PDA

View Full Version : E3 2012 - OMG. I loved this game. I can't wait to get it...



enstikto
08-06-2012, 10:59
Μιας και η E3 φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της, αποφάσισα να ανοίξω 2 νέες δημοσκοπήσεις για να δούμε τι μας άρεσε πραγματικά απο αυτά που είδαμε στην έκθεση και τι πραγματικά ήταν χάλια.
Έχω συμπεριλάβει τους περισσότερους τίτλους που παρουσιαστηκαν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο στην έκθεση και θα είναι διαθέσιμοι κάποια στιγμή σε PS3 (δεν έχω βάλει τίτλους WiiU, 360 ούτε καν Vita). Αν θεωρείτε οτι λείπει κάποιος τίτλος feel free to inform me και εγώ θα τον προσθέσω.
Το παρόν thread είναι το "καλό" thread και μπορούμε να ψηφίσουμε τα παιχνίδια που μας άρεσαν/ενθουσίασαν.
Σημείωση: Μπορείτε να ψηφίσετε πάνω απο 1 παιχνίδι...

Valkyre
08-06-2012, 11:36
Last of Us , Beyond, Watchdogs. Αυτα και τιποτε αλλο!

stavros88
08-06-2012, 11:39
Assassin's Creed III,Beyond: Two Souls,The Last Of Us,Watch Dogs

PDS
08-06-2012, 11:45
Κατα σειρα.

1.Ths Last of US.
Oταν μιλαμε για καλα παιχνιδια,μιλαμε για καλο gameplay κυριως και ειδικα οταν αυτο συνοδευεται απο πολυ καλα γραφικα,εχουμε το τελειο πακετο.Απιστευτο αν δεν(oπως υποστηριζει η ND) ηταν scripted αυτο το gameplay που ειδαμε.

2.Beyond
Ξερουμε τι μπορει να δωσει ο Cage και ειδαμε τα εντυπωσιακοτερα γραφικα για κονσολα.

3.WatchDogs.
Δεν γινεται να μην μεινει καποιος με το στομα ανοιχτο μετα απο αυτο το ντεμο.Απιστευτα γραφικα,τρομερο animation.Το gameplay δεν εχει κατι καινουριο να παρουσιασει,αλλα ο πτικος τομεας επισκιασε τα παντα.

Nek_Food
08-06-2012, 11:46
Αυτά που με ενδιαφέρουν σε πρώτη φάση, είτε 100% είτε με την όποια κάποια επιφύλαξη (*) είναι τα:
Assassin's Creed III
Beyond: Two Souls
Dishonored *
Hitman: Absolution *
The Last Of Us
Tomb Raider *
Watch Dogs

Valkyre
08-06-2012, 11:51
Κατα σειρα.

1.Ths Last of US.
Oταν μιλαμε για καλα παιχνιδια,μιλαμε για καλο gameplay κυριως και ειδικα οταν αυτο συνοδευεται απο πολυ καλα γραφικα,εχουμε το τελειο πακετο.Απιστευτο αν δεν(oπως υποστηριζει η ND) ηταν scripted αυτο το gameplay που ειδαμε.

2.Beyond
Ξερουμε τι μπορει να δωσει ο Cage και ειδαμε τα εντυπωσιακοτερα γραφικα για κονσολα.

3.WatchDogs.
Δεν γινεται να μην μεινει καποιος με το στομα ανοιχτο μετα απο αυτο το ντεμο.Απιστευτα γραφικα,τρομερο animation.Το gameplay δεν εχει κατι καινουριο να παρουσιασει,αλλα ο πτικος τομεας επισκιασε τα παντα.

Ακριβως ιδια η λιστα σου με την δικια μου! Μια ενσταση εχω μονο, το watch dogs αναλογα πως θα χειριστουν το θεμα ελενχγεις ολη την πολη και παρακολουθεις/κατασκοπευεις ολους τους υπολοιπους πραγματικους παιχτες, που παιζουν το παιχνιδι, ανοιγει την πορτα σε τεραστιες δυνατοτητες. Αναλογα πως θα το χειρηστουν, το παιχνιδι μπορει να ειναι αρκετα groundbreaking στο ειδος του!

MajereMP44
08-06-2012, 11:51
Μαααααααλιστα,Δημητρη επειδη δεν παιζεις εσυ ποδοσφαιρακια δεν τα εβαλες καθολου?χαχα

enstikto
08-06-2012, 11:52
Λέω να τα βάλω μόνο στο άλλο thread? Δίκαιο νομίζω ε; :P

MajereMP44
08-06-2012, 11:57
This is unfair man..
Anyway, The Last of Us βαζω πρωτο και μετα το χαος για εμενα.
Μετα το χαος, τριτο δλδ ειναι το watch dogs:P

criter
08-06-2012, 11:57
Ωραιο poll. Αν και δεν ειδα καλα ολα τα παιχνιδια που παρουσιαστηκαν στην εκθεση, ψηφισα 7 παιχνιδια. Το The Last of Us, το Watch Dogs και το Beyond, ειναι αυτα που μου αρεσαν και με ενθουσιασαν πιο πολυ, αν και ψηφισα παραπανω. Κανονικα ειναι περισσοτερα απο 7 αυτα που μου αρεσαν, αλλα θα περιοριστω σε αυτα που με ενθουσιασαν και θα ηθελα να παιξω περισσοτερο.

enstikto
08-06-2012, 12:10
@raistlin: πλακιτσα κάνω ρε. Τα εβαλα. Αν θες να ψηφίζεις καποιο απο αυτά πες μου να του βάλω μια ψήφο μιας κ έχεις ψηφίσει ήδη...

MajereMP44
08-06-2012, 12:15
Το ξερω!Χωσε μια αν δεν βαριεσαι στο Pro, παραδοσιακα απο εμενα.Thanks!

Zaneiga
08-06-2012, 12:16
Watch Dogs, Resident Evil 6 & Dishonored.

antoniss
08-06-2012, 12:19
δεν θυμάμαι σε άλλη E3 ή γενικά να έχω πάθει πλάκα με τόσο πολλά games ! ευτυχώς που δεν βγαίνουν και όλα μαζί γιατί θα είχα θέμα (ή θα χώριζα...):bang:

πάρα πολλά αυτά που περιμένω λοιπόν κ σίγουρη αγορά λοιπόν ::a042:

Assassin's Creed III
Beyond: Two Souls
Castlevania: Lords of Shadow 2
Darksiders II
Dead Space 3
Dishonored
FarCry 3
God of War: Ascension
Hitman: Absolution
Medal of Honor: Warfighter
Resident Evil 6
Sly Cooper: Thieves In Time
The Last Of Us
Tomb Raider
Watch Dogs

με τα bold να έχω μια παραπάνω διάθεση να το πω ?

*Δημήτρη στο τέλος έχεις FIFA & PRO αλλά γράφεις 2012 , ενώ είναι το 13 & 2013 αντίστοιχα

enstikto
08-06-2012, 12:24
Names fixed, προστέθηκε 1 ψήφος στο pro για τον majere

Valkyre
08-06-2012, 12:27
καποιος να βαλει μια ψηφο για εμενα στο wonderbook.... και 2 και 3 και 4 αν μπορει... δεν γινεται να μην σαρωσει στο πολ αυτο το παιχνιδι... λολ!

enstikto
08-06-2012, 12:29
Φαντάζομαι την θες την φήφο στο άλλο poll ε; :P

Valkyre
08-06-2012, 12:37
Ναι.... :/

Avenger_Seraphim
08-06-2012, 12:58
Αλφαβητικά

Beyond
Epic Mickey 2
Playstation All stars
Sly Cooper: Thieves In Time
Watch_Dogs

WolfRathmA
08-06-2012, 16:16
Ξεχασα να βαλω στο Beyond :P LOL

Desmond
08-06-2012, 16:28
Κατά λάθος έβαλα και το wonder book!:pound:

Assassins Creed III
Beyond
The Last of Us
Watch Dogs
Tomb Raider

msnes7
08-06-2012, 16:39
watch dogs,last of us,god of war και tomb raider(ξέχασα και το beyond)

hakoo
08-06-2012, 17:33
Με σειρα hype

1) Watch Dogs

Nομιζω οτι αν κατι σε παιχνιδι εκλεψε το show αυτο ειναι σιγουρα το Watch Dogs. Freaking amazing presentation και ακομα περισσοτερο απο τα τεχνικα με εντυπωσιασαν οι προοπτικες αυτου του τιτλου, δειχνει απιστευτα ambitious. Για να κορυφωθει το hype μου σε impossibru level πρεπει να το ανακοινωσει η Ubisoft για τις κονσολες νεας γενιας (εκτος απο ps360). Θελω να παιξω αυτο που ειδα στο demo, οχι κατι downgraded.

2) Star Wars 1313

Το πρωτο next gen παιχνιδι (ενταξει δεν ειναι official αλλα προς τα εκει παει) δεν μπορουσε παρα να με αφησει λιγο speechless οταν το ειδα, απιστευτα γραφικα. Βεβαια δεν ειναι μονο τα τεχνικα που μου ανεβασαν το hype αλλα ολη η παρουσιαση και η φιλοδοξια που εχει αυτος ο τιτλος, να γινει δλδ αυτο που παντα ηθελα. Μια mature εμπειρια στο συμπαν του SW.,

3) The Last of Us

Σιγουρα τα φρεσκα ειναι παντα πιο ενδιαφεροντα γι αυτο και δεν ειναι πιο ψηλα στη λιστα μου, αλλα seriously, how awesome can this game be?
Απο τις σπανιες φορες που το μπαλονι του hype οχι μονο δεν σκαει στα μουτρα σου, αλλα φουσκωνει ακομα περισσοτερο. Το παιχνιδι ειναι απλα ολα αυτα που ηλπιζα να ειναι.

enstikto
08-06-2012, 17:52
Εγώ πάλι hyperίστηκα με μπόλικα παιχνίδια (όπως θα δείτε και με το τι ψήφισα).
Σαφώς και την μεγαλύτερη εντύπωση μου προκάλεσε το

1. Watch Dogs καθώς ήταν τελείως out of the blue και η έκπληξη της χρονιάς. Πραγματικά θέλω να δω περισσότερα απο αυτό το game...

2. Castlevania Los 2: Ναι είδαμε μόνο ένα trailer αλλά ΠΟΣΟ epic ήταν; Το έχω δει πάνω απο 7 φορές το trailer. Έχω φάει κόλημμα. I want it NOW!

3. Star Wars 1313: Τρελά γραφικά και αφού έμαθα οτι συνεργάζονται αυτοί που συνεργάζονται και οτι πραγματικά κάνουν πολύ μεγάλη προσπάθια για να βγεί κάτι καλό αλλά και λόγο concept δεν μπορούσα παρά να hyperαστώ...

4. South Park: I'm super serial you guys. Αυτό το παιχνίδι μοιάζει να είναι το υπέρτατο παιχνίδι που θα μπορούσε να φτιαχτεί για κάποιο fanboy του south park. Ναι δεν έχει τα τρεκλα γραφικά αλλά ούτως ή άλλως και το south park δεν το αγαπάμε για το υπέρτατο animation του. I love this...

Τα υπόλοιπα αλφαβητικά γιατί δεν μπορώ να τα βάλω σε σειρά:
Assassin's Creed 3: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα ac που θα βάλει extra features στη σειρά. Looks awesome μέχρι στιγμής (αν και το κανονιαfight δεν με ξετρέλανε gameplaywise).

Beyond: Σαφώς και είναι στη λίστα καθώς το heavy rain τα σπαγε. Δεν με τρελένει ιδιαίτερα το όλο supernatural concept αλλά δεν παίζει να μην το παίξω το game...

Farcry 3: Φαίνετε να έχουν δώσει πολύ μεγάλη βάση στην ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και στο σενάριο και επιτέλους θα δούμε ένα FPS σχετικά διαφορετικό απο τα άλλα.

Lego Lotr: Το περιμέναμε πολλά χρόνια αυτό. Χαίρομαι που επιτέλους είναι εδώ. ΤΟ Moria trailer πολύ καλό!!!

The Last of Us: Δεν με ενθουσιάζει να πω την αλήθεια το concept zombie game αλλά in ND we trust και ότι έχω δει/ακούσει μέχρι στιγμής για το παιχνίδι είναι πολύ καλό. Θέλω να το δω όμως και στην πράξη γιατί με αγχώνει λίγο το AI της μικρής και το πόσο καλό και μη επαναλαμβανόμενο θα είναι...

Tomb Raider: Πρώτη φορά εδώ και ΠΑΡΑ πολλά χρόνια (νομίζω απο το TR 2) που θέλω πολύ να παίξω TR Game. Αυτό τα λέει όλα...

Desmond
08-06-2012, 17:56
^...Ωραία, αφού μας είπες τα δικά σου, βγάλε την ψήφο μου από to wonderbook!:c030:

AgentPrinny007
08-06-2012, 17:58
Θα τα βαθμολογισω οπως στην Eurovision:p
To 8 θα το δωσω στο South Park, το 10 στο Beyond και το 12 στο The Last of Us.
Παντα ηθελα να το κανω αυτο8-)

hakoo
08-06-2012, 18:00
ντουζ πουα στο Last of Us απο τον Prinny λοιπον.




2. Castlevania Los 2: Ναι είδαμε μόνο ένα trailer αλλά ΠΟΣΟ epic ήταν; Το έχω δει πάνω απο 7 φορές το trailer. Έχω φάει κόλημμα. I want it NOW!



Κι εγω το εχω δει πανω απο 3 φορες αλλα δεν μπορει πλεον να με hyperιασει τοσο πολυ κατι που ξερω οτι ειναι ψευτικο (cg).
Ειναι μεν εκπληκτικο το trailer αλλα θελω να δω κατι in game για να ενθουσιαστω.
Την δουλεια του βεβαια ως teaser την κανει και με το παραπανω.

enstikto
08-06-2012, 18:06
@desmond: done!

@hakoo: Σαν το 1 να ειναι και να ΕΧΕΙ λίγο καλύτερα γραφικά κ ειμαι sold. Το teaser γαμ..ε!

messi10
08-06-2012, 18:18
λοιπον, αυτα που με εντυπωσιασαν περισσοτερο ειναι
(με τυχαια σειρα)

The Last of Us - επιτελους ενα survival game! λιγα πυρομαχικα και πολυ ''κρυφτο'''. επισης ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν δινεται βαση στα ζομπι αλλα - περισσοτερα - στις μαχες μεταξυ των ανθρωπων για την επιβιωση.

Beyond - Εντυπωσιακα γραφικα αλλα περισσοτερα με εξιταρει τα supernatural elements του παιχνιδιου, αν και η πρωταγωνιστρια μου το ''χαλαει'' λιγο.

Watch Dogs - Τι να πω; Eνα παιχνιδι απο το ΠΟΥΘΕΝΑ! Εκπληκτικο animation, παρα παρα πολυ ωραια γραφικα και κυριως μεγαλη πρωτοτυπια στo gameplay. Η δυνατοτητα να χακαρεις τα τηλεφωνα κι ο,τι αλλο ειδαμε στο demo δεν το κανει ενα απλο action / adventure με jaw dropping γραφικα.

Assassin's Creed III - Το τελος της σειρας φαινεται οτι θα ειναι πραγματικα καταπληκτικο. Οι καιρικες συνθηκες (χιονι) εχουν ανικτυπο στο παιχνιδι και αυτο φανηκε και απο το gameplay demo που ειδαμε. Στα γραφικα δεν ειδα τρομερη βελτιωση (βεβαια, θα δουμε στην τελικη εκδοση) αλλα το gameplay εχει αλλαξει προσωπο, μετα την αλλαγη του setting.

Darksiders II - 2 λεξεις. Death Lives

Dishonored.

Δεν ξερω αν θα το εβαζα αλλα μετα το gameplay video του gametrailers, δειχνει very interesting. :D

και, φυσικά......

Castlevania: Lords of Shadow 2.

Τι να πω και για αυτο; Μετα το teaser, τι αλλο μενει να δουμε; Η τελευταια σκηνη του τρειλερ ειναι τουλαχιστον ανατριχιαστικη. Δεν ξερω τι αλλο να πω...


και σε πιο μικρο ποσοστο:

Sly Cooper: Thieves in Time (sly is back, με αλλη μια συναρπαστικη περιπετεια)

PES 2013 (LONG LIVE THE KING!)

messi10
08-06-2012, 18:26
ντουζ πουα στο Last of Us απο τον Prinny λοιπον.



Κι εγω το εχω δει πανω απο 3 φορες αλλα δεν μπορει πλεον να με hyperιασει τοσο πολυ κατι που ξερω οτι ειναι ψευτικο (cg).
Ειναι μεν εκπληκτικο το trailer αλλα θελω να δω κατι in game για να ενθουσιαστω.
Την δουλεια του βεβαια ως teaser την κανει και με το παραπανω.

Σας εφαγα και τους 2! Το εχω δει σιγουρα πανω απο 10 φορες. :D

Πραγματικα θα συμφωνησω με τον Δημητρη, λιγες βελτιωσεις στο gameplay και στα γραφικα θέλει

Επισης απο μονο του το να εισαι ο Gabriel (MEGAAA SPOILER) Dracula δινει νεες, φρεσκες προσθηκες στο gameplay.

tonybsg
10-06-2012, 00:43
Ξέχασα να βάλω το Star Wars :(

Το South Park θα βγει και στο PSN; Είχα την εντύπωση ότι είναι μόνο για X360.

Zaneiga
10-06-2012, 02:23
Ξέχασα τα DmC, Revengeance & Blacklist.

enstikto
11-06-2012, 16:17
Ξέχασα να βάλω το Star Wars :(

Το South Park θα βγει και στο PSN; Είχα την εντύπωση ότι είναι μόνο για X360.


Πρόσθεσα μία ψήφο στο Star Wars για σένα Tony.
ΤΟ south park κανονικότατα θα βγεί και για PSN (ευτυχώς!)
Απλά κάποια DLC θα είναι timed exclusive για το κουτί και ίσως το "Mysterio pack" να είναι εντελώς exclusive...

@Rikimaru: Απ ότι βλέπω δεν τα ξέχασες. Μια χαρά είναι το όνομα σου σε αυτά που αναφέρεις...

Zeichef
11-06-2012, 16:43
Έβαλα ACIII, The Last of Us, Watch Dogs, Tomb Raider.

Θα έβαζα και Splinter Cell και Hitman αλλά μου την σπάει που άλλαξαν τις φωνές των κεντρικών χαρακτήρων μετά από 10 χρόνια. Όταν μου 'ρχεται στο μυαλό Sam Fisher, σκέφτομαι την χαρακτηριστική φωνή του Michael Ironside. Ομοίως και με τον David Bates του Hitman.

Beyond δεν έβαλα αν και μου άρεσε, και το Heavy Rain το έλιωσα όσο δεν παίρνει άλλα δεν ήταν και "OMG." όπως λέει και ο τίτλος του thread.

Zaneiga
11-06-2012, 17:48
@Rikimaru: Απ ότι βλέπω δεν τα ξέχασες. Μια χαρά είναι το όνομα σου σε αυτά που αναφέρεις...
Βασικά ναι, δικό μου λάθος. Εννοούσα ότι ξέχασα να τα γράψω στο post μου. :P

tonybsg
11-06-2012, 23:37
Πρόσθεσα μία ψήφο στο Star Wars για σένα Tony.
ΤΟ south park κανονικότατα θα βγεί και για PSN (ευτυχώς!)
Απλά κάποια DLC θα είναι timed exclusive για το κουτί και ίσως το "Mysterio pack" να είναι εντελώς exclusive...


Βάλε μία και στο South Park τότε, σίγουρη αγορά :D

Οι υπόλοιπες επιλογές δεν είναι και πολύ πρωτότυπες :a068:

FotisGRC
12-06-2012, 00:03
The Last of Us πολύ δυναμικά..

Ένα παιχνίδι που απο ότι φαίνεται το περιμένανε πολλοί!

ilias78
16-06-2012, 12:05
εχουμε κ λεμε λοιπον:

assassin creed 3
castlevania 2
crysis 3
dead space 3
far cry 3
god of war ascension
the lust of us
tomb raider (με επιφυλαξη αυτο)
watch dogs

απο τωρα κ για μεχρι το 1ο 3μηνο του νεου ετους, νομιζω οτι ειναι καλα.