PDA

View Full Version : Fifa 2013 αποψεις για το πρωταθλημα



katsouras
04-08-2012, 03:49
http://s12.postimage.org/c2yr61omz/image.png

Δηλωστε συμμετοχη για πρωταθλημα semi η manual και ακομα οποιος θελει μπορει να μπει και στα δυο!

katsouras
04-08-2012, 03:54
Περαν της παραπανω ερωτησης μπορει να πει ο καθενας οτι θελει σε συγκριση με τα προηγουμενα πρωταθληματα που εγιναν απο μερους μου και αν θα θελατε τα συστηματα να ειναι ελευθερα η να εχουμε μονο τα ετοιμα ωστε να μην εχουμε ιστοριεσ τυπου 5-0-5 και τα γνωστα..Αν μαζευτουμε αρκετα ατομα θα εχουμε 2 ομιλους και playoffs οι 4 πρωτοι για το πρωταθλημα και κυπελλο.Αν οχι θα παμε σε ενα πρωταθλημα και κυπελλο.Επισης επιλογη ομαδας.Με κληρωση η να διαλεξουμε πρωτη και δευτερη ομαδα και την δευτερη να την εχουμε για εκτος εδρας οταν παιζουμε με αντιπαλο που εχει ιδια πρωτη με εμας?Εχω ενα πλανο στο μυαλο μου που θα περιλαμβανει αρκετες ελευθεριες σε σχεση με τα προηγουμενα εκτος των συστηματων.Συμπληρωστε την φορμα που εχω με την δικη μου αποψη απο κατω ωστε να δουμε που κινουμαστε.

Αυτο που προτεινω λοιπον ειναι:

Controls - Ελευθερα
Χρονος - 7 λεπτα
Συστηματα - Τα ετοιμα(Default) του παιχνιδιου
Ομαδες - Δηλωση 2 ομαδων και η 2η να ειναι μονο για εκτος εδρας σε περιπτωση που εχουμε ιδια πρωτη με τον αντιπαλο.
Σειρα αγωνων - Οποιον βρισκουμε μεσα γιατι το να καθοριζω ποτε θα παιξουμε με συγκεκριμενη ωρα ειναι απιθανο..

the master
04-08-2012, 05:45
πιστευω μια χαρα ειναι η προταση σου
εγω αλλωστε παιζω assisted και θυμαμαι περυσι που ειχαμε μανουαλ δεν μπορουσα να σταυρωσω γκολ...

easybizi
06-08-2012, 00:16
Για μενα μεγαλο προβλημα είναι 1o τα κοντρολς νομιζω είναι λαθος να παμε σε full assisted καταλαβαίνω ότι το manual είναι δυσκολο και μπορει να καταντήσει εκνευριστικό και φυσικα δεν θελω να το επιβάλω επειδει ετσι παιζω εγω…αλλα δεν πρεπει να γινει το πρωταθλημα σε full assisted θα σου δημιουργησει προβλημα γιατι καποιοι μπορουν να καταντήσουν πολύ εκνευριστικοί,το παιχνιδι χανει παρα πολύ σε assisted αυτοματοποιειται πολύ και πχ σε συνδιασμο με περιεργα συστηματα μπορει να σπασει νευρα…το εχω νοιώσει άπειρες φορες και στο on line αλλα και με φιλους που παιζουν assisted .
2ο προβλημα είναι ο ρυθμος που γινονται οι αγωνες και δυσκολα θα λυθει αυτό…δλδ καποιοι την 1η βδομαδα εχουν τελειωσει σχεδον και καποιοι αλλοι εχουν παιξει 2-3 αγωνες ,οποτε δεν υπαρχει καλη βαθμολογικη εικόνα ,είναι αναρχη κατασταση,πρεπει να μπει ένα μετρο στο ποσοι αγωνες θα γινονται και σαυτους που κανουν πολλους και σαυτους που κανουν λιγους,γιατι όπως είναι λογικο εδώ συμμετεχουν ατομα διαφορων ηλικιων και καποιοι μπορουν να παιζουν ασταματητα αλλα καποιοι λιγοτερο,πρεπει να υπαρχει μετρο και φυσικα όχι αδιαφορια.
Για την επιλογη ομαδας τωρα νομιζω πρεπει ο καθενας να εχει μονο μια ομαδα και στα πρωταθληματα που εκανα δεν ειχα κανενα προβλημα σαυτο…αν δηλαδη σου στέλνουν 4-5 ομαδες ο καθενας τελικα βγαίνει ακρη και χωρις κληρωση,αλλα μερικοι εχουν πλακα γιατι ενώ τους λες να στείλουν 4-5 ομαδες εβλαπα πμ και εγραφε REAL πχ μονο.Γνωμη μου είναι να παμε με 4* ομαδες για να αποφύγουμε της μεγαλες ομαδες στην αρχη και αμα συνεχιστούν τα πρωταθληματα να μπουν οι μεγαλες ομαδες αλλα με την προϋπόθεση να τις επιλεγουν οι τελευταίοι από το προηγουμενο πρωταθλημα για να αυξανεται ο ανταγωνισμος.
Η μορφη του πρωταθληματος θα εξαρτηθεί λογικα από τον αριθμο τον συμμετεχοντων
Από εμενα παντως θα εχεις ότι βοηθεια θες…εχω ετοιμα καποια exel που αυτόματοποιουν τον τροπο που εισαγεις την βαθμολογια περνοντας το αποτελεσμα του αγωνα στον πινακα των αποτελεσμάτων θα ενημερώνετε αυτοματα ο πινακας της βαθμολογιας,στα στέλνω αν θες και σε βολευουν.επισης αν θες παιρναω εχω την ενημερωση τον αποτελεσματων.

Με μοναδικη ενσταση τα κοντρολ αν δηλαδη οι περισσοτεροι πουν assisted δεν μπορω να συμμετεχω

katsouras
06-08-2012, 01:52
Ελα φιλε μου.Αντε να δουμε λιγη ζωη γιατι δεν βλεπω γενικα στο forum οχι μονο εδω.Λιγο το καλοκαιρι - διακοπες λιγο κριση.Για αυτο το ετοιμασα απο τωρα να συζητησουμε και οταν αρχισει,αν γινει τελικα να ευχαριστηθουμε.Εχεις δικιο για τα controlls.Προσπαθω να κανω ενα πρωταθλημα οσο πιο ανοιχτο γινεται.Προσωπικα semi επαιζα-παιζω και θα παιζω.Τωρα αν μπουν ανοιχτα δεν εχω προβλημα να παιξω με αντιπαλο assisted.

Για τις ομαδες τωρα.Οπως και να το κανουμε ειναι διαφορετικο να εχεις την ομαδα που κανεις κεφι απο το να σου επιβαλλουν μια αλλη η να πας σε κληρωση η οτι προλαβεις.Προσωπικα δεν με πειραζει να υπαρχουν πολλες ιδιες ομαδες και να εχουμε μια δευτερη για εκτος εδρας.Αυτο γιατι η δυναμικοτητα ορισμενων ομαδων δινει την πρωτια κατα ενα μεγαλο ποσοστο(βλεπε Chelsea..)Μπορει να μην φαινεται ρεαλιστικο στην βαθμολογια αλλα ειπαμε θα κοιταξουμε το συνολο και γενικοτερα να κανουμε κατι ωραιο χωρις φασαριες κτλπ.

Αυτο που λες σχετικα με το προγραμμα μπορουμε να το κανουμε με 2 γυρους.Θα τελειωσουν ολοι των πρωτο και μετα παμε και στον δευτερο.Οποιος μεινει πισω κτλπ κατα πολυ και χαλαει την διασκεδαση τα γνωστα..

KwstasLeon
07-08-2012, 16:40
Ελα ρε φιλε επιτελους.Για τα controlls γιατι να μην παμε στην μεση λυση στο semi;
Αλεξ και εγω για τις ομαδες ειμαι λιγο διστακτικος γιατι ολοι θα παρουν ρεαλ,μπαρτσα,παρι αντε και σιτι αρα που θα ευχαριστηθεις μπαλα;θα προτιμουσα και εγω να ξεκινησουμε με πιο χαμηλες ομαδες και τις καλες να τις παιρνουν οι μετριοι παικτες.βεβαια αναλογα και με την συμμετοχη.

PDS
07-08-2012, 17:40
Aν γινει slow/manual παιζει και εγω να δηλωσω συμμετοχη.Δυστυχως μου ειναι αδυνατον να ευχαριστηθω κατι διαφορετικο.:(

katsouras
07-08-2012, 20:24
Ελα Κωστη.Θα δειξει στο τελος αν και τι θα κανουμε αναλογα τις συμμετοχες και τις αποψεις..
*PDS αν υπαρχουν συμμετοχες θα γινει καποια στιγμη και ενα manual/slow οπως ειχαμε παιξει και περσι αλλα για κυριο πρωταθλημα θα ναι semi/assisted αλλα δυσκολα manual.

AlexandrosQV
08-08-2012, 16:44
Καλως ηρθες πισω ρε κατσουρααα! Αντε επιτελους! Δεν μπορω να περιμενω για το νεο πρωταθλημααα! :)

Λοιπον


Για μενα μεγαλο προβλημα είναι 1o τα κοντρολς νομιζω είναι λαθος να παμε σε full assisted καταλαβαίνω ότι το manual είναι δυσκολο και μπορει να καταντήσει εκνευριστικό και φυσικα δεν θελω να το επιβάλω επειδει ετσι παιζω εγω…αλλα δεν πρεπει να γινει το πρωταθλημα σε full assisted θα σου δημιουργησει προβλημα γιατι καποιοι μπορουν να καταντήσουν πολύ εκνευριστικοί,το παιχνιδι χανει παρα πολύ σε assisted αυτοματοποιειται πολύ και πχ σε συνδιασμο με περιεργα συστηματα μπορει να σπασει νευρα…το εχω νοιώσει άπειρες φορες και στο on line αλλα και με φιλους που παιζουν assisted .

+ απειρο. Με λιγη προπονηση, το Manual γινεται ο ιδανικος ελεγχος για το FIFA.


Με μοναδικη ενσταση τα κοντρολ αν δηλαδη οι περισσοτεροι πουν assisted δεν μπορω να συμμετεχω

+1. Να παιξουμε δηλαδη με τον τροπο του "οτι μπορει ο καθενας μας" και οχι "οτι μπορει ο παιχτης με το ψηλο rating". Δεν ειμαστε παιδακια.

easybizi
09-08-2012, 10:57
Για τις ομαδες τωρα.Οπως και να το κανουμε ειναι διαφορετικο να εχεις την ομαδα που κανεις κεφι απο το να σου επιβαλλουν μια αλλη η να πας σε κληρωση η οτι προλαβεις

Αυτο που λες σχετικα με το προγραμμα μπορουμε να το κανουμε με 2 γυρους.Θα τελειωσουν ολοι των πρωτο και μετα παμε και στον δευτερο.Οποιος μεινει πισω κτλπ κατα πολυ και χαλαει την διασκεδαση τα γνωστα..

Δεν θα επιβάλλουμε σε κανεναν να πάρει με το ζόρι καποια ομαδα,θα στέλνουν ολοι πμ με 4-5 ομαδες που αυτοι θα θελουν και θα δεις που το 95% τελικα θα καταλήξει με καποια ομαδα από αυτές που διαλεξε,τωρα μπορει να μην είναι η 1 η η 2 αλλα θα είναι καποια από τις επιλογες του.
Και μετα το πρωτο πρωταθλημα,αυτοι που τερματισαν στις τελευταίες θέσεις να διαλεγουν πρωτοι ομαδες και με μεγαλυτερα αστερεια ,αυτό είναι σημαντικό γιατι θα τους κρατησει στο πρωταθλημα και θα αυξήσει το ενδιαφερον τους γιατι θα είναι ποιο ανταγωνιστικοι και δεν θα παρατηρούνται φενομενα οι αδυναμοι παιχτες να αποχωρουν.Βεβαια υπάρχει ο κίνδυνος να βγαίνουν επίτηδες τελευταίοι για να διαλεγουν ομαδα,οποτε θα πρεπει να υπάρχει και κίνητρο και για τις πρώτες θέσεις.
Πολύ καλο αυτό που λες για τους 2 γυρους,μην σου πω ο δυτερος γυρος να σπασει σε 2 γυρους γιατι θα εχει και ποιο πολύ ενδιαφερον αφου θα είναι και οι τελευταιοι αγωνες.
Τωρα για τα contols ισως για αρχη καποια μεση λυση semi –assisted όπως ειπε οΚωστας είναι το ποιο σωστο θα φανει βεβαια και με το τι θα ψηφίσει ο καθενας.
Βγαλτω το assisted από τωρα,στο λεω γιατι εσυ την πατησες αν θυμαμε καλα σε δικο σου πρωταθλημα ειχαν μπει ατομα που εκμεταλλευονταν το αδύναμα σημεια του fifa,ο συνδυασμος assisted και free συστηματα είναι ότι χειρότερο,ενώ στο manual ,αν ο άλλος παει να σου παιξει κανενα 5-0-5 θα γελασει και ο κάθε πικραμενος.



Aν γινει slow/manual παιζει και εγω να δηλωσω συμμετοχη.Δυστυχως μου ειναι αδυνατον να ευχαριστηθω κατι διαφορετικο.:(

100% συμφωνω μαζι αν παιξει καποιος manual/slow,αλλα εχει υπομονη στην αρχη και δεν τα παρατήσει επειδει δεν μπορει να βαλει Γκολ στα πρωτα παιχνιδια,μετα πολύ δυσκολα το αλλαζει,να φανταστεις με φιλους παιζω full manual αυτοι full assisted,χανω τις περισσοτερες φορες αλλα δεν το αλλαζω με τιποτα.Ειναι άλλο παιχνιδι το fifa manual και άλλο το fifa assisted και νομιζω η μεγαλυτερη βελτιωση που εγινε στο 12 σε σχεση με το 11 είναι αυτό ,το manual.Γιατι κατά ταλλα το 12 εμενα δεν με ικανοποίησε ,εννοω για τα λεφτα που εδωσα.

PDS
09-08-2012, 13:28
100% συμφωνω μαζι αν παιξει καποιος manual/slow,αλλα εχει υπομονη στην αρχη και δεν τα παρατήσει επειδει δεν μπορει να βαλει Γκολ στα πρωτα παιχνιδια,μετα πολύ δυσκολα το αλλαζει,να φανταστεις με φιλους παιζω full manual αυτοι full assisted,χανω τις περισσοτερες φορες αλλα δεν το αλλαζω με τιποτα.Ειναι άλλο παιχνιδι το fifa manual και άλλο το fifa assisted και νομιζω η μεγαλυτερη βελτιωση που εγινε στο 12 σε σχεση με το 11 είναι αυτό ,το manual.Γιατι κατά ταλλα το 12 εμενα δεν με ικανοποίησε ,εννοω για τα λεφτα που εδωσα.

Θα συμφωνησω και εγω με ολο το quote.
Δεν μπορω με τιποτα να παιξω assisted.Και εγω οταν παιζω με αλλους παιζω manual/slow ,αλλα σε ενα πρωταθλημα θα ηταν πολυ κουραστικο φανταζομαι να παιζεις εσυ manual και οι αλλοι assisted.Ειναι σαν να κατεβαινεις για 5Χ5 πρωταθλημα και οι αλλες ομαδες να μαγνητιζουν την μπαλα.Ε δυσκολα θα το ευχαριστηθεις.:p
Το fifa το εχω ευχαριστηθει 100% μονο με φιλο που ειχε την διαθεση να μαθει να παιζει manual/slow.Εκει πραγματικα δεν σταματαγαμε να παιζουμε.Το φετινο εχει καλο manual,αλλα δεν εχω βρει ποτε online manual /slow παιχνιδι διαθεσιμο και ετσι εχω παρατησει το παιχνιδι φετος.

the master
09-08-2012, 13:31
οκ ρε παιδια αλλοι παιζουν manual αλλοι assisted

οπως προτεινε και πιο πανω ο φιλος
γιατι να μην υπαρχει ελευθερη επιλογη?

οπως λετε εσεις οτι δεν μπορειτε το ασιστεντ ετσι και γω δεν την παλευω με μανουαλ...

PDS
09-08-2012, 13:56
οκ ρε παιδια αλλοι παιζουν manual αλλοι assisted

οπως προτεινε και πιο πανω ο φιλος
γιατι να μην υπαρχει ελευθερη επιλογη?

οπως λετε εσεις οτι δεν μπορειτε το ασιστεντ ετσι και γω δεν την παλευω με μανουαλ...

To πιο λογικο ειναι να ειναι ελευθερη η επιλογη,αλλα οσοι παιζουν manual δεν θα ευχαριστηθουν τα παιχνιδια με assisted αντιπαλους.

AlexandrosQV
09-08-2012, 16:30
Οποτε θα κανουμε δυο πρωταθληματα το ενα assisted και το αλλο manual, δεν γινεται αλλιως.

the master
09-08-2012, 16:54
ουτε αυτο συμφερει γιατι με το ενα πρωταθλημα θα ειμαστε περισσοτερα ατομα

kippy18
10-08-2012, 00:28
ελα ρε κατσουρα!!! εγω δεν εχω προβλιμα με τα controls! πιστευω ομως πως θα πρεπει να υπαρχουν 5* ομαδες! μακαρη να υπαρξει ενα πρωταθλημα χωρις παρεξιγισεις και τσακομους! ;)

katsouras
10-08-2012, 04:00
Παιδια manual μαλλον θα γινει σαν δευτερο πρωταθλημα.Αν πουν ομως 20 ατομα θελουμε manual τοτε θα γινει ετσι.Ειπαμε να κοιταξουμε το συνολο.Για το assisted την ξερετε οσοι ειστε εδω απο τα περασμενα πρωταθληματα την γνωμη μου..Οπως και για τα συστηματα αν ειναι ελευθερα.Ειχαμε εδω μαχες και ποστ επι ποστ με κοντρες..Ακομα εχουμε πολυ χρονο και πολλα ατομα που δεν μπαινουν για διαφορους λογους κυριως λογω καλοκαιριου.Θα πουμε λοιπον ολοι οτι εχουμε να πουμε και με γνωμονα αυτο θα προχωρησουμε.

Για να με διευκολυνετε καντε μια φορμα οπως εχω κανει στο δευτερο ποσταρισμα ωστε να ειναι ευδιακριτη και να λεει καθαρα την γνωμη σας για τα κυρια ζητηματα

Controls -
Χρονος -
Συστηματα -
Ομαδες -
Σειρα αγωνων -

the master
10-08-2012, 07:27
Controls - ελευθερα
Χρονος - 7 λεπτα το ημιχρονο
Συστηματα - κλασσικα, οχι ακρεα
Ομαδες - οτι θελει ο καθενας απο 4-5 αστερια
Σειρα αγωνων - ?

easybizi
10-08-2012, 10:41
Controls - manual
Χρονος - 7 λεπτα το ημιχρονο
Συστηματα - κλασσικα
Ομαδες - 4 αστερια
Σειρα αγωνων - Με 2-3 γυρους,πρωτα θα τελειωνουν ολοι τον ο 1ο γυρο και μετα θα ξεκιναει ο επομενος.

easybizi
10-08-2012, 10:49
Πρεπει να δουμε ποσα ατομα τελικα θα μαζευτουμε και μετα βλεπουμε αν γινεται να κανουμε 2 πρωταθληματα.

Δεν γινεται να παιξουμε Manual vs Assisted ειναι τεραστια η διαφορα.

*PDS θα σε κανω add να παιζουμε απο Σεπτεμβριο ομως γιατι την κοπαναω αυριο,ετσι παιζω manual/slow Και εγω το εχω παρατησει φετος το παιχνιδι

kippy18
10-08-2012, 16:32
controls - semi-assisted
χρονος - 7 λεπτα
συστηματα - κλασσικα
ομαδες - 4-5*
σειρα αγωνων - ελευθερα

AlexandrosQV
11-08-2012, 11:30
Controls - Manual
Χρονος - 7 λεπτα το ημιχρονο
Συστηματα - κλασσικα
Ομαδες - 3-4 αστερια
Σειρα αγωνων - 2 γυροι, πρωτα θα τελειωνουν ολοι τον ο 1ο γυρο και μετα θα ξεκιναει ο επομενος.

KwstasLeon
11-08-2012, 12:47
Controls - semi-assisted
Χρονος - 7 λεπτα
Συστηματα - κλασσικα
Ομαδες - 4-5 αστερια
Σειρα αγωνων - θα συμφωνησω με τον αλεξ 2 γυροι, πρωτα θα τελειωνουν ολοι τον ο 1ο γυρο και μετα θα ξεκιναει ο επομενος.

lostmangr
11-08-2012, 14:58
controls - semi-assisted
χρονος - 7 λεπτα
συστηματα - οτι θελει ο καθενας
ομαδες - 4-5*
σειρα αγωνων - ελευθερα
καλη αρχη και απο εμενα!!κατσουρα που εισαι ρε τρελε!!!το manual ειναι ωραιο αλλα τα νευρα σου σπανε ρε παιδια...οσο για της ομαδες σιγουρα πρεπει να ειναι μεσα και ολες η καλες ομαδες...

katsouras
12-08-2012, 04:28
Ελα lost τρελιαρη!Αντε να μαζευτει η παρεα του φορουμ ξανα..Συμφωνω για τις ομαδες..Δεν υπαρχει λογος να παιζουμε με ομαδες που δεν γουσταρουμε.Θα βρεθει λυση.Επισης μπορουμε να κανουμε και παλι πρωταθλημα καταταξης.We ll see...

alekos21
15-08-2012, 01:21
kalispera sthn wraia parea, xarika me thn idea tou prwta8lhmatos.
Protimo na to kaname me manual controls alla oti apofasisi o laos :)

controls - manual
χρονος - 6 λεπτα
συστηματα - οτι θελει ο καθενας
ομαδες - 4-5*
σειρα αγωνων - ελευθερα

s33k3rgr
19-08-2012, 02:50
controls - manual/slow
χρονος - 10 λεπτα
συστηματα - ελευθερα
ομαδες - 3 με 4 αστερια
σειρα αγωνων - ελευθερα

mouzakas
19-08-2012, 04:13
controls - semi-assisted
χρονος - 7 λεπτα
συστηματα - οτι θελει ο καθενας
ομαδες - 4-5*
σειρα αγωνων - ελευθερα

Μετα απο καιρο μπηκα και εγω ξανα στο φορουμ! Αντε καλο πρωταθλημα!
Αν και παιζω παντα default συστηματα πιστευω πρεπει τα συστηματα να ειναι ελευθερα και ας παιζει ο αλλος με 5-0-5 ή οτι αυτος θελει ουτως η αλλος αυτος ειναι ο "προπονητης". Θυμαμαι τι ειχε γινει περυσι στο 12 και ειχα ξενερωσει τοσο που δεν ξαναασχοληθηκα με τα πρωταθληματα...

Αυτο που με χαλαει παντως ειναι οτι υπαρχουν μερικοι που παιζουν ολους τους αγωνες τις 2 πρωτες μερες και τους βλεπεις και λες πω ρε ελεος 1 αγωνα να χασω δεν αξιζει να συνεχισω το πρωταθλημα. Θα ηθελα να δω περιορισμο στους αγωνες ή να μην ανεβαινουν τα στατιστικα στους πινακες ολα μαζι? δεν ξερω εκει νομιζω χανει καπως γιατι για μενα που εχω μαθει να παιζω παντα ανταγωνιστικα οταν βλεπω τον αντιπαλο να ειναι πρωτος με 16 αγωνες διαφορα απο μενα ξενερωνω λιγο.

piece

katsouras
22-08-2012, 23:36
Βλεπω αρκετους να θελουν manual και ισως κανουμε μονο manual τελικα.Ακομα εχουμε καιρο αλλα ισως ειναι και καλυτερα ετσι μην εχουμε και τις γνωστες φαγωμαρες και παμε σε κατι πιο ρεαλιστικο.

the master
23-08-2012, 00:49
6 manual 5 ελευθερα και 1 assissted

λεει η ψηφοφορια

οποτε αν το παμε δημοκρατικα πρωταθλημα μονο με μανουαλ απλως δεν ειναι δικαιο...
αν απο την αλλη μπει μπροστα το προσχημα του πιο ρεαλιστικου τι να πω,,,εσεις αποφασιζετε...

παντως το οτι καποιος "παραπωνιεται" για το assissted θα πρεπει να ξερει οτι δεν αρκει μονο αυτος που παιζει ετσι να ξερει να βαζει γκολ απο τα 30 μετρα χαλαρα ,θα πρεπει και ο αντιπαλος να μην ξερει να αμυνεται καλα...

katsouras
23-08-2012, 01:34
Απλα αναφερω οτι το manual εχει μεγαλυτερη ανταποκριση απο τις υπολοιπες φορες που ειχαμε το ιδιο poll η απλα ελεγε ο καθενας την γνωμη του.Ακομα εχουν να μπουν πολλα παιδια οποτε τπτ δεν ειναι σιγουρο αλλα προς το παρον εχουμε μια προτιμηση προς τα κει..Εγω οπως εχω πει και ξαναπει προτιμω το semi-assisted αλλα το manual ειναι αλλη τελειως φαση.

*Το poll εγινε αλλωστε για να δουμε τι πρωταθλημα θα εχει ανταποκριση.Αν ειναι να κανω ενα με 15 ατομα και στα πρωτα 2 παιχνιδια να αρχησουμε τα '' εγω φευγω γιατι δεν μπορω τα controls(οποια και να ειναι) '' τοτε δεν αξιζει καν να γινει.Πρεπει να καταληξουμε σε κατι που να εχει αποδοχη οτι κ αν ειναι αυτο.

Οσο για το assisted που λες εχουν γινει πολλες διαμαχες μονο και μονο για τα controls γιατι δεν ειναι μονο να εισαι καλος επιθετικα η αμυντικα αλλα αν αρχισει καποιος με μια καλη ομαδα το τακα τουκα και δεν σημαδευει καν τον παιχτη που δινει πασα η κανει τριγωνακια σε 2 τ.μ συνεχεια καπου χαλαει.Οποτε αν συνυπολογισεις και αυτο το assisted ειναι λιγο δυσκολο να γινει με τα εως τωρα δεδομενα.

the master
23-08-2012, 01:40
κοιτα οτι θες, απλα το ανεφερα

παντως περυσι που ειχαμε κανει σεμι δε μπορουσα να σημαδεψω εστια με τιποτα, ο τοτσε μπροστα μου φανταζε μεσσι...
αν γινει μανουαλ με βλεπω να χαριζω δωρεαν 5αρες στους φιλους που θα παιξουν μαζι μου...

kippy18
23-08-2012, 21:13
Ξερει κανεις αν θα γινει φετος παρουσιαση fifa13??

giannislazy
24-08-2012, 14:57
Γεια και από μένα.

Στο poll είναι έτσι όπως το βλέπω εγώ.

manual --> 6 votes
semi --> 5 votes (semi + semi-assisted)
any --> 6 votes (assisted + any)

Manual: είναι όπως είναι μια χαρά.

Assisted: Δεν νοείται επιλογή μόνο assisted. Δηλαδή θα γίνει το invite για match με επιλογή assisted controls? Δεν ισχύει. Το βάζεις any και ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Semi: Με τα περσινά δεδομένα τουλάχιστον για να γίνει match με semi controls έβαζε ο παίκτης που έκανε την πρόσκληση την επιλογή για το controls στο semi και όλα ήταν semiassisted εκτός των προωθημένων που ήταν manual.

iou21
24-08-2012, 22:28
Ξερει κανεις αν θα γινει φετος παρουσιαση fifa13??

den tha ginei parousiash giati h EA aposure ta grafeia ths apo thn ellada an den kano lathos opote upomoni 1 mina akoma

kippy18
25-08-2012, 13:55
den tha ginei parousiash giati h EA aposure ta grafeia ths apo thn ellada an den kano lathos opote upomoni 1 mina akoma

Κρίμα ρε τσάκο! ευχαριστώ :)

Kafroc
29-08-2012, 20:09
Μπορεί κανείς να μ εξηγήσει τι είναι αυτα τα Manual/Assisted/Semi κτλ γτ εγώ τόσο καιρό παίζω Fifa όπως είναι χωρις να πειράζω τις ρυθμίσεις :blink:

katsouras
30-08-2012, 01:13
Ειναι οι διαφοροι τροποι χειρισμου στο παιχνιδι.Οτι λενε οι λεξεις ισχυει.Manual - Πολυ δυσκολο αφου γινεται στο γηπεδο οτι ακριβως πατησεις χωρις καμια βοηθεια.Semi - Ειναι μια μηξη Assisted και Manual και Assisted ειναι το κλασσικο που μπορεις να παιξεις το τακα τουκα χωρις να ξερεις και πολλα πολλα.Φουλ βοηθεια.Εσυ παιζεις προφανως assisted που ειναι ο default χειρισμος αν δεν κανω λαθος.

xarhss
30-08-2012, 10:41
αν γινει καποιο assisted ισως να συμμετεχω κι εγω μετα απο χρονια. δε ξερω ποσο μεγαλη η παρεα ειναι πλεον και αν θα μπορουσαν να γινουν και 2 διαφορετικα πρωταθληματα με διαφορετικους χειρισμους. ιδωμεν

iou21
30-08-2012, 14:59
kalispera kai apo mena h gnomi mou einai na ginoun kai ta 2 protathlimata kai osoi theloun summetasxoun kai sta 2 alla na ginei enas prosdiorismos stous agones ana evdomada as poume an exoume protathlima 16 omadon gia paradeigma o kathe paixths apo kuriakakh se kuriakh na sumplironei 3 mats me opoioadipote seira antipalou thelei etsi tha uparxei mia sosth kai pio antikeimeniki roh sto protathlima kai sthn vathmologia kai se 5 evdomades na telionei .epeidh apo to 09 kai meta exo paixei se ola ta protathlimata sxedon sumvainei to idio pragma panta stis 28 vgainei to fifa stis 29 exoume 50 summetoxes kai meta apo tsakomous kai diafora alla pou ginontai ta xristougenna menoume 10 varia .as einai loipon pio sugekrimenoi austhroi kanonismoi pio endiaferon to protathlima oxi as poume o enas 23 mats se 2 meres kai o allos 2 mats se 23 den exei noima etsi ,analoga me tis summetoxes ginontai kai kathgories opos ekane persi o giannis .kleinontas an thelete mes ton xeimona mporo na diatheso xoro gia tournoua na vrethoume kai apo konta osoi mporeite an kai oi perissoteroi exoume gnoristei sta tournoua ths EA -kalimera se olous

katsouras
30-08-2012, 15:58
Φιλε τσακο εχεις δικιο σε αυτο και αν τελικα γινει το πρωταθλημα(ακομα δεν ειναι σιγουρο τι και πως θα γινει) το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχουμε καποιου ειδους περιορισμο ως προς τους αγωνες.Απλα επειδη θα μπουμε ολοι φορτσατοι οι 3 αγωνες την βδομαδα νομιζω ειναι πολυ λιγοι..Πιστευω πως το καλυτερο ειναι να βγαλω πρωτο και δευτερο γυρο σαν την πραγματικοτητα δηλαδη.Οταν τελειωσουμε ολοι τον πρωτο περναμε στον δευτερο.Σιγουρα δεν ειναι ωραιο να εχει παιξει ο ενας 10 παιχνιδια και ο αλλος 1 αλλα υποτιθεται οτι για να μπει οποιοσδηποτε στο πρωταθλημα θα εχει χρονο να αφιερωσει ωστε να μην μεινει πισω.Ολες οι αποψεις δεκτες και σεβαστες!

Κατι αλλο σε σχεση με τις συμμετοχες.Λογικα δεν θα εχουμε πανω απο 20 ατομα(αν μαζευτουμε τοσοι) για ευνοητους λογους.Τα παιδια που παιζουν manual αλλωστε δεν θα συμμετεχουν λογικα σε ενα semi-assisted η σε ελευθερα controls.

easybizi
31-08-2012, 17:11
Πρεπει να κανουμε κατι με τις συμμετοχες,γιατι ετσι δεν ξερεις ποσα ατομα ειναι σε καθε πρωταθλημα δηλαδη αν τελικα γινει assisted ποσα ατομα θα παρουν μερος; αποκλείεται ολοι οσοι ψηφίσαν το ίδιο ισχύει και αν γίνει manual.Ετσι κιαλλιως θα πρεπει να ξανα ψηφήσουμε για το πρωτάθλημα που τελικα θα γινει.


Προτείνω να ξανα ψηφήσουμε με μια μικρη αλλαγη στην φόρμα που συμπληρώνει ο καθένας και να γινει


ID:easybizi81


Συμετοχη:1)manual 2)semi- assisted αυτό σημαίνει ότι δεν θα παιξω αν γινει οτιδιποτε άλλο και η πρώτη απάντηση θα σημαίνει και τι προτιμάει ο καθένας.


Διαρκεια: 7 λεπτα


Ταχυτητα αγωνα: slow


Συστηματα: Προτεινω να είναι ότι θελει ο καθενας,γιατι αν πουμε οτι θα παιζουμε μονο με τα custom του fifa δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι ότι καποιος δεν το αλλαξε αφου δεν υπαρχει επιλογη να το αποκλείει αυτό…να μην μπουμε στην διαδικασια του ελεγχου στις συνθέσεις και τετοια,γενικα οτιδήποτε μπορει να οδηγησει σε αμφιβολίες καλο εινα να μην υπαρχει.


Ομαδες:4*


Σειρα αγωνων: 2ο γυροι και πλεον να μην παιζουμε 2 αγωνες μαζεμενουν με τον κάθε αντιπαλο,θα περιμενουμε τον δευτερο γυρο για να γινει το 2ο παιχνιδι,
Παραδειγμα: Εχουμε 15 συμμέτοχες αρα 14 αγωνες κάθε γύρος,οποτε λεμε ότι πρεπει ο καθενας να κανει 14 αγωνες σε 20 μερες ώστε να τελειωσει ο 1ο γυρος,όμως θα υπαρχουν κανονες,δλδ τις πρωτες 10 μερες θα εχεις το περιθωριο να παιξεις από 6 εως 10 αγωνες,ουτε πιο πολλους ουτε πιο λιγους και τις επομενς 10 μερες τους υπολοιπους,ώστε να υπαρχει μια πιο φυσιολογικη ροη των αγωνων(1 αγωνα με το κάθε αντιπαλο,όχι όπως καναμε παλια που παιζαμε μαζεμενους και τους 2),οι μερες κάθε γυρου μπορουν να αλλαξουν,απλα να είναι λογικες γιατι θα συμμετεχουν ατομα με πολύ διαφορετικα ωράρια και διαφορων ηλικιων αν βαλουμε λιγες μερες καποιοι δεν θα μπορουν να συμμετεχουν αν βαλουμε πολλες μερες καποιοι θα βαρεθουν…μια μεση λυση εδώ.


Φανταζομε αν τελικα γινει το πρωταθλημα με 5* ή 6 λεπτα,γενικα με κατι διαφορετικο από αυτό που ψήφησε ο καθενας για ομαδες-Συστηματα-λεπτα-αγωνες δεν θα γυρησει και θα πει δεν παιζω,αυτό το προβλημα φανταζομε ότι υπαρχει μονο για τα controls.


Και τελος κατι φιλόδοξο…επειδει ειμαι σιγουρος ότι θα υπαρχουν δυσκολίες στο κανονισμα των αγωνων και επειδει ολοι πλεον εχουν έναν pc και ιντερνετ,μπορουμε να κανουμε έναν λογαριασμο οπου θέλετε πχ msn,skype η ακομα και καποιο group,για να υπαρχει πιο αμεση επικοινωνία μεταξύ μας.Δεν είναι και πολύ δυσκολο και νομιζω ετσι θα αποφύγουμε τυπους που είναι πολύ αδιαφοροι και απλα λενε ότι μπαινω στο πρωταθλημα αλλα μετα στα @@@@.Αμα θελει καποιος να παρει μερος να παρει μερος να μην κοροιδευει,τωρα αν του τυχει κατι εννοειται οτι θα υπαρχει κατανόηση.

easybizi
31-08-2012, 17:20
Άλλο ένα θεματακι είναι το ποτε θα ξεκινησουμε ,ποτε δηλαδη θα προμηθευτούν το παιχνιδι οσοι δήλωσαν συμμέτοχη την 1 μερα;την 1 βδομαδα,σε 2 βδομαδες αν είναι από εξωτερικο,όταν θα πεσει λιγο η τιμη δλδ σε 1 μηνα και βαλε,μαλλον πρεπει το διευκρινίσουμε και αυτό.

katsouras
31-08-2012, 19:32
Ετσι οπως παει το πραγμα νομιζω πως καλυτερα θα ειναι να κανουμε 2 ξεχωριστα.1 manual μεχρι 10 ατομα(δεν θα μαστε και παραπανω) και ενα semi - assisted μεχρι 25.Το θεμα ειναι πως μεχρι να παρουμε ολοι το παιχνιδι δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα..Εγω λογικα θα το χω 2-3 μερες αφου βγει λογω αποστασης.Στο κατω κατω ηθελα να δω μια γενικη εικονα του τι θελει ο καθενας πριν ανοιξω πρωταθλημα απο μονος μου οποτε αυτο σημαινει πως ναι μεν μετραω τις αποψεις ολων αλλα θα παω βαση λογικης στο τελος σε ολα τα θεματα και οποιος θελει ακολουθει.

iou21
31-08-2012, 20:40
opos to leei o easy to skeftomoun kai ego to protathlima na krataei 1 mina panta o protos giros na oloklirorenai stis 15 tou mina me ta prota paixnidia kai oxi 2 mazemenoi agones opos prin kai deuteros giros mexri telos tou mina opou tha vgainei o protathlitis ,kathe 1h tou mina ksekinaei to epomeno alla austhrous kanonismous alexh opoios den sumplironei ta mats sta xronika oria automatos ekso ,opote an ksekinisoume 1h septemvrh mexri 15 as uparxei mia elastikotita gi autous pou tha arghsoun na to paroun an kai eimaste arosthmenoi oloi stis 28 tha to xoume pisteuo ,alla as ftiaxoume summetoxes kai kathgories gia na maste etoimoi

easybizi
31-08-2012, 23:19
Μακαρι να μαζευτουμε πολλα ατομα και να κανουμε 2 πρωταθληματα για ολα τα γουστα,αλλα δεν το βλεπω,λογο πολλων παραγοντων,ισως οταν πεσει η τιμη να μπορει να γινει αλλα απο τον 1ο μηνα δυσκολο το βλεπω.

katsouras
31-08-2012, 23:42
Θα ανοιξει θρεντ συμμετοχων απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας και θα κλεισει στις 14 και 15 ξεκιναμε οσοι ειμαστε και οτι και να κανουμε ακομα και με 8 ατομα μανουαλ για χαβαλε.Απλα για να χουμε τζερτζελο.

Kafroc
03-09-2012, 15:02
Μια που το ανέφερες πότε είναι το Release Date?

aloialone
04-09-2012, 12:35
Για χαρα και απο εμενα. Για semi-assisted και για Ελευθερα οτι θελει ο καθενας πολυ ευχαριστως να παρω μερος. Για οτιδηποτε αλλο σε controls μαλλον θα τιμησω το head to head του FIFA. Σε οτι αλλες ρυθμισεις δεν με απασχολει ειμαι μεσα.

iou21
04-09-2012, 13:01
Μια που το ανέφερες πότε είναι το Release Date?

28 septemvriou

freakygeo
04-09-2012, 22:50
Καλησπερα παιδια!!Χαθηκα λιγο απο τον κοσμο του Fifa αλλα θα επιστρεψω με την κυκλοφορια του Fifa 13!!Μου λειψανε τα δυνατα πρωταθληματα που κανανε τα παιδια του φορουμ!!!

kippy18
05-09-2012, 12:17
1. semi assisted
2. ελεύθερα
3. manual

controls: ελεύθερα για να αποφήγουμε της πολλές φασαρίες!

freakygeo
05-09-2012, 13:20
ξεχασα να γραψω τις προτιμησεις μου:
controls - semi-assisted
χρονος - 7 λεπτα
συστηματα - οτι θελει ο καθενας
ομαδες - 4-5 αστερια


απο βδομαδα θα ειμαι και παλι online

aekfc212
07-09-2012, 12:04
παιδια κ εγω μεσα αν τα καταφερω κ το παρω.
δεν εχω θεμα με τα κοντρολ αν κ εχω καιρο να παιξω μανιουαλ καθως ολοι οι φιλοι μου παιζουν assisted k με εσκιζαν.
ξερουμε καπου που μπορουμε να το βρουμε κατω απο 50.δυστυχως τα ζορια ειναι μεγαλα κ τα 30 κ τα 40 ειναι πολλα ποσο μαλλον τα 50+

katsouras
09-09-2012, 06:15
^^ Εγω φιλε το χω κανει προπαραγγελια κατι λιγοτερο απο 50 απο εδω http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=9623 .Πιο φθηνα δεν το βρηκα απο Ελλαδα και μολις βγει θα φτασει τα 60 οποτε η το προπαραγγελνεις η περιμενεις αρκετα για να πεσει.

manos_tav
11-09-2012, 00:56
καλησπερα παιδια κ απο εμενα!!!μια λεπτομερεια που προσεξα οσον αφορα τις (προ-)παραγγελιες...εγω το παραγγειλα απο αγγλια για τον εξης λογο....
καηκε του αδερφου μου το δισκακι(φιφα 12) για το xbox κ παραγγειλε αλλο, μεταχειρισμενο, απο εξω....ηρθε η αγγλικη εκδοση κ εκτος απο 3-4 νορμαλ ευρωπαικες γλωσσες που ειχε στις επιλογες(αντι της τραγικης ενναλακτικης μας των αραβικων!!) ειχε και την επιλογη ενος εναλλακτικου διδυμου σχολιασμου-περιγραφης,νομιζω ενος αλλου καναλιου της αγγλιας...
οσον αφορα το πρωταθλημα...
μανιουαλ
7λεπτα
ελευθερα
4-4.5
επισης καλη ιδεα ειναι οπως λενε αρκετοι φιλοι, να μη γινονται στο καπακι και τα 2 ματς αναμεσα σε 2 αντιπαλους...να ολοκληρωνεται πρωτα ο 1 γυρος κ μετα

easybizi
11-09-2012, 01:46
Μανο ψήφισε και στο poll που έβαλε ο katsouras για τα controls.Απο Αγγλια ειναι πιο φτηνο αλλα θα κανει μια βδομαδα για να ερθει σιγουρα.Εγω θα προτιμήσω την τοπικη αγορα...Αλλα και καποια Ελληνικα μαγαζια στο ιντερνετ εχουν καλες τιμες στο 50αρη.

geoponos13
11-09-2012, 03:39
kalispera paidia kai apo mena...poly xairomai pou pali epitelous vlepw na psilomazeyomaste kai einai poly thetiko ayto..oson afora ta prwtathlimata egw eimai se oti kai an vgei apo to poll arkei na xavalediasoume ligo...

lostmangr
12-09-2012, 13:58
Παιδια εγω παντως 60 euro δεν δινω για ενα game που πραγματικα περα απο την πλακα το βαζω στο play μονο οταν κανουν πρωταθληματα τα παιδια εδω!!οποτε θα περιμενω να πεσει η μπορει να μην το παρω γιατι πραγματικα στην ελλαδα τα πραγματα ειναι ΣΚΑΤΑ..οποτε αλεξ εμενα βγαλε απο την αρχη!!καλη αρχη στο πρωταθλημα..

katsouras
12-09-2012, 15:24
Για προπαραγγελιες παιδια δεν παιζει να το βρειτε πιο φθηνα απο 50.Τωρα για να πεσει και απο 50 η τιμη μαλλον μες τις γιορτες απο εξωτερικο.

Παμε τωρα στα του πρωταθληματος.Ειναι λιγο μπερδεμενα τα πραγματα καθως εχουμε

7 μανουαλ
5 semi-assisted
9 ελευθερα κοντρολς

Επειδη οι του μανουαλ δεν θα θελουν ελευθερα κτλπ μαλλον θα παμε σε δυο ξεχωριστα πρωταθληματα...Αυτο που κραταμε ειναι το οτι
1.θα τελειωνουμε ολα τα ματς του πρωτου γυρου ολοι και μετα θα προχωραμε στον επομενο.
2.Συστηματα default
3.Χρονος 7 λεπτα
4.Κληρωση προτεραιοτητας για επιλογη ομαδων

* tsako δεν εχεις πει τις προτιμησεις σου.Οποιος αλλος εχει ψηφισει στο poll με σκοπο να συμμετεχει να γραψει τι θελει γιατι μονο 15 απο τους 28 εχουν αναφερει τι θελουν.Στην πρωτη σελιδα εχει μπει πινακας με τισ προτιμισεις μας.Αν καποιος διαφωνει σε κατι να μου πει να τον αλλαξω.Οσοι δεν ειχατε συγκεκριμενη αποψη για κατι σας εβαλα με βαση τα δικα μου κριτηρια.

iou21
13-09-2012, 22:35
edosa psifo manoual sta mats omos me 2 gurous oxi ola mazi oti legame sthn arxh

geoponos13
14-09-2012, 02:31
ontrols - semi-assisted
χρονος - 7 λεπτα
συστηματα - οτι θελει ο καθενας
ομαδες - 4 αστερια

katsouras
14-09-2012, 06:00
Βλεπωντας αρκετο ενδιαφερον και για μανουαλ αλλα και για semi-assisted ειπαμε με τον easybizi να κανουμε 2 διαφορετικα πρωταθληματα.Εσεις συνεχιζετε να εκδηλωνετε εδω το ενδιαφερον σας κανονικα και οταν ερθει η ωρα θα ανοιξουμε και τα αναλογα threads γιατι ακομα ειναι νωρις.

klark71
14-09-2012, 11:40
[quote=freakygeo;395457]ξεχασα να γραψω τις προτιμησεις μου:
controls - semi-assisted
χρονος - 7 λεπτα
συστηματα - οτι θελει ο καθενας
ομαδες - 4-5 αστερια


Το ίδιο ισχύει και από την πλευρά μου.

katsouras
14-09-2012, 15:40
edosa psifo manoual sta mats omos me 2 gurous oxi ola mazi oti legame sthn arxh

Γραψε αναλυτικα οπως τα αλλα παιδια τις προτιμησεις σου ωστε οταν ανοιχτουν τα 2 thread θα μπειτε αυτοματα ολοι στο πρωταθλημα manual και οποιος θελει θα μπει και στο semi-assisted.

iou21
14-09-2012, 16:23
manoual- sustimata deafult -omades 4 me 5 7lepto

easybizi
14-09-2012, 16:51
Ρίχνοντας μια ματια στις προηγουμενες σελιδες τα ατομα που εχουν εκφράσει αποψη είναι τα εξής


Manual

Easybizi81
PDS_13
AlexandrosQV
Alekos21
S33k3rgr
aekFC212
manos tav
tsakos21
klark71


semi-assisted

katsoyras12
rock_guitarist
KwstasLeon10vt
kippy18
mouzakas
manos23_8
Freakyge
geoponos13


Εχουν ψηφισει 28 ατομα αλλα δεν εχουν πει ολοι την γνωμη τους για να ξερουμε περιπου με ποσα ατομα θα πανε τα πρωταθληματα….αν και κατι μου λεει ότι θα μαζευτουμε αρκετοι στο τελος.
Τωρα αρκετοι απαντησαν ότι μαλλον θα παρουν μερος,θα τα δουμε αυτά όταν το αγορασουμε με το καλο.Αυτη περιπου είναι μια γενικη εικόνα
Φυσικα οποιος θελει μπορει να συμμετεχει και στα δυο πρωταθληματα…αν εχει τον χρονο!

easybizi
14-09-2012, 17:11
Στο Manual το πρωτάθλημα θα ειναι slow η ταχυτητα,γιατι δεν παλεύετε διαφορετικά νομίζω,ειδικα φετος το slow το βλεπω σαν fast εγω.


Ομαδες συστηματα και χρονος θα τα δουμε μεχρι να βγει το κανονικο.


giannislazy fotispan δεν αφήνεται λιγο τους σκοτωμούς στο bf3 και δεν παίζετε λιγο μπαλιτσα;


Αντε παιδια να μαζευόμαστε ….επισης αγνοούνται jonhlit7 pankal6 marcojohn13

katsouras
16-09-2012, 03:59
Επισης το πρωταθλημα που θα γινει θα εχει semi-assisted χειρισμο ...δηλαδη semi.Οχι full assisted.Οποτε οπως γραφει ο easy εχουμε ενα manual και ενα semi.Οσοι πιστοι...

mouzakas
16-09-2012, 11:08
Στο Manual το πρωτάθλημα θα ειναι slow η ταχυτητα,γιατι δεν παλεύετε διαφορετικά νομίζω,ειδικα φετος το slow το βλεπω σαν fast εγω.


Ομαδες συστηματα και χρονος θα τα δουμε μεχρι να βγει το κανονικο.


giannislazy fotispan δεν αφήνεται λιγο τους σκοτωμούς στο bf3 και δεν παίζετε λιγο μπαλιτσα;


Αντε παιδια να μαζευόμαστε ….επισης αγνοούνται jonhlit7 pankal6 marcojohn13




Jonhlit7 exei vrei to allo tou miso diskola tha ton doume fetos.

easybizi
16-09-2012, 13:15
χαχα οκ αν ειναι ετσι...απλα ειναι καλος ...πεστου να βρει λιγο χρονο...σε μενα να δεις τι γινετε...αλλα τι να κανουμε ειναι αρρωστια η μπαλα!

FotisGRC
16-09-2012, 13:27
Jordan περιμένουμε το 13 για να ξεκινήσουμε την μπαλίτσα! Εγώ είμαι μέσα για το Semi assisted. Για το manual βλέπουμε..

ontrols - semi-assisted
χρονος - 6-7 λεπτα
συστηματα - default
ομαδες - εως 4.5 αστέρια

geoponos13
16-09-2012, 13:43
o Γιαννης υπηρετει την μαμα πατριδα...μποροθμε να παιζουμε φετος ησυχοι fifa ;)

easybizi
16-09-2012, 14:05
Ποιος Γιαννης;ο lazy ειναι φανταρος;

easybizi
16-09-2012, 14:10
Jordan περιμένουμε το 13 για να ξεκινήσουμε την μπαλίτσα! Εγώ είμαι μέσα για το Semi assisted. Για το manual βλέπουμε..

ontrols - semi-assisted
χρονος - 6-7 λεπτα
συστηματα - default
ομαδες - εως 4.5 αστέρια

Μπες οπου θες...αρκει να μαζευτουμε αρκετοι...

aloialone
16-09-2012, 23:11
Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι βαλατε ψηφο απο την στιγμη που δεν ειχε νοημα. Απο την στιγμη που τα ελευθερα controls εχουν τους περισσοτερους ψηφους πως λετε για 2 πρωταθληματα. Ενα με semi assisted και ενα με manual η οτι αλλο τεσπα...

FotisGRC
16-09-2012, 23:26
Ποιος Γιαννης;ο lazy ειναι φανταρος;

Δε νομίζω να εννοεί τον Lazy..

katsouras
17-09-2012, 00:00
Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι βαλατε ψηφο απο την στιγμη που δεν ειχε νοημα. Απο την στιγμη που τα ελευθερα controls εχουν τους περισσοτερους ψηφους πως λετε για 2 πρωταθληματα. Ενα με semi assisted και ενα με manual η οτι αλλο τεσπα...

Καταρχην οταν ανοιξα το thread δεν υπηρχε ψυχη μεσα εκεινες τις μερες..Ουτε ηξερα ποσοι και ποιοι θα μαζευτουν.Εκανα λοιπον το poll γιατι ξερω πως πολλα παιδια παιζουν και manual και ηθελα να ξερω τι παιζει.Και εγω ψηφισα ελευθερα αλλα επειδη θα αρχισουμε μουρμουρες με το τακα τουκα που ο οποιοσδηποτε γινεται παιχταρας και θα χαλαστουμε παλι ειπαμε με τον easy να κανουμε 2 πρωταθληματα με σκοπο την ευχαριστηση και τον ρεαλισμο ακομα και των 10 ατομων.Φυσικα επαιξα μετα απο καιρο full assisted και δεν αντεξα πανω απο 1 παιχνιδι οποτε πολυ απλα ναι μεν ειδα τι θελετε αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να κανω και τιποτα με το ζορι οποτε κανω πρωταθλημα semi γιατι semi παιζω οσο παιζω fifa και οποιος θελει μπαινει..Αντιστοιχα αν καποιος δεν μπορει να παιξει semi και το manual του ειναι αδιαφορο μπορει να κανει ενα πρωταθλημα assisted.

easybizi
17-09-2012, 11:11
Ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι βαλατε ψηφο απο την στιγμη που δεν ειχε νοημα. Απο την στιγμη που τα ελευθερα controls εχουν τους περισσοτερους ψηφους πως λετε για 2 πρωταθληματα. Ενα με semi assisted και ενα με manual η οτι αλλο τεσπα...


Εχει νόημα η ψήφος γιατι καταλαβαίνεις τι θέλει ο καθενας αν και μπορεις να μην φαίνεται λογικο που παμε σε 2 πρωταθληματα και κανενα από αυτά δεν θα είναι με controls any που διαλεγει μεχρι στιγμης η πλειοψηφία,αλλα κοίτα τι γινεται κανενας από αυτους που ψήφησε δεν είναι αναγκασμενος να συμμετέχει σε ότι πρωταθλημα ψηφίσαν οι περισσοτεροι,δεν ειχε αυτό το νοημα η ψηφοφορια πχ αυτοι που ψηφησαν manual δεν θα παιζαν σε πρωταθλημα με any controls γιατι είναι η μερα με την νυχτα και δεν είναι αναγκασμένει και να παιξουν…οποτε εφοσον μαζευονται καμια 10αρια εκει γιατι να μην γινει ένα πρωταθλημα Manual μονο γιαυτους…
To ιδιο ισχύει και για τους υπολοιπους είναι περισσοτεροι αυτοι που θελουν any αλλα τι να σου πω εχεις παιξει το demo εχεις παιξει και πολλα πρωταθληματα εδω το assisted είναι πολύ Ping pong θα δημιουργηθουν θεματα και με τις καθυστερήσεις και με εκνευριστικούς τροπους παιξίματος κάθε χρονο εχουμε και τετοια φενομενα.Ναι μεν οι περισσοτεροι λενε any αλλα νομιζω καλα κανει πρωταθλημα semi assisted γιατι ετσι και περισσοτερα ατομα θα παιξουν και λιγοτερα θεματα θα δημιουργηθουν.

aloialone
17-09-2012, 13:23
Καταρχην οταν ανοιξα το thread δεν υπηρχε ψυχη μεσα εκεινες τις μερες..Ουτε ηξερα ποσοι και ποιοι θα μαζευτουν.Εκανα λοιπον το poll γιατι ξερω πως πολλα παιδια παιζουν και manual και ηθελα να ξερω τι παιζει.Και εγω ψηφισα ελευθερα αλλα επειδη θα αρχισουμε μουρμουρες με το τακα τουκα που ο οποιοσδηποτε γινεται παιχταρας και θα χαλαστουμε παλι ειπαμε με τον easy να κανουμε 2 πρωταθληματα με σκοπο την ευχαριστηση και τον ρεαλισμο ακομα και των 10 ατομων.Φυσικα επαιξα μετα απο καιρο full assisted και δεν αντεξα πανω απο 1 παιχνιδι οποτε πολυ απλα ναι μεν ειδα τι θελετε αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να κανω και τιποτα με το ζορι οποτε κανω πρωταθλημα semi γιατι semi παιζω οσο παιζω fifa και οποιος θελει μπαινει..Αντιστοιχα αν καποιος δεν μπορει να παιξει semi και το manual του ειναι αδιαφορο μπορει να κανει ενα πρωταθλημα assisted.


Εχει νόημα η ψήφος γιατι καταλαβαίνεις τι θέλει ο καθενας αν και μπορεις να μην φαίνεται λογικο που παμε σε 2 πρωταθληματα και κανενα από αυτά δεν θα είναι με controls any που διαλεγει μεχρι στιγμης η πλειοψηφία,αλλα κοίτα τι γινεται κανενας από αυτους που ψήφησε δεν είναι αναγκασμενος να συμμετέχει σε ότι πρωταθλημα ψηφίσαν οι περισσοτεροι,δεν ειχε αυτό το νοημα η ψηφοφορια πχ αυτοι που ψηφησαν manual δεν θα παιζαν σε πρωταθλημα με any controls γιατι είναι η μερα με την νυχτα και δεν είναι αναγκασμένει και να παιξουν…οποτε εφοσον μαζευονται καμια 10αρια εκει γιατι να μην γινει ένα πρωταθλημα Manual μονο γιαυτους…
To ιδιο ισχύει και για τους υπολοιπους είναι περισσοτεροι αυτοι που θελουν any αλλα τι να σου πω εχεις παιξει το demo εχεις παιξει και πολλα πρωταθληματα εδω το assisted είναι πολύ Ping pong θα δημιουργηθουν θεματα και με τις καθυστερήσεις και με εκνευριστικούς τροπους παιξίματος κάθε χρονο εχουμε και τετοια φενομενα.Ναι μεν οι περισσοτεροι λενε any αλλα νομιζω καλα κανει πρωταθλημα semi assisted γιατι ετσι και περισσοτερα ατομα θα παιξουν και λιγοτερα θεματα θα δημιουργηθουν.
Μου δωσατε την απαντηση που ηθελα και οι 2. Αφου κανεις πρωταθλημα semi γιατι semi παιζω οσο παιζω fifa και οποιος θελει μπαινει αρα δικιο εχω που λεω τσαμπα εβαλες την ψηφο. Απο την αρχη αυτο το πρωταθλημα θα εκανες.Δεν σε κατηγορω και το ξερεις. Απο την στιγμη που θα κανεις το πρωταθλημα εσυ το κανεις οπως γουσταρεις και καλα κανεις.


αλλα κοίτα τι γινεται κανενας από αυτους που ψήφησε δεν είναι αναγκασμενος να συμμετέχει σε ότι πρωταθλημα ψηφίσαν οι περισσοτεροι ουσιαστικα λεμε τι και αν ψηφισαν 10 ατομα free controls αν θελουν ας παιξουν manual Η semi αλλιως....
Τελοσπαντων Καλα πρωταθληματα να εχετε παιδες.

katsouras
17-09-2012, 14:42
Αν δεις και το πρωτο ποστ μου το λεω καθαρα οτι θελω ενα πρωταθλημα με περισσοτερες ελευθεριες.Στον χειρισμο,στα συστηματα.Αυτη ηταν η προθεση μου.Οταν ξαναπαιξα ομως full assisted αναθεωρησα γιατι ξερω οτι ενα τετοιο πρωταθλημα δεν κραταει πανω απο βδομαδα.Οταν θα φαει κανενας 6-7 γκολακια θα χουμε τα ''καλη συνεχεια εγω φευγω''.Ετσι λοιπον παμε σε κατι γνωριμο και τελος.Εγω δεν εχω προβλημα να παιξω αντιπαλος semi εγω asssisted ο αλλος αφου σε ολα τα πρωταθληματα που εκανα ετσι επαιζα!Οι αλλοι ομως εχουν θεμα και το καταλαβαινω.Τωρα αν δεν θες να συμμετεχεις επειδη δεν θα ναι ping pong δικαιωμα σου αλλα επειδη κρατησες μονο την φραση του κανω οτι γουσταρω δεν ειναι ακριβως ετσι..Κανω αυτο που θεωρω σωστο πρωτα και μετα αυτο που γουσταρω.Αν το κανα με το ζορι δεν θα μιλουσαμε καν τωρα.

easybizi
17-09-2012, 14:58
Φιλε θα σου πω πως το σκεφτηκα και μην παρεξηγησεις…εγω παιζω manual και βλεπω 8 ατομα να θελουν manual και πιστευω ότι μεχρι να το παρουμε θα είναι πανω από 10 και γιαυτα τα ατομα θα κανω ένα πρωταθλημα Manual.Η ψηφος το εδειξε αυτό και αν δεν την εβαζε ο κατσουρα δεν θα φαίνονταν οποτε το ειδα και ειπα ότι αξιζει να γινει το πρωταθλημα…από εκει και περα σου ξανα λεω ότι αυτά τα 8 ατομα δυσκολα θα παιζαν assisted…οποτε αν γινονταν μονο πρωταθλημα assisted τοτε απλα δεν θα παιζαν…αλλα τωρα θα παιξουνε ετσι όπως θελουν και θα ευχαρηστηθουν.Αμα δεις τις ψηφους είναι περιπου στα 3 δηλαδη 1 πρωταθλημα manual 1 semi και 1 assisted γιατι στην ουσία το any control είναι assisted.Ας ενδιαφερθει καποιος ακομα και ας κανει το assisted,δεν είναι τπτ θα εχει οποια βοηθεια θελει με exel και δεν θα ζοριστεί καθολου….

aloialone
17-09-2012, 15:31
Αν δεις και το πρωτο ποστ μου το λεω καθαρα οτι θελω ενα πρωταθλημα με περισσοτερες ελευθεριες.Στον χειρισμο,στα συστηματα.Αυτη ηταν η προθεση μου.Οταν ξαναπαιξα ομως full assisted αναθεωρησα γιατι ξερω οτι ενα τετοιο πρωταθλημα δεν κραταει πανω απο βδομαδα.Οταν θα φαει κανενας 6-7 γκολακια θα χουμε τα ''καλη συνεχεια εγω φευγω''.Ετσι λοιπον παμε σε κατι γνωριμο και τελος.Εγω δεν εχω προβλημα να παιξω αντιπαλος semi εγω asssisted ο αλλος αφου σε ολα τα πρωταθληματα που εκανα ετσι επαιζα!Οι αλλοι ομως εχουν θεμα και το καταλαβαινω.Τωρα αν δεν θες να συμμετεχεις επειδη δεν θα ναι ping pong δικαιωμα σου αλλα επειδη κρατησες μονο την φραση του κανω οτι γουσταρω δεν ειναι ακριβως ετσι..Κανω αυτο που θεωρω σωστο πρωτα και μετα αυτο που γουσταρω.Αν το κανα με το ζορι δεν θα μιλουσαμε καν τωρα.


Φιλε θα σου πω πως το σκεφτηκα και μην παρεξηγησεις…εγω παιζω manual και βλεπω 8 ατομα να θελουν manual και πιστευω ότι μεχρι να το παρουμε θα είναι πανω από 10 και γιαυτα τα ατομα θα κανω ένα πρωταθλημα Manual.Η ψηφος το εδειξε αυτό και αν δεν την εβαζε ο κατσουρα δεν θα φαίνονταν οποτε το ειδα και ειπα ότι αξιζει να γινει το πρωταθλημα…από εκει και περα σου ξανα λεω ότι αυτά τα 8 ατομα δυσκολα θα παιζαν assisted…οποτε αν γινονταν μονο πρωταθλημα assisted τοτε απλα δεν θα παιζαν…αλλα τωρα θα παιξουνε ετσι όπως θελουν και θα ευχαρηστηθουν.Αμα δεις τις ψηφους είναι περιπου στα 3 δηλαδη 1 πρωταθλημα manual 1 semi και 1 assisted γιατι στην ουσία το any control είναι assisted.Ας ενδιαφερθει καποιος ακομα και ας κανει το assisted,δεν είναι τπτ θα εχει οποια βοηθεια θελει με exel και δεν θα ζοριστεί καθολου….

Αλεξη ξερεις οτι δεν εχω κατι μαζι σου. Και το ξανα λεω απο την στιγμη που καποιος κανει ενα πρωταθλημα το κανει οπως γουσταρει αυτος. Απλα ετσι οπως ξεκινησε πιστευα οτι θα ειχαμε free controls.Οπως ειπες και εσυ Οταν ξαναπαιξα ομως full assisted αναθεωρησα γιατι ξερω οτι ενα τετοιο πρωταθλημα δεν κραταει πανω απο βδομαδα.Οταν θα φαει κανενας 6-7 γκολακια θα χουμε τα ''καλη συνεχεια εγω φευγω' Το ιδιο θα γινει και με καποιον που θα παιξει manual h semn ενω παιζει assisted.


easy ετσι οπως τα λες και εσυ :(οποτε αν γινονταν μονο πρωταθλημα assisted τοτε απλα δεν θα παιζαν…αλλα τωρα θα παιξουνε ετσι όπως θελουν και θα ευχαρηστηθουν) αρα τα 10 ατομα που ψηφισαν free controls δεν θα παιξουν γιατι θα παιξουν ετσι οπως δεν θελουν και δεν θα το ευχαριστηθουν....

Τεσπα. ΞΑΝΑΛΑΩ δεν εχω με κανενα τιποτα και ισα ισα που με Αλεξη εχουμε κανα παιχνιδια μαζι και πρωταθληματα που το εχουμε ευχαριστηθει. Λοιπον καλα πρωταθληματα για αλλη μια φορα.

Δεν θα ξανα απαντησω σε post αυτου του thread για να μην κανω spam απο την στιγμη που δεν θα παρω μερος στα πρωταθληματα. Οτι και αν γραψει καποιος ας ειναι και κατι εναντιον μου.

geoponos13
18-09-2012, 02:33
o johnlit ειναι φανταρος...o lazy κανει το αγροτικο του στο batl.3

katsouras
18-09-2012, 03:30
Δεν τρεχει τιποτα Τρυφωνα!Μπορει να φανηκε επιθετικο το ποστ αλλα δεν ειχα τετοια προθεση απλα οπως ειπα οταν ειπα να ξανακανω πρωταθλημα ειχα στο μυαλο μου κατι πιο free που δυστυχως παιζωντας με assisted με εκανε να αναθεωρησω.Τεσπα ολοι υπροσδεκτοι ειστε φυσικα!Για το κεφι μας θα το κανουμε.Δεν εχει και καμια τρελη διαφορα απο assisted σε semi αλλα το αναποδο εχει..

easybizi
18-09-2012, 10:22
Καλο θα ηταν οσοι εχετε ψηφισει στο poll να πειτε και την γνωμη σας εδω γιατι πανω απο 10 ατομα ψηφισατε αλλα δεν ξερουμε ποιοι εισται.

klark71
18-09-2012, 14:23
Αναθεωρώ την άποψή μου, ψηφίζω manual control, οπότε:

controls - manual
χρόνος - 7 λεπτά
συστήματα - ότι θέλει ο καθένας
ομάδες - 4-5 αστέρια

FotisGRC
18-09-2012, 18:55
Για μένα πάντως είναι σημανιτκό να παίξουμε με τα default συστήματα.. Έχουν υπάρξει πολλές γκρίνιες στο παρελθόν οτι έβαλες 15 αμυντικούς κτλ.

Αν είσαι καλός παίχτης θα νικήσεις και με το default.

katsouras
18-09-2012, 20:21
Για μένα πάντως είναι σημανιτκό να παίξουμε με τα default συστήματα.. Έχουν υπάρξει πολλές γκρίνιες στο παρελθόν οτι έβαλες 15 αμυντικούς κτλ.

Αν είσαι καλός παίχτης θα νικήσεις και με το default.

Στο πρωταθλημα semi θα ισχυουν τα εξης:
Συστηματα : default
Χρονος : 7 λεπτα
Χειρισμος : semi

Το μοναδικο ανοιχτο θεμα εχει να κανει με την δυναμικοτητα των ομαδων.Θα το δουμε στο μελλον..

FotisGRC
18-09-2012, 20:38
Ωραίος.. Για την δυναμικότητα βλέπουμε.. Για μένα εως 4,5 αστέρια θα ήταν το καλύτερο.. Να φύγουν οι υπερβολικές..

stakaman5
18-09-2012, 23:55
paides h idea dyo prwtathlimatwn einai h kalyterh ena manual k ena oti thelei o kathenas gia na mhn yparxoun parexighseis k gkrinies apla na kanoume ton xavale mas k na perasei eyxarista o xeimonas mas k fetos

katsouras
19-09-2012, 12:11
paides h idea dyo prwtathlimatwn einai h kalyterh ena manual k ena oti thelei o kathenas gia na mhn yparxoun parexighseis k gkrinies apla na kanoume ton xavale mas k na perasei eyxarista o xeimonas mas k fetos

Φιλε οπως γραφουμε και πιο πανω θα γινουν 2 πρωταθληματα.Semi και manual.Οχι ελευθερου χειρισμου.Αν σε ενδιαφερει γραψε πες μου τι σε ενδιαφερει για να σε υπολογιζω.

pankal6
19-09-2012, 14:44
Και ελεγα ρε π@@@η φετος να μην καω στο φιφα!!αλλα κατι οι βελτιωσεις του demo κατι το παρεακι που βλεπω να μαζευεται δεν κρατιεμαι...!!δηλωνω παρον κ εγω λοιπον.καλο χειμωνα να εχουμε παιδες...και μπραβο στους διοργανωτες που βρηκαν το κουραγιο να επιστρεψουν με ορεξη!!!

Στα του παιχνιδιου για να μην επαναλαμβανομαι συμφωνω απολυτα με τον κατσουρα διοτι mixed controls και πουμλαν στα τερματα μονο μανουρες θα φερουν....καλο επισης θα ηταν κ για οσους απο εμας δεν εχουν πολυ ελευθερο χρονο να υπαρχει αρκετος χρονος για τον καθε γυρο για να ειμαστε ενταξει στις υποχρεωσεις μας.μην πεσουμε κλασσικα με τα μουτρα στην αρχη κ μετα κατα το δεκεμβρη ψαχνοναστε παλι...αυτα προς το παρον ευχομαι να ξεχεωνιασουμε(αν κ με την εμπειρια των προηγουμενων ετων δεν το βλεπω...χεχεχε)

Controls:semi
Συστηματα:default
Χρονος ημιχρονου:6 λεπτα(τα 7 λεπτα ειναι πολλα νομιζω)
Ομαδες:ολες (εφοσον θα παιζουμε σεμι με default δεν υπαρχει λογος να κοπουν οι μεγαλες.ετσι οι "εκπληξεις" θα χουν αλλο χαβαλε...)



P.s και 5 ατομα να μεινουμε δεν τρεχει... χαβαλες να γινεται.για τους επαγγελματιες υπαρχει κ το γνωστο FIWC!!

Ps τελικα το φιφα ειναι σαν την πρεζα...δεν κοβεται


Καλα πρωταθληματα να χουμε!!!

pankal6
19-09-2012, 14:47
Αααα ξεχασα για τις ομαδες προτεινω κληρωση....με video glazy και 3 μπολ απο την κουζινα!!!!!!χαχχαχαχααχαχαχ

katsouras
19-09-2012, 15:23
^^Lol!!! O Lazy μας εχει συνδεσει...Μεγαλωσε και εκανε αλλες παρεες!:P Και εγω αυτο σκεφτηκα..Πιο καλα να μαστε 10 και να κανουμε χαβαλε και να το γουσταρουμε παρα 20 και να γινεται χαμος και στην βδομαδα πανω να το χαλασουμε..

Χρονος θα υπαρχει νορμαλ αναλογα και τα ατομα.Οπως ειπαμε πρωτα θα παιξουμε ολοι με ολους απο 1 φορα και αφου κανουμε τον πρωτο γυρο αρχιζει ο δευτερος.

marcojohn 13
19-09-2012, 16:33
μεσα και γω(ε λειπει ο μαρτης απο τη σαρακοστη?)


controls: semi-assisted
χρονος:7 λεπτα
συστηματα:default
ομαδες:4-4.5 αστερια

αντε να θυμηθουμε τα "παλια"!

p.s οφειλω να ομολογησω οτι μου ελειψαν μεχρι και οι καβγαδες με τον κατσουρα χαχχαα μιλαμε για μεγαλη εξαρτηση!

katsouras
19-09-2012, 16:37
lol!Για αυτο τσακωνομαι για να σας λειπω!Εγω ουτε καν το θυμομουν...

Ξαναέω οτι θα γινει ενα πρωταθλημα semi και ενα manual προς αποφυγη παρεξηγησεων.Αν καποιος δεν θελει να συμμετασχει απο οσους εχετε δηλωσει συμμετοχη ας το πει να ξερουμε που βρισκομαστε.

stakaman5
20-09-2012, 21:29
semi pisteyw katsouras

manos_ps3
22-09-2012, 09:12
Καλημέρα σε όλους κι από μένα! Καλή ποδοσφαιρική σεζόν! Λέω να συμμετάσχω κι εγώ στο νέο πρωτάθλημα, άν με θέλετε φυσικά, έτσι;;;

Λοιπόν, κι εγώ ψηφίζω υπέρ του assisted, με default συστήματα (για αποφυγή προηγούμενων παρεξηγήσεων), και με free ομάδες.

PDS
22-09-2012, 12:02
Θα ειναι στο slow ή στο normal το πρωταθλημα?

argate7
22-09-2012, 15:42
Πολυ καλη κίνηση το πρωτάθλημα. Θα ήθελα πολύ να μπω, αλλα μπαίνω φαντάρος και έτσι δε θα τα καταφέρω να συμμετάσχω. Πάντως καλη επιτυχία στο εγχείρημα και στους συμμετέχοντες.

easybizi
22-09-2012, 21:08
Θα ειναι στο slow ή στο normal το πρωταθλημα?

το manual θα ειναι slow ο χρονος το λιγοτερο 7 λεπτα κ τα συστηματα
δεν ξερω εγω δεν εχω προβλημα να παιζει καποιος οπως θελει ακομα κ 5-0-5 γιατι νομιζω με μανουλ δεν μπορει να καταφερει κατι με τετοιου στιλ συστηματα απο βδομαδα θα ανοιξουμε λογικα ξεχωριστα threads για τα 2 πρωταθληματα.

katsouras
23-09-2012, 20:59
Καλημέρα σε όλους κι από μένα! Καλή ποδοσφαιρική σεζόν! Λέω να συμμετάσχω κι εγώ στο νέο πρωτάθλημα, άν με θέλετε φυσικά, έτσι;;;

Λοιπόν, κι εγώ ψηφίζω υπέρ του assisted, με default συστήματα (για αποφυγή προηγούμενων παρεξηγήσεων), και με free ομάδες.

Φιλε μου δεν θα γινει απο μας πρωταθλημα assisted.Θα κανουμε ενα semi και ενα manual.Αν σε ενδιαφερει να μπεις σε καποιο απο τα δυο ενημερωσε μας.

mouzakas
24-09-2012, 10:29
gia 9 atoma tha ginei manual to katalavainw. gia 4 omos tha ginei semi? nomizw adiko

easybizi
24-09-2012, 10:45
^^ 10 άτομα ειναι φιλε...δεν υπάρχει semi σκετο..ειναι semi-assisted στην ουσια,τουλαχιστον ετσι ηταν μεχρι τωρα,σε κάποιες επιλογες πχ στην προωθημένη πασα με τριγωνο δεν υπαρχει η επιλογη semi,ειναι ή assisted ή manual.Οποτε είναι 10 τα ατομα που θελουν πρωταθλημα μαυτες τις επιλογες.

mouzakas
24-09-2012, 13:43
^^ 10 άτομα ειναι φιλε...δεν υπάρχει semi σκετο..ειναι semi-assisted στην ουσια,τουλαχιστον ετσι ηταν μεχρι τωρα,σε κάποιες επιλογες πχ στην προωθημένη πασα με τριγωνο δεν υπαρχει η επιλογη semi,ειναι ή assisted ή manual.Οποτε είναι 10 τα ατομα που θελουν πρωταθλημα μαυτες τις επιλογες.

kai egw semi-assisted patisa alla oxi sketo semi... tespa nomizw adiko an exw xrono tha ftiaksw ena semi-assisted tournoua kai osoi pistoi proselthoun :a045fgf:

giannislazy
24-09-2012, 13:53
^^^ Μήτσο, με τα περσινά δεδομένα, δεν υπάρχει επιλογή για διεξαγωγή πρωταθλημάτων με controls semi-assisted.

Ή θα είναι με ANY controls ή θα είναι με SEMI με τον γηπεδούχο που κάνει και το invite να επιλέγει SEMI controls (δλδ όλα semi και oι προωθημένες μπαλιές manual).

mouzakas
24-09-2012, 14:00
^^^ Μήτσο, με τα περσινά δεδομένα, δεν υπάρχει επιλογή για διεξαγωγή πρωταθλημάτων με controls semi-assisted.

Ή θα είναι με ANY controls ή θα είναι με SEMI με τον γηπεδούχο που κάνει και το invite να επιλέγει SEMI controls (δλδ όλα semi και oι προωθημένες μπαλιές manual).

nai to katalava apla perisi pou eixa stoke city den mou arese to tournoua opos egine giati den eixe poli xavale gia ta dika mou dedomena.

giannislazy
24-09-2012, 14:06
Είναι διαφορετικό το να προτείνει κάποιος ένα εναλλακτικό τρόπο διεξαγωγής πρωταθλημάτων και άλλο θέμα η επιλογή των controls.

katsouras
24-09-2012, 19:12
Οπως εχω ξαναπει σε αλλο ποστ μου ημουν θετικος στην αρχη να γινει ενα πρωταθλημα με free controlls και free συστηματα.Παιζοντας ομως το ντεμο του 2013 αναθεωρησα και καταλαβα πως εκτος απο προσωπικου μου γουστου που προτιμω το semi για 1000 λογους, θα ειχαμε παλι ιστοριες τοσο για το τακα τουκα αλλα και αλλο τοσο για τα συστηματα τυπου 5-0-5 κτλπ που ειχαμε δει και ειχε γινει ενα πρωταθλημα μπαχαλο.Για αυτο λοιπον κανω πρωταθλημα ΜΟΝΟ σεμι οπως ξαναειπα.Μαζι με τους 4 του σεμι εβαλα και τους υπολοιπους 6 του semi-assisted.Στην τελικη αν τελικα δν θελει κανενας βρισκομαστε και παιζουμε random και δν κανουμε και κανενα πρωταθλημα.Εγω θα σπαταλησω τον χρονο μου για κατι που μου αρεσει και μονο.

Αν λοιπον δηλωσατε συμμετοχη και δεν θελετε σεμι ας μου το πειτε να δουμε που βρισκομαστε.

mouzakas
24-09-2012, 19:49
Οπως εχω ξαναπει σε αλλο ποστ μου ημουν θετικος στην αρχη να γινει ενα πρωταθλημα με free controlls και free συστηματα.Παιζοντας ομως το ντεμο του 2013 αναθεωρησα και καταλαβα πως εκτος απο προσωπικου μου γουστου που προτιμω το semi για 1000 λογους, θα ειχαμε παλι ιστοριες τοσο για το τακα τουκα αλλα και αλλο τοσο για τα συστηματα τυπου 5-0-5 κτλπ που ειχαμε δει και ειχε γινει ενα πρωταθλημα μπαχαλο.Για αυτο λοιπον κανω πρωταθλημα ΜΟΝΟ σεμι οπως ξαναειπα.Μαζι με τους 4 του σεμι εβαλα και τους υπολοιπους 6 του semi-assisted.Στην τελικη αν τελικα δν θελει κανενας βρισκομαστε και παιζουμε random και δν κανουμε και κανενα πρωταθλημα.Εγω θα σπαταλησω τον χρονο μου για κατι που μου αρεσει και μονο.

Αν λοιπον δηλωσατε συμμετοχη και δεν θελετε σεμι ας μου το πειτε να δουμε που βρισκομαστε.

taka touka fetos? me to 1st touch den to nomizw alla tha peksw semi me to default sistima pou exei 4-2-4 sto protathlima. Kali mas arxi!!!

katsouras
25-09-2012, 00:16
Οποτε σε υπολογιζω κανονικα?

mouzakas
25-09-2012, 01:00
Οποτε σε υπολογιζω κανονικα?

E nai tha graftw kai sto allo thread pou tha anikseis