PDA

View Full Version : Network Problems - Βοήθεια



DracuLa-
19-11-2007, 16:57
Δεν ξέρω αν ξανάγινε πόστ αυτό το πρόβλημα αλλά τσαντίστηκα άγρια. Ενω ρε παιδιά εχω online, συνδέεται κανονικά στον browser κλπ δεν μπαίνει στους servers των παιχνιδιών. Δοκίμασα με Motorstorm και resistance.

Ένας φίλος μου, μου είπε οτι είχε παρόμοιο πρόβλημα και μου λέει ότι έκανε disable και ξανά enable τον media server. Το έκανα και εγω, στην αρχή δούλεψε αλλά ύστερα απο κανένα δεκάλεπτο παιχνιδιού με έβγαζε πάλι. Και δεν κατάφερα να ξαναμπώ τώρα.

Σημειώνω επίσης οτι μπαίνω και στον Lobby του παιχνιδιού μερικές φορές αλλά στο resistance για παράδειγμα όταν παω να μπώ σε servers στα ranked games με πετάει εξω και μου λέει connection error. Disconnecting from network. Κοίταξα το σχετικό τόπικ με την λίστα μηνυμάτων λάθους στο φόρουμ αλλά δεν λέει καμια αξιόπιστη λύση στο πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν παίζει καμιά σημασία αλλά σημειώνω επίσης οτι το καλώδιο ethernet το βγάζω συνέχεια αμα τελλειώνω και φεύγω γιατί το χρησιμοποιώ και στο dreambox. Δεν νομίζω όμως να πείραξε καθόλου το software.

Ευχαριστώ παιδιά και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά ξενέρωσα, δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα. :please2::please2::please2:

PS3άκιας
19-11-2007, 17:01
xmmmmmmm... meso router i meso pc mpeneis sto internet?

DracuLa-
19-11-2007, 19:06
Ναι ρε φίλε, κανονικά μπαίνω internet στο pc, και στον browser του PS3.

NonBorn
19-11-2007, 19:18
Έχεις ανοίξει τα ports για το PSN από το router?

DracuLa-
21-11-2007, 16:21
Λοιπόν να σας πω ότι ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε και δεν έκανα κάτι εγω αλλά απο τημ στιγμή που κατέβασα το νεο firmware (2.01) το πρόβλημα λύθηκε. :)

tasioskis
21-11-2007, 16:26
εμενα τιποτα δεν εχει λυθει......

seven77
21-11-2007, 16:53
παντως παιδια και εγω κατι τετοια ειχα μεχρι που 3αναδημιουργησα το δικτυο
ps3 με pc (ολα απο την αρχη) και λυθηκαν ολα!