορική πλατφόρμα στην Ευρώπη και με ποιότητα εικόνας περασμένης δεκαετίας...

adok13
19-09-2012, 10:46
Βόρεια Ελλάδα είμαι και λογικά πιάνει εύκολα το SKY με το ανάλογο πιάτο όμως, περίπου 1 μέτρο, γιατί και Θεσσαλονίκη που σπούδαζα είχα ακούσει πολλούς να το προμηθεύονται από τοπικά καταστήματα, εποχή Supersport - Alpha Digital, όπου αν ήθελες να δεις κάτι της προκοπής από εξωτερικό το SKY ήταν μονόδρομος. Από ότι θυμάμαι στη νότια Ελλάδα είναι πολύ πιο δύσκολο να πιάσεις και στην Κρήτη είχα ακούσει από έναν εγκαταστάτη ότι έβαλε πιάτο 6 μέτρων σε καφετέρια που μάζευε ¶γγλους τουρίστες έτσι ώστε να το πιάνει αλλά και πάλι οριακά! Και τέλος άκουσα ότι πριν κανένα χρόνο άλλαξε και δορυφόρο εκπομπής πράγμα που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση.
Οπότε με αυτά τα δεδομένα περιμένω από τον ΟΤΕ να πάρει ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Premier League γιατί το αίσχος και η κοροϊδία με την NOVA έχει παραγίνει...
Φτάσαμε να έχουμε τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρώπη αλλά η NOVA συνεχίζει να παραμένει η ακριβότερη δορυφορική πλατφόρμα στην Ευρώπη και με ποιότητα εικόνας περασμένης δεκαετίας...
το ακριβοτερο πακετο με 2 μονο πρωταθληματα,το ελληνικο που αν κατσεις να δεις παιχνιδη στο 15 λεπτο αρχιζεις να κανεις ζαπινγκ,και ενα κουτσουρεμενο αγγλικο που η nova εχει αγορασει το φθηνο πακετο και μεχρις στιγμης εχει χασει ολα σχεδον τα καλα ματσ.

Mouxlalouda
26-09-2012, 12:40
δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά εδώ και 2-3 μέρες στο site του ΟΤΕ οι τιμές άλλαξαν και θα παραμείνουν οι ίδιες ακόμη και μετά τη λήξη του συμβολαίου, δε θα πάρουν αύξηση δλδ καθόλου... +1 στον ΟΤΕ από μένα...

PDS
26-09-2012, 14:52
δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε, αλλά εδώ και 2-3 μέρες στο site του ΟΤΕ οι τιμές άλλαξαν και θα παραμείνουν οι ίδιες ακόμη και μετά τη λήξη του συμβολαίου, δε θα πάρουν αύξηση δλδ καθόλου... +1 στον ΟΤΕ από μένα...

Eννοεις οτι θα μεινει 19 ευρω για παραδειγμα και δεν θα παει ποτε στα 23?(για αυτους που εχουν και conn-x ηταν/ειναι οι παραπανω τιμες)

Mouxlalouda
26-09-2012, 15:10
το ποτέ δεν μπορώ να στο εγγυηθώ φυσικά, αλλά αν δεις τον τιμοκατάλογο στο site του ΟΤΕ, οι τιμές είναι ίδιες με τις τιμές τις προσφοράς. εγώ πληρώνω 25 τώρα και από τον άλλο μήνα θα πήγαινα στα 28, γτ τελείωνε ο 1ος χρόνος. αλλά όπως γράφει τώρα, θα παραμείνει στα 25. ομοίως έχει αλλάξει κ για αυτούς.

http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/pricelist/housingPackets

PDS
28-09-2012, 16:08
pds περιμενε κανα μηνα πριν αποφασισεις γιατι για τον οτε ακουγονται μεγαλες εκπληξεις στο κομματι των ταινιων.επισης ειναι σε δοκιμες ο δεκτης pvr.οποτε γνωμη μου ειναι να περιμενεις λιγο πριν αποφασεις.

Εκτος απο τον δεκτη,θα πληρωνεις κατι επιπλεον τον μηνα φανταζομαι,ετσι?

adok13
28-09-2012, 16:32
απο τιμες δεν εχω ιδεα.και για το pvr τιποτα δεν εχει ειπωθει επισημα.απλα συζητιεται πολυ εντονα οτι κανουν δοκιμες στο δεκτη.το μονο πουναι σιγουρο ειναι οτι αυτη τη βδομαδα θαχουμε πολλα νεα απτον οτε,οχι για το pvr αλλα για καναλια και ταινιες.

PDS
28-09-2012, 17:35
Βλεπω καλυτερες τιμες στην forthnet παντως οσον αφορα το ιντερνετ-τηλ.


Forthnet 2play Economy
24,90 για 12 μηνες συμβολαιο.
34,90 χωρις συμβολαιο(συνεχιζω αυτο που εχω).


-Απεριόριστα σε σταθερά σε όλη την Ελλάδα
-δωρεάν 30' προς κινητά1
-Απεριόριστο broadband ADSL έως 24Mbps


ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα
31,80 για 6μηνες(12 μηνες συμβολαιο)
36,80 μετα τους 6μηνες


-απεριόριστα προς σταθερά σε όλη την Ελλάδα
-κινητα χρονοχρεωση
-έως 24 Mbps

PDS
28-09-2012, 19:53
Mouxlalouda 2 ερωτησεις.

1.Τι λυσεις υπαρχουν για να βλεπω σε διαφορετικη τηλεoραση ΟΤΕtv.(ελπιζω να μην εχω ξανακανει αυτη τη ερωτηση:p)
2.105 μου ειπαν για εγκατασταση + πιατο.Πολλα δεν ειναι?

Mouxlalouda
28-09-2012, 20:07
1. α) Βάζεις 2ο lnb στο υπάρχων πιάτο σου κ κατεβάζεις καλώδιο από κει που να πηγαίνει σε άλλη τβ. Αν έχεις όμως το 60άρι πιάτο που έδινε η νόβα, μην το σκεφτείς καν. είναι πολύ μικρό κ με παράκεντρη λήψη που θα κάνεις τρέχα-γύρευε. αν έχεις 80άρι, κάτι γίνεται, αλλά νομίζω πως θα πρέπει να στοχεύσεις eurobird και παράκεντρα το hotbird. αυτά βέβαια θα στα πει καλύτερα τεχνικός.

β) βάζεις απλά 2ο πιάτο, κατεβάζεις καλώδιο, όπως ακριβώς έκανες με τη νόβα δλδ.

2. αν σου φαίνεται ακριβά, μπορείς να αγοράσεις μόνος σου πιάτο και να φέρεις και δικό σου τεχνικό να το περάσει. δεν είναι απαραίτητο να έρθει τεχνικός οτε.

PDS
28-09-2012, 20:12
β) βάζεις απλά 2ο πιάτο, κατεβάζεις καλώδιο, όπως ακριβώς έκανες με τη νόβα δλδ.


Εννοω σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις ΟΤΕtv στο ιδιο σπιτι.Με μεγαλο HDMI?

adok13
28-09-2012, 20:20
στην μια Tv συνδεεις το hdmi.τη δευτερη:
1)με hdmi splitter,αριστη εικονα αλλα ακριβη λυση
2)η πιο ευκολη λυση και πιο φθηνη,παιρνεις εξοδο απο το rca.απλα να παρεις ενα καλωδιο μονοκοματο αν η tv σου η δευτερη ειναι ως 15 μετρα γιατι αμα κανεις ενωση χανει πολυ σε ποιοτητα.

Mouxlalouda
28-09-2012, 20:21
ο οτε δεν έχει βγάλει ακόμη υπηρεσία multiview, άρα δεν ξέρω πως γίνεται κ ΑΝ γίνεται. στη νόβα αν θυμάμαι καλά, αγοράζεις 2 pace, πληρώνεις νομίζω και μια συνδρομή και μπορείς να δεις.

PDS
28-09-2012, 20:24
Ωραια.Thanks.
Το ιδιο ισχυει και για την Nova(αν την κρατησω)ετσι?

messi10
29-09-2012, 15:06
το sky hd (skysports) εχει ΟΛΟ το Αγγλικο πρωταθλημα ή το μισο ξερω γω ;

επισης,περα απο pl τι αλλα πρωταθληματα εχει ;

(σορρυ για το οφφτοπικ δεν ξερω που αλλου να το ροτησω. :P)

snake122
29-09-2012, 17:57
ο οτε δεν έχει βγάλει ακόμη υπηρεσία multiview, άρα δεν ξέρω πως γίνεται κ ΑΝ γίνεται. στη νόβα αν θυμάμαι καλά, αγοράζεις 2 pace, πληρώνεις νομίζω και μια συνδρομή και μπορείς να δεις.

ναι όντως, στο ote tv δεν γίνεται, και εγώ πρόσφατα το έμαθα.
αυτό που με χάλασε τελευταία με το ote tv είναι ότι είχαν πει ότι θα δείχνει τα ματσάκι της β εθνικής (μεγάλος λάτρης λόγω λάρισας) αλλά την τελευταία στιγμή το ακυρωσαν. και περίμενα να δω αγώνα σήμερα με πανσεραϊκό :(

Mouxlalouda
01-12-2012, 02:06
από δευτέρα ξεκινάνε τα αναβαθμισμένα οτεσπορτ, 4 στο σύνολο, 2 σε HD και 2 σε SD.
εδώ και το αντίστοιχο δελτίο τύπου... http://www.satleo.gr/cdn/component/content/article/1-satleo/5405----tv----

adok13
10-12-2012, 13:06
μες τη βδομαδα ακουγεται οτι ο οτε θα ανεβασει το history channel hd,

messi10
10-12-2012, 19:35
τελικα τι εγινε? θα βαλει premier league?

Doctor GR
11-12-2012, 13:19
αφου το εχει η nova. μακάρι πάντως στο μέλλον να πάρει το τσου λου

adok13
11-12-2012, 16:21
αρχες 2013 θα βγουνε τα αποτελεσματα για το ποιος θα παρει τη premier league την επομενη τριετια.

djpar
12-12-2012, 10:16
και τοτε θα παρω ΟΤΕ tv,μαζι με vdsl...

Doctor GR
12-12-2012, 15:06
μακάρι... ας τα πάρει όλα ο ote Να κλείσει η nova

djpar
14-12-2012, 08:39
εντωμεταξυ η forthnet δεχεται συνεχεια προτασεις εξαγορας απο ολες τις εταιριες...ειναι στα χειροτερα της και βλεπω πως συντομα θα κλεισει

Dragonpaul
14-12-2012, 08:52
Λες να μείνω χωρίς τηλέφωνο και Ίντερνετ;;;; :(

djpar
14-12-2012, 09:27
οχι αλλα σιγουρα θα γινει εξαγορα, η wind εκανε προταση μονο για την τηλεφωνια και η hol για το πακετο μαζι με nova επισης ο ΟΤΕ ηρθε στο τελος κ εκανε κ αυτος ολο το πακετο

Doctor GR
14-12-2012, 13:57
θα τα πάρει μου φαινετε ολα ο οτε και θα ησυχάσουμε. φυσικά δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός αλλά οταν οι άλλοι ξεπουλάνε γιατι πάει ο κόσμος σε αυτος λογικά υπάρχει ζημια...

PDS
31-01-2013, 20:59
«Βόμβα» ΟΤΕ με Πρέμιερ!
http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/367226-bomba-ote-me-premier

messi10
31-01-2013, 21:14
W - O - W !!! Μενει να δω και ποσα ματς θα μπενουν το Σ / Κ απο το καλοκαιρι.

Παντως απιστευτο ΜΠΑΜ , ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ και επιτελους μπηκε και το Καλυτερο απ' ΟΛΑ. (PL).... .

grip
01-02-2013, 01:12
Αν κρατήσει την ίδια τιμή θα συμφέρει τρελά.Μόνο το τσου-λου θα έχει απομείνει στην nova,και όσους τους ενδιαφέρει ακόμη το ελληνικό.

WolfRathmA
20-06-2013, 20:29
Παιδιά από ότι άκουσα σε διαφήμιση το ΟΤΕ tv πήρε τους αγώνες του αγγλικού πρωταθλήματος σωστά; Δόξα το Θεό. Το νοβα απλά δε τη παλεύει άλλο. Απορώ δηλαδή. Δίνει κάποιος 60¤ για να έχει νοβα και έχει μόνο ελληνικό πρωτάθλημα και μαλακιες.

lak100
22-06-2013, 00:16
εχουμε αυξηση συνδρομης κατα 2 ευρω στο full pack για πελατες ΟΤΕ και 3 ευρω για μη πελατες ΟΤΕ δηλαδη 21,90 και 27,88

FotisGRC
22-06-2013, 04:47
Αρχίσανε τις μαλακίες απο τώρα??

WolfRathmA
22-06-2013, 05:21
Γιατι τι εγινε; Επειδη ανεβασαν την τιμη λες; Αναμενομενο ηταν...

djpar
22-06-2013, 08:23
εγω εβαλα nova με 29.90 (η τελευταια προσφορα) και ευτυχως που δεν με ενδιαφερει η μπαλα γιατι θα ειχα ξενερωσει. Το καλο ειναι οτι με ενδιεφεραν στα στιγμiοτυπα του CL (μιας και δεν μπορω να δω φουλ αγωνα ξυπναω 5:00) και δεν με χαλασε το nova highlight που εχω που στην τελικη θα δειχνει και το αγγλικο (υποθετο) και αλλα πρωταθληματα.
Μετα απο ενα χρονο μπορει να φυγω για ΟΤΕ προς το παρον nova και ντοκιμαντερ στο φουλ...

AriStos13
22-06-2013, 09:34
Παρη το αγγλικο το εχει το οτε tv απο του χρονου!!
Ασε που το οτε tv εχει παραπανω καναλια με ντοκιμαντερ!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

FotisGRC
22-06-2013, 12:54
Γιατι τι εγινε; Επειδη ανεβασαν την τιμη λες; Αναμενομενο ηταν...

Δεν ο θεωρώ αναμενόμενο.. Εχεις βάλει ένα συμβόλαιο με μια συγκεκριμένη συνδρομή.. Απλά επειδή πήρε όλα τα πρωταθλήματα πρέπει να την πληρώσουν οι συνδρομητές? Στους νέους συνδρομητές αντε να το καταλάβω να βάλει μια αυξημένη τιμή. Αλλά είναι χαζό να αυξάνει ήδη υπάρχοντα συμβόλαια.

- - - Updated - - -


εγω εβαλα nova με 29.90 (η τελευταια προσφορα) και ευτυχως που δεν με ενδιαφερει η μπαλα γιατι θα ειχα ξενερωσει. Το καλο ειναι οτι με ενδιεφεραν στα στιγμiοτυπα του CL (μιας και δεν μπορω να δω φουλ αγωνα ξυπναω 5:00) και δεν με χαλασε το nova highlight που εχω που στην τελικη θα δειχνει και το αγγλικο (υποθετο) και αλλα πρωταθληματα.
Μετα απο ενα χρονο μπορει να φυγω για ΟΤΕ προς το παρον nova και ντοκιμαντερ στο φουλ...

Ki εγώ έβαλα τη Nova Πάρη.. Πολύ καλή προσφορά, σε συνδυασμό με αυτά που προσφέρει στο τηλέφωνο.. Δυστυχώς 50-55 ευρώ δεν μπορούσα να δίνω το μήνα για OTE TV, αν και θα ήθελα. Η Nova πλέον έχει μόνο Ελληνική Superleague και Ch. League. Οπότε λογικά αυτά θα δείχνει στο Highlights.

messi10
22-06-2013, 15:04
Εγω το ψηνω απιστευτα οσο για την αυξηση not a big deal imp

Sent from my MT27i using Tapatalk 4 Beta

djpar
22-06-2013, 17:17
φωτη highlight ειναι,ευχομαι να δειχνει κ αλλα οπως το mega,ant1 κτλ στις ειδησεις. Εν τελη ο ΟΤΕ τα πηρε ολα κ εφυγε...πολυ χαλια για την Nova μονο ταινιες αλλα εχει πολλα καλουδια απο ταινιες (σιγουρα καλυτερα απο ΟΤΕ) αλλα τι να το κανεις...εδω στην Ελλαδα το torrent δουλευει.
Εγω εφυγα παντος απο Wind λογω αυξησης στην τιμη και με λιγα ευρω παραπανω εχω τα απιστευτα στην Forthnet,αν στο μελλον θελησω μπαλα τοτε παω ΟΤΕ προς το παρον με τετοιες τιμες που εχει (γιατι θελω και τηλεφωνια μαζι) αστο καλυτερα

FotisGRC
22-06-2013, 17:26
φωτη highlight ειναι,ευχομαι να δειχνει κ αλλα οπως το mega,ant1 κτλ στις ειδησεις. Εν τελη ο ΟΤΕ τα πηρε ολα κ εφυγε...πολυ χαλια για την Nova μονο ταινιες αλλα εχει πολλα καλουδια απο ταινιες (σιγουρα καλυτερα απο ΟΤΕ) αλλα τι να το κανεις...εδω στην Ελλαδα το torrent δουλευει.
Εγω εφυγα παντος απο Wind λογω αυξησης στην τιμη και με λιγα ευρω παραπανω εχω τα απιστευτα στην Forthnet,αν στο μελλον θελησω μπαλα τοτε παω ΟΤΕ προς το παρον με τετοιες τιμες που εχει (γιατι θελω και τηλεφωνια μαζι) αστο καλυτερα

Ναι ο ΟΤΕ είναι λίγο πολυτέλεια με τέτοιες τιμές..

Κατι offtopic Πάρη.. Ειχα παει πριν απο 15 μέρες περίπου και έκανα το νέο συμβόλαιο στη Nova. Εδωσα και 49 ευρώ και πήρα τον αποκωδικοποιητή. Αλλά δεν με έχουν πάρει ακόμα για την εγκατάσταση. Και στο site της Forthnet ακόμα "επεξεργασία" λέει. Εσένα σου το έβαλαν?

adok13
24-06-2013, 11:27
φωτη highlight ειναι,ευχομαι να δειχνει κ αλλα οπως το mega,ant1 κτλ στις ειδησεις. Εν τελη ο ΟΤΕ τα πηρε ολα κ εφυγε...πολυ χαλια για την Nova μονο ταινιες αλλα εχει πολλα καλουδια απο ταινιες (σιγουρα καλυτερα απο ΟΤΕ) αλλα τι να το κανεις...εδω στην Ελλαδα το torrent δουλευει.
Εγω εφυγα παντος απο Wind λογω αυξησης στην τιμη και με λιγα ευρω παραπανω εχω τα απιστευτα στην Forthnet,αν στο μελλον θελησω μπαλα τοτε παω ΟΤΕ προς το παρον με τετοιες τιμες που εχει (γιατι θελω και τηλεφωνια μαζι) αστο καλυτερα
φιλε μου δε ξερω αν τοχεις υποψη,αλλα στο πακετο με τα 30 ευρω που εβαλες,με +10 ευρω μπορεις να βαλεις το sportpack.

tonybsg
24-06-2013, 20:22
adok13 είσαι σίγουρος γι' αυτό ρε φίλε; Έχεις κάποιο link μήπως; Με ενδιαφέρει, μιας και γω είμαι με την παλιά προσφορά στα 53Ε όλα μαζί...

FotisGRC
25-06-2013, 19:33
adok13 είσαι σίγουρος γι' αυτό ρε φίλε; Έχεις κάποιο link μήπως; Με ενδιαφέρει, μιας και γω είμαι με την παλιά προσφορά στα 53Ε όλα μαζί...

Οπως τα λεει ο φίλος adok είναι. Με ενημέρωσαν κι εμένα στο κατάστημα οτι με 10 ευρω extra βάζω το sportspack. Αλλα δυστυχώς αυτό ισχύει για την καινούρια προσφορά μόνο.

Φιλαράκι μου που έχει το ίδιο με σενα, στα 53 Ε πήγε και τους είπε να βάλει την προσφορά και να δίνει 40 ευρώ δλδ.. Αλλά δυστυχώς του είπαν οτι αυτή η τιμή ισχύει μόνο για νέες συνδρομές NOVA..

zeus gr
25-06-2013, 20:01
Εγω είχα βάλει το Xmas πακέτο της nova και είμαι μια χαρα
Το αγγλικό ο ΟΤΕ το έχει πάρει απο φέτος τον Αύγουστο
Και επειδή θα φύγει πολύς κόσμος λόγο του αγγλικού , η νοβα κοιτάει με τις προσφορές να πάρει και άλλους συνδρομητές
Εγω πιστεύω μέχρι Αύγουστο θα δώσουν και τα HD δωρεάν , ήδη δίνουν το playboy channel δωρεάν
Αλλά τα λεφτά ειναι πολλα για ΟΤΕ και η ανάλυση χάλια ποιοτικά


Sent from my iPad using Tapatalk HD

tonybsg
25-06-2013, 20:41
Οπως τα λεει ο φίλος adok είναι. Με ενημέρωσαν κι εμένα στο κατάστημα οτι με 10 ευρω extra βάζω το sportspack. Αλλα δυστυχώς αυτό ισχύει για την καινούρια προσφορά μόνο.

Φιλαράκι μου που έχει το ίδιο με σενα, στα 53 Ε πήγε και τους είπε να βάλει την προσφορά και να δίνει 40 ευρώ δλδ.. Αλλά δυστυχώς του είπαν οτι αυτή η τιμή ισχύει μόνο για νέες συνδρομές NOVA..

Τέλεια, για να πάω από κει και γω να δω τι θα μου πουν αν τους πω φεύγω και ας πληρώσω και πέναλτι στην τελική...

WolfRathmA
19-07-2013, 02:37
Εχτες μου ηρθε το πακετο του ΟΤΕ TV μεσο δορυφορου. Τα εστησα ολα μια χαρα. Αλλα δε μπορω να βρω τον γαμημ!νο δορυφορο Eurobird. Ενω μια χαρα εχω στησει το Nova στον Hotbird.

Αυριο θα φωναξω μαστορα να μου το βρει με μηχανημα γιατι κουραστικα :P

Αυτο το μηχανημα ρε παιδια πως λεγεται και που μπορω να το βρω; Ξερει κανεις;

Mouxlalouda
19-07-2013, 02:53
αν δεν κάνω λάθος, νομίζω λέγεται πεδιόμετρο. εμένα πάντως έψαχνε ο τεχνικός γύρω στα 30-40 λεπτά να βρει το δορυφόρο. είναι δύσκολος δορυφόρος γενικά. καμία σχέση με αυτό της νόβα. πιάτο πήρες τώρα ή είχες από παλιά; ακλώς ήρθες στην παρεά του οτετβ και καλές θεάσεις...

WolfRathmA
19-07-2013, 03:09
Ναι ειναι δυσκολος. Ο τεχνικος μου ειπε οτι ειναι πιο μικρος δορυφορος απο της Nova και για αυτο ειναι πολυ δυσκολο να βρεθει. Στην αρχη νομιζα οτι ειχε προβλημα το LNB και αγορασα αλλο. LOL. Anyway...

Απο πιατο εχω δικο μου. Εχω ενα 80αρι αν θυμαμαι καλα. Στην αρχη πηγα να βαλω ενα της Nova που ειχα αλλα σκεφτηκα οτι αν βαλω μεγαλυτερο θα ειναι καλυτερα (η δεν ισχυει κατι τετοιο;).

Anyway... Αυριο θα εχω περισσοτερα νεα :D

Mouxlalouda
19-07-2013, 03:14
κ γω 80άρι έχω, είναι καλύτερα από το 60άρι. όντως ισχύει αυτό που λες, είναι κ πιο μικρός κ πιο "πίσω" ας το πούμε κάπως σχετικά με το hotbird. εγώ με το 80άρι πάντως, 2-3 φορές έχω χάσει σήμα, φυσικά με αρκετή κακοκαιρία και αυτό για 10 λεπτά περίπου. λογικά θα είσαι μια χαρά και δε θα έχεις προβλήματα.

WolfRathmA
19-07-2013, 04:07
Ευχαριστω!

Πιστευω απλα να μη χρειαστει να το παω σε πιο πανω οροφο το πιατο γιατι το καλωδιο δε με παιρνει για πολλα μετρα ακομα :P

Mouxlalouda
19-07-2013, 22:14
αν ο τεχνικός ξέρει τι κάνει, δεν υπάρχει κανένα θέμα. επίσης να ξέρεις πως όσο πιο μακριά είναι η κεραία από το μηχάνημα, κοινώς όσο πιο μεγάλο είναι το καλώδιο από το lnb ως τον αποκωδικοποιητή, τόσο πιο πολύ θα πέσει η ποιότητα του σήματος. εγώ δλδ μένω σε διώροφο σπίτι στο ισόγειο. η κεραία είναι στην ταράτσα. στην ταράτσα είχα σήμα 99 στα 100, ενώ στο ισόγειο έχει πέσει στο 92. οπότε καλύτερα να είναι η κεραία όσο πιο κοντά γίνεται.

WolfRathmA
20-07-2013, 00:27
Τελικα δεν ηταν θεμα η στοχευση του πιατου. Το θεμα ηταν στον αποκωδικοποιητή. Ηθελε ενημερωση λογισμικου απο το δορυφορο. Οπως και να εχει παντως ο τεχνικο το εβαλε. Το πιατο μπηκε στο πρωτο οροφο στη πισω μερια του σπιτιου (εκει που το ειχα βαλει εξαρχης αλλωστε) με αρκετα σπιτια μπορω να πω γυρο μου και επιασε 100%. Τρομερη δουλεια απο τον ανθρωπο που ηρθε και το εβαλε. Καμια απώλεια σηματος και ειμαι και στο πρωτο οροφο.


Σε λιγοτερο απο ενα μηνα ξεκιναει η Premier League!!! χεχεχε :)

Mouxlalouda
20-07-2013, 01:14
είδες που όντως ο τεχνικός παίζει μεγάλο ρόλο λοιπόν; αφού έπιασες 100, μην ανησυχείς καθόλου. κ γω μια ζωή φανατικός με αγγλία ήμουνα, αλλά ειλικρινά σου λέω, δώσε βάση στο γερμανικό. οι άνθρωποι έχουν κάνει τεράστια βήματα προόδου. σου μιλάει άνθρωπος που άκουγε bundesliga και έβγαζε σπυράκια. πιστεύω πως τα τελευταία χρόνια είναι το πιο ελκυστικό πρωτάθλημα. γεμάτα γήπεδα, επεισόδια μηδέν και γενικά μια απίστευτη ατμόσφαιρα. η αγγλία δυστυχώς έχει αρχίσει να χάνει την αίγλη που είχε. καλά να είμαστε και έχει απ' όλα να βλέπουμε, ειδικά αν προστεθούν και τα 2 οτεσπορτ κανάλια που λένε (1 HD και 1 SD).

WolfRathmA
20-07-2013, 01:31
Και εγω με τη Γερμανια δε τα παω καλα... Ολοι ξερουμε το λογο :P Και εγω βγαζω σπυρακια... Αλλα μιας και που το εβαλα, σιγουρα θα πετυχω καποιον αγωνα να δω.

Το OTESport1 HD υπαρχει ηδη ομως που λες. SD απο οτι βλεπω δεν υπαρχει. Η κανω λαθος;

Mouxlalouda
20-07-2013, 01:39
εδώ μπερδεύτηκες με νόβα. ο οτε δεν εχει οτεσπορτ1 και οτεσπορτHD για να δείχνει τα ίδια πράγματα όπως κάνει η νόβα. οι 2 λόγοι είναι: 1ον ο οτε έχει τα HD χωρίς επιπλέον συνδρομή ενώ η νόβα ζητάει +5 ευρώ κάθε μήνα και κάποιοι μπορέι να μη θέλουν να δώσουν τα έξτρα αυτά λεφτά και 2ον υπάρχουν πολλοί συνδρομητές νόβα που έχουν ακόμη τους παλιούς SD αποκωδικοποιητές (panasat), οι οποίοι δεν έχουν τη δυνατότητα να μεταδώσουν εικόνα HD. άρα η νόβα αναγκάζεται να δεσμεύει 2 συχνότητες για να δείχνει ακριβώς τα ίδια πράγματα. αυτό το κάνει με τα νοβασπορτς 1 και 2, με το eurosport και αν θυμάμαι καλά και με 1 κανάλι ντοκυμαντέρ, αλλά χωρίς να είμαι σίγουρος.

σχετικά με αυτό που έγραψα στο προηγούμενο ποστ: αυτή τη στιγμή έχουμε οτεσπορτ 1,2 σε HD και οτεσπορτ 3,4 σε SD. ακούγεται εδώ και καιρό ότι θα προστεθεί ακόμη ένα κανάλι σε HD και ακόμη ένα σε SD. υποθετικά δλδ θα έχουμε οτεσπορτ 1,2,3 σε HD και οτεσπορτ 4,5,6 σε SD.

WolfRathmA
20-07-2013, 01:57
Ωραιος! Δε το ηξερα αυτο. Ευχαριστω!

Μια χαρα τοτε. Μακαρι να βαλουν και αλλο ενα καναλι. Δε μας χαλαει καθολου.

Mouxlalouda
20-07-2013, 02:05
τέλη ιουλίου μας χαιρετάνε τα 2 εσπν κανάλια. ακούστηκε ότι θα προστεθεί 1 παιδικό κανάλι και 1 αθλητικό του στυλ motorstv της νόβα.

messi10
23-07-2013, 19:06
ΠΑιδια παντως η εξηπηρετηση του Οτε ειναι για τον π^&*(( . και το λεω οσο καλυτερα μπορω πραγματικα.

WolfRathmA
25-07-2013, 00:51
Γιατι τι εγινε;

messi10
06-08-2013, 23:29
Οπα Wolf τωρα ειδα την ερωτηση... τεσπα dude τελικα λυθηκε πριν μερες αλλα 1 μηνα περιμενα για να μου βαλουν την κεραια που ειχα κλεισει με την προσφορα. Παντως τρομερο deal 21¤ / per month με full PL, Bundesliga, La Liga, Serie A. Ενω ο αντγωνισμος το εχει 50 - 60 με την ναυρχιδα του το χειρότερο πρωταθλημα στην Ευρωπη! :-P

Sent from my MT27i using Tapatalk 4

FotisGRC
07-08-2013, 00:35
Συμφωνώ οτι έχει πολύ μπάλα, αλλα καλό deal δεν το λες.. Για όσους δεν έχουν ΟΤΕ, όπως κι εγώ βγαίνει περίπου 50-60 ευρώ το μήνα για να έχω Internet και να βάλω και το Ote TV.. Οπότε το θεωρώ πάρα πολύ μεγάλο το ποσό..

Ο ανταγωνισμός μπορεί να μην έχει τα πρωταθλήματα του ΟΤΕ, αλλά με 40 ευρώ το μήνα έχει internet, nova και απεριόριστο τηλέφωνο σε όλους..

Εννοείται πως θα προτιμούσα τον ΟΤΕ αλλά οι τιμές του είναι υψηλές. Δικαιολογημένα μεν, υψηλές δε.

WolfRathmA
11-08-2013, 22:03
Μπορείς να βάλεις σκέτο ΟΤΕ TV με 27¤ το μήνα.

FotisGRC
12-08-2013, 00:55
Ναι αλλά θα δίνω πάλι άλλα 20-25 ευρώ το μήνα για Internet και τηλέφωνο.. Για μένα είναι αρκετά τα 50-55 ευρώ το μήνα..

SevenAm
12-08-2013, 16:56
ΠΑιδια παντως η εξηπηρετηση του Οτε ειναι για τον π^&*(( . και το λεω οσο καλυτερα μπορω πραγματικα.

Ειχα ΟΤΕ για 3 χρόνια (Conn-x tv κλπ κλπ)και η εξυπηρέτηση ήταν χάλια. Πήγα forthnet για 2 μήνες (άλλη ιστορία αυτή) και μπορώ να πώ ότι πιο τραγική εμπειρία ζωής δεν υπάρχει με την εξυπηρέτηση πελατών. Ο ΟΤΕ είναι ακόμη στα αποδεκτά επίπεδα επειδή δεν έχει να καλύψει τις ανάγκες 2 εταιριών με 1 τμήμα εξυπηρέτησης.

djpar
12-08-2013, 17:32
εγω θα πω οτι ημουν στην wind και πηγα forthnet και μιλαω με ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...φανταζομαι πως θα ηταν στο ΟΤΕ για να κραζεις την forthnet και ΣΙΓΟΥΡΑ μην πας wind γιατι εκει δεν παιζει να βγαλεις ακρη

Mouxlalouda
22-08-2013, 02:54
από 29 του μήνα προστίθεται ακόμη ένα οτεσπορτ κανάλι, το νο5, και το οτεσπορτ3 θα γίνει κ αυτό HD. οπότε πάμε στα 5 συνολικά οτεσπορτ, 3 σε HD και 2 σε SD.

WolfRathmA
22-08-2013, 03:18
Τελεια!!! HD ειναι ολα τα λεφτα!

Mouxlalouda
22-08-2013, 03:23
ε ναι, σκέψου πως τώρα το σ/κ που μας έρχεται, τα κανάλια HD θα δείχνουν motogp και f1, οπότε μπάλα μεσημέρι τόσο σάββατο όσο και κυριακή μόνο στα SD κανάλια... τις προάλλες πάντως που έβαλα να δω τη ρεάλ στο οτεσπορτ3, δεν άντεξα κ το άλλαξα. οπότε υπομονή μια βδομάδα ακόμη...

WolfRathmA
26-08-2013, 22:22
Εχει κανεις άλλος καθυστέρηση στην εικόνα στον αγώνα που δείχνει τώρα ManU-Chelsea;

stavros88
26-08-2013, 22:24
διαβαζω στο gazetta οτι το εχουν και αλλοι

WolfRathmA
27-08-2013, 01:24
Ok. Πρόβλημα δικό τους ήταν.

Mouxlalouda
27-08-2013, 02:58
ναι είχαν θέμα σε όλο σχεδόν το 1ο ημίχρονο, το έφτιαξαν για λίγο και μετά είχε καθυστέρηση στον ήχο, αλλά αυτό κράτησε πολύ λίγο. εικόνα επίσης δεν είχε καλή, γενικά ήταν από τις χειρότερες μεταδόσεις που έχω δει στον οτε.

WolfRathmA
04-10-2013, 03:49
Μια ερωτηση ρε παιδια για οποιον ξερει.

Μου ηρθε σημερα ο λογαριασμος. Ειχα παρει τη προσφορα που ειναι για 2 μηνες δωρο. Δεν ειμαι πελατης ΟΤΕ και η χρεωση για το δορυφορικο πακετο ηταν 27 ευρω το μηνα, αλλα μου ηρθε 48. Ξερει κανεις για τιποτα; Μηπως εχει τιποτα αναδρομικα μεσα για το πρωτο μηνα η κατι τετοιο;

grip
05-10-2013, 16:39
Χμ...Λογικά οι δύο δωρεάν μήνες θα σου παρέχονται σε μεταγενέστερη χρονική περίοδο, δλδ π.χ. τον 6ο και τον 13 μήνα της συνδρομής σου κτλ.Λογικά θα το γράφει το συμβόλαιο που θα έχεις υπογράψει. (στα ψιλά γράμματα ως συνήθως).
Απο και και πέρα, θεωρώ ότι αν το 48αρι είναι μάλλον ένας συνδυασμός των ημερών του τρέχοντος μήνα που είδες μέχρι να εκδοθεί ο λογαρισμός (π.χ. τα 21¤) + έναντι για τον επόμενο μήνα προβολής (π.χ. 28¤).

WolfRathmA
06-10-2013, 00:26
Σε ευχαριστω πολυ Σπυρο! Και εγω κατι τετοιο νομιζω οτι ειναι. Αλλα για καλου και για κακου θα ρωτησω κιολας να ξερω.

AriStos13
07-12-2013, 16:06
Ξερει κανενας αν μπορω να αφαιρεσω αυτο το μαυρο κειμενο πανω αριστερα στην οθονη;
http://img.tapatalk.com/d/13/12/07/qevy7a7a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

WolfRathmA
08-12-2013, 01:47
Η εικονα ειναι πολυ μικρη και δε διακρινω τι ακριβως ειναι. Βρηκες ακρη τελικα;

AriStos13
08-12-2013, 03:59
http://img.tapatalk.com/d/13/12/08/y4a5egen.jpg
Την εβαλα πιο μεγαλη τωρα!!
Εχω συνδεσει την κεντρικη τηλεοραση με hdmi καλωδιο και την τηλεοραση του δωματιου με αναλογικο σημα αλλα στα καναλια του οτε ( οτε sport kai ote cinema) που ειναι hd στο δωματιο μου μου βγαζει αυτο το μαυρο κουτακι πανω αριστερα!;
Δοκιμασα με hdmi splitter αλλα μολις συνδεω και της 2 τηλεορασεις δεν δειχνει καμια!!
Και ελεγα μηπως υπηρχε τροπος να το βγαλω γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

StarRider
04-10-2014, 19:46
http://www.sport24.gr/football/ChampionsLeague/champions_league_kai_europa_league_ston_ote_tv.306 3620.html

Champions League και Europa League στον OTE TV

Σε συμφωνία με την TEAM για τα τηλεοπτικά δικαιώματα τόσο του Champions League όσο και του Europa League ήρθε ο OTE TV.

Aλλάζει το τηλεοπτικό σκηνικό στην Ελλάδα, όσον αφορά τα παιχνίδια του Champions League, αφού για την επόμενη τριετία (2015-2018) τα δικαιώματα για τους αγώνες της Τρίτης, απέκτησε ο OTE TV.Για τους αγώνες της Τετάρτης, ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο, με την ΝΕΡΙΤ και τον ΑΝΤ1 να είναι οι επικρατέστεροι υποψήφιοι από τα ελεύθερα κανάλια.
Οσον αφορά τους αγώνες του Europa League, όλα τα παιχνίδια θα μεταδίδονται από τον OTE TV και όχι από τον ΑΝΤ1, όπως ίσχυε μέχρι σήμερα.

vgls35
04-10-2014, 20:19
Μαλιστα.Κατα τα αλλα,η Νοβα ακομη μας χρεωνει 60 ευρω το φουλ πακετο.

Dragonpaul
04-10-2014, 20:21
Ε, θα φαει τη φολα σιγα για και θα τελειωσει. Ηδη κυκλοφορουν εντονες φημες οτι παει για κλεισιμο...

tonybsg
04-10-2014, 20:30
Νομίζω είναι ανοικτή η πρόταση εξαγοράς που είχε κάνει ο ΟΤΕ, δεν το έχω ψάξει τελευταία. Εγώ ανανέωσα πριν από λίγο καιρό για 12 μήνες, με -15Ε στον λογαριασμό, οπότε από του χρόνου λογικά χαιρετάω. :)

Viper
04-10-2014, 20:33
Για τους αγώνες της Τετάρτης, ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο, με την ΝΕΡΙΤ και τον ΑΝΤ1 να είναι οι επικρατέστεροι υποψήφιοι από τα ελεύθερα κανάλια.

Οχι ο ΑΝΤ1 ρε παιδια. Η εικονα του ειναι χειροτερη και απο cam release. Ελεος!!!!

FotisGRC
04-10-2014, 20:36
Κι εγώ έβαλα Novasports φέτος σε πολύ καλή τιμή με συμβόλαιο ενός χρόνου γνωρίζοντας οτι λογικά θα πάνε όλα στον ΟΤΕ. Εφόσον μένει μόνο η Superleague, αν μειώσουν δραστικά την τιμή πιθανόν να μείνω, αλλιώς Bye bye!

AriStos13
04-10-2014, 20:57
Το περιμενα πως και πως να γινει ξαθως εδω και εναμιση χρονο εφυγα απο την κοροιδια της νοβα για τον οτε αλλα το τσουλου μου ελειπε!!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

FotisGRC
04-10-2014, 21:05
Αλήθεια ρε παιδιά, στον ΟΤΕ τι τιμές έχετε??

Ας πούμε εγώ σε Forthnet και Nova δινω:
Για Internet , Τηλεφωνο και Νοva με Novasports 40 ευρώ το μήνα..

Στον ΟΤΕ για ενα αντιστοιχο πακέτο τι πληρώνετε?

AriStos13
04-10-2014, 21:48
Εγω με vdsl οτε tv full pack και τηλεφωνο δινω 60¤ το μηνα φωτη!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Viper
04-10-2014, 21:51
Vdsl 30αρα ή 50αρα?

AriStos13
04-10-2014, 22:10
30αρα Κωστα.. και ειμαι πολυ ικανοποιημενος με ολο το πακετο..!

nikon
05-10-2014, 07:33
Αλήθεια ρε παιδιά, στον ΟΤΕ τι τιμές έχετε??

Ας πούμε εγώ σε Forthnet και Nova δινω:
Για Internet , Τηλεφωνο και Νοva με Novasports 40 ευρώ το μήνα..

Στον ΟΤΕ για ενα αντιστοιχο πακέτο τι πληρώνετε?Σε όλα είναι πιο ακριβός ο ΟΤΕ φτιάξε το πακέτο που θες και σύγκρινε.
https://www.ote.gr/web/guest/build-your-bundle

FotisGRC
05-10-2014, 13:06
Ευχαριστω παιδια. Ναι οντως πιο ακριβος ο ΟΤΕ, αλλα οχι εξωφρενικα..

Η διαφορα παντως δεν ειναι αμελητεα, γυρως στα 200 ευρω το χρονο παραπανω.

Φοβαμαι μηπως τωρα που γινει "μονοπωλειο" ανεβασει κι αλλο τις τιμες.

nikon
05-10-2014, 13:17
Tις τιμές πάντως τις έχει ρίξει λίγο σε σχέση με πιο παλιά, τι εννοείς μονοπώλιο αν πάρει την superleague;

tonybsg
05-10-2014, 13:20
Φώτη η τιμή των 40Ε που τσιμπήσαμε εμείς, είναι προσφορά πάντως, κανονικά παραπάνω κοστίζει (επίσημα 50Ε νομίζω και χωρίς τα HD, άλλο που και σε μας τα έκαναν δώρο). Ίσως και ο ΟΤΕ αν πας από άλλον πάροχο να έχει αντίστοιχες εποχιακές προσφορές.

oddin
05-10-2014, 13:25
Παντως εγώ 24αρα + τηλεφωνο απεριοριστα + ΟΤΕΤV Full pack δίνω πλέον 36,5€

nikon
05-10-2014, 13:31
WHAT??????.......πως το έχεις καταφέρει;!;!;!

FotisGRC
05-10-2014, 13:47
Ναι Tony για τη Nova εχεις δικιο. Κανονικα ειναι στα 50 χωρις τα HD.

Ελα ρε Oddin πως γινεται αυτο??

oddin
05-10-2014, 13:49
Αν θέλετε σας δίνω τηλέφωνο να πάρετε και εσείς το ίδιο πακέτο.
Τιμή κλειδωμένη για ένα χρόνο.
Το θέμα είναι οτι πρέπει να είστε σε άλλο πάροχο για να πάρετε αυτήν την τιμή.
Με +4€ και 5 ώρες σε κινητά.

Kapa
05-10-2014, 14:05
Φανταζομαι οτι πληρωνεις ολο τον εξοπλισμο(κανα 150αρι?) και πληρωνεις την αλλαγη παροχου εφαπαξ(κανα 35αρι?).

Τα λεω σωστα?

oddin
05-10-2014, 14:29
Σωστά για το 35αρι εφάπαξ.
Μετά έχεις 3 επιλογές.
Ευριζονικό μέσο router = κανένα κόστος.
Δορυφορικό απο Οτε με τεχνικό = 100€
Δορυφορικό που αγοράζεις εσύ (35€) + 20€ ο τεχνικός να σου βρει δορυφόρο.
Προσωπικά τα έβαλα μόνος μου με φίλο που έχει όργανο να lockari τον δορυφόρο.Υπάρχει και app σε android που μπορεί να βρει το δορυφόρο,οπότε θεωρώ με βασικές γνώσεις μπορούν να το κάνουν οι περισσότεροι.

Τρέχει και προσφορά στην τηλεόραση με 39€ το μήνα με δωρεαν πιάτο + 50€ για τεχνικό.

FotisGRC
05-10-2014, 14:40
Μετα τον χρονο ποσο θα πληρωνεις ?

katalanos_7
05-10-2014, 14:43
Ο ΟΤΕ αυτές τις μέρες δίνει 24άρα σύνδεση, δωρεάν αστικά και υπεραστικά και full ote tv (τα hd ειναι δωρεάν έτσι κι αλλιώς) κάπου στα 45¤ για παλιούς συνδρομητές. Αν γίνει μεταφορά αριθμού από forthnet ή αγορά νέου αριθμού, τότε ο πρώτος χρόνος είναι στα 36¤. Κλάσεις ανώτερο το ote tv από τη nova σε εικόνα και ποιότητα μηχανήματος. Υστερεί λίγο στις ταινίες (δεν έχει πρώτες προβολές). Η nova το μόνο καλό που έχει κάνει είναι το nova go, που ακόμα το έχει δωρεάν.

Kapa
05-10-2014, 14:46
Σωστά για το 35αρι εφάπαξ.
Μετά έχεις 3 επιλογές.
Ευριζονικό μέσο router = κανένα κόστος.
Δορυφορικό απο Οτε με τεχνικό = 100€
Δορυφορικό που αγοράζεις εσύ (35€) + 20€ ο τεχνικός να σου βρει δορυφόρο.
Προσωπικά τα έβαλα μόνος μου με φίλο που έχει όργανο να lockari τον δορυφόρο.Υπάρχει και app σε android που μπορεί να βρει το δορυφόρο,οπότε θεωρώ με βασικές γνώσεις μπορούν να το κάνουν οι περισσότεροι.

Τρέχει και προσφορά στην τηλεόραση με 39€ το μήνα με δωρεαν πιάτο + 50€ για τεχνικό.

Πανω κατω μεσα επεσα...

Για τη περιπτωση μεσω ευρυζωνικης συνδεσης υπαρχουν ψιλα γραμματα οπως:

4. Η μετάδοση των καναλιών σε High Definition γίνεται προς το παρόν μόνο στον OTE TV Μέσω Δορυφόρου.

Οποτε εμμεσα σε αναγκαζει να πας σε δορυφορο και να σκασεις 100 ευρο.

Καπου πηρε το ματι μου και οτι πληρωνεις το τηλεχειριστηριο καπου 17 ευρο?

Αμαν βρε ΟΤΕ...

oddin
05-10-2014, 14:50
Δεν θυμάμα ακριβώς (ισως 45€,μπορεί και περισσότερα).
Το θέμα ειναι οτι πλέον κάνεις το παιχνιδάκι φεύγω - μένω με άλλες εταιρίες και στο τέλος κρατάς την τιμή.
Βέβαια ξέρω οτι είναι μπλέξιμο και τρέξιμο..

mihalis13
05-10-2014, 18:48
Εγώ πάντως είχα βάλει τη nova μόνος μου με ένα μηχανηματάκι που έκανε σκάρτα 10¤ και είχα βρει τον Δορυφόρο μια χαρά.
Τώρα στον ΟΤΕ δεν ξέρω που είναι ο δορυφόρος αλλά με τη nova ήταν απλό:
Κοίταγες λίγο γύρω στην γειτονια προς τα που βλέπουν τα πιατα(μιας και Nova είχαν όλοι τότε) και μετά έπαιζες με το μηχανηματάκι και το δορ. πιάτο και ήσουν μια χαρά.
Επίσης (λογικά) ένας που έχει ήδη πιάτο από τη Nova δεν νομίζω να χρειάζεται του ΟΤΕ, μόνο με τον αποκωδικοποιητή κάνει τη δουλειά του.

katalanos_7
05-10-2014, 23:55
Mihalis 13 το πιάτο μένει ίδιο και παίρνεις μόνο αποδικοποιητή. Αν και το ιδανικό πιάτο είναι το 80άρι για να μην έχεις σχεδόν ποτέ διακοπές.

dspug7
06-10-2014, 00:05
ετυχα σε μια συζητηση τις προαλλες σε καταστημα του γερμανου, και ο πωλητης ελεγε οτι αν υπαρχει ηδη πιατο νοβα χρειαζεται μονο ενα επιπλεον ματι και ο αποκωδικοποιητης για το οτενετ.

katalanos_7
06-10-2014, 00:56
Κανένα επιπλέον μάτι δεν χρειάζεται. Το λέω εγγυημένα γιατί κι εγώ τον ote tv τον δουλεύω με το πιάτο και το μάτι της nova. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ο αποδικωποιητής. Η μόνη περίπτωση που χρειάζεται 2o μάτι είναι αν θες μέσω του ίδιου πιάτου να δουλεύεις και ote tv και nova.

Tilemaxx
06-10-2014, 01:27
Ο δορυφόρος Hotbird προφανώς και δεν εξυπηρετεί μόνο την υπηρεσία της Nova.

mihalis13
06-10-2014, 01:43
Καλα εννοειται αυτο, απλα το ειπα γιατι δεν ξερω απο ποιο δορυφόρο εξυπηρετείται ο ΟΤΕ.
Οποτε για όσους έχουν nova και θέλουν να φύγουν ακομα καλυτερα..
Καθολου κόπος..

dspug7
06-10-2014, 02:05
Κανένα επιπλέον μάτι δεν χρειάζεται. Το λέω εγγυημένα γιατί κι εγώ τον ote tv τον δουλεύω με το πιάτο και το μάτι της nova. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ο αποδικωποιητής. Η μόνη περίπτωση που χρειάζεται 2o μάτι είναι αν θες μέσω του ίδιου πιάτου να δουλεύεις και ote tv και nova.

αυτο εννουσα οτι ελεγε ο πωλητης.

katalanos_7
06-10-2014, 13:10
αυτο εννουσα οτι ελεγε ο πωλητης.
Δεν κατάλαβα ότι εννούσες να παίζει και τα 2. Νόμιζα πως έλεγες για διακοπή από nova και μεταφορά σε ote tv.

Christos33
06-10-2014, 15:35
αυτή την στιγμή αν πας από άλλη εταιρία στον ΟΤΕ τοΟΤΕ ΤV με 11 ευρώ πακέτο το έχει και στο σταθερο 29.90 με 24 ιντερνετ συνολο 40 ευρω.

WolfRathmA
06-10-2014, 17:04
Η προσφορα που εχει αυτη τη στιγμη ο ΟΤΕ ειναι παρα πολυ καλη. Ψηνομαι τρελα να κανω αιτηση, αλλα δεν εχει τελειωσει ακομα το συμβολαιο με τη WIND. Αν και θα ελεγα οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με την WIND, σε θεματα online gaming (πρεπει να ειμαι ο μονος; ) ενω ολοι μου λενε το αντιθετο.

katalanos_7
06-10-2014, 22:39
WolfRathma κι εγώ όταν είχα wind (2007-2009) δεν είχα κανένα παράπονο σε θέματα online gaming. Ίσα ίσα που ήταν πολύ σταθερή.

katsouras
07-10-2014, 15:37
Μολις προσεξα οτι προστεθηκαν τα euronews κ animalplanet hd !ειδικα το animal λεει πολυ αν κ δν εχει γινει καποια μεταφραση κ δν εχει subs

AriStos13
21-01-2016, 11:01
να κανω μια ερωτηση αν ξερει καποιος. το οτε tv go ειναι μονο για smartphone και tablets η παιζει και στο laptop?

Christos33
21-01-2016, 11:05
Μονο ταμπλετ και κινητό αλλά και μονο με τηλ OTE λειτουργεί η ΜΒ απο cosmote.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
21-01-2016, 11:09
Μονο ταμπλετ και κινητό αλλά και μονο με τηλ OTE λειτουργεί η ΜΒ απο cosmote.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχω τηλεφωνο οτε και καρτοσυμβολαιο οτε αλλα το ηθελα στο laptop!

Christos33
21-01-2016, 11:15
Άκομα δεν το έχουν και στο ταμπλετ και κινητό είναι σε beta έκδοση αλλά έχει πολλά περισσότερα κανάλια απο Nova το κακό αυτό που είπα, όπου πας πρέπει να μπεις με ΟΤΕ.
Ο λόγος που δεν κάνει σε λαπτοπ ακόμα απο τι εχω καταλάβει είναι οτι στέλνει μήνυμα απο το κινητό χωρίς χρέωση για να σε αφήσει να δεις, οπότε και το ταμπλετ πρέπει να έχει κάρτα cosmote για να παιξει το OTE tv μεγάλη βλακεια αυτό;)

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
21-01-2016, 21:26
Σε λιγο θα ζητησουν και αιμα παρθενας για να το βαλεις!!!!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

myst77
21-01-2016, 21:57
Ετοιμαζουν εφαρμογη που θα παιζει απο λαπτοπ και σταθερο

Sent from my IQ1800 using Tapatalk

Christos33
02-11-2016, 02:46
Οποιος έχει OTE TV και του έστειλε μήνυμα για hybrid να το βάλει χωρίς να το σκεφτεί,πολύ καλή αναβάθμιση δωρεάν εγγραφη πλέον με δικό μας εξωτερικό δίσκο και το OTE PLUS (REPLAY TV),το replay για μένα είναι η ποιο γαμάτη επιλογή ;)
OTE.HYBRID (https://www.cosmote.gr/portal/documents/33201/8865782/%CE%9F%CE%94%CE%97%CE%93%CE%99%CE%95%CE%A3+%CE%91% CE%9D%CE%91%CE%92%CE%91%CE%98%CE%9C%CE%99%CE%A3%CE %97%CE%A3+%CE%91%CE%A0%CE%9F%CE%9A%CE%A9%CE%94%CE% 99%CE%9A%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%99%CE%97%CE%A4%CE%97 +%CE%A3%CE%95+HYBRID.pdf/6d166b25-e009-4860-9c3f-cc2623458eb1)

nikon
25-11-2017, 20:13
H χαρά του gamer για όσους έχουν cosmote tv, στο 318 έβαλαν κανάλι για games.

https://ginx.tv/

Christos33
25-11-2017, 20:39
Όντως δεν το είχα προσέξει, δείχνει τώρα τον crash :)

Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nikon
25-11-2017, 20:41
Και εγώ σήμερα το πήρα χαμπάρι, αν δεις το πρόγραμμα του έχει όλη μέρα σχεδόν εκπομπές για games.

Christos33
25-11-2017, 20:44
Και εγώ σήμερα το πήρα χαμπάρι, αν δεις το πρόγραμμα του έχει όλη μέρα σχεδόν εκπομπές για games.Ναι το είδα αλλά νομίζω, ποιο πολύ με replay TV θα βλέπω εκπομπές που βολεύει, αν δεις λίγο πριν έπαιζε μια ώρα καινούργια κ παίζανε με Nintendo switch από ότι βλέπω.

Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nikon
25-11-2017, 20:53
Nαι το είδα, το καλό είναι ότι έχει και replay tv γιατί δεν έχουν όλα τα κανάλια.