PDA

View Full Version : προβλημα συνδεσης στο Psn



bocgr
20-11-2007, 11:57
Παιδια καλημερα. Ενω μεχρι χτες το βραδυ δεν ειχα κανεναν προβλημα να συνδεθω στο PSN,απο σημερα το πρωι μου βγαζει DNS error με κωδικο 80710102.

Εχω δοκιμασει τα παντα, εβαλα χειροκινιτα ip address kai dns servers,αντι για wireless που ειχα συνδεσα το ps3 με καλωδιο στο router , εκανα reboot router,pc kai ps3 αλλα παπαλα....

Ο web browser του ps3 δουλευει κανονικα, ανοιγει ολες της σελιδες, επισης δεν αντιμετοπιζω προβλημα στο Xbox 360 ουτε στο wii, nat type ειμαι 2.

Μηπως ειναι γενικο tο προβλημα σημερα;
Καθε βοηθεια εινα ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

MaRkUs_
20-11-2007, 12:02
Παιδια καλημερα. Ενω μεχρι χτες το βραδυ δεν ειχα κανεναν προβλημα να συνδεθω στο PSN,απο σημερα το πρωι μου βγαζει DNS error με κωδικο 80710102.

Εχω δοκιμασει τα παντα, εβαλα χειροκινιτα ip address kai dns servers,αντι για wireless που ειχα συνδεσα το ps3 με καλωδιο στο router , εκανα reboot router,pc kai ps3 αλλα παπαλα....

Ο web browser του ps3 δουλευει κανονικα, ανοιγει ολες της σελιδες, επισης δεν αντιμετοπιζω προβλημα στο Xbox 360 ουτε στο wii, nat type ειμαι 2.

Μηπως ειναι γενικο tο προβλημα σημερα;
Καθε βοηθεια εινα ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
εμένα πάντος κ χθες κ σήμερα δεν έχει κανένα πρόβλημα

DracuLa-
21-11-2007, 16:16
Φίλε μου είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα (έκανα και εγω σχετικό τόπκ για βοληθεια) αλλά απο την στιγμή που κατέβασα το νεο fw (2.01 αν δεν το κατέβασες) ολα είναι εντάξει. Πρέπει να ήταν προβληματικό το update απο οτι φαίνεται.

Ελπίιζω να βοήθησα :)